kcmkonqhtml - en to cs translation catalogue (291 entries)

en:  day |  days
cs[0]:  den
cs[1]:  dny
cs[2]:  dnů

en: &Black on white
cs: Č&erná na bílé

en: &Cache size
cs: Velikost mez&ipaměti

en: &Custom cache directory
cs: Vlastní adr&esář s mezipamětí

en: &Delete
cs: &Smazat

en: &Edit...
cs: &Upravit...

en: &Enable cache
cs: Povolit &mezipaměť

en: &Export...
cs: &Exportovat...

en: &Fixed font:
cs: Písmo s &pevnou šířkou:

en: &Foreground:
cs: &Popředí:

en: &Host or domain name:
cs: Název &hostitele nebo domény:

en: &Import...
cs: &Importovat...

en: &Management
cs: S&práva

en: &Maximum completions:
cs: &Maximální počet doplnění:

en: &Medium font size:
cs: Prů&měrná velikost písma:

en: &New...
cs: &Nový...

en: &Policy
cs: Zása&dy

en: &Reload List
cs: &Znovu načíst seznam

en: &Rename...
cs: &Přejmenovat...

en: &Show close button on tabs
cs: Zo&brazovat na kartách uzavírací tlačítko

en: &Suppress images
cs: &Zakázat obrázky

en: &Use same size for all elements
cs: Použít s&tejnou velikost pro všechny prvky

en: &White on black
cs: &Bílá na černé

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
cs: <b>Pozadí</b><p>Zde je možné definovat vlastní výchozí pozadí.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
cs: <b>Pozadí</b><p>Toto je barva, která je použitá na pozadí za textem. Obrázek na pozadí jí může předefinovat.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
cs: <b>Černá na bílé</b><p>Obvykle to, co normálně vidíte.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
cs: <b>Vlastní</b><p>Zde je možné definovat vlastní barvu pro standardní písmo.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
cs: <b>Rodina písma</b><p>Rodina písma je skupina písem, které se navzájem podobají. Typicky obsahuje např. tučné, skloněné.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
cs: <b>Barva popředí</b><p> Toto je barva, kterou je vykreslován text</p>

en: <b>Images</b>
cs: <b>Obrázky</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
cs: <b>Soubory se styly</b><p>Nahlédněte na https://www.w3.org/Style/CSS k získání dalších informací o kaskádových stylů</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
cs: <b>Styly</b><p>Použijte toto nastavení pro určení, jak bude Konqueror zobrazovat styly.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
cs: <b>Zakázat obrázky na pozadí</b><p>Tato volba způsobí, že Konqueror nebude načítat obrázky na pozadí.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
cs: <b>Zakázat obrázky</b><p>Tato volba způsobí, že Konqueror nebude načítat obrázky.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
cs: <b>Použít styl pro zpřístupnění</b><p>Tato volba vám umožní definovat standardní písmo, jeho velikost a barvu pomocí pár kliknutí myší. Jednoduše přejděte do záložky Přizpůsobit a nastavte požadované možnosti.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
cs: <b>Použít standardní soubor se styly</b><p>Přejete-li si použít standardní styl, tak tato volba je ta pravá.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
cs: <b>Použít stejnou barvu pro všechen text</b><p> Vyberte tuto volbu, pokud si přejete aplikovat vámi vybranou barvu jak na standardní písmo tak i na vámi vybraná písma určená ve stylu</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
cs: <b>Použít stejnou rodinu pro všechny texty</b><p>Pomocí této volby předefinujete vlastní písma tak, že se použije základní písmo.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
cs: <b>Použít stejnou velikost pro všechny prvky</b><p>Použijte tuto volbu přejete-li si, aby byli předefinovány velikosti písmen ve všech textech na základní velikost.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
cs: <b>Použít vlastní styl</b><p>Je-li zapnuta tato volba, tak se Konqueror pokusí načíst styl definovaný uživatelem ze zadaného umístění. Toto umožňuje úplně předefinovat zobrazování stránek v prohlížeči. Soubor by měl obsahovat platný styl (podrobné informace je možné nalézt na https://www.w3.org/Style/CSS).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
cs: <b>Bílá na černé</b><p>Toto je klasické obrácené barevné schéma.</p>

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
cs: <h1>Styly Konqueroru</h1> Tento modul umožňuje aplikovat vaše vlastní nastavení barev a písem pro Konqueror s využitím kaskádových stylů (CSS). Můžete buď zadat volby nebo aplikovat vámi připravený stylový soubor pouhým zadáním jeho umístění.<br /> Je třeba poznamenat, že tyto volby budou mít vždy větší prioritu než nastavení vytvořená autorem webové stránky. Tato možnost je užitečná pro uživatele s vadou zraku nebo při zobrazování stránek, které jsou špatně čitelné z důvodu jejich špatného návrhu.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
cs: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Nadpis 1</h1>
    <h2>Nadpis 2</h2>
    <h3>Nadpis 3</h3>
    
    <p>Uživatelské styly umožňují zlepšení
    přístupnosti slabozrakým uživatelům.</p>
    
    </body>
    </html>

en: <html><head/><body><p>If checked, disable choosing a custom identification and use the default one</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Pokud zaškrtnuto, vypne výběr vlastní identifikace a použije výchozí</p></body></html>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
cs: <html>Určuje jakým způsobem bude Konqueror podtrhávat odkazy:<br /><ul><li><b> Povoleno</b>: Vždy podtrhávat odkazy.</li><li><b>Zakázáno</b>: Nikdy nepodtrhávat odkazy. </li><li><b>Pouze při přejezdu myší</b>: Podtrhávat odkazy, když je nad nimi ukazovátko myši. </li></ul><br /><i>Poznámka: Toto nastavení potlačí CSS definici.</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
cs: <html>Určuje, jak Konqueror zobrazuje animované obrázky:<br /><ul><li><b>Povoleno</b>: všechny a celé animace</li><li><b>Zakázáno</b>: žádné animace, pouze úvodní obrázek</li><li><b>Zobrazit pouze jednou</b>: celá animace, ale pouze jednou</li></ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
cs: <html>Rozhoduje, zda má Konqueror při posunu HTML stránky použít plynulý posun celé kroky:<br /><ul><li><b>Vždy</b>: Při posunu vždy použít plynulé krokování. </li><li><b>Nikdy</b>: Nikdy nepoužívat plynulý posun. Namísto toho posunovat po celých krocích.</li><li><b>Pokud to jde</b>: Použít plynulý posun pouze na stránkách, kde toto povede jenom k střednímu zatížení prostředků systému.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
cs: <html>Je-li zaškrtnuta tato volba, pak bude Konqueror automaticky načítat všechny obrázky, které jsou obsaženy na webové stránce. V jiném případě můžete ručně načíst obrázky kliknutím na tlačítko obrázků. <br />Pokud nemáte pomalé síťové spojení, pak budete pravděpodobně mít tuto volbu zaškrtnutou.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
cs: <html>Je-li zaškrtnuta tato volba, pak bude Konqueror vykreslovat rámeček okolo ne zcela načtených obrázků na webových stránkách.<br />Pokud máte pomalé síťové spojení, pak budete pravděpodobně mít tuto volbu zaškrtnutou.</html>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
cs: <p>
    Povolte tuto možnost k automatickému přijetí dočasných cookies, které mají vypršet na konci současného sezení. Takové cookies nebudou uloženy na disku vašeho počítače, namísto toho budou smazány, jakmile uzavřete všechna okna svého prohlížeče, která je používají.</p><p><u>Poznámka:</u> Zaškrtnutím tohoto políčka obejdete svá výchozí nastavení a standardní chování cookies pro sezení.</p>

en: <p>Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.</p><p><strong>Warning:</strong> this header is considered obsolete, so it will likely be ignored by most web pages.</p>
cs: <p>Zaškrtněte toto políčko pokud chcete informovat webové stránky, že nechcete aby sledovaly vaše chování na webu.</p><p><strong>Varování:</strong> tato hlavička je považována za zastaralou, takže ji většina stránek bude nejspíše ignorovat.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
cs: <p>Tato část obsahuje domény a hostitele, pro které jste nastavili specifické chování pro JavaScript. Toto chování bude použito místo standardního chování pro zapnutí a vypnutí JavaScriptu na stránkách získaných z těchto domén a hostitelů.</p> <p>Vyberte chování a k jeho změně použijte ovládání napravo.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
cs: <p>Toto je momentálně používaná rodina písem</p>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
cs: <qt>
    Zadejte název serveru nebo domény, pro kterou má chování platit. Např. <i>www.kde.org</i> nebo <i>.kde.org</i>
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
cs: <qt>
    Seznam serverů, pro které jste nastavili specifické chování. Specifická chování ruší platnost výchozího chování pro tyto servery.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
cs: <qt>
    Povolením této možnosti odmítnete všechny cookies, které pocházejí z jiných serverů než těch, kterých jste se dotázali. Pokud například navštívíte <b>czechia.kde.org</b> a tato volba je povolená, pouze ty cookies, které pocházejí z czechia.kde.org budou zpracovány podle vašeho nastavení. Všechny ostatní cookies budou automaticky zahozeny. To snižuje šanci, že by někdo mohl sbírat informace a statistiky o vašich návycích při surfováním Internetem.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
cs: <qt>
    Vyberte požadované chování:
    <ul>
    <li><b>Přijmout</b> - umožní tomuto serveru nastavit cookie.</li>
    <li><b>Přijmout do konce sezení</b> - Umožní tomuto serveru nastavit cookies ale ty budou po konci sezení zneplatněny.</li>
    <li><b>Odmítnout</b> - odmítne všechna cookie z tohoto serveru.</li>
    <li><b>Dotázat se</b> - dotáže se při každém cookie přijatém z tohoto serveru.</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
cs: <qt>
    Zde je možné nastavit zásady zacházení s cookie z jednotlivých domén. Kliknutím na tlačítko <b>Přidat...</b> a doplněním nezbytných informací vyžadovaných v dialogovém okně je možné přidat nové zásady zacházení s cookie. Změnu zásad je možné provést kliknutím na tlačítko <b>Změnit...</b> a vybráním  nového způsobu zacházení v dialogovém okně. Kliknutí na tlačítko <b>Smazat</b> odstraní zásadu ze seznamu zapůsobí, že pro tuto doménu bude použita standardní zásada.
    </qt>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
cs: <qt><p>Zadejte výraz, který se má filtrovat. Filtry mohou být zadány jako:<ul><li>zástupný znak jako v shellu, např. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, mohou být použity zástupné znaky <tt>*?[]</tt></li><li>plnohodnotný regulární výraz obklopující řetězec znaky '<tt>/</tt>', např. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Před každým filtrovacím řetězcem může být '<tt>@@</tt>' pro povolení odpovídajícího URL, což má přednost před všemi blokovacími filtry.

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
cs: <qt>Zásady chování pro<center><b>%1</b></center> již existují. Přejete si je nahradit ?</qt>

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
cs: <qt>Filtrovat výraz (např. <tt>https://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">více informací</a>):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
cs: <qt>Více informací ohledně <a href="importhelp">formátu pro import</a> a <a href="exporthelp">formátu pro export</a>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
cs: Zobrazit prázdnou stránku

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
cs: Zobrazit úvodní stránku

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
cs: Zobrazit mé záložky

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
cs: Zobrazit mou počáteční stránku

[ctx: @label:listbox]
en: When a new &Tab is created
cs: Při vytvoření nové kar&ty

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
cs: Specifické pro do&ménu

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
cs: Různé

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
cs: Písma

[ctx: @title:tab]
en: General
cs: Obecné

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
cs: Soubory se styly

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
cs: Změnit zásady pro cookie

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
cs: Změnit chování JavaScriptu

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
cs: Nastavení specifické pro doménu

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
cs: Duplikovat chování

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
cs: Nové zásady pro cookie

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
cs: Nové chování pro JavaScript

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
cs: Vybrat domovskou stránku

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
cs: Vyberte počáteční stránku

en: A&nimations:
cs: A&nimace:

en: A&utomatically load images
cs: A&utomaticky načítat obrázky

en: Accep&t all cookies
cs: Přijmou&t všechny cookie

en: Accept
cs: Přijmout

en: Accept &until end of session
cs: Přijmo&ut do konce sezení

en: Accept all popup window requests.
cs: Přijmout všechny požadavky na vyskakovací okna.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
cs: Přijmout požadavky na vyskakovací okna, pouze pokud je vyvoláte pomocí klávesnice nebo kliknutím myši.

en: Accept until end of session
cs: Přijmout do konce sezení

en: Activate previously used tab when closing the current tab
cs: Aktivovat naposledy použitou kartu při uzavření aktuální

en: Allow
cs: Povolit

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
cs: Povolit skriptům měnit text ve stavovém panelu.

en: Allow scripts to change the window position.
cs: Povolit skriptům přesouvat měnit pozici okna.

en: Allow scripts to change the window size.
cs: Povolit skriptům měnit velikost okna.

en: Allow scripts to focus the window.
cs: Povolit skriptům zaměřit okna.

en: Always display files from web pages in a new tab
cs: Vždy zobrazit soubory z webových stránek v nové kartě

en: Ask
cs: Dotázat se

en: Ask &for confirmation
cs: V&yžadovat potvrzení

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
cs: Při přidání záložky se dotázat na název a složku

en: Aspect
cs: Poměr

en: Auto
cs: Automaticky

en: Automatic Filter
cs: Automatický filtr

en: Automatic update interval:
cs: Interval automatické aktualizace:

en: Automaticall&y accept session cookies
cs: Automatick&y přijímat cookies sezení

en: Bac&kground:
cs: Poza&dí:

en: Base family:
cs: Základní rodina:

en: Base font si&ze:
cs: &Základní velikost písma:

en: Boo&kmarks
cs: Zálož&ky

en: C&ursive font:
cs: Písmo k&urzíva:

en: Cache &Directory
cs: A&dresář s mezipamětí

en: Chan&ge...
cs: Z&měnit...

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
cs: Klikněte na toto tlačítko ke změně chování pro doménu nebo hostitele vybraného ze seznamu.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
cs: Klikněte na toto tlačítko k odstranění chování pro doménu nebo hostitele vybraného ze seznamu.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
cs: Klikněte na toto tlačítko k ručnímu přidání chování specifického pro doménu nebo hostitele.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
cs: Klikněte na toto tlačítko k výběru souboru, který obsahuje zásady pro JavaScript. Tyto zásady budou sloučeny se stávajícími zásadami. Duplicitní záznamy budou ignorovány.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
cs: Kliknutím na toto tlačítko uložíte zásady chování pro JavaScript do komprimovaného souboru pojmenovaného <b>javascript_policy.tgz</b>, který bude uložen na umístění dle vašeho výběru.

en: Closing
cs: Uzavírám

en: Colors
cs: Barvy

en: Configure &Policy...
cs: Nastavit &zásady...

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
cs: Potvrzovat uzavírání o&ken s více kartami

en: Content
cs: Obsah

en: Cookie Name
cs: Název cookie

en: Cus&tom
cs: &Vlastní

en: Custom Page Background
cs: Vlastní pozadí stránky:

en: Custom&ize...
cs: Přizpůsob&it...

en: D&elete
cs: S&mazat

en: De&lete
cs: &Smazat

en: Default Policy
cs: Standardní chování

en: Default encoding:
cs: Výchozí kódování:

en: Default web browser engine:
cs: Výchozí webový prohlížeč:

en: Delete A&ll
cs: Smazat &všechny

en: Deny
cs: Zakázat

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Display online PDF files using WebEngine
cs: Zobrazit soubory online pomocí WebEngine

en: Domain
cs: Doména

en: Domain-Specific JavaScript Policies
cs: Chování JavaScriptu pro doménu

en: Domain:
cs: Doména:

en: Dra&w frame around not completely loaded images
cs: Kres&lit rámeček okolo načítaných obrázků

en: Du&plicate...
cs: Du&plikovat...

en: Ena&ble JavaScript globally
cs: Povolit JavaScript glo&bálně

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
cs: Povolit akt&ivaci přístupových kláves pomoc Ctrl

en: Enable coo&kies
cs: Povolit coo&kies

en: Enable filters
cs: Povolit filtry

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
cs: Povolit nebo zakázat filtry AdBlocK. Pokud je povoleno, je třeba definovat sadu URL výrazů, použitých k blokování, v seznamu níže.

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
cs: Povoluje vykonávání skriptů napsaných v ECMA-Scriptu (známého jako JavaScript), které se mohou vyskytovat v HTML stránkách. Všimněte si, že jako i v jiných prohlížečích může povolení skriptovacích jazyků způsobit bezpečnostní problémy.

en: End of session
cs: Konec sezení

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
cs: Zadejte jméno hostitele (např. www.kde.org) anebo domény, s tečkou na začátku (jako .kde.org nebo .org)

en: Existing identifications
cs: Existující identifikace:

en: Expires:
cs: Vyprší:

en: Export Filters
cs: Exportovat filtry

en: Export...
cs: Exportovat...

en: Fantas&y font:
cs: Písmo fantas&y:

en: Focus window:
cs: Zaměření okna:

en: Font &size adjustment for this encoding:
cs: Úprava veliko&sti písma pro toto kódování:

en: Font Family
cs: Rodina písma

en: Font Si&ze
cs: Veliko&st písma

en: Font Size
cs: Velikost písma

en: Global JavaScript Policies
cs: Globální chování pro JavaScript

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
cs: Zde je možné vybrat kolik hodnot si bude Konqueror pamatovat pro jednotlivé položky formuláře.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
cs: Zde je možné nastavit zásady chování pro JavaScript pro určité domény nebo hostitele. Novou zásadu lze přidat jednoduše kliknutím na tlačítko <i>Nový...</i> a poskytnutím požadovaných informací. Změnu již existující zásady lze kliknutím na tlačítko <i>Změnit...</i> a výběrem nové zásady. Kliknutí na tlačítko <i>Smazat</i> odstraní zásada chování a způsobí použití standardního zásady pro tuto doménu nebo hostitele. Tlačítka <i>Importovat</i> a <i>Exportovat</i> umožňují snadno sdílet zásady s ostatními lidmi pomocí ukládání a získávání zásad.

en: Hide filtered images
cs: Skrýt filtrované obrázky

en: Hide the tab bar when only one tab is open
cs: Skrýt panel s kartami, pokud je otevřena pouze jedna karta

en: Home page:
cs: Domovská stránka:

en: Host/Domain
cs: Hostitel/Doména

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
cs: Pokud je zaškrtnuto, Konqueror vám dovolí změnit název záložky a vybrat složku, do které si přejete přidat novou záložku.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
cs: Je-li tato volba zaškrtnuta, pak si bude Konqueror pamatovat data, která vložíte do webových formulářů a bude je nabízet pro obdobné položky ve všech formulářích.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
cs: Pokud je zaškrtnuto, Konqueror bude zobrazovat v panelu záložek pouze ty záložky, které jste označili v editoru záložek.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
cs: Je-li toto políčko zaškrtnuto, můžete přejít zpět v historii pouhým kliknutím pravého tlačítka myši. K vyvolání kontextové nabídky použijte pravé tlačítko a pohněte myší.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
cs: Pokud je zaškrtnuto, můžete pomocí prostředního tlačítka myši otevírat označené URL.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
cs: Je-li tato volba vypnuta, Konqueror přestane interpretovat příkaz JavaScriptu <i>window.open()</i>. To je užitečné, jestliže obvykle navštěvujete servery, které tohoto příkazu užívají k zobrazení reklamních proužků.<br /><br /> <b>Poznámka:</b> Vypnutí této volby může též ovlivnit správné zobrazení stránek, které ke správnému zobrazení tuto funkci vyžadují. Užívejte tuto možnost opatrně.

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
cs: Ignorovat pokusy skriptů o změnu textu ve stavovém panelu. Webová stránka si bude  <i>myslet</i>, že změnila text, ale vlastní text bude nedotčen.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
cs: Ignorovat pokusy skriptů o změnu umístění okna. Webová stránka si bude <i>myslet</i>, že přesunula okno, ale vlastní pozice okna bude nedotčena.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
cs: Ignorovat pokusy skriptů o změnu velikosti okna. Webová stránka si bude <i>myslet</i>, že změnila velikost, ale vlastní okno bude nedotčeno.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
cs: Ignorovat pokusy skriptů o zaměření okna. Webová stránka si bude <i>myslet</i>, že zaměřila okno, ale vlastní zaměření bude nedotčeno.

en: Images
cs: Obrázky

en: Import Filters
cs: Importní filtry

en: Import...
cs: Importovat...

en: Insert
cs: Vložit

en: JavaScript policy:
cs: Chování pro JavaScript:

en: Keep cache in &memory
cs: &Ponechat mezipaměť v paměti

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
cs: Konqueror nikdy nezobrazí text, který má menší velikost než je tato,<br /> bez ohledu na nastavení webové stránky.

en: M&iddle click opens URL in selection
cs: Prostřední tlačítko myš&i otevírá označené URL

en: M&inimum font size:
cs: M&inimální velikost písma:

en: Manual Filter
cs: Ruční filtr

en: Middle-click on a tab to close it
cs: Kliknutí prostředním tlačítkem na kartu ji zavře

en: Modify status bar text:
cs: Změnit text ve stavovém panelu:

en: Mouse Beha&vior
cs: Chování myš&i

en: Move window:
cs: Přesunout okno:

en: Name
cs: Název

en: Name:
cs: Název:

en: New Tab Behavior
cs: Chování nových karet

en: O&pen new tabs in the background
cs: Otevírat nové karty v &pozadí

en: Offer to save website passwords
cs: Nabídnout uložení hesel webových stránek

en: Only acce&pt cookies from originating server
cs: &Přijímat cookies pouze z původního serveru

en: Only on Hover
cs: Pouze při přejezdu myší

en: Open &links in new tab instead of in new window
cs: Otevírat od&kazy v nové kartě namísto nového okna

en: Open &new tab after current tab
cs: Otevřít &novou kartu za aktuální

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
cs: Otevřít jako kartu v existujícím okně Konqueroru, pokud je URL voláno zvenčí

en: Open new windows:
cs: Otevírat nová okna:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
cs: Otevírat vyskakovací okna v nové kartě na&místo nového okna

en: Path:
cs: Cesta:

en: Policy
cs: Chování

en: Policy:
cs: Zásady:

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
cs: Stisknutím klávesy Ctrl při prohlížení webové stránky aktivujete Přístupové klávesy KDE. Zrušením zaškrtnutí tohoto políčka vypnete tuto funkci zpřístupnění (aby se provedly změny, je třeba restartovat Konqueror).

en: Preview
cs: Náhled

en: Prompt every time a popup window is requested.
cs: Vždy se dotázat před otevřením vyskakovacího okna.

en: Re&ject all cookies
cs: O&dmítnout všechna cookie

en: Reject
cs: Odmítnout

en: Reject all popup window requests.
cs: Odmítnout všechna vyskakovací okna.

en: Remove
cs: Odstranit

en: Replace
cs: Nahradit

en: Resize window:
cs: Měnit velikost okna:

en: Right click goes &back in history
cs: Pravé kliknutí jde zpě&t v historii

en: S&erif font:
cs: Pa&tkové písmo:

en: S&mooth scrolling:
cs: Je&mné posouvání:

en: S&tandard font:
cs: S&tandardní písmo:

en: Sa&ns serif font:
cs: Bezp&atkové písmo:

en: Search
cs: Hledat

en: Search interactively for domains
cs: Interaktivně hledat domény

en: Search interactively for domains and hosts
cs: Interaktivně hledat domény a hostitele

en: Search...
cs: Hledat...

en: Search:
cs: Hledat:

en: Secure:
cs: Bezpečný:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
cs: Vyberte chování pro JavaScript pro výše uvedenou doménu nebo hostitele.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
cs: Vyberte výchozí znakovou sadu, která má být používána. Normálně postačí zvolit volbu 'Používat znakovou sadu jazyka' a neměli byste tuto volbu měnit.

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
cs: Odeslat hlavičku DNT pro sdělení stránkám, že si nepřejete být sledováni

en: Show Only Once
cs: Zobrazit pouze jednou

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
cs: Zobrazovat pouze označené záložky v panelu nástrojů záložek

en: Site
cs: Server

en: Site Policy
cs: Chování pro server

en: Site name:
cs: Název serveru:

en: Smart
cs: Chytré

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
cs: Některé webové stránky mění samy text ve stavovém panel pomocí <i>window.status</i> nebo <i>window.defaultStatus</i>. To většinou vede k tomu, že není zobrazeno pravé URL hypertextových odkazů. Tato volba určuje chování v takových případech.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
cs: Některé webové stránky mění samy pozici okna pomocí <i>window.moveBy()</i> nebo <i>window.moveTo()</i>. Tato volba určuje chování v takových případech.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
cs: Některé webové stránky mění samy velikost okna pomocí <i>window.resizeBy()</i> nebo <i>window.resizeTo()</i>. Tato volba určuje chování v takových případech.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
cs: Některé webové stránky mění samy zaměření okna pomocí <i>window.focus()</i>. To většinou vede k tomu, že je okno předáno do popředí, a tím je přerušena činnost uživatele. Tato volba určuje chování v takových případech.

en: Stylesheets
cs: Soubory se styly

en: Suppress background images
cs: Zakázat obrázky na pozadí

en: Tab bar position
cs: Umístění panelu karet

en: Tabs Behavior
cs: Chovaní karet

en: The custom directory to store cache
cs: Vlastní adresář pro uložení mezipaměti

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
cs: Prosím, zadejte vlastní začínající stránku

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
cs: Toto je URL webové stránky, kterou Konqueror načte při spuštění.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
cs: Toto je URL webové stránky, kam se Konqueror jako webový prohlížeč přesune, stisknete-li tlačítko \"Domů\". Pokud je spuštěn jako správce souborů, tímto tlačítkem se dostanete do své domovské složky.

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
cs: Toto je písmo použité pro zobrazení textu s pevnou šířkou písma (tj. neproporcionálního písma).

en: This is the font used to display normal text in a web page.
cs: Toto je písmo použité k zobrazení normálního textu na webových stránkách.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
cs: Toto je písmo použité k zobrazení textu, pro který je nastaveno písmo fantasy.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
cs: Toto je písmo použité k zobrazení textu, pro který je nastavena kurzíva.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
cs: Toto je písmo použité k zobrazení textu, pro který je nastaveno bezpatkové písmo.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
cs: Toto je písmo použité k zobrazení textu, pro který je nastaveno patkové písmo.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
cs: Toto je seznam URL filtrů, které budou aplikovány na všechny zapouzdřené obrázky a grafické objekty.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
cs: Toto je relativní velikost písma, které používá Konqueror k zobrazování webových stránek.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
cs: Tímto způsobíte, že budete dotázáni při zavření okna, které má více otevřených karet.

en: This will display close buttons inside each tab.
cs: Tímto zobrazíte tlačítko pro uzavření v každé kartě.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
cs: Tímto zobrazíte panel s kartami pouze v případě, že existují dvě a více karet. V opačném případě bude panel vždy zobrazen.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
cs: Toto otevře novou kartu místo nového okna v různých situacích, jako je aktivace odkazu nebo otevření nového okna pomocí prostředního tlačítka myši.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
cs: Tímto otevřete novou kartu za současnou kartou, místo za poslední kartou.

en: U&se accessibility stylesheet
cs: Použít soubor se &styly pro zpřístupnění

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
cs: Zrušte zaškrtnutí po zobrazení souborů PDF online jak zvoleno v Nastavení Systému

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
cs: Odškrtněte toto políčko, pokud chcete zabránit dotazům na uložení hesel stránek

en: Und&erline links:
cs: Po&dtrhávat odkazy:

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Us&e default stylesheet
cs: Použít standardní soubor s&es styly

en: Usage
cs: Využití

en: Use &user-defined stylesheet
cs: Použít &vlastní styl

en: Use Global
cs: Použít globální

en: Use Language Encoding
cs: Používat znakovou sadu jazyka

en: Use a custom directory to keep the cache
cs: Pro uchování mezipaměti použít vlastní adresář

en: Use custom &background color
cs: Používat vlastní &barvu pozadí

en: Use global
cs: Použít globální

en: Use same color for all text
cs: Použít stejnou barvu pro všechny texty

en: Use same family for all text
cs: Použít stejnou rodinu pro všechny texty

en: Use setting from global policy.
cs: Použít nastavení globálního chování.

en: Value:
cs: Hodnota:

en: When Efficient
cs: Pokud je výhodné

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
cs: Pokud je zaškrtnuto, naposledy použitá nebo otevřená karta bude aktivována namísto té, která je napravo od právě uzavřené karty.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
cs: Pokud je povoleno, zablokované obrázky budou ze stránky zcela odstraněny, v opačném případě bude zobrazen 'zástupný' obrázek.

en: When starting up, restore state from last time
cs: Při spuštění obnovit stav z minula

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
cs: Pokud kliknete na URL v jiném KDE programu nebo spustíte kfmclient k otevření URL, bude na vaší aktuální ploše vyhledáno neminimalizované okno Konqueroru a pokud je nalezeno, bude v něm vytvořena nová karta s daným URL. V opačném případě bude pro toto URL vytvořeno samostatné okno.

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
cs: Stisknutím prostředního tlačítka nebo kolečka myši nad kartou ji uzavřete.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
cs: Zda se mají otevírat vyskakovací okna JavaScriptu v nové kartě nebo novém okně, je-li jim to povoleno.

en: Yes
cs: Ano

en: You must first enter a domain name.
cs: Je nejprve nutné zadat jméno domény.

en: You must first select a policy to be changed.
cs: Nejprve je nutné vybrat zásadu chování, která má být změněna.

en: You must first select a policy to delete.
cs: Nejprve je nutné vybrat zásadu chování, která má být smazána.

[ctx: animations]
en: Disabled
cs: Zakázány

[ctx: animations]
en: Enabled
cs: Povoleny

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
cs: Vždy

[ctx: soft scrolling]
en: Never
cs: Nikdy

[ctx: underline]
en: Disabled
cs: Zakázáno

[ctx: underline]
en: Enabled
cs: Povoleno
