kate - en to cs translation catalogue (456 entries)

en:  [read only]
cs:  [pouze ke čtení]

en: %1 cannot open folders
cs: %1 nemůže otevřít složky

en: %1 doesn't exist in a git repo.
cs: %1 v repozitáři git neexistuje.

en: &All Sessions
cs: &Všechna sezení

en: &Auto hide tabs
cs: &Automaticky skrývat karty

en: &Backward button pressed:
cs: Stisknuto tlačítko &zpět:

en: &Behavior
cs: &Chování

en: &Close Document
cs: &Zavřít dokument

en: &Double click opens a new document
cs: &Dvojklikem otevřít nový dokument

en: &Edit
cs: Úpravy

en: &Expand tabs
cs: Roztáhnout kart&y

en: &File
cs: Soubor

en: &Forward button pressed:
cs: Stisknuto tlačítko &vpřed:

en: &Go
cs: Pře&jít

en: &Help
cs: Nápo&věda

en: &Ignore Changes
cs: &Ignorovat změny

en: &Limit number of tabs:
cs: Omezit &počet karet

en: &Limit output view history:
cs: &Omezit historii pohledu výstup

en: &Load last used session
cs: Načíst napos&ledy použité sezení

en: &Manage Sessions...
cs: Spravovat seze&ní...

en: &Manually choose a session
cs: R&učně vybrat sezení

en: &Middle click closes a document
cs: Kliknutí &prostředním tlačítkem myši uzavře dokument

en: &Mouse
cs: &Myš

en: &Next Tab
cs: &Následující karta

en: &Open
cs: &Otevřít

en: &Open Containing Folder
cs: &Otevřít odpovídající složku

en: &Other Application...
cs: Ji&ná aplikace...

en: &Plugins Handbook
cs: &Příručka k modulům

en: &Previous Tab
cs: &Předchozí karta

en: &Quick Open
cs: &Rychle otevřít

en: &Recent Sessions
cs: &Nedávná sezení

en: &Reload
cs: Znovu načíst

en: &Remove
cs: Odst&ranit

en: &Rename...
cs: &Přejmenovat...

en: &Reopen Latest Closed Document(s)
cs: Znovu otevřít nedávno uzavřené do&kumenty

en: &Save Session
cs: &Uložit sezení

en: &Settings
cs: Nastavení

en: &Show close button
cs: Zobraz&it uzavírací tlačítko

en: &Sidebars
cs: Postranní panely

en: &Start new session
cs: &Spustit nové sezení

en: &Status Bar Items
cs: Položky &stavového řádku

en: &Switch to output view upon message type:
cs: &Přepnout na pohled s výstupem při hláškách s typem:

en: &Tabs
cs: &Karty

en: &Tools
cs: Nástroje

en: &View
cs: Pohled

en: &View Difference
cs: Zobrazit roz&díl

en: &Window Color Scheme
cs: Barevné sc&héma okna

[ctx: 'Next Tab'/'Previous Tab' is an existing action name. Please use the same text here as it is used in that action's translation]
en: Allow cycling through tabs. If unchecked, the action 'Next Tab'/'Previous Tab' will not go to first/last tab after reaching the end
cs: Povolit cyklování přes karty. Pokud není zatrženo, akce Další karta/Předchozí karta nepůjdou na první/poslední kartu poté, co dojdou na konec

en: (c) 2000-2024 The Kate Authors
cs: (c) 2000-2024 autoři Kate

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
cs: Nebyl nalezen <b>git</b>. Pro zobrazení rozdílu mezi dokumenty je nutné mít git. Pokud je už git nainstalován, ujistěte se, že je cesta k němu uvedena v proměnné PATH. Více na https://git-scm.com/downloads

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
cs: <p>Dokument '%1' byl upraven, ale neuložen.</p><p>Přejete si uložit změny nebo je zahodit?</p>

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
cs: <p>Pokoušíte se otevřít jeden nebo více velkých souborů:</p><ul>%1</ul><p>Chcete pokračovat?</p><p><strong>Pamatujte, že kate může během otevírání velkých souborů na nějakou dobu přestat odpovídat.</strong></p>

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
cs: <qt>Dokumenty vypsané níže byly změněny na disku. <p>Zvolte jednu či více položek ze seznamu a stiskněte tlačítko pro činnost, dokud nebude seznam prázdný.</p></qt>

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
cs: <qt>Tyto dokumenty byly změněny. Přejete si je uložit před uzavřením?</qt>

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
cs: <qt>Chystáte se skrýt postranní panely. Jsou-li postranní panely skryty, není možné myší přímo zobrazovat nástrojové pohledy. Pokud potřebujete nástrojový pohled, musíte z nabídky zvolit <b>Pohled &gt; Nástrojové pohledy &gt; Zobrazovat postranní panely</b>. Možnost zobrazovat/skrývat postranní panely pomocí klávesových zkratek není dotčena.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
cs: Přepnout na kartu %1

[ctx: @action:button]
en: Enable
cs: Povolit

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
cs: Otevřít všechny soubory

[ctx: @action:button]
en: Reopen
cs: Znovu otevřít

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
cs: Přepnout na instanci

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
cs: Přejmenovat...

[ctx: @action:inmenu Diagnostics View actions menu]
en: Diagnostics View
cs: Diagnostický pohled

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
cs: %1 [potlačeno: %2]

[ctx: @info]
en: Error
cs: Chyba

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
cs: Chyba v regulárním výrazu: %1
    posun %2: %3

[ctx: @info]
en: Info
cs: Informace

[ctx: @info]
en: Log
cs: Záznam

[ctx: @info]
en: Warning
cs: Varování

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
cs: Zkopírovat hash commitu

[ctx: @menu:action]
en: Copy Filename
cs: Zkopírovat název souboru

[ctx: @menu:action]
en: Copy Location
cs: Kopírovat umístění

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
cs: Zobrazit celý commit

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
cs: Historie souboru - %1

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
cs: Otevřít soubory rekurzivně

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
cs: Otevřít složku

en: A tool view to display context associated with the current cursor position (LSP hints, diagnostics)
cs: Zobrazení nástroje pro ukázku kontextu přiřazeného s aktuálním umístěním kurzoru (LSP nápovědy, diagnostika)

en: Add Global Suppression
cs: Přidat globální potlačení

en: Add Local Suppression
cs: Přidat místní potlačení

en: All
cs: Vše

en: All Projects
cs: Všechny projekty

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
cs: Všichni ostatní, kteří přispěli a zapomněl jsem je se o nich zmínit

en: Allow tab scrolling
cs: Povolit rolování karet

en: Application Startup Behavior
cs: Chování při startu aplikace

en: Application Startup/Shutdown Behavior
cs: Chování při startu/vypínání aplikace

en: Automatically save and restore:
cs: Automaticky uložit a obnovit:

en: Bad PATH value
cs: Špatná hodnota PATH

en: Behavior
cs: Chování

en: Behavior Options
cs: Volby chování

en: Bottom Sidebar
cs: Spodní postranní panel

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document.
cs: Zjistí rozdíl mezi obsahem editoru a souborem na disku pro vybraný dokument.

en: Change Style
cs: Změnit styl

en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open the application.
cs: Toto zatrhněte, pokud chcete obnovit všechny vaše pohledy a rámce pokaždé, když otevřete aplikaci,

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete, aby se nastavení dokumentů, jako například záložky, ukládala mezi jednotlivými editačními sezeními. Nastavení se obnoví, pokud se dokument před znovuotevřením nezměnil.

en: Cl&ose Current View
cs: Zavřít aktuální p&ohled

en: Clear Diagnostics Filter
cs: Vyčistit diagnostický filtr

en: Clear Recent Files
cs: Vyprázdnit nedávné soubory

en: Clear all messages
cs: Vymazat všechny zprávy

en: Clos&e All
cs: Zavřít vš&e

en: Close
cs: Zavřít

en: Close &All Documents
cs: Z&avřít všechny dokumenty

en: Close &Window
cs: Zavřít o&kno

en: Close All
cs: Zavřít vše

en: Close Document
cs: Zavřít dokument

en: Close Inactive Views
cs: Zavřít neaktivní pohledy

en: Close O&ther
cs: Zavřít os&tatní

en: Close Orp&haned
cs: Zavřít osiř&elé

en: Close Other &Documents
cs: Zavřít ostatní &dokumenty

en: Close Others
cs: Zavřít ostatní

en: Close Tab
cs: Zavřít kartu

en: Close all documents beside current one?
cs: Zavřít všechny dokumenty kromě tohoto?

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
cs: Zavře všechny dokumenty

en: Close all documents?
cs: Zavřít všechny dokumenty?

en: Close all open documents.
cs: Zavřít všechny otevřené dokumenty.

en: Close documents with the window they belong to
cs: Uzavřít dokumenty s oknem, ke kterému patří

en: Close every view but the active one
cs: Zavřít všechny pohledy kromě aktivního.

en: Close other open documents.
cs: Zavřít ostatní otevřené dokumenty.

en: Close the application entirely when the last file is closed
cs: Při uzavření posledního souboru vypnout celou aplikaci

en: Close the current document.
cs: Zavřít aktuální dokument.

en: Close the currently active split view
cs: Uzavřít právě aktivní rozdělený pohled

en: Close this window
cs: Zavřít toto okno

en: Closing Aborted
cs: Uzavírání přerušeno

en: Collapse All
cs: Svinout vše

en: Compare
cs: Porovnat

en: Compare with Active Document
cs: Porovnat s aktivním dokumentem

en: Configure
cs: Nastavit

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
cs: Nastavte si klávesové zkratky aplikace.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
cs: Nastaví různé vlastnosti této aplikace a editační komponenty.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
cs: Určete, které položky se objeví v panelech nástrojů.

en: Configure...
cs: Nastavit...

en: Context
cs: Kontextový

en: Control view space splitting
cs: Ovládání rozdělení zobrazovacího prostoru

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
cs: Zkopíruje cestu k současnému souboru do schránky.

en: Copy &Location
cs: Kopírovat u&místění

en: Copy Location
cs: Kopírovat umístění

en: Copy all text to clipboard
cs: Zkopírovat všechen text do schránky

en: Copy to Clipboard
cs: Zkopírovat do schránky

en: Core Developer
cs: Přední vývojář

en: Could not save the document 
    '%1'
cs: Nelze uložit dokument
    '%1'

en: Create a new document
cs: Vytvořit nový dokument

en: Create a new window.
cs: Vytvořit nové okno.

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Current Project
cs: Současný projekt

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
cs: Data, která jste požadovali uložit, nelze zapsat. Prosím zvolte, jak si přejete pokračovat.

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete file
cs: Smazat soubor

en: Delete unused meta-information after:
cs: Smazat nepoužívaná metadata po:

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Deleted file %1
cs: Smazaný soubor %1

en: Description
cs: Popis

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
cs: Návrhář maskota pro Kate 'Kate kyber datel'

en: Detach Active Document
cs: Odpojit aktivní dokument

en: Developer
cs: Vývojář

en: Diagnostics
cs: Diagnostika

en: Diagnostics View
cs: Diagnostický pohled

en: Diagnostics limit reached, ignoring further diagnostics. The limit can be configured in settings.
cs: Byl dosažen diagnostický limit, ignoruji další diagnostiku. Limit můžete upravit v nastavení.

en: Diagnostics limit:
cs: Limit diagnostiky:

en: Diff
cs: Rozdíl

en: Diff %1
cs: Rozdíl %1

en: Diff %1 .. %2
cs: Rozdíl %1 .. %2

en: Diff %1..%2
cs: Rozdíl %1..%2

en: Diff Style:
cs: Styl zobrazení rozdílů:

en: Disable Suppression
cs: Zakázat potlačení

en: Discard Hunk
cs: Zahodit úsek

en: Discard Line | Discard Lines
cs[0]: Zahodit řádek
cs[1]: Zahodit řádky
cs[2]: Zahodit řádky

en: Do you really want to delete file "%1"?
cs: Opravdu si přejete smazat soubor "%1"?

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Documents Modified on Disk
cs: Dokument změněn na disku

en: Documents to open.
cs: Dokumenty k otevření

en: Don't ask again
cs: Příště se již nedotazovat

en: Downward Split View
cs: Spodní rozdělený pohled

en: Duplicate...
cs: Duplikovat...

en: Elide tab text
cs: Povolit zkracování textu v kartě

en: Enable Suppression
cs: Povolit potlačení

en: Enable tool view
cs: Povolit zobrazení nástroje

en: Error
cs: Chyba

en: Error Creating Diff
cs: Chyba v rozdílu

en: Errors
cs: Chyby

en: Expand All
cs: Rozbalit vše

en: Failed to enable <b>%1</b> plugin
cs: Selhalo povolení zásuvného modulu <b>%1</b>

en: Failed to get file history: %1
cs: Nepodařilo se získat historii souboru: %1

en: Failed to get file history: git executable not found in PATH
cs: Nepodařilo se získat historii souboru: spouštěč gitu nebyl nalezen v proměnné PATH

en: File "%1" could not be deleted.
cs: Soubor "%1" nelze smazat.

en: File "%1" could not be moved to "%2"
cs: Soubor "%1" nelze přesunout do "%2"

en: File Act&ions
cs: Činnost&i souboru

en: Filename
cs: Název souboru

en: Files
cs: Soubory

en: Files with unsaved changes
cs: Soubory s neuloženými změnami

en: Filter Sessions
cs: Filtrovat sezení

en: Filter…
cs: Filtrovat…

en: Focus %1
cs: Zaměřit na %1

en: Focus Navigation Bar
cs: Zaměřit navigační lištu

en: Focus Toolview
cs: Zaměřit nástrojový pohled

en: Focus the navigation bar
cs: Zaměří navigační lištu

en: Focus the next tab.
cs: Přepnout na následující kartu.

en: Focus the previous tab.
cs: Přepnout na předchozí kartu.

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
cs: Složky nyní mohou být otevřeny pouze pokud je zapnutý projektový zásuvný modul

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
cs: Vynutit start nové instance kate (ignorováno pokud je použit parametr start a dané sezení je již otevřeno v jiné instanci kate), vynuceno pokud nejsou zadány  další parametry a URL.

en: Former Core Developer
cs: Bývalý přední vývojář

en: Fuzzy Filtering
cs: Mlhavé filtrování

en: Get involved
cs: Zapojte se

en: Go to Next Location
cs: Přejít na následující umístění

en: Go to Previous Location
cs: Přejít na předchozí umístění

en: Hamburger Menu Toolbar
cs: Hamburgerová nástrojová lišta

en: Help
cs: Nápověda

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
cs: Zde můžete vidět všechny dostupné moduly Kate. Ty se zaškrtávacím políčkem jsou načteny a budou také načteny při příštím spuštění Kate.

en: Hide All Tool Views
cs: Skrýt všechny nástrojové pohledy

en: Hide Button
cs: Skrýt tlačítko

en: Hide Inactive Views
cs: Skrýt neaktivní pohledy

en: Hide every view but the active one
cs: Skrýt všechny pohledy kromě aktivního.

en: Hide menu bar
cs: Skrýt nabídku

en: Highlighting for Ferite
cs: Zvýraznění pro Ferite

en: Highlighting for ILERPG
cs: Zvýraznění pro ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
cs: Zvýraznění pro LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
cs: Zvýrazňování pro Makefile a Python

en: Highlighting for Python
cs: Zvýraznění pro Python

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
cs: Zvýrazňování pro spec soubory RPM, Perl, Diff a ostatní

en: Highlighting for SQL
cs: Zvýraznění SQL

en: Highlighting for Scheme
cs: Zvýraznění pro Scheme

en: Highlighting for VHDL
cs: Zvýraznění VHDL

en: History back
cs: Zpět v historii

en: History forward
cs: Vpřed v historii

en: Icon size for left and right sidebar buttons:
cs: Velikost ikon tlačítek na levém a pravém postranním panelu:

en: If disabled, an untitled document will be shown for new windows.
cs: Pokud je zakázáno, nepojmenované soubory budou zobrazeny v nových oknech.

en: If enabled, the application will shutdown when the last file being edited is closed, otherwise a blank page will open so that you can start a new file.
cs: Pokud je povoleno, aplikace se při uzavření posledního upravovaného souboru vypne, jinak se otevře prázdná stránka, takže můžete začít s novým souborem.

en: If unchecked the new tab will open at the end.
cs: Je-li nezaškrtnuto, bude nová karta otevřena na konci.

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
cs: Při použití seznamu URL blokuje další spuštění další instance kate dokud právě běžící neskončí.

en: In order to open folders, the <b>%1</b> plugin must be enabled. Enable it?
cs: Aby bylo možné otevírat složky, musí být nainstalován zásuvný modul <b>%1</b>. Přejete si jej povolit?

en: Include &window configuration
cs: Za&hrnout nastavení okna

en: Info
cs: Informace

en: Information
cs: Informace

en: Invalid hash
cs: Neplatný heš

en: Jump to Next File
cs: Přejít na další soubor

en: Jump to Next Hunk
cs: Skočit na další úsek

en: Jump to Previous File
cs: Přejít na předchozí soubor

en: Jump to Previous Hunk
cs: Skočit na předchozí úsek

en: KWrite - Text Editor
cs: KWrite - Jednoduchý textový editor

en: KWrite Author
cs: Autor KWrite

en: KWrite Undo History, Kspell integration
cs: Historie operací zpět, integrace KSpell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
cs: Podpora zvýrazňování XML syntaxe

en: KWrite port to KParts
cs: Převod KWrite do KParts

en: Kate - Advanced Text Editor
cs: Kate - rozšířený textový editor KDE

en: Keep &meta-information past sessions
cs: Ponechat si &meta informace mezi sezeními

en: Last opened
cs: Naposledy otevřeno

en: Left Sidebar
cs: Levý postranní panel

en: Left Split View
cs: Levý rozdělený pohled

en: Location
cs: Umístění

en: Log
cs: Záznam

en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

en: Maintainer
cs: Správce

en: Make the next split view the active one.
cs: Aktivovat následující dělený pohled.

en: Make the previous split view the active one.
cs: Aktivovat předchozí dělený pohled.

en: Make the split view intuitively downward the active one.
cs: V rozděleném pohledu aktivuje ten dole.

en: Make the split view intuitively on the left the active one.
cs: V rozděleném pohledu aktivuje ten nalevo.

en: Make the split view intuitively on the right the active one.
cs: V rozděleném pohledu aktivuje ten napravo.

en: Make the split view intuitively upward the active one.
cs: V rozděleném pohledu aktivuje ten nahoře.

en: Manage Sessions
cs: Spravovat sezení

en: Manage Sessions...
cs: Spravovat sezení...

en: Max number of diagnostics allowed in the Diagnostics toolview.
cs: Maximální počet povolených diagnostik v pohledu Diagnostika.

en: Maximum number of entries in recent file list:
cs: Maximální počet záznamů v posledním seznamu souborů:

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
cs: &Nové sezení

en: Modified
cs: Změněno

en: Move Document to New Horizontal Split
cs: Přesunout dokument do nového vodorovného rozdělení

en: Move Document to New Vertical Split
cs: Přesunout dokument do nového svislého rozdělení

en: Move Splitter Down
cs: Přesunout oddělovač dolů

en: Move Splitter Left
cs: Přesunout oddělovač doleva

en: Move Splitter Right
cs: Přesunout oddělovač doprava

en: Move Splitter Up
cs: Přesunout oddělovač nahoru

en: Move To
cs: Přesunout do

en: Move the splitter of the current view down
cs: Přesunout oddělovač současného pohledu dolů

en: Move the splitter of the current view to the left
cs: Přesunout oddělovač současného pohledu doleva

en: Move the splitter of the current view to the right
cs: Přesunout oddělovač současného pohledu doprava

en: Move the splitter of the current view up
cs: Přesunout oddělovač současného pohledu nahoru

en: Name
cs: Název

en: Navigate to this column.
cs: Přejít na tento sloupec.

en: Navigate to this line.
cs: Přejít na tento řádek.

en: Navigation Bar
cs: Navigační lišta

en: Never
cs: Nikdy

en: New &Window
cs: Nové &okno

en: New File
cs: Nový soubor

en: New Session
cs: Nové sezení

en: New file %1
cs: Nový soubor %1

en: New file name
cs: Nový název souboru

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
cs: Otevřen nový soubor během uzavírání Kate, uzavírání přerušeno.

en: Newly-created unsaved files
cs: Nově vytvořené neuložené soubory

en: Next Item
cs: Následující položka

en: Next Split View
cs: Následující rozdělený pohled

en: Next tab
cs: Následující karta

en: No differences found
cs: Nebyly nalezeny žádné rozdíly

en: No recent documents
cs: Žádné nedávné dokumenty

en: No recent documents or projects
cs: Žádné nedávné dokumenty nebo projekty

en: No saved sessions
cs: Žádné uložené sezení

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
cs: Použít pouze instanci kate mající daný pid (ignorováno pokud je použit parametr start a dané sezení je již otevřeno v jiné instanci kate).

en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Open File...
cs: Otevřít soubor...

en: Open Folder...
cs: Otevřít složku...

en: Open Selected Files...
cs: Otevřít vybrané soubory...

en: Open W&ith
cs: Otevřít &pomocí

en: Open a form to quick open documents.
cs: Otevřít formulář pro rychlé otevření dokumentů.

en: Open an existing document for editing
cs: Otevřít existující dokument k úpravám

en: Open as Template
cs: Otevřít jako šablonu

en: Open each document in its own window
cs: Otevřít každý dokument v novém okně

en: Open new tabs to the right of the current tab
cs: Otevřít nové karty napravo od současné

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
cs: Otevřít současný dokument pomocí jiné aplikace registrované pro tento typ souboru nebo aplikace dle vlastní volby.

en: Opening Large File
cs: Otevírám velký soubor

en: Opens the active document in a new window and closes it in the current window
cs: Otevře aktivní dokument v novém okně a zavře jej v současném okně

en: Output
cs: Výstup

en: Output timestamps with date
cs: Časové značky ve výstupu s datem

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
cs: Přepsat zvolené soubory, zahodit změny na disku

en: Own Section
cs: Vlastní oddíl

en: PHP Keyword/Datatype list
cs: Seznam párů klíčové slovo/datový typ pro PHP

en: Patches and more
cs: Záplaty a ostatní

en: Plugin Manager
cs: Správce modulů

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Previous Item
cs: Předchozí položka

en: Previous Split View
cs: Předchozí rozdělený pohled

en: Previous tab
cs: Předchozí karta

en: Project: %1
cs: Projekt: %1

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Python Plugin Developer
cs: Vývojář modulu pro Python

en: QA and Scripting
cs: QA a skriptování

en: Quick Fix
cs: Rychlá oprava

en: Quit the application
cs: Ukončit program

en: Read handbook
cs: Přečtěte si příručku

en: Read the contents of stdin.
cs: Číst obsah ze std. vstupu.

en: Recent Documents
cs: Nedávné dokumenty

en: Recent Files
cs: Nedávné soubory

en: Reload A&ll
cs: Znov&u načíst vše

en: Reload all open documents.
cs: Znovu načíst všechny otevřené dokumenty.

en: Reload selected documents from disk
cs: Znovu načíst zvolený dokument z disku

en: Remove Global Suppression
cs: Odstranit globální potlačení

en: Remove Local Suppression
cs: Odstranit místní potlačení

en: Remove modified flag from selected documents
cs: Odstranit ze zvolených dokumentů značku úpravy

en: Rename file
cs: Přejmenovat soubor

en: Reopen the document or documents that were most recently closed
cs: Znovu otevřít dokument nebo dokumenty které byly nedávno zavřeny

en: Reopening files from the last session...
cs: Otevírám soubory z posledního sezení...

en: Restore
cs: Obnovit

en: Right Sidebar
cs: Pravý postranní panel

en: Right Split View
cs: Pravý rozdělený pohled

en: Running this editor with kdesu can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
cs: Spuštění tohoto editoru pomocí kdesu může způsobit chyby a vystavit vás bezpečnostním zranitelnostem. Místo toho používejte editor v běžném režimu a zadání zvýšených oprávnění je v případě potřeby možné doplnit později při ukládání dokumentu.

en: Running this editor with sudo can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
cs: Spuštění tohoto editoru pomocí sudo může způsobit chyby a vystavit vás bezpečnostním zranitelnostem. Místo toho používejte editor v běžném režimu a zadání zvýšených oprávnění je v případě potřeby možné doplnit později při ukládání dokumentu.

en: Sa&ve All
cs: U&ložit vše

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Save As (%1)
cs: Uložit jako (%1)

en: Save Documents
cs: Uložit dokumenty

en: Save Session &As...
cs: Uložit sezení j&ako...

en: Save all open, modified documents to disk.
cs: Uložit všechny otevřené a změněné soubory na disk.

en: Saved Sessions
cs: Uložená sezení

en: Scripting
cs: Skriptování

en: Se&lect All
cs: Vy&brat vše

en: Search...
cs: Hledat...

en: Sele&ction
cs: Vý&běr

en: Sess&ions
cs: Sez&ení

en: Session
cs: Sezení

en: Session '%1' is already opened in another Kate instance. Switch to that or reopen in this instance?
cs: Sezení %1 je již otevřeno v jiné instanci Kate. Chcete na ni přepnout nebo je chcete znovu otevřít v této instanci?

en: Session Chooser
cs: Výběr sezení

en: Session Elements
cs: Prvky sezení

en: Session Management
cs: Správa sezení

en: Session Name
cs: Název sezení

en: Session Renaming
cs: Přejmenování sezení

en: Session name:
cs: Název sezení:

en: Session will be deleted on dialog close
cs: Sezení bude po zavření dialogu smazáno

en: Set encoding for the file to open.
cs: Nastavit kódování otevíraného souboru.

en: Sho&w Path in Titlebar
cs: Zobrazovat &cestu v pruhu s názvem

en: Show %1
cs: Zobrazit '%1'

en: Show %1 Button
cs: Zobrazit tlačítko %1

en: Show &Tabs
cs: Zobrazovat kar&ty

en: Show File Git History
cs: Zobrazit Git historii souboru

en: Show Hover Info
cs: Zobrazit informace při přejetí myší

en: Show Navigation Bar
cs: Zobrazit navigační lištu

en: Show Side&bars
cs: Zobrazit &postranní panely

en: Show current symbol in navigation bar
cs: Zobrazit v navigační liště symbol aktuální

en: Show text for left and right sidebar buttons
cs: Zobrazit text tlačítek levého a pravého postranního panelu

en: Show the complete document path in the window caption
cs: Zobrazovat úplnou cestu k dokumentu v záhlaví okna

en: Show the welcome page
cs: Zobrazit uvítací stránku

en: Show welcome page for new window
cs: Zobrazit uvítací stránku pro nové okno

en: Show welcome view for new windows
cs: Zobrazit v nových oknech uvítací pohled

en: Show/Hide Commit Info
cs: Zobrazit/Skrýt informace o commitu

en: Side By Side
cs: Vedle sebe

en: Sidebar Buttons
cs: Tlačítka postranních panelů

en: Specify a name for this session
cs: Zadejte název tohoto sezení

en: Specify a new name for session: %1
cs: Zadejte nový název sezení: %1

en: Split &Horizontal
cs: Rozdělit vo&dorovně

en: Split Ve&rtical
cs: &Rozdělit svisle

en: Split View
cs: Rozdělit pohled

en: Split the currently active view horizontally into two views and move the currently active document to view below.
cs: Rozdělit v současnosti aktivní pohled vodorovně do dvou pohledů a přesunout aktivní dokument do pohledu níže.

en: Split the currently active view horizontally into two views.
cs: Rozdělit právě aktivní pohled vodorovně na dva.

en: Split the currently active view vertically into two views and move the currently active document to right view.
cs: Rozdělit v současnosti aktivní pohled svisle do dvou pohledů a přesunout aktivní dokument do pravého pohledu.

en: Split the currently active view vertically into two views.
cs: Rozdělit právě aktivní pohled svisle na dva.

en: Stage Hunk
cs: Založit úsek pro odeslání

en: Stage Line | Stage Lines
cs[0]: Založit řádek pro odeslání
cs[1]: Založit řádky pro odeslání
cs[2]: Založit řádky pro odeslání

en: Start Kate with a given session.
cs: Spustit Kate s daným sezením.

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
cs: Spustit Kate s novým anonymním sezením, jako s parametrem '-n'.

en: Starting Up
cs: Spouští se

en: Status on Disk
cs: Stav na disku

en: Sync section size with tab positions
cs: Synchronizovat velikost oblasti s umístěním karet

en: Synchronize Scrolling
cs: Synchronizovat posun

en: Synchronize scrolling of this split-view with other synchronized split-views
cs: Synchronizovat posouvání tohoto rozděleného pohledu s ostatními synchronizovanými rozdělenými pohledy

en: Testing, ...
cs: Testování, ...

en: The Editing Commands
cs: Příkazy pro úpravu

en: The cool buffersystem
cs: Skvělý systém vyrovnávací paměti

en: The diff command failed. Please make sure that git is installed and in your PATH.
cs: Spuštění příkazu 'diff' selhalo. Ujistěte se, že git je nainstalován a v proměnné PATH.

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
cs: Dokument "%1" byl změněn. Přejete si uložit změny nebo je zapomenout?

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
cs: Soubor '%1' nemohl být otevřen: není to normální soubor, ale složka.

en: The file '%1' does not exist
cs: Soubor '%1' neexistuje

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
cs: Soubory/URL otevřené aplikací budou po použití smazány

en: The path '%1' doesn't exist
cs: Cesta '%1' neexistuje

en: The plugin required to open folders was not found
cs: Zásuvný modul pro otevírání složek nebyl nalezen

en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
cs: Sezení obsahuje seznam otevřených dokumentů, nedávno otevřených souborů, záložek, pozice kurzoru apod. Při načtení sezení jsou všechny prvky obnoveny.

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
cs: Sezení nemohlo být na "%1" přejmenováno. Do "%2" nelze zapisovat

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
cs: (nikdy)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en: %v day | %v days
cs[0]: %v den
cs[1]: %v dny
cs[2]: %v dnů

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
cs: Sezení s vybraným názvem %1 již existuje.
    Prosím vyberte jiný název.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
cs: Zde je seznam soubor, které jste nedávno otevřeli; můžete je nyní snadno otevřít znovu.

en: This shows help files for various available plugins.
cs: Toto zobrazí nápovědu k dostupným modulům.

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
cs: Tímto dojde k zavření všech otevřených dokumentů kromě současného. Opravdu si přejete pokračovat?

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
cs: Tímto dojde k zavření všech otevřených dokumentů. Přejete si pokračovat?

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
cs: Toto úplně skryje panel nabídky. Můžete ji opětovně zobrazit pomocí %1.

en: To save a session, you must specify a name.
cs: K uložení sezení je třeba nejprve zadat název.

en: Toggle Orientation
cs: Přepnout orientaci

en: Toggle Scroll Synchronization
cs: Přepnout synchronizaci rolování

en: Toggle scroll synchronization for the current view
cs: Přepnout synchronizaci rolování pro současný pohled

en: Toggles the orientation of the current split view
cs: Přepne orientaci současného děleného pohledu

en: Tool &Views
cs: Nástrojo&vé pohledy

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
cs: Zobrazit rozdíl s celým kontextem, nikoliv jen změněné řádky

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
cs: Znovu načíst rozdíl

en: Toolview Manager
cs: Správa zobrazení nástrojů

en: Top Sidebar
cs: Horní postranní panel

en: Unified
cs: Unifikovaný

en: Unlimited
cs: Bez omezení

en: Unstage Hunk
cs: Zrušit založení úseku pro odeslání

en: Unstage Line | Unstage Lines
cs[0]: Zrušit založení řádku pro odeslání
cs[1]: Zrušit založení řádků pro odeslání
cs[2]: Zrušit založení řádků pro odeslání

en: Upward Split View
cs: Horní rozdělený pohled

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
cs: Použít zvláštní &dialog pro práci s externě upravenými soubory

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
cs: Použít kontextovou nabídku lišty s kartami pro porovnání dvou dokumentů

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
cs: Použijte tento příkaz k zobrazení nebo skrytí karet v pohledech

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
cs: Použijte tento příkaz k zobrazení nebo skrytí stavového řádku

en: User Feedback
cs: Zpětná vazba uživatele

en: Very nice help
cs: Velmi pěkná nápověda

en: Visit homepage
cs: Navštivte domovskou stránku

en: Warning
cs: Varování

en: Warnings
cs: Varování

en: Welcome
cs: Vítejte

en: Welcome Page
cs: Uvítací stránka

en: Welcome to %1
cs: Vítejte ve %1

en: When a window is closed the documents opened only in this window are closed as well.
cs: Když je okno uzavřeno, uzavřou se pouze dokumenty v tomto okně.

en: When checked double click opens a new document.
cs: Pokud zaškrtnuto, dvojklikem bude otevřen nový dokument.

en: When checked tabs take as much size as possible.
cs: Pokud zaškrtnuto, karty si zaberou tolik místa kolik jen půjde.

en: Wildcard Filtering
cs: Filtrování s hvězdičkou

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
cs: Upustili jste do Kate složku %1. Chcete otevřít všechny v ní obsažené soubory?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
cs: Máte neuložené změny. Přejete si je uložit nebo zahodit?

en: [urls...]
cs: [url...]

en: column
cs: sloupec

en: encoding
cs: kódování

en: line
cs: řádek

en: session
cs: sezení
