konqueror - en to ca@valencia translation catalogue (242 entries)

en:  (In new window)
ca@valencia:  (En una finestra nova)

en:  (In parent frame)
ca@valencia:  (Al marc origen)

en: &Allow Password Caching for This Site
ca@valencia: Permet l'ús de la memòria c&au de contrasenyes per a este lloc

en: &Allow attachments
ca@valencia: Permet els &adjunts

en: &Close Wallet
ca@valencia: &Tanca la cartera

en: &Copy Email Address
ca@valencia: &Copia l'adreça de correu

en: &Copy Text
ca@valencia: &Copia el text

en: &Credential management
ca@valencia: Gestió de &credencials

en: &Customize Fields to Memorize for This Page...
ca@valencia: &Personalitza els camps que s'han de memoritzar d'esta pàgina…

en: &Edit
ca@valencia: &Edita

en: &File
ca@valencia: Fi&txer

en: &Highlight All Matches
ca@valencia: &Ressalta totes les coincidències

en: &Ignore attachments
ca@valencia: &Ignora els adjunts

en: &Immediately memorize form data
ca@valencia: Memoritza &immediatament les dades del formulari

en: &Issuer
ca@valencia: &Emissor

en: &Languages
ca@valencia: &Idiomes

en: &Launch Wallet Manager
ca@valencia: &Inicia el gestor de carteres

en: &Match Case
ca@valencia: Coincidència de &majúscules

en: &Memorize Passwords in This Page Now
ca@valencia: &Memoritza ara les contrasenyes d'esta pàgina

en: &Next
ca@valencia: Següe&nt

en: &Options
ca@valencia: &Opcions

en: &Play/Pause
ca@valencia: Re&produïx/Pausa

en: &Previous
ca@valencia: &Anterior

en: &Save Link As...
ca@valencia: Anomena i guarda l'&enllaç…

en: &Search
ca@valencia: Bu&sca

en: &Search As You Type
ca@valencia: Bu&sca a mesura que escric

en: &Send Email
ca@valencia: &Envia correu

en: &Send Unencrypted
ca@valencia: &Envia sense encriptar

en: &Show details
ca@valencia: Mo&stra els detalls

en: &Show passwords
ca@valencia: Mo&stra les contrasenyes

en: &Subject
ca@valencia: &Assumpte

en: &Tools
ca@valencia: Ei&nes

en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

en: <html><b>%1</b> would like to access information about your current physical location
ca@valencia: <html><b>%1</b> voldria accedir a la informació quant a la vostra ubicació física actual

en: <html><b>%1</b> would like to access to your microphone, camera and other audio and video capture devices
ca@valencia: <html><b>%1</b> voldria accedir al micròfon, la càmera i altres dispositius de captura d'àudio i vídeo

en: <html><b>%1</b> would like to access your camera and other video capture devices
ca@valencia: <html><b>%1</b> voldria accedir a la càmera i a altres dispositius de captura de vídeo

en: <html><b>%1</b> would like to access your microphone and other audio capture devices
ca@valencia: <html><b>%1</b> voldria accedir al micròfon i a altres dispositius de captura d'àudio

en: <html><b>%1</b> would like to lock your mouse inside the web page
ca@valencia: <html><b>%1</b> voldria blocar el vostre ratolí a dins de la pàgina web

en: <html><b>%1</b> would like to record your screen
ca@valencia: <html><b>%1</b> voldria enregistrar la pantalla

en: <html><b>%1</b> would like to record your screen and your audio
ca@valencia: <html><b>%1</b> voldria enregistrar la pantalla i l'àudio

en: <html><b>%1</b> would like to send you notifications
ca@valencia: <html><b>%1</b> voldria enviar-vos notificacions

en: <html><body><h3>Unable to display error message</h3><p>The error template file <em>error.html</em> could not be found.</p></body></html>
ca@valencia: <html><body><h3>No s'ha pogut mostrar el missatge d'error</h3><p>No s'ha pogut trobar el fitxer de plantilla d'error <em>error.html</em>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>You received a cookie from %1</p><p>Do you want to accept or reject this cookie?</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Heu rebut una galeta des de %1</p><p>La voleu acceptar o rebutjar?</p></body></html>

en: <html>Do you want %1 to remember the login information for <b>%2</b>?</html>
ca@valencia: <html>Voleu que %1 recorde la informació de connexió per a <b>%2</b>?</html>

en: <p>The server <tt>%1</tt> failed the authenticity check. The error is:</p><p><tt>%2</tt></p>Do you want to ignore this error?
ca@valencia: <p>El servidor <tt>%1</tt> ha fallat en comprovar l'autenticitat. L'error és:</p><p><tt>%2</tt></p>Voleu ignorar este error?

en: <qt><p>To display the requested web page again, the browser needs to resend information you have previously submitted.</p><p>If you were shopping online and made a purchase, click the Cancel button to prevent a duplicate purchase.Otherwise, click the Continue button to display the webpage again.</p>
ca@valencia: <qt><p>Per a tornar a mostrar la pàgina web sol·licitada, el navegador necessita tornar a enviar informació que ja s'ha tramés anteriorment.</p><p>Si esteu en una botiga en línia i heu fet una compra, cliqueu en el botó Cancel·la per a evitar duplicar la compra. En cas contrari, cliqueu en el botó Continua per a tornar a mostrar la pàgina web.</p>

en: <qt>Do you want to allow this site to attach the following files to the email message?</qt>
ca@valencia: <qt>Voleu permetre que este lloc adjunte els fitxers següents al missatge de correu electrònic?</qt>

en: <qt>Do you want to search for <b>%1</b>?</qt>
ca@valencia: <qt>Voleu buscar <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open a popup window to<p>%1</p><br/>Do you want to allow this?</qt>
ca@valencia: <qt>Este lloc està demanant d'obrir una finestra emergent a <p>%1</p>. <br/>Voleu permetre-ho?</qt>

en: <td>Mime Type</td><td>Description</td><td>Suffixes</td><td>Plugin</td>
ca@valencia: <td>Tipus MIME</td><td>Descripció</td><td>Sufixos</td><td>Connector</td>

en: <td>Plugin</td><td>Description</td><td>File</td><td>Types</td>
ca@valencia: <td>Connector</td><td>Descripció</td><td>Fitxer</td><td>Tipus</td>

en: <ul><li><b>Field internal name: </b>%1</li><li><b>Field type: </b>%2</li><li><b>Field id: </b>%3</li><li><b>Field is read only: </b>%4</li><li><b>Field is enabled: </b>%5</li><li><b>Autocompletion is enabled: </b>%6</li></ul>
ca@valencia: <ul><li><b>Nom intern del camp: </b>%1</li><li><b>Tipus de camp: </b>%2</li><li><b>ID del camp: </b>%3</li><li><b>El camp és de només lectura: </b>%4</li><li><b>El camp està habilitat: </b>%5</li><li><b>La compleció automàtica està habilitada: </b>%6</li></ul>

[ctx: @action:button]
en: Show here
ca@valencia: Mostra ací

[ctx: @action:button]
en: Show in new tab
ca@valencia: Mostra en una pestanya nova

[ctx: @action:deny permission]
en: &Deny permission
ca@valencia: &Denega el permís

[ctx: @action:display details about credentials to store]
en: &Show details
ca@valencia: Mo&stra els detalls

[ctx: @action:grant permission]
en: &Grant permission
ca@valencia: &Atorga el permís

[ctx: @action:hide details about credentials to store]
en: &Hide details
ca@valencia: &Oculta els detalls

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
ca@valencia: Obri a&mb %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Show &with %1
ca@valencia: Mostra a&mb %1

[ctx: @action:inmenu Open downloaded file]
en: Open
ca@valencia: Obri

[ctx: @action:inmenu Open downloaded file choosing application]
en: Open With...
ca@valencia: Obri amb…

[ctx: @action:never for this site]
en: Ne&ver for this site
ca@valencia: Ma&i per a este lloc

[ctx: @action:not now]
en: N&ot now
ca@valencia: Ara n&o

[ctx: @action:remember password]
en: &Remember
ca@valencia: &Recorda

[ctx: @label accept cookie]
en: Accept
ca@valencia: Accepta

[ctx: @label accept cookie for this session only]
en: Accept for this session
ca@valencia: Accepta durant esta sessió

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
ca@valencia: Servidors, scripts de pàgina

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
ca@valencia: Servidors segurs, scripts de pàgina

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
ca@valencia: Servidors

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
ca@valencia: Només servidors segurs

[ctx: @label location where a remote URL was downloaded]
en: <tt>%1</tt> was saved as <tt>%2</tt>
ca@valencia: <tt>%1</tt> s'ha guardat com <tt>%2</tt>

[ctx: @label reject cookie]
en: Reject
ca@valencia: Rebutja

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
ca@valencia: Final de la sessió

[ctx: @label:part of the text: 'url' was saved as 'file']
en: was saved as
ca@valencia: s'ha guardat com

[ctx: A statement about a field is true]
en: yes
ca@valencia: sí

en: Add URL to Filter
ca@valencia: Afig l'URL al filtre

en: Additional Information: %1
ca@valencia: Informació addicional: %1

en: Advanced users will appreciate the Konsole which you can embed into Konqueror (Settings -> <img width='16' height='16' SRC="%1"></img> Show Terminal Emulator).
ca@valencia: Els usuaris avançats apreciaran Konsole que es pot incrustar en Konqueror (Configuració -> <img width='16' height='16' SRC="%1"></img> Mostra l'emulador de terminal).

en: All cookies
ca@valencia: Totes les galetes

en: All cookies from this domain
ca@valencia: Totes les galetes d'este domini

en: Allow
ca@valencia: Permet

[ctx: Allow a web page to capture the screen]
en: Allow
ca@valencia: Permet

en: Allow access
ca@valencia: Permet l'accés

en: An error occurred while saving the file: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar el fitxer: %1

en: Apply choice to
ca@valencia: Aplica la tria a

en: As a &MHTML file
ca@valencia: Com un fitxer &MHTML

en: As a &complete HTML page
ca@valencia: Com una pàgina HTML &completa

en: As an HTML file &without external resources
ca@valencia: Com un fitxer HTML &sense recursos externs

en: Attachment Removed
ca@valencia: Eliminació d'adjunt

en: Available &fields
ca@valencia: &Camps disponibles

en: Block Image...
ca@valencia: Bloca la imatge…

en: Block Images From %1
ca@valencia: Bloca les imatges de %1

[ctx: Block a web page from capturing the screen]
en: Block
ca@valencia: Bloqueja

en: Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés

en: Browse and restore the trash
ca@valencia: Explora i restaura la paperera

en: C&opy Audio URL
ca@valencia: C&opia l'URL de l'àudio

en: C&opy Media URL
ca@valencia: C&opia l'URL del suport

en: C&opy Video URL
ca@valencia: C&opia l'URL del vídeo

en: Certificate details
ca@valencia: Detalls del certificat

en: Choose Capture Source
ca@valencia: Seleccioneu l'origen de la captura

en: Choose Save Format
ca@valencia: Seleccioneu el format de guardada

en: Choose fields to remember
ca@valencia: Escolliu els camps que s'han de recordar

en: Choose window or screen to capture
ca@valencia: Seleccioneu la finestra o pantalla a capturar

en: Close the search bar
ca@valencia: Tanca la barra de busca

en: Close window?
ca@valencia: Tanque la finestra?

en: Configure Web Shortcuts...
ca@valencia: Configura les dreceres web…

en: Confirmation Required
ca@valencia: Es requerix confirmació

en: Cookie details
ca@valencia: Detalls de la galeta

en: Copy Image
ca@valencia: Copia la imatge

en: Copy Image URL
ca@valencia: Copia l'URL de la imatge

en: Copy Link &Text
ca@valencia: Copia el &text de l'enllaç

en: Copy Link &URL
ca@valencia: Copia l'&URL de l'enllaç

en: Couldn't open the file <tt>%1</tt> containing the user style sheet. The default style sheet will be used
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer <tt>%1</tt> que conté el full d'estil d'usuari. S'utilitzarà el full d'estil predeterminat

en: Date and Time: %1
ca@valencia: Data i hora: %1

en: Description:
ca@valencia: Descripció:

[ctx: Destination of a file download]
en: Destination
ca@valencia: Destinació

en: Details of the Request:
ca@valencia: Detalls de la sol·licitud:

en: Dialog
ca@valencia: Diàleg

en: Divide et impera (lat. "Divide and conquer") - by splitting a window into two parts (e.g. Window -> <img width='16' height='16' src="%1" /> Split View Left/Right) you can make Konqueror appear the way you like.
ca@valencia: Divide et impera (lat. «Dividix i conquerix») - partint una finestra en dues parts (p. ex., Finestra -> <img width='16' height='16' src="%1" /> Dividix la vista esquerra/dreta) podeu donar a Konqueror l'aspecte que vulgueu.

en: Do Not Allow
ca@valencia: No permetes

en: Do you want to allow <tt>%1</tt> to capture the contents of your screen?
ca@valencia: Voleu permetre que <tt>%1</tt> capture el contingut de la vostra pantalla?

en: Do you want to allow this page to capture the contents of your screen?
ca@valencia: Voleu permetre que esta pàgina capture el contingut de la vostra pantalla?

en: Domain
ca@valencia: Domini

en: Email Attachment Confirmation
ca@valencia: Confirmeu l'adjunt al correu

en: Enter the URL:
ca@valencia: Introduïu l'URL:

en: Error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error: %1

en: Expires
ca@valencia: Caduca

en: Exposure
ca@valencia: Exposició

[ctx: Fill the Forms with Data from KWallet]
en: &Fill forms now
ca@valencia: Emplena ara els &formularis

en: Filter error
ca@valencia: S'ha produït un error de filtratge

en: Find the next match for the current search phrase
ca@valencia: Busca la coincidència següent per a la frase de busca actual

en: Find the previous match for the current search phrase
ca@valencia: Busca la coincidència anterior per a la frase de busca actual

en: Find...
ca@valencia: Busca…

[ctx: Finished saving URL]
en: Saved %1 as %2
ca@valencia: %1 s'ha guardat com a %2

en: For more detailed documentation on Konqueror click <a href="%1">here</a>.
ca@valencia: Per a una documentació més detallada quant a Konqueror, cliqueu <a href="%1">ací</a>.

en: HTML Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines HTML

en: Highlight Matches
ca@valencia: Ressaltat de les coincidències

en: Home Folder
ca@valencia: Carpeta d'inici

en: How would you like to save the page?
ca@valencia: Com vos agradaria guardar la pàgina?

[ctx: Ignore the certificate error for this URL now and in the future]
en: Yes, &forever
ca@valencia: Sí, per sempre

[ctx: Ignore the certificate error for this URL only for now]
en: Yes, &once
ca@valencia: Sí, &una vegada

en: Installed
ca@valencia: Instal·lat

en: Installed Plugins
ca@valencia: Endollats instal·lats

en: Internet Search
ca@valencia: Busca en Internet

en: Introduction
ca@valencia: Introducció

en: Javascript Popup Confirmation
ca@valencia: Confirmeu la finestra emergent de JavaScript

[ctx: KDE 4 tag line]
en: Be free.
ca@valencia: Sigueu lliure.

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
ca@valencia: Sigueu lliure.

en: Konqueror is a web browser, file manager and universal document viewer.
ca@valencia: Konqueror és el vostre gestor de fitxers, navegador web i visor universal de documents.

en: Konqueror is also a full featured and easy to use web browser which you can use to explore the Internet. Enter the address (e.g. <a href="http://www.kde.org">http://www.kde.org</a>) of a web page you would like to visit in the location bar and press Enter, or choose an entry from the Bookmarks menu.
ca@valencia: Konqueror és també un navegador web complet i fàcil d'utilitzar per a explorar la Internet. Introduïu l'adreça (p. ex., <a href="http://www.kde.org">http://www.kde.org</a>) de la pàgina web que vos agradaria visitar en la barra d'ubicació i premeu «Retorn». O trieu una de les entrades en el menú d'adreces d'interés.

en: Konqueror makes working with and managing your files easy. You can browse both local and networked folders while enjoying advanced features such as the powerful sidebar and file previews.
ca@valencia: Konqueror facilita el treball i la gestió dels vostres fitxers. Podeu navegar per les carpetes locals i de xarxa tot fruint de característiques avançades com ara la potent barra lateral i les vistes prèvies de fitxers.

[ctx: Label of a web field]
en: Field name
ca@valencia: Nom del camp

[ctx: Link that points to the first page of the Konqueror 'about page', Starting Points contains links to Home, Network Folders, Trash, etc.]
en: <a href="%1">Return to Starting Points</a>
ca@valencia: <a href="%1">Torna als punts d'inici</a>

[ctx: Link that points to the first page of the Konqueror 'about page', Starting Points contains links to Home, Network Folders, Trash, etc.]
en: Starting Points
ca@valencia: Punts d'inici

en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: Name attribute of a web field]
en: Internal field name
ca@valencia: Nom intern del camp

en: Network Folders
ca@valencia: Carpetes de xarxa

en: Network Transmission
ca@valencia: Transmissió de xarxa

en: Next: An Introduction to Konqueror
ca@valencia: Següent: una introducció a Konqueror

en: Next: Tips & Tricks
ca@valencia: Següent: Consells i trucs

[ctx: Notification about downloading a file]
en: Downloading
ca@valencia: S'està baixant

en: Only this cookie
ca@valencia: Només esta galeta

[ctx: Other details about a web field]
en: Details
ca@valencia: Detalls

en: Path
ca@valencia: Camí

en: Possible Causes:
ca@valencia: Causes possibles:

en: Possible Solutions:
ca@valencia: Solucions possibles:

en: Print Document
ca@valencia: Imprimix el document

en: Print Preview
ca@valencia: Vista prèvia d'impressió

en: Quick access to your bookmarks
ca@valencia: Accés ràpid a les adreces d'interés

en: Remove All Memorized Passwords for This Site
ca@valencia: Elimina totes les contrasenyes memoritzades d'este lloc

en: Remove Customized Memorization Settings for This Page
ca@valencia: Elimina la configuració memoritzada de personalització d'esta pàgina

en: Resubmit Information
ca@valencia: Torna a trametre la informació

en: Sa&ve Audio As...
ca@valencia: Anomena i guarda l'à&udio…

en: Sa&ve Media As...
ca@valencia: Anomena i &guarda el suport…

en: Sa&ve Video As...
ca@valencia: Anomena i guarda el &vídeo…

en: Save Full HTML Page As...
ca@valencia: Anomena i guarda la pàgina HTML completa…

en: Save Image As...
ca@valencia: Anomena i guarda la imatge…

[ctx: Scans again the page to detect forms to fill]
en: Look Again for Forms
ca@valencia: Torna a buscar formularis

[ctx: Search "search provider" for "text"]
en: Search %1 for '%2'
ca@valencia: Busca «%2» a %1

[ctx: Search for "text" with]
en: Search for '%1' with
ca@valencia: Busca «%1» amb

en: Search the Web
ca@valencia: Busca al web

en: Send Image...
ca@valencia: Envia la imatge…

en: Set &Encoding
ca@valencia: Establix la &codificació

en: Shared files and folders
ca@valencia: Fitxers i carpetes compartides

en: Show advanced information about the fields
ca@valencia: Mostra informació avançada quant als camps

[ctx: Source of a file being downloaded]
en: Source
ca@valencia: Origen

en: Spell Checking Enabled
ca@valencia: Verificació ortogràfica activada

en: Spelling
ca@valencia: Ortografia

en: Store form data in KWallet when closing the dialog
ca@valencia: Emmagatzema les dades del formulari en KWallet en tancar el diàleg

en: Switch between displaying passwords or placeholders
ca@valencia: Canvia entre mostrar les contrasenyes o els marcadors de posició

en: Technical Reason: %1
ca@valencia: Motiu tècnic: %1

en: TextLabel
ca@valencia: Etiqueta de text

en: The <img width='16' height='16' src="%1"></img> History in your Sidebar ensures that you can keep track of the pages you have visited recently.
ca@valencia: L'historial <img width='16' height='16' src="%1"></img> en la barra lateral assegura que podeu recordar quines pàgines heu visitat recentment.

en: The SSL information for this site appears to be corrupt.
ca@valencia: La informació SSL d'este lloc pareix corrupta.

en: The download manager (%1) could not be found in your installation.
ca@valencia: El gestor de descàrrega (%1) no s'ha pogut trobar en esta instal·lació.

[ctx: The id of a web field]
en: Field id
ca@valencia: ID del camp

en: The page will be saved as a MTHML file which contains both the text of the page and any external resources it requires, such as images. <br><strong>Note</strong>: not all browsers are able to display this kind of files
ca@valencia: La pàgina es guardarà com un fitxer MTHML que conté tant el text de la pàgina com qualsevol recurs extern que requerisca, com ara imatges. <br><strong>Nota</strong>: no tots els navegadors poden mostrar este tipus de fitxers

en: The page will be saved as a single HTML file. Only the text of the page will be saved. External resources such as images won't be saved
ca@valencia: La pàgina es guardarà com un fitxer HTML individual. Només es guardarà el text de la pàgina. No es guardaran els recursos externs com ara les imatges

en: The page will be saved as an HTML file. Any external resources the page requires, such as images, will be saved inside an apposite directory
ca@valencia: La pàgina es guardarà com un fitxer HTML. Qualsevol recurs extern requerit per la pàgina, com ara imatges, es guardarà dins d'un directori adequat

en: The requested operation could not be completed
ca@valencia: L'operació sol·licitada no s'ha pogut completar

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
ca@valencia: Este lloc ha provat d'adjuntar un fitxer des del vostre ordinador al formulari d'enviament. S'ha eliminat l'adjunt per a la vostra protecció.

en: This site is attempting to access information about your physical location.
    Do you want to allow it access?
ca@valencia: Este lloc està provant d'accedir a la informació relativa a la vostra ubicació física.
    Voleu permetre l'accés?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
ca@valencia: Este lloc està provant d'enviar dades de formulari via correu.
    Voleu continuar?

en: This site is requesting to open a new popup window.
    Do you want to allow this?
ca@valencia: Este lloc està sol·licitant obrir una finestra emergent nova.
    Voleu permetre-ho?

en: Tips
ca@valencia: Consells

en: Tips & Tricks
ca@valencia: Consells i trucs

en: To create a link on your desktop pointing to the current page, simply drag the icon (favicon) that is to the left of the Location toolbar, drop it on to the desktop, and choose "Icon".
ca@valencia: Per a crear un enllaç a l'escriptori apuntant cap a la pàgina actual, arrossegueu la icona (icona de web) que hi ha a l'esquerra de la barra d'eines d'ubicació, deixeu-la anar a l'escriptori i trieu «Icona».

en: To quickly go to your Home folder press the home button <img width='16' height='16' src="%1"></img>.
ca@valencia: Per a anar ràpidament fins la carpeta d'inici, premeu el botó d'inici <img width='16' height='16' src="%1"></img>.

en: To return to the previous location, press the back button <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the toolbar.
ca@valencia: Per a tornar a la ubicació prèvia, premeu el botó arrere <img width='16' height='16' src="%1"></img> en la barra d'eines.

en: Toggle &Controls
ca@valencia: Canvia els &controls

en: Toggle &Loop
ca@valencia: Canvia &la repetició

en: Trash
ca@valencia: Paperera

en: Try to reinstall it and make sure that it is available in $PATH. 
    
    The integration will be disabled.
ca@valencia: Proveu de reinstal·lar-ho i comproveu que estiga disponible a $PATH 
    
    S'inhabilitarà la integració.

[ctx: Type of a web field]
en: Field type
ca@valencia: Tipus de camp

en: Un&mute/&Mute
ca@valencia: Activa el &so/Silencia

en: Use Web-Shortcuts: by typing "gg: KDE" one can search the Internet, using Google, for the search phrase "KDE". There are a lot of Web-Shortcuts predefined to make searching for software or looking up certain words in an encyclopedia a breeze. You can even <a href="%1">create your own</a> Web-Shortcuts.
ca@valencia: Ús de dreceres web: en escriure «gg: KDE» es pot buscar la frase «KDE» a Internet utilitzant Google. Hi ha una pila de dreceres web predefinides per a fer que la busca de programari o certes paraules a una enciclopèdia siga bufar i fer ampolles. I a més podeu <a href="%1">crear les vostres pròpies</a> dreceres Web.

en: Use the <a href="%1">user-agent</a> feature if the website you are visiting asks you to use a different browser (and do not forget to send a complaint to the webmaster!)
ca@valencia: Utilitzeu la característica <a href="%1">agent d'usuari</a> si el lloc web que visiteu vos demana que utilitzeu un navegador diferent (i no oblideu d'enviar una queixa a l'administrador de la web!)

en: Value
ca@valencia: Valor

[ctx: Value of a web field]
en: Field value
ca@valencia: Valor del camp

en: View Do&cument Source
ca@valencia: Visualitza el codi font del do&cument

en: View Image (%1)
ca@valencia: Visualitza la imatge (%1)

en: Warning: This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you want to send the data unencrypted?
ca@valencia: Avís: Este és un formulari segur, però està intentant enviar les vostres dades sense encriptar.
    Un tercer podria interceptar i veure esta informació.
    Segur que voleu enviar les dades sense encriptar?

[ctx: Web field with type 'e-mail']
en: e-mail
ca@valencia: correu electrònic

[ctx: Web field with type 'password']
en: password
ca@valencia: contrasenya

[ctx: Web field with type different from 'text', 'password' or 'e-mail']
en: other
ca@valencia: altres

en: When you want to paste a new address into the Location toolbar you might want to clear the current entry by pressing the black arrow with the white cross <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the toolbar.
ca@valencia: Quan voleu apegar una adreça nova a dins de la barra d'ubicació potser voleu netejar l'entrada actual prement la fletxa negra amb la creu blanca <img width='16' height='16' src="%1"></img> en la barra d'eines.

en: You can also find <img width='16' height='16' src="%1" /> "Full-Screen Mode" in the Settings menu. This feature is very useful for "Talk" sessions.
ca@valencia: També trobareu el <img width='16' height='16' src="%1" /> «Mode de pantalla completa» en el menú Configuració. Esta característica és molt útil a les sessions de «conversa».

en: Your personal files
ca@valencia: Els vostres fitxers personals

en: Zoom Text Only
ca@valencia: Amplia només el text

en: Zoom To DPI
ca@valencia: Zoom a DPI

[ctx: find action "whats this" text]
en: <h3>Find text</h3>Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.
ca@valencia: <h3>Busca el text</h3>Mostra un diàleg que us permet buscar text en la pàgina mostrada.

[ctx: open selected url]
en: Open '%1'
ca@valencia: Obri «%1»

[ctx: reset zoom action]
en: Actual Size
ca@valencia: Mida real

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - Subject:
ca@valencia:  - Assumpte:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en: Email:
ca@valencia: Adreça electrònica:

[ctx: title of a dialog asking what to do about a SSL certificate error]
en: Certificate error
ca@valencia: S'ha produït un error del certificat

[ctx: web field has the autocomplete attribute set to off]
en: auto-completion off
ca@valencia: compleció automàtica desactivada

[ctx: web field has the readonly attribute]
en: read only
ca@valencia: només lectura

[ctx: web field is disabled]
en: disabled
ca@valencia: desactivat

[ctx: zoom in action]
en: Zoom In
ca@valencia: Amplia

[ctx: zoom out action]
en: Zoom Out
ca@valencia: Allunya
