plasma-workspace - en to ca@valencia translation catalogue (144 entries)

en: &Cancel
ca@valencia: C&ancel·la

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: @action:button]
en: Collapse
ca@valencia: Reduïx

[ctx: @action:button]
en: Expand
ca@valencia: Expandix

[ctx: @action:button]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: @action:button Copy to clipboard]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
ca@valencia: &Edita el contingut…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
ca@valencia: Mo&stra el codi de barres…

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
ca@valencia: Neteja &l'historial del porta-retalls

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
ca@valencia: Invoca manualment una acció al porta-retalls actual

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
ca@valencia: Element següent de l'historial

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
ca@valencia: Element anterior de l'historial

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Clipboard Items at Mouse Position
ca@valencia: Mostra els elements del porta-retalls a la posició del ratolí

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
ca@valencia: Menú emergent d'acció automàtica

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
ca@valencia: Un <placeholder>&#37;s</placeholder> en l'ordre serà substituït pel contingut complet del porta-retalls. Els <placeholder>&#37;0</placeholder> fins a <placeholder>&#37;9</placeholder> seran substituïts pels textos capturats corresponents del patró de coincidència.

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
ca@valencia: Una acció té efecte quan el seu <interface>patró de coincidència</interface> coincidix amb el contingut del porta-retalls. Quan passa açò, les <interface>ordres</interface> de l'acció apareixen en el menú emergent de Klipper; si es tria una d'elles, s'executa l'ordre.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
ca@valencia: Voleu suprimir l'acció seleccionada <resource>%1</resource><nl/>i totes les seues ordres?

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
ca@valencia: Voleu suprimir l'ordre seleccionada <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
ca@valencia: L'emergent d'acció no es mostrarà automàticament per a estes finestres, encara que estiga habilitat. Açò es deu al fet que, per exemple, un navegador web pot ressaltar un URL en la barra d'adreces mentre s'escriu, de manera que el menú es mostrarà per a cada tecla.<nl/><nl/>Si el menú d'acció apareix inesperadament quan s'utilitza una aplicació en particular, llavors afegiu-la a esta llista. <link>Com trobar el nom que cal introduir</link>.

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
ca@valencia: Les ordres d'esta coincidència s'inclouran en la finestra emergent d'acció automàtica, si està activada a la pàgina <interface>Mení d'acció</interface>. Si es desmarca esta opció, les ordres d'esta coincidència no s'inclouran en la finestra emergent automàtica, però s'inclouran si la finestra emergent s'activa manualment amb la drecera de teclat <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
ca@valencia: El patró de coincidència és una expressió regular. Per a més informació, vegeu l'entrada <link url="https://ca.wikipedia.org/wiki/Expressi%C3%B3_regular">Viquipèdia</link> per a este tema.

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
ca@valencia: Estes accions apareixen en el menú emergent que es pot configurar a la pàgina <interface>Menú d'accions</interface>.

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
ca@valencia: Quan un <interface>patró de coincidència</interface> coincidix amb el contingut del porta-retalls, les seues <interface>ordres</interface> apareixen en el menú emergent de Klipper i es poden executar.

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
ca@valencia: Quan el text que coincidisca amb un patró d'acció està seleccionat o es tria de l'historial del porta-retalls, mostra automàticament el menú emergent amb les accions aplicables. Si el menú automàtic es desactiva ací, o no es mostra per a una finestra exclosa, llavors es pot mostrar utilitzant la drecera de teclat <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info:status]
en: An image of the QR code has been copied to clipboard
ca@valencia: S'ha copiat una imatge del codi QR al porta-retalls

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy QR code image to clipboard
ca@valencia: Copia la imatge del codi QR al porta-retalls

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
ca@valencia: El nom que s'ha d'introduir ací és el nom WM_CLASS de la finestra que s'exclou. Per a trobar el nom WM_CLASS per a una finestra, en una altra finestra de terminal introduïu l'ordre:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>i cliqueu damunt de la finestra que voleu excloure. El primer nom que es mostra després del signe d'igual és el que heu d'introduir.

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
ca@valencia: Quan es ressalta text o una àrea de la pantalla amb el ratolí o el teclat, esta és la <emphasis>selecció</emphasis>. Es pot apegar utilitzant el botó del mig del ratolí.<nl/><nl/>Si la selecció es copia explícitament utilitzant l'acció <interface>Copia</interface> o <interface>Retalla</interface>, es guarda a dins del <emphasis>porta-retalls</emphasis>. Es pot apegar utilitzant l'acció <interface>Apega</interface>. <nl/><nl/>Quan es marca, esta opció manté iguals la selecció i el porta-retalls de manera que qualsevol selecció està immediatament disponible per a apegar de totes les maneres. Si no està marcada, la selecció encara es pot guardar en l'historial del porta-retalls (subjecte a les opcions de davall), però només es pot apegar utilitzant el botó central del ratolí.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Text edit area
ca@valencia: Àrea d'edició de text

[ctx: @title:column]
en: Description
ca@valencia: Descripció

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
ca@valencia: Patrons de coincidència i ordres

en: Action Menu
ca@valencia: Menú d'accions

en: Action Properties
ca@valencia: Propietats de l'acció

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
ca@valencia: Configureu les accions

en: Actions Configuration
ca@valencia: Configureu les accions

en: Add Action...
ca@valencia: Afig una acció…

en: Add Command...
ca@valencia: Afig una ordre…

en: Add to Clipboard
ca@valencia: Afig al porta-retalls

en: All History
ca@valencia: Tot l'historial

en: Always ignore images
ca@valencia: Ignora sempre les imatges

en: Always save in history
ca@valencia: Guarda sempre en l'historial

en: Append to clipboard
ca@valencia: Afig al porta-retalls

en: Automatic action menu time:
ca@valencia: Temps del menú emergent d'acció automàtica:

en: Change the QR code type
ca@valencia: Canvia el tipus de codi QR

en: Clear Clipboard History
ca@valencia: Neteja l'historial del porta-retalls

en: Clear Everything
ca@valencia: Neteja-ho tot

en: Clear History
ca@valencia: Neteja l'historial

en: Clipboard Popup
ca@valencia: Menú emergent del porta-retalls

en: Clipboard history
ca@valencia: Historial del porta-retalls

en: Clipboard history:
ca@valencia: Historial del porta-retalls:

en: Clipboard is empty
ca@valencia: El porta-retalls està buit

en: Code 128
ca@valencia: Codi 128

en: Code 39
ca@valencia: Codi 39

en: Code 93
ca@valencia: Codi 93

en: Command
ca@valencia: Ordre

en: Command Properties
ca@valencia: Propietats de l'ordre

en: Command:
ca@valencia: Ordre:

en: Confirm Delete Action
ca@valencia: Confirma l'acció de supressió

en: Confirm Delete Command
ca@valencia: Confirma l'ordre de supressió

en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
ca@valencia: El contingut seleccionat amb el cursor però no copiat explícitament a dins del porta-retalls no s'emmagatzema automàticament en l'historial del porta-retalls, i només es pot apegar utilitzant un clic del mig.

en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
ca@valencia: El contingut seleccionat amb el cursor es copia automàticament a dins del porta-retalls, de manera que es pot apegar amb una acció Apega o amb un clic del mig.<br/><a href="1">Més quant a la selecció i el porta-retalls</a>.

en: Creating QR code failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el codi QR

en: Delete Action
ca@valencia: Suprimix l'acció

en: Delete Command
ca@valencia: Suprimix l'ordre

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: Description:
ca@valencia: Descripció:

en: Display the automatic action popup menu for this time.
ca@valencia: Mostra el menú emergent d'acció automàtica durant este temps.

en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
ca@valencia: No permet que es netege el porta-retalls, per exemple, quan es tanque una aplicació.

en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
ca@valencia: No emmagatzema imatges en l'historial del porta-retalls, encara que es copien explícitament.

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
ca@valencia: Segur que voleu netejar i suprimir tot l'historial del porta-retalls?

en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
ca@valencia: Entrada fictícia per a indicar canvis en un giny d'arbre d'accions

en: Edit Action...
ca@valencia: Edita l'acció…

en: Edit Command...
ca@valencia: Edita una ordre…

en: Edit contents
ca@valencia: Edita el contingut

en: Enter a description for the action
ca@valencia: Introduïu una descripció de l'acció

en: Enter a description for the command
ca@valencia: Introduïu una descripció de l'ordre

en: Enter a pattern to match against the clipboard
ca@valencia: Introduïu un patró que coincidisca amb el porta-retalls

en: Enter the command and arguments
ca@valencia: Introduïu l'ordre i els arguments

en: Exclude Windows
ca@valencia: Exclou les finestres

en: Exclude Windows...
ca@valencia: Exclou finestres…

en: For an item chosen from history
ca@valencia: Per a un element triat de l'historial

en: General Configuration
ca@valencia: Configuració general

en: History size:
ca@valencia: Mida de l'historial:

en: Icon:
ca@valencia: Icona:

en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
ca@valencia: Si es tria un nom de fitxer o URL, s'inclouen les aplicacions que poden gestionar el seu tipus MIME en el menú emergent.

en: Ignore
ca@valencia: Ignora

en: Ignore the selection
ca@valencia: Ignora la selecció

en: Immediately on selection
ca@valencia: Immediatament en la selecció

en: Include MIME actions
ca@valencia: Inclou les accions MIME

en: Include in automatic popup
ca@valencia: Inclou en la finestra emergent automàtica

en: Invoke action
ca@valencia: Invoca una acció

en: Keep Starred Items
ca@valencia: Mantín els elements amb estrela

en: Keep the selection and clipboard the same
ca@valencia: Manté iguals la selecció i el porta-retalls

en: Klipper version
ca@valencia: Versió de Klipper

en: Match pattern:
ca@valencia: Patrons de coincidència:

en: Mobile Barcode
ca@valencia: Codi de barres del mòbil

en: Never save in history
ca@valencia: No guardes mai en l'historial

en: No actions for WM_CLASS
ca@valencia: Sense accions per a WM_CLASS

en: No matches
ca@valencia: Sense coincidències

[ctx: No timeout]
en: None
ca@valencia: Cap

en: Non-text selection:
ca@valencia: Selecció de no text:

[ctx: Number of entries]
en: %v entry | %v entries
ca@valencia[0]: %v entrada
ca@valencia[1]: %v entrades

en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
ca@valencia: Emmagatzema només les seleccions de text en l'historial del porta-retalls, no les imatges ni cap altre tipus de dades.

en: Only when explicitly copied
ca@valencia: Només quan es copie explícitament

en: Options:
ca@valencia: Opcions:

en: Output
ca@valencia: Eixida

en: Output from command:
ca@valencia: Eixida de l'ordre:

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
ca@valencia: Menú d'accions

en: Prevent the clipboard from being cleared
ca@valencia: Evita que el porta-retalls es netege

en: QR Code
ca@valencia: Codi QR

en: Remove Star
ca@valencia: Elimina l'estrela

en: Remove Starred Item
ca@valencia: Elimina l'element amb estrela

en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
ca@valencia: Elimina qualsevol espai en blanc inicial i final del text seleccionat abans de realitzar una acció. Per exemple, açò assegura que un URL apegat en un navegador s'interpreta com s'esperava. El text guardat a dins del porta-retalls no està afectat.

en: Remove from history
ca@valencia: Elimina de l'historial

en: Replace Clipboard
ca@valencia: Substituïx en el porta-retalls

en: Replace current clipboard
ca@valencia: Substituïx en el porta-retalls actual

en: Reset the icon to the default for the command
ca@valencia: Reinicia la icona al valor predeterminat per a l'ordre

en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
ca@valencia: Manté l'historial del porta-retalls, així que estarà disponible la vegada següent que inicieu la sessió.

en: Return to Clipboard
ca@valencia: Torna al porta-retalls

en: Save history across desktop sessions
ca@valencia: Guarda l'historial entre les sessions d'escriptori

en: Selection and Clipboard:
ca@valencia: Selecció i porta-retalls:

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
ca@valencia: Dreceres

en: Shortcuts Configuration
ca@valencia: Configureu les dreceres

en: Show QR code
ca@valencia: Mostra el codi QR

en: Show action popup menu:
ca@valencia: Mostra el menú emergent d'acció:

en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
ca@valencia: Mostra el menú emergent de les accions aplicables tan prompte com es faça una selecció.

en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
ca@valencia: Mostra el menú emergent de les accions aplicables si es tria una entrada en l'historial del porta-retalls.

en: Star
ca@valencia: Estrela

en: Starred Only
ca@valencia: Només amb estrela

en: Text selection only
ca@valencia: Tria només el text

en: Text selection:
ca@valencia: Seleccioneu el text:

en: The clipboard history contains starred items. Clear them too?
ca@valencia: L'historial del porta-retalls conté elements amb estrela. Els netege també?

en: The clipboard history will store up to this many items.
ca@valencia: L'historial del porta-retalls emmagatzemarà esta quantitat d'elements.

en: There is not enough space to display the QR code. Try resizing this applet.
ca@valencia: No hi ha prou espai per a mostrar el codi QR. Intenteu canviar la mida d'esta miniaplicació.

en: This item is starred. Do you really want to remove it from history?
ca@valencia: Este element està amb estrela. Realment el voleu eliminar de l'historial?

en: Trim whitespace from selection
ca@valencia: Elimina els espais en blanc de la selecció

[ctx: Unit of time]
en: %v second | %v seconds
ca@valencia[0]: %v segon
ca@valencia[1]: %v segons

en: Use graphical regexp editor
ca@valencia: Utilitza un editor gràfic d'expressions regulars

en: What happens to the standard output of the command executed.
ca@valencia: Què passa a l'eixida estàndard de l'ordre executada.

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
ca@valencia: Si les seleccions de no text (p. ex., imatges) es guarden en l'historial del porta-retalls.

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
ca@valencia: Si les seleccions de text es guarden en l'historial del porta-retalls.

en: current
ca@valencia: actual

en: down
ca@valencia: avall

en: up
ca@valencia: amunt
