plasma-welcome - en to ca translation catalogue (149 entries)

[ctx: %1 is the filesystem path to a settings module]
en: Unknown module %1 requested
ca: S'ha sol·licitat el mòdul %1 desconegut

[ctx: @action:button]
en: &Back
ca: &Enrere

[ctx: @action:button]
en: &Finish
ca: &Finalitza

[ctx: @action:button]
en: &Next
ca: &Següent

[ctx: @action:button]
en: &OK
ca: D'ac&ord

[ctx: @action:button]
en: &Skip
ca: &Omet

[ctx: @action:button]
en: Change state
ca: Canvia l'estat

[ctx: @action:button]
en: Configure Shortcuts…
ca: Configura les dreceres…

[ctx: @action:button]
en: Copy Details
ca: Copia els detalls

[ctx: @action:button]
en: Download Anyway
ca: Baixa igualment

[ctx: @action:button]
en: Download Preview
ca: Baixa la vista prèvia

[ctx: @action:button]
en: Get involved
ca: Com participar

[ctx: @action:button]
en: Launch %1 now
ca: Llança ara el %1

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
ca: Aprendre sobre més característiques del Plasma

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
ca: Apreneu-ne més pel que fa a la Comunitat KDE

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
ca: Feu una donació

[ctx: @action:button]
en: Open %1
ca: Obre %1

[ctx: @action:button]
en: Open Settings…
ca: Obre la configuració…

[ctx: @action:button]
en: Open in Browser…
ca: Obre en el navegador…

[ctx: @action:button]
en: Report Bug…
ca: Informeu d'un error…

[ctx: @action:button]
en: Retry
ca: Torna a intentar-ho

[ctx: @action:button]
en: Supporting Members
ca: Membres patrocinadors

[ctx: @action:button]
en: Visit home page
ca: Visiteu la pàgina d'inici

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
ca: Mostra %1 en el Discover

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro]
en: Learn more about %1
ca: Apreneu-ne més pel que fa a %1

[ctx: @action:button %1 is the selected sort order, e.g. Random]
en: Sort: %1
ca: Ordena: %1

[ctx: @action:button Button in the Plasma activities sidebar]
en: Create activity…
ca: Crea una activitat…

[ctx: @action:button Install KDE Connect]
en: Install KDE Connect…
ca: Instal·la el KDE Connect…

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
ca: Visiteu %1

[ctx: @action:inmenu]
en: About KDE
ca: Quant a KDE

[ctx: @action:inmenu]
en: About Welcome Center
ca: Quant al centre de benvinguda

[ctx: @action:inmenu An option to sort a list in reverse order]
en: Reverse
ca: Inverteix

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: First Name
ca: Nom

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: Last Name
ca: Cognom

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: Random
ca: Aleatòriament

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list, referring to the date a user has first made a donation]
en: Contribution Date
ca: Data de contribució

[ctx: @info]
en: <b>Click to read the announcement</b>
ca: <b>Feu clic per a llegir l'anunci</b>

[ctx: @info]
en: Download an embedded preview of the release announcement?
ca: Baixo una vista prèvia incrustada de l'anunci de llançament?

[ctx: @info]
en: KDE Connect is not installed.
ca: El KDE Connect no està instal·lat.

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
ca: La mascota Konqui de KDE us dona la benvinguda a la Comunitat KDE!

[ctx: @info]
en: The preview could not be loaded — a parse error occurred.
ca: No s'ha pogut carregar la vista prèvia. S'ha produït un error d'anàlisi.

[ctx: @info]
en: The preview has not been automatically downloaded because you are using a metered network connection.
ca: La vista prèvia no ha baixat automàticament perquè esteu utilitzant una connexió de xarxa mesurada.

[ctx: @info]
en: This is a “Panel” — a container to hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Show Panel Configuration</interface> to change how it behaves, which screen edge it lives on, and to add, remove or modify widgets.
ca: Aquest és un «Plafó», un contenidor de ginys. Feu clic amb el botó dret i trieu <interface>Mostra la configuració del plafó</interface> per a canviar com es comporta, en quina vora de la pantalla se situa i per a afegir, eliminar o modificar ginys.

[ctx: @info]
en: This is the “Application Launcher” widget, a multipurpose launcher. Here you can launch apps, shut down or restart the system, access recent files, and more. Click on it to get started!
ca: Aquest és el giny «Llançador d'aplicacions», un llançador multiús. Aquí podeu llançar aplicacions, tancar o reiniciar el sistema, accedir a fitxers recents i molt més. Feu-hi clic per a començar!

[ctx: @info]
en: This is the “Desktop”. It shows files and folders that are contained in your <filename>Desktop</filename> folder, and can hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Desktop and Wallpaper…</interface> to configure the appearance of the desktop. You can also choose <interface>Enter Edit Mode</interface> to add, remove or modify widgets.
ca: Aquest és l'«Escriptori». Mostra els fitxers i carpetes que es troben a la vostra carpeta <filename>Escriptori</filename>, i pot contenir ginys. Feu clic amb el botó dret i trieu <interface>Escriptori i fons de pantalla…</interface> per a configurar l'aparença de l'escriptori. També podeu triar <interface>Entra en el mode d'edició</interface> per a afegir, eliminar o modificar ginys.

[ctx: @info]
en: This is the “Digital Clock” widget. Click on it to show a calendar. It can be also configured to show other timezones and events from your digital calendars.
ca: Aquest és el giny «Rellotge digital». Feu-hi clic per a mostrar un calendari. També es pot configurar per a mostrar altres zones horàries i esdeveniments dels calendaris digitals.

[ctx: @info]
en: This is the “Peek at Desktop” widget. Click on it to temporarily hide all open windows so you can access the desktop. Click on it again to bring them back.
ca: Aquest és el giny «Ullada a l'escriptori». Feu-hi clic per a amagar temporalment totes les finestres obertes perquè pugueu accedir a l'escriptori. Feu-hi clic de nou per a retornar-les.

[ctx: @info]
en: This is the “System Tray” widget, which lets you control system functions like changing the volume and connecting to networks. Items will become visible here only when relevant. To see all available items, click the ⌃ arrow next to the clock.
ca: Aquest és el giny «Safata del sistema», que permet controlar funcions del sistema com canviar el volum i connectar-se a xarxes. Els elements només seran visibles aquí quan siguin rellevants. Per a veure tots els elements disponibles, feu clic a la fletxa al costat del rellotge.

[ctx: @info]
en: This is the “Task Manager” widget, where you can switch between open apps and also launch new ones. Drag app icons to re-arrange them.
ca: Aquest és el giny «Gestor de tasques», a on podeu canviar entre aplicacions obertes i també llançar-ne de noves. Arrossegueu les icones de l'aplicació per a reorganitzar-les.

[ctx: @info]
en: This page is being shown regardless of network connectivity because you are using a development version. To manually preview the different states of the page, you can use the button.
ca: Aquesta pàgina es mostra independentment de la connectivitat de la xarxa perquè esteu utilitzant una versió de desenvolupament. Per a previsualitzar manualment els diferents estats de la pàgina, podeu utilitzar el botó.

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
ca: Separeu les tasques laborals, educatives o de la llar

[ctx: @info Caption for Get Keyboard Shortcuts button]
en: Activate features from the keyboard
ca: Activa característiques del teclat

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
ca: Connecteu el mòbil i l'ordinador

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
ca: Cerqueu qualsevol cosa

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
ca: Centre de control del sistema

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
ca: Emmagatzemeu fitxers confidencials de forma segura

[ctx: @info, %1 is an error code]
en: The preview could not be downloaded — a network error occurred (%1).
ca: No s'ha pogut baixar la vista prèvia. S'ha produït un error de xarxa (%1).

[ctx: @info:credit]
en: Author
ca: Autor

[ctx: @info:placeholder]
en: Could not load <filename>%1</filename>. Make sure it exists.
ca: No s'ha pogut carregar <filename>%1</filename>. Assegureu-vos que existeixi.

[ctx: @info:placeholder]
en: Networking support for Plasma is not currently installed
ca: La implementació de la xarxa del Plasma no està instal·lada actualment

[ctx: @info:placeholder Shown when connected to the internet]
en: You’re connected
ca: Hi ha connexió

[ctx: @info:placeholder Shown when there is insufficient width]
en: Expand the window
ca: Expandiu la finestra

[ctx: @info:progress]
en: No error message provided
ca: No s'ha proporcionat cap missatge d'error

[ctx: @info:progress]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar l'ordre <command>%1</command>.

[ctx: @info:progress %1 is the command being run, and %2 is the human-readable error text returned by the command]
en: The command <command>%1</command> failed: %2
ca: L'ordre <command>%1</command> ha fallat: %2

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Currently being used
ca: Actualment s'està usant

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Used 3 hours ago
ca: Usada fa 3 hores

[ctx: @info:tooltip]
en: The preview will be loaded automatically when this page is shown for future Plasma updates, except when using a metered network connection.
ca: La vista prèvia es carregarà automàticament quan es mostri aquesta pàgina en futures actualitzacions del Plasma, excepte quan s'utilitzi una connexió de xarxa mesurada.

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for “Home”, “School”, “Work”, and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, “Favorite” apps, and desktop widgets.
ca: Les activitats es poden utilitzar per a separar projectes d'alt nivell o fluxos de treball de manera que pugueu centrar-vos en un a la vegada. Podeu tenir una activitat per a «Llar», «Escola», «Feina», i així successivament. Cada activitat té accés a tots els vostres fitxers, però té el seu propi conjunt d'aplicacions i finestres obertes, documents recents, aplicacions «Favorites» i ginys d'escriptori.

[ctx: @info:usagetip]
en: Almost anything in Plasma can be done with the keyboard, using shortcuts that mostly involve the <shortcut>Meta</shortcut> key.<nl/><nl/>On a Mac keyboard, this is the “Command” key:
ca: Gairebé qualsevol cosa del Plasma es pot fer amb el teclat, utilitzant dreceres que impliquen majoritàriament la tecla <shortcut>Meta</shortcut>.<nl/><nl/>En un teclat Mac, aquesta és la tecla «Ordre»:

[ctx: @info:usagetip]
en: Almost anything in Plasma can be done with the keyboard, using shortcuts that mostly involve the <shortcut>Meta</shortcut> key.<nl/><nl/>This key is usually located between the left <shortcut>Ctrl</shortcut> and <shortcut>Alt</shortcut> keys, and contains either a symbol of some kind, or the word “Super:”
ca: Gairebé qualsevol cosa en el Plasma es pot fer amb el teclat, utilitzant dreceres que impliquen majoritàriament la tecla <shortcut>Meta</shortcut>.<nl/><nl/>Aquesta tecla se sol trobar entre les tecles <shortcut>Ctrl</shortcut> i <shortcut>Alt</shortcut>, i conté un símbol d'alguna m ena, o la paraula «Súper:»

[ctx: @info:usagetip]
en: Friendly onboarding wizard for Plasma
ca: Assistent d'incorporació amistosa per al Plasma

[ctx: @info:usagetip]
en: If you find Plasma to be useful, consider getting involved or donating. KDE is an international volunteer community, not a big company; your contributions make a real difference!
ca: Si trobeu que el Plasma és útil, considereu involucrar-vos o fer una donació. KDE és una comunitat internacional de voluntaris, no pas una gran empresa; les vostres contribucions marquen una diferència notable!

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE Connect lets you integrate your phone with your computer in various ways:<nl/><list><item>See notifications from your phone on your computer</item><item>Reply to text messages from your phone on your computer</item><item>Sync your clipboard contents between your computer and your phone</item><item>Make a noise on your phone when it’s been misplaced</item><item>Copy pictures, videos, and other files from your phone to your computer, and vice versa</item><item>…And much more!</item></list>
ca: El KDE Connect permet integrar el vostre telèfon amb l'ordinador de diverses maneres:<nl/><list><item>Vegeu les notificacions del telèfon al vostre ordinador</item><item>Responeu a missatges de text del telèfon al vostre ordinador</item><item>Sincronitzeu el contingut del porta-retalls entre l'ordinador i el telèfon</item><item>Feu que soni el telèfon quan l'hàgiu perdut</item><item>Copieu imatges, vídeos i altres fitxers del telèfon a l'ordinador, i viceversa</item><item>… i molt més!</item></list>

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
ca: Els col·laboradors de KDE han passat els últims quatre mesos treballant de valent en aquest llançament. Esperem que gaudiu usant el Plasma tant com ho vam gaudir fent-lo!

[ctx: @info:usagetip]
en: KRunner is Plasma’s exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more.
ca: El KRunner és el sistema de cerca versàtil i excepcionalment potent del Plasma. Potencia la funcionalitat de cerca al menú del llançador d'aplicacions i a la pantalla de vista general, i s'hi pot accedir com una barra de cerca independent utilitzant la drecera de teclat <shortcut>Alt+Espai</shortcut>.<nl/><nl/>A més de trobar els vostres fitxers i carpetes, el KRunner pot llançar aplicacions, cercar al web, convertir entre divises, calcular problemes matemàtics i molt més.

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
ca: Els nostres desenvolupadors utilitzaran aquestes dades anònimes per a millorar el programari de KDE. Podeu triar quant voleu compartir a l'Arranjament del sistema, i també aquí.

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.
ca: La Vista general és una disposició a pantalla completa que mostra totes les finestres obertes, que us permet accedir fàcilment a qualsevol d'elles. També mostra els vostres escriptoris virtuals actuals, i això permet afegir-ne més, eliminar-ne alguns i canviar entre ells. Finalment, ofereix un camp de cerca impulsat pel KRunner que també pot filtrar entre les finestres obertes.

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.
ca: Les Caixes fortes del Plasma permeten crear carpetes encriptades, anomenades <interface>Caixes fortes</interface>. A dins de cada caixa forta podeu emmagatzemar de manera segura contrasenyes, fitxers, imatges i documents, a resguard de mirades indiscretes. Les caixes fortes també poden viure dins de carpetes sincronitzades amb els serveis d'emmagatzematge al núvol, proporcionant privadesa addicional per a aquest contingut.

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is an extremely feature-rich environment, designed to super-charge your productivity!<nl/><nl/>Click the cards below to see just a smattering of what it can do for you:
ca: El Plasma és un entorn extremadament ric en característiques, dissenyat per a augmentar la productivitat!<nl/><nl/>Feu clic a les targetes de sota per a veure només una part del que pot fer per a vós:

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you would expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Below is a visual representation of a typical Plasma Desktop; move the pointer over or click on something to learn about it!
ca: El Plasma està dissenyat per a ser senzill i usable d'entrada. Les coses són on esperaríeu i generalment no cal configurar res perquè us hi sentiu còmode i sigueu productiu.<nl/><nl/>A sota hi ha una representació visual d'un escriptori Plasma habitual; moveu el punter o feu clic en alguna cosa per a aprendre-hi!

[ctx: @info:usagetip]
en: Thank you for testing this beta release of Plasma — your feedback is fundamental to helping us improve it! Please report any and all bugs you find so that we can fix them.
ca: Gràcies per provar aquest llançament beta del Plasma: els vostres comentaris són fonamentals per a ajudar-nos a millorar-lo! Si us plau, informeu de tots els errors que trobeu perquè puguem solucionar-los.

[ctx: @info:usagetip]
en: This page could not be loaded
ca: No s'ha pogut carregar aquesta pàgina

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by Welcome Center could not be loaded
ca: No s'ha pogut carregar aquesta pàgina proporcionada pel Centre de benvinguda

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by your distribution could not be loaded
ca: No s'ha pogut carregar aquesta pàgina proporcionada per la vostra distribució

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, click the <interface>%1</interface> button. You can pair your phone there.
ca: Per a començar, feu clic al botó <interface>%1</interface>. Allà podreu aparellar el vostre telèfon.

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
ca: Per a començar, feu clic a la fletxa de la <interface>Safata del sistema</interface> per a mostrar els elements ocults i, a continuació, feu clic a la icona <interface>Caixes fortes</interface>.

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for “Activities”. On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Q</shortcut> keyboard shortcut.
ca: Per a començar, llanceu l'<interface>Arranjament del sistema</interface> i cerqueu «Activitats». En aquesta pàgina, podreu crear més activitats. Després podeu canviar entre elles utilitzant la drecera de teclat <shortcut>Meta+Q</shortcut>.

[ctx: @info:usagetip]
en: To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
ca: Per a aprendre'n més, obriu la barra de cerca del KRunner fent servir la drecera de teclat <shortcut>Alt+Espai</shortcut> i feu clic a la icona de l'interrogant.

[ctx: @info:usagetip]
en: We hope you love Plasma as much as we loved making it for you! Now it’s time to jump right in. Explore its features, install your favorite apps and games, and get busy doing what makes you you!
ca: Esperem que aprecieu el Plasma tant com ens ha encantat fer-lo per a vós! Ara és el moment d'anar-hi. Exploreu les seves funcions, instal·leu les aplicacions i jocs preferits i ocupeu-vos fent el que us fa a vós!

[ctx: @info:usagetip]
en: We thank the following supporting members for their recurring donation to KDE:
ca: Agraïm als membres patrocinadors següents per la seva donació recurrent a KDE:

[ctx: @info:usagetip]
en: What can you do with the <shortcut>Meta</shortcut> key? Here are a few examples:<list><item>Press it: Open the Application Launcher widget</item><item>Press <shortcut>Meta+[arrow keys]</shortcut>: Tile window to screen edges or corners</item><item>Press <shortcut>Meta+[number keys]</shortcut>: Launch pinned Task Manager apps</item><item>Press <shortcut>Meta+R</shortcut>: Start a screen recording</item><item>Press <shortcut>Meta+L</shortcut>: Lock the screen</item><item>Press <shortcut>Meta+Shift+S</shortcut>: Toggle screen reader on/off</item><item>Press <shortcut>Meta+Alt+P</shortcut>: Move keyboard focus to panel</item><item>Press <shortcut>Meta+Esc</shortcut>: Launch System Monitor app</item><item>Press <shortcut>Meta+.</shortcut>: Launch Emoji Selector app</item><item>Press <shortcut>Meta+D</shortcut>: Show the desktop</item></list>
ca: Què podeu fer amb la tecla <shortcut>Meta</shortcut>? Aquí hi ha alguns exemples:<list><item>Prémer: obre el giny llançador d'aplicacions</item><item>Prémer <shortcut>Meta+[tecles de cursor]</shortcut>: situa la finestra en mosaic a les vores de la pantalla o les cantonades</item><item>Prémer <shortcut>Meta+[tecles numèriques]</shortcut>: llança les aplicacions fixades en el gestor de tasques</item><item>Prémer <shortcut>Meta+R</shortcut>: inicia un enregistrament de pantalla</item><item>Prémer <shortcut>Meta+L</shortcut>: bloqueja la pantalla</item><item>Prémer <shortcut>Meta+Maj+S</shortcut>: engega o atura el lector de pantalla</item><item>Prémer <shortcut>Meta+Alt+P</shortcut>: mou el focus del teclat al plafó</item><item>Prémer <shortcut>Meta+Esc</shortcut>: llança l'aplicació del Monitor del sistema</item><item>Prémer <shortcut>Meta+.</shortcut>: llança l'aplicació del Selector d'emojis</item><item>Prémer <shortcut>Meta+D</shortcut>: mostra l'escriptori</item></list>

[ctx: @info:usagetip]
en: You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut, or by moving your mouse into the top-left corner of the screen. You can also press <shortcut>Meta+G</shortcut> for Grid View, which shows Virtual Desktops in a grid.
ca: Podeu accedir a la Vista general utilitzant la drecera de teclat <shortcut>Meta+W</shortcut>, o movent el ratolí a la cantonada superior esquerra de la pantalla. També podeu prémer <shortcut>Meta+G</shortcut> per a la Vista de quadrícula, que mostra els escriptoris virtuals en una quadrícula.

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
ca: Podeu connectar-vos a Internet i gestionar les connexions de xarxa amb la miniaplicació <interface>Xarxes</interface>. Per a accedir-hi, feu clic a la icona <interface>Xarxes</interface> de la <interface>safata del sistema</interface>, que està a la cantonada inferior dreta de la pantalla.

[ctx: @info:usagetip %1 is 'Discover', the name of KDE's software center app, and %2 is the distro name.]
en: There’s no need to search the web to download app installers or use a command-line package manager; KDE’s app store <application>%1</application> does it all for you!<nl/><nl/>Click on any of the icons below to give it a try!
ca: No hi ha necessitat de cercar a la web per a baixar instal·ladors d'aplicacions o utilitzar un gestor de paquets de la línia d'ordres; la botiga d'aplicacions de KDE <application>%1</application> us ho fa tot!<nl/><nl/>Feu clic a qualsevol de les icones següents per a provar-ho!

[ctx: @info:usagetip %1 is custom text supplied by the distro]
en: %1<nl/><nl/>This operating system is running Plasma, a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
ca: %1<nl/><nl/>Aquest sistema operatiu executa el Plasma, un entorn d'escriptori lliure i de codi obert creat per KDE, una comunitat de voluntaris internacional de programari. Està dissenyat per a ser senzill de manera predeterminada per a una experiència fàcil, però potent quan cal per a ajudar-vos a fer les coses. Esperem que us agradi!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Pressing the icon below will begin installing %1. Alternatively, you can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
ca: En prémer la icona de sota es començarà a instal·lar %1. De manera alternativa, podeu tancar la finestra per a explorar l'entorn en viu o continuar aquí per a veure informació sobre el Plasma de KDE.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: To manage network connections, Plasma requires <icode>plasma-nm</icode> to be installed. Please report this omission to %1.
ca: Per a gestionar les connexions de xarxa, el Plasma requereix que s'instal·li <icode>plasma-nm</icode>. Informeu d'aquesta omissió a %1.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to the %1 operating system running KDE Plasma!<nl/><nl/>Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
ca: Us donem la benvinguda al sistema operatiu %1 que executa el Plasma de KDE!<nl/><nl/>El Plasma és un entorn d'escriptori lliure i de codi obert creat per KDE, una comunitat de voluntaris internacional de programari. Està dissenyat per a ser senzill de manera predeterminada per a una experiència fàcil, però potent quan cal per a ajudar-vos a fer les coses. Esperem que us agradi!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: You can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
ca: Podeu tancar la finestra per a explorar l'entorn en viu o continuar aquí per a veure informació sobre el Plasma de KDE.

[ctx: @info:usagetip An addendum to example KRunner queries, intentionally using '...' as these are the characters a person would type for ellipses]
en: ...and much more!
ca: ... i molt més!

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language.]
en: time Shanghai
ca: hora Shanghai

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 25 miles in km
ca: 25 milles en km

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the currency conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 200 EUR in USD
ca: 200 EUR en USD

[ctx: @info:usagetip Shown when connected to the internet]
en: All good to go!
ca: Connexió correcta!

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
ca: Accés a Internet

[ctx: @info:window]
en: Activities
ca: Activitats

[ctx: @info:window]
en: Error loading page
ca: Error en carregar la pàgina

[ctx: @info:window]
en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
ca: Caixes fortes del Plasma

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
ca: Potent quan cal

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
ca: Senzill de manera predeterminada

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
ca: Vista general

[ctx: @label:URL]
en: Get help at KDE’s discussion forums
ca: Aconseguiu ajuda en els fòrums de debat de KDE

[ctx: @label:URL]
en: Learn more about the KDE community
ca: Apreneu-ne més pel que fa a la Comunitat KDE

[ctx: @label:URL]
en: Report a bug
ca: Informeu d'un error

[ctx: @option:check]
en: Load preview automatically
ca: Carrega la vista prèvia automàticament

[ctx: @option:check]
en: Show after Plasma is updated
ca: Mostra després d'actualitzar el Plasma

[ctx: @title]
en: Image loading failed
ca: Ha fallat en carregar la imatge

[ctx: @title]
en: Welcome
ca: Benvinguda

[ctx: @title]
en: Welcome Center
ca: Centre de benvinguda

[ctx: @title The default name of a Plasma desktop as seen in the overview]
en: Desktop 1
ca: Escriptori 1

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Home
ca: Casa

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: School
ca: Escola

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Work
ca: Feina

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: Important Documents
ca: Documents importants

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: My Photos
ca: Les meves fotos

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information
ca: Compartir informació anònima d'ús

[ctx: @title:row]
en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
ca: Activitats

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
ca: Vista general

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
ca: Caixes fortes

[ctx: @title:window]
en: Enjoy It!
ca: Gaudiu-ne!

[ctx: @title:window]
en: Find Great Apps
ca: Trobeu aplicacions genials

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to %1
ca: El Plasma s'ha actualitzat a %1

[ctx: @title:window]
en: Supporting Members
ca: Membres patrocinadors

[ctx: @title:window %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to %1!
ca: Us donem la benvinguda al %1!

[ctx: @title:window Title of the Plasma Vaults popup]
en: Vaults
ca: Caixes fortes

[ctx: @title:window Title of the Plasma activities sidebar]
en: Activities
ca: Activitats

en: Display release notes for the current Plasma release.
ca: Mostra les notes de llançament de la versió actual del Plasma.

en: Display the live page intended for distro live environments.
ca: Mostra la pàgina en viu destinada als entorns en viu de la distribució.

en: Search…
ca: Cerca…

en: Specify comma-delimited list of page(s) (by internal name) to be displayed.
ca: Especifiqueu la llista de pàgines delimitada per comes (per nom intern) a mostrar.

[ctx: The actual translated label for 'command' on a Mac keyboard]
en: command
ca: ordre

[ctx: The actual translated label for 'option' on a Mac keyboard]
en: option
ca: opció

[ctx: The typical label for the keyboard's Meta key]
en: Super
ca: Súper

[ctx: This is a terrible dad joke about the meta key on the keyboard being able to have many symbols. Translate it into one of similar groanworthiness if this is possible; if not, translate it as an empty string.]
en: I never meta key I didn't like
ca: La tecla meta mai arriba a la meta

en: This settings module could not be loaded
ca: No s'ha pogut carregar aquest mòdul de configuració

en: Unlock and Open
ca: Desbloca i obre
