gtk+ 2.8.2 - en to ca translation catalogue (1599 entries)

en: %-e %b %Y
ca: %-e %b de %Y

en: %1$s on %2$s
ca: %1$s a %2$s

en: %H:%M
ca: %-H:%M

en: %d conics
ca: %d còniques

en: %d contours
ca: %d contorns

en: %d cubics
ca: %d cúbics

en: %d lines
ca: %d línies

en: %d operations
ca: %d operacions

en: %d quadratics
ca: %d quadràtiques

en: %s / %s available | %s / %s available
ca[0]: %s / %s disponibles
ca[1]: %s / %s disponibles

en: %s already exists in the bookmarks list
ca: «%s» ja existeix a la llista d'adreces d'interès

en: %s does not exist in the bookmarks list
ca: «%s» no existeix a la llista d'adreces d'interès

en: %s for %s %p
ca: %s per a %s %p

en: %s is not a texture node
ca: %s no és un node de textura

en: %s job #%d
ca: %s treball #%d

en: %s only accepts one center child
ca: %s només accepta un fill central

en: %s only accepts three children
ca: %s només accepta tres fills

en: %s with type %s
ca: %s amb tipus %s

en: %s with value "%s"
ca: %s amb valor «%s»

en: %s with value type %s
ca: %s amb el tipus de valor %s

en: %s: error launching application: %s
ca: %s: s'ha produït un error en executar l'aplicació: %s

en: %s: missing application name
ca: %s: manca el nom de l'aplicació

en: %s: no such application %s
ca: %s: no existeix l'aplicació %s

en: %s:%d: Couldn’t parse value for property '%s': %s
ca: %s:%d: no s'ha pogut analitzar el valor per a la propietat «%s»: %s

en: (None)
ca: (Cap)

en: ;
ca: ,

en: A file cannot be called “..”
ca: Un fitxer no es pot anomenar «..»

en: A file cannot be called “.”
ca: Un fitxer no es pot anomenar «.»

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
ca: Ja existeix un fitxer amb el nom «%s». Voleu reemplaçar-lo?

en: A file with that name already exists
ca: Ja existeix un fitxer amb aquest nom

en: A folder cannot be called “..”
ca: Una carpeta no es pot anomenar «..»

en: A folder cannot be called “.”
ca: Una carpeta no es pot anomenar «.»

en: A folder with that name already exists
ca: Ja existeix una carpeta amb aquest nom

en: A visualization of the effect of the collate and reverse options on the page ordering
ca: Una representació de l'efecte de les opcions intercalar i invertir en l'ordre de les pàgines

en: APPLICATION [URI…] — launch an APPLICATION
ca: APLICACIÓ [URI…] — executa una APLICACIÓ

en: A_t:
ca: _A:

en: About
ca: Quant a

en: About %s
ca: Quant a %s

[ctx: Accelerator]
en: Disabled
ca: Inhabilitat

[ctx: Accelerator]
en: Invalid
ca: No vàlid

en: Accessed
ca: Accedit

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Accessibility Backend
ca: Rerefons d'accessibilitat

en: Action
ca: Acció

en: Action from: %p (%s)
ca: Acció des de: %p (%s)

en: Actions
ca: Accions

en: Activate
ca: Activa

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Color
ca: Afegeix un color

en: Add Cover Page
ca: Afegeix una pàgina de portada

en: Add a new bookmark
ca: Afegeix una adreça d'interès nova

en: Add debug nodes
ca: Afegeix nodes de depuració

en: Add renderer to benchmark
ca: Afegeix un renderitzador a la prova de rendiment

en: Address
ca: Adreça

en: Advanced
ca: Avançat

en: All sheets
ca: Tots els fulls

en: Allow conic Bézier curves
ca: Permetre corbes còniques de Bézier

en: Allow cubic Bézier curves
ca: Permetre corbes cúbiques de Bézier

en: Allow quadratic Bézier curves
ca: Permetre corbes quadràtiques de Bézier

en: Alpha value
ca: Valor alfa

en: Animations
ca: Animacions

en: Any Printer
ca: Qualsevol impressora

en: Apache License, Version 2.0
ca: Llicència Apache, versió 2.0

en: Application
ca: Aplicació

en: Application ID
ca: ID d'aplicació

en: Application does not support %s API
ca: L'aplicació no admet API de %s

en: Archive
ca: Arxiva

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment «%s»?

en: Artistic License 2.0
ca: Llicència Artística 2.0

en: Attribute
ca: Atribut

en: Attribute:
ca: Atribut:

en: Audio
ca: Àudio

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Authentication is required on %s
ca: Cal autenticació a %s

en: Authentication is required to get a file from %s
ca: Cal autenticació per a obtenir un fitxer de %s

en: Authentication is required to get attributes of a job
ca: Cal autenticació per a obtenir els atributs d'una tasca

en: Authentication is required to get attributes of a printer
ca: Cal autenticació per a obtenir els atributs d'una impressora

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
ca: Cal autenticació per a obtenir els atributs de la tasca «%s»

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
ca: Cal autenticació per a obtenir els atributs de la impressora %s

en: Authentication is required to get default printer of %s
ca: Cal autenticació per a obtenir la impressora per defecte de %s

en: Authentication is required to get printers from %s
ca: Cal autenticació per a obtenir les impressores de %s

en: Authentication is required to print a document on %s
ca: Cal autenticació per a imprimir un document a %s

en: Authentication is required to print document “%s”
ca: Cal autenticar-se per a imprimir un document a «%s»

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
ca: Cal autenticació per a imprimir el document «%s» a la impressora %s

en: Authentication is required to print this document
ca: Cal autenticar-se per a imprimir aquest document

en: Authentication is required to print this document on printer %s
ca: Cal autenticar-se per a imprimir aquest document a la impressora «%s»

en: Available Protocols
ca: Protocols disponibles

en: BSD 2-Clause License
ca: Llicència BSD de 2 clàusules

en: BSD 3-Clause License
ca: Llicència BSD de 3 clàusules

en: BSD Zero-Clause License
ca: Llicència BSD de zero clàusules

en: Background color
ca: Color de fons

en: Baseline
ca: Línia base

en: Be verbose
ca: Sigues detallat

en: Be_fore:
ca: _Abans:

en: Beginning of segment
ca: Inici del segment

en: Benchmark rendering of a .node file.
ca: Prova de rendiment d'un fitxer .node.

en: Billing Info
ca: Informació de facturació

en: Bottom to top
ca: De baix a dalt

en: Bottom to top, left to right
ca: De baix a dalt, d'esquerra a dreta

en: Bottom to top, right to left
ca: De baix a dalt, de dreta a esquerra

en: Bounds
ca: Límits

en: Bounds:
ca: Límits:

en: Bourne Again Shell
ca: Intèrpret d'ordres «Bourne Again»

en: Bourne Shell
ca: Intèrpret d'ordres «Bourne»

en: Broadway display type not supported: %s
ca: El tipus de pantalla broadway no està implementat: «%s»

en: Buildable ID
ca: Identificador construïble

en: CSS Border
ca: Contorn CSS

en: CSS Margin
ca: Marge CSS

en: CSS Nodes
ca: Nodes CSS

en: CSS Padding
ca: Farciment CSS

en: CSS Property
ca: Propietat CSS

en: C_ollate
ca: _Intercala

en: C_urrent Page
ca: _Pàgina actual

en: Cache file created successfully.
ca: S'ha creat el fitxer de memòria cau correctament.

en: Calendar
ca: Calendari

en: Can only accept a single .node file
ca: Només es pot acceptar un únic fitxer .node

en: Can only accept a single .svg file
ca: Només es pot acceptar un únic fitxer .svg

en: Can only accept a single image file
ca: Només es pot acceptar un únic fitxer d'imatge

en: Can only accept a single image file and output file
ca: Només es pot acceptar un únic fitxer d'imatge i un fitxer de sortida

en: Can only accept two image files
ca: Només es poden acceptar dos fitxers d'imatge

en: Can only benchmark a single .node file
ca: Només es pot fer una prova de rendiment sobre un únic fitxer .node

en: Can only preview a single .node file
ca: Només es pot previsualitzar un únic fitxer .node

en: Can only preview a single .ui file
ca: Només es pot previsualitzar un únic fitxer .ui

en: Can only render a single .node file to a single output file
ca: Només es pot renderitzar un únic fitxer .node a un únic fitxer de sortida

en: Can only render a single .ui file to a single output file
ca: Només es pot renderitzar un únic fitxer .ui a un únic fitxer de sortida

en: Can only render a single path
ca: Només es pot renderitzar un sol camí

en: Can only show one or two paths
ca: Només es poden mostrar un o dos camins

en: Can only simplify a single .ui file without --replace
ca: Només es pot simplificar un únic fitxer .ui sense --replace

en: Can't specify both --color-state and --cicp
ca: No es poden especificar tant --color-state com --cicp

en: Cance_l
ca: _Cancel·la

en: Cannot claim clipboard ownership. Another process claimed it before us.
ca: No es pot reclamar la propietat del porta-retalls. Un altre procés l'ha reclamat abans que nosaltres.

en: Cannot claim clipboard ownership. EmptyClipboard() failed: 0x%lx.
ca: No es pot reclamar la propietat del porta-retalls. EmptyClipboard() ha fallat: 0x%lx.

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
ca: No es pot reclamar la propietat del porta-retalls. OpenClipboard() ha fallat: 0x%lx.

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() timed out.
ca: No es pot reclamar la propietat del porta-retalls. OpenClipboard() ha excedit el temps.

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
ca: No es pot crear un fitxer a %s, atès que no és una carpeta

en: Cannot create file as the filename is too long
ca: No es pot crear el fitxer perquè el nom de fitxer és massa llarg

en: Cannot end process with PID %d: %s
ca: No es pot finalitzar el procés amb el PID %d: %s

en: Cannot get DnD data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
ca: No s'han pogut obtenir les dades DnD. No s'han pogut assignar %s bytes per a emmagatzemar les dades.

en: Cannot get DnD data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
ca: No s'han pogut obtenir les dades DnD. GlobalLock(0x%p) ha fallat: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
ca: No s'han pogut obtenir les dades DnD. GlobalSize(0x%p) ha fallat: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard data changed before we could get it.
ca: No es poden obtenir les dades del porta-retalls. Les dades han canviat abans que es poguessin obtenir.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard ownership changed.
ca: No es poden obtenir les dades del porta-retalls. Ha canviat la propietat del porta-retalls.

en: Cannot get clipboard data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
ca: No s'han pogut obtenir les dades del porta-retalls. Ha fallat l'assignació de %s bytes per a emmagatzemar les dades.

en: Cannot get clipboard data. GetClipboardData() failed: 0x%lx.
ca: No es poden obtenir les dades del porta-retalls. GetClipboardData() ha fallat: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
ca: No es poden obtenir les dades del porta-retalls. GlobalLock(0x%p) ha fallat: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
ca: No es poden obtenir les dades del porta-retalls. GlobalSize(0x%p) ha fallat: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. No compatible transfer format found.
ca: No es poden obtenir les dades del porta-retalls. No s'ha trobat cap format de transferència compatible.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
ca: No es poden obtenir les dades del porta-retalls. OpenClipboard() ha fallat: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() timed out.
ca: No es poden obtenir les dades del porta-retalls. OpenClipboard() ha excedit el temps d'espera.

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
ca: No es pot matar el procés amb el PID %d. L'operació no està implementada.

en: Cannot provide contents as %s
ca: No es poden proporcionar continguts com a %s

en: Cannot provide contents as “%s”
ca: No es poden proporcionar continguts com a «%s»

en: Cannot read from empty clipboard.
ca: No s'ha pogut llegir el porta-retalls buit.

en: Cannot set clipboard data. Another process claimed clipboard ownership.
ca: No es poden establir les dades del porta-retalls. Un altre procés ha demanat la propietat.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
ca: No es poden establir les dades del porta-retalls. OpenClipboard() ha fallat: 0x%lx.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() timed out.
ca: No es poden establir les dades del porta-retalls. OpenClipboard() ha excedit el temps d'espera.

en: Cannot store clipboard. No clipboard manager is active.
ca: No es pot emmagatzemar el porta-retalls. No està actiu el gestor del porta-retalls.

en: Can’t load file: %s
ca: No es pot carregar el fitxer: %s

en: Can’t load “%s”: %s
ca: No es pot carregar «%s»: %s

en: Can’t parse “%s”: %s
ca: No es pot analitzar «%s»: %s

en: Can’t save file %s: %s
ca: No s'ha pogut desar el fitxer %s: %s

en: Can’t transmute a single handle
ca: No es pot convertir un únic gestor

en: Caps Lock is on
ca: La fixació de majúscules està activada

en: Cell property %s not found
ca: No s'ha trobat la propietat de cel·la %s

en: Change Font Features
ca: Canvia les característiques del tipus de lletra

en: Change di_rection
ca: Canvia la di_recció

en: Change the color state of the image without conversion.
ca: Canvia l'estat del color de la imatge sense conversió.

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
ca: Els canvis s'apliquen immediatament i globalment a tota l'aplicació.

en: Character Variations
ca: Variants de caràcters

en: Child Visible
ca: Secundari visible

en: Child object
ca: Objecte fill

en: Clear Entry
ca: Neteja l'entrada

en: Clear recorded frames
ca: Esborra els fotogrames enregistrats

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: Clipboard manager could not store selection.
ca: El gestor de porta-retalls no ha pogut desar la selecció.

en: Close
ca: Tanca

en: Close the infobar
ca: Tanca la barra d'informació

en: Close the window
ca: Tanca la finestra

en: Co_nnect
ca: C_onnecta

en: Collect Statistics
ca: Recull estadístiques

en: Color management unavailable
ca: No està disponible la gestió del color

[ctx: Color name]
en: Black
ca: Negre

[ctx: Color name]
en: Blue
ca: Blau

[ctx: Color name]
en: Brown
ca: Marró

[ctx: Color name]
en: Dark Blue
ca: Blau fosc

[ctx: Color name]
en: Dark Brown
ca: Marró fosc

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 1
ca: Gris fosc 1

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 2
ca: Gris fosc 2

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 3
ca: Gris fosc 3

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 4
ca: Gris fosc 4

[ctx: Color name]
en: Dark Green
ca: Verd fosc

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
ca: Taronja fosc

[ctx: Color name]
en: Dark Purple
ca: Porpra fosc

[ctx: Color name]
en: Dark Red
ca: Vermell fosc

[ctx: Color name]
en: Dark Yellow
ca: Groc fosc

[ctx: Color name]
en: Green
ca: Verd

[ctx: Color name]
en: Light Blue
ca: Blau clar

[ctx: Color name]
en: Light Brown
ca: Marró clar

[ctx: Color name]
en: Light Gray 1
ca: Gris clar 1

[ctx: Color name]
en: Light Gray 2
ca: Gris clar 2

[ctx: Color name]
en: Light Gray 3
ca: Gris clar 3

[ctx: Color name]
en: Light Gray 4
ca: Gris clar 4

[ctx: Color name]
en: Light Green
ca: Verd clar

[ctx: Color name]
en: Light Orange
ca: Taronja clar

[ctx: Color name]
en: Light Purple
ca: Porpra clar

[ctx: Color name]
en: Light Red
ca: Vermell clar

[ctx: Color name]
en: Light Yellow
ca: Groc clar

[ctx: Color name]
en: Orange
ca: Taronja

[ctx: Color name]
en: Purple
ca: Porpra

[ctx: Color name]
en: Red
ca: Vermell

[ctx: Color name]
en: Very Dark Blue
ca: Blau molt fosc

[ctx: Color name]
en: Very Dark Brown
ca: Marró molt fosc

[ctx: Color name]
en: Very Dark Green
ca: Verd molt fosc

[ctx: Color name]
en: Very Dark Orange
ca: Taronja molt fosc

[ctx: Color name]
en: Very Dark Purple
ca: Porpra molt fosc

[ctx: Color name]
en: Very Dark Red
ca: Vermell molt fosc

[ctx: Color name]
en: Very Dark Yellow
ca: Groc molt fosc

[ctx: Color name]
en: Very Light Blue
ca: Blau molt clar

[ctx: Color name]
en: Very Light Brown
ca: Marró molt clar

[ctx: Color name]
en: Very Light Green
ca: Verd molt clar

[ctx: Color name]
en: Very Light Orange
ca: Taronja molt clar

[ctx: Color name]
en: Very Light Purple
ca: Porpra molt clar

[ctx: Color name]
en: Very Light Red
ca: Vermell molt clar

[ctx: Color name]
en: Very Light Yellow
ca: Groc molt clar

[ctx: Color name]
en: White
ca: Blanc

[ctx: Color name]
en: Yellow
ca: Groc

en: Color state
ca: Estat del color

en: Color state to use
ca: Estat del color a usar

en: Color state to use, as cicp tuple
ca: Estat del color a usar, com a tupla cicp

en: Color state:
ca: Estat del color:

en: Column:
ca: Columna:

en: Compare .node or .png files.
ca: Compareu fitxers .node o .png.

en: Compare two images
ca: Compara dues imatges

en: Composited
ca: Compost

en: Computer
ca: Ordinador

en: Con_nect
ca: C_onnecta

en: Connect As
ca: Connecta com a

en: Connect to _Server
ca: _Connecta al servidor

en: Contacts
ca: Contactes

en: Context menu
ca: Menú contextual

en: Controllers
ca: Controladors

en: Convert from GTK 3 to GTK 4
ca: Converteix de GTK 3 a GTK 4

en: Convert from symbolic svg to node.
ca: Converteix de svg simbòlic a node.

en: Convert the image to a different format or color state.
ca: Converteix la imatge a un format o estat de color diferent.

en: Copie_s:
ca: Còpie_s:

en: Copies
ca: Còpies

en: Copy
ca: Copia

en: Copy _Link Address
ca: Copia l'adreça de l'en_llaç

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Copy to clipboard as gitlab markdown
ca: Copia al porta-retalls com a «markdown» de Gitlab

en: Could not initialize EGL display
ca: No s'ha pogut inicialitzar la pantalla EGL

en: Could not initialize windowing system
ca: No s'ha pogut inicialitzar el sistema de finestres

en: Could not initialize windowing system
ca: No s'ha pogut inicialitzar el sistema de finestres

en: Could not load TIFF data
ca: No s'han pogut carregar les dades TIFF

en: Could not parse '%s' as color
ca: No s'ha pogut interpretar «%s» com a color

en: Could not read the contents of %s
ca: No s'ha pogut llegir el contingut de %s

en: Could not read the contents of the folder
ca: No s'ha pogut llegir el contingut de la carpeta

en: Could not rename %s back to %s: %s.
ca: No s'ha pogut tornar a anomenar %s a %s: %s.

en: Could not rename %s to %s: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de %s a %s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
ca: No s'ha pogut canviar el nom de %s a %s: %s, s'eliminarà %s.

en: Could not save diff image to %s
ca: No s'ha pogut desar la imatge diff a %s

en: Could not select file
ca: No s'ha pogut seleccionar el fitxer

en: Could not send the search request
ca: No s'ha pogut enviar la sol·licitud de cerca

en: Could not show link
ca: No s'ha pogut mostrar l'enllaç

en: Could not unescape string
ca: No s'ha pogut eliminar l'escapament de la cadena

en: Count
ca: Compte

en: Create Folder
ca: Crea una carpeta

en: Created by
ca: Creat per

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
ca: No es poden crear «AppInfo» a partir d'identificadors en sistemes operatius que no siguin Unix

en: Credits
ca: Crèdits

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Cumulative
ca: Acumulatiu

en: Cumulative 1
ca: Acumulatiu 1

en: Cumulative 2
ca: Acumulatiu 2

en: Cursor Size
ca: Mida del cursor

en: Cursor Theme
ca: Tema del cursor

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom %s×%s
ca: Personalitzat %sx%s

en: Custom License
ca: Llicència personalitzada

en: Custom Size %d
ca: Mida personalitzada %d

en: Custom color %d: %s
ca: Color personalitzat %d: %s

en: Custom size
ca: Mida personalitzada

en: Customize
ca: Personalitza

en: Cut
ca: Retalla

en: DIRECTORY
ca: DIRECTORI

en: Dark
ca: Fosc

en: Dash offset (number)
ca: Desplaçament del guió (nombre)

en: Dash pattern (comma-separated numbers)
ca: Patró del guió (nombres separats per comes)

en: Data
ca: Dades

en: Decompose a path.
ca: Descompon un camí.

en: Default
ca: Per defecte

en: Default App
ca: Aplicació per defecte

en: Defined At
ca: Definit a

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Deprecated types:
ca: Tipus obsolets:

en: Depth:
ca: Profunditat:

en: Description
ca: Descripció

en: Design by
ca: Dissenyat per

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
ca: El diàleg està blocat.
    Feu clic per a poder fer-hi canvis

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
ca: El diàleg està desblocat.
    Feu clic per a impedir fer-hi canvis

en: Differences witten to %s.
ca: Diferències escrites a %s.

en: Direction
ca: Direcció

en: Directory to use
ca: Directori a utilitzar

en: Disable this custom CSS
ca: Inhabilita el CSS personalitzat

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Display
ca: Pantalla

en: Display the path.
ca: Visualitza el camí.

en: Do you want to use GTK Inspector?
ca: Voleu utilitzar l'inspector del GTK?

en: Documented by
ca: Documentat per

en: Domain:
ca: Domini:

en: Don't add a titlebar
ca: No afegeixis una barra de títol

en: Don’t check for the existence of index.theme
ca: No comprovis l'existència d'index.theme

en: Don’t download result/wait for GPU to finish
ca: No baixis el resultat/espera que la GPU acabi

en: Don’t include image data in the cache
ca: No incloguis dades d'imatges a la memòria cau

en: Don’t show this message again
ca: No tornis a mostrar aquest missatge

en: Drag and hold here
ca: Arrossega i manté aquí

en: Drag’n’drop from other applications is not supported.
ca: Arrossega i deixa anar no és compatible des d'altres aplicacions.

en: EGL Extensions
ca: Extensions EGL

en: EGL implementation is missing extension %s | EGL implementation is missing %2$d extensions: %1$s
ca[0]: Falta l'extensió %s a la implementació d'EGL
ca[1]: Falten %2$d extensions a la implementació d'EGL: %1$s

en: EGL version %d.%d is too old. GTK requires %d.%d
ca: La versió de l'EGL %d.%d és massa antiga. La GTK requereix %d.%d

en: Element <%s> not allowed at toplevel
ca: No es permet l'element <%s> al primer nivell

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
ca: No es permet l'element <%s> dins de <%s>

en: Enable statistics with GOBJECT_DEBUG=instance-count
ca: Habilita les estadístiques amb GOBJECT_DEBUG=instance-count

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Encoding
ca: Codificació

[ctx: Encoding name]
en: Arabic
ca: Àrab

[ctx: Encoding name]
en: Armenian
ca: Armeni

[ctx: Encoding name]
en: Automatically Detected
ca: Detectat automàticament

[ctx: Encoding name]
en: Baltic
ca: Bàltic

[ctx: Encoding name]
en: Celtic
ca: Celta

[ctx: Encoding name]
en: Central European
ca: Europa central

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Simplified
ca: Xinès simplificat

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Traditional
ca: Xinès tradicional

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Russian
ca: Ciríl·lic/Rus

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Ukrainian
ca: Ciríl·lic/Ucraïnès

[ctx: Encoding name]
en: Georgian
ca: Georgià

[ctx: Encoding name]
en: Greek
ca: Grec

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew
ca: Hebreu

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew Visual
ca: Hebreu visual

[ctx: Encoding name]
en: Japanese
ca: Japonès

[ctx: Encoding name]
en: Korean
ca: Coreà

[ctx: Encoding name]
en: Nordic
ca: Nòrdic

[ctx: Encoding name]
en: Romanian
ca: Romanès

[ctx: Encoding name]
en: South European
ca: Europa del sud

[ctx: Encoding name]
en: Thai
ca: Tailandès

[ctx: Encoding name]
en: Turkish
ca: Turc

[ctx: Encoding name]
en: Vietnamese
ca: Vietnamita

[ctx: Encoding name]
en: Western
ca: Occidental

en: End of segment
ca: Final del segment

en: Enter Location
ca: Introduïu una ubicació

en: Enter location or URL
ca: Introduïu una ubicació o URL

en: Enter server address…
ca: Introduïu l'adreça del servidor…

en: Environment
ca: Entorn

en: Error at %s: %s
ca: Error a %s: %s

en: Error color
ca: Color d'error

en: Error creating print preview
ca: S'ha produït un error en crear la previsualització d'impressió

en: Error from StartDoc
ca: Error de StartDoc

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
ca: S'ha produït un error en interpretar el fitxer gràfic JPEG (%s)

en: Error parsing commandline options: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar les opcions de la línia d'ordres: %s

en: Error reading from standard input: %s
ca: S'ha produït un error en llegir de l'entrada estàndard: %s

en: Error reading png (%s)
ca: S'ha produït un error en llegir png (%s)

en: Error unlocking “%s”
ca: S'ha produït un error en desbloquejar «%s»

en: Even sheets
ca: Fulls parells

en: Expand
ca: Expandeix

en: Extract data urls from the render node.
ca: Extreu els URL de dades del node de renderització.

en: FILE
ca: FITXER

en: FILE1 FILE2
ca: FITXER1 FITXER2

en: FILE…
ca: FITXER…

en: Failed to create EGL display
ca: No s'ha pogut crear una pantalla EGL

en: Failed to create an instance of the template type %s
ca: No s'ha pogut crear una instància del tipus de plantilla %s

en: Failed to create renderer: %s
ca: No s'ha pogut crear el renderitzador: %s

en: Failed to create the read file descriptor
ca: No s'ha pogut crear el descriptor de lectura del fitxer

en: Failed to decode contents with mime-type of '%s'
ca: No s'ha pogut descodificar el contingut amb el tipus MIME de «%s»

en: Failed to generate SVG: %s
ca: No s'ha pogut generar el SVG: %s

en: Failed to get EGL configurations
ca: No s'han pogut obtenir les configuracions de l'EGL

en: Failed to load %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar %s: %s

en: Failed to load RGB data from TIFF file
ca: No s'han pogut carregar les dades RGB des del fitxer TIFF

en: Failed to load node file: %s
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer node: %s

en: Failed to lookup template parent type %s
ca: No s'ha pogut cercar el tipus pare de la plantilla %s

en: Failed to open file %s : %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s: %s

en: Failed to parse '%s' as %s.
ca: No s'ha pogut interpretar «%s» com a %s.

en: Failed to parse '%s' as number
ca: No s'ha pogut interpretar «%s» com a nombre

en: Failed to parse '%s' as path.
ca: No s'ha pogut interpretar «%s» com a camí.

en: Failed to read from standard input: %s
ca: No s'ha pogut llegir de l'entrada estàndard: %s

en: Failed to read “%s”: %s
ca: No s'ha pogut llegir «%s»: %s

en: Failed to rewrite header
ca: No s'ha pogut reescriure la capçalera

en: Failed to save %s: %s
ca: No s'ha pogut desar %s: %s

en: Failed to start GNOME Software
ca: No s'ha pogut iniciar el GNOME Software

en: Failed to take a screenshot
ca: No s'ha pogut fer una captura de pantalla

en: Failed to transmute %zu bytes of data from %s to %u
ca: No s'han pogut convertir %zu bytes de dades de %s a %u

en: Failed to transmute DnD data W32 format 0x%x to %p (%s)
ca: S'ha produït un error en convertir les dades W32 del format DnD 0x%x a %p (%s)

en: Failed to write %s
ca: No s'ha pogut escriure %s

en: Failed to write cache file: %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer de memòria cau: %s

en: Failed to write folder index
ca: No s'ha pogut escriure l'índex de la carpeta

en: Failed to write hash table
ca: No s'ha pogut escriure la taula de resum

en: Failed to write header
ca: No s'ha pogut escriure la capçalera

en: Failed to write “%s”: “%s”
ca: No s'ha pogut escriure «%s»: «%s»

en: File
ca: Fitxer

en: File %s exists.
    If you want to overwrite, specify the filename.
ca: El fitxer %s existeix.
    Si voleu sobreescriure, especifiqueu el nom del fitxer.

en: File %s exists.
    Use --force to overwrite.
ca: El fitxer %s existeix.
    Utilitzeu --force per a sobreescriure.

en: File Transfer Protocol
ca: Protocol de transferència de fitxers

en: File names cannot contain “/”
ca: Els noms de fitxer no poden contenir «/»

en: File names should not begin with a space
ca: Els noms de fitxer no poden començar amb un espai

en: File names should not end with a space
ca: Els noms de fitxer no poden acabar amb un espai

en: File names starting with a “.” are hidden
ca: Els noms de fitxers que comencen amb «.» són ocults

en: File not found: %s
ca: No s'ha trobat el fitxer: %s

en: Fill rule (winding, even-odd)
ca: Regla d'emplenament (tancament, parell-senar)

en: Fill the path (the default)
ca: Omple el camí (predeterminat)

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter by
ca: Filtra per

en: Filters
ca: Filtres

en: Finishing
ca: Finalitzat

en: Folder Name
ca: Nom de la carpeta

en: Folder names cannot contain “/”
ca: Els noms de les carpetes no poden contenir «/»

en: Folder names should not begin with a space
ca: Els noms de les carpetes no poden començar amb un espai

en: Folder names should not end with a space
ca: Els noms de les carpetes no poden acabar amb un espai

en: Folder names starting with a “.” are hidden
ca: Els noms de les carpetes que comencen amb «.» són ocults

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font Features
ca: Característiques del tipus de lletra

en: Font Name
ca: Nom del tipus de lletra

en: Font Variation Axes
ca: Eixos de variació del tipus de lletra

[ctx: Font feature value]
en: Default
ca: Per defecte

[ctx: Font feature value]
en: Enable
ca: Habilita

[ctx: Font rendering]
en: Automatic
    Manual
ca: Automàtic
    Manual

[ctx: Font variation axis]
en: Italic
ca: Cursiva

[ctx: Font variation axis]
en: Optical Size
ca: Mida òptica

[ctx: Font variation axis]
en: Slant
ca: Inclinació

[ctx: Font variation axis]
en: Weight
ca: Pes

[ctx: Font variation axis]
en: Width
ca: Amplada

en: For portable documents
ca: Per a documents portàtils

en: Foreground color
ca: Color de primer pla

en: Forget password _immediately
ca: Oblida la _contrasenya immediatament

en: Format %s not supported
ca: El format %s no és compatible

en: Format to use
ca: Format a usar

en: Fractions
ca: Fraccions

en: Frame Clock
ca: Rellotge del fotograma

en: Frame Count
ca: Compte de quadres

en: Frame Rate
ca: Quadres per segon

en: Full Volume
ca: Volum al màxim

en: GDK Backend
ca: Rerefons del GDK

en: GDK surface 0x%p is not registered as a drop target
ca: La superfície GDK 0x%p no està registrada com una destinació per a deixar anar

en: GL Backend Vendor
ca: Proveïdor del dorsal GL

en: GL Backend Version
ca: Versió del dorsal GL

en: GL Extensions
ca: Extensions GL

en: GL Features
ca: Característiques del GL

en: GL Full Version
ca: Versió completa de la GL

en: GL Renderer
ca: Renderitzador GL

en: GL Vendor
ca: Proveïdor de GL

en: GL Version
ca: Versió de la GL

en: GL implementation cannot share GL contexts
ca: La implementació GL no pot compartir contexts GL

[ctx: GL renderer]
en: None
ca: Cap

[ctx: GL version]
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: GLSL Version
ca: Versió de la GLSL

en: GLX is not supported
ca: GLX no és compatible

en: GLib must be configured with -Dbuildtype=debug
ca: S'ha de configurar GLib amb -Dbuildtype=debug

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
ca: Llicència pública general GNU Affero, només versió 3

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
ca: Llicència Pública General GNU Affero, versió 3 o posterior

en: GNU General Public License, version 2 only
ca: Llicència Pública General GNU, només versió 2

en: GNU General Public License, version 2 or later
ca: Llicència Pública General GNU, versió 2 o posterior

en: GNU General Public License, version 3 only
ca: Llicència Pública General GNU, només versió 3

en: GNU General Public License, version 3 or later
ca: Llicència Pública General GNU, versió 3 o posterior

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
ca: Llicència Pública General Reduïda GNU, només versió 2.1

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
ca: Llicència Pública General Reduïda GNU, versió 2.1 o posterior

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
ca: Llicència Pública General Reduïda GNU, només versió 3

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
ca: Llicència Pública General Reduïda GNU, versió 3 o posterior

en: GSK Renderer
ca: Renderització GSK

en: GTK Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK application. Using it may cause the application to break or crash.
ca: L'inspector del GTK és un depurador interactiu que us permet explorar i modificar qualsevol aplicació GTK internament. Podeu arribar a trencar o fer fallar l'aplicació si l'utilitzeu.

en: GTK Theme
ca: Tema del GTK

en: GTK Version
ca: Versió del GTK

en: GTK could not find a media module. Check your installation.
ca: El GTK no ha pogut trobar un mòdul multimèdia. Comproveu la instal·lació.

en: Generate debug output
ca: Genera la sortida de depuració

en: Getting printer information failed
ca: Ha fallat l'obtenció d'informació de la impressora

en: Getting printer information…
ca: S'està obtenint informació de la impressora…

en: GlobalAlloc() failed:
ca: GlobalAlloc() ha fallat:

en: GlobalLock() failed:
ca: GlobalLock() ha fallat:

en: GlobalReAlloc() failed:
ca: Ha fallat GlobalReAlloc():

en: Grid View
ca: Vista de graella

[ctx: GtkSettings source]
en: Application
ca: Aplicació

[ctx: GtkSettings source]
en: Default
ca: Per defecte

[ctx: GtkSettings source]
en: Theme
ca: Tema

[ctx: GtkSettings source]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Hexadecimal color or color name
ca: Color en hexadecimal o nom del color

en: Hide %s
ca: Amaga %s

en: Hide Others
ca: Amaga els altres

en: Hide Text
ca: Amaga el text

en: Hierarchy
ca: Jerarquia

en: Highlight event sequences
ca: Ressalta les seqüències d'esdeveniments

en: Hold the job until it is explicitly released
ca: Mantenir el treball fins que s'alliberi explícitament

en: Home
ca: Carpeta de l'usuari

en: Hover to load
ca: Passeu el cursor per sobre per a carregar

en: Hue
ca: To

en: IDataObject_GetData (0x%x) failed, returning 0x%lx
ca: IDataObject_GetData (0x%x) ha fallat, retornant 0x%lx

en: IM Context is hardcoded by GTK_IM_MODULE
ca: El context IM està definit manualment per GTK_IM_MODULE

en: Icon
ca: Icona

en: Icon Theme
ca: Tema de les icones

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ca: Si suprimiu un element, es perdrà definitivament.

en: Image
ca: Imatge

en: Image Quality
ca: Qualitat de la imatge

en: Image stride too large for image size %ux%u
ca: La marca d'imatge és massa gran per a la mida de la imatge %ux%u

en: Implements
ca: Implementa

en: Include image data in the cache
ca: Inclou dades d'imatges a la memòria cau

en: Information
ca: Informació

en: Input Method
ca: Mètode d'entrada

en: Insert Emoji
ca: Insereix un emoji

en: Insert _Emoji
ca: Insereix _emoji

en: Inspect Inspector
ca: Inspector d'inspectors

en: Intersection color
ca: Color de la intersecció

en: Invalid URI
ca: URI no vàlid

en: Invalid argument to CreateDC
ca: Argument no vàlid a la funció CreateDC

en: Invalid argument to PrintDlgEx
ca: Argument no vàlid a PrintDlgEx

en: Invalid byte sequence in conversion input
ca: La seqüència de bytes a l'entrada de conversió no és vàlida

en: Invalid file name
ca: El nom del fitxer no és vàlid

en: Invalid formats in compound text conversion.
ca: Formats no vàlids en la conversió de text compost.

en: Invalid handle to PrintDlgEx
ca: Gestor no vàlid a PrintDlgEx

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
ca: Punter no vàlid a PrintDlgEx

en: Invalid size %s
ca: La mida %s no és vàlida

en: Is Toplevel
ca: És el nivell més alt

en: Job
ca: Treball

en: Job Details
ca: Detalls del treball

en: Job Priority
ca: Prioritat de la tasca

en: Keep node position unchanged
ca: Mantén la posició del node sense canvis

en: LENGTH
ca: LLARGADA

en: Label
ca: Etiqueta

en: Landscape
ca: Apaïsat

en: Language
ca: Llengua

en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
ca: Executa l'aplicació (especificada pel seu fitxer d'informació
    d'escriptori), amb una llista opcional d'un o més URI com a arguments.

en: Layout
ca: Disposició

en: Layout property %s not found
ca: No s'ha trobat la propietat de disposició %s

en: Left to right
ca: D'esquerra a dreta

en: Left to right, bottom to top
ca: D'esquerra a dreta, de baix a dalt

en: Left to right, top to bottom
ca: D'esquerra a dreta, de dalt a baix

en: Left-to-Right
    Right-to-Left
ca: D'esquerra a dreta
    De dreta a esquerra

en: Less
ca: Menys

en: Letter Case
ca: Majúscules i minúscules

en: License
ca: Llicència

en: Ligatures
ca: Lligadures

en: Light
ca: Clar

en: Line Ending
ca: Final de línia

en: Line cap (butt, round, square)
ca: Punta de línia (punta, arrodonit, quadrat)

[ctx: Line ending name]
en: Mac OS Classic
ca: Mac OS clàssic

[ctx: Line ending name]
en: Unchanged
ca: Sense canvis

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel)
ca: Unió de línia (biaix, biaix-clip, rodó, bisell)

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel, arcs)
ca: Unió de línia (biaix, biaix-clip, rodó, bisell, arcs)

en: Line width (number)
ca: Amplada de la línia (nombre)

en: List Position
ca: Posició de la llista

en: List View
ca: Vista de llista

en: Location
ca: Ubicació

en: Lock
ca: Bloca

en: Logging
ca: Registre

en: Magnifier
ca: Lupa

en: Malformed data: URL
ca: Dades mal formades: URL

en: Manage Custom Sizes
ca: Gestioneu mides personalitzades

en: Manage Custom Sizes…
ca: Gestioneu mides personalitzades…

en: Manually enter a location
ca: Introduïu manualment una ubicació

en: Mapped
ca: Mapat

en: Margins from Printer…
ca: Marges de la impressora…

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
ca: Marges:
     Esquerre: %s %s
     Dret: %s %s
     Superior: %s %s
     Inferior: %s %s

en: Markup
ca: Marcatge

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Maximize the window
ca: Maximitza la finestra

en: Measure map
ca: Mapa de mida

en: Media Backend
ca: Rerefons multimèdia

en: Menu
ca: Menú

en: Menu bar
ca: Barra de menú

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Minimize the window
ca: Minimitza la finestra

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Miter limit (number)
ca: Límit del biaix (nombre)

en: Mnemonic Label
ca: Etiqueta mnemotècnica

en: Modified
ca: Modificat

en: More
ca: Més

en: Mount and open “%s”
ca: Munta i obre «%s»

en: Mozilla Public License 2.0
ca: Llicència pública de Mozilla 2.0

en: Must specify two files
ca: Heu d'especificar dos fitxers

en: Muted
ca: Silenciat

en: Name
ca: Nom

en: Name:
ca: Nom:

en: Need complete input to do conversion
ca: Cal completar l'entrada per a fer la conversió

en: Need user intervention
ca: Cal la intervenció de l'usuari

en: Network File System
ca: Sistema de fitxers en xarxa

en: Networks
ca: Xarxes

en: New accelerator…
ca: Accelerador nou…

en: New bookmark
ca: Adreça d'interès nova

en: Next sibling
ca: Germà següent

en: Next tab
ca: Pestanya següent

en: No .node file specified
ca: No s'ha especificat un fitxer .node

en: No .svg file specified
ca: No s'ha especificat un fitxer .svg

en: No .ui file specified
ca: No s'ha especificat un fitxer .ui

en: No EGL configuration available
ca: No hi ha cap configuració EGL disponible

en: No EGL configuration with required features found
ca: No s'ha trobat cap configuració EGL amb les característiques requerides

en: No Fonts Found
ca: No s'ha trobat cap tipus de lletra

en: No GL API allowed.
ca: No es permet l'API GL.

en: No GL implementation is available
ca: No hi ha cap implementació GL disponible

en: No GLX configuration with required features found
ca: No s'ha trobat cap configuració GLX amb les característiques requerides

en: No GLX configurations available
ca: No hi ha cap configuració GLX disponible

en: No Preference
ca: Sense preferència

en: No Results Found
ca: No s'ha trobat cap resultat

en: No applications found for “%s”
ca: No hi ha cap aplicació disponible per a «%s»

en: No applications found for “%s” files
ca: No hi ha cap aplicació disponible per a fitxers «%s»

en: No applications found.
ca: No s'ha trobat cap aplicació.

en: No apps found for “%s”.
ca: No hi ha cap aplicació disponible per a «%s».

en: No available configurations for the given pixel format
ca: No hi ha cap configuració disponible pel tipus de format de píxel donat

en: No compatible formats to transfer clipboard contents.
ca: No hi ha cap format compatible per a transferir els continguts del porta-retalls.

en: No compatible formats to transfer contents of content provider.
ca: No hi ha cap format compatible per a transferir el contingut del proveïdor de continguts.

en: No compatible formats to transfer contents.
ca: No hi ha cap format compatible per a transferir contingut.

en: No compatible transfer format found
ca: No s'ha trobat cap format de transferència compatible

en: No differences.
ca: Sense diferències.

en: No image file specified
ca: No s'ha especificat una imatge

en: No network locations found
ca: No s'ha trobat cap ubicació de xarxa

en: No object found
ca: No s'ha trobat cap objecte

en: No object with ID '%s' found
ca: No s'ha trobat cap objecte amb l'ID «%s»

en: No path specified
ca: No s'ha especificat cap camí

en: No paths given.
ca: No s'ha proporcionat cap camí.

en: No perfect EGL configuration found
ca: No s'ha trobat cap configuració EGL perfecta

en: No previewable object found
ca: No s'ha trobat cap objecte previsualitzable

en: No printer found
ca: No s'ha trobat cap impressora

en: No profile available
ca: No hi ha cap perfil disponible

en: No recent servers found
ca: No s'ha trobat cap servidor utilitzat recent

en: No registered application with name “%s” for item with URI “%s” found
ca: No s'ha trobat cap aplicació amb el nom «%s» per a l'element amb l'URI «%s»

en: No results found
ca: No s'ha trobat cap resultat

en: No theme index file in “%s”.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
ca: No hi ha el fitxer índex de tema a «%s».
    Si realment voleu crear una memòria cau d'icones aquí, utilitzeu --ignore-theme-index.

en: No theme index file.
ca: No hi ha cap fitxer d'índex de tema.

en: Not a color state: %s
    Possible values:
      %s
ca: No és un estat de color: %s
    Valors possibles:
      %s

en: Not a color state: %s
    Possible values: %s
ca: No és un estat de color: %s
    Valors possibles: %s

en: Not a data: URL
ca: No són dades: URL

en: Not a memory format: %s
    Possible values:
      %s
ca: No és un format de memòria: %s
    Valors possibles:
      %s

en: Not a supported cicp tuple: %s
ca: No és una tupla cicp admesa: %s

en: Not a valid icon cache: %s
ca: No és una memòria cau d'icones vàlida: %s

en: Not a valid page setup file
ca: No és un fitxer de configuració de pàgina vàlid

en: Not available
ca: No està disponible

en: Not enough free memory
ca: No hi ha prou memòria lliure

en: Not enough memory for image size %ux%u
ca: No hi ha prou memòria per a la mida de la imatge %ux%u

en: Not enough space in destination
ca: No hi ha prou espai a la destinació

en: Number Case
ca: Mida del número

en: Number Spacing
ca: Espaiat entre números

en: Number of nodes:
ca: Nombre de nodes:

en: Number of runs with each renderer
ca: Nombre d'execucions amb cada renderitzador

en: Numeric Extras
ca: Extres numèrics

en: Object Path
ca: Camí de l'objecte

en: Objects
ca: Objectes

en: Objects of type %s can't be previewed
ca: No es poden previsualitzar els objectes del tipus %s

en: Objects of type %s can't be screenshot
ca: No es pot fer una captura de pantalla dels objectes del tipus %s

en: Odd sheets
ca: Fulls senars

en: On This Computer
ca: En aquest ordinador

en: On _hold
ca: _En espera

en: Opaque part:
ca: Part opaca:

en: Open %s
ca: Obre %s

en: Open in New _Tab
ca: Obre en una _pestanya nova

en: Open in New _Window
ca: Obre en una _finestra nova

en: Open the contents of the file system
ca: Obre el contingut del sistema de fitxers

en: Open the contents of your desktop in a folder
ca: Obriu el contingut de l'escriptori en una carpeta

en: Open the trash
ca: Obre la paperera

en: Open your personal folder
ca: Obriu la vostra carpeta personal

en: OpenGL 3.3 required
ca: Es requereix OpenGL 3.3

en: OpenGL API disabled via GDK_DISABLE
ca: S'ha desactivat el suport OpenGL mitjançant GDK_DISABLE

en: OpenGL ES 3.0 is not supported by this renderer.
ca: Aquest renderitzador no admet l'OpenGL ES 3.0.

en: OpenGL ES API disabled via GDK_DISABLE
ca: S'ha desactivat el suport OpenGL ES mitjançant GDK_DISABLE

en: OpenGL context creation failed
ca: S'ha produït un error en la creació del context OpenGL

en: OpenGL support disabled via GDK_DISABLE
ca: S'ha desactivat el suport OpenGL mitjançant GDK_DISABLE

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
ca: Formes sobre la base

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
ca: Marca de posicionament sobre la base

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
ca: Substitucions sobre la base

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
ca: Accedeix a totes les alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
ca: Formes d'anotació alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
ca: Formes mitjanes alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
ca: Mitges mètriques verticals alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
ca: Mètriques verticals alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
ca: Fraccions alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
ca: Formes sota la base

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
ca: Marca de posicionament sota la base

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
ca: Substitucions sota la base

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
ca: Espaiat a les majúscules

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
ca: Formes sensitives a majúscules i minúscules

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
ca: Puntuació CJK centrada

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
ca: Forma de conjunt després de Ro

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
ca: Formes conjuntes

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
ca: Alternatives contextuals

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
ca: Lligadures contextuals

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
ca: Swash contextual

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
ca: Posicionament de la cursiva

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
ca: Denominadors

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
ca: Lligadures discrecionals

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
ca: Distàncies

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
ca: Formes sense punts

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
ca: Formes expertes

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
ca: Glif final en línies alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
ca: Formes amb accents aplanats

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
ca: Fraccions

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
ca: Amplada completa

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
ca: Composició / descomposició de glifs

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
ca: Formes Halant

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
ca: Mitges formes

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
ca: Mitges amplades

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
ca: Formes històriques

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
ca: Lligadures històriques

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
ca: Formes Hojo Kanji

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
ca: Alternativa Kana horitzontal

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
ca: Formes inicials

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
ca: Formes aïllades

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
ca: Cursives

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
ca: Formes JIS2004

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
ca: Formes JIS78

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
ca: Formes JIS83

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
ca: Formes JIS90

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
ca: Alternatives de justificació

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
ca: Interlletratge

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
ca: Formes principals Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
ca: Límit esquerre

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
ca: Alternatives esquerra-dreta

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
ca: Formes emmirallades esquerra-dreta

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
ca: Figures de línia

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
ca: Formes localitzades

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
ca: Marca posicionament

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
ca: Marca posicionament a través de substitució

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
ca: Posicionament marca a marca

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
ca: Alternatives d'estil de script matemàtic

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
ca: Matemàtica grega

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
ca: Formes medials

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
ca: Formes medials #2

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
ca: Formes NLC Kanji

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
ca: Formes Nukta

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
ca: Numeradors

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
ca: Figures antigues

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
ca: Límits òptics

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
ca: Mida òptica

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
ca: Majúscules petites

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
ca: Versaletes de majúscules

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
ca: Formes de post-base

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
ca: Substitucions de post-base

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
ca: Formes de pre-base

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
ca: Substitucions de pre-base

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
ca: Mètriques verticals proporcionalment alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
ca: Amplades alternatives proporcionals

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
ca: Figures proporcionals

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
ca: Kana proporcional

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
ca: Amplades proporcionals

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
ca: Quarts d'amplada

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
ca: Formes Rakar

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
ca: Aleatoritza

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
ca: Formes Reph

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
ca: Alternatives contextuals requerides

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
ca: Lligadures requerides

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
ca: Alternatives de variació requerides

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
ca: Límits drets

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
ca: Alternatives de dreta a esquerra

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
ca: Formes emmirallades dreta-esquerra

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
ca: Formes de notació Ruby

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
ca: Inferiors científics

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
ca: Formes simplificades

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
ca: Zero barrat

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
ca: Versaletes

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
ca: Versaletes de capitals

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
ca: Lligadures estàndards

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
ca: Descomposició del glif estirat

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
ca: Alternatives estilístiques

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
ca: Subíndex

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
ca: Superíndex

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
ca: Picar

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
ca: Figures tabulars

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
ca: Formes de terminal

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
ca: Formes de terminal núm. 2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
ca: Formes de terminal núm. 3

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
ca: Amplades dividides per tres

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
ca: Inclinada

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
ca: Formes tradicionals

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
ca: Formes de noms tradicionals

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
ca: Formes d'arrossegament Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Unicase
ca: Caixa única

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
ca: Variants Vattu

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
ca: Alternatives verticals i rotació

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
ca: Alternatives verticals per rotació

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
ca: Alternatives de Kana verticals

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
ca: Interlletratge vertical

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
ca: Escriptura vertical

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
ca: Formes de vocal Jamo

en: Opening %d Item | Opening %d Items
ca[0]: S'està obrint %d element
ca[1]: S'estan obrint %d elements

en: Opening “%s”
ca: S'està obrint «%s»

en: Opening “%s” files.
ca: S'estan obrint fitxers «%s».

en: Opening “%s”.
ca: S'està obrint «%s».

en: Operating System
ca: Sistema operatiu

en: Options related to filling
ca: Opcions relacionades amb l'ompliment

en: Options related to stroking
ca: Opcions relacionades amb el traç

en: Or_ientation:
ca: O_rientació:

en: Origin:
ca: Origen:

en: Other Apps
ca: Altres aplicacions

en: Other Locations
ca: Altres ubicacions

en: Other app…
ca: Una altra aplicació…

en: Out of paper
ca: No hi ha paper

en: Output a C header file
ca: Produeix un fitxer de capçalera C

en: Output file
ca: El fitxer de sortida

en: Output t_ray:
ca: _Safata de sortida:

en: Output to this directory instead of cwd
ca: La sortida anirà a aquest directori en comptes del directori de treball actual

en: Output written to %s.
ca: Sortida escrita a %s.

en: Output written to '%s'.
ca: S'ha escrit la sortida a «%s».

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
ca: Sobreescriu una memòria cau existent, encara que estigui actualitzada

en: Overwrite existing file
ca: Sobreescriu el fitxer existent

en: PATH
ca: CAMÍ

en: PATH…
ca: CAMÍ…

en: Packing property %s not found
ca: No s'ha trobat la propietat d'empaquetatge %s

en: Pag_es:
ca: Pàgin_es:

en: Page %u
ca: Pàgina %u

en: Page Ordering
ca: Ordenació de les pàgines

en: Page Setup
ca: Configuració de la pàgina

en: Page layout preview
ca: Vista prèvia de la disposició de la pàgina

en: Page or_dering:
ca: _Ordenació de les pàgines:

en: Page ordering preview
ca: Vista prèvia de l'ordenació de la pàgina

en: Pages
ca: Pàgines

en: Pages per _sheet:
ca: Pàgines per _full:

en: Pages per _side:
ca: Pàgines per _cara:

en: Pango Fontmap
ca: Mapa de tipus de lletra Pango

en: Paper Margins
ca: Marges del paper

en: Paper Size
ca: Mida del paper

en: Paper _source:
ca: _Font del paper:

en: Paper _type:
ca: _Tipus de paper:

en: Parameter Type
ca: Tipus de paràmetre

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Paste
ca: Enganxa

en: Path
ca: Camí

en: Path Preview
ca: Previsualització del camí

en: Path is closed
ca: El camí està tancat

en: Path is empty.
ca: El camí és buit.

en: Path length
ca: Llargada del camí

en: Paused
ca: En pausa

en: Paused; Rejecting Jobs
ca: En pausa; es refusen les tasques

en: Pick Files
ca: Selecció de fitxers

en: Pick a Color
ca: Trieu un color

en: Pick a File
ca: Trieu un fitxer

en: Pick a Font
ca: Trieu un tipus de lletra

en: Pick a color from the screen
ca: Trieu un color de la pantalla

en: Play
ca: Reprodueix

en: Point color
ca: Color del punt

en: Pointer: %p
ca: Punter: %p

en: Portrait
ca: Vertical

en: Possible values:
ca: Valors possibles:

en: Pre_view
ca: Pre_visualització

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preparing
ca: S'està preparant

en: Preparing %d
ca: S'està preparant %d

en: Presentation
ca: Presentació

en: Preview Font
ca: Previsualització del tipus de lletra

en: Preview only the named object
ca: Previsualitza només l'objecte amb nom

en: Preview the file.
ca: Previsualitza el fitxer.

en: Previous object
ca: Objecte anterior

en: Previous sibling
ca: Germà anterior

en: Previous tab
ca: Pestanya anterior

en: Pri_ority:
ca: P_rioritat:

en: Primary
ca: Primari

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print Document
ca: Imprimeix el document

en: Print all named objects.
ca: Imprimeix tots els objectes amb nom.

en: Print at
ca: Imprimeix a

en: Print at time
ca: Imprimeix a una hora determinada

en: Print information about a path.
ca: Mostra informació sobre un camí.

[ctx: Print job priority]
en: High
ca: Alta

[ctx: Print job priority]
en: Low
ca: Baixa

[ctx: Print job priority]
en: Medium
ca: Mitjana

en: Print to File
ca: Imprimeix a un fitxer

en: Printer Default
ca: Per defecte de la impressora

en: Printer offline
ca: La impressora no està en línia

en: Printer “%s” has no toner left.
ca: La impressora «%s» s'ha quedat sense tòner.

en: Printer “%s” is currently offline.
ca: La impressora «%s» no està en línia.

en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
ca: El nivell d'almenys un dels contenidors de color de la impressora «%s» és baix.

en: Printer “%s” is low on developer.
ca: El nivell del revelador de la impressora «%s» és baix.

en: Printer “%s” is low on paper.
ca: El nivell del paper de la impressora «%s» és baix.

en: Printer “%s” is low on toner.
ca: El nivell del tòner de la impressora «%s» és baix.

en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
ca: La impressora «%s» s'ha quedat sense tinta en almenys un dels contenidors de color.

en: Printer “%s” is out of developer.
ca: La impressora «%s» s'ha quedat sense revelador.

en: Printer “%s” is out of paper.
ca: La impressora «%s» s'ha quedat sense paper.

en: Printing %d
ca: S'està imprimint %d

en: Program
ca: Programa

en: Properties
ca: Propietats

en: Property
ca: Propietat

en: Property %s not found
ca: No s'ha trobat la propietat %s

en: Provide information about the image.
ca: Proporciona informació sobre la imatge.

en: Provide information about the render node.
ca: Proporciona informació sobre el node de renderització.

en: Put node into offload container
ca: Col·loca el node dins del contenidor d'execució externa

en: Quit %s
ca: Surt de %s

en: RENDERER
ca: RENDERITZADOR

en: RGBA Visual
ca: Visual RGBA

en: RUNS
ca: EXECUCIONS

en: Ran out of buffer space (buffer size is fixed)
ca: No hi ha prou espai a la memòria intermèdia (la mida de la memòria intermèdia és fixa)

en: Range
ca: Interval

en: Reading data failed at row %d
ca: No s'ha pogut llegir les dades a la fila %d

en: Realized
ca: Fet

en: Reason not specified
ca: Motiu no especificat

en: Recent
ca: Utilitzats recentment

en: Recent Servers
ca: Servidors utilitzats recentment

en: Recent files
ca: Fitxers utilitzats recentment

en: Recolor the node
ca: Torna a acolorir el node

en: Recommended Apps
ca: Aplicacions recomanades

en: Record events
ca: Enregistra esdeveniments

en: Record frames
ca: Enregistra fotogrames

en: Recorder
ca: Enregistrador

en: Recording Options
ca: Opcions d'enregistrament

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
ca: Vermell %d%%, verd %d%%, blau %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
ca: Vermell %d%%, verd %d%%, blau %d%%, alfa %d%%

en: Redo
ca: Refés

en: Reference Count
ca: Nombre de referències

en: Refresh action state
ca: Refresca l'estat de l'acció

en: Registered U_ser
ca: Usuari _registrat

en: Rejecting Jobs
ca: Es refusen les tasques

en: Related Apps
ca: Aplicacions relacionades

en: Remember _forever
ca: Recorda-la per se_mpre

en: Remember password until you _logout
ca: Recorda la contrasenya _fins que surti

en: Remote location — only searching the current folder
ca: Ubicació remota — només cercant la carpeta actual

en: Remove %s
ca: Suprimeix %s

en: Remove server
ca: Suprimeix el servidor

en: Render a .node file to an image.
ca: Renderitza un fitxer .node a una imatge.

en: Render a .ui file to an image.
ca: Renderitza un fitxer .ui a una imatge.

en: Render the path to a png image.
ca: Renderitza el camí en una imatge png.

en: Renderer
ca: Renderització

en: Renderer to use
ca: Renderitzador a utilitzar

en: Rendering
ca: Renderització

en: Replace the file
ca: Reemplaça el fitxer

en: Request Mode
ca: Demana el mode

en: Reset
ca: Reinicia

en: Resource Path
ca: Camí del recurs

en: Resources
ca: Recursos

en: Restore
ca: Restaura

en: Restrict a path to a segment.
ca: Restringeix un camí a un segment.

en: Reverse a path.
ca: Capgira un camí.

en: Reverse landscape
ca: Apaïsat del revés

en: Reverse portrait
ca: Vertical del revés

en: Right to left
ca: De dreta a esquerra

en: Right to left, bottom to top
ca: De dreta a esquerra, de baix a dalt

en: Right to left, top to bottom
ca: De dreta a esquerra, de dalt a baix

en: Role
ca: Rol

en: Rotate clockwise
ca: Gira en sentit horari

en: Rotate counterclockwise
ca: Gira en sentit antihorari

en: SIZE
ca: MIDA

en: SSH File Transfer Protocol
ca: Protocol de transferència de fitxers SSH

en: Saturation and value
ca: Saturació i valor

en: Save a File
ca: Desa un fitxer

en: Save as node file instead of png
ca: Desa com a fitxer de node en comptes de png

en: Save selected node
ca: Desa el node seleccionat

en: Save the current CSS
ca: Desa el CSS personalitzat

en: Saving CSS failed
ca: S'ha produït un error en desar el CSS

en: Saving RenderNode failed
ca: S'ha produït un error en desar el RenderNode

en: Saving png to '%s' failed
ca: S'ha produït un error en desar el png a «%s»

en: Sc_ale:
ca: E_scala:

en: Scale
ca: Escala

en: Scale in percent
ca: Escala en percentatge

en: Screenshot only the named object
ca: Captura de pantalla només de l'objecte anomenat

en: Se_lection
ca: _Selecció

en: Search
ca: Cerca

en: Search Results
ca: Resultats de cerca

en: Search Shortcuts
ca: Cerca les dreceres

en: Search font name
ca: Cerca el nom del tipus de lletra

en: Searching
ca: S'està cercant

en: Searching for network locations
ca: S'estan cercant ubicacions de xarxa

en: Searching in %s
ca: S'està cercant a %s

en: Search…
ca: Cerca…

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select App
ca: Selecciona una aplicació

en: Select Application
ca: Seleccioneu una aplicació

en: Select Folders
ca: Selecciona carpetes

en: Select Font
ca: Selecciona el tipus de lletra

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: Select a Color
ca: Selecciona un color

en: Select a Folder
ca: Selecciona una carpeta

en: Select a filename
ca: Seleccioneu un nom de fitxer

en: Select an Object
ca: Seleccioneu un objecte

en: Select which types of files are shown
ca: Seleccioneu quins tipus de fitxers es mostren

en: Self
ca: Un mateix

en: Self 1
ca: Un mateix 1

en: Self 2
ca: Un mateix 2

en: Server Addresses
ca: Adreces del servidor

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
ca: Les adreces del servidor estan formades per un prefix de protocol i una adreça. Exemples:

en: Services
ca: Serveis

en: Set State
ca: Estableix l'estat

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Show
ca: Mostra

en: Show Accessibility warnings
ca: Mostra els avisos d'accessibilitat

en: Show All
ca: Mostra-ho tot

en: Show Baselines
ca: Mostra les línies de base

en: Show Cairo Rendering
ca: Mostra la renderització amb Cairo

en: Show Details
ca: Mostra els detalls

en: Show Focus
ca: Mostra el focus

en: Show Framerate
ca: Mostra la velocitat dels fotogrames

en: Show Graphic Updates
ca: Mostra actualitzacions gràfiques

en: Show Graphics Offload
ca: Mostra la descàrrega de gràfics

en: Show Layout Borders
ca: Mostra les vores de la disposició

en: Show Text
ca: Mostra el text

en: Show Touch UI
ca: Mostra la interfície tàctil

en: Show _Hidden Files
ca: Mostra els fitxers _ocults

en: Show all Objects
ca: Mostra tots els objectes

en: Show all Resources
ca: Mostra tots els recursos

en: Show control points
ca: Mostra els punts de control

en: Show data
ca: Mostra les dades

en: Show deprecations
ca: Mostra obsolets

en: Show help for fill options
ca: Mostra l'ajuda per a les opcions d'emplenament

en: Show help for stroke options
ca: Mostra l'ajuda per a les opcions de traç

en: Show intersections
ca: Mostra les interseccions

en: Show one or more images.
ca: Mostra una o més imatges.

en: Show other locations
ca: Mostra altres ubicacions

en: Show path points
ca: Mostra els punts del camí

en: Show program version
ca: Mostra la versió del programa

en: Show recent servers
ca: Mostra els servidors recents

en: Show the render node.
ca: Mostra el node de renderització.

en: Simplify the file.
ca: Simplifica el fitxer.

en: Size
ca: Mida

en: Size Groups
ca: Mida dels grups

en: Size:
ca: Mida:

en: Slowdown
ca: Alentiment

en: Some of the settings in the dialog conflict
ca: Alguns dels ajustaments del diàleg de conflicte

en: Sort _Folders Before Files
ca: Ordena _les carpetes abans que els fitxers

en: Source:
ca: Font:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
ca: Especifiqueu un o més intervals de pàgines,
     per exemple 1-3, 7, 11

en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
ca: Especifiqueu el temps d'impressió,
     p. ex. 15:30, 14:15:20

en: Spreadsheet
ca: Full de càlcul

en: Starred
ca: Destacat

en: Starred files
ca: Fitxers destacats

en: Starting “%s”
ca: S'està iniciant «%s»

en: State
ca: Estat

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Status
ca: Estat

en: Stroke the path
ca: Traça el camí

en: Style Classes
ca: Classes d'estil

en: Style Variations
ca: Variacions d'estil

en: Success color
ca: Color d'èxit

en: Surface
ca: Superfície

en: Swipe left
ca: Llisca a l'esquerra

en: Swipe right
ca: Llisca a la dreta

en: System
ca: Sistema

en: System Color Scheme
ca: Esquema de color del sistema

en: System Contrast
ca: Contrast del sistema

en: System Information
ca: Informació del sistema

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
ca: La política del sistema no permet fer canvis.
    Contacteu amb l'administrador del sistema

en: T_wo-sided:
ca: D_oble cara:

en: T_ype
ca: T_ipus

en: Target
ca: Objectiu

en: Target context record 0x%p has no data object
ca: El registre contextual de destinació 0x%p que no té cap objecte de dades

en: Terminal Pager
ca: Paginador del terminal

en: Text Direction
ca: Direcció del text

en: Text may not appear inside <%s>
ca: El text pot no aparèixer dins de <%s>

en: That didn't work out.
ca: Això no ha funcionat.

en: The MIT License (MIT)
ca: La Llicència MIT (MIT)

en: The cover is open on printer “%s”.
ca: La tapa de la impressora «%s» és oberta.

en: The current backend does not support OpenGL
ca: El rerefons no és compatible OpenGL

en: The current color
ca: Color actual

en: The door is open on printer “%s”.
ca: La porta de la impressora «%s» és oberta.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
ca: El fitxer ja existeix a «%s». Si el reemplaceu en sobreescriureu el contingut.

en: The file could not be deleted
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer

en: The file could not be moved to the Trash
ca: No s'ha pogut moure el fitxer a la paperera

en: The file could not be renamed
ca: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer

en: The folder contents could not be displayed
ca: No s'ha pogut mostrar el contingut de la carpeta

en: The folder could not be created
ca: No s'ha pogut crear la carpeta

en: The generated cache was invalid.
ca: La memòria cau generada no era vàlida.

en: The images are different.
ca: Les imatges són diferents.

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
ca: L'element que heu seleccionat no és una carpeta. Utilitzeu un element diferent.

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
ca: El motiu més probable és perquè no s'ha pogut crear un fitxer temporal.

en: The output file
ca: El fitxer de sortida

en: The session bus is not available
ca: Aquest bus de sessió no està disponible

en: There is a problem on printer “%s”.
ca: Hi ha un problema a la impressora «%s».

en: This clipboard cannot store data.
ca: Aquest porta-retalls no pot emmagatzemar dades.

en: This name is already taken
ca: Aquest nom ja està agafat

en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
ca: Aquest programa es proporciona sense cap tipus de garantia.
    Per a més informació visiteu <a href="%s">%s</a>.

en: Tick Callback
ca: Crida de retorn del tick

en: Tints all the places where the current renderer uses Cairo instead of the GPU.
ca: Tinta tots els llocs on el renderitzador actual utilitza el Cairo en lloc de la GPU.

en: Toggle Sidebar
ca: Commuta la barra lateral

en: Top Command
ca: Ordre «top»

en: Top to bottom
ca: De dalt a baix

en: Top to bottom, left to right
ca: De dalt a baix, d'esquerra a dreta

en: Top to bottom, right to left
ca: De dalt a baix, de dreta a esquerra

en: Translated by
ca: Traduït per

en: Trash
ca: Paperera

en: Trigger
ca: Activador

en: Try a different search
ca: Proveu una cerca diferent

en: Try using a shorter name.
ca: Escriviu un nom més curt.

en: Try “%s --help” for more information.
ca: Per a més informació proveu «%s --help».

en: Trying to use %s, but %s is already in use
ca: S'està intentant utilitzar %s, però ja s'està utilitzant %s

en: Trying to use %s, but it is disabled via GDK_DISABLE
ca: S'està intentant utilitzar %s, però està inhabilitat via GDK_DISABLE

en: Turn off verbose output
ca: Desactiva la sortida detallada

en: Two finger pinch
ca: Pessiga amb dos dits

en: Two finger stretch
ca: Estira amb dos dits

en: Two finger swipe left
ca: Llisca a l'esquerra amb dos dits

en: Two finger swipe right
ca: Llisca a la dreta amb dos dits

en: Type
ca: Tipus

en: Type name of new folder
ca: Escriviu el nom de la carpeta nova

en: Type:
ca: Tipus:

en: Unable to access location
ca: No s'ha pogut accedir a la ubicació

en: Unable to access “%s”
ca: No es pot accedir a «%s»

en: Unable to create a GL context
ca: No s'ha pogut crear el context GL

en: Unable to create temporary file: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal: %s

en: Unable to eject %s
ca: No es pot expulsar %s

en: Unable to eject “%s”
ca: No es pot expulsar «%s»

en: Unable to end process
ca: No es pot finalitzar el procés

en: Unable to find an item with URI “%s”
ca: No s'ha pogut trobar cap element amb l'URI «%s»

en: Unable to get remote server location
ca: No s'ha pogut obtenir la ubicació del servidor remot

en: Unable to move the item with URI “%s” to “%s”
ca: No s'ha pogut moure l'element amb l'URI «%s» a «%s»

en: Unable to poll “%s” for media changes
ca: No es pot comprovar «%s» per si hi ha canvis en el contingut multimèdia

en: Unable to start “%s”
ca: No es pot iniciar «%s»

en: Unable to stop “%s”
ca: No es pot aturar «%s»

en: Unable to unmount volume
ca: No es pot desmuntar el volum

en: Unable to unmount “%s”
ca: No es pot desmuntar «%s»

en: Undo
ca: Desfés

en: Uneditable property type: %s
ca: Tipus de propietat no editable: %s

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Application (PID %d)
ca: Aplicació desconeguda (PID %d)

en: Unknown image format.
ca: Format d'imatge desconegut.

en: Unlock
ca: Desbloca

en: Unmount
ca: Desmunta

en: Unnamed section
ca: Secció sense nom

en: Unspecified
ca: No especificat

en: Unspecified error
ca: Error no especificat

en: Unspecified profile
ca: No s'ha especificat cap perfil

en: Unsupported
ca: No és compatible

en: Unsupported JPEG colorspace (%d)
ca: Espai de color JPEG no compatible (%d)

en: Unsupported color type %u in png image
ca: Tipus de color %u no compatible a la imatge png

en: Unsupported depth %u in png image
ca: Profunditat %u no suportada en la imatge png

en: Unsupported encoding “%s”
ca: Codificació «%s» no compatible

en: Unsupported pixel format %d set on Window
ca: Format de píxel %d no admès a la finestra

en: Usage:
      gtk4-builder-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
    
    Commands:
      validate     Validate the file
      simplify     Simplify the file
      enumerate    List all named objects
      preview      Preview the file
      render       Take a screenshot of the file
      screenshot   Take a screenshot of the file
ca: Ús:
      gtk4-builder-tool [ORDRE] [OPCIONS…] FITXER
    
    Fes diverses tasques en fitxers GtkBuilder .ui.
    
    Ordres:
      validate           Valida el fitxer
      simplify           Simplifica el fitxer
      enumerate          Llista tots els objectes anomenats
      preview            Previsualitza el fitxer
      render             Fes una captura de pantalla del fitxer
      screenshot         Fes una captura de pantalla del fitxer

en: Usage:
      gtk4-image-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE…
    
    Perform various tasks on images.
    
    Commands:
      compare      Show differences between two images
      convert      Convert the image to a different format or color state
      info         Show general information about the image
      relabel      Change the color state of the image without conversion
      show         Show the image
ca: Ús:
      gtk4-image-tool [COMMAND] [OPCIÓ...] FITXER...
    
    Realitza diverses tasques sobre les imatges.
    
    Ordres:
       compare      Mostra les diferències entre dues imatges
       convert      Converteix la imatge a un format o estat de color diferent
       info         Mostra informació general sobre la imatge
       relabel      Canvia l'estat del color de la imatge sense conversió
       show         Mostra la imatge

en: Usage:
      gtk4-path-tool [COMMAND] [OPTION…] PATH
    
    Perform various tasks on paths.
    
    Commands:
      decompose    Decompose the path
      reverse      Reverse the path
      restrict     Restrict the path to a segment
      show         Display the path in a window
      render       Render the path as an image
      info         Print information about the path
ca: Ús:
      gtk4-path-tool [ORDRE] [OPCIÓ...] CAMÍ
    
    Realitza diverses tasques en camins.
    
    Ordres:
      decompose    Descompon el camí
      reverse      Inverteix el camí
      restrict     Restringeix camí a un segment
      show         Mostra el camí en una finestra
      render       Renderitza el camí com a una imatge
      info         Imprimeix informació sobre el camí

en: Usage:
      gtk4-rendernode-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GTK render nodes.
    
    Commands:
      benchmark    Benchmark rendering of a node
      compare      Compare nodes or images
      convert      Convert into nodes
      extract      Extract data urls
      info         Provide information about the node
      show         Show the node
      render       Take a screenshot of the node
ca: Ús:
      gtk4-rendernode-tool [ORDRE] [OPCIÓ...] FITXER
    
    Realitza diverses tasques als nodes de renderització GTK.
    
    Ordres:
      benchmark    Prova de rendiment de la renderització d'un node
      compare      Compara nodes o imatges
      convert      Converteix a nodes
      extract      Extreu els URL de dades
      info         Proporciona informació sobre el node
      show         Mostra el node
      render       Fes una captura de pantalla del node

en: Use a dark background
ca: Usa un fons fosc

en: Use style from CSS file
ca: Utilitza l'estil del fitxer CSS

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: VALUE
ca: VALOR

en: Validate existing icon cache
ca: Valida la memòria cau d'icones existent

en: Validate the file.
ca: Valida el fitxer.

en: Value
ca: Valor

en: Video
ca: Vídeo

en: Volume type
ca: Tipus de volum

en: Vulkan API Version
ca: Versió de l'API de Vulkan

en: Vulkan Device
ca: Dispositiu Vulkan

en: Vulkan Driver Version
ca: Versió del controlador de Vulkan

en: Vulkan Extensions
ca: Extensions del Vulkan

en: Vulkan Features
ca: Característiques del Vulkan

en: Vulkan Layers
ca: Capes del Vulkan

[ctx: Vulkan device]
en: None
ca: Cap

en: Vulkan support disabled during GTK build
ca: S'ha desactivat el suport Vulkan durant la construcció GTK

en: Vulkan support disabled via GDK_DISABLE
ca: S'ha desactivat el suport Vulkan mitjançant GDK_DISABLE

en: WGL version %d.%d is too low, need at least %d.%d
ca: La versió %d.%d de WGL és massa baixa, cal com a mínim %d.%d

en: Warning color
ca: Color d'avís

en: Website
ca: Lloc web

en: Widget Margin
ca: Marge del giny

en: Yesterday
ca: Ahir

en: You can temporarily disable this custom CSS by clicking on the “Pause” button above.
ca: Podeu inhabilitar temporalment aquest CSS personalitzat fent clic en el botó «Fes una pausa» d'aquí sobre.

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK.
ca: Aquí podeu escriure qualsevol regla de CSS reconeguda pel GTK.

en: You do not have access to the specified folder.
ca: No teniu accés el contingut de la carpeta especificada.

en: You may only select folders
ca: Només podeu seleccionar carpetes

en: You need to choose a valid filename.
ca: Cal que trieu un nom de fitxer vàlid.

en: Z Shell
ca: Intèrpret d'ordres «Z»

en: Zoom level (number)
ca: Nivell de zoom (nombre)

en: _Add Bookmark
ca: _Afegeix una adreça d'interès

en: _Add to Bookmarks
ca: _Afegeix a les adreces d'interès

en: _After:
ca: _Després:

en: _All Pages
ca: _Totes les pàgines

en: _Anonymous
ca: _Anònim

en: _Apply
ca: _Aplica

en: _Back
ca: _Enrere

en: _Billing info:
ca: _Informació de facturació:

en: _Bottom:
ca: _Inferior:

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Connect
ca: C_onnecta

en: _Connect Drive
ca: _Connecta el suport

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Copy Location
ca: _Copia la ubicació

en: _Copy URL
ca: _Copia l'URL

en: _Create
ca: _Crea

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Detect Media
ca: _Detecta el suport

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: _Disconnect Drive
ca: _Desconnecta el suport

en: _Domain
ca: _Domini

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Eject
ca: _Expulsa

en: _End Process
ca: _Finalitza el procés

en: _Find New Apps
ca: _Cerca aplicacions noves

en: _Finish
ca: _Finalitza

en: _Format for:
ca: _Format per a:

en: _Height:
ca: _Alçada:

en: _Hidden
ca: _Ocultes

en: _Left:
ca: _Esquerre:

en: _Lock Device
ca: _Bloca el dispositiu

en: _Mount
ca: _Munta

en: _Move to Trash
ca: _Mou a la paperera

en: _Name
ca: _Nom

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Next
ca: _Següent

en: _Now
ca: _Ara

en: _OK
ca: _D'acord

en: _Only print:
ca: _Imprimeix només:

en: _Open
ca: _Obre

en: _Open Link
ca: Obre l'_enllaç

en: _Open With File Manager
ca: _Obre amb el gestor de fitxers

en: _Orientation:
ca: _Orientació:

en: _Output format
ca: F_ormat de sortida

en: _Paper size:
ca: _Mida del paper:

en: _Password
ca: Contrasen_ya

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Power On
ca: _Engega

en: _Print
ca: _Imprimeix

en: _Redo
ca: _Refés

en: _Remember password
ca: _Recorda la contrasenya

en: _Remove
ca: _Elimina

en: _Rename
ca: Canvia el _nom

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: _Reverse
ca: _Invers

en: _Right:
ca: _Dret:

en: _Safely Remove Drive
ca: Treu el suport de forma _segura

en: _Save
ca: _Desa

en: _Select
ca: _Selecciona

en: _Show All
ca: _Mostra-ho tot

en: _Show Text
ca: M_ostra el text

en: _Size
ca: _Mida

en: _Start
ca: _Inicia

en: _Start Multi-disk Device
ca: _Inicia el dispositiu de discs múltiples

en: _Stop
ca: _Atura

en: _Stop Multi-disk Device
ca: _Atura el dispositiu de discs múltiples

en: _Time
ca: _Data

en: _Top:
ca: _Superior:

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Unlock Device
ca: _Desbloca el dispositiu

en: _Unmount
ca: _Desmunta

en: _Username
ca: _Nom d'usuari

en: _View All Apps
ca: _Visualitza totes les aplicacions

en: _Visit File
ca: _Visita aquest fitxer

en: _Width:
ca: _Amplada:

en: _Window
ca: _Finestra

en: _Windows system
ca: _Sistema Windows

en: _Yes
ca: _Sí

[ctx: accessibility]
en: Activate
ca: Activa

[ctx: accessibility]
en: Activate primary icon
ca: Activa la icona primària

[ctx: accessibility]
en: Activate secondary icon
ca: Activa la icona secundària

[ctx: accessibility]
en: Activates the color
ca: Activa el color

[ctx: accessibility]
en: Activates the entry
ca: Activa l'entrada

[ctx: accessibility]
en: Activates the expander
ca: Activa l'expansor

[ctx: accessibility]
en: Activates the primary icon of the entry
ca: Activa la icona primària de l'entrada

[ctx: accessibility]
en: Activates the secondary icon of the entry
ca: Activa la icona secundària de l'entrada

[ctx: accessibility]
en: Clear
ca: Neteja

[ctx: accessibility]
en: Clears the contents of the entry
ca: Neteja el contingut de l'entrada

[ctx: accessibility]
en: Click
ca: Fes clic

[ctx: accessibility]
en: Clicks the button
ca: Fa clic al botó

[ctx: accessibility]
en: Customize
ca: Personalitza

[ctx: accessibility]
en: Customizes the color
ca: Personalitza el color

[ctx: accessibility]
en: Peek
ca: Dona una ullada

[ctx: accessibility]
en: Select
ca: Selecciona

[ctx: accessibility]
en: Selects the color
ca: Selecciona un color

[ctx: accessibility]
en: Shows the contents of the password entry
ca: Mostra el contingut de l'entrada de contrasenya

[ctx: accessibility]
en: Sidebar
ca: Barra lateral

[ctx: accessibility]
en: Toggle
ca: Commuta

[ctx: accessibility]
en: Toggles the switch
ca: Commuta l'interruptor

[ctx: accessibility]
en: alert
ca: alerta

[ctx: accessibility]
en: alert dialog
ca: diàleg d'alerta

[ctx: accessibility]
en: application
ca: aplicació

[ctx: accessibility]
en: banner
ca: bàner

[ctx: accessibility]
en: block quote
ca: cita de bloc

[ctx: accessibility]
en: button
ca: botó

[ctx: accessibility]
en: caption
ca: llegenda

[ctx: accessibility]
en: cell
ca: cel·la

[ctx: accessibility]
en: checkbox
ca: casella de selecció

[ctx: accessibility]
en: column header
ca: capçalera de columna

[ctx: accessibility]
en: combo box
ca: quadre combinat

[ctx: accessibility]
en: command
ca: ordre

[ctx: accessibility]
en: comment
ca: comentari

[ctx: accessibility]
en: composite
ca: compost

[ctx: accessibility]
en: dialog
ca: diàleg

[ctx: accessibility]
en: feed
ca: canal

[ctx: accessibility]
en: form
ca: formulari

[ctx: accessibility]
en: generic
ca: genèric

[ctx: accessibility]
en: grid
ca: graella

[ctx: accessibility]
en: grid cell
ca: cel·la de graella

[ctx: accessibility]
en: group
ca: grup

[ctx: accessibility]
en: heading
ca: encapçalament

[ctx: accessibility]
en: image
ca: imatge

[ctx: accessibility]
en: input
ca: entrada

[ctx: accessibility]
en: label
ca: etiqueta

[ctx: accessibility]
en: landmark
ca: punt de referència

[ctx: accessibility]
en: legend
ca: llegenda

[ctx: accessibility]
en: link
ca: enllaç

[ctx: accessibility]
en: list
ca: llista

[ctx: accessibility]
en: list box
ca: quadre de llista

[ctx: accessibility]
en: list item
ca: element de llista

[ctx: accessibility]
en: log
ca: registre

[ctx: accessibility]
en: main
ca: principal

[ctx: accessibility]
en: marquee
ca: marquesina

[ctx: accessibility]
en: math
ca: expressió matemàtica

[ctx: accessibility]
en: menu
ca: menú

[ctx: accessibility]
en: menu bar
ca: barra de menú

[ctx: accessibility]
en: menu item
ca: element de menú

[ctx: accessibility]
en: menu item checkbox
ca: casella de selecció d'element de menú

[ctx: accessibility]
en: menu item radio
ca: botó d'opció d'element de menú

[ctx: accessibility]
en: meter
ca: metre

[ctx: accessibility]
en: navigation
ca: navegació

[ctx: accessibility]
en: none
ca: cap

[ctx: accessibility]
en: note
ca: nota

[ctx: accessibility]
en: option
ca: opció

[ctx: accessibility]
en: paragraph
ca: paràgraf

[ctx: accessibility]
en: presentation
ca: presentació

[ctx: accessibility]
en: progress bar
ca: barra de progrés

[ctx: accessibility]
en: radio
ca: botó d'opció

[ctx: accessibility]
en: radio group
ca: grup de botons d'opció

[ctx: accessibility]
en: range
ca: interval

[ctx: accessibility]
en: region
ca: regió

[ctx: accessibility]
en: row
ca: fila

[ctx: accessibility]
en: row group
ca: grup de files

[ctx: accessibility]
en: row header
ca: capçalera de fila

[ctx: accessibility]
en: scroll bar
ca: barra de desplaçament

[ctx: accessibility]
en: search
ca: cerca

[ctx: accessibility]
en: search box
ca: quadre de cerca

[ctx: accessibility]
en: section
ca: secció

[ctx: accessibility]
en: section head
ca: capçalera de secció

[ctx: accessibility]
en: select
ca: selecciona

[ctx: accessibility]
en: separator
ca: separador

[ctx: accessibility]
en: slider
ca: control lliscant

[ctx: accessibility]
en: spin button
ca: botó de selecció de valors

[ctx: accessibility]
en: status
ca: estat

[ctx: accessibility]
en: structure
ca: estructura

[ctx: accessibility]
en: switch
ca: interruptor

[ctx: accessibility]
en: tab
ca: pestanya

[ctx: accessibility]
en: tab list
ca: llista de pestanyes

[ctx: accessibility]
en: tab panel
ca: tauler de pestanya

[ctx: accessibility]
en: table
ca: taula

[ctx: accessibility]
en: text box
ca: quadre de text

[ctx: accessibility]
en: time
ca: hora

[ctx: accessibility]
en: timer
ca: temporitzador

[ctx: accessibility]
en: toggle button
ca: botó de commutació

[ctx: accessibility]
en: tool bar
ca: barra d'eines

[ctx: accessibility]
en: tool tip
ca: consell d'eina

[ctx: accessibility]
en: tree
ca: arbre

[ctx: accessibility]
en: tree grid
ca: graella d'arbre

[ctx: accessibility]
en: tree item
ca: element d'arbre

[ctx: accessibility]
en: widget
ca: giny

[ctx: accessibility]
en: window
ca: finestra

en: calendar:week_start:0
ca: calendar:week_start:1

en: cicp must be 4 numbers, separated by /
ca: el cicp ha de ser de 4 números, separats per /

en: cicp: Color primaries %u not supported
ca: cicp: no s'admet el color primari %u

en: cicp: Matrix coefficients %u, %s not supported
ca: cicp: Coeficients de matriu %u, %s no compatibles

en: cicp: Transfer function %u not supported
ca: cicp: la funció de transferència %u no és admesa

en: cicp: Unspecified parameters not supported
ca: cicp: no s'admeten paràmetres no especificats

[ctx: clipboard]
en: empty
ca: buit

[ctx: clipboard]
en: remote
ca: remot

[ctx: column number]
en: None
ca: Cap

[ctx: cover page]
en: Classified
ca: Classificat

[ctx: cover page]
en: Confidential
ca: Confidencial

[ctx: cover page]
en: None
ca: Cap

[ctx: cover page]
en: Standard
ca: Estàndard

[ctx: cover page]
en: Top Secret
ca: Alt secret

[ctx: cover page]
en: Unclassified
ca: No classificat

en: dav:// or davs://
ca: dav:// o davs://

[ctx: emoji category]
en: Activities
ca: Activitats

[ctx: emoji category]
en: Animals & Nature
ca: Animals i natura

[ctx: emoji category]
en: Body & Clothing
ca: Cos i roba

[ctx: emoji category]
en: Flags
ca: Banderes

[ctx: emoji category]
en: Food & Drink
ca: Menjar i beure

[ctx: emoji category]
en: Objects
ca: Objectes

[ctx: emoji category]
en: Recent
ca: Recents

[ctx: emoji category]
en: Smileys & People
ca: Somriures i persones

[ctx: emoji category]
en: Symbols
ca: Símbols

[ctx: emoji category]
en: Travel & Places
ca: Viatge i llocs

[ctx: event phase]
en: Bubble
ca: Bombolla

[ctx: event phase]
en: Capture
ca: Captura

[ctx: event phase]
en: None
ca: Cap

[ctx: event phase]
en: Target
ca: Objectiu

en: fill rule
ca: regla d'emplenament

[ctx: font]
en: None
ca: Cap

en: ftp:// or ftps://
ca: ftp:// o ftps://

en: g_try_realloc () failed
ca: ha fallat g_try_realloc ()

en: inch
ca: in

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
ca: Àudio: Abaixa el volum

[ctx: keyboard label]
en: AudioMedia
ca: Àudio: Multimèdia

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
ca: Àudio: Silencia el micròfon

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
ca: Àudio: Silencia

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
ca: Àudio: Següent

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
ca: Àudio: Pausa

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
ca: Àudio: Reprodueix

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
ca: Àudio: Anterior

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
ca: Àudio: Apuja el volum

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
ca: Àudio: Enregistra

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
ca: Àudio: Rebobina

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
ca: Àudio: Atura

[ctx: keyboard label]
en: Back
ca: Enrere

[ctx: keyboard label]
en: BackSpace
ca: Retrocés

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
ca: Barra inversa

[ctx: keyboard label]
en: Battery
ca: Bateria

[ctx: keyboard label]
en: Begin
ca: Inici

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
ca: Calculadora

[ctx: keyboard label]
en: Delete
ca: Supr

[ctx: keyboard label]
en: Display
ca: Pantalla

[ctx: keyboard label]
en: Down
ca: Avall

[ctx: keyboard label]
en: Eject
ca: Expulsa

[ctx: keyboard label]
en: End
ca: Fi

[ctx: keyboard label]
en: Escape
ca: Esc

[ctx: keyboard label]
en: Explorer
ca: Explorador

[ctx: keyboard label]
en: Forward
ca: Endavant

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
ca: Hiberna

[ctx: keyboard label]
en: Home
ca: Inici

[ctx: keyboard label]
en: Hyper
ca: Híper

[ctx: keyboard label]
en: Insert
ca: Inser

[ctx: keyboard label]
en: KP
ca: TN

[ctx: keyboard label]
en: KP_Begin
ca: TN_Inici

[ctx: keyboard label]
en: KP_Delete
ca: TN_Supr

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
ca: TN_Avall

[ctx: keyboard label]
en: KP_End
ca: TN_Fi

[ctx: keyboard label]
en: KP_Enter
ca: TN_Retorn

[ctx: keyboard label]
en: KP_Home
ca: TN_Inici

[ctx: keyboard label]
en: KP_Insert
ca: TN_Ins

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
ca: TN_Esquerra

[ctx: keyboard label]
en: KP_Next
ca: TN_Següent

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Down
ca: TN_Av Pàg

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Up
ca: TN_Re Pàg

[ctx: keyboard label]
en: KP_Prior
ca: TN_Anterior

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
ca: TN_Dreta

[ctx: keyboard label]
en: KP_Space
ca: TN_Espai

[ctx: keyboard label]
en: KP_Tab
ca: TN_Tabulador

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
ca: TN_Amunt

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessDown
ca: Teclat: Redueix la brillantor

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessUp
ca: Teclat: Augmenta la brillantor

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
ca: Executa

[ctx: keyboard label]
en: Left
ca: Esquerra

[ctx: keyboard label]
en: Mail
ca: Correu

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
ca: Monitor: Redueix la brillantor

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
ca: Monitor: Augmenta la brillantor

[ctx: keyboard label]
en: Multi_key
ca: Tecla multi

[ctx: keyboard label]
en: Num_Lock
ca: Bloq Núm

[ctx: keyboard label]
en: Page_Down
ca: Av Pàg

[ctx: keyboard label]
en: Page_Up
ca: Re Pàg

[ctx: keyboard label]
en: Pause
ca: Pausa

[ctx: keyboard label]
en: Print
ca: Impr Pant

[ctx: keyboard label]
en: Return
ca: Retorn

[ctx: keyboard label]
en: Right
ca: Dreta

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
ca: Estalvi de pantalla

[ctx: keyboard label]
en: Scroll_Lock
ca: Bloq Despl

[ctx: keyboard label]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: keyboard label]
en: Shift
ca: Maj

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
ca: Suspèn

[ctx: keyboard label]
en: Space
ca: Espai

[ctx: keyboard label]
en: Super
ca: Súper

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
ca: Suspèn

[ctx: keyboard label]
en: Sys_Req
ca: Pet Sis

[ctx: keyboard label]
en: Tab
ca: Tabulador

[ctx: keyboard label]
en: Tools
ca: Eines

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
ca: Commuta el ratolí tàctil

[ctx: keyboard label]
en: Up
ca: Amunt

[ctx: keyboard label]
en: WWW
ca: Web

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
ca: Desperta

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
ca: Càmera web

[ctx: keyboard side marker]
en: L
ca: E

[ctx: keyboard side marker]
en: R
ca: D

en: libEGL not available
ca: libEGL no està disponible

en: libEGL not available in this sandbox
ca: libEGL no està disponible en aquest entorn de proves

en: line cap
ca: punta de línia

en: line join
ca: unió de línia

[ctx: media controls]
en: Position
ca: Posició

[ctx: media controls]
en: Volume
ca: Volum

[ctx: media controls tooltip]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: media controls tooltip]
en: Stop
ca: Atura

en: output
ca: sortida

[ctx: output-bin]
en: Bottom Bin
ca: Safata inferior

[ctx: output-bin]
en: Center Bin
ca: Safata central

[ctx: output-bin]
en: Face Down Bin
ca: Safata cara avall

[ctx: output-bin]
en: Face Up Bin
ca: Safata cara amunt

[ctx: output-bin]
en: Large Capacity Bin
ca: Safata de gran capacitat

[ctx: output-bin]
en: Left Bin
ca: Safata esquerra

[ctx: output-bin]
en: Mailbox %d
ca: Bústia %d

[ctx: output-bin]
en: Middle Bin
ca: Safata del mig

[ctx: output-bin]
en: My Mailbox
ca: La meva bústia

[ctx: output-bin]
en: Rear Bin
ca: Safata posterior

[ctx: output-bin]
en: Right Bin
ca: Safata dreta

[ctx: output-bin]
en: Side Bin
ca: Safata lateral

[ctx: output-bin]
en: Stacker %d
ca: Apilador %d

[ctx: output-bin]
en: Top Bin
ca: Safata superior

[ctx: output-bin]
en: Tray %d
ca: Safata %d

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
ca: Sobre del núm. 10

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
ca: Sobre del núm. 11

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
ca: Sobre del núm. 12

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
ca: Sobre del núm. 14

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
ca: Sobre del núm. 9

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
ca: Sobre 6x9

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
ca: Sobre 7x9

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
ca: Sobre 8x10

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
ca: Sobre 9x11

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
ca: Sobre 9×12

[ctx: paper size]
en: A3 Extra
ca: A3 extra

[ctx: paper size]
en: A4 Extra
ca: A4 extra

[ctx: paper size]
en: A4 Tab
ca: A4 tabulat

[ctx: paper size]
en: A5 Extra
ca: A5 extra

[ctx: paper size]
en: B5 Extra
ca: B5 extra

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
ca: Sobre Choukei 2

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
ca: Sobre Choukei 3

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
ca: Sobre Choukei 4

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
ca: Sobre Choukei 40

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
ca: Sobre DL

[ctx: paper size]
en: European edp
ca: EDP europeu

[ctx: paper size]
en: Executive
ca: Executiu

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
ca: Paper continu europeu

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold German Legal
ca: Paper continu alemany legal

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold US
ca: Paper continu nord-americà

[ctx: paper size]
en: Folio
ca: Foli

[ctx: paper size]
en: Folio sp
ca: Foli sp

[ctx: paper size]
en: Government Legal
ca: Legal govern

[ctx: paper size]
en: Government Letter
ca: Carta governamental

[ctx: paper size]
en: Index 3×5
ca: Índex 3x5

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
ca: Índex 4x6 (postal)

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 ext
ca: Índex 4x6 ext

[ctx: paper size]
en: Index 5×8
ca: Índex 5x8

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
ca: Sobre d'invitació

[ctx: paper size]
en: Invoice
ca: Factura

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
ca: Sobre italià

[ctx: paper size]
en: Large Photo
ca: Foto gran

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
ca: Foto mitjana

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
ca: Sobre Monarch

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
ca: Sobre personal

[ctx: paper size]
en: Photo L
ca: Foto L

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
ca: Sobre Postfix

[ctx: paper size]
en: Quarto
ca: Quartilla

[ctx: paper size]
en: Small Photo
ca: Foto petita

[ctx: paper size]
en: Super A
ca: Súper A

[ctx: paper size]
en: Super B
ca: Súper B

[ctx: paper size]
en: Tabloid
ca: Tabloide

[ctx: paper size]
en: US Legal
ca: Legal americà

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
ca: Legal americà extra

[ctx: paper size]
en: US Letter
ca: Carta americana

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
ca: Carta americana extra

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
ca: Carta americana plus

[ctx: paper size]
en: Wide Format
ca: Format ample

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
ca: Foto ampla

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
ca: Sobre A2

[ctx: paper size]
en: b-plus
ca: B plus

[ctx: paper size]
en: c
ca: C

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
ca: Sobre C5

[ctx: paper size]
en: d
ca: D

[ctx: paper size]
en: e
ca: E

[ctx: paper size]
en: edp
ca: EDP

[ctx: paper size]
en: f
ca: F

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
ca: hagaki (postal)

[ctx: paper size]
en: jis exec
ca: jis executiu

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
ca: Sobre kahu

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
ca: Sobre kaku2

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
ca: Sobre kaku3

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
ca: Sobre kaku4

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
ca: Sobre kaku5

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
ca: Sobre kaku7

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
ca: Sobre kaku8

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
ca: Oufuku (postal de resposta)

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
ca: Sobre prc1

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
ca: Sobre prc10

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
ca: Sobre prc2

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
ca: Sobre prc3

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
ca: Sobre prc4

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
ca: Sobre prc5

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
ca: Sobre prc6

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
ca: Sobre prc7

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
ca: Sobre prc8

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
ca: Sobre prc9

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
ca: Sobre you4

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
ca: Sobre you6

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
ca: Bloquejat per un problema

[ctx: print operation status]
en: Finished
ca: Finalitzat

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
ca: Finalitzat amb error

[ctx: print operation status]
en: Generating data
ca: Generant les dades

[ctx: print operation status]
en: Initial state
ca: Estat inicial

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
ca: Preparant-se per a imprimir

[ctx: print operation status]
en: Printing
ca: Imprimint

[ctx: print operation status]
en: Sending data
ca: Enviant les dades

[ctx: print operation status]
en: Waiting
ca: Esperant

[ctx: print option]
en: Borderless
ca: Sense vores

[ctx: printer option]
en: After
ca: Després

[ctx: printer option]
en: Before
ca: Abans

[ctx: printer option]
en: Page Ordering
ca: Ordenació de les pàgines

[ctx: printer option]
en: Pages per Sheet
ca: Pàgines per full

[ctx: printer option]
en: Print at
ca: Imprimeix a

[ctx: printer option]
en: Print at time
ca: Imprimeix a una hora determinada

[ctx: printer option]
en: Printer Profile
ca: Perfil de la impressora

[ctx: printer option value]
en: Unavailable
ca: No està disponible

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
ca: Filtrat previ del GhostScript

[ctx: printing option]
en: Output Tray
ca: Safata de sortida

[ctx: printing option]
en: Paper Source
ca: Font del paper

[ctx: printing option]
en: Paper Type
ca: Tipus de paper

[ctx: printing option]
en: Resolution
ca: Resolució

[ctx: printing option]
en: Two Sided
ca: Doble cara

[ctx: printing option group]
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

[ctx: printing option value]
en: Auto Select
ca: Selecció automàtica

[ctx: printing option value]
en: Convert to PS level 1
ca: Converteix a PS nivell 1

[ctx: printing option value]
en: Convert to PS level 2
ca: Converteix a PS nivell 2

[ctx: printing option value]
en: Embed GhostScript fonts only
ca: Incrusta només els tipus de lletra GhostScript

[ctx: printing option value]
en: Long Edge (Standard)
ca: Cantó llarg (estàndard)

[ctx: printing option value]
en: No pre-filtering
ca: Sense filtratge previ

[ctx: printing option value]
en: One Sided
ca: Una cara

[ctx: printing option value]
en: Printer Default
ca: Per defecte de la impressora

[ctx: printing option value]
en: Short Edge (Flip)
ca: Cantó curt (capgirat)

[ctx: propagation limit]
en: Native
ca: Nadiu

en: sftp:// or ssh://
ca: sftp:// o ssh://

[ctx: sides]
en: Long Edge (Standard)
ca: Cantó llarg (estàndard)

[ctx: sides]
en: One Sided
ca: Una cara

[ctx: sides]
en: Short Edge (Flip)
ca: Cantó curt (capgirat)

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
ca: Ambdós

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
ca: Horitzontal

[ctx: sizegroup mode]
en: None
ca: Cap

en: unknown
ca: desconegut

[ctx: volume percentage]
en: %d %%
ca: %d %%

en: writing a closed stream
ca: s'està escrivint a un flux tancat
