binutils 2.43.90 - en to ca translation catalogue (2791 entries)

en: 	(Unknown format content type %llu)
ca: 	(Tipus desconegut de contigut de format %llu)

en: 	(Unknown format content type %lu)
ca: 	(Tipus desconegut de contigut de format %lu)

en: 	... (skipping %lu zeroes, resuming at file offset: 0x%lx)
ca: 	... (saltant %lu zeros, continuant al desplaçament de fitxer 0x%lx)

en: 	<corrupt IA64 descriptor>
ca: 	<descriptor IA64 malmès>

en: 	<corrupt P10>
ca: 	<P10 malmès>

en: 	<corrupt P2>
ca: 	<P2 malmès>

en: 	<corrupt P3>
ca: 	<P3 malmès>

en: 	<corrupt P5>
ca: 	<P5 malmès>

en: 	<corrupt P8>
ca: 	<P8 malmès>

en: 	<corrupt P9>
ca: 	<P9 malmès>

en: 	<corrupt R2>
ca: 	<R2 malmès>

en: 	<corrupt X1>
ca: 	<X1 malmès>

en: 	<corrupt X2>
ca: 	<X2 malmès>

en: 	<corrupt X3>
ca: 	<X3 malmès>

en: 	<corrupt X4>
ca: 	<X4 malmès>

en: 	Index	Address
ca: 	Índex	Addreça

en: 	Name
ca: 	Nom

en: 	Size
ca: 	Mida

en: 	Time
ca: 	Hora

en: 	Unknown version.
ca: 	Versió desconeguda.

en: 	[Abbrev Number: %ld
ca: [Nom d'abreviatura: %ld

en: 	codepage settings are ignored.
ca: 	s'ignoraran els paràmetres de codi de pàgina.

en: 
    
    Symbols from %s:
ca: 
    
    Símbols de %s:

en: 
    
    Symbols from %s[%s]:
ca: 
    
    Símbols de %s[%s]:

en: 
    
    Undefined symbols from %s:
ca: 
    
    Símbols no definits de %s:

en: 
    
    Undefined symbols from %s[%s]:
ca: 
    
    Símbols no definits de %s[%s]:

en: 
                Flags: %08x:
ca: 
                Senyaladors: %08x:

en: 
        Address            Length
ca: 
        Adreça              Mida

en: 
        Address    Length
ca: 
        Adreça    Mida

en: 
        Offset	Name
ca: 
        Posició          Nom

en: 
        Offset  Kind          Name
ca: 
        Posició    Tipus        Nom

en: 
       Link flags  :
ca: 
       Senyaladors d'enllaçament :

en: 
       Offset Entries starting at %#tx:
ca: 
      Entrades de desplaçament que comencen a %#tx:

en: 
       Offsets starting at %#tx:
ca: 
       Desplaçaments que comencena %#tx:

en: 
      -j --display-section=<name|number>
    		         Display the contents of the indicated section.  Can be repeated
ca: 
      -j --display-section=<nom|nombre>
    		         Mostra els continguts de la secció indicada. Pot repetir-se

en: 
      File Header (at offset 0):
ca: 
     Capçalera de fitxer (a la posició 0):

en: 
      File header not present
ca: 
      Capçalera absent de fitxer

en: 
      Image Header (at offset %#lx):
ca: 
      Capçalera d'imatge (a la posició %#lx):

en: 
      Optional 32-bit AOUT Header (at offset %#lx, size %d):
ca: 
      Capçalera 32-bit AOUT opcional (a la posició %#lx, mida %d):

en: 
      Optional 64-bit AOUT Header (at offset %#lx):
ca: 
      Capçalera 64-bit AOUT opcional (a la posició %#lx):

en: 
      Optional PE Header (at offset %#lx):
ca: 
      Capçalera PE opcional (a la posició %#lx):

en: 
      Optional PE+ Header (at offset %#lx):
ca: 
      Capçalera opcional PE+ (a la posició %#lx):

en: 
      Optional header not present
ca: 
      Capçalera opcional absent

en: 
      Start of program headers:
ca: 
      Començament de les capçaleres del programa:

en: 
     <over large directory table entry %u>
ca: 
     <entrada de taula de directoris massa gran %u>

en: 
     <over large file table index %u>
ca: 
     <índex de taula de fitxers massa gran %u>

en: 
     Section to Segment mapping:
ca: 
     Correspondència secció a segment:

en: 
     The %s (offset %#tx, lines %llu, columns %u):
ca: 
     The %s (desplaçament %#tx, líniess %llu, columnes %u):

en: 
     The %s (offset %#tx, lines %lu, columns %u):
ca: 
     The %s (desplaçament %#tx, líniess %lu, columnes %u):

en: 
     The %s is empty.
ca: 
     La %s és buida.

en: 
     The Directory Table (offset %#tx):
ca: 
     La taula de directoris (posició %#tx):

en: 
     The Directory Table is empty.
ca: 
     La taula de directoris està buida.

en: 
     The File Name Table (offset %#tx):
ca: 
     La taula de noms de fitxers (posició %#tx):

en: 
     The File Name Table is empty.
ca: 
     La taula de noms de fitxers està buida.

en: 
     The following switches are optional:
ca: 
     Les opcions següents són opcionals:

en: 
     [Use file %s in directory table entry %d]
ca: 
     [Usa el fitxer %s l'entrada de taula de directoris %d]

en: 
     [Use file table entry %d]
ca: 
     [Usa l'entrada de taula de fitxers %d]

en: 
    %s:     file format %s
ca: 
    %s:     format de fixer %s

en: 
    %s: Corrupt entries list
ca: 
    %s: Llista malmesa d'entrades

en: 
    %s: Found separate debug info file: %s
ca: 
    %s: S'ha trobat un fitxer separat d'informació de depuració: %s

en: 
    %sgroup section [%5u] `%s' [%s] contains %u sections:
ca: 
    %sgrup secció [%5u] `%s' [%s] conté %u seccions:

en: 
    '%s' relocation section at offset %#llx contains %lld bytes:
ca: 
    «%s» secció de relocalització a la posició %#llx conté %lld bytes:

en: 
    '%s' relocation section at offset %#lx contains %ld bytes:
ca: 
    «%s» secció de relocalització a la posició %#lx conté %ld bytes:

en: 
    Address table:
ca: 
    Taula d'adreces:

en: 
    Archive index:
ca: 
    Índex de l'arxiu:

en: 
    Assembly dump of section %s
ca: 
    Bolcat d'ensamblatge de la secció %s

en: 
    CTF archive member: %s:
ca: 
    Membre d'arxiu CTF: %s:

en: 
    CU table:
ca: 
    Taula CU:

en: 
    Can't get contents for section '%s'.
ca: 
    No es poden obtenir els continguts per a la secció «%s».

en: 
    Could not find unwind info section for
ca: 
    No s'ha pogut trobar la secció d'informació de desplegament per

en: 
    Disassembly of section %s:
ca: 
    Desassemblament de la secció %s:

en: 
    Displaying contents of Renesas V850 notes section at offset %#llx with length %#llx:
ca: 
    S'estan mostrant els contintus de la secció de notes Renesas V860 a la posició %#llx amb longitud %#llx:

en: 
    Displaying contents of Renesas V850 notes section at offset %#lx with length %#lx:
ca: 
    S'estan mostrant els contintus de la secció de notes Renesas V860 a la posició %#lx amb longitud %#lx:

en: 
    Dump of CTF section '%s' in linked file %s:
ca: 
    Bolcat a la secció CTF «%s» al fitxer enllaçat %s:

en: 
    Dump of CTF section '%s':
ca: 
    Bolcat de la secció CTF «%s»:

en: 
    Dynamic info segment at offset %#llx contains %d entry:
     | 
    Dynamic info segment at offset %#<PRIx64> contains %d entries:
ca[0]: 
    El segment d'informació dinàmica a la posició  %#llx conté %d entrada:
ca[1]: 
    El segment d'informació dinàmica a la posició  %#llx conté %d entrades:

en: 
    Dynamic info segment at offset %#lx contains %d entry:
     | 
    Dynamic info segment at offset %#<PRIx64> contains %d entries:
ca[0]: 
    El segment d'informació dinàmica a la posició  %#lx conté %d entrada:
ca[1]: 
    El segment d'informació dinàmica a la posició  %#lx conté %d entrades:

en: 
    Dynamic section at offset %#llx contains %llu entry:
     | 
    Dynamic section at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    La secció dinàmica a la posició %#llx conté %llu entrada:
ca[1]: 
    La secció dinàmica a la posició %#llx conté %llu entrades:

en: 
    Dynamic section at offset %#lx contains %lu entry:
     | 
    Dynamic section at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    La secció dinàmica a la posició %#lx conté %lu entrada:
ca[1]: 
    La secció dinàmica a la posició %#lx conté %lu entrades:

en: 
    Dynamic symbol information is not available for displaying symbols.
ca: 
    La informació de símbols dinàmics no està disponible per mostrar els símbols.

en: 
    ERROR: unwind length too long (0x%lx > 0x%lx)
ca: 
    ERROR: longitud de desenrotllament massa llarga (0x%lx > 0x%lx)

en: 
    Elf file type is %s
ca: 
    El tipus de fitxer Elf és %s

en: 
    File: %s
ca: 
    Fitxer: %s

en: 
    Hex dump of section '%s' in linked file %s:
ca: 
    Bolcat hex de la secció «%s» al fitxer enllaçat %s:

en: 
    Hex dump of section '%s':
ca: 
    Bolcat hex de la secció «%s»:

en: 
    Histogram for `%s' bucket list length (total of %llu bucket):
     | 
    Histogram for `%s' bucket list length (total of %<PRIu64> buckets):
ca[0]: 
    L'histograma per a la longitud «%s» de la llista de cubells  (total de%llu cubell):
ca[1]: 
    L'histograma per a la longitud «%s» de la llista de cubells  (total de%llu cubells):

en: 
    Histogram for `%s' bucket list length (total of %lu bucket):
     | 
    Histogram for `%s' bucket list length (total of %<PRIu64> buckets):
ca[0]: 
    L'histograma per a la longitud «%s» de la llista de cubells  (total de%lu cubell):
ca[1]: 
    L'histograma per a la longitud «%s» de la llista de cubells  (total de%lu cubells):

en: 
    Histogram for bucket list length (total of %llu bucket):
     | 
    Histogram for bucket list length (total of %<PRIu64> buckets):
ca[0]: 
    L'histograma per a la longitud de la llista de cubells  (total de%llu cubell):
ca[1]: 
    L'histograma per a la longitud de la llista de cubells  (total de%llu cubells):

en: 
    Histogram for bucket list length (total of %lu bucket):
     | 
    Histogram for bucket list length (total of %<PRIu64> buckets):
ca[0]: 
    L'histograma per a la longitud de la llista de cubells  (total de%lu cubell):
ca[1]: 
    L'histograma per a la longitud de la llista de cubells  (total de%lu cubells):

en: 
    Image fixups for needed library #%ld: %s - ident: %lx
ca: 
    Correccions d'imatge per a la llibreria necessària #%ld: %s - ident: %lx

en: 
    Image fixups for needed library #%lld: %s - ident: %llx
ca: 
    Correccions d'imatge per a la llibreria necessària #%lld: %s - ident: %llx

en: 
    Image relocs
ca: 
    Relocalitzacions d'imatge

en: 
    In linked file '%s' relocation section
ca: 
    Al fitxer enllaçat «%s» secció de reubicació

en: 
    In linked file '%s' section '%s' at offset %#llx contains %lld bytes:
ca: 
    Al fitxer enllaçat «%s» secció «%s» a la posició %#llx contés %lld bytes:

en: 
    In linked file '%s' section '%s' at offset %#lx contains %ld bytes:
ca: 
    Al fitxer enllaçat «%s» secció «%s» a la posició %#lx contés %ld bytes:

en: 
    In linked file '%s' symbol section '%s' contains %llu entry:
     | 
    In linked file '%s' symbol section '%s' contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    Al fitxer enllçat «%s» la secció de símbols «%s» conté  %llu entrada:
ca[1]: 
    Al fitxer enllçat «%s» la secció de símbols «%s» conté  %llu entrades:

en: 
    In linked file '%s' symbol section '%s' contains %lu entry:
     | 
    In linked file '%s' symbol section '%s' contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    Al fitxer enllçat «%s» la secció de símbols «%s» conté  %lu entrada:
ca[1]: 
    Al fitxer enllçat «%s» la secció de símbols «%s» conté  %lu entrades:

en: 
    In linked file '%s' the dynamic section at offset %#llx contains %llu entry:
     | 
    In linked file '%s' the dynamic section at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la secció dinàmica a la posició %#llx conté %llu entrada:
ca[1]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la secció dinàmica a la posició %#llx conté %llu entrades:

en: 
    In linked file '%s' the dynamic section at offset %#lx contains %lu entry:
     | 
    In linked file '%s' the dynamic section at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la secció dinàmica a la posició %#lx conté %lu entrada:
ca[1]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la secció dinàmica a la posició %#lx conté %lu entrades:

en: 
    In linked file '%s' the dynamic symbol table contains %llu entry:
     | 
    In linked file '%s' the dynamic symbol table contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    En el fitxer enllaçat «%s» la taula de símbols dinàmics conté %llu entrada:
ca[1]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la taula de símbols dinàmics conté %llu entrades:

en: 
    In linked file '%s' the dynamic symbol table contains %lu entry:
     | 
    In linked file '%s' the dynamic symbol table contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    En el fitxer enllaçat «%s» la taula de símbols dinàmics conté %lu entrada:
ca[1]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la taula de símbols dinàmics conté %lu entrades:

en: 
    In linked file '%s' the version definition section '%s' contains %u entry:
     | 
    In linked file '%s' the version definition section '%s' contains %u entries:
ca[0]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la secció de definició de versió «%s» conté %u entrada:
ca[1]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la secció de definició de versió «%s» conté %u entrades:

en: 
    In linked file '%s' the version needs section '%s' contains %u entry:
     | 
    In linked file '%s' the version needs section '%s' contains %u entries:
ca[0]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la versió necessita la secció «%s» conté %u entrada:
ca[1]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la versió necessita la secció «%s» conté %u entrades:

en: 
    In linked file '%s' the version symbols section '%s' contains %llu entry:
     | 
    In linked file '%s' the version symbols section '%s' contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la secció de símbols de versió «%s» conté% llu entrada:
ca[1]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la secció de símbols de versió «%s» conté %llu entrades:

en: 
    In linked file '%s' the version symbols section '%s' contains %lu entry:
     | 
    In linked file '%s' the version symbols section '%s' contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la secció de símbols de versió «%s» conté% lu entrada:
ca[1]: 
    Al fitxer enllaçat «%s» la secció de símbols de versió «%s» conté %lu entrades:

en: 
    In linked file '%s':
ca: 
    Al fitxer enllaçat «%s»:

en: 
    In linked file '%s: the dynamic info segment at offset %#llx contains %d entry:
     | 
    In linked file '%s: the dynamic info segment at offset %#<PRIx64> contains %d entries:
ca[0]: 
    Al fitxer enllaçat «%s»: el segment d'informació dinàmica a la posició %#llx conté %d entrada:
ca[1]: 
    Al fitxer enllaçat «%s»: el segment d'informació dinàmica a la posició %#llx conté %d entrades:

en: 
    In linked file '%s: the dynamic info segment at offset %#lx contains %d entry:
     | 
    In linked file '%s: the dynamic info segment at offset %#<PRIx64> contains %d entries:
ca[0]: 
    Al fitxer enllaçat «%s»: el segment d'informació dinàmica a la posició %#lx conté %d entrada:
ca[1]: 
    Al fitxer enllaçat «%s»: el segment d'informació dinàmica a la posició %#lx conté %d entrades:

en: 
    LTO Symbol table '%s' is empty!
ca: 
    La taula de símbols LTO «%s» està buida.

en: 
    Library list section '%s' contains %llu entries:
     | 
    Library list section '%s' contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    La secció de llistes de llibreries «%s» conté %llu entrada:
ca[1]: 
    La secció de llistes de llibreries «%s» conté %llu entrades:

en: 
    Library list section '%s' contains %lu entries:
     | 
    Library list section '%s' contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    La secció de llistes de llibreries «%s» conté %lu entrada:
ca[1]: 
    La secció de llistes de llibreries «%s» conté %lu entrades:

en: 
    No version information found in linked file '%s'.
ca: 
    Sense informació de versió al fitxer enllaçat «%s».

en: 
    No version information found in this file.
ca: 
    No s'ha trobat informació de versió en aquest fitxer.

en: 
    Options supported for -P/--private switch:
ca: 
    Opcions suportades per a l'opció -P/--private:

en: 
    Primary GOT:
ca: 
    GOT Primària:

en: 
    Program Headers:
ca: 
    Capçaleres de programa:

en: 
    Relocation section
ca: 
    Secció de relocalització

en: 
    Section '%s' contains %d entry:
     | 
    Section '%s' contains %d entries:
ca[0]: 
    La secció «%s» conté %d entrada:
ca[1]: 
    La secció «%s» conté %d entrades:

en: 
    Section '%s' has an invalid size: %#llx.
ca: 
    La secció «%s» té una mida no vàlida: %#llx.

en: 
    Section '%s' has an invalid size: %#lx.
ca: 
    La secció «%s» té una mida no vàlida: %#lx.

en: 
    Section '%s' has no debugging data.
ca: 
    La secció «%s» no té dades de depuració.

en: 
    Section '.conflict' contains %zu entry:
     | 
    Section '.conflict' contains %zu entries:
ca[0]: 
    La secció «.conflict» conté %zu entrada:
ca[1]: 
    La secció «.conflict» conté %zu entrades:

en: 
    Section '.liblist' contains %zu entry:
     | 
    Section '.liblist' contains %zu entries:
ca[0]: 
    La secció '.liblist' conté %zu entrada:
ca[1]: 
    La secció '.liblist' conté %zu entrades:

en: 
    Section Header:
ca: 
    Capçalera de secció:

en: 
    Section Headers in linked file '%s':
ca: 
    Capçaleres de secció al fitxer enllaçat «%s»:

en: 
    Section Headers:
ca: 
    Capçaleres de secció:

en: 
    Section headers (at offset 0x%08x):
ca: 
    Capçaleres de secció (a la posició 0x%08x):

en: 
    Shortcut table:
ca: 
    Taula de dreceres:

en: 
    Static GOT:
ca: 
    GOT estàtic:

en: 
    String dump of section '%s' in linked file %s:
ca: 
    Bolcat de cadenes de caràcters de la secció «%s» al fitxer enllaçat %s:

en: 
    String dump of section '%s':
ca: 
    Bolcat de cadenes de caràcters de la secció «%s»:

en: 
    Symbol table '%s' contains %llu entry:
     | 
    Symbol table '%s' contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    La taula de símbols «%s» conté  %llu entrada:
ca[1]: 
    La taula de símbols «%s» conté  %llu entrades:

en: 
    Symbol table '%s' contains %lu entry:
     | 
    Symbol table '%s' contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    La taula de símbols «%s» conté  %lu entrada:
ca[1]: 
    La taula de símbols «%s» conté  %lu entrades:

en: 
    Symbol table '%s' has a sh_entsize of zero!
ca: 
    La taula de símbols «%s» té una sh_entsize de zero

en: 
    Symbol table for image contains %llu entry:
     | 
    Symbol table for image contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    La taula de símbols per a la imatge conté  %llu entrada:
ca[1]: 
    La taula de símbols per a la imatge conté  %llu entrades:

en: 
    Symbol table for image contains %lu entry:
     | 
    Symbol table for image contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    La taula de símbols per a la imatge conté  %lu entrada:
ca[1]: 
    La taula de símbols per a la imatge conté  %lu entrades:

en: 
    Symbol table:
ca: 
    Tauls de símbols:

en: 
    TU table:
ca: 
    Taula TU:

en: 
    The %s section is empty.
ca: 
    La secció %s està buida.

en: 
    The LTO Symbol table section '%s' in linked file '%s' is empty!
ca: 
    La secció «%s» de taula dse símbols al fitxer enllaçat «%s» està buida.

en: 
    The decoding of unwind sections for machine type %s is not currently supported.
ca: 
    La decodificació de les seccions de desplegament per al tipus de màquina %s no està suportada actualment.

en: 
    There are no dynamic relocations in linked file '%s'.
ca: 
    No hi ha reubicacions dinámiques al fitxer enllaçat «%s».

en: 
    There are no dynamic relocations in this file.
ca: 
    No hi ha relocalitzacions dinàmiques a aquest fitxer.

en: 
    There are no program headers in linked file '%s'.
ca: 
    No hi ha cap capçalera de programa al fitxer enllaçat «%s».

en: 
    There are no program headers in this file.
ca: 
    No hi ha cap capçalera de programa en aquest fitxer.

en: 
    There are no relocations in linked file '%s'.
ca: 
    No hi ha reubicacions al fitxer enllaçat «%s».

en: 
    There are no relocations in this file.
ca: 
    No hi ha relocalitzacions a aquest fitxer.

en: 
    There are no section groups in linked file '%s'.
ca: 
    No hi ha grups de secció al fitxer enllaçat «%s».

en: 
    There are no section groups in this file.
ca: 
    No hi ha grups de secció en aquest fitxer.

en: 
    There are no sections group in linked file '%s'.
ca: 
    No hi ha grup de seccions al fitxer enllaçat «%s».

en: 
    There are no sections in this file.
ca: 
    No hi ha cap secció en aquest fitxer.

en: 
    There are no static relocations in linked file '%s'.
ca: 
    No hi ha reubicacions estatiques al fitxer enllaçat «%s».

en: 
    There are no static relocations in this file.
ca: 
    No hi ha reubicacions estatiques a aquest fitxer.

en: 
    There are no unwind sections in this file.
ca: 
    No hi ha seccions sense desplegar a aquest fitxer.

en: 
    There is no dynamic section in linked file '%s'.
ca: 
    No hi ha una secció dinàmica al fitxer enllaçat «%s».

en: 
    There is no dynamic section in this file.
ca: 
    No hi ha una secció dinàmica a aquest fitxer.

en: 
    To see the dynamic relocations add --use-dynamic to the command line.
ca: 
    Per veure les reubicacions dinàmiques afegiu --use-dynamic a la línia d'ordres.

en: 
    Unsupported size of Optional Header
ca: 
    Mida no admesa de la capçalera opcional

en: 
    Unwind section
ca: 
    Secció de desplegament

en: 
    Unwind section '%s' at offset %#llx contains %llu entry:
     | 
    Unwind section '%s' at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    La secció de desplegament «%s» a la posició %#llx conté %llu entrada:
ca[1]: 
    La secció de desplegament «%s» a la posició %#llx conté %llu entrades:

en: 
    Unwind section '%s' at offset %#lx contains %lu entry:
     | 
    Unwind section '%s' at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    La secció de desplegament «%s» a la posició %#lx conté %lu entrada:
ca[1]: 
    La secció de desplegament «%s» a la posició %#lx conté %lu entrades:

en: 
    Version definition section '%s' contains %u entry:
     | 
    Version definition section '%s' contains %u entries:
ca[0]: 
    La secció de definició de versió «%s» conté %u entrada:
ca[1]: 
    La secció de definició de versió «%s» conté %u entrades:

en: 
    Version needs section '%s' contains %u entry:
     | 
    Version needs section '%s' contains %u entries:
ca[0]: 
    La versió necessita de la secció «%s» conté %u entrada:
ca[1]: 
    La versió necessita de la secció «%s» conté %u entrades:

en: 
    Version symbols section '%s' contains %llu entry:
     | 
    Version symbols section '%s' contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    La secció de símbols de versió «%s» conté %llu entrada:
ca[1]: 
    La secció de símbols de versió «%s» conté %llu entrades:

en: 
    Version symbols section '%s' contains %lu entry:
     | 
    Version symbols section '%s' contains %<PRIu64> entries:
ca[0]: 
    La secció de símbols de versió «%s» conté %lu entrada:
ca[1]: 
    La secció de símbols de versió «%s» conté %lu entrades:

en: 
    ldinfo dump not supported in 32 bits environments
ca: 
    el bolcat ldinfo no està suportat en entorns de 32 bits

en: 
    start address 0x
ca: 
    adreça d'inici 0x

en:                                    STYLE can be
ca:                                     STYLE pot ser

en:                              Use actual timestamps and uids/gids in output libraries
ca:                                Usa les marques de temps i uids/gids reals a les llibreries de sortida

en:                              Use actual timestamps and uids/gids in output libraries (default)
ca:                Usa marques horàries i uids/gids reals a les llibreries de sortida (per defecte)

en:                              Use zero for timestamps and uids/gids in output libraries
ca:                              Usa zero per a marques horàries i uids/gids

en:                              Use zero for timestamps and uids/gids in output libraries (default)
ca:                              Usa zero per a marques horàries i uids/gids a les llibreries de sortida (per defecte)

en:                            STYLE can be
ca:                             STYLE pot ser

en:                  FileSiz            MemSiz              Flags  Align
ca:                  MidaFit            MidaMem             Seny   Alin

en:             Flags: %08x
ca:             Senyaladors: %08x

en:         possible <machine>: arm[_interwork], arm64, i386, mcore[-elf]{-le|-be}, thumb
ca:         <màquina> possible: arm[_interwork], i386, mcore[-elf]{-le|-be}, ppc, thumb

en:        %s -M [<mri-script]
ca:        %s -M [<script-mri]

en:        Flags
ca:        Senyaladors

en:        Index   Offset [String]
ca:        Desplaçament de l'índex [String]

en:        Size              EntSize          Flags  Link  Info  Align
ca:        Mida              MidaEnt          Seny  Enllaç Info  Alin

en:        Size              EntSize          Info              Align
ca:        Mida              MidaEnt          Info              Alin

en:        Type              Address          Offset            Link
ca:        Tipus             Adreça           Posició           Enllaç

en:        Type            Addr     Off    Size   ES   Lk Inf Al
ca:        Tipus           Adr      Pos    Mida   ES   Lk Inf Al

en:        Type            Address          Off    Size   ES   Lk Inf Al
ca:        Tipus           Adreça           Pos    Mida   ES   Lk Inf Al

en:        [<corrupt>]
ca:        [<malmès>]

en:        [<unknown>: 0x%x],
ca:        [<desconegut>: 0x%x],

en:       --[no-]show-raw-insn       Display hex alongside symbolic disassembly
ca:        --[no-]show-raw-insn       Mostra hexadecimal al costat del desmuntatge simbòlic

en:       --add-stdcall-underscore Add underscores to stdcall symbols in interface library.
ca:       --add-stdcall-underscore Afegeix subratllats als símbols stdcall de la biblioteca d'interfície.

en:       --adjust-vma=OFFSET        Add OFFSET to all displayed section addresses
ca:        --adjust-vma=DESPLAÇA     Afegeix un desplaçament igual a DESPLAÇA a totes les adreces de secció mostrades

en:       --ctf-parent=NAME          Use CTF archive member NAME as the CTF parent
ca:       --ctf-parent=NOM           Usa el NOM del membre de l'arxiu CTF com a pare del CTF

en:       --ctf[=SECTION]      Display CTF info from SECTION, (default `.ctf')
ca: --ctf[)SECCIÓ] Mostra la informació CTF de la SECCIÓ, (per defecte ).ctf')

en:       --disassemble=<sym>  Display assembler contents from <sym>
ca:        --disassemble from<sym>   Mostra el contingut de l'assemblador des de<sym>

en:       --disassembler-color=extended  Use 8-bit colors in disassembler output.
ca:        --disassembler-color=extended  Usa colors de 8 bits a la sortida del desassemblador.

en:       --disassembler-color=off       Disable disassembler color output.
ca:      --disassembler-color=off       Desactiva la sortida de color del desassemblador.

en:       --disassembler-color=off       Disable disassembler color output. (default)
ca:        --disassembler-color=off      Desactiva la sortida de color del desassemblador. (predeterminat)

en:       --disassembler-color=on        Enable disassembler color output.
ca:       --disassembler-color=on       Activa la sortida de color del desassemblador.

en:       --disassembler-color=terminal  Enable disassembler color output if displaying on a terminal.
ca:       --disassembler-color=terminal   Activa la sortida de color del desassemblador si es mostra en un terminal.

en:       --disassembler-color=terminal  Enable disassembler color output if displaying on a terminal. (default)
ca:       --disassembler-color=terminal  Activa la sortida de color del desassemblador si es mostra en un terminal. (predeterminat)

en:       --dwarf-check              Make additional dwarf consistency checks.
ca:       --dwarf-check             Fes comprovacions addicionals de consistència nana.

en:       --dwarf-depth=N            Do not display DIEs at depth N or greater
ca:        --dwarf-depth=N           No mostris DIE a la profunditat N o més gran

en:       --dwarf-start=N            Display DIEs starting at offset N
ca:         --dwarf-start=N            Mostra els DIE començant al desplaçament N

en:       --exclude-symbols <list> Don't export <list>
ca:       --exclude-symbols <llista> No exportis <llista>

en:       --export-all-symbols   Export all symbols to .def
ca:       --export-all-symbols   Exporta tots els símbols a .def

en:       --file-start-context       Include context from start of file (with -S)
ca:       --file-start-context       Inclou el context des de l'inici del fitxer (amb -S)

en:       --identify-strict      Causes --identify to report error when multiple DLLs.
ca:       --identify-strict      Causa que --identify reporti un error quan hi ha multiples DLLs.

en:       --inlines                  Print all inlines for source line (with -l)
ca:       --inlines                   Imprimeix tots els elements en línia per a la línia de font (amb -l)

en:       --insn-width=WIDTH         Display WIDTH bytes on a single line for -d
ca:        --insn-width=AMPLADA       Mostra els bytes d'AMPLADA en una sola línia per a -d

en:       --leading-underscore   All symbols should be prefixed by an underscore.
ca:       --leading-underscore   S'haurien de prefixar tots els símbols per un subratllat.

en:       --no-addresses             Do not print address alongside disassembly
ca:         --no-addresses            No imprimeixis l'adreça juntament amb el desmuntatge

en:       --no-default-excludes  Clear default exclude symbols
ca:       --no-default-excludes  Neteja els símbols per defecte d'exclusió

en:       --no-demangle      Do not demangle low-level symbol names
ca:       --no-demangle        No descodifiquis els noms dels símbols de nivell baix

en:       --no-export-all-symbols  Only export listed symbols
ca:       --no-export-all-symbols  Exporta sols els símbols llistats

en:       --no-leading-underscore All symbols shouldn't be prefixed by an underscore.
ca:       --no-leading-underscore No s'hauria de prefixar tots els simbols per un subratllat.

en:       --no-recurse-limit         Disable a limit on recursion whilst demangling
ca:        --no-recurse-limit          Desactiva un límit en la recursivitat mentre es decodifica

en:       --no-recurse-limit Disable a demangling recursion limit.
ca:       --no-recurse-limit Desactiva un límit de recursivitat de descodificat.

en:       --plugin NAME      Load the specified plugin
ca:       --plugin NOM       Carrega el connector especificat

en:       --prefix-addresses         Print complete address alongside disassembly
ca:        --prefix-addresss           Imprimeix l'adreça completa juntament amb el desmuntatge

en:       --prefix-strip=LEVEL       Strip initial directory names for -S
ca:             --prefix-strip=NIVELL        Elimina els noms de directori inicial per a -S

en:       --prefix=PREFIX            Add PREFIX to absolute paths for -S
ca:       --prefix=PREFIX                   Afegeix un PREFIX als camins absoluts per a -S

en:       --quiet            Suppress "no symbols" diagnostic
ca:       --quiet            Suprimeix el diagnòstic «sense símbols»

en:       --recurse-limit            Enable a limit on recursion whilst demangling
                                      (default)
ca:       --recurse-limit            Habilita un límit en la recursivitat mentre es descodifica
                                      (predeterminat)

en:       --recurse-limit    Enable a demangling recursion limit.  (default)
ca:         --recurse-limit    Activa un límit de recursivitat de descodificat.  (predeterminat)

en:       --sframe[=SECTION]   Display SFrame info from SECTION, (default '.sframe')
ca:      --sframe[)SECTION] Mostra la informació de l'SFrame des de SECTION, (predeterminat «.sframe»)

en:       --show-all-symbols         When disassembling, display all symbols at a given address
ca:        --show-all-symbols        En desmuntar, mostra tots els símbols en una adreça donada

en:       --size-sort        Sort symbols by size
ca:      --size-sort        Ordena els símbols per mida

en:       --source-comment[=<txt>] Prefix lines of source code with <txt>
ca:       --source-comment[=<txt>] Prefixa les línies de codi font amb <txt>

en:       --special-syms             Include special symbols in symbol dumps
ca:        --special-syms             Inclou símbols especials als bolcats de símbols

en:       --special-syms     Include special symbols in the output
ca:      --special-syms     Inclou símbols especials a la sortida

en:       --start-address=ADDR       Only process data whose address is >= ADDR
ca:        --start-address=ADDR       Només processa dades l'adreça de les quals és >= ADDR

en:       --stop-address=ADDR        Only process data whose address is < ADDR
ca:       --stop-address=ADDR         Només processa dades l'adreça de les quals és < ADDR

en:       --synthetic        Display synthetic symbols as well
ca:       --synthetic        Mostra també els símbols sintètics

en:       --target=BFDNAME   Specify the target object format as BFDNAME
ca:     --target=BFDNAME   Especifica el format de l'object destí com a BFDNAME

en:       --unicode={default|show|invalid|hex|escape|highlight}
                             Specify how to treat UTF-8 encoded unicode characters
ca:      --unicode}{default}show}invalid|hex|escape}highlight}
                             Especifiqueu com tractar els caràcters unicode codificats en UTF-8

en:       --use-nul-prefixed-import-tables Use zero prefixed idata$4 and idata$5.
ca:       --use-nul-prefixed-import-tables Usa idata$4 i idata$5 prefixat per zeros.

en:       --visualize-jumps          Visualize jumps by drawing ASCII art lines
ca:       --visualize-jumps          Visualitza els salts dibuixant línies d'art ASCII

en:       --visualize-jumps=color    Use colors in the ASCII art
ca:        --visualize-jumps=color    Usa els colors en l'art ASCII

en:       --visualize-jumps=extended-color
                                     Use extended 8-bit color codes
ca:       --visualize-jumps=extended-color
                                     Utilitza codis de color de 8 bits ampliats

en:       --visualize-jumps=off      Disable jump visualization
ca:        --visualize-jumps=off         Desactiva la visualització del salt

en:       --without-symbol-versions  Do not display version strings after symbol names
ca:      --without-symbol-versions   No mostris les cadenes de versió després dels noms dels símbols

en:       Hardware Capabilities:
ca:       Capacitats del maquinari:

en:       Properties:
ca:       Propietats:

en:       [Requesting program interpreter: %s]
ca:       [S'està demanant l'intèrpret del programa: %s]

en:      --dyn-syms          Display the dynamic symbol table
ca:      --dyn-syms          Mostra la taula de símbols dinàmics

en:      --lto-syms          Display LTO symbol tables
ca:      --lto-syms          Mostra les taules des símbols LTO

en:      --no-demangle       Do not demangle low-level symbol names.  (default)
ca:      --no-demangle     No decodifiquies els noms dels símbols de baix nivell.  (predeterminat)

en:      --no-extra-sym-info Do not display extra information when showing symbols (default)
ca:       --no-extra-sym-info No mostra informació addicional quan es mostren símbols (per defecte)

en:      --no-recurse-limit  Disable a demangling recursion limit
ca:       --no-recurse-limit   Desactiva un límit de recursivitat de la descodificació

en:      --recurse-limit     Enable a demangling recursion limit.  (default)
ca:      --recurse-limit      Activa un límit de recursivitat de desmantell.  (predeterminat)

en:      --sections          An alias for --section-headers
ca:       --sections           Un àlies per a --section-headers

en:      --segments          An alias for --program-headers
ca:      --segments           Un àlies per a --program-headers

en:      --sym-base=[0|8|10|16] 
                             Force base for symbol sizes.  The options are 
                             mixed (the default), octal, decimal, hexadecimal.
ca:      --sym-base=[0|8|10|16] 
                             Força la base per a mida de símbols. Les opcions són
                             mixed (predeterminat), octal, decimal, hexadecimal.

en:      --symbols           An alias for --syms
ca:      --symbols           Un àlies per a --syms

en:      --yydebug                 Turn on parser debugging
ca:      --yydebug                 Engegueu la depuració de l'analitzador

en:      -U[dlexhi] --unicode=[default|locale|escape|hex|highlight|invalid]
                             Display unicode characters as determined by the current locale
                              (default), escape sequences, "<hex sequences>", highlighted
                              escape sequences, or treat them as invalid and display as
                              "{hex sequences}"
ca:     -U[dlexhi] --unicode][default]locale]escape]hex]highlight]invalid]
                             Mostra els caràcters unicode determinats per la configuració regional actual
                              (predeterminat), seqüències d'escapament, «<hex sequences>», ressaltat
                              escapa seqüències, o tracta-les com a no vàlides i mostra-les com a
                              "{hex sequences}"

en:      -X --extra-sym-info Display extra information when showing symbols
ca:       -X --extra-sym-info Mostra informació addicional en mostrar símbols

en:      Library              Time Stamp          Checksum   Version Flags
ca:      Biblioteca           Marca de temps      Checksum   Senyaladors de versió

en:      Library              Time Stamp          Checksum   Version Flags
ca:      Biblioteca           Marca de temps      Checksum   Senyaladors de versió

en:      [Reserved]
ca:      [Reservat]

en:      [unsupported opcode]
ca:      [opcode no suportat]

en:      finish
ca:      acaba

en:      vsp as modifier for PAC validation
ca:      vsp com a modificador per a la validació PAC

en:     --ifunc-chars=CHARS  Characters to use when displaying ifunc symbols
ca:       --ifunc-chars=CHARS  Caràcters a utilitzar quan es mostrin els símbols ifunc

en:     <corrupt GNU_ABI_TAG>
ca:      <GNU_ABI_TAG malmès>

en:     <invalid description size: %lx>
ca:     <mida de descripció no vàlida: %lx>

en:     <invalid descsz>
ca:     <descsz no vàlid>

en:     Applies to region from %#llx
ca:     S'aplica a la regió des de %#llx

en:     Applies to region from %#llx
ca:      S'aplica a la regió des de %#llx

en:     Applies to region from %#llx to %#llx
ca:     Aplica a la regió des de %#llx a %#llx

en:     Applies to region from %#lx
ca:     S'aplica a la regió des de %#lx

en:     Applies to region from %#lx
ca:      S'aplica a la regió des de %#lx

en:     Applies to region from %#lx to %#lx
ca:     Aplica a la regió des de %#lx a %#lx

en:     Build ID:
ca:     ID de compilació:

en:     Creation date  : %.17s
ca:     Data de creació  : %.17s

en:     DW_MACRO_%02x arguments:
ca:     Arguments de DW_MACRO_GNU_%02x :

en:     DW_MACRO_%02x has no arguments
ca:     DW_MACRO_GNU_%02x no té cap arguments

en:     Description data:
ca:     Dades de decripció:

en:     Dlopen Metadata: %.*s
ca:     Metadades Dlopen: %.*s

en:     Global symbol table name: %.*s
ca:     Nom de taula de símbols globals: %.*s

en:     Image id: %.*s
ca:     Id d'imatge: %.*s

en:     Image name: %.*s
ca:     Nom d'imatge: %.*s

en:     Last patch date: %.17s
ca:     Data de l'últim pegat: %.17s

en:     Length: %#llx
ca:     Longitud: %#llx

en:     Length: %#lx
ca:     Longitud: %#lx

en:     Linker id: %.*s
ca:     Id d'enllaçador: %.*s

en:     Location:
ca:     Localització:

en:     Malformed note - does not end with \0
ca:     Nota formada malament - no finalitza amb \0

en:     Malformed note - filenames end too early
ca: Nota formada malament - els noms dels fitxers finalitzen massa aviat

en:     Malformed note - too short for header
ca:     Nota formada malament - massa petita per a la capçalera

en:     Malformed note - too short for supplied file count
ca:     Nota formada malament - massa curta per al compte de fitxers proveïts

en:     Module name    : %s
ca:     Nom del mòdul    : %s

en:     Module name    : <missing>
ca:     Nom del mòdul    : <faltant>

en:     Module version : %s
ca:     Versió del mòdul : %s

en:     Module version : <missing>
ca:     Versió del mòdul : <faltant>

en:     Name: %s
ca:     Nom: %s

en:     OS: %s, ABI: %d.%d.%d
ca:     SO: %s, ABI: %d.%d.%d

en:     Offset             Info             Type               Symbol's Value  Symbol's Name
ca:     Posició            Info             Tipus              Valor Símbol    Nom Símbol

en:     Offset             Info             Type               Symbol's Value  Symbol's Name + Addend
ca:     Posició            Info             Tipus              Valor Símbol    Nom Símbol + Sumand

en:     Offset   Begin            End              Expression
ca:     Posició    Inici       Fi      Expressió

en:     Offset   Begin    End
ca:     Posició     Inici    Fi

en:     Packaging Metadata: %.*s
ca:     Metadades d'empaquetament: %.*s

en:     Page size:
ca:      Mida de pàgina:

en:     Provider: %s
ca:     Proveïdor: %s

en:     UNKNOWN DW_LNE_HP_SFC opcode (%u)
ca:     opcode DW_LNE_HP_SFC desconegut (%u)

en:     Version:
ca:     Versió::

en:     Version: %#x
ca:     Versió: %#x

en:    --add-indirect         Add dll indirects to export file.
ca:    --add-indirect         Afegeix indirectes dll al fitxer d'exportació.

en:    --add-stdcall-alias    Add aliases without @<n>
ca:    --add-stdcall-alias    Afegeix àlies sense @<n>

en:    --as <name>            Use <name> for assembler
ca:    --as <nom>             Usa <nom> per l'assemblador

en:    --base-file <basefile> Read linker generated base file
ca:    --base-file <fitxer-base> Llegeix el fitxer base generat pel l'enllaçador

en:    --def <deffile>        Name input .def file
ca:    --def <fitxer-def>        Nomeneu el fitxer .def d'entrada

en:    --dllname <name>       Name of input dll to put into output lib.
ca:    --dllname <name>       Nom del dll d'entrada per a posar a la biblioteca de sortida.

en:    --dlltool-name <dlltool> Defaults to "dlltool"
ca:    --dlltool-name <dlltool> Valors predeterminats per a "dlltool"

en:    --driver-flags <flags> Override default ld flags
ca:    --driver-flags <senyaladors> Redefineix els senyaladors ld per defecte

en:    --driver-name <driver> Defaults to "gcc"
ca:    --driver-name <dispositiu> Valors predeterminats per a "gcc"

en:    --dry-run              Show what needs to be run
ca:    --dry-run              Mostra el que es necessita executar

en:    --entry <entry>        Specify alternate DLL entry point
ca:    --entry <entrada>      Especifiqueu un punt alternatiu d'entrada a la DLL

en:    --exclude-symbols <list> Exclude <list> from .def
ca:    --exclude-symbols <llista> Exclou <llista> de .def

en:    --export-all-symbols     Export all symbols to .def
ca:    --export-all-symbols     Exporta tots els símbols a .def

en:    --image-base <base>    Specify image base address
ca:    --image-base <base>    Especifiqueu una adreça per a la base de la imatge

en:    --implib <outname>     Synonym for --output-lib
ca:    --implib <nom-sortida>   Sinònim de --output-lib

en:    --leading-underscore     Entrypoint with underscore.
ca:    --leading-underscore     Punt d'entrada amb subratllat.

en:    --machine <machine>
ca:    --machine <màquina>

en:    --mno-cygwin           Create Mingw DLL
ca:    --mno-cygwin           Crea una DLL Mingw

en:    --no-default-excludes    Zap default exclude symbols
ca:    --no-default-excludes    No usis els símbols d'exclusió per defecte

en:    --no-export-all-symbols  Only export .drectve symbols
ca:    --no-export-all-symbols  Exporta sols símbols.drectve

en:    --no-idata4           Don't generate idata$4 section
ca:    --no-idata4           No generis la secció idata$4

en:    --no-idata5           Don't generate idata$5 section
ca:    --no-idata5           No generis la secció idata$5

en:    --no-leading-underscore  Entrypoint without underscore
ca:    --no-leading-underscore  Punt d'entrada sense subratllat

en:    --nodelete             Keep temp files.
ca:    --nodelete             Manté els fitxers temporals.

en:    --output-def <deffile> Name output .def file
ca:    --output-def <fitxer-def> Anomeneu el fitxer de sortida .def

en:    --output-exp <outname> Generate export file.
ca:    --output-exp <nom-de-sortida> Genera un fitxer d'exportació.

en:    --output-lib <outname> Generate input library.
ca:    --output-lib <nom-de-sortida> Genera una biblioteca d'entrada.

en:    --quiet, -q            Work quietly
ca:    --quiet, -q            Treballa silenciosament

en:    --target <machine>     i386-cygwin32 or i386-mingw32
ca:    --target <machine>     i386-cygwin32 o i386-mingw32

en:    --verbose, -v          Verbose
ca:    --verbose, -v          Amb missatges

en:    --version              Print dllwrap version
ca:    --version              Imprimeix la versió dllwrap

en:    -A --add-stdcall-alias    Add aliases without @<n>.
ca:    -A --add-stdcall-alias    Afegeix els àlies sense @<n>

en:    -C --compat-implib        Create backward compatible import library.
ca:    -C --compat-implib        Crea una biblioteca d'importació compatible amb versions anteriors.

en:    -D --dllname <name>       Name of input dll to put into interface lib.
ca:    -D --dllname <nom>       Nom de l'entrada dll per posar a la biblioteca d'interfície.

en:    -F --linker-flags <flags> Pass <flags> to the linker.
ca:    -F --linker-flags <senyaladors> Passa <senyaladors> a l'enllaçador.

en:    -I --identify <implib>    Report the name of the DLL associated with <implib>.
ca:    -I --identify <implib>    Reporta el nom de la DLL associada amb <implib>.

en:    -L --linker <name>        Use <name> as the linker.
ca:    -L --linker <nom>         Usa <nom> com l'enllaçador.

en:    -M --mcore-elf <outname>  Process mcore-elf object files into <outname>.
ca:    -M --mcore-elf <nom-de-sortida>  Processa els fitxers objectes mcore-els a <nom-de-sortida>.

en:    -S --as <name>            Use <name> for assembler.
ca:    -S --as <nom>            Usa <nom> per l'assemblador.

en:    -U                     Add underscores to .lib
ca:    -U                     Afegeix subratllats a .lib

en:    -U --add-underscore       Add underscores to all symbols in interface library.
ca:    -U --add-underscore       Afegeix subratllats a tots els símbols de la biblioteca d'interfície.

en:    -V --version              Display the program version.
ca:    -V --version              Mostra la versió del programa.

en:    -a --add-indirect         Add dll indirects to export file.
ca:    -a --add-indirect         Afegeix els indirectes de dll al fitxer d'exportació.

en:    -b --base-file <basefile> Read linker generated base file.
ca:    -b --base-file <fitxer-base> Llegeix el fitxer base generat per l'enllaçador.

en:    -c --no-idata5            Don't generate idata$5 section.
ca:    -c --no-idata5            No generis la secció idata$5

en:    -d --input-def <deffile>  Name of .def file to be read in.
ca:    -d --input-def <fitxer-definició>  Nom del fitxer .def a llegir.

en:    -e --output-exp <outname> Generate an export file.
ca:    -e --output-exp <nom-de-sortida> Genera un fitxer d'exportació.

en:    -f --as-flags <flags>     Pass <flags> to the assembler.
ca:    -f --as-flags <senyaladors>   Passa <senyaladors> per a l'assemblador.

en:    -h --help                 Display this information.
ca:    -h --help                 Mostra aquesta informació.

en:    -k                     Kill @<n> from exported names
ca:    -k                     Elimina @<n> dels noms exportats

en:    -k --kill-at              Kill @<n> from exported names.
ca:    -k --kill-at              Elimina @<n> dels noms exportats.

en:    -l --output-lib <outname> Generate an interface library.
ca:    -l --output-lib <nom-de-sortida> Genera una biblioteca d'interfície.

en:    -m --machine <machine>    Create as DLL for <machine>.  [default: %s]
ca:    -m --machine <màquina>    Crea com a DLL per a <màquina>. [per defecte: %s]

en:    -n --no-delete            Keep temp files (repeat for extra preservation).
ca:    -n --no-delete            Manté els fitxers temporals (repeteix per a preservació extra).

en:    -p --ext-prefix-alias <prefix> Add aliases with <prefix>.
ca:    -p --ext-prefix-alias <prefix> Afegeix àlies amb <prefix>.

en:    -t --temp-prefix <prefix> Use <prefix> to construct temp file names.
ca:    -t --temp-prefix <prefix> Usa <prefix> per construir el noms dels
       fitxers temporals.

en:    -v --verbose              Be verbose.
ca:    -v --verbose              Ensenya tots els missatges.

en:    -x --no-idata4            Don't generate idata$4 section.
ca:    -x --no-idata4            No generis la secció idata$4

en:    -y --output-delaylib <outname> Create a delay-import library.
ca:    -y --output-delaylib <nom-de-sortida> Crea una biblioteca d'importació diferida.

en:    -z --output-def <deffile> Name of .def file to be created.
ca:    -z --output-def <fitxer-definició> Nom del fitxer .def a crear.

en:    @<file>                   Read options from <file>.
ca:    @<fitxer>                 Llegeix les opcions de <fitxer>.

en:    @<file>                Read options from <file>
ca:    @<fitxer>              Llegeix les opcions de <fitxer>

en:    Abbrev Offset: %#llx
ca:    Posició d'abreviatura: %#llx

en:    Abbrev Offset: %#lx
ca:    Posició d'abreviatura: %#lx

en:    DWO ID:        %#llx
ca: ID DWO: %#llx

en:    DWO ID:        %#lx
ca: ID DWO: %#lx

en:    Floating Point mode:
ca:    Mode de punt flotant:

en:    Header flags: 0x%08x
ca:    Senyaladors de capçalera: 0x%08x

en:    Image id    : %.*s
ca:    Id d'imatge   : %.*s

en:    Language: %.*s
ca:    Idioma: %.*s

en:    Last modified  :
ca:    Modificat per últim cop :

en:    Length:        %#llx (%s)
ca:    Longitud:      %#llx (%s)

en:    Length:        %#lx (%s)
ca:    Longitud:      %#lx (%s)

en:    Link time:
ca:    Temps d'enllaçament:

en:    Major id: %u,  minor id: %u
ca:    Id major: %u,  id menor: %u

en:    Num:    Value          Size Type    Bind   Vis      Ndx Name
ca:    Nom.:   Valor          Mida Tipus   Unió   Vis      Nom Ndx

en:    Num:    Value          Size Type    Bind   Vis+Other Ndx(SecName) Name [+ Version Info]
ca:    Num:    Valor          Tipus de Mida    Unió   Vis+Altre Ndx(NomSec) Nom [+ Info Versió]

en:    Num:    Value  Size Type    Bind   Vis      Ndx Name
ca:    Nom.:   Valor  Mida Tipus   Unió   Vis      Nom Ndx

en:    Num:    Value  Size Type    Bind   Vis+Other  Ndx(SecName) Name [+ Version Info]
ca:    Num:    Valor  Tipus de mida  Unió  Vis+Altre  Ndx(NomSec) Nom [+ Info Versió]

en:    Patch time:
ca:    Temps de pegat:

en:    Pointer Size:  %d
ca:    Mida del punter:  %d

en:    Section contributions:
ca: Contribucions de la secció:

en:    Signature:     %#llx
ca:    Signatura:     %#llx

en:    Signature:     %#lx
ca:    Signatura:     %#lx

en:    Stack Size: 0x%x
ca:    Mida de la pila: 0x%x

en:    Stack allocated: %x
ca:    Pila assignada: %x

en:    Type Offset:   %#llx
ca:    Posició de tipus:   %#llx

en:    Type Offset:   %#lx
ca:    Posició de tipus:   %#lx

en:    Unit Type:     %s (%x)
ca:    Tipus d'unitat:     %s (%x)

en:    Version:       %d
ca:    Versió:        %d

en:    [Index]    Name
ca:    [Índex]    Nom

en:    description data:
ca:    dades de descripció:

en:    identity: %s
ca:     identitat: %s

en:   # sc         value    section  type aux name/off
ca:   # sc         valor    secció  tipus aux nom/deshabilitat

en:   %#06zx:   Name index: %lx
ca:   %#06zx:   Índex de noms: %lx

en:   %#06zx:   Name: %s
ca:   %#06zx:   Nom: %s

en:   %#06zx: Parent %d, name index: %ld
ca:   %#06zx: Pare %d, índex de noms: %ld

en:   %#06zx: Parent %d: %s
ca:   %#06zx: Pare %d: %s

en:   %#06zx: Rev: %d  Flags: %s
ca:   %#06zx: Rev: %d  Senyaladors: %s

en:   %#06zx: Version: %d
ca:   %#06zx: Versió: %d

en:   %*s %*s Purpose
ca:   %*s %*s Propòsit

en:   %*s %10s %*s Purpose
ca:   %*s %10s %*s Propòsit

en:   %-20s %-10s	Description
ca:   %-20s %10s	Descripció

en:   %u index entry:
     |   %u index entries:
ca[0]:   %u entrada d'índex:
ca[1]:   %u entrades d'índex:

en:   (Starting at file offset: 0x%lx)
ca:   (S'està començant a la posició del fitxer: 0x%lx)

en:   (Unknown inline attribute value: %#llx)
ca:   (Valor de l'atribut en línia desconegut: %#llx)

en:   (Unknown inline attribute value: %#lx)
ca:   (Valor de l'atribut en línia desconegut: %#lx)

en:   --ctf-parent=<name>    Use CTF archive member <name> as the CTF parent
ca:   --ctf-parent=<om>  Usa el membre <nom> de l'arxiu CTF com a pare CTF

en:   --ctf-strings=<number|name>
                             Use section <number|name> as the CTF external strtab
ca:   --ctf-strings=<nombre|nom>
                             Usa la secció <nombre|nom> com el strtab extern CTF

en:   --ctf-symbols=<number|name>
                             Use section <number|name> as the CTF external symtab
ca:   --ctf-symbols=<nombre|nom>
                             Usa la secció <nombre|nom> com el symtab extern CTF

en:   --ctf=<number|name>    Display CTF info from section <number|name>
ca:   --ctf=<nombre|nom>    Mostra la informació CTF de la secció <nombre|nom>

en:   --dwarf-depth=N        Do not display DIEs at depth N or greater
ca:   --dwarf-depth=N        No mostris DIE a la profunditat N o més gran

en:   --dwarf-start=N        Display DIEs starting at offset N
ca:   --dwarf-start=N        Mostra els DIE començant a la posició N

en:   --enable-x86-feature [ibt|shstk|lam_u48|lam_u57]
                                  Enable x86 feature
      --disable-x86-feature [ibt|shstk|lam_u48|lam_u57]
                                  Disable x86 feature
ca:   --enable-x86-feature [ibt|shstk|lam_u48|lam_u57]
                                  Habilita la característica x86
      --disable-x86-feature [ibt|shstk|lam_u48|lam_u57]
                                  Deshabilita la característica x86

en:   --input-mach [none|i386|iamcu|l1om|k1om|x86_64]
                                  Set input machine type
      --output-mach [none|i386|iamcu|l1om|k1om|x86_64]
                                  Set output machine type
      --input-type [none|rel|exec|dyn]
                                  Set input file type
      --output-type [none|rel|exec|dyn]
                                  Set output file type
      --input-osabi [%s]
                                  Set input OSABI
      --output-osabi [%s]
                                  Set output OSABI
      --input-abiversion [0-255]  Set input ABIVERSION
      --output-abiversion [0-255] Set output ABIVERSION
ca:   --input-mach [none]i386]iamcu]l1om]k1om]x8664]
                                  Estableix el tipus de màquina d'entrada
      --output-mach [none]i386]iamcu]l1om]k1om]x8664]
                                  Estableix el tipus de màquina de sortida
      --input-type [none]rel]exec]dyn]
                                  Estableix el tipus de fitxer d'entrada
      --output-type [none]rel]exec]dyn]
                                  Estableix el tipus de fitxer de sortida
      --input-osabi [%s]
                                  Estableix l'OSABI d'entrada
      --output-osabi [%s]
                                  Estableix l'OSABI de sortida
      --input-abiversion [0-255] Estableix l'ABIVERSION de l'entrada
      --output-abiversion [0-255] Estableix l'ABIVERSION de la sortida

en:   --output=DIRNAME - specify the output directory for extraction operations
ca:   --output=NOMDIR  - especifica el directori de sortida per a l'extracció

en:   --plugin <name>              Load the specified plugin
ca:   --plugin <nom>               Carrega el connector especificat

en:   --plugin <p> - load the specified plugin
ca:   --plugin <p> - carrega el connector especificat

en:   --record-libdeps=<text> - specify the dependencies of this library
ca: --record-libdeps {<text> - especifiqueu les dependències d'aquesta biblioteca

en:   --sframe[=NAME]        Display SFrame info from section NAME, (default '.sframe')
ca:   --sframe[=NOM]        Mostra la informació de l'SFrame des del NOM de la secció (per defecte «.sframe»)

en:   --target=BFDNAME - specify the target object format as BFDNAME
ca:   --target=NOMBFD  - especifica el format de l'object destí com NOMBFD

en:   --thin       - make a thin archive
ca:   --thin          - fes un arxiu prim

en:   -A --arch-specific     Display architecture specific information (if any)
ca:   -A --arch-specific    Mostra informació específica de l'arquitectura (si n'hi ha)

en:   -A, --print-file-name  Print name of the input file before every symbol
ca: -A, --print-file-name  Imprimeix el nom del fitxer d'entrada abans de cada símbol

en:   -B                     Same as --format=bsd
ca:   -B                     Igual que --format=bsd

en:   -C --demangle[=STYLE]  Decode mangled/processed symbol names
ca:   -C --demangle[STYLESTYLE]  Descodifica els noms dels símbols mangled/processats

en:   -C, --demangle[=STYLE]         Decode mangled/processed symbol names
ca: -C, --demangle[=STYLE]         Descodifica els noms dels símbols descodificats/processat

en:   -C, --demangle[=STYLE] Decode mangled/processed symbol names
ca: -C, --demangle[=STYLE] Descodifica els noms dels símbols descodificats/processats

en:   -D                           Use zero for symbol map timestamp
      -U                           Use actual symbol map timestamp (default)
ca:   -D                           Usa zero per a marques horàries del mapa de símbols
      -U                           Usa la marca horària real del mapa de simbols (predeterminat)

en:   -D                           Use zero for symbol map timestamp (default)
      -U                           Use an actual symbol map timestamp
ca:   -D                           Usa zero per a la marca horària del mapa de símbols (predeterminat)
      -U                           Usa una marca horària real del mapa de símbols

en:   -D --enable-deterministic-archives
                                       Produce deterministic output when stripping archives
      -U --disable-deterministic-archives
                                       Disable -D behavior (default)
ca:   -D --enable-deterministic-archives
                                       Produeix sortida determinista quan es redueixin fitxers
      -U --disable-deterministic-archives
                                       Desactiva el comportament -D

en:   -D --enable-deterministic-archives
                                       Produce deterministic output when stripping archives (default)
      -U --disable-deterministic-archives
                                       Disable -D behavior
ca:   -D --enable-deterministic-archives
                                       Produeix sortida determinística quan es redueixin els fitxers (predeterminat)n
      -U --disable-deterministic-archives
                                       Desactiva el comportament -D

en:   -D --use-dynamic       Use the dynamic section info when displaying symbols
ca:   -D --use-dynamic       Usa la informació de la secció dinàmica quan es mostrin símbols

en:   -D, --disassemble-all    Display assembler contents of all sections
ca:   -D, --disassemble-all   Mostra el contingut de l'assemblador de totes les seccions

en:   -D, --dynamic          Display dynamic symbols instead of normal symbols
ca:   -D, --dynamic        Mostra els símbols dinàmics en lloc dels símbols normals

en:   -EB --endian=big               Assume big endian format when disassembling
ca: -EB --endian=big    Assumeix el format big endian en desassemblar

en:   -EL --endian=little            Assume little endian format when disassembling
ca: -EL --endian=little      Assumeix el format endian petit en desassemblar

en:   -F, --file-offsets             Include file offsets when displaying information
ca:    -F,  --file-offsets            Inclou el

en:   -G, --stabs              Display (in raw form) any STABS info in the file
ca: -G, --stabs             Mostra (en forma RAW) qualsevol informació STABS al fitxer

en:   -H --help                    Print this help message
      -v --verbose                 Verbose - tells you what it's doing
      -V --version                 Print version information
ca:   -H --help                    Imprimeix aquest missatge d'ajuda
      -v --verbose                 Imprimeix missatges - us diu el que s'està 
                                    fent
      -V --version                 Imprimeix la versió d'informació

en:   -H --help              Display this information
ca:    -H --help                 Mostra aquesta informació.

en:   -H, --help               Display this information
ca:    -H --help                 Mostra aquesta informació

en:   -I --histogram         Display histogram of bucket list lengths
ca:   -I --histogram         Mostra l'histograma de les longituds de la llista de contenidors

en:   -I --input-target <bfdname>      Assume input file is in format <bfdname>
      -O --output-target <bfdname>     Create an output file in format <bfdname>
      -B --binary-architecture <arch>  Set output arch, when input is arch-less
      -F --target <bfdname>            Set both input and output format to <bfdname>
         --debugging                   Convert debugging information, if possible
      -p --preserve-dates              Copy modified/access timestamps to the output
ca:   -I --input-target <bfdname>      Suposa que el fitxer d'entrada està en format <bfdname>
      -O --output-target <bfdname>     Crea un fitxer de sortida en format <bfdname>
      -B --binary-architecture <arch>  Estableix la sortida a <arch>, quan l'entrada és independent de l'arquitectura
      -F --target <bfdname>            Estableix el format tant d'entrada com de sortida a <bfdname>
         --debugging                   Converteix la informació de depuració, si és possible
      -p --preserve-dates              Copia les marques horàries de modificat/accés a l'output

en:   -I --input-target=<bfdname>      Assume input file is in format <bfdname>
      -O --output-target=<bfdname>     Create an output file in format <bfdname>
      -F --target=<bfdname>            Set both input and output format to <bfdname>
      -p --preserve-dates              Copy modified/access timestamps to the output
ca:   -I --input-target=<bfdname>      Suposa que el fitxer d'entrada és en format <bfdname>
      -O --output-target=<bfdname>     Crea un fitxer de sortida en format <bfdname>
      -F --target=<bfdname>            Estableix el format tant d'entrada com de sortida a <bfdname>
      -p --preserve-dates              Copia les marques horàries de modificació/accés a <bfdname>

en:   -I, --include=DIR              Add DIR to search list for source files
ca:      -I, --include=DIR       Afegeix DIR a la llista de cerca de fitxers font

en:   -L --lint|--enable-checks
                             Display warning messages for possible problems
ca:   -L --lints--enable-checks
                             Mostra els missatges d'avís per a possibles problemes

en:   -L, --process-links      Display the contents of non-debug sections in
                                separate debuginfo files.  (Implies -WK)
ca:   -L, --process-links mostra el contingut de les seccions que no són de depuració a
                                Separa els fitxers debuginfo.  (Implies -WK)

en:   -M, --disassembler-options=OPT Pass text OPT on to the disassembler
ca:   -M, --disassembler-options=OPT Passa text OPT al desassemblador

en:   -P --process-links     Display the contents of non-debug sections in separate
                              debuginfo files.  (Implies -wK)
ca:   -P --process-links     Mostra el contingut de les seccions que no són de depuració per separat
                              fitxers debuginfo.  (Implica -wK)

en:   -P, --portability      Same as --format=posix
ca:   -P, --portability      Igual que --format asposix

en:   -P, --private=OPT,OPT... Display object format specific contents
ca: -P, --private...OPT,OPT...    Mostra el contingut específic del format de l'objecte

en:   -R --relocated-dump=<number|name>
                             Dump the relocated contents of section <number|name>
ca:   -R --relocated-dump=<nombre|nom>
                             Bolca els continguts reubicats de la secció <nombre|nom>

en:   -R --remove-section=<name>       Also remove section <name> from the output
         --remove-relocations <name>   Remove relocations from section <name>
         --strip-section-headers       Strip section headers from the output
      -s --strip-all                   Remove all symbol and relocation information
      -g -S -d --strip-debug           Remove all debugging symbols & sections
         --strip-dwo                   Remove all DWO sections
         --strip-unneeded              Remove all symbols not needed by relocations
         --only-keep-debug             Strip everything but the debug information
      -M  --merge-notes                Remove redundant entries in note sections (default)
          --no-merge-notes             Do not attempt to remove redundant notes
      -N --strip-symbol=<name>         Do not copy symbol <name>
         --keep-section=<name>         Do not strip section <name>
      -K --keep-symbol=<name>          Do not strip symbol <name>
         --keep-section-symbols        Do not strip section symbols
         --keep-file-symbols           Do not strip file symbol(s)
      -w --wildcard                    Permit wildcard in symbol comparison
      -x --discard-all                 Remove all non-global symbols
      -X --discard-locals              Remove any compiler-generated symbols
      -v --verbose                     List all object files modified
      -V --version                     Display this program's version number
      -h --help                        Display this output
         --info                        List object formats & architectures supported
      -o <file>                        Place stripped output into <file>
ca:   -R --remove-section=<nom>        Elimina la secció <nom> de la sortida
      -s --strip-all                   Elimina tota la informació sobre símbols i 
                                        relocalització
      -g -S -d --strip-debug           Elimina tots els símbols i seccions de
                                        depuració
         --strip-dwo                   Elimina totes les seccions DWO
         --strip-unneeded              Elimina tots els símbols que no es necessitin
                                        per a relocalitzacions
         --only-keep-debug             Elimina tot excepte la informació de
                                        depuració
      -M  --merge-notes                Elimina entrades redudants a les seccions de notes (predeterminat)
          --no-merge-notes             No intentis eliminar notes redundants
      -N --strip-symbol=<nom>          No copiïs el símbol <nom>
      -K --keep-symbol=<nom>           No eliminis el símbol <nom>
         --keep-file-symbols           No eliminis el(s) símbol(s) del fitxer
      -w --wildcard                    Permet comodins en les comparacions de
                                        símbols
      -x --discard-all                 Elimina tots els símbols no globals
      -X --discard-locals              Elimina tots els símbols generats pel
                                        compilador
      -v --verbose                     Llista tots els fitxers objecte modificats
      -V --version                     Mostra el nombre de versió d'aquest programa
      -h --help                        Mostra aquesta sortida
         --info                        Llista els formats i arquitectures suportats
      -o <fitxer>                      Posa la sortida netejada a <fitxer>

en:   -R, --dynamic-reloc      Display the dynamic relocation entries in the file
ca: -R, --dynamic-reloc   Mostra les entrades dinàmiques de reubicació al fitxer

en:   -S --section-headers   Display the sections' header
ca:   -S --section-headers    Mostra la capçalera de les seccions

en:   -S, --print-size       Print size of defined symbols
ca:    -S, --print-size      Mida d'impressió dels símbols definits

en:   -S, --source             Intermix source code with disassembly
ca:    -S , --source                 Entremescla codi font amb desassemblador

en:   -T --silent-truncation If a symbol name is truncated, do not add [...] suffix
ca:   -T --silent-truncation Si un nom de símbol està truncat, no afegeixis [...] sufix

en:   -T, --dynamic-syms       Display the contents of the dynamic symbol table
ca:   -T, --dynamic-syms    Mostra el contingut de la taula de símbols dinàmics

en:   -U, --defined-only     Display only defined symbols
ca:   -U, --defined-only    Mostra només els símbols definits

en:   -U[d|l|i|x|e|h]                Controls the display of UTF-8 unicode characters
      --unicode=[default|locale|invalid|hex|escape|highlight]
ca:   -U[d|l|i|x|e|h]               Controla la visualització dels caràcters unicode UTF-8
      --unicode][default]locale]invalid]hex]escape]highlight]

en:   -V --version-info      Display the version sections (if present)
ca:   -V --version-info      Mostra les seccions de versió (si n'hi ha)

en:   -V, --version          Display this program's version number
ca:    -V --version              Mostra el nombre de versió del programa.

en:   -W --wide              Allow output width to exceed 80 characters
ca:   -W --wide              Permet que l'amplada de sortida superi els 80 caràcters

en:   -W, --dwarf[a/=abbrev, A/=addr, r/=aranges, c/=cu_index, L/=decodedline,
                  f/=frames, F/=frames-interp, g/=gdb_index, i/=info, o/=loc,
                  m/=macro, p/=pubnames, t/=pubtypes, R/=Ranges, l/=rawline,
                  s/=str, O/=str-offsets, u/=trace_abbrev, T/=trace_aranges,
                  U/=trace_info]
                               Display the contents of DWARF debug sections
ca: -W, --dwarf[a/,abbrev, A/addaddr, r/,aranges, c/,cuindex, L/,decodedline,
                  f/,frames, F/,frames-interp, g/,gdbindex, i/,info, o/,loc,
                  m/,macro, p/spubnames, t/spubtypes, R/,Ranges, l/,rawline,
                  s/,str, O/,str-offsets, u/,traceabbrev, T/,tracearanges,
                  U/]traceinfo]
                               Mostra el contingut de les seccions de depuració DWARF

en:   -W, --no-weak          Ignore weak symbols
ca:   -W, --no-weak          Ignora els símbols febles

en:   -WD --dwarf=use-debuginfod
                               When following links, also query debuginfod servers (default)
ca: -WD --dwarf=use-debuginfod
                               En seguir enllaços, també consulta els servidors debuginfod (per defecte)

en:   -WE --dwarf=do-not-use-debuginfod
                               When following links, do not query debuginfod servers
ca:   -WE --dwarfddo-not-use-debuginfod
                               En seguir els enllaços, no consultar els servidors debuginfod

en:   -WK,--dwarf=follow-links
                               Follow links to separate debug info files
ca:   -WK,--dwarfsfollow-links
                               Segueix els enllaços per separar els fitxers d'informació de depuració

en:   -WK,--dwarf=follow-links
                               Follow links to separate debug info files (default)
ca:    -WK,--dwarfsfollow-links
                               Segueix els enllaços per separar els fitxers d'informació de depuració (predeterminat)

en:   -WN,--dwarf=no-follow-links
                               Do not follow links to separate debug info files
ca:   -WN,--dwarfsno-follow-links
                               No segueixis els enllaços per separar els fitxers d'informació de depuració

en:   -WN,--dwarf=no-follow-links
                               Do not follow links to separate debug info files
                                (default)
ca:   -WN,--dwarfsno-follow-links
                               No segueixis els enllaços per separar els fitxers d'informació de depuració
                               (predeterminat)

en:   -Wk,--dwarf=links        Display the contents of sections that link to
                                separate debuginfo files
ca:   -Wk,--dwarf thelinks Mostra el contingut de les seccions a les quals enllaça
                                Separa els fitxers debuginfo

en:   -X 32_64               (ignored)
ca:    -X 32-64                (ignorat)

en:   -Z, --decompress         Decompress section(s) before displaying their contents
ca:   -Z, --decompress        Descomprimeix les seccions abans de mostrar el seu contingut

en:   -a - --all                Scan the entire file, not just the data section
      -d --data                 Only scan the data sections in the file [default]
ca:   -a - --all                Escaneja tot el fitxer, no només la secció de dades
      -d --data                 Escaneja només les seccions de dades del fitxer [per defecte]

en:   -a - --all                Scan the entire file, not just the data section [default]
      -d --data                 Only scan the data sections in the file
ca:   -a - --all                Escaneja tot el fitxer, no només la secció de dades [per defecte]
      -d --data                 Escaneja només les seccions de dades del fitxer

en:   -a --all               Equivalent to: -h -l -S -s -r -d -V -A -I
ca:   -a --all               Equivalent a: -h -l -S -s -r -d -V -A -I

en:   -a, --archive-headers    Display archive header information
ca: -a, --archive-headers    Mostra la informació de la capçalera de l'arxiu

en:   -a, --debug-syms       Display debugger-only symbols
ca: -a, --debug-syms       Mostra els símbols de només el depurador

en:   -b, --target=BFDNAME           Specify the target object format as BFDNAME
ca:   -b --target=NOMBFD      Especifica el format de l'object destí com NOMBFD

en:   -c --archive-index     Display the symbol/file index in an archive
ca:   -c --archive-index      Mostra l'índex de símbols/fitxers en un arxiu

en:   -d --dynamic           Display the dynamic section (if present)
ca:   -d --dynamic           Mostra la secció dinàmica (si n'hi ha)

en:   -d, --disassemble        Display assembler contents of executable sections
ca: -d, --disassemble Mostra el contingut de l'assemblador de seccions executables

en:   -e                     (ignored)
ca:   -e                      (ignorat)

en:   -e --headers           Equivalent to: -h -l -S
ca:   -e --headers           Equivalent a: -h -l -S

en:   -e, --debugging-tags     Display debug information using ctags style
ca:    -e, --debugging-tags   Mostra la informació de depuració utilitzant l'estil ctags

en:   -f --print-file-name      Print the name of the file before each string
      -n <number>               Locate & print any sequence of at least <number>
        --bytes=<number>         displayable characters.  (The default is 4).
      -t --radix={o,d,x}        Print the location of the string in base 8, 10 or 16
      -w --include-all-whitespace Include all whitespace as valid string characters
      -o                        An alias for --radix=o
      -T --target=<BFDNAME>     Specify the binary file format
      -e --encoding={s,S,b,l,B,L} Select character size and endianness:
                                s = 7-bit, S = 8-bit, {b,l} = 16-bit, {B,L} = 32-bit
      --unicode={default|locale|invalid|hex|escape|highlight}
      -U {d|l|i|x|e|h}          Specify how to treat UTF-8 encoded unicode characters
      -s --output-separator=<string> String used to separate strings in output.
      @<file>                   Read options from <file>
      -h --help                 Display this information
      -v -V --version           Print the program's version number
ca:   -f --print-file-name      Imprimeix el nom del fitxer abas de cada cadena
      -n <nombre>               Localitza i imprimeix qualsevol seqüència d'almenys <nombre>
        --bytes=<nombre>        caràcters imprimibles.  (Per defecte és 4)
      -t --radix={o,d,x}        Imprimeix la localització de la cadena en base 8, 10 o 16
      -w --include-all-whitespace Inclou tot l'espai en blanc com a cadenes vàlides de caràcters 
      -o                        Un àlias per a --radix=o
      -T --target=<BFDNAME>     Especifica el format de fitxer binari
      -e --encoding={s,S,b,l,B,L} Selecciona la mida de caràcter i codifiació endian:
                                s = 7-bit, S = 8-bit, {b,l} = 16-bit, {B,L} = 32-bit
      --unicode={default|locale|invalid|hex|escape|highlight}
      -U {d|l|i|x|e|h}          Especifica com tractar als caràcters unicode codificats UTF-8
      -s --output-separator=<string> Cadena per separar a les cadenes a la sortida.
      @<fitxer>                 Llegeix les opcions des de fitxer
      -h --help                 Mostra aquesta informació
      -v -V --version           Imprimeix la versió del programa

en:   -f, --file-headers       Display the contents of the overall file header
ca: -f, --file-headers      Mostra el contingut de la capçalera general del fitxer

en:   -f, --format=FORMAT    Use the output format FORMAT.  FORMAT can be `bsd',
                               `sysv', `posix' or 'just-symbols'.
                               The default is `bsd'
ca:    -f, --format.FORMAT   Usa el format de sortida FORMAT.  El FORMAT pot ser «bsd»,
                               «sysv», «posix» o «just-symbols».
                               El valor per defecte és «bsd»

en:   -g --section-groups    Display the section groups
ca:   -g --section-groups    Mostra els grups de seccions

en:   -g, --debugging          Display debug information in object file
ca:   -g, --debugging          Mostra la informació de depuració al fitxer object

en:   -g, --extern-only      Display only external symbols
ca:   -g, --extern-only        Mostra només els símbols externs

en:   -h --file-header       Display the ELF file header
ca:   -h --file-header       Mostra la capçalera del fitxer ELF

en:   -h --help                   Display this information
      -v --version                Display the version number of %s
ca:  Les opcions són:
      -h --help                   Mostra aquesta informació
      -v --version                Mostra el nombre de versió de %s

en:   -h, --[section-]headers  Display the contents of the section headers
ca: -h, --[section-]headers Mostra el contingut de les capçaleres de la secció

en:   -h, --help             Display this information
ca:    -h, --help                 Mostra aquesta informació

en:   -i --instruction-dump=<number|name>
                             Disassemble the contents of section <number|name>
ca:   -i --instruction-dump=<nombre|nom>
                             Desassembla els continguts de la secció <nombre|nom>

en:   -i, --info               List object formats and architectures supported
ca:    -i, --info       Llista els formats d'objecte i les arquitectures admeses

en:   -j --only-section <name>         Only copy section <name> into the output
         --add-gnu-debuglink=<file>    Add section .gnu_debuglink linking to <file>
      -R --remove-section <name>       Remove section <name> from the output
         --remove-relocations <name>   Remove relocations from section <name>
         --strip-section-headers              Strip section header from the output
      -S --strip-all                   Remove all symbol and relocation information
      -g --strip-debug                 Remove all debugging symbols & sections
         --strip-dwo                   Remove all DWO sections
         --strip-unneeded              Remove all symbols not needed by relocations
      -N --strip-symbol <name>         Do not copy symbol <name>
         --strip-unneeded-symbol <name>
                                       Do not copy symbol <name> unless needed by
                                         relocations
         --only-keep-debug             Strip everything but the debug information
         --extract-dwo                 Copy only DWO sections
         --extract-symbol              Remove section contents but keep symbols
         --keep-section <name>         Do not strip section <name>
      -K --keep-symbol <name>          Do not strip symbol <name>
         --keep-section-symbols        Do not strip section symbols
         --keep-file-symbols           Do not strip file symbol(s)
         --localize-hidden             Turn all ELF hidden symbols into locals
      -L --localize-symbol <name>      Force symbol <name> to be marked as a local
         --globalize-symbol <name>     Force symbol <name> to be marked as a global
      -G --keep-global-symbol <name>   Localize all symbols except <name>
      -W --weaken-symbol <name>        Force symbol <name> to be marked as a weak
         --weaken                      Force all global symbols to be marked as weak
      -w --wildcard                    Permit wildcard in symbol comparison
      -x --discard-all                 Remove all non-global symbols
      -X --discard-locals              Remove any compiler-generated symbols
      -i --interleave[=<number>]       Only copy N out of every <number> bytes
         --interleave-width <number>   Set N for --interleave
      -b --byte <num>                  Select byte <num> in every interleaved block
         --gap-fill <val>              Fill gaps between sections with <val>
         --pad-to <addr>               Pad the last section up to address <addr>
         --set-start <addr>            Set the start address to <addr>
        {--change-start|--adjust-start} <incr>
                                       Add <incr> to the start address
        {--change-addresses|--adjust-vma} <incr>
                                       Add <incr> to LMA, VMA and start addresses
        {--change-section-address|--adjust-section-vma} <name>{=|+|-}<val>
                                       Change LMA and VMA of section <name> by <val>
         --change-section-lma <name>{=|+|-}<val>
                                       Change the LMA of section <name> by <val>
         --change-section-vma <name>{=|+|-}<val>
                                       Change the VMA of section <name> by <val>
        {--[no-]change-warnings|--[no-]adjust-warnings}
                                       Warn if a named section does not exist
         --set-section-flags <name>=<flags>
                                       Set section <name>'s properties to <flags>
         --set-section-alignment <name>=<align>
                                       Set section <name>'s alignment to <align> bytes
         --add-section <name>=<file>   Add section <name> found in <file> to output
         --update-section <name>=<file>
                                       Update contents of section <name> with
                                       contents found in <file>
         --dump-section <name>=<file>  Dump the contents of section <name> into <file>
         --rename-section <old>=<new>[,<flags>] Rename section <old> to <new>
         --long-section-names {enable|disable|keep}
                                       Handle long section names in Coff objects.
         --change-leading-char         Force output format's leading character style
         --remove-leading-char         Remove leading character from global symbols
         --reverse-bytes=<num>         Reverse <num> bytes at a time, in output sections with content
         --redefine-sym <old>=<new>    Redefine symbol name <old> to <new>
         --redefine-syms <file>        --redefine-sym for all symbol pairs 
                                         listed in <file>
         --srec-len <number>           Restrict the length of generated Srecords
         --srec-forceS3                Restrict the type of generated Srecords to S3
         --strip-symbols <file>        -N for all symbols listed in <file>
         --strip-unneeded-symbols <file>
                                       --strip-unneeded-symbol for all symbols listed
                                         in <file>
         --keep-symbols <file>         -K for all symbols listed in <file>
         --localize-symbols <file>     -L for all symbols listed in <file>
         --globalize-symbols <file>    --globalize-symbol for all in <file>
         --keep-global-symbols <file>  -G for all symbols listed in <file>
         --weaken-symbols <file>       -W for all symbols listed in <file>
         --add-symbol <name>=[<section>:]<value>[,<flags>]  Add a symbol
         --alt-machine-code <index>    Use the target's <index>'th alternative machine
         --writable-text               Mark the output text as writable
         --readonly-text               Make the output text write protected
         --pure                        Mark the output file as demand paged
         --impure                      Mark the output file as impure
         --prefix-symbols <prefix>     Add <prefix> to start of every symbol name
         --prefix-sections <prefix>    Add <prefix> to start of every section name
         --prefix-alloc-sections <prefix>
                                       Add <prefix> to start of every allocatable
                                         section name
         --file-alignment <num>        Set PE file alignment to <num>
         --heap <reserve>[,<commit>]   Set PE reserve/commit heap to <reserve>/
                                       <commit>
         --image-base <address>        Set PE image base to <address>
         --section-alignment <num>     Set PE section alignment to <num>
         --stack <reserve>[,<commit>]  Set PE reserve/commit stack to <reserve>/
                                       <commit>
         --subsystem <name>[:<version>]
                                       Set PE subsystem to <name> [& <version>]
         --compress-debug-sections[={none|zlib|zlib-gnu|zlib-gabi|zstd}]
    				   Compress DWARF debug sections
         --decompress-debug-sections   Decompress DWARF debug sections using zlib
         --elf-stt-common=[yes|no]     Generate ELF common symbols with STT_COMMON
                                         type
         --verilog-data-width <number> Specifies data width, in bytes, for verilog output
      -M  --merge-notes                Remove redundant entries in note sections
          --no-merge-notes             Do not attempt to remove redundant notes (default)
      -v --verbose                     List all object files modified
      @<file>                          Read options from <file>
      -V --version                     Display this program's version number
      -h --help                        Display this output
         --info                        List object formats & architectures supported
ca:   -j --only-section <nom>          Copia sols <nom> a la sortida
         --add-gnu-debuglink=<fitxer>  Afegeix la secció .gnu_debuglink a <fitxer>
      -R --remove-section <nom>        Elimina la secció <nom> de la sortida
         --remove-relocations <name>   Elimina les relocalitzacions de la secció <nom>
         --strip-section-headers       Treu la capçalera de secció de la sortida
      -S --strip-all                   Elimina tota la informació sobre símbols
                                        i relocalització
      -g --strip-debug                 Elimina totes les seccions i símbols de
                                        depuració
         --strip-dwo                   Elimina totes les seccoins DWO
         --strip-unneeded              Elimina tots els símbols que no siguin
                                        necessaris per a la relocalització
      -N --strip-symbol <nom>          No copiïs el símbol <nom>
         --strip-unneeded-symbol <nom>
                                       No copiïs el símbol <nom> a no ser que
                                        es necessiti per relocalitzacions
         --only-keep-debug             Elimina tot excepte la informació de
                                        depuració
         --extract-dwo                 Copia sols les seccions DWO
         --extract-symbol              Elimina els continguts de la secció però
                                        manté els símbols
      -K --keep-symbol <nom>           No eliminis el símbol <nom>
         --keep-section-symbols        No treguis els símbols de secció
         --keep-file-symbols           No eliminis el(s) símbols(s) de fitxers
         --localize-hidden             Converteix tots els símbols ELF amagats a
                                        locals
      -L --localize-symbol <nom>       Força que el símbol <nom> es marqui com a 
         --globalize-symbol <nom>      Força que el símbol <nom> es marqui com a 
                                        global
      -G --keep-global-symbol <nom>    Localitza tots els símbols excepte <nom>
      -W --weaken-symbol <nom>         Força que el símbol <nom> es marqui com a 
                                        feble
         --weaken                      Força que tots els símbols globals es marquin
                                        com a febles
      -w --wildcard                    Permet comodí en comparació de símbols
      -x --discard-all                 Elimina tots els símbols no globals
      -X --discard-locals              Remou qualsevol símbols generat pel
                                        compilador 
      -i --interleave [<nombre>]       Copia únicament N de cada <nombre> bytes
         --interleave-width <number>   Estableix N per a --interleave
      -b --byte <num>                  Selecciona el byte <num> en cada bloc
                                        intercalat
         --gap-fill <val>              Omple els buits entre seccions amb <val>
         --pad-to <adr>                Omple l'última secció fins a  l'adreça <adr>
         --set-start <adr>             Estableix l'adreça d'inici a <adr>
        {--change-start|--adjust-start} <incr>
                                       Afegeix <incr> a l'adreça d'inici
        {--change-addresses|--adjust-vma} <incr>
                                       Afegeix <incr> a les adreces LMA,
                                       VMA i d'inici
        {--change-section-address|--adjust-section-vma} <nom>{=|+|-}<val>
                                       Canvia l'LMA i la VMA de la secció <nom>
                                        per <val>
         --change-section-lma <nom>{=|+|-}<val>
                                       Canvia l'LMA de la secció <nom> per <val>
         --change-section-vma <nom>{=|+|-}<val>
                                       Canvia la VMA de la secció <nom>
                                       per <val>
        {--[no-]change-warnings|--[no-]adjust-warnings}
                                       Adverteix si no existeix una secció amb nom
         --set-section-flags <nom>=<senyaladors>
                                       Estableix les propietats de la secció <nom>
                                        a <indicadors>
         --set-section-alignment <nom>=<alineació>
                                       Estableix l'alineació de la secció <nom> a
                                        <alineació> bytes
         --add-section <nom>=<fitxer>  Afegeix la secció <nom> trobada a <fitxer>
                                        a la sortida
         --update-section <nom>=<fitxer>
                                       Actualitza els continguts de la secció <nom>
                                        amb els continguts trobats a <fitxer>
         --dump-section <nom>=<fitxer> 
                                       Bolca els continguts de la secció <nom> a 
                                        <fitxer>
         --rename-section <vella>=<nova>[,<indicadors>] Rebateja la secció <vella>
                                        a <nova>
         --long-section-names {enable|disable|keep}
                                       Gestiona els noms llargs de secció a objectes
                                        Coff.
         --change-leading-char         Força l'estil dels caràcters inicials del
                                        format de la sortida
         --remove-leading-char         Elimina els caràcters inicials dels símbols
                                        globals
         --reverse-bytes=<num>         Reverteix <num> bytes cada cop, a les
                                        seccions amb contingut de la sortida
         --redefine-sym <vell>=<nou>   Redefineix el nom del símbol <vell> a <nou>
         --redefine-syms <fitxer>      --redefineix-símbols per a totes les
                                        parelles de símbols llistades a <fitxer>
         --srec-len <nombre>           Restringeix la longitud dels Srecords 
                                        generats
         --srec-forceS3                Restringeix el tipus de Srecords generats
                                        a S3
         --strip-symbols <fitxer>      -N per a tots els símbols llistats a <fitxer>
         --strip-unneeded-symbols <fitxer>
                                       --elimina-símbols-no-necessitats
                                       per a tots els símbols llistats a <fitxer>
         --keep-symbols <fitxer>       -K per a tots els símbols llistats a <fitxer>
         --localize-symbols <fitxer>   -L per a tots els símbols llistats a <fitxer>
         --globalize-symbols <fitxer>  --globalitza-símbols per a tots el que hi ha
                                        a <fitxer>
         --keep-global-symbols <fitxer> -G per a totes els símbols llistats a 
                                        <fitxer>
         --weaken-symbols <fitxer>     -W per a tots els símbols  a <fitxer>
         --add-symbol <name>=[<secció>:]<valor>[,<senyalador>]  
                                       Afegeix un símbol
         --alt-machine-code <índex>    Usa la màquina alternativa amb índex
                                        <index>-èssim del destí
         --writable-text               Marca el text de la sortida com escrivible
         --readonly-text               Marca el text de la sortida com protegit
         --pure                        Marca el fitxer de sortida com paginat per
                                        demanda
         --impure                      Marca el fitxer de sortida com impur
         --prefix-symbols <prefix>     Afegeix <prefix> al començament de cada nom
                                        de símbol
         --prefix-sections <prefix>    Afegeix <prefix> al començament de cada nom
                                        de secció
         --prefix-alloc-sections <prefix>
                                       Afegeix <prefix> al començament de cada nom 
                                        de secció assignat
         --file-alignment <num>        Estableix l'alineació del fitxer PE a <num>
         --heap <reserva>[,<publica>]  Estableix la memòria reserva/publica PD a 
                                        <reserva>/<publica>
         --image-base <adreça>         Estableix la base de la imatge PE a <adreça>
         --section-alignment <num>     Estableix l'alineació de la secció PE a <num>
         --stack <reserva>[,<publica>] Estableix la pila reserva/publica PE a 
                                        <reserva>/<publica>
         --subsystem <nom>[:<versió>]  Estableix el subsistema PE a <nom> 
                                        [& <versió>]
         --compress-debug-sections     Comprimeix les seccions de depuració DWARF 
                                        usant zlib
         --decompress-debug-sections   Descomprimeix les seccions de depuració DWARF 
         --elf-stt-common=[yes|no]     Genera símbols ELF comuns amb tipus STT_COMMON
         --verilog-data-width <nombre> Especifica l'amplitud de les dades, en bytes,
                                        per a l'output verilog
         -M  --merge-notes             Elimina entradades redundants a seccions de 
                                        notes
         --no-merge-notes              No intentis elminar notes redundants (predeterminat)
                                        usant zlib
         -v --verbose                     Llista totes els fitxers objecte modificats
         @<fitxer>                        Llegeix les opcions de <fitxer>
        -V --version                     Mostra el nombre de versió d'aquest programa
        -h --help                        Mostra aquesta sortida
           --info                        Llista els formats i arquitectures d'objecte 
                                          suportats

en:   -j, --just-symbols     Same as --format=just-symbols
ca:    -j, --just-symbols     Igual que --formats=just-symbols

en:   -j, --section=NAME             Only display information for section NAME
ca:    -j --section=NOM              Mostra sols la informació per a la secció NOM

en:   -l --program-headers   Display the program headers
ca:   -l --program-headers   Mostra les capçaleres de programa

en:   -l, --line-numbers             Include line numbers and filenames in output
ca:    -l, --line-numbers           Inclou els nombres de línia i els noms de fitxer a la sortida

en:   -l, --line-numbers     Use debugging information to find a filename and
                               line number for each symbol
ca:   -l, --line-numbers     Usa la informació de depuració per a trobar un nom de fitxer i
                               nombre de línia per a cada símbol

en:   -m, --architecture=MACHINE     Specify the target architecture as MACHINE
ca:   -m, --architecture theMACHINE Especifiqueu l'arquitectura de destinació com a MÀQUINA

en:   -n --notes             Display the contents of note sections (if present)
ca:   -n --notes             Mostra els continguts de les seccions de notes (si n'hi ha)

en:   -n, --numeric-sort     Sort symbols numerically by address
ca:   -n, --numeric-sort      Ordena els símbols numèricament per adreça

en:   -o                     Same as -A
ca:   -o                        El mateix que -A

en:   -p --string-dump=<number|name>
                             Dump the contents of section <number|name> as strings
ca:   -p --string-dump=<nombre|nom>
                             Bolca els continguts de la secció <nombre|nom> com a cadenes de caràcters

en:   -p, --no-sort          Do not sort the symbols
ca:   -p, --no-sort          No ordenis els símbols

en:   -p, --private-headers    Display object format specific file header contents
ca: -p, --private-headers       Mostra el format d'objecte específic del contingut de la capçalera del fitxer

en:   -r                           Ignored for compatibility with rc
      @<file>                      Read options from <file>
      -h --help                    Print this help message
      -V --version                 Print version information
ca:   -r                           S'ignorarà per compatibilitat amb rc
      @<fitxer>                    Llegeix les opcions a <fitxer>
      -h --help                    Imprimeix aquest missatge
      -V --version                 Imprimeix la informació de la versió

en:   -r --relocs            Display the relocations (if present)
ca:   -r --relocs            Mostra les relocalitzacions (si n'hi ha)

en:   -r, --reloc              Display the relocation entries in the file
ca:    -r --reloc              Mostra les entrades de reubicació al fitxer

en:   -r, --reverse-sort     Reverse the sense of the sort
ca:   -r, --reverse-sort    Inverteix el sentit de l'ordenació

en:   -s --syms              Display the symbol table
ca:   -s --syms              Mostra la taula de símbols

en:   -s, --full-contents      Display the full contents of all sections requested
ca:   -s, --full-contents       Mostra el contingut complet de totes les seccions sol·licitades

en:   -s, --print-armap      Include index for symbols from archive members
ca:   -s, --print-armap      Inclou l'índex per als símbols dels membres de l'arxiu

en:   -t                           Update the archive's symbol map timestamp
      -h --help                    Print this help message
      -v --version                 Print version information
ca:   -t                           Actualitza la marca horària del mapa de símbols de l'arxiu
      -h --help                    Imprimeix aquest missatge d'ajuda
      -v --version                 Imprimeix informació de la versió

en:   -t --section-details   Display the section details
ca:   -t --section-details    Mostra els detalls de la secció

en:   -t, --radix=RADIX      Use RADIX for printing symbol values
ca:   -t, --radix=RADIX      Usa RADIX per imprimir els valors dels símbols

en:   -t, --syms               Display the contents of the symbol table(s)
ca:     -t --syms              Mostra els continguts de la(les) taula(taules) de símbols

en:   -u --unwind            Display the unwind info (if present)
ca:   -u --unwind            Mostra la informació d'unwind (si n'hi ha)

en:   -u, --undefined-only   Display only undefined symbols
ca:   -u, --undefined-only   Mostra només els símbols no definits

en:   -v --version           Display the version number of readelf
ca:   -v --version           Mostra la versió de readelf

en:   -v, --version            Display this program's version number
ca:    -V --version              Mostra la versió del programa

en:   -w --debug-dump[a/=abbrev, A/=addr, r/=aranges, c/=cu_index, L/=decodedline,
                      f/=frames, F/=frames-interp, g/=gdb_index, i/=info, o/=loc,
                      m/=macro, p/=pubnames, t/=pubtypes, R/=Ranges, l/=rawline,
                      s/=str, O/=str-offsets, u/=trace_abbrev, T/=trace_aranges,
                      U/=trace_info]
                             Display the contents of DWARF debug sections
ca:   -w --debug-dump[a/=abbrev, A/=addr, r/=aranges, c/=cu_index, L/=decodedline,
                      f/=frames, F/=frames-interp, g/=gdb_index, i/=info, o/=loc,
                      m/=macro, p/=pubnames, t/=pubtypes, R/=Ranges, l/=rawline,
                      s/=str, O/=str-offsets, u/=trace_abbrev, T/=trace_aranges,
                      U/=trace_info]
                             Mostra els continguts de les seccions de depuració DWARF

en:   -w, --wide                     Format output for more than 80 columns
ca:    -w, --wide                    Format de sortida per a més de 80 columnes

en:   -wD --debug-dump=use-debuginfod
                             When following links, also query debuginfod servers (default)
ca:   -wD --debug-dump=use-debuginfod
                             En seguir enllaços, també consulta els servidors debuginfod (per defecte)

en:   -wE --debug-dump=do-not-use-debuginfod
                             When following links, do not query debuginfod servers
ca:   -wE --debug-dumpddo-not-use-debuginfod
                             En seguir els enllaços, no consultar els servidors debuginfod

en:   -wK --debug-dump=follow-links
                             Follow links to separate debug info files
ca:   -wK --debug-dumpsfollow-links
                             Segueix els enllaços per separar els fitxers d'informació de depuració

en:   -wK --debug-dump=follow-links
                             Follow links to separate debug info files (default)
ca:    -wK --debug-dumpsfollow-links
                             Segueix els enllaços per separar els fitxers d'informació de depuració (predeterminat)

en:   -wN --debug-dump=no-follow-links
                             Do not follow links to separate debug info files
ca:   -wN --debug-dumpsno-follow-links
                             No segueixis els enllaços per separar els fitxers d'informació de depuració

en:   -wN --debug-dump=no-follow-links
                             Do not follow links to separate debug info files
                              (default)
ca:   -wN --debug-dumpsno-follow-links
                             No segueixis els enllaços per separar els fitxers d'informació de depuració
                              (predeterminat)

en:   -wk --debug-dump=links Display the contents of sections that link to separate
                              debuginfo files
ca:    -wk --debug-dumpdlinks Mostra el contingut de les seccions que enllacen per separar
                              fitxers debuginfo

en:   -x --hex-dump=<number|name>
                             Dump the contents of section <number|name> as bytes
ca:   -x --hex-dump=<nombre|nom>
                             Bolca els onsinguts de la secció <nombre|nom> com a bytes

en:   -x, --all-headers        Display the contents of all headers
ca: -x, --all-headers Mostra el contingut de totes les capçaleres

en:   -z --decompress        Decompress section before dumping it
ca:   -z --decompress         Descomprimeix la secció abans d'eliminar-la

en:   -z, --disassemble-zeroes       Do not skip blocks of zeroes when disassembling
ca:    -z, --disassemble-zeroes        No ometis blocs de zeros en desmuntar

en:   32 bit pointers:
ca: punters de 32 bit:

en:   64 bit pointers:
ca: punters de 64 bit:

en:   <corrupt - data size is too small>
ca: <malmès - la mida de les dades és massa petita>

en:   <corrupt - note is too small>
ca:   <malmès - la nota és massa petita>

en:   <corrupt name>
ca:   <nom malmès>

en:   <unknown tag %ld>:
ca: <Senyalador desconegut %ld>:

en:   <unknown tag %lld>:
ca: <Senyalador desconegut %lld>:

en:   @<file>                  Read options from <file>
ca:    @<fitxer>                 Llegeix les opcions de <fitxer>

en:   @<file>                Read options from <file>
ca:    @<fitxer>              Llegeix les opcions de <fitxer>

en:   @<file>      - read options from <file>
ca:   @<file>      - llegeix les opcions des del <fitxer>

en:   @FILE                  Read options from FILE
ca:    @FITXER                 Llegeix les opcions de FITXER

en:   ABI Version:                       %d
ca:   Versió ABI:                        %d

en:   Address size (bytes):        %d
ca:   Mida de l'adreça (bytes):        %d

en:   Address size:    %u
ca:   Mida d'adreça:   %u

en:   Advance Line by %d to %d
ca:   Avança la línia per %d a %d

en:   Advance PC by %llu to %#llx%s
ca:   Avança PC per %llu a %#llx%s

en:   Advance PC by %llu to %#llx[%d]%s
ca:   Avança PC per %llu a %#llu[%d]%s

en:   Advance PC by %lu to %#lx%s
ca:   Avança PC per %lu a %#lx%s

en:   Advance PC by %lu to %#lx[%d]%s
ca:   Avança PC per %lu a %#lu[%d]%s

en:   Advance PC by constant %llu to %#llx%s
ca:   Avança PC per la constant %llu a %#llx%s

en:   Advance PC by constant %llu to %#llx[%d]%s
ca:   Avança PC per la constant %llu a %#llx[%d]%s

en:   Advance PC by constant %lu to %#lx%s
ca:   Avança PC per la constant %lu a %#lx%s

en:   Advance PC by constant %lu to %#lx[%d]%s
ca:   Avança PC per la constant %lu a %#lx[%d]%s

en:   Advance PC by fixed size amount %llu to %#llx
ca:   Avança PC per una quantitat %llu de mida fixa a %#llx

en:   Advance PC by fixed size amount %lu to %#lx
ca:   Avança PC per una quantitat %lu de mida fixa a %#lx

en:   Augmentation data:
ca:   Dades d'augment:

en:   Build-ID (%#zx bytes):
ca: Identificador de compilació (%#zx bytes):

en:   CRC value: %#x
ca:   Valor CRC: %#x

en:   Checksum Len: %llu
ca: Longitud de la suma de verificació: %llu

en:   Checksum Len: %lu
ca: Longitud de la suma de verificació: %lu

en:   Checksum:
ca:   Suma de verificació:

en:   Class:                             %s
ca:   Classe:                            %s

en:   Comdat_Key       Kind  Visibility     Size      Slot      Type  Section Name
ca:   Comdat_Key       Classe  Visibilitat     Mida      Ranura      Tipus Nom de secció

en:   Comdat_Key       Kind  Visibility     Size      Slot Name
ca:   Comdat_Key       Classe  Visibilitat    Mida      Nom de la ranura

en:   Compact model index: %d
ca:   Índex de model compacte %d

en:   Compilation Unit @ offset %#llx:
ca:   Unitat de compilació @ posició %#llx:

en:   Compilation Unit @ offset %#lx:
ca:   Unitat de compilació @ posició %#lx:

en:   Copy
ca:   Copia

en:   Count Encoding Format:   %#x (%s)
ca:   Format de codificació del comptador: %#x (%s)

en:   DWARF Version:               %d
ca:   Versió DWARF:                %d

en:   DWARF version:   %u
ca:   Versió DWARF:    %u

en:   DW_CFA_??? (User defined call frame op: %#x)
ca:   DW_CFA_??? (op de marc de crida definit per l'usuari: %#x)

en:   Data:                              %s
ca:   Dades:                             %s

en:   Directory: %s
ca:     Directori: %s

en:   Entries in search table: %#llx
ca:   Entrades a la taula de cerca: %#llx

en:   Entries in search table: %#lx
ca:   Entrades a la taula de cerca: %#lx

en:   Entry
ca:   Entrada

en:   Entry	Dir	Time	Size	Name
ca:   Entrada	Directori	Temps	Mida	Nom

en:   Entry point address:
ca:   Adreça del punt d'entrada:

en:   Extended opcode %d:
ca:   Opcode estès %d:

en:   Extension opcode arguments:
ca:   Arguments opcode d'extensió:

en:   File: %lx
ca:   Fitxer: %lx

en:   File: %s
ca:   Fitxer: %s

en:   Filename:     %s
ca:     Nom de fitxer: %s

en:   Flags
ca:   Senyaladors

en:   Flags:                             0x%lx%s
ca:   Senyaladors:                       0x%lx%s

en:   Flags: %s  Version: %d
ca:   Senyaladors: %s Versió: %d

en:   For compilation unit at offset %#llx:
ca:   Per a la unitat de compilació a la posició %#llx:

en:   For compilation unit at offset %#lx:
ca:   Per a la unitat de compilació a la posició %#lx:

en:   Generic options:
ca:   Opcions genèriques:

en:   ID:        <not specified>
ca: ID:       <no especificat>

en:   Index: %d  Cnt: %d
ca:   Índex: %d  Cnt: %d

en:   Initial value of 'is_stmt':  %d
ca:   El valor inicial de 'is_stmt': %d

en:   Is Supp:      %u
ca:    Versió:        %u

en:   Length:                              %ld
ca:   Longitud:                            %ld

en:   Length:                              %lld
ca:   Longitud:                            %lld

en:   Length:                      %ld
ca:   Longitud:                      %ld

en:   Length:                      %lld
ca:   Longitud:                      %lld

en:   Length:                   %ld
ca:   Longitud:                   %ld

en:   Length:                   %lld
ca:   Longitud:                   %lld

en:   Length:          %#llx
ca:    Longitud:         %#llx

en:   Length:          %#lx
ca:    Longitud:         %#lx

en:   Line Base:                   %d
ca:   Base de línia:                %d

en:   Line Range:                  %d
ca:   Rang de línia:                %d

en:   Machine:                           %s
ca:   Màquina:                           %s

en:   Magic:
ca:   Màgic:

en:   Maximum Ops per Instruction: %d
ca:   Màxim d'operacions per instrucció: %d

en:   Minimum Instruction Length:  %d
ca:   Longitud mínima d'instrucció:  %d

en:   Name:      %s
ca:     Nom:       %s

en:   No aux header
ca:   No hi ha capçalera auxiliar

en:   No emulation specific options
ca:  No hi ha opcions específiques d'emulació

en:   No section header
ca:   No hi ha capçalera de secció

en:   No section headers
ca:   No hi ha capçaleres de secció

en:   No strings found in this section.
ca:   No s'han trobat cadenes de caràcter en aquesta secció.

en:   Num:    Index       Value  Name
ca:   Núm:    Índex       Valor  Nom

en:   Number TAG (%#llx)
ca:   INDICADOR de Nombre (%#llx)

en:   Number TAG (%#lx)
ca:   INDICADOR de Nombre (%#lx)

en:   Number of columns:       %u
ca:   Nombre de columnes:           %u

en:   Number of program headers:         %u
ca:   Nombre de les capçaleres del programa: %u

en:   Number of section headers:         %u
ca:   Nombre de les capçaleres de secció: %u

en:   Number of slots:         %u
ca:   Nombre de llocs:            %u

en:   Number of used entries:  %u
ca:   Nombre d'entrades usades:  %u

en:   OS/ABI:                            %s
ca:   SO/ABI:                            %s

en:   Offset          Info           Type           Sym. Value    Sym. Name
ca:   Posició         Info           Tipus          Valor Símbol  Nom Símbol

en:   Offset          Info           Type           Sym. Value    Sym. Name + Addend
ca:   Posició         Info           Tipus          Valor Sim.    Nom Símbol + Sumand

en:   Offset entries:  %u
ca:   Entrades de desplaçament:  %u

en:   Offset into .debug_info section:     %#llx
ca:   Posició a la secció .debug_info:     %llx

en:   Offset into .debug_info section:     %#lx
ca:   Posició a la secció .debug_info:     %lx

en:   Offset into .debug_info:  %#llx
ca:   Desplaçamet a .debug_info:  %#llx

en:   Offset into .debug_info:  %#lx
ca:   Desplaçamet a .debug_info:  %#lx

en:   Offset into .debug_line:     %#llx
ca:   Posició a dins de .debug-line:  %llx

en:   Offset into .debug_line:     %#lx
ca:   Posició a dins de .debug-line:  %lx

en:   Offset size:                 %d
ca:   Mida de posicio:             %d

en:   Offset table
ca:   Taula de posicions

en:   Offset:                      %#llx
ca:   Posició:                     %llx

en:   Offset:                      %#lx
ca:   Posició:                     %lx

en:   Offset:                      %#tx
ca:   Posició:                     %#tx

en:   Offset: 0x%08llx  Link: %u (%s)
ca:   Posició: 0x%08llx  Enllaç: %u (%s)

en:   Offset: 0x%08lx  Link: %u (%s)
ca:   Posició: 0x%08lx  Enllaç: %u (%s)

en:   Opcode %d has %d arg
     |   Opcode %d has %d args
ca[0]:   L'opcode %d té %d argument
ca[1]:   L'opcode %d té %d arguments

en:   Opcode Base:                 %d
ca:   Base d'opcode:               %d

en:   Options for %s:
ca:   Opcions per a %s:

en:   Options passed to DLLTOOL:
ca:   Opcions passades a DLLTOOL:

en:   Personality routine:
ca:  Rutina de personalitat:

en:   Pointer Encoding Format: %#x (%s)
ca:   Format de codificació del punter: %#x (%s)

en:   Pointer Size:             %d
ca:   Mida del punter:          %d

en:   Prologue Length:             %d
ca:   Longitud de pròleg:           %d

en:   Registers restored:
ca:   Registres restaurats:

en:   Rest are passed unmodified to the language driver
ca:   La resta es passen sense modificació al controlador de llenguatge

en:   Restore stack from frame pointer
ca:   Recupera la pila del punter de marc

en:   Return register: %s
ca:   Registre de retorn: %s

en:   Section header string table index: %u
ca:   Índex de la taula de cadenes de caràcters de la capçalera de la secció: %u

en:   Segment Sections...
ca:   Seccions de segment...

en:   Segment Size:             %d
ca:   Mida del segment:         %d

en:   Segment selector (bytes):    %d
ca: Selector de segments (bytes): %d

en:   Segment size:    %u
ca:   Mida del segment:   %u

en:   Separate debug info file: %s
ca:   Mida de l'àrea a la secció debug info: %s

en:   Set File Name to entry %llu in the File Name Table
ca:   Estableix el nom del fitxer a l'entrada %llu a la taula de noms de fitxers

en:   Set File Name to entry %lu in the File Name Table
ca:   Estableix el nom del fitxer a l'entrada %lu a la taula de noms de fitxers

en:   Set ISA to %llu
ca:   Estableix ISA a %llu

en:   Set ISA to %lu
ca:   Estableix ISA a %lu

en:   Set basic block
ca:   Estableix el bloc bàsic

en:   Set column to %llu
ca:   Estableix la columna a %llu

en:   Set column to %lu
ca:   Estableix la columna a %lu

en:   Set epilogue_begin to true
ca:   Estableix epilogue_begin a vertader

en:   Set is_stmt to %d
ca:   Estableix is_stmt a %d

en:   Set prologue_end to true
ca:   Estableix prologue_end a vertader

en:   Size of area in .debug_info section: %ld
ca:   Mida de l'àrea a la secció .debug_info: %ld

en:   Size of area in .debug_info section: %lld
ca:   Mida de l'àrea a la secció .debug_info: %lld

en:   Size of program headers:           %u (bytes)
ca:   Mida de les capçaleres del programa: %u (bytes)

en:   Size of section headers:           %u (bytes)
ca:   Mida de les capçaleres de secció:  %u (bytes)

en:   Size of this header:               %u (bytes)
ca:   Mida d'aquesta capçalera:          %u (bytes)

en:   Size table
ca: Mida de la taula

en:   Special opcode %d: advance Address by %llu to %#llx%s
ca:   Opcode especial %d: avança l'adreça per %llu a %#llx%s

en:   Special opcode %d: advance Address by %llu to %#llx[%d]%s
ca:   Opcode especial %d: avança l'adreça per %llu a %#llx[%d[%s

en:   Special opcode %d: advance Address by %lu to %#lx%s
ca:   Opcode especial %d: avança l'adreça per %lu a %#lx%s

en:   Special opcode %d: advance Address by %lu to %#lx[%d]%s
ca:   Opcode especial %d: avança l'adreça per %lu a %#lx[%d[%s

en:   Stack increment %d
ca:   Increment de pila %d

en:   Start of frame section:  %#llx
ca:   Inici de la secció de marcs:  %#llx

en:   Start of frame section:  %#lx
ca:   Inici de la secció de marcs:  %#lx

en:   Table Encoding Format:   %#x (%s)
ca: Format de codificació de la taula:  %#x (%s)

en:   Tag        Type                         Name/Value
ca:   Seny       Tipus                        Nom/Valor

en:   Type           Offset             VirtAddr           PhysAddr
ca:   Tipus          Posició            AdrVirt            AdrFís

en:   Type           Offset   VirtAddr           PhysAddr           FileSiz  MemSiz   Flg Align
ca:   Tipus          Posició  AdrVirt            AdrFís           MidaFit MidaMem   Seny Alin

en:   Type           Offset   VirtAddr   PhysAddr   FileSiz MemSiz  Flg Align
ca:   Tipus          Posició  AdrVirt    AdrFís   MidaFit MidaMem  Seny Alin

en:   Type:                              %s
ca:   Tipus:                             %s

en:   Unhandled location type %u
ca:   Tipus de localització no gestionada %u

en:   Unhandled magic
ca:   Màgic no gestionat

en:   Unknown GNU attribute: %s
ca:   Atribut GNU desconegut: %s

en:   Unknown attribute:
ca:   Atribut desconegut:

en:   Unknown opcode %d with operands:
ca:   Opcode desconegut %d amb operands:

en:   Unsupported version (%d)
ca:   Versió no suportada (%d)

en:   Version def aux past end of section
ca:   Versió def aux s'estén més enllà del final de la secció

en:   Version definition past end of section
ca:   La definició de la versió s'estén més enllà del final de la secció

en:   Version:                             %d
ca:   Versió:                              %d

en:   Version:                           %d%s
ca:   Versió:                            %d%s

en:   Version:                           0x%lx
ca:   Versió:                            0x%lx

en:   Version:                     %d
ca:   Versió:                      %d

en:   Version:                  %d
ca:   Versió:                   %d

en:   Version:                 %u
ca:   Versió:                   %u

en:   Version:      %u
ca:    Versió:        %u

en:   [%3d] Signature:  %#llx  Sections:
ca:   [%3d] Signatura:  %#llx  Seccions:

en:   [%3d] Signature:  %#lx  Sections:
ca:   [%3d] Signatura:  %#lx  Seccions:

en:   [-X32]       - ignores 64 bit objects
ca:   [-X32]       - ignora objectes de 64 bit

en:   [-X32_64]    - accepts 32 and 64 bit objects
ca:   [-X32_64]    - accepta objectes de 32 i 64 bits

en:   [-X64]       - ignores 32 bit objects
ca:   [-X64]       - ignora objectes de 32 bit

en:   [-g]         - 32 bit small archive
ca:   [-g]         - arxiu petit de 32 bit

en:   [D]          - use zero for timestamps and uids/gids
ca:   [D]          - usa zero per a marques horàries i uids/gids

en:   [D]          - use zero for timestamps and uids/gids (default)
ca:   [D]          - usa zero per a les marques horàries i uids/gids (predeterminat)

en:   [N]          - use instance [count] of name
ca:   [N]          - usa la instància [nombre] del nom

en:   [Nr] Name
ca:   [Nr] Nom

en:   [Nr] Name              Type             Address           Offset
ca:   [Nr] Nom               Tipus            Adreça            Posició

en:   [Nr] Name              Type            Addr     Off    Size   ES Flg Lk Inf Al
ca:   [Nr] Nom               Tipus           Adr      Pos    Mida   ES Sen Lk Inf Al

en:   [Nr] Name              Type            Address          Off    Size   ES Flg Lk Inf Al
ca:   [Nr] Nom              Tipus            Adreça           Pos    Mida   ES Sen Lk Inf Al

en:   [O]          - display offsets of files in the archive
ca:   [O]           - mostra els inicis dels fitxers a l'arxiu

en:   [P]          - use full path names when matching
ca:   [P]          - usa noms complets de camí quan es facin emparellats

en:   [S]          - do not build a symbol table
ca:   [S]          - no construeixis una taula de símbols

en:   [T]          - deprecated, use --thin instead
ca:   [T]          - obsolet, useu --thin en canvi

en:   [Truncated data]
ca:   [Dades truncades]

en:   [U]          - use actual timestamps and uids/gids
ca:   [D]          - usa les marques horàries i uids/gids reals

en:   [U]          - use actual timestamps and uids/gids (default)
ca:   [D]          - usa marques horàries i uids/gids reals (predeterminat)

en:   [V]          - display the version number
ca:   [V]          - mostra el nombre de versió

en:   [a]          - put file(s) after [member-name]
ca:   [a]          - posa el(s) fitxer(s) després de [nom-membre]

en:   [b]          - put file(s) before [member-name] (same as [i])
ca:   [b]          - posa el(s) fitxer(s) abans de [nom-membre] (igual que [i])

en:   [bad block length]
ca: [longitud incorrecta de bloc]

en:   [c]          - do not warn if the library had to be created
ca:   [c]          - no adverteixis si s'hagut de crear la biblioteca

en:   [f]          - truncate inserted file names
ca:   [f]          - trunca els noms inserits de fitxers

en:   [l <text> ]  - specify the dependencies of this library
ca: [l <text> ] - especifiqueu les dependències d'aquesta biblioteca

en:   [o]          - preserve original dates
ca:   [o]          - preserva les dates originals

en:   [reserved (%d)]
ca:   [reservat (%d)]

en:   [reserved]
ca:      [reservat]

en:   [s]          - create an archive index (cf. ranlib)
ca:   [s]          - crea un índex de l'arxiu (compareu amb ranlib)

en:   [truncated block]
ca: [bloc truncat]

en:   [u]          - only replace files that are newer than current archive contents
ca:   [u]          - reemplaça únicament els fitxers que siguin més nous que el contingut actual de l'arxiu

en:   [v]          - be verbose
ca:   [v]          - mostra tots els missatges

en:   code limit:        %08x
ca:   límit de codi      %08x

en:   d            - delete file(s) from the archive
ca:   d            - esborra el(s) fitxer(s) de l'arxiu

en:   flags:             %08x
ca:   senyaladors:         %08x

en:   flags:         0x%04x
ca:   senyaladors:     0x%04x

en:   hash offset:       %08x
ca:   posició del resum:    %08x

en:   hash size:         %02x
ca:   mida del resum:      %02x

en:   hash type:         %02x (%s)
ca:   tipus de resum:      %02x (%s)

en:   ident offset:      %08x (- %08x)
ca:   posició del sagnat:   %08x (- %08x)

en:   import file off:   %u
ca:   importació de fitxer deshabilitat:  %u

en:   import strtab len: %u
ca:   importació strtab len: %u

en:   index entry %u: type: %08x, offset: %08x
ca:   entrada d'índex %u: tipus: %08x, desplaçament: %08x

en:   m[ab]        - move file(s) in the archive
ca:   m[ab]        - mou el(s) fitxer(s) a l'arxiu

en:   magic:         0x%04x (0%04o)
ca:   màgic:         0x%04x (0%04o)

en:   nbr code slots:    %08x
ca:     posicions de codi nbr:   %08x

en:   nbr import files:  %u
ca:   fitxers importació nbr:  %u

en:   nbr relocs:        %u
ca:   relocalitzacions nbr:        %u

en:   nbr sections:  %d
ca:   seccions nbr:  %d

en:   nbr special slots: %08x (at offset %08x)
ca:   posicions especials nbr: %08x (al desplaçament %08x)

en:   nbr symbols:       %u
ca:   símbols nbr:       %u

en:   nbr symbols:   %d
ca:   símbols nbrs:   %d

en:   opt hdr sz:    %d
ca:   mida de capçaleres opt:   %d

en:   p            - print file(s) found in the archive
ca:   p            - imprimeix el(s) fitxer(s) trobats a l'arxiu

en:   page size:         %02x
ca:   mida de la pàgina:     %02x

en:   q[f]         - quick append file(s) to the archive
ca:   q[f]         - afegeix ràpid el(s) fitxer(s) a l'arxiu

en:   r[ab][f][u]  - replace existing or insert new file(s) into the archive
ca:   r[ab][f][u]  - reemplaça l'existent i insereix un(s) nou(s) fitxer(s) a l'arxiu

en:   s            - act as ranlib
ca:   s            - actua com ranlib

en:   scatter offset:    %08x
ca:   posició de la dispersió:  %08x

en:   string table len:  %u
ca:   longitud de la taula de cadenes de caràcters:  %u

en:   string table off:  %u
ca:   cadena de caràcters deshabilitades:  %u

en:   symbols off:   0x%08x
ca:   simbols deshabilitats:   0x%08x

en:   t[O][v]      - display contents of the archive
ca:   t[O][v]            - mostra els continguts de l'arxiu

en:   time and date: 0x%08x  -
ca:   temps i data: 0x%08x  -

en:   version:           %08x
ca:   versió:            %08x

en:   version:           %u
ca:   versió:            %u

en:   version:    0x%08x
ca:   versió:    0x%08x

en:   x[o]         - extract file(s) from the archive
ca:   x[o]         - extrau el(s) fitxer(s) de l'arxiu

en:  #: Segment name     Section name     Address
ca:  #: Nom de Segment   Nom de secció   Adreça

en:  %llu location:
     |  %<PRIu64> locations:
ca[0]:  %llu localizació:
ca[1]:   %llu localizacions:

en:  %lu location:
     |  %<PRIu64> locations:
ca[0]:  %lu localizació:
ca[1]:   %lu localizacions:

en:  (File Offset: 0x%lx)
ca:  (Desplaçament de fitxer: 0x%lx)

en:  (bytes into file)
ca:  (bytes al fitxer)

en:  (bytes into file)
      Start of section headers:
ca:  (bytes al fitxer)
      Començament de les capçaleres de la secció:

en:  (current)
ca: (actual)

en:  (end of tags at %08x)
ca:  (fi dels senyaladors a %08x)

en:  (inlined by)
ca:  (inserit per)

en:  (location list)
ca: (llista de localitzacions)

en:  (no strings):
ca:  (no hi cadenes de caràcters):

en:  (offset: %#llx)
ca:  (posició: %#llx)

en:  (offset: %#lx)
ca:  (posició: %#lx)

en:  (reset view)
ca:  (reinicia la vista)

en:  (start == end)
ca: (inici == fi)

en:  (start > end)
ca: (inici > fi)

en:  (strings size: %08x):
ca:  (mida de les cadenes de caràcters: %08x):

en:  (view %u)
ca: (vista %u)

en:  <%d><%lx>: Abbrev Number: %lu
ca:  <%d><%lx>: Nombre d'abreviatura: %lu

en:  <%d><%lx>: Abbrev Number: 0
ca:  <%d><%lx>: Nombre d'abreviatura: 0

en:  <Target Specific macro op: %#x - UNHANDLED
ca:  <Macro específic del destíop: %#x - NO GESTIONAT

en:  <corrupt: out of range>
ca:  <malmès: fora de rang>

en:  <no entries>
ca:  <sense entrades>

en:  <unknown>
ca:  <desconegut>

en:  Addr: 0x%016llx
ca:  Adr: 0x%016llx

en:  Addr: 0x%016lx
ca:  Adr: 0x%016lx

en:  At least one of the following switches must be given:
ca:  S'ha de donar almenys una de les opcions següents:

en:  Canonical gp value:
ca:  Valor gp canònic:

en:  Convert addresses into line number/file name pairs.
ca:  Converteix les adreces a parelles nombre de línia/nom de fitxer.

en:  Copies a binary file, possibly transforming it in the process
ca: Còpia un fitxer binari, possiblement transformant-lo en el procés

en:  DW_MACINFO_define - lineno : %d macro : %*s
ca:  DW_MACINFO_define - línia-nombre: %d macro : %*s

en:  DW_MACINFO_start_file - lineno: %d filenum: %d
ca:  DW_MACINFO_start_file - línia-nombre: %d fitxer-nombre: %d

en:  DW_MACINFO_undef - lineno : %d macro : %*s
ca:  DW_MACINFO_undef - línia-nombre: %d macro: %*s

en:  DW_MACINFO_vendor_ext - constant : %d string : %*s
ca:  DW_MACINFO_vendor_ext - constant : %d cadena : %*s

en:  DW_MACRO_define - lineno : %d macro : %*s
ca:  DW_MACRO_GNU_define - línia-numero : %d macro : %*s

en:  DW_MACRO_define_strp - lineno : %d macro : %s
ca:  DW_MACRO_define_strp - línia-numero : %d macro : %s

en:  DW_MACRO_define_sup - lineno : %d macro offset : %#llx
ca:  DW_MACRO_GNU_def_sup - línia-nombre : %d posició macro : %#llx

en:  DW_MACRO_define_sup - lineno : %d macro offset : %#lx
ca:  DW_MACRO_GNU_def_sup - línia-nombre : %d posició macro : %#lx

en:  DW_MACRO_import - offset : %#llx
ca:  DW_MACRO_import - posició : %llx

en:  DW_MACRO_import - offset : %#lx
ca:  DW_MACRO_import - posició : %lx

en:  DW_MACRO_import_sup - offset : %#llx
ca:  DW_MACRO_import_sup - posició : %#llx

en:  DW_MACRO_import_sup - offset : %#lx
ca:  DW_MACRO_import_sup - posició : %#lx

en:  DW_MACRO_start_file - lineno: %d filenum: %d
ca:  DW_MACRO_start_file - línia-nombre: %d fitxer-nombre: %d

en:  DW_MACRO_start_file - lineno: %d filenum: %d filename: %s%s%s
ca:  DW_MACRO_start_file - línia-nombre: %d fitxer-nombre: %d nom de fitxer: %s%s%s

en:  DW_MACRO_undef - lineno : %d macro : %*s
ca:  DW_MACRO_GNU_undef - línia-nombre : %d macro : %*s

en:  DW_MACRO_undef_strp - lineno : %d macro : %s
ca:  DW_MACRO_undef_strp - línia-nombre : %d macro : %s

en:  DW_MACRO_undef_sup - lineno : %d macro offset : %#llx
ca:  DW_MACRO_undef_sup - línia nombre : %d posició macro : %#llx

en:  DW_MACRO_undef_sup - lineno : %d macro offset : %#lx
ca:  DW_MACRO_undef_sup - línia nombre : %d posició macro : %#lx

en:  Display information about the contents of ELF format files
ca: Mostra la informació sobre els continguts dels fitxers en format ELF

en:  Display information from object <file(s)>.
ca: Mostra la informació del(s) <fitxer(s)> object(es)

en:  Display printable strings in [file(s)] (stdin by default)
ca: Mostra les cadenes de caràcters imprimibles a [fitxer(s)] (per defecte stdin)

en:  Displays the sizes of sections inside binary files
ca:  Mostra les mides de les seccions dins de fitxers binaris

en:  Entries:
ca:  Entrades:

en:  Generate an index to speed access to archives
ca: Genera un índex per fer més ràpid l'accés als fitxers

en:  Global entries:
ca:  Entrades globals:

en:  If no addresses are specified on the command line, they will be read from stdin
ca: Si no s'especifiquen adreces a la línia d'ordres, es llegiran  l'entrada estàndard

en:  If no input file(s) are specified, a.out is assumed
ca:  Si no s'especifica fitxer(s) d'entrada, se suposa a.out

en:  Lazy resolver
ca: Resolvedor fluix

en:  Length  Number     %% of total  Coverage
ca:  Longitud Nombre    %% del total Cobertura

en:  Line Number Statements:
ca: Declaracions de nombres de línia:

en:  List symbols in [file(s)] (a.out by default).
ca: Llista els símbols a [fitxer(s)] (per defecte a.out).

en:  Local entries:
ca:  Entrades locals

en:  Module pointer
ca:  Punter de mòduls

en:  Module pointer (GNU extension)
ca: Punter de mòduls (extensió GNU)

en:  NONE
ca:  CAP

en:  NOTE: This section has relocations against it, but these have NOT been applied to this dump.
ca:  NOTA: Aquesta secció té relocalitzacions contra ella, pero NO s'han aplicat a aquest bolcat.

en:  NOTE: This section is compressed, but its contents have NOT been expanded for this dump.
ca:  NOTA: Aquesta secció està comprimida, però els seus continguts NO han estat expandits en aquest bolcat.

en:  Name (len: %u):
ca:  Nom (longitud: %u):

en:  No Line Number Statements.
ca:  No hi ha cap declaració de nombre de línia.

en:  None
ca:  Cap

en:  Num: Name                           BoundTo     Flags
ca:  Nomb.: Nom                          Unit a      Senyaladors

en:  Offset     Info    Type                Sym. Value  Symbol's Name
ca:  Posició     Info    Tipus              Valor Sim.  Nom Símbol

en:  Offset     Info    Type                Sym. Value  Symbol's Name + Addend
ca:  Posició    Info    Tipus               Valor Sim.   Nom símbol + sumand

en:  Offset     Info    Type            Sym.Value  Sym. Name
ca: Posició    Info    Tipus            Valor Sim.  Nom Símbol

en:  Offset     Info    Type            Sym.Value  Sym. Name + Addend
ca:  Posició  Info    Tips            Valor Sim.  Nom símbol + sumand

en:  Options are:
ca:  Les opcions són:

en:  PLT lazy resolver
ca:  Resolvedor fluix PLT

en:  Print a human readable interpretation of a COFF object file
ca:  Imprimeix una interpretació llegible per humans d'un fitxer objecte COFF

en:  Removes symbols and sections from files
ca:  Elimina els símbols i les seccions dels fitxers

en:  Reserved entries:
ca:  Entrades reservades:

en:  Table at Offset: %#llx:
ca: Taula al desplaçament: %#llx:

en:  Table at Offset: %#lx:
ca: Taula al desplaçament: %#lx:

en:  The options are:
ca: Les opcions són:

en:  The options are:
      -A|-B|-G  --format={sysv|berkeley|gnu}  Select output style (default is %s)
      -o|-d|-x  --radix={8|10|16}         Display numbers in octal, decimal or hex
      -t        --totals                  Display the total sizes (Berkeley only)
      -f                                  Ignored.
                --common                  Display total size for *COM* syms
                --target=<bfdname>        Set the binary file format
                @<file>                   Read options from <file>
      -h|-H|-?  --help                    Display this information
      -v|-V     --version                 Display the program's version
ca:  Les opcions són:
      -A|-B|-G  --format={sysv|berkeley|gnu}  Selecciona l'estil d'output (per defecte és %s)
      -o|-d|-x  --radix={8|10|16}         Mostra els nombres en octal, decimal o hex
      -t        --totals                  Mostra les mides totals (sols Berkeley)
      -f                                  Ignorat.
                --common                  Mostra la mida total per a *COM* syms
                --target=<bfdname>        Estableix el format de fitxer binari
                @<fitxer>                 Llegeix les opcions des de <fitxer>
      -h|-H|-?  --help                    Mostra aquesta informació
      -v|-V     --version                 Mostra la versió del programa

en:  The options are:
      -a --ascii_in                Read input file as ASCII file
      -A --ascii_out               Write binary messages as ASCII
      -b --binprefix               .bin filename is prefixed by .mc filename_ for uniqueness.
      -c --customflag              Set custom flags for messages
      -C --codepage_in=<val>       Set codepage when reading mc text file
      -d --decimal_values          Print values to text files decimal
      -e --extension=<extension>   Set header extension used on export header file
      -F --target <target>         Specify output target for endianness.
      -h --headerdir=<directory>   Set the export directory for headers
      -u --unicode_in              Read input file as UTF16 file
      -U --unicode_out             Write binary messages as UFT16
      -m --maxlength=<val>         Set the maximal allowed message length
      -n --nullterminate           Automatic add a zero termination to strings
      -o --hresult_use             Use HRESULT definition instead of status code definition
      -O --codepage_out=<val>      Set codepage used for writing text file
      -r --rcdir=<directory>       Set the export directory for rc files
      -x --xdbg=<directory>        Where to create the .dbg C include file
                                   that maps message ID's to their symbolic name.
ca:  Les opcions són:
      -a --ascii_in                Llegeix el fitxer d'entrada com fitxer ASCII
      -A --ascii_out               Escriu els missatges binaris com ASCII
      -b --binprefix               El nom de fitxer .bin es prefixa amb un nom 
                                    .mc filename_ per a que sigui únic.
      -c --customflag              Estableix senyaladors personalitzats per als 
                                    missatges
      -C --codepage_in=<val>       Estableix el codi de pàgina quan s'estigui 
                                    llegint un fitxer mc de text
      -d --decimal_values          Imprimeix els valors a decimal de fitxers de text
      -e --extension=<extension>   Estableix l'extensió de capçalera usada el 
                                    fitxer de capçaleres d'exportació
      -F --target <destí>          Especifiqueu el destí de la sortida per a la 
                                    codificació endian
      -h --headerdir=<directori>   Estableix el directori d'exportació per a les 
                                    capçaleres
      -u --unicode_in              Llegeix el fitxer d'entrada com fitxer UTF16
      -U --unicode_out             Escriu els missatges binaris com UTF16
      -m --maxlength=<val>         Estableix la longitud permesa de missatge màxima
      -n --nullterminate           Afegeix automàticament terminació zero a les
                                     cadenes de caràcters
      -o --hresult_use             Usa la definició HRESULT en comptes de la 
                                    definició de codi d'estat
      -O --codepage_out=<val>      Estableix el codepage usat per escriure un fitxer
                                    de text
      -r --rcdir=<directori>       Estableix el directori d'exportació per a fitxers
                                    rc
      -x --xdbg=<directori>        On crear el fitxer d'inclusió C .dbg que fa la
                                     correspondència entre IDs de missatge als seus
                                     noms simbòlics.

en:  The options are:
      -h --help        Display this information
      -v --version     Print the program's version number
ca:  Les opcions són:
      -h --help        Mostra aquesta informació
      -v --version     Imprimeix el nombre de versió del programa

en:  The options are:
      -i --input=<file>            Name input file
      -o --output=<file>           Name output file
      -J --input-format=<format>   Specify input format
      -O --output-format=<format>  Specify output format
      -F --target=<target>         Specify COFF target
         --preprocessor=<program>  Program to use to preprocess rc file
         --preprocessor-arg=<arg>  Additional preprocessor argument
      -I --include-dir=<dir>       Include directory when preprocessing rc file
      -D --define <sym>[=<val>]    Define SYM when preprocessing rc file
      -U --undefine <sym>          Undefine SYM when preprocessing rc file
      -v --verbose                 Verbose - tells you what it's doing
      -c --codepage=<codepage>     Specify default codepage
      -l --language=<val>          Set language when reading rc file
         --use-temp-file           Use a temporary file instead of popen to read
                                   the preprocessor output
         --no-use-temp-file        Use popen (default)
ca:  Les opcions són:
      -i --input=<fitxer>          Poseu-li nom al fitxer d'entrada
      -o --output=<fitxer>         Poseu-li nom al fitxer de sortida
      -J --input-format=<format>   Especifiqueu el format de l'entrada
      -O --output-format=<format>  Especifiqueu el format de la sortida
      -F --target=<destí>          Especifiqueu el destí COFF
         --preprocessor=<programa> Programa a usar per preprocessar el fitxer rc
         --preprocessor-arg=<arg>  Argument addicional del preprocessador
      -I --include-dir=<dir>       Inclou un directori quan s'estigui preprocessant
                                    el fitxer rc
      -D --define <sym>[=<val>]    Definiu el SYM quan s'estigui preprocessant el
                                    fitxer rc
      -U --undefine <sym>          Cancel·leu la definició del SYM quen s'estigui 
                                    preprocessant el fitxer rc
      -v --verbose                 Mostra els missatges - us diu el que està fent
      -c --codepage=<codi de pàgina>  Especifiqueu el codi de pàgina
      -l --language=<val>          Establiu el llenguatge quen s'estigui llegint 
                                    el fitxer rc
         --use-temp-file           Useu un fitxer temporari en comptes de popen per
                                    llegir la sortida del preprocessador
         --no-use-temp-file        Useu popen (predeterminat)

en:  The options are:
      -q --quick       (Obsolete - ignored)
      -n --noprescan   Do not perform a scan to convert commons into defs
      -d --debug       Display information about what is being done
      @<file>          Read options from <file>
      -h --help        Display this information
      -v --version     Print the program's version number
ca:  Les opcions són:
      -q --quick       (Obsolet - s'ignorarà)
      -n --noprescan   No facis un escan per convertir comuns a defs
      -d --debug       Mostra informació sobre el què s'està fent
      @<fitxer>        Llegeix les opcions de <fitxer>
      -h --help        Mostra aquesta informació
      -v --version     Imprimeix el nombre de versió del programa

en:  The options are:
      @<file>                      Read options from <file>
ca:  Les opcions són:
      @<fitxer>                    Llegeix les opcions des del <fitxer>

en:  The options are:
      @<file>                Read options from <file>
      -a --addresses         Show addresses
      -b --target=<bfdname>  Set the binary file format
      -e --exe=<executable>  Set the input file name (default is a.out)
      -i --inlines           Unwind inlined functions
      -j --section=<name>    Read section-relative offsets instead of addresses
      -p --pretty-print      Make the output easier to read for humans
      -s --basenames         Strip directory names
      -f --functions         Show function names
      -C --demangle[=style]  Demangle function names
      -R --recurse-limit     Enable a limit on recursion whilst demangling.  [Default]
      -r --no-recurse-limit  Disable a limit on recursion whilst demangling
      -h --help              Display this information
      -v --version           Display the program's version
ca:  Les opcions són:
      @<fitxer>              Llegeix les opcions de <fitxer>
      -a --addresses         Mostra les adreces
      -b --target=<bfdname>  Estableix el format del fitxer binari
      -e --exe=<executable>  Estableix el nom del fitxer d'entrada (per defecte és 
                              és a.out)
      -i --inlines           Desplega les funcions inserides
      -j --section=<nom>     Llegeix els desplaçaments relatius a la secció en
                              comptes d'adreces
      -p --pretty-print      Fes la sortida més fàcil de llegir per als humans
      -s --basenames         Elimina els noms de directoris
      -f --functions         Mostra els noms de les funcions
      -C --demangle[=style]  Descodifica els noms de les funcions
      -R --recurse-limit     Habilita un límit quan desemboliquies. [Predeterminat]
      -r --no-recurse-limit  Deshabilita un límit quan desemboliquies. [Predeterminat]
      -h --help              Mostra aquesta informació
      -v --version           Mostra la versió del programa

en:  The options are:
      @<file>                Read options from <file>
      -h --help              Display this information
      -v --version           Display the program's version
ca:  Les opcions són:
      @<fitxer>              Llegeix les opcions de <fitxer>
      -h --help              Mostra aquesta informació
      -v --version           Mostra la versió del programa

en:  Truncated .text section
ca: Secció .text truncada

en:  Unhandled version
ca: Versió no gestionada

en:  Unknown macro opcode %02x seen
ca: S'ha vist un macro opcode desconegut %02x

en:  Update the ELF header of ELF files
ca: Actualitza la capçalera ELF dels fitxers ELF

en:  Warning: This section has relocations - addresses seen here may not be accurate.
ca: Avís: Aquesta secció té relocalitzacions - les adreces que es veuen aquí poden no ser precises.

en:  [without DW_AT_frame_base]
ca:  [sense DW_AT_frame_base]

en:  address beyond section size
ca:  adreça més enllà de la mida de la secció

en:  and Line by %d to %d
ca:  i la línia per %d a %d

en:  and extension table '%s' contain:
ca: i la taula d'extensions «%s» conté:

en:  at
ca:  a

en:  at offset %#llx
ca:  a la posició: %#llx

en:  at offset %#llx contains %llu entries:
ca:  a la posició %#llx conté %llu entrades:

en:  at offset %#llx contains %llu entry:
     |  at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
ca[0]:  a la posició %#llx conté %llu entrada:
ca[1]:  a la posició %#llx conté %llu entrades:

en:  at offset %#lx
ca:  a la posició: %#lx

en:  at offset %#lx contains %lu entries:
ca:  a la posició %#lx conté %lu entrades:

en:  at offset %#lx contains %lu entry:
     |  at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
ca[0]:  a la posició %#lx conté %lu entrada:
ca[1]:  a la posició %#lx conté %lu entrades:

en:  bad symbol index: %08lx in reloc
ca:  índex de símbol dolent: %08lx a reloc

en:  command specific modifiers:
ca:  modificadors específics de l'ordre:

en:  commands:
ca:  ordres:

en:  contains %llu entry which relocates |  contains %<PRIu64> entries which relocate
ca[0]:  conté %llu entrada a reubicar
ca[1]:  conté %llu entrades a reubicar

en:  contains %lu entry which relocates |  contains %<PRIu64> entries which relocate
ca[0]:  conté %lu entrada a reubicar
ca[1]:  conté %lu entrades a reubicar

en:  emulation options:
ca:  opcions d'emulació:

en:  filetype  : %08lx (%s)
ca:  tipus de fitxer  : %08lx (%s)

en:  flags     : %08lx (
ca:  senyaladors     : %08lx (

en:  generic modifiers:
ca:  modificadors genèrics:

en:  length: %08x
ca:  longitud: %08x

en:  magic     : %08lx
ca:  màgic     : %08lx

en:  magic : %08x (%s)
ca:  màgic : %08x (%s)

en:  no tags found
ca:  no s'han trobat senyaladors

en:  number of CTL anchors: %u
ca:  nombre d'àncores CTL: %u

en:  optional:
ca:  opcional:

en:  program interpreter
ca:  intèrpret del programa

en:  reserved  : %08x
ca:  reservat  : %08x

en:  tags at %08x
ca:  senyaladors a %08x

en:  to %#llx
ca:  a %#llx

en:  to %#lx
ca:  a %#lx

en:  type: %#lx, namesize: %#lx, descsize: %#lx
ca:  tipus: %#lx, namesize: %#lx, descsize: %#lx

en:  type: %#lx, namesize: %#lx, descsize: %#lx, alignment: %u
ca:  tipus: %#lx, namesize: %#lx, descsize: %#lx, alineació: %u

en: #lines %d
ca: #línies %d

en: #sources %d
ca: #fonts %d

en: %08x: <unknown>
ca: %08x: <desconegut>

en: %c%llu byte block:
ca: %c%llu bloc byte:

en: %c%lu byte block:
ca: %c%lu bloc byte:

en: %c(alt indirect string, offset: %#llx) %s
ca: %c(cadena indirecta alternativa, posició: %#llx) %s

en: %c(alt indirect string, offset: %#lx) %s
ca: %c(cadena indirecta alternativa, posició: %#lx) %s

en: %c(index: %#llx): %#llx
ca: %c(índex: %#llx): %#llx

en: %c(index: %#lx): %#lx
ca: %c(índex: %#lx): %#lx

en: %c(indexed string: %#llx): %s
ca: %c(cadena indexada: %#llx): %s

en: %c(indexed string: %#lx): %s
ca: %c(cadena indexada: %#lx): %s

en: %c(indirect line string, offset: %#llx): %s
ca: %c(cadena indirecta, posició: %#llx): %s

en: %c(indirect line string, offset: %#lx): %s
ca: %c(cadena indirecta, posició: %#lx): %s

en: %c(indirect string, offset: %#llx): %s
ca: %c(cadena indirecta, posició: %#llx): %s

en: %c(indirect string, offset: %#lx): %s
ca: %c(cadena indirecta, posició: %#lx): %s

en: %c(offset: %#llx) %s
ca: %c(desplaçament: %#llx) %s

en: %c(offset: %#llx): %s
ca: %c(desplaçament: %#llx): %s

en: %c(offset: %#lx) %s
ca: %c(desplaçament: %#lx) %s

en: %c(offset: %#lx): %s
ca: %c(desplaçament: %#lx): %s

en: %ld: .bf without preceding function
ca: %ld: .bf sense funció que precedeix

en: %ld: unexpected .ef
ca: %ld: .ef no esperat

en: %s
     (header %s, data %s)
ca: %s
     (capçalera %s, dades %s)

en: %s %s%c0x%llx never used
ca: no s'ha usat mai %s %s%c0x%llx

en: %s %s%c0x%lx never used
ca: no s'ha usat mai %s %s%c0x%lx

en: %s exited with status %d
ca: %s ha sortit amb estat %d

en: %s has no archive index
ca: %s no té cap índex d'arxiu

en: %s is not a library
ca: %s no és una biblioteca

en: %s is not a valid archive
ca: %s no és un fitxer vàlid

en: %s reloc contains invalid symbol index %llu
ca: reloc %s conté un índex de símbol invàlid %llu

en: %s reloc contains invalid symbol index %lu
ca: reloc %s conté un índex de símbol invàlid %lu

en: %s section data
ca: %s dades de la secció

en: %s section not zero terminated
ca: La secció %s no està terminada amb zeros

en: %s: %ld byte remains in the symbol table, but without corresponding entries in the index table
     | %s: %<PRId64> bytes remain in the symbol table, but without corresponding entries in the index table
ca[0]: %s: %ld byte resta a la taula de símbols, però sense entrades corresponents a la taula d'índex
ca[1]: %s: %ld bytes resten a la taula de símbols, però sense entrades corresponents a la taula d'índex

en: %s: %lld byte remains in the symbol table, but without corresponding entries in the index table
     | %s: %<PRId64> bytes remain in the symbol table, but without corresponding entries in the index table
ca[0]: %s: %lld byte resta a la taula de símbols, però sense entrades corresponents a la taula d'índex
ca[1]: %s: %lld bytes resten a la taula de símbols, però sense entrades corresponents a la taula d'índex

en: %s: %s: address out of bounds
ca: %s: %s: adreça fora de límits

en: %s: %s: stab entry %ld is corrupt
ca: %s: %s: l'entrada stab %ld està malmesa

en: %s: %s: stab entry %ld is corrupt, strx = 0x%x, type = %d
ca: %s: %s: l'entrada %ld de la pestanya està malmesa, strx = 0x%x, tipus  = %d

en: %s: .rsrc section is bigger than the file!
ca: %s: la secció .rsrc és més gran que el fitxer

en: %s: Can't open input archive %s
ca: %s: No s'ha pogut obrir l'arxiu d'entrada %s

en: %s: Can't open output archive %s
ca: %s: No es pot obrir l'arxiu de sortida %s

en: %s: Can't open temporary file (%s)
ca: %s: no es pot obrir el fitxer temporari (%s)

en: %s: Corrupt entry count %#llx
ca: %s: Nombre d'entrades malmès %#llx

en: %s: Corrupt entry count %#lx
ca: %s: Nombre d'entrades malmès %#lx

en: %s: Corrupt format description entry
ca: %s: Entrada malmesa de descripció de format

en: %s: Could not find any mergeable note sections
ca: %s: No s'ha pogut trobar cap secció amb notes fusionables

en: %s: Failed to read ELF header
ca: %s: No s'ha pogut llegir la capçalera ELF

en: %s: Failed to read file header
ca: %s: No s'ha pogut llegir la capçalera del fitxer

en: %s: Failed to read file's magic number
ca: %s: No s'ha pogut llegir el nombre màgic del fixer

en: %s: Failed to seek to ELF header
ca: %s: No s'ha pogut buscar la capçalera ELF

en: %s: Failed to update ELF header: %s
ca: %s: No s'ha pogut actualitzar la capçalera ELF: %s

en: %s: Found separate debug object file: %s
ca: %s: S'ha trobat un fitxer d'objecte de depuració separat: %s

en: %s: Found supplementary debug file: %s
ca: %s: S'ha trobat un fitxer suplementari de depuració: %s

en: %s: Info:
ca: %s: Error:

en: %s: Invalid PT_NOTE segment
ca: %s: El segment PT_NOTE no és vàlid

en: %s: Matching formats:
ca: %s: Formats coincidents:

en: %s: Multiple redefinition of symbol "%s"
ca: %s: Redefinició múltiple del símbol "%s"

en: %s: Not an i386 nor x86-64 ELF file
ca: %s: No és un fitxer i386 ni x86-64 ELF

en: %s: Path components stripped from image name, '%s'.
ca: %s: El components de camí han estat trets del nom de la imatge, «%s».

en: %s: Reading section %s failed: %s
ca: %s: Ha fallat la lectura de la secció %s: %s

en: %s: Symbol "%s" is target of more than one redefinition
ca: %s: Símbol "%s" és el destí de més d'una redefinició

en: %s: Unmatched EI_ABIVERSION: %d is not %d
ca: %s: EI_ABIVERSION sense coincidència:; %d no és %d

en: %s: Unmatched EI_OSABI: %d is not %d
ca: %s: EI_OSABI sense coincidència:; %d no és %d

en: %s: Unmatched e_machine: %d is not %d
ca: %s: Màquina e sense coincidència: %d no és %d

en: %s: Unmatched e_type: %d is not %d
ca: %s: Tipus e sense coincidència: %d no és %d

en: %s: Unmatched input EI_CLASS: %d is not %d
ca: %s: Entrada EI_CLASS sense coincidència: %d no és %d

en: %s: Unmatched output EI_CLASS: %d is not %d
ca: %s: CLASSE EI sense coincidència: %d no és %d

en: %s: Unsupported EI_VERSION: %d is not %d
ca: %s: Versió EI no suportada: %d no és %d

en: %s: Warning:
ca: %s: Advertiment:

en: %s: bad archive file name
ca: %s: nom dolent de fixer d'arxiu

en: %s: bad number: %s
ca: %s: nombre incorrecte: %s

en: %s: bad version in PE subsystem
ca: %s: versió dolenta al subsistema PE

en: %s: can't find module file %s
ca: %s: no es pot trobar el fitxer de mòdul %s

en: %s: can't open file %s
ca: %s: no es pot obrir el fitxer %s

en: %s: cannot find section %s
ca: %s: no es pot trobar la secció %s

en: %s: cannot get addresses from archive
ca: %s: no es poden obtenir les adreces del fitxer

en: %s: cannot set time: %s
ca: %s: no es pot establir el temps: %s

en: %s: contains corrupt thin archive: %s
ca: %s: conté arxiu prim malmès: %s

en: %s: debuglink section already exists
ca: %s: la secció debuglink ja existeix

en: %s: did not find a valid archive header
ca: %s: no s'ha pogut trobar una capçalera vàlida d'arxiu

en: %s: end of the symbol table reached before the end of the index
ca: %s: s'ha assolit el final de la taula de símbols abans que el final de l'índex

en: %s: failed to read archive header
ca: %s: ha fallat la lectura de la capçalera del fitxer

en: %s: failed to read archive header following archive index
ca: %s: no s'ha pogut llegir la capçalera de l'arxiu a continuació de l'índex de l'arxiu

en: %s: failed to read archive index
ca: %s: ha fallat la lectura de l'índex del fitxer

en: %s: failed to read archive index symbol table
ca: %s: no s'ha pogut llegir la taula de símbols de l'índex de l'arxiu

en: %s: failed to read long symbol name string table
ca: %s: no s'ha pogut llegir la taula de cadenes de noms llargs de símbols

en: %s: failed to seek back to start of object files in the archive
ca: %s: no s'ha pogut buscar fins a l'inici dels fitxers objecte a l'arxiu

en: %s: failed to seek to archive member
ca: %s: no s'ha pogut buscar el membre de l'arxiu

en: %s: failed to seek to archive member.
ca: %s: no s'ha pogut buscar fins al membre de l'arxiu.

en: %s: failed to seek to first archive header
ca: %s: ha fallat la cerca a la primera capçalera de fitxer

en: %s: failed to seek to next archive header
ca: %s: no s'ha pogut buscar la capçalera següent de l'arxiu

en: %s: failed to seek to next file name
ca: %s: no s'ha pogut buscar el pròxim nom de fitxer

en: %s: failed to skip archive symbol table
ca: %s: no s'ha pogut saltar la taula de símbols de l'arxiu

en: %s: file %s is not an archive
ca: %s: el fitxer %s no és un arxiu

en: %s: format count is zero, but the table is not empty
ca: %s: el nombre de formats és zero, però la taula no està buida

en: %s: fread failed
ca: %s: lectura-f ha fallat

en: %s: fseek to %lu failed: %s
ca: %s: ha fallat el fseek a %lu: %s

en: %s: invalid archive header size: %ld
ca: %s: mida de la capçalera de fitxer no vàlida: %ld

en: %s: invalid commit value for --heap
ca: %s: valor de publicació no vàlid per a --heap

en: %s: invalid commit value for --stack
ca: %s: valor de publicació no vàlid per a --stack

en: %s: invalid output format
ca: %s: format de sortida no vàlid

en: %s: invalid radix
ca: %s radix no vàlid

en: %s: invalid reserve value for --heap
ca: %s: valor de reserva no vàlid per a --heap

en: %s: invalid reserve value for --stack
ca: %s: valor de reserva no vàlid per a --stack

en: %s: is not a COFF format file
ca: %s: no és un fitxer de format COFF

en: %s: long name table is too big, (size = %#llx)
ca: %s: la taula de noms llarga és massa gran, (mida ) %#llx)

en: %s: long name table is too big, (size = %#lx)
ca: %s: la taula de noms llarga és massa gran, (mida ) %#lx)

en: %s: long name table is too small, (size = %ld)
ca: %s: la taula de noms llarga és massa petita, (mida = %ld)

en: %s: long name table is too small, (size = %lld)
ca: %s: la taula de noms llarga és massa petita, (mida = %lld)

en: %s: mmap () failed
ca: %s: mmap () ha fallat

en: %s: no archive map to update
ca: %s: ni hi ha un mapa d'arxiu per actualitzar

en: %s: no open archive
ca: %s: no hi ha un arxiu obert

en: %s: no open output archive
ca: %s: no hi ha un arxiu de sortida obert

en: %s: no output archive specified yet
ca: %s: no s'ha especificat un arxiu de sortida encara

en: %s: no recognized debugging information
ca: %s: informació de depuració no reconeguda

en: %s: no resource section
ca: %s: no hi ha una secció de recursos

en: %s: no symbols
ca: %s: no hi ha símbols

en: %s: not a dynamic object
ca: %s: no és un objecte dinàmic

en: %s: not enough binary data
ca: %s: no hi ha prou dades binàries

en: %s: plugin needed to handle lto object
ca: %s: cal un connector per a gestionar l'objecte lto

en: %s: printing debugging information failed
ca: %s: ha fallat la impressió de la informació de depuració

en: %s: read of %lu returned %lu
ca: %s: la lectura de %lu ha retornat %lu

en: %s: stat () failed
ca: %s: stat () ha fallat

en: %s: supported architectures:
ca: %s: arquitectures suportades:

en: %s: supported formats:
ca: %s_ formats suportats:

en: %s: supported targets:
ca: %s: destins suportats:

en: %s: the archive has an index but no symbols
ca: %s: l'arxiu té un índex però cap símbol

en: %s: the archive index is empty
ca: %s: l'índex del fitxer està buit

en: %s: the archive index is supposed to have 0x%lx entries of %d bytes, but the size is only 0x%lx
ca: %s: l'index de l'arxiu hauria de tenir 0x%lx entrades de %d bytes, però la mida és sols 0x%lx

en: %s: unable to dump the index as none was found
ca: %s: no s'ha pogut el bolcat de l'índex perquè no s'ha trobat cap

en: %s: unexpected EOF
ca: %s: final inesperat de fitxer

en: %s: warning:
ca: %s: advertiment:

en: %s: warning: unknown size for field `%s' in struct
ca: %s: advertiment: mida desconeguda per al camp `%s' a struct

en: %s:%d: Ignoring rubbish found on this line
ca: %s:%d: S'ignorarà la brossa trobada en aquesta línia

en: %s:%d: garbage found at end of line
ca: %s:%d: s'ha trobat brossa al final de la línia

en: %s:%d: missing new symbol name
ca: %s:%d: nom del nou símbol absent

en: %s:%d: premature end of file
ca: %s:%d: acabament prematur del fitxer

en: %s[%s]: 'large' flag is ELF x86-64 specific
ca: %s[%s]: l'indicador «large» és l'especificació ELF x86-64

en: %s[%s]: Cannot merge - there are relocations against this section
ca: %s[%s]: No es pot fusionar - hi ha relocalitzacions contra aquesta secció

en: %s[%s]: Note - dropping 'share' flag as output format is not COFF
ca: %s[%s]: Nota - deixar anar l'indicador «share» com a format de sortida no és COFF

en: %s[%s]: Warning: version note missing - assuming version 3
ca: %s[%s]: Avís: manca la nota de versió -assumint la versió 3

en: %u.%02u (build %u, platform %s)
ca: %u.%02u (compilació %u, plataforma %s)

en: '%s' is not an ordinary file
ca: «%s» no és un fitxer ordinari

en: '%s': No such file
ca: «%s»: No hi és aques fitxer

en: '%s': No such file
ca: «%s»: No existeix aquest fitxer

en: 'before=%s' not found
ca: no s'ha trobat «before=%s»

en: (%s in frame info)
ca: (%s en la informació del marc)

en: (DW_OP_GNU_variable_value in frame info)
ca: (DW_OP_GNU_variable_value en la informació del marc)

en: (DW_OP_call_ref in frame info)
ca: (DW_OP_call_ref informació en el marc)

en: (ROMAGIC: readonly sharablee text segments)
ca: (ROMAGIC: segments de text compartibles de sols lectura)

en: (TOCMAGIC: readonly text segments and TOC)
ca: (TOCMAGIC: segments de text sols lectura i TOC)

en: (Unknown location op %#x)
ca: (Localització op %#x desconeguda)

en: (User defined location op %#x)
ca: (Localització op %#x definida per l'usuari)

en: (Using the expected size of %llx for the rest of this dump)
ca: (S'usarà la mida esperada de %llx per a la resta d'aquest bolcat)

en: (Using the expected size of %lx for the rest of this dump)
ca: (S'usarà la mida esperada de %lx per a la resta d'aquest bolcat)

en: (WRMAGIC: writable text segments)
ca: (WRMAGIC: segments de text escrivibles)

en: (bad offset: %u)
ca: (posició dolenta: %u)

en: (base address index)
ca: (index d'adreça de base)

en: (base address selection entry)
ca: (entrada de selecció d'adreça de base)

en: (base address)
ca: (adreça de base)

en: (declared as inline and inlined)
ca: (declarat com en línia i s'ha posat en línia)

en: (declared as inline but ignored)
ca: (declarat com en línia però s'ignorarà)

en: (default)
ca: (per defecte)

en: (dumpx format - aix4.3 / 32 bits)
ca: (format dumpx - aix4.3 / 32 bits)

en: (dumpxx format - aix5.0 / 64 bits)
ca: (format dumpxx - aix5.0 / 64 bits)

en: (in class)
ca: (a classe)

en: (index into .debug_addr)
ca: (índex dins de .debug_str)

en: (inlined)
ca: (en línia)

en: (leading overpunch)
ca: (sobrepunch inicial)

en: (leading separate)
ca: (separació inicial)

en: (not inlined)
ca: (no està en línia)

en: (out of class)
ca: (fora de classe)

en: (trailing overpunch)
ca: (sobrepunch al final)

en: (trailing separate)
ca: (arrossegament separat)

en: (undefined)
ca: (no definit)

en: (unknown accessibility)
ca: (accessibilitat desconeguda)

en: (unknown case)
ca: (cas desconegut)

en: (unknown convention)
ca: (convenció desconeguda)

en: (unknown endianity)
ca: (codificació endian desconeguda)

en: (unknown type)
ca: (tipus desconegut)

en: (unknown virtuality)
ca: (virtualitat desconeguda)

en: (unknown visibility)
ca: (visibilitat desconeguda)

en: (unrecognised)
ca: (no reconegut)

en: (unsigned)
ca: (no signat)

en: (user defined type)
ca: (tipus definit per l'usuari)

en: (user defined)
ca: (definit per l'usuari)

en: (user specified)
ca: (especificat per l'usuari)

en: (with offset %#llx)
ca: (amb el desplaçament %#llx)

en: (with offset %#lx)
ca: (amb el desplaçament %#lx)

en: *both*
ca: *ambdós*

en: *corrupt*
ca: *malmès*

en: *corrupt* - no registers specified
ca: *malmès* - no s'ha especificat cap registre

en: *invalid*
ca: no vàlid

en: *undefined*
ca: *no definit*

en: , <unknown AMDGPU GPU type: %#x>
ca: , <tipus AMDGPU GPU desconegut: %#x>

en: , <unknown MeP cpu type>
ca: , <tipus de cpu MeP desconegut>

en: , <unknown sramecc value: %#x>
ca: , <valor sramecc desconegut: %#x>

en: , <unknown xnack value: %#x>
ca: , <valor xnack desconegut: %#x>

en: , <unknown>
ca: , <desconegut>

en: , Semaphore:
ca: , Semàfor:

en: , relocatable
ca: , reubicable

en: , relocatable-lib
ca: , bib-reubicable

en: , unknown
ca: , desconegut

en: , unknown ABI
ca: , ABI desconeguda

en: , unknown CPU
ca: , CPU desconeguda

en: , unknown ISA
ca: , ISA desconeguda

en: , unknown flags bits: %#x
ca: , bits d'indicadors desconeguts: %#x

en: , unknown v850 architecture variant
ca: variant d'arquitectura v850 desconeguda

en: --add-gnu-debuglink ignored for archive %s
ca: s'ha ignorat --add-gnu-debuglink per a l'arxiu %s

en: --compress-debug-sections=[zlib|zlib-gnu|zlib-gabi|zstd] is unsupported on `%s'
ca: --compress-debug-sections[[zlibzzlib-gnu]zlib-gabi]zstd] no és compatible amb «%s»

en: --compress-debug-sections=zstd: binutils is not built with zstd support
ca: --compress-debug-sections:zstd: els «binutils» no es construeixen amb suport «zstd»

en: --elf-stt-common=[yes|no] is unsupported on `%s'
ca: --elf-stt-common[[yes]no] no és compatible amb «%s»

en: --globalize-symbol(s) is incompatible with -G/--keep-global-symbol(s)
ca: --globalize-symbol(s) és incompatible amb -G/--keep-global-symbol(s)

en: --section-alignment argument is not a power of two: %s - ignoring
ca: --section-alignment argument no és una potència de dos: %s - s'ignorarà

en: --strip-section-headers is unsupported on `%s'
ca: --strip-section-headers no és compatible amb «%s»

en: .debug_info offset of %#llx in %s section does not point to a CU header.
ca: el desplaçament .debug_info de %#llx a la secció  %s no apunta a una capçalera CU.

en: .debug_info offset of %#lx in %s section does not point to a CU header.
ca: el desplaçament .debug_info de %#lx a la secció  %s no apunta a una capçalera CU.

en: .debug_macro section not zero terminated
ca: La secció .debug_macro no està terminada amb zeros

en: .debug_sup section is corrupt/empty
ca: la secció .debug_sup esta malmesa/buida

en: .eh_frame_hdr section is too small
ca: La secció .eh_frame_hdr és massa petita

en: .note.gnu.build-id data size is too big
ca: La mida de les dades .note.gnu.build-id és massa gran

en: .note.gnu.build-id data size is too small
ca: La mida de les dades .note.gnu.build-id és massa petita

en: .note.gnu.build-id section is corrupt/empty
ca: La secció .note.gnu.build-id està malmesa/buida

en: 128-bit IBM long double
ca: Doble llarg IBM de 128 bits

en: 128-bit IEEE long double
ca: IEEE de 128 bits doble llarg

en: 1_needed: <corrupt length: %#x>
ca: 1_needed: <longitud malmesa: %#x>

en: 2's complement, big endian
ca: complement de 2, endian gran

en: 2's complement, little endian
ca: complement de 2, endian petit

en: 32-bit relocation data
ca: Dades de relocalització 32-bit

en: 64-bit long double
ca: 64 bits doble llarg

en: 64-bit relocation data
ca: dades de relocalització 64-bit

en: 8-byte and up to %d-byte extended
ca: 8-byte i fins a %d-byte estès

en: 8-byte, except leaf SP
ca: 8-byte, excepte la fulla SP

en: :
      No symbols
ca: :
      No hi ha símbols

en: : architecture variant:
ca: : variant d'arquitectura:

en: : duplicate value
ca: : valor duplicat

en: : expected to be a directory
ca: : s'esperava que fos un directori

en: : expected to be a leaf
ca: : s'esperava que fos una fulla

en: : unknown
ca: : desconegut

en: : unknown extra flag bits also present
ca: : bits desconeguts de senyaladors extra també estan presents

en: <End of list>
ca: <Final de llista>

en: <None>
ca: <Cap>

en: <OS specific>
ca: <específic per al SO>

en: <OS specific>: %d
ca: <específic per al SO>: %d

en: <PROC specific>
ca: <específic per a PROC>

en: <application-specific type %#x data:
ca: <específic d'aplicació tipus de dades %#x:

en: <corrupt GNU_HWCAP>
ca: <GNU_HWCAP malmès>

en: <corrupt GNU_PROPERTY_TYPE, size = %#lx>
ca: <corrupt GNU_PROPERTY_TYPE, mida = %#lx>

en: <corrupt descsz: %#lx>
ca: <descsz malmès: %#lx>

en: <corrupt index>
ca: <índex malmès>

en: <corrupt length: %#x>
ca: <longitud malmesa: %#x>

en: <corrupt offset: %x>
ca: <desplaçament malmès: %x

en: <corrupt string table index: %3ld>
ca: <índex malmès de taula de cadena de caràcters: %3ld>

en: <corrupt string tag>
ca: <senyalador de cadena de caràcters malmès>

en: <corrupt symbol index: %llu>
ca: <índex malmès de símbols: %llu>

en: <corrupt symbol index: %lu>
ca: <índex malmès de símbols: %lu>

en: <corrupt symbol index>
ca: <índex malmès de símbols>

en: <corrupt tag>
ca: <senyalador malmès>

en: <corrupt time val: %llx
ca: <val de temps malmès: %llx

en: <corrupt time val: %lx
ca: <val de temps malmès: %lx

en: <corrupt type (%#x) datasz: %#x>
ca: <tipus malmès (%#x) datasz: %#x>

en: <corrupt: %14ld>
ca: <malmès: %14ld>

en: <corrupt: %19ld>
ca: <malmès: %19ld>

en: <corrupt: %9ld>
ca: <malmès: %9ld>

en: <corrupt>
ca: <malmès>

en: <corrupt>
ca: <malmès>

en: <indirect index offset is too big>
ca: <el desplaçament de l'índex indirecte és massa gran>

en: <internal error>
ca: <error intern>

en: <no .debug_line_str section>
ca: <no hi ha secció .debug_line_str>

en: <no .debug_str section>
ca: <no hi ha secció .debug_str>

en: <no .debug_str.dwo section>
ca: <no hi ha secció .debug_str.dwo>

en: <no .debug_str_offsets section>
ca: <no hi ha secció .debug_str_offset>

en: <no .debug_str_offsets.dwo section>
ca: <no hi ha secció .debug_str_offsets.dwo>

en: <no NUL byte at end of .debug_line_str section>
ca: <no hi ha byte NUL al final de la secció .debug_line_str>

en: <no NUL byte at end of .debug_str section>
ca: <no hi ha byte NUL al final de la secció .debug_str>

en: <no NUL byte at end of alt .debug_str section>
ca: <no hi ha byte NUL al final de  la secció alt .debug_str>

en: <no NUL byte at end of section>
ca: <no hi ha byte NUL al final de la secció>

en: <no dynamic symbols>
ca: <cap símbol dinàmic>

en: <no links available>
ca: <no hi ha enllaços disponibles>

en: <no sym>
ca: <no sím>

en: <no-strings>
ca: <no hi cadenes de caràcters>

en: <none>
ca: <cap>

en: <not-found>
ca: <no-trobat>

en: <offset is too big>
ca: <el desplaçament és massa gran>

en: <other>: %x
ca: <un altre>: %x

en: <processor specific>: %d
ca: <específic per al processador>: %d

en: <processor-specific type %#x data:
ca: específic per al processador dades %#x:

en: <short enum>
ca: <enum curt>

en: <stack prot>
ca: <pila prot>

en: <stack size>
ca: <mida de la pila>

en: <string index too big>
ca: <el desplaçament és massa gran>

en: <string table index: %3ld>
ca: <índex de taula de cadena de caràcters: %3ld>

en: <symbol index %zu exceeds number of dynamic symbols>
ca: <l'índex de símbols %zu excedeix el nombre de símbols dinàmics>

en: <time data corrupt>
ca: <dades de temps malmeses>

en: <tool>
ca: <eina>

en: <unknown MeP copro type>
ca: <tipus MeP copro desconegut>

en: <unknown addend: %llx>
ca: <sumand desconegut:  %llx>

en: <unknown addend: %lx>
ca: <sumand desconegut:  %lx>

en: <unknown name type>
ca: <tipus de nom desconegut>

en: <unknown type %#x data:
ca: <tipus desconegut dades %#x:

en: <unknown: %d>
ca: <desconegut: %d>

en: <unknown: %x>
ca: <desconegut: %x>

en: <unknown:_%d>
ca: <desconegut:_%d>

en: <unknown>
ca: <desconegut>

en: <unknown>
ca: <desconegut>

en: <unknown>: %d
ca: <desconegut>: %d

en: <unknown>: %d/%d
ca: <desconegut>: %d/%d

en: <unknown>: %lx
ca: <desconegut>: %lx

en: <unknown>: %x
ca: <desconegut>: %x

en: <unknown>: 0x%x
ca: <desconegut>: 0x%x

en: <version>
ca: <versió>

en: A codepage was specified switch `%s' and UTF16.
ca: S'ha especificat un codi de pàgina amb opció `%s' i UTF16.

en: Abnormal length of thin archive member name: %lx
ca: Longitud anormal del nom del membre de l'arxiu prim: %lx

en: Absent/Non standard
ca: Absent/No estàndard

en: Access
ca: Accés

en: Added exports to output file
ca: S'han afegit les exportacions al fitxer de sortida

en: Adding exports to output file
ca: S'estan afegint les exportacions al fitxer de sortida

en: Address
ca: Adreça

en: Aggregate definition encountered without a scope
ca: S'ha trobat una definició agregada sense un àmbit

en: Aggregate definition needs auxiliary information
ca: Cal informació auxiliar per a la definició agregada

en: Align: *unknown*
ca: Alineació: *desconeguda*

en: Align: 1
ca: Alineació: 1

en: Align: 1024
ca: Alineació: 1024

en: Align: 128
ca: Alineació: 128

en: Align: 16
ca: Alineació: 16

en: Align: 2
ca: Alineació: 2

en: Align: 2048
ca: Alineació: 2048

en: Align: 256
ca: Alineació: 256

en: Align: 32
ca: Alineació: 32

en: Align: 4
ca: Alineació: 4

en: Align: 4096
ca: Alineació: 4096

en: Align: 512
ca: Alineació: 512

en: Align: 64
ca: Alineació: 64

en: Align: 8
ca: Alineació: 8

en: Align: 8192
ca: Alineació: 8192

en: Alignment of 8-byte objects
ca: Alineació d'objectes de 8 bytes

en: Any MSA or not
ca: Qualsevol MSA o no

en: Any Region
ca: Qualsevol regió

en: Application
ca: Aplicació

en: Application or Realtime
ca: Aplicació o temps real

en: Archive member uses long names, but no longname table found
ca: El membre de l'arxiu fa servir noms llargs, però no s'ha trobar cap taula de noms llargs

en: Archive nesting is too deep
ca: La imbricació de l'arxiu és massa profunda

en: Array definition needs auxiliary information
ca: Cal informació auxiliar per a la definició de matriu

en: Attempt to allocate a zero'ed array with an excessive number of elements: %#llx
ca: Intent d'assignar una matriu de zero amb un nombre excessiu d'elements: %#llx

en: Attempt to allocate a zero'ed array with an excessive number of elements: %#lx
ca: Intent d'assignar una matriu de zero amb un nombre excessiu d'elements: %#lx

en: Attempt to allocate an array with an excessive number of elements: %#llx
ca: Intent d'assignar una matriu amb un nombre excessiu d'elements: %#llx

en: Attempt to allocate an array with an excessive number of elements: %#lx
ca: Intent d'assignar una matriu amb un nombre excessiu d'elements: %#lx

en: Attempt to re-allocate an array with an excessive number of elements: %#llx
ca: Intent de reassignar una matriu amb un nombre excessiu d'elements: %#llx

en: Attempt to re-allocate an array with an excessive number of elements: %#lx
ca: Intent de reassignar una matriu amb un nombre excessiu d'elements: %#lx

en: Attribute Section:
ca: Secció d'atributs:

en: Attribute length of %u is too small
ca: La longitud de l'atribut %u és massa petita

en: Audit library
ca: Biblioteca d'auditoria

en: Augmentation data too long: %#llx, expected at most %#tx
ca: Dades d'augment massa llargues:  %#llx, s'espera com a màxim %#tx

en: Augmentation data too long: %#lx, expected at most %#tx
ca: Dades d'augment massa llargues:  %#lx, s'espera com a màxim %#tx

en: Augmentation string length %u must be rounded up to a multiple of 4 in .debug_names.
ca: La longitud de cadena d'augment %u s'ha d'arrodonir fins a un múltiple de 4 a .debug_names.

en: Augmentation string:
ca: Cadena de caràcters d'augment:

en: Auxiliary header:
ca: Capçalera auxiliar:

en: Auxiliary library
ca: Biblioteca auxiliar

en: BAD[0x%lx]
ca: DOLENT[0x%lx]

en: BFD header file version %s
ca: Versió %s de capçalera BFD

en: BSS Size:			%#lx
ca: Mida BSS:			%#lx

en: Bad attribute length (%u > %u)
ca: Longitud incorrecta d'atributs (%u > %u)

en: Bad sh_info in group section `%s'
ca: sh_info dolenta en la secció de grup `%s'

en: Bad sh_link in group section `%s'
ca: sh_link dolent en la secció de grup `%s'

en: Bad sh_link in symbol table section
ca: sh_link incorrecte a la secció de taula de símbols

en: Bad stab: %s
ca: Stab dolent: %s

en: Bad subsection length (%u < 6)
ca: Longitud incorrecta de subsecció (%u < 6)

en: Bad subsection length (%u > %u)
ca: Longitud dolenta de subsecció (%u > %u)

en: Bad symbol index in unwind relocation (%llu > %llu)
ca: L'índex de símbols és incorrecte en la deslocalització de desenrotllament (%llu ) %llu)

en: Bad symbol index in unwind relocation (%lu > %lu)
ca: L'índex de símbols és incorrecte en la deslocalització de desenrotllament (%lu ) %lu)

en: Bad uleb128
ca: Incorrecte uleb128

en: Bad value (%d) for SYMINENT entry
ca: Valor incorrecte (%d) per a l'entrada SYMINENT

en: Badly formed extended line op encountered!
ca: S'ha trobat una línia op formada malament!

en: Bare metal/mwdt
ca: Metall nu/mwdt

en: Bare metal/newlib
ca: Metall simple/newlib

en: Bare-metal C6000
ca: C6000 metall nu

en: Block ends prematurely
ca: El bloc acaba prematurament

en: Block start encountered without a scope for it.
ca: S'ha trobat l'inici del bloc sense un àmbit.

en: Bogus end-of-siblings marker detected at offset %lx in %s section
ca: S'ha detectat un marcador end-of-siblings fals a la posició %lx a la secció %s

en: Buffer overrun encountered whilst decoding LTO symbol table
ca: S'ha trobat un desbordament de memòria intermèdia mentre es descodifica la taula de símbols LTO

en: Build-ID is too short (%#zx bytes)
ca: L'ID de compilació és massa curt (%#zx bytes)

en: Bytes on Last Page:		%d
ca: Bytes a l'última pàgina:		%d

en: CORE (Core file)
ca: CORE (Fitxer de nucli)

en: CRC offset missing/truncated
ca: Manca el desplaçament CRC/truncat

en: CTF archive member open failure: %s
ca: Ha fallat l'obertura del membre de l'arxiu CTF: %s

en: CTF error: cannot get CTF errors: `%s'
ca: Error de CTF: no es poden obtenir errors de CTF: «%s»

en: CTF member open failure: %s
ca: Ha fallat l'obertura del membre CTF: %s

en: CTF open failure: %s
ca: Error d'obertura CTF: %s

en: CTF open failure: %s
ca: ha fallat l'obertura CTF: %s

en: CU @ %#llx has has a negative loclists_base value of %#llx - treating as zero
ca: CU @ %#llx té un valor negatiu de loclists_base de %#llx - es tracta com a zero

en: CU @ %#llx has has a negative rnglists_base value of %#llx - treating as zero
ca: CU  { %#llx té un valor negatiu de rnglists_base de %#llx - es tracta com a zero

en: CU @ %#llx has has a negative stroffsets_base value of %#llx - treating as zero
ca: CU @ %#llx té un valor negatiu de stroffsets_base de %#llx - es tracta com a zero

en: CU @ %#llx has multiple loclists_base values (%#llx and %#llx)
ca: CU @ %#llx té múltiples valors de loclists_base (%#llx i %#llx)

en: CU @ %#llx has multiple str_offsets_base values %#llx and %#llx)
ca: CU @ %#llx té múltiples valors de str_offsets_base %#llx i %#llx)

en: CU @ %#lx has has a negative loclists_base value of %#lx - treating as zero
ca: CU @ %#lx té un valor negatiu de loclists_base de %#lx - es tracta com a zero

en: CU @ %#lx has has a negative rnglists_base value of %#lx - treating as zero
ca: CU  { %#lx té un valor negatiu de rnglists_base de %#lx - es tracta com a zero

en: CU @ %#lx has has a negative stroffsets_base value of %#lx - treating as zero
ca: CU @ %#lx té un valor negatiu de stroffsets_base de %#lx - es tracta com a zero

en: CU @ %#lx has multiple loclists_base values (%#lx and %#lx)
ca: CU @ %#lx té múltiples valors de loclists_base (%#lx i %#lx)

en: CU @ %#lx has multiple str_offsets_base values %#lx and %#lx)
ca: CU @ %#lx té múltiples valors de str_offsets_base %#lx i %#lx)

en: CU at offset %#llx contains corrupt or unsupported unit type: %d.
ca: La CU a la posició %#llx conté un nombre de versió malmès o no suportat: %d

en: CU at offset %#llx contains corrupt or unsupported version number: %d.
ca: La CU a la posició %#llx conté un nombre de versió malmès o no suportat: %d.

en: CU at offset %#lx contains corrupt or unsupported unit type: %d.
ca: La CU a la posició %#lx conté un nombre de versió malmès o no suportat: %d

en: CU at offset %#lx contains corrupt or unsupported version number: %d.
ca: La CU a la posició %#lx conté un nombre de versió malmès o no suportat: %d.

en: CU table:
ca: Taula CU:

en: CU: Empty file name table
ca: CU: Taula de nom de fitxers buits

en: CU: No directory table
ca: CU: No hi ha taula de directoris

en: Can't create .lib file: %s: %s
ca: No es pot crear un fitxer .lib: %s: %s

en: Can't fill gap after section
ca: No es pot omplir el buit després de la secció

en: Can't have LIBRARY and NAME
ca: No pot haver-hi BIBLIOTECA i NOM

en: Can't open .lib file: %s: %s
ca: No es pot obrir el fitxer .lib: %s: %s

en: Can't open def file: %s
ca: No es pot obrir el fitxer de definicions: %s

en: Can't open file %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s

en: Cannot convert existing library %s to thin format
ca: No es pot convertir la llibreria existent %s al format prim

en: Cannot convert existing thin library %s to normal format
ca: No es pot convertir la llibreria prima %s al format normal

en: Cannot create libdeps record.
ca: No es pot crear un registre libdeps.

en: Cannot fetch indexed address: the .debug_addr section is missing
ca: No es pot obtenir l'adreça indexada: falta la secció .debug_addr

en: Cannot interpret virtual addresses without program headers.
ca: No es poden interpretar les adreces virtuals sense les capçaleres del programa.

en: Cannot make libdeps object readable.
ca: No s'ha pogut fer libdeps llegible.

en: Cannot make libdeps object writable.
ca: No es pot fer que libdeps sigui un objecte d'escriptura.

en: Cannot produce mcore-elf dll from archive file: %s
ca: No es pot produir un dll mcore-elf des del fitxer d'arxiu: %s

en: Cannot reset libdeps record type.
ca: No es pot restablir el tipus de registre del libdeps.

en: Cannot set libdeps object format.
ca: No es pot establir el format de l'objecte libdeps.

en: Cannot set libdeps record type to binary.
ca: No es pot establir el tipus de registre libdeps a binari.

en: Cannot write libdeps record.
ca: No es pot escriure el registre de la «libdeps».

en: CheckSum:			%#lx
ca: Suma de comprovació:			%#lx

en: Checksum failure
ca: Ha fallat la suma de verificació

en: Checksum:			%#x
ca: Suma de verificació:			%#x

en: Code addressing position-dependent
ca: Adreçament de codi dependent de la posició

en: Code addressing position-independent
ca: Adreçament de codi independent de la posició

en: Compilation unit count must be >= 1 in .debug_names
ca: El nombre d'unitats de compilació ha de ser >= 1 a .debug_names

en: Compressed section is too small even for a compression header
ca: La secció comprimida és massa petita fins i tot per a una capçalera de compressió

en: Configuration file
ca: Fitxer de configuració

en: Contents of %s section:
ca: Continguts de la secció %s:

en: Contents of CTF section %s:
ca: Continguts de la secció CTF %s:

en: Contents of binary %s at offset
ca: Continguts del binari %s a la posició

en: Contents of section %s:
ca: Continguts de la secció %s:

en: Contents of the %s section (loaded from %s):
ca: Continguts de la secció %s (carregada de %s):

en: Contents of the %s section:
ca: Continguts de la secció %s:

en: Contents of the SFrame section %s:
ca: Continguts de la secció SFrame %s:

en: Convert a COFF object file into a SYSROFF object file
ca: Converteix un fitxer objecte COFF a un fitxer objecte SYSROFF

en: Core header:
ca: Capçalera del nucli:

en: Corrupt %s section: address size (%x) is wrong
ca: La secció %s està malmesa: la mida de l'adreça (%x) és incorrecta

en: Corrupt %s section: expecting header size of 8 or 16, but found %zd instead
ca: Secció %s malmesa: s'esperava una mida de capçalera de 8 o 16, però s'ha trobat %zd

en: Corrupt %s section: expecting version number 5 in header but found %d instead
ca: Secció %s malmesa: s'esperava la versió nombre 5 a la capçalera però s'ha trobat %d en el seu lloc

en: Corrupt %s section: unit_length field of %#llx is invalid
ca: Secció %s malmesa: el camp de longitud unitària de %#llx no és vàlid

en: Corrupt %s section: unit_length field of %#lx is invalid
ca: Secció %s malmesa: el camp de longitud unitària de %#lx no és vàlid

en: Corrupt ARM compact model table entry: %x
ca: Entrada malmesa de tauls de model compacte ARM: %x

en: Corrupt CU vector offset of 0x%x found for symbol table slot %d
ca: S'ha trobat un desplaçament incorrecte del vector CU de 0x%x per a l'espai %d de la taula de símbols

en: Corrupt DT_STRTAB dynamic entry
ca: Entrada dinàmica DT_STRTAB malmesa

en: Corrupt DT_SYMTAB dynamic entry
ca: Entrada dinàmica DT_SYMTAB malmesa

en: Corrupt MIPS ABI Flags section.
ca: Secció malmesa de senyaladores MIPS ABI.

en: Corrupt address base (%#llx) found in debug section %u
ca: S'ha trobat una base d'adreça malmesa (%#llx) a la seccció de depuració %u

en: Corrupt address base (%#lx) found in debug section %u
ca: S'ha trobat una base d'adreça malmesa (%#lx) a la seccció de depuració %u

en: Corrupt attribute
ca: Atribut malmès

en: Corrupt attribute block length: %#llx
ca: Longitud de bloc d'atributs malmesa :%#llx

en: Corrupt attribute block length: %#lx
ca: Longitud de bloc d'atributs malmesa :%#lx

en: Corrupt attribute section name
ca: Nom de secció d'atributs incorrecte

en: Corrupt debuglink section: %s
ca: Secció debuglink malmesa: %s

en: Corrupt directories list
ca: Llista de directoris malmesa

en: Corrupt file name list
ca: Llista de noms malmeses de fitxers

en: Corrupt file name table entry
ca: Entrada malmesa de taula de noms de fitxers

en: Corrupt header in group section `%s'
ca: Capçalera malmesa en la secció de grup `%s'

en: Corrupt header in the %s section.
ca: Capçalera malmesa a la secció %s.

en: Corrupt name offset of 0x%x found for name of main
ca: S'ha trobat un desplaçament del nom incorrecte de 0x%x per al nom del principal

en: Corrupt name offset of 0x%x found for symbol table slot %d
ca: S'ha trobat un desplaçament del nom incorrecte de 0x%x per a l'espai %d de la taula de símbols

en: Corrupt note: alignment %ld, expecting 4 or 8
ca: Nota malmesa: alineació %ld, esperant 4 o 8

en: Corrupt note: alignment %lld, expecting 4 or 8
ca: Nota malmesa: alineació %lld, esperant 4 o 8

en: Corrupt note: name size is too big: %lx
ca: Nota malmesa: la mida del nom és massa gran: %lx

en: Corrupt note: only %zd byte remains, not enough for a full note
     | Corrupt note: only %zd bytes remain, not enough for a full note
ca[0]: Nota malmesa: sols resten %zd byte, no és prou per a una nota completa
ca[1]: Nota malmesa: sols resten %zd bytes, no són prou per a una nota completa

en: Corrupt pointer size (%d) in debug entry at offset %#llx
ca: Mida de punter malmès (%d) a l'entrada de depuració al desplaçament %#llx

en: Corrupt pointer size (%d) in debug entry at offset %#lx
ca: Mida de punter malmès (%d) a l'entrada de depuració al desplaçament %#lx

en: Corrupt shortcut table in the %s section.
ca: Tala de dreceres malmesa a la secció %s.

en: Corrupt stack pointer adjustment detected
ca: S'ha detectat un ajust del punter de la pila malmès

en: Corrupt unit length (got %#llx expected at most %#tx) in section %s
ca: Mida unitària malmesa (s'obté %#llx s'esperava com a molt %#tx) a la secció %s

en: Corrupt unit length (got %#lx expected at most %#tx) in section %s
ca: Mida unitària malmesa (s'obté %#lx s'esperava com a molt %#tx) a la secció %s

en: Could not locate '%s'.  System error message: %s
ca: No s'ha pogut localitzar «%s». Missatge d'error de sistema: %s

en: Could not locate .ARM.extab section containing %#llx.
ca: No s'ha pogut localitzar la secció .ARM.extab que conté %#llx.

en: Could not locate .ARM.extab section containing %#lx.
ca: No s'ha pogut localitzar la secció .ARM.extab que conté %#lx.

en: Couldn't get demangled builtin type
ca: NO s'ha pogut obtenir el tipus incorporat de decodificació

en: Created lib file
ca: S'ha creat un fitxer biblioteca

en: Creating library file: %s
ca: S'està creant un fitxer biblioteca: %s

en: Creating stub file: %s
ca: S'està creant un fixer marcador: %s

en: Current open archive is %s
ca: El fitxer actualment obert és %s

en: DERIVED TYPE
ca: TIPUS DERIVAT

en: DIE at offset %#lx refers to abbreviation number %lu which does not exist
ca: El DIE a la posició %#lx es refereix a un nombre %lu d'una abreviatura que no existeix

en: DIE has locviews without loclist
ca: DIE té locviews sense loclist

en: DLLTOOL name    : %s
ca: Nom de DLLTOOL : %s

en: DLLTOOL options : %s
ca: Opcions de DLLTOOL : %s

en: DRIVER name     : %s
ca: Nom de CONTROLADOR     : %s

en: DRIVER options  : %s
ca: Opcions de CONTROLADOR  : %s

en: DSBT addressing not used
ca: No s'ha usat l'adreçament DSBT

en: DSBT addressing used
ca: S'ha usat l'adreçament DSBT

en: DWO is not yet supported.
ca: Encara no està suportat DWO.

en: DW_FORM_GNU_strp_alt offset (%#llx) too big or no string sections available
ca: Desplaçament DW_FORM_GNU_str_strp (%#llx) massa gran o no hi ha secció de cadenes

en: DW_FORM_GNU_strp_alt offset (%#lx) too big or no string sections available
ca: Desplaçament DW_FORM_GNU_str_strp (%#lx) massa gran o no hi ha secció de cadenes

en: DW_FORM_line_strp offset too big: %#llx
ca: Desplaçament DW_FORM_line_strp massa gran: %#llx

en: DW_FORM_line_strp offset too big: %#lx
ca: Desplaçament DW_FORM_line_strp massa gran: %#lx

en: DW_FORM_strp offset too big: %#llx
ca: Desplaçament DW_FORM_strp massa gran:  %#llx

en: DW_FORM_strp offset too big: %#lx
ca: Desplaçament DW_FORM_strp massa gran:  %#lx

en: DW_LNE_define_file: Bad opcode length
ca: DW_LNE_define_file: Longitud d'opcode incorrecta

en: DW_MACRO_start_file used, but no .debug_line offset provided.
ca: S'ha usat DW_MACRO_start_file, però no s'ha proveït cap posició .debug_line.

en: DW_OP_GNU_push_tls_address or DW_OP_HP_unknown
ca: DW_OP_GNU_push_tls_address o DW_OP_HP_unknown

en: DYN (Position-Independent Executable file)
ca: DYN (Fitxer executable independent de la posició)

en: DYN (Shared object file)
ca: DYN (Fitxer objecte compartit)

en: Data Size:			%#lx
ca: Mida de les dades:			%#lx

en: Data Start:			%#lx
ca: Inici de dades:			%#lx

en: Data addressing position-dependent
ca: Adreçament de dades depenent de la posició

en: Data addressing position-independent, GOT far from DP
ca: Adreçament de dades independent de la posició, GOT lluny de DP

en: Data addressing position-independent, GOT near DP
ca: Adreçament de dades independent de la posició, GOT a prop de DP

en: Data remains in the LTO symbol extension table
ca: Les dades romanen a la taula d'extensió de símbols LTO

en: Data size
ca: Mida de les dades

en: Debug info is corrupted, %s header at %#llx has length %#llx
ca: La informació de depuració està malmesa, la capçalera %s a %#llx té longitud %#llx

en: Debug info is corrupted, %s header at %#lx has length %#llx
ca: La informació de depuració està correupta, la capçalera %s a %#lx té longitud %#llx

en: Debug info is corrupted, %s header at %#lx has length %#lx
ca: La informació de depuració està correupta, la capçalera %s a %#lx té longitud %#lx

en: Debug info is corrupted, %s header at %#tx has length %#llx
ca: La informació de depuració està malmesa, la capçalera %s a %#tx té una longitud %#llx

en: Debug info is corrupted, %s header at %#tx has length %#lx
ca: La informació de depuració està malmesa, la capçalera %s a %#tx té una longitud %#lx

en: Debug info is corrupted, abbrev offset (%#llx) is larger than abbrev section size (%#llx)
ca: La informació de depuració està malmesa, la posició d'abreviació (%#llx) és més gran que la mida de la secció abreujada (%#llx)

en: Debug info is corrupted, abbrev offset (%#lx) is larger than abbrev section size (%#lx)
ca: La informació de depuració està malmesa, la posició d'abreviació (%#lx) és més gran que la mida de la secció abreujada (%#lx)

en: Debug info is corrupted, abbrev size (%#llx) is larger than abbrev section size (%#llx)
ca: La informació de depuració està malmesa, la posició d'abreviació (%#llx) és més gran que la mida de la secció abreujada (%#llx)

en: Debug info is corrupted, abbrev size (%#lx) is larger than abbrev section size (%#lx)
ca: La informació de depuració està malmesa, la posició d'abreviació (%#lx) és més gran que la mida de la secció abreujada (%#lx)

en: Deleting temporary base file %s
ca: S'està esborrant el fitxer temporal de base %s

en: Deleting temporary def file %s
ca: S'està esborrant el fitxer temporal de definició %s

en: Deleting temporary exp file %s
ca: S'està esborrant el fitxer temporal d'exportació %s

en: Demangled name is not a function
ca: Nom decodificat no és una funció

en: Dependency audit library
ca: Biblioteca d'auditoria de dependències

en: Directory Table
ca: Taula de directoris

en: Displaying notes found at file offset 0x%08llx with length 0x%08llx:
ca: S'estan mostrant notes trobades a la posició 0x%08llx amb longitud 0x%08llx:

en: Displaying notes found at file offset 0x%08lx with length 0x%08lx:
ca: S'estan mostrant notes trobades a la posició 0x%08lx amb longitud 0x%08lx:

en: Displaying notes found in: %s
ca: S'estan mostrant les notes trobades a: %s

en: Displaying the debug contents of section %s is not yet supported.
ca: Encara no està suportat mostrar els continguts de depuració de la secció %s.

en: Don't know about relocations on this machine architecture
ca: No hi ha informació sobre relocalitzacions a aquesta arquitectura de màquina

en: Done reading %s
ca: S'ha acabat de llegir %s

en: Duplicate abbreviation tag %llu in unit %#tx in the debug_names section
ca: Etiqueta d'abreviació duplicada %llu a la unitat %#tx a la secció debug_names

en: Duplicate abbreviation tag %lu in unit %#tx in the debug_names section
ca: Etiqueta d'abreviació duplicada %lu a la unitat %#tx a la secció debug_names

en: Duplicate symbol entered into keyword list.
ca: S'ha entrat un símbol duplicat a una llista de paraules clau.

en: Dynamic relocs:
ca: Relocalitzacions dinàmiques:

en: Dynamic symbols:
ca: Símbols dinàmics:

en: ELF Header in linked file '%s':
ca: Capçalera ELF al fitxer enllaçat «%s»:

en: ELF Header:
ca: Capçalera ELF:

en: EXEC (Executable file)
ca: EXEC (Fitxer executable)

en: Empty abbreviation list encountered for CU offset %llx
ca: S'ha trobat una llista d'abreviatura buida per al desplaçament CU %llx

en: Empty abbreviation list encountered for CU offset %lx
ca: S'ha trobat una llista d'abreviatura buida per al desplaçament CU %lx

en: Encoded size of %d is too large to read
ca: La mida codificada de %d és massa gran per llegir

en: Encoded size of 0 is too small to read
ca: La mida codificada de 0 és massa petita per llegir

en: Encoded value extends past end of section
ca: El valor codificat s'estén més enllà del final de la secció

en: End
ca: Finalitza

en: End of Sequence
ca: Final de seqüència

en: Entry Point:			%#lx
ca: Punt d'entrada:			%#lx

en: Entry point 0x%llx
ca: Punt d'entrada 0x%llx

en: Entry point 0x%lx
ca: Punt d'entrada 0x%lx

en: Entry pool offset (%#llx) exceeds unit size %#tx for unit %#tx in the debug_names
ca: El desplaçament del fons d'entrada (%#llx) excedeix la mida de la unitat %#tx per la unitat %#tx als debug_names

en: Entry pool offset (%#lx) exceeds unit size %#tx for unit %#tx in the debug_names
ca: El desplaçament del fons d'entrada (%#lx) excedeix la mida de la unitat %#tx per la unitat %#tx als debug_names

en: Enum Member offset %x
ca: Desplaçament de membre d'enumeració %x

en: Enum definition needs auxiliary information
ca: Cal informació auxiliar per a la definició enum

en: Enum element encountered without an enum definition
ca: S'ha trobat un element enumerat sense una definició d'enumeració

en: Error, duplicate EXPORT with ordinals: %s
ca: Error, EXPORTACIÓ duplicada amb ordinals: %s

en: Exception table:
ca: Taula d'excepcions:

en: Excluding symbol: %s
ca: S'està excloent el símbol: %s

en: Expected to find a version number of 4 or 5 in section %s but found %d instead
ca: S'esperava trobar un nombre de versió de 4 o 5 a la secció %s però s'ha trobat %d

en: FORMAT is one of rc, res, or coff, and is deduced from the file name
    extension if not specified.  A single file name is an input file.
    No input-file is stdin, default rc.  No output-file is stdout, default rc.
ca: El FORMAT és un de rc, rec o coff, i es dedueix a partir del nom de l'extensió
    del fitxer si no es proveeix. Un nom de fitxer únic és un fitxer d'entrada.
    Si no hi ha nom de fitxer és stdin, per defecte rc. Si no hi ha fitxer de 
    sortida és stdout, per defecte rc.

en: Failed to determine last chain length
ca: No s'ha pogut determinar l'última longitud de cadena

en: Failed to print demangled template
ca: No s'ha pogut imprimir la plantilla de decodificació

en: Failed to read CIE information
ca: No s'ha pogut llegir la informació CIE

en: Failed to read address field for entry %#llx in the .eh_frame_hdr's search table
ca: No s'ha pogut llegir el camp d'adreça de l'entrada %#llx a la taula de cerca de .eh_frame_hdr

en: Failed to read address field for entry %#lx in the .eh_frame_hdr's search table
ca: No s'ha pogut llegir el camp d'adreça de l'entrada %#lx a la taula de cerca de .eh_frame_hdr

en: Failed to read in number of buckets
ca: No s'ha pogut llegir el nombre de cubells

en: Failed to read in number of chains
ca: No s'ha pogut llegir el nombre de cadenes

en: Failed to read location field for entry %#llx in the .eh_frame_hdr's search table
ca: No s'ha pogut llegir el camp d'ubicació de l'entrada %#llx a la taula de cerca de .eh_frame_hdr

en: Failed to read location field for entry %#lx in the .eh_frame_hdr's search table
ca: No s'ha pogut llegir el camp d'ubicació de l'entrada %#lx a la taula de cerca de .eh_frame_hdr

en: Failed to write CS struct
ca: No s'ha pogut escriure el CS struct

en: Failed to write TR block
ca: No s'ha pogut escriure el bloc TR

en: Failed to write checksum
ca: No s'ha pogut escriure la suma de verificació

en: File %s does not contain any dwarf debug information
ca: El fitxer %s no conté cap informació de depuració dwarf

en: File %s is not an archive so its index cannot be displayed.
ca: El fitxer %s no és un arxiu i en conseqüència el seu índex no es  mostrar.

en: File Alignment:			%#lx
ca: Alineació del fitxer:			%#lx

en: File Attributes
ca: Atributs de fitxer

en: File Name Table
ca: Taul de noms de fitxers

en: File address of new exe header:	%#lx
ca: Adreça del fitxer de la capçalera exe nova:	%#lx

en: File address of reloc table:	%d
ca: Adreça del fitxer de la taula de relocalització:	%d

en: File contains multiple dynamic string tables
ca: El fitxer conté múltiples taules de símbols dinàmics

en: File contains multiple dynamic symbol tables
ca: El fitxer conté múltiples taules de símbols dinàmics

en: File header:
ca: Capçalera de fitxer:

en: File name                            Line number    Starting address    View    Stmt
ca: Nom de fitxer                            Nombre de línia    Adreça d'inici    Visualització    Stmt

en: File name                        Line number    Starting address    View    Stmt
ca: Nom de fitxer                        Nombre de línia    Adreça d'inici    Visualització    Stmt

en: Filter library
ca: Biblioteca de filtres

en: Flags:
ca: Senyaladors:

en: Flags:				0x%04x		-
ca: Indicadors:				0x%04x		-

en: For AVR ELF files:
      mem-usage       Display memory usage
      avr-prop        Display contents of .avr.prop section
      avr-deviceinfo  Display contents of .note.gnu.avr.deviceinfo section
ca: Per a fitxers AVR ELF:
      mem-usage       Mostra l'ús de memòria
      avr-prop        Mostra els continguts de la secció .avr.prop
      avr-deviceinfo  Mostra els continguts de la secció .note.gnu.avr.deviceinfo

en: For Mach-O files:
      header           Display the file header
      section          Display the segments and sections commands
      map              Display the section map
      load             Display the load commands
      dysymtab         Display the dynamic symbol table
      codesign         Display code signature
      seg_split_info   Display segment split info
      compact_unwind   Display compact unwinding info
      function_starts  Display start address of functions
      data_in_code     Display data in code entries
      twolevel_hints   Display the two-level namespace lookup hints table
      dyld_info        Display dyld information
ca: For Mach-O files:
      header         Mostra la capçalera del fitxer
      section        Mostra les ordres de segments i seccions
      map            Mostra el mapa de la secció
      load           Mostra les ordres de càrrega
      dysymtab       Mostra la taula de símbols dinàmics
      codesign       Mostra la signatura del codi
      seg_split_info Mostra la informació de divisió de segment
      function_starts  Mostra l'adreça d'inici de la visuatlització
      data_in_code     Mostra les dades en entrades de codi
      twolevel_hints   Mostra la taula de pistes de cerca d'espai de noms de dos nivells
      dyld_info        Mostra la informació dyld

en: For PE files:
      header      Display the file header
      sections    Display the section headers
ca: Per als fitxers PE:
      capçalera    Mostra la capçalera del fitxer
      seccions     Mostra les capçaleres de la secció

en: For XCOFF files:
      header      Display the file header
      aout        Display the auxiliary header
      sections    Display the section headers
      syms        Display the symbols table
      relocs      Display the relocation entries
      lineno      Display the line number entries
      loader      Display loader section
      except      Display exception table
      typchk      Display type-check section
      traceback   Display traceback tags
      toc         Display toc symbols
      ldinfo      Display loader info in core files
ca: Per a fitxers XCOFF:
      header      Mostra la capçalera del fitxer
      aout        Mostra la capçalera auxiliar
      sections    Mostra les capçaleres de les seccions
      syms        Mostra la taula dels símbols
      relocs      Mostra les entrades de relocalització
      lineno      Mostra les entrades de nombres de línia
      loader      Mostra la secció del carregador
      except      Mostra la taula d'excepcions
      typchk      Mostra la secció type-check
      traceback   Mostra els indicadors de les traces d'error
      toc         Mostra els símbols
      ldinfo      Mostra la informació del carregador als fitxers core

en: Foreign TU table:
ca: Taula TU forània

en: Found long name index (%ld) beyond end of long name table
ca: S'ha trobat l'índex de nom llarg (%ld) més enllà del final de la taula de noms llargs

en: Function arguments encountered without a function definition
ca: S'han trobat arguments de funció sense una definició de funció

en: Function start encountered without a top level scope.
ca: S'ha trobat l'inici de la funció sense un àmbit de nivell superior.

en: Further error messages about already contained group sections suppressed
ca: S'han suprimit més missatges d'error sobre les seccions de grup ja contingudes

en: Further error messages about overlarge group section indices suppressed
ca: S'han suprimit més missatges d'error sobre els índexs de secció de grups més grans

en: Further warnings about bogus end-of-sibling markers suppressed
ca: S'han suprimit els advertiments addicionals sobre marcadors end-of-sibling falsos

en: GOT A %x
ca: S'HA OBTINGUT UN %x

en: Gap in build notes detected from %#llx to %#llx
ca: S'ha detectat un buit en les notes de construcció de %#llx a %#llx

en: Gap in build notes detected from %#lx to %#lx
ca: S'ha detectat un buit en les notes de construcció de %#lx a %#lx

en: Generated exports file
ca: S'ha generat el fitxer d'exportacions

en: Generating export file: %s
ca: S'està generant el fitxer d'exportació: %s

en: Global Offset Table data
ca: Dades de la taula de les posicions globals

en: Hard float (32-bit CPU, 64-bit FPU)
ca: Tipus flotant dur (CPU 32-bit, FPU 64-bit)

en: Hard float (32-bit CPU, Any FPU)
ca: Tipus flotant dur (CPU 32-bit, qualsevol FPU)

en: Hard float (MIPS32r2 64-bit FPU 12 callee-saved)
ca: Tipus flotant dur (MIPS32r2 64-bit FPU 12 calle-saved)

en: Hard float (double precision)
ca: Tipus flotant dur (de precisió doble)

en: Hard float (single precision)
ca: Tipus flotant tou (de precisió simple)

en: Hard float compat (32-bit CPU, 64-bit FPU)
ca: Tipus flotant dur (CPU 32-bit, FPU 64-bit)

en: Hard or soft float
ca: Tipus flotant dur o tou

en: Hole and overlap detection requires adjacent view lists and loclists.
ca: La detecció del forat i la superposició requereix llistes de visualització adjacents i loclists.

en: ICE: do_define called without a block
ca: ICE: do_define cridat sense bloc

en: ICE: getINT: Out of buffer space
ca: ICE: getINT: Fora de l'espai de memòria intermèdia

en: ID directory entry
ca: entrada de directori d'ID

en: ID resource
ca: recurs d'ID

en: ID subdirectory
ca: subdirectori d'ID

en: Idx %-*s Size      %-*s%-*sFile off  Algn
ca: Idx %-*s Mida      %-*s%-*sFile off Algn

en: Image Base:			%#lx
ca: Base de la imatge:			%#lx

en: Image Version:			%lx		- %u.%02u
ca: Versió de la imatgen:			%lx		- %u.%02u

en: Import files:
ca: Fitxers d'importació:

en: Import library `%s' specifies two or more dlls
ca: La biblioteca d'importació `%s' especifica una o més dlls

en: In archive %s:
ca: Al fitxer %s:

en: In linked file '%s':
ca: Al fixer enllaçat «%s»:

en: In nested archive %s:
ca: Al fitxer niuat %s:

en: Index of archive %s: (%llu entries, %#llx bytes in the symbol table)
ca: Índex de fitxer %s: (%llu entrades, %#llx bytes a la taula de símbols)

en: Index of archive %s: (%lu entries, %#lx bytes in the symbol table)
ca: Índex de fitxer %s: (%lu entrades, %#lx bytes a la taula de símbols)

en: Index section %s has an sh_size of %#llx - expected %#llx
ca: La secció d'índex %s té una mida sh_size de %#llx - s'esperava %#llx

en: Index section %s has an sh_size of %#lx - expected %#lx
ca: La secció d'índex %s té una mida sh_size de %#lx - s'esperava %#lx

en: Index: Entry            Address           Symbolic Address
ca: Índex: Entrada          Addreça           Adreça simbòlica

en: Index: Entry    Address   Symbolic Address
ca: Índex: Entrada  Adreça   Adreça simbólica

en: Initial
ca: Inicial

en: Initial (relative) CS value:	%d
ca: Valor CS inicial (relatiu):	%d

en: Initial (relative) SS value:	%d
ca: Valor SS inicial (relatiu):	%d

en: Initial IP value:		%d
ca: Valor IP inicial:		%d

en: Initial SP value:		%d
ca: Valor inicial SP:		%d

en: Input file '%s' is not readable
ca: El fixer «%s» d'entrada no és llegible

en: Input file '%s' is not readable.
ca: El fitxer d'entrada «%s» no és llegible.

en: Input file `%s' ignores binary architecture parameter.
ca: El fitxer d'entrada `%s' ignora el paràmetre d'arquitectura binària.

en: Interface Version: %s
ca: Versió d'interfície: %s

en: Interface Version: <corrupt: %llx>
ca: Versió d'interfície: <malmès: %llx>

en: Interface Version: <corrupt: %lx>
ca: Versió d'interfície: <malmès: %lx>

en: Internal error: DW_FORM_ref_addr is not supported in DWARF version 1.
ca: Error intern: DW_FORM_ref_addr no és compatible amb la versió 1 de DWARF.

en: Internal error: Unknown machine type: %d
ca: Error intern: Tipus de màquina desconegut: %d

en: Internal error: not enough buffer room for section flag info
ca: Error intern: no hi ha prou sala de memòria intermèdia per a la informació de l'indicador de secció

en: Invalid ABIVERSION: %s
ca: ABIVERSION invàlid: %s

en: Invalid PT_LOAD entry
ca: Entrada PT_LOAD no vàlida

en: Invalid Thin archive member name
ca: %s: nom invàlid de membre de fixer Thin

en: Invalid address size in %s section!
ca: Adreça invàlida a la secció %s!

en: Invalid column number in saved frame state
ca: El nombre de columna no és vàlid en l'estat del marc desat

en: Invalid entry offset value: %llx
ca: Valor de desplaçament d'entrada no vàlid: %llx

en: Invalid entry offset value: %lx
ca: Valor de desplaçament d'entrada no vàlid: %lx

en: Invalid extension opcode form %s
ca: Formulari invàlid per a l'opcode d'extensió %s

en: Invalid location list entry type %d
ca: Tipus desconegut d'entrada de llista de localització %d

en: Invalid max register
ca: Registre max invàlid

en: Invalid maximum operations per insn.
ca: Màxim invàlid de operacions per insn.

en: Invalid number of CUs (0x%x) for symbol table slot %d
ca: El nombre de CUs (0x%x) per a l'espai %d de la taula de símbols no és vàlid

en: Invalid number of dynamic entries: %llu
ca: Nombre no vàlid d'entrades dinàmiques: %llu

en: Invalid number of dynamic entries: %lu
ca: Nombre no vàlid d'entrades dinàmiques: %lu

en: Invalid offset %llx in table entry %td
ca: Posició no vàlida %llx a l'entrada de taula %td

en: Invalid offset %lx in table entry %td
ca: Posició no vàlida %lx a l'entrada de taula %td

en: Invalid option '-%c'
ca: Opció no vàlida '-%c'

en: Invalid pointer size (%d) in CIE data
ca: Mida no vàlida del punter (%d) a les dades CIE

en: Invalid pointer size (%d) in compunit header, using %d instead
ca: Mida no vàlida del punter (%d) a la capçalera de la compunit, s'utilitzarà %d en el seu lloc

en: Invalid pointer size (%d) in debug info for entry %d
ca: La mida del punter (%d) no és vàlida a la informació de depuració de l'entrada %d

en: Invalid radix: %s
ca: Radix invàlid: %s

en: Invalid range list entry type %d
ca: Tipus d'entrada de llista de rang invàlid %d

en: Invalid section %u in table entry %td
ca: Secció no vàlida %u a l'entrada de taula %td

en: Invalid section number (%d) encountered
ca: S'ha trobat un nombre de secció no vàlid (%d)

en: Invalid section target index: %d
ca: Índex de destí de secció no vàlid: %d

en: Invalid section target index: %u
ca: Índex destí de secció no vàlid: %u

en: Invalid segment size (%d) in CIE data
ca: Mida del segment no vàlida (%d) a les dades CIE

en: Invalid size (%u) for MIPS option
ca: Mida no vàlida (%u) per a l'opció MIPS

en: Invalid symbol index %u encountered
ca: S'ha trobat nombre de secció %u no vàlid

en: Invalid vd_next field of %lx
ca: Camp vd_next no vàlid de %lx

en: Invalid vda_next field of %lx
ca: Camp vda_next no vàlid de %lx

en: Invalid vn_next field of %lx
ca: Camp vn_next no vàlid de %lx

en: Invalid vna_next field of %lx
ca: Camp vna_next no vàlid de %lx

en: It is suspicious to have a .eh_frame_hdr section an empty table but a non empty count field
ca: És sospitós tenir una secció .eh_frame_hdr una taula buida però un camp de comptatge no buit

en: It is suspicious to have a .eh_frame_hdr section with an empty search table
ca: És sospitós tenir una secció .eh_frame_hdr amb una taula de cerca buida

en: Iteration failed: %s, %s
ca: Ha fallat la interacció: %s: %s

en: Iteration failed: %s, %s
ca: Ha fallat la iteració: %s, %s

en: Keeping temporary base file %s
ca: S'està mantenint el fitxer temporal de base %s

en: Keeping temporary def file %s
ca: S'està mantenint el fitxer temporal de definició %s

en: Keeping temporary exp file %s
ca: S'està mantenint el fitxer temporal d'exportació %s

en: Key to Flags:
      W (write), A (alloc), X (execute), M (merge), S (strings), I (info),
      L (link order), O (extra OS processing required), G (group), T (TLS),
      C (compressed), x (unknown), o (OS specific), E (exclude),
ca: Clau per als senyaladors:
      W (escriptura), A (assig), X (execució), M (fusió), S (cadenes), I (info),
      L (ordre enllaç), O (processament extra requerit SO), G (grup), T (TLS),
      C (comprimit), x (desconegut), o (específic OS), E (exclou),

en: LIBRARY: %s base: %x
ca: BIBLIOTECA: %s base: %x

en: LOAD segments must be sorted in order of increasing VirtAddr
ca: Els segments de càrrega s'han d'ordenar per ordre d'increment de VirtAddr

en: LTO Symbol extension table '%s' is empty!
ca: La taula d'extensions de símbols LTO «%s» està buida.

en: LTO Symbol table '%s'
ca: Taula de símbols LTO «%s»

en: LTO Symbol table '%s' and extension table '%s' contain:
ca: La taula de símbols LTO «%s» i la taula d'extensions «%s» contenen:

en: LTO Symbol table '%s' contains:
ca: La taula de símbols LTO «%s» conté:

en: LTO ext symbol data
ca: dades de símbols LTO ext

en: LTO symbols
ca: símbols LTO

en: Label definition encountered without a file scope
ca: S'ha trobat una definició d'etiqueta sense un àmbit de fitxer

en: Language of main:
ca: Idioma del principal:

en: Large
ca: Gran

en: Last stabs entries before error:
ca: Últimes entrades stabs abans de l'error:

en: Length (%zu) of DW_LNE_set_address op is too long
ca: La longitud (%zu) de l'operació DW_LNE_set_address és massa llarga

en: Library rpath: [%s]
ca: rpath de la biblioteca: [%s]

en: Library runpath: [%s]
ca: runpath de la biblioteca: [%s]

en: Library soname: [%s]
ca: soname de la biblioteca: [%s]

en: Line Base extends beyond end of section
ca: La base de línia s'estén més enllà del final de la secció

en: Line numbers for %s (%u)
ca: Nombres de línia per a %s (%u)

en: Line range of 0 is invalid, using 1 instead
ca: L'interval de línia de 0 no és vàlid, s'utilitzarà 1 en el seu lloc

en: Linker Version:			%x		- %u.%02u
ca: Versió de l'enllaçador:			%x		- %u.%02u

en: List of blocks
ca: Llista de blocs

en: List of source files
ca: Llista de fitxers font

en: List of symbols
ca: Llista de símbols

en: Loader Flags:			%#lx
ca: Indicadors del carregador:			%#lx

en: Loader header:
ca: Capçalera del carregador:

en: Location list starting at offset %#llx is not terminated.
ca: La llista de localització que comença a la posició %#llx no està terminada.

en: Location list starting at offset %#lx is not terminated.
ca: La llista de localització que comença a la posició %#lx no està terminada.

en: LoongArch ULEB128 field at 0x%lx contains invalid ULEB128 value
ca: El camp de LoongArch ULEB128 a 0x%lx conté un valor no vàlid d'ULEB128

en: Lower Region Only
ca: Només la regió inferior

en: MIPS ABI Flags section
ca: Secció de senyaladors MIPS ABI Flags

en: MIPS GOT entry extends beyond the end of available data
ca: L'entrada MIPS GOT s'estén més enllà del final de les dades disponibles

en: MN10300 sym diff reloc contains invalid offset: %#llx
ca: La relocalització de les diferències de símbols MN10300 conté una posició no vàlida: %#llx

en: MN10300 sym diff reloc contains invalid offset: %#lx
ca: La relocalització de les diferències de símbols MN10300 conté una posició no vàlida: %#lx

en: MODULE***
ca: MÒDUL***

en: MSP430 ULEB128 field at %#llx contains invalid ULEB128 value
ca: El camp MSP430 a %#llx conté un valor ULEB128 no vàlid

en: MSP430 ULEB128 field at %#lx contains invalid ULEB128 value
ca: El camp MSP430 a %#lx conté un valor ULEB128 no vàlid

en: MSP430 sym diff reloc contains invalid offset: %#llx
ca: MSPF430 sym diff reloc conté una posició no vàlida: %#llx

en: MSP430 sym diff reloc contains invalid offset: %#lx
ca: MSPF430 sym diff reloc conté una posició no vàlida: %#lx

en: Mach-O header:
ca: Capçalera Mach-O:

en: Machine '%s' not supported
ca: La màquina «%s» no està suportada

en: Machine Number:			%#x		- %s
ca: Nombre de màquinar:			%#x		- %s

en: Magic:				%x		- %s
ca: Màgia:				%x		- %s

en: Max extra paragraphs needed:	%d
ca: Nombre màxim de paràgrafs addicionals necessaris:	%d

en: Memory section %s+%x
ca: Secció de memòria %s+%x

en: Microcontroller
ca: Microcontrolador

en: Min extra paragraphs needed:	%d
ca: Calen paràgrafs addicionals mínim:	%d

en: Minimal OS Version:		%lx		- %u.%02u
ca: Versió mínima del SO:		%lx		- %u.%02u

en: Minimal Subsystem Version:	%lx		- %u.%02u
ca: Versió mínima del subsistema:	%lx		- %u.%02u

en: Missing Version Needs auxiliary information
ca: La versió que falta necessita de informació auxiliar

en: Missing Version Needs information
ca: La versió que falta necessita informació

en: Missing arg to -U/--unicode
ca: Falta l'argument a -U/--unicode

en: Missing knowledge of 32-bit reloc types used in DWARF sections of machine number %d
ca: Coneixement absent dels tipus de relocalització 32-bit usats a les seccions DWARF de la màquina nombre %d

en: More DW_AT_GNU_locview attributes than location offset attributes
ca: Més atributs DW_AT_GNU_locview que atributs de desplaçament de la ubicació

en: More location offset attributes than DW_AT_GNU_locview attributes
ca: Més atributs de desplaçament de la ubicació que els atributs DW_AT_GNU_locview

en: Multiple DWO_NAMEs encountered for the same CU
ca: S'han trobat múltiples DWO_NAMEs per a la mateixa CU

en: Multiple dynamic symbol information sections found
ca: S'han trobat múltiples seccions d'informació de símbols dinàmics

en: Multiple renames of section %s
ca: Canvis de nom múltiples de la secció %s

en: Multiple symbol table index sections associated with the same symbol section
ca: Múltiples seccions d'índex de taula de símbols associades amb la mateixa secció de símbols

en: Multiple symbol tables encountered
ca: S'han trobat taules múltiples de símbols

en: Must provide at least one of -o or --dllname options
ca: Heu de proveir almenys una de les opcions -o o --dllname

en: NAME: %s base: %x
ca: Nom: %s base: %x

en: NDS32 elf flags section
ca: Secció de senyaladors NDS32 elf

en: NONE
ca: CAP

en: NONE (None)
ca: CAP (cap)

en: NT_386_IOPERM (x86 I/O permissions)
ca: NT_386_IOPERM (informació x86 I/O)

en: NT_386_TLS (x86 TLS information)
ca: NT_386_TLS (informació x86 TLS)

en: NT_AMDGPU_METADATA (code object metadata)
ca: NT_AMDGPU_METADATA (metadata d'objecte de codi)

en: NT_ARCH (architecture)
ca: NT_ARCH (arquitectura)

en: NT_ARC_V2 (ARC HS accumulator/extra registers)
ca: NT_ARC_V2 (registres ARC HS accumulador/extra)

en: NT_ARM_HW_BREAK (AArch hardware breakpoint registers)
ca: NT_ARM_HW_BREAK (registres de punt d'interrupció de maquinari AArch)

en: NT_ARM_HW_WATCH (AArch hardware watchpoint registers)
ca: NT_ARM_HW_WATCH (registres de punt d'inspecció de maquinari AArch)

en: NT_ARM_PACA_KEYS (ARM pointer authentication address keys)
ca: NT_ARM_PACA_KEYS (claus d'adreces d'autenticació de peuntr ARM)

en: NT_ARM_PACG_KEYS (ARM pointer authentication generic keys)
ca: NT_ARM_PACG_KEYS (claus genèriques d'autenticació de punter ARM)

en: NT_ARM_PAC_ENABLED_KEYS (AArch64 pointer authentication enabled keys)
ca: NT_ARM_PAC_ENABLED_KEYS (claus habilitades d'autenticació de punter AArch64)

en: NT_ARM_PAC_MASK (AArch pointer authentication code masks)
ca: NT_ARM_PAC_MASK (màscares de codi d'autenticació de punter AArch)

en: NT_ARM_SSVE (AArch64 streaming SVE registers)
ca: NT_ARM_SSVE (registres AArch64 streaming SVE)

en: NT_ARM_SVE (AArch SVE registers)
ca: NT_ARM_SVE (registres AArch SVE)

en: NT_ARM_SYSTEM_CALL (AArch system call number)
ca: NT_ARM_SYSTEM_CALL (nombre de crida de sistema AArch)

en: NT_ARM_TAGGED_ADDR_CTRL (AArch tagged address control)
ca: NT_ARM_TAGGED_ADDR_CTRL (control d'adreçes etiquetat AArch)

en: NT_ARM_TLS (AArch TLS registers)
ca: NT_ARM_TLS (registres AArch TLS)

en: NT_ARM_VFP (arm VFP registers)
ca: NT_ARM_VFP (registres arm VFP)

en: NT_ARM_ZA (AArch64 SME ZA register)
ca: NT_ARM_ZA (registre AArch64 SME ZA)

en: NT_ARM_ZT (AArch64 SME2 ZT registers)
ca: NT_ARM_ZT (registres AArch64 SME2 ZT)

en: NT_AUXV (auxiliary vector)
ca: NT_AUXV (vector auxiliar)

en: NT_FILE (mapped files)
ca: NT_FILE (fitxers mapejats)

en: NT_FPREGS (floating point registers)
ca: NT_FPREGS (registres de punt flotant)

en: NT_FPREGSET (floating point registers)
ca: NT_FPREGSET (registres de punt flotant)

en: NT_GDB_TDESC (GDB XML target description)
ca: NT_GDB_TDESC (Descripció de l'objectiu XML de GDB)

en: NT_GNU_ABI_TAG (ABI version tag)
ca: NT_GNU_ABI_TAG (senyalador de versió ABI)

en: NT_GNU_BUILD_ID (unique build ID bitstring)
ca: NT_GNU_BUILD_ID (bitsring ID de compilació única)

en: NT_GNU_GOLD_VERSION (gold version)
ca: NT_GNU_GOLD_VERSION (versió or)

en: NT_GNU_HWCAP (DSO-supplied software HWCAP info)
ca: NT_GNU_HWCAP (informació HWCAP de programari proveït per DSO)

en: NT_LWPSINFO (lwpsinfo_t structure)
ca: NT_LWPSINFO (estructura lwpsinfo_t)

en: NT_LWPSTATUS (lwpstatus_t structure)
ca: NT_LWPSTATUS (estructura lwpstatus_t)

en: NT_PPC_DSCR (ppc DSCR register)
ca: NT_PPC_DSCR (registre ppc DSCR)

en: NT_PPC_EBB (ppc EBB registers)
ca: NT_PPC_EBB (registres ppc EBB)

en: NT_PPC_PMU (ppc PMU registers)
ca: NT_PPC_PMU (registres ppc PMU)

en: NT_PPC_PPR (ppc PPR register)
ca: NT_PPC_PPR (registre ppc PPR)

en: NT_PPC_TAR (ppc TAR register)
ca: NT_PPC_TAR (registre ppc TAR)

en: NT_PPC_TM_CDSCR (ppc checkpointed DSCR register)
ca: NT_PPC_TM_CDSCR (registre ppc controlat DSCR)

en: NT_PPC_TM_CFPR (ppc checkpointed floating point registers)
ca: NT_PPC_TM_CFPR (registres ppc controlats de punt flotant)

en: NT_PPC_TM_CGPR (ppc checkpointed GPR registers)
ca: NT_PPC_TM_CGPR (registred ppc controlats GPR)

en: NT_PPC_TM_CPPR (ppc checkpointed PPR register)
ca: NT_PPC_TM_CPPR (registre ppc controlat PPR)

en: NT_PPC_TM_CTAR (ppc checkpointed TAR register)
ca: NT_PPC_TM_CTAR (registre ppc controlat TAR)

en: NT_PPC_TM_CVMX (ppc checkpointed Altivec registers)
ca: NT_PPC_TM_CVMX (registres ppc controlats Altivec)

en: NT_PPC_TM_CVSX (ppc checkpointed VSX registers)
ca: NT_PPC_TM_CVSX (registres ppc controlats VSX)

en: NT_PPC_TM_SPR (ppc TM special purpose registers)
ca: NT_PPC_TM_SPR (registres de propòsit especial ppc TM)

en: NT_PPC_VMX (ppc Altivec registers)
ca: NT_PPC_VMX (registres ppc Altivec)

en: NT_PPC_VSX (ppc VSX registers)
ca: NT_PPC_VSX (registres ppc VSX)

en: NT_PROCSTAT_AUXV (auxv data)
ca: NT_PROCSTAT_AUXV (dades auxv)

en: NT_PROCSTAT_FILES (files data)
ca: NT_PROCSTAT_FILES (dades de fitxers)

en: NT_PROCSTAT_GROUPS (groups data)
ca: NT_PROCSTAT_GROUPS (dades de grups)

en: NT_PROCSTAT_OSREL (osreldate data)
ca: NT_PROCSTAT_OSREL (dades osreldate)

en: NT_PROCSTAT_PROC (proc data)
ca: NT_PROCSTAT_PROC (dades proc)

en: NT_PROCSTAT_PSSTRINGS (ps_strings data)
ca: NT_PROCSTAT_PSSTRINGS (dades ps_strings)

en: NT_PROCSTAT_RLIMIT (rlimit data)
ca: NT_PROCSTAT_RLIMIT (dades rlimit)

en: NT_PROCSTAT_UMASK (umask data)
ca: NT_PROCSTAT_UMASK (dades umask)

en: NT_PROCSTAT_VMMAP (vmmap data)
ca: NT_PROCSTAT_VMMAP (dades vmmap)

en: NT_PRPSINFO (prpsinfo structure)
ca: NT_PRPSINFO (estructura prpsinfo)

en: NT_PRSTATUS (prstatus structure)
ca: NT_PRSTATUS (estructura prstatus)

en: NT_PRXFPREG (user_xfpregs structure)
ca: NT_PRXFPREG (estructura user_xfpregs)

en: NT_PSINFO (psinfo structure)
ca: NT_PSINFO (estructura psinfo)

en: NT_PSTATUS (pstatus structure)
ca: NT_PSTATUS (estructura pstatus)

en: NT_PTLWPINFO (ptrace_lwpinfo structure)
ca: NT_PTLWPINFO (estructura ptrace_lwpinfo)

en: NT_RISCV_CSR (RISC-V control and status registers)
ca: NT_RISCV_CSR (registres de control i estat RISC-V)

en: NT_S390_CTRS (s390 control registers)
ca: NT_S390_CTRS (registres de control s390)

en: NT_S390_GS_BC (s390 guarded-storage broadcast control)
ca: NT_S390_GS_BC (control d'emissió d'emmagatzematge vigilat s390)

en: NT_S390_GS_CB (s390 guarded-storage registers)
ca: NT_S390_GS_CB (registres d'emmagatzematge vigilat s390)

en: NT_S390_HIGH_GPRS (s390 upper register halves)
ca: NT_S390_HIGH_GPRS (s390 meitats de registres superiors)

en: NT_S390_LAST_BREAK (s390 last breaking event address)
ca: NT_S390_LAST_BREAK (s390 adreça de l'últim esdeveniment interruptor)

en: NT_S390_PREFIX (s390 prefix register)
ca: NT_S390_PREFIX (registres de prefixos s390)

en: NT_S390_SYSTEM_CALL (s390 system call restart data)
ca: NT_S390_SYSTEM (dades de reinici de crida de sistema s390)

en: NT_S390_TDB (s390 transaction diagnostic block)
ca: NT_S390_TDB (bloc de diagnòstic de transacció s390)

en: NT_S390_TIMER (s390 timer register)
ca: NT_S390_TIMER (registre de temporalització s390)

en: NT_S390_TODCMP (s390 TOD comparator register)
ca: NT_S390_TODCMP (registre comparatiu s390 TOD)

en: NT_S390_TODPREG (s390 TOD programmable register)
ca: NT_S390_TODPREG (registre programable s390 TOD)

en: NT_S390_VXRS_HIGH (s390 vector registers 16-31)
ca: NT_S390_VXRS_HIGH (registres vectorials s390 16-31)

en: NT_S390_VXRS_LOW (s390 vector registers 0-15 upper half)
ca: NT_S390_VXRS_LOW (registres vectorials s390 0-15 meitat superior)

en: NT_SIGINFO (siginfo_t data)
ca: NT_SIGINFO (dades siginfo_t)

en: NT_STAPSDT (SystemTap probe descriptors)
ca: NT_STAPSDT (descriptors de sonda SystemTap)

en: NT_TASKSTRUCT (task structure)
ca: NT_TASKSTRUCT (estructura de tasques)

en: NT_THRMISC (thrmisc structure)
ca: NT_THRMISC (estructura thrmisc)

en: NT_VERSION (version)
ca: NT_VERSION (versió)

en: NT_VMS_EIDC (consistency check)
ca: NT_VMS_EIDC (verificació de consistència)

en: NT_VMS_FPMODE (FP mode)
ca: NT_VMS_FPMODE (mode FP)

en: NT_VMS_GSTNAM (sym table name)
ca: NT_VMS_GSTNAM (nom de la taula de símbols)

en: NT_VMS_IMGBID (build id)
ca: NT_VMS_IMGBID (id de compilació)

en: NT_VMS_IMGID (image id)
ca: NT_VMS_IMGID (id d'imatge)

en: NT_VMS_IMGNAM (image name)
ca: NT_VMS_IMGNAM (nom d'imatge)

en: NT_VMS_LINKID (link id)
ca: NT_VMS_LINKID (id d'enllaçament)

en: NT_VMS_LNM (language name)
ca: NT_VMS_LNM (nom d'idioma)

en: NT_VMS_MHD (module header)
ca: NT_VMS_MHD (capçalera de mòdul)

en: NT_VMS_SRC (source files)
ca: NT_VMS_SRC (fitxers de codi font)

en: NT_WIN32PSTATUS (win32_pstatus structure)
ca: NT_WIN32PSTATUS (estructura win32_pstatus)

en: NT_X86_CET (x86 CET state)
ca: NT_X86_CET (estat x86 CET)

en: NT_X86_SEGBASES (x86 segment base registers)
ca: NT_X86_SEGBASES (registres de base de segment x86)

en: NT_X86_SHSTK (x86 SHSTK state)
ca: NT_X86_SHSTK (estat x86 SHSTK)

en: NT_X86_XSTATE (x86 XSAVE extended state)
ca: NT_X86_XSTATE (estat estès x86 XSAVE)

en: N_LBRAC not within function
ca: N_LBRAC no està a la funció

en: NaN 2008 compatibility
ca: Compatibilitat NaN 2008

en: Name
ca: Nom

en: Name                  Value           Class        Type         Size             Line  Section
ca: Nom                   Valor           Classe       Tipus        Mida             Línia Secció

en: Name                  Value   Class        Type         Size     Line  Section
ca: Nom                   Valor   Classe       Tipus        Mida     Línia Secció

en: Name index: %ld
ca: Índex de noms: %ld

en: Name of main:
ca: Nom del principal:

en: Name: %s
ca: Nom: %s

en: Nbr entries: %-8u Size: %08x (%u)
ca: Entrades nbr : %-8u Mida: %08x (%u)

en: NetBSD ELF auxiliary vector data
ca: dades auxiliar de vectors NetBSD ELF

en: NetBSD procinfo structure
ca: Estructura procinfo NetBSD

en: No %s section present
ca: Ni ha ha una secció %s present

en: No MIPS_OPTIONS header found
ca: No s'ha trobat una capçalera MIPS_OPTIONS

en: No comp units in %s section ?
ca: No hi ha unitats comp a la secció %s ?

en: No debug information available for loc lists of entry: %u
ca: No hi ha informació de depuració disponible per a les llistes de loc d'entrada: %u

en: No debug information for loc lists of entry: %u
ca: No hi ha informació de depuració per a les llistes loc d'entrada: %u

en: No entry %s in archive.
ca: No hi ha una entrada %s a l'arxiu.

en: No filename following the -fo option.
ca: No hi ha un nom de fitxer seguint l'opció -fo.

en: No location lists in .debug_info section!
ca: No hi ha llistes de localització a la secció .debug_info!

en: No member named `%s'
ca: No hi ha un membre nomenat `%s'

en: No notes found file.
ca: Fitxer de notes no trobades.

en: No notes found in linked file '%s'.
ca: No s'han trobat notes al fitxer enllaçat «%s».

en: No processor specific unwind information to decode
ca: No hi ha informació específica per a desenrotllar el processador per a descodificar

en: No range lists referenced by .debug_info section.
ca: No hi ha llistes de rang referenciades a la secció .debug_info.

en: No string table section named %s
ca: Cap secció de tauls de cadenes de caràcters anomenada %s

en: No symbol section named %s
ca: No hi una secció de símbols anomenada %s

en: No terminator for augmentation name
ca: No hi ha terminador per al nom d'augment

en: No unaligned access
ca: Sense accés no alineat

en: None
ca: Cap

en: None
ca: Cap

en: Not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start
ca: No és un fitxer ELF - té els bytes màgics incorrectes al principi

en: Not enough memory for a debug info array of %u entries
ca: No hi ha suficient memòria per a una  matriu de informació de depuració amb %u entrades

en: Not needed object: [%s]
ca: Objecte que no es necessita: [%s]

en: Not used
ca: No s'ha usat

en: Nothing to do.
ca: No hi ha res per fer.

en: Number Of Rva and Sizes:	%#lx
ca: Nombre de Rva i Sizes:	%#lx

en: Number of sections:		\%d
ca: Nombre de seccions:		\%d

en: Number of symbols:		\%ld
ca: Nombre de símbols:		\%ld

en: OEM identifier:			%d
ca: Identificador OEM:			%d

en: OEM information:		%#x
ca: Informació OEM:		%#x

en: OPEN
ca: OBRE

en: OS Specific: (%x)
ca: Específic de SO: (%x)

en: Offset %#llx is bigger than %s section size.
ca: La posició %#llx és més gran que la mida de la secció %s.

en: Offset %#llx used as value for DW_AT_import attribute of DIE at offset %#tx is too big.
ca: La posició %#llx usada com a valor per a l'atribut DW_AT_import de DIE al desplaçament %#tx és massa gran.

en: Offset %#lx is bigger than %s section size.
ca: La posició %#lx és més gran que la mida de la secció %s.

en: Offset %#lx used as value for DW_AT_import attribute of DIE at offset %#tx is too big.
ca: La posició %#lx usada com a valor per a l'atribut DW_AT_import de DIE al desplaçament %#tx és massa gran.

en: Offset into section %s too big: %#llx
ca: El desplaçament dins de la secció %s és massa gran: %#llx

en: Offset into section %s too big: %#lx
ca: El desplaçament dins de la secció %s és massa gran: %#lx

en: Offset of %#llx is too big for section %s
ca: El desplaçament de %#llx és massa gran per a la secció %s

en: Offset of %#lx is too big for section %s
ca: El desplaçament de %#lx és massa gran per a la secció %s

en: Only -X 32_64 is supported
ca: Sols està suportat -X 32_64

en: Only DWARF 2 and 3 aranges are currently supported.
ca: Actualment sols estan suportats organitzacions DWARF 2 i 3.

en: Only DWARF 2 and 3 pubnames are currently supported
ca: Actualment sols estan suportats els noms pub DWARF 2 i 3.

en: Only DWARF version 2, 3, 4 and 5 line info is currently supported.
ca: Sols estan actualment suportades les versions DWARF 2, 3 , 4 i 5.

en: Only DWARF version 5 .debug_names is currently supported.
ca: Sols estan actualment suportats els .debug_names versió DWARF 5.

en: Only DWARF version 5+ debug_rnglists info is currently supported.
ca: Sols estan actualment suportades les versions DWARF 5+ d'informació debug_rnglists.

en: Only TI and ARM unwinders are currently supported
ca: Sols estan suportat els desplegadors TI i ARM

en: OpenBSD ELF auxiliary vector data
ca: Dades vectorials auxiliars OpenBSD ELF

en: OpenBSD floating point registers
ca: registres de punt flotant OpenBSD

en: OpenBSD procinfo structure
ca: estructura OpenBSD procinfo

en: OpenBSD regular registers
ca: Registres regulars d'OpenBSD

en: OpenBSD window cookie
ca: Cookie de la finestra OpenBSD

en: Opened temporary file: %s
ca: S'ha obert el fitxer temporal: %s

en: Operating System specific: %lx
ca: Específic del sistema operatiu. %lx

en: Option -I is deprecated for setting the input format, please use -J instead.
ca: L'opció -I és obsoleta per establir el format d'input, sisplau useu en comptes -J

en: Optional header size:		%#x
ca: Mida opcional de capçalera:		%#x

en: Out of %llu items there are %zu bucket clashes (longest of %zu entries).
ca: De %llu elements hi ha %zu conflictes de cubs (el més llarg de %zu entrades).

en: Out of %lu items there are %zu bucket clashes (longest of %zu entries).
ca: De %lu elements hi ha %zu conflictes de cubs (el més llarg de %zu entrades).

en: Out of context scope change encountered
ca: S'ha trobat un canvi fora de l'àmbit contextual

en: Out of memory
ca: Memòria exhaurida

en: Out of memory allocating %llu bytes for %s
ca: Memòria exhaurida quan s'estava assignant %#llu bytes per a %s

en: Out of memory allocating %llu bytes for dynamic symbol info
ca: Memòria exhaurida quan s'estava assignant  %llu bytes per a la informació de símbols dinàmics

en: Out of memory allocating %lu bytes for %s
ca: Memòria exhaurida quan s'estava assignant %#lu bytes per a %s

en: Out of memory allocating %lu bytes for dynamic symbol info
ca: Memòria exhaurida quan s'estava assignant  %lu bytes per a la informació de símbols dinàmics

en: Out of memory allocating %u columns in dwarf frame arrays
ca: Memòria exhaurida quan s'estava assignant %u columnes a les matrius de marc dwarf

en: Out of memory allocating dump request table.
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'estava assignant la taula de demanda de bolcat

en: Out of memory allocating dwo filename
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'estava assignant el nom de fitxer dwo

en: Out of memory allocating file data structure
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'assignava l'estructura de dades de fitxer

en: Out of memory allocating space for %llu dynamic entries
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'assignava espai per a %llu entrades dinàmiques

en: Out of memory allocating space for %lu dynamic entries
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'assignava espai per a %lu entrades dinàmiques

en: Out of memory allocating space for dynamic conflicts
ca: S'ha exhaurit de memòria quan s'assignava espai per a conflictes dinàmics

en: Out of memory allocating space for gnu histogram buckets
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'estava assignant espai per a cubells d'histograma gnu

en: Out of memory allocating space for gnu histogram counts
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'estava assignant espai per a cubells d'histograma gnu

en: Out of memory allocating space for histogram buckets
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'estava assignant espai per als cubells d'histograma

en: Out of memory allocating space for histogram counts
ca: Memòria exhaurida quan s'estava assignant espai per al compteig d'histogrames

en: Out of memory allocating space for inote name
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'estava assignant espai per al nom d'inote

en: Out of memory reading %llu dynamic entries
ca: S'ha exhaurit la memòria quan es llegien %llu entrades dinàmiques

en: Out of memory reading %llu symbols
ca: S'ha exhaurit la memòria quan es llegien %llu símbols

en: Out of memory reading %lu dynamic entries
ca: S'ha exhaurit la memòria quan es llegien %lu entrades dinàmiques

en: Out of memory reading %lu symbols
ca: S'ha exhaurit la memòria quan es llegien %lu símbols

en: Out of memory reading %u program headers
ca: S'ha exhaurit la memòria quan es llegien %u capçaleres de programa

en: Out of memory reading %u section group headers
ca: S'ha exhaurit la memòria quan es llegien %u capçaleres de grups de secció

en: Out of memory reading %u section headers
ca: S'ha exhaurit la memòria llegint %u capçaleres de secció

en: Out of memory reading %zu groups
ca: S'ha exhaurit la memòria quan es llegien %zu grups

en: Out of memory reading long symbol names in archive
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'estaven llegint noms llargs de símbol a l'arxiu

en: Out of memory whilst trying to convert the archive symbol index
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'estava intentant convertir l'índex de simbols dels fitxer

en: Out of memory whilst trying to read archive index symbol table
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'estava intentant llegir la taula de símbols de l'índex de l'arxiu

en: Out of memory whilst trying to read archive symbol index
ca: S'ha exhaurit la memòria quan s'estava intentant llegir l'índex de símbols de l'arxiu

en: Out of range sum for els (%#x) * size (%#x)
ca: Suma fora de l'interval per als (%#x) * mida (%#x)

en: Out of range sum for offset (%#x) + size (%#x)
ca: Suma fora de l'interval per al desplaçament (%#x) + mida (%#x)

en: Out of range symbol index: %u
ca: Índex de símbol fora de rang: %u

en: Out of range type size: %u
ca: Mida de tipus fora de rang: %u

en: Output file cannot represent architecture `%s'
ca: El fitxer de sortida no pot representar l'arquitectura `%s'

en: Overlarge Dwarf section index detected: %u
ca: S'ha detectat un índex de secció Dwarf sobredimensionat: %u

en: Overlarge number of conflicts detected: %zx
ca: S'ha detectat un nombre massa gran de conflictes: %zx

en: Overlay number:			%d
ca: Nombre de superposició:			%d

en: Overwrite OS Version:		%lx		-
ca: Sobreescriu la versió del SO:		%lx		-

en: Owner
ca: Propietari

en: PT_GETFPREGS (fpreg structure)
ca: PT_GETFPREGS (estructura fpreg)

en: PT_GETREGS (reg structure)
ca: PT_GETREGS (estructura reg)

en: PT_LWPSTATUS (ptrace_lwpstatus structure)
ca: PT_LWPSTATUS (estructura ptrace_lwpstatus)

en: PT___GETREGS40 (old reg structure)
ca: PT___GETREGS40 (estructura old reg)

en: Padding field of .debug_names must be 0 (found 0x%x)
ca: El camp de farciment de .debug_names ha de ser 0 (trobat 0x%x)

en: Page Offset
ca: Desplaçament de la pàgina

en: Pages In File:			%d
ca: Pàgines al fitxer:			%d

en: Partial .debug_line. section encountered without a prior full .debug_line section
ca: .debug_line parcial. s'ha trobat una secció sense una secció completa prèvia de .debug-line

en: Path components stripped from dllname, '%s'.
ca: Els components de camí s'han eliminat del nom de la dll, «%s».

en: Pointer size + Segment size is not a power of two.
ca: La mida del punter + la mida del segment no és una potència de dos.

en: Print a human readable interpretation of a SYSROFF object file
ca: Imprimeix una interpretació llegible per humans d'un fitxer SYSROFF

en: Print width has not been initialized (%d)
ca: No s'ha inicialitzat l'ample de la impressió (%d)

en: Probably corrupt segment size: %d - using 4 instead
ca: Probablement la mida del segment està malmesa: %d - s'utilitza 4 en el seu lloc

en: Procedure Linkage Table data
ca: Dades de la taula d'enllaçament de procediments

en: Processed def file
ca: S'ha processat el fitxer de definicions

en: Processed definitions
ca: S'han processat les definicions

en: Processing def file: %s
ca: S'està processant el fitxer de definicions: %s

en: Processing definitions
ca: S'estan processant les definicions

en: Processor Specific: %lx
ca: Específic del processador: %lx

en: Processor Specific: (%x)
ca: Específic del processador: (%x)

en: QNX core info
ca: informació del nucli QNX

en: QNX core status
ca: Estat del nucli QNX

en: QNX core sysinfo
ca: QNX sysinfo del nucli

en: QNX debug fullpath
ca: QNX depura camí complet

en: QNX debug relocation
ca: reubicació QNX depuració

en: QNX default library
ca: llibreria predeterminada QNX

en: QNX floating point registers
ca: registres de punt flotant QNX

en: QNX general registers
ca: registres generals QNX

en: QNX generator
ca: Generador QNX

en: QNX link map
ca: Mapa d'enllaços QNX

en: QNX stack
ca: Pila QNX

en: R (retain),
ca: R (reté),

en: REL (Relocatable file)
ca: REL (Fitxer reubicable)

en: RELR relocation data
ca: Dades de relocalització RELR

en: RL78 sym diff reloc contains invalid offset: %#llx
ca: La relocalització de les diferències de símbols RL78 conté un desplaçament no vàlid: %#llx

en: RL78 sym diff reloc contains invalid offset: %#lx
ca: La relocalització de les diferències de símbols RL78 conté un desplaçament no vàlid: %#lx

en: Ran out of LTO symbol extension data
ca: S'han esgotat les dades de l'extensió de símbols LTO

en: Range list starting at offset %#llx is not terminated.
ca: La llista de localització que comença a la posició %#llx no està terminada.

en: Range list starting at offset %#lx is not terminated.
ca: La llista de localització que comença a la posició %#lx no està terminada.

en: Range lists in %s section start at %#llx
ca: Les llistes de rang a la secció %s comencen a %#llx

en: Range lists in %s section start at %#lx
ca: Les llistes de rang a la secció %s comencen a %#lx

en: Raw dump of debug contents of section %s (loaded from %s):
ca: Volcat en brut dels continguts de depuració de la secció %s (carregada de %s):

en: Raw dump of debug contents of section %s:
ca: Volcat en brut dels continguts de depuració de la secció %s:

en: Reading %llu bytes extends past end of file for %s
ca: S'està llegint %llu bytes s'estén més enllà del final del fitxer per a %s

en: Reading %lu bytes extends past end of file for %s
ca: S'està llegint %lu bytes s'estén més enllà del final del fitxer per a %s

en: Reading section %s failed because: %s
ca: Ha fallat quan es llegia la secció %s a causa de: %s

en: Realtime
ca: Temps real

en: Refuse to unwind
ca: No es pot desplegar

en: Register %d
ca: Registre %d

en: Relocations for %s (%u)
ca: Relocalitzacions per a %s (%u)

en: Relocations:			%d
ca: Reubicacions:			%d

en: Report bugs to %s
ca: Informa dels errors a %s

en: Report bugs to %s.
ca: Informeu els erros a %s.

en: Reserved length value (%#llx) found in section %s
ca: S'ha trobat un valor reservat de longitud (%#llx) a la secció %s

en: Reserved length value (%#lx) found in section %s
ca: S'ha trobat un valor reservat de longitud (%#lx) a la secció %s

en: Resources nest too deep
ca: El niu de recursos és massa profund

en: Restricted Large
ca: Gran restringit

en: Row index (%u) is larger than number of used entries (%u)
ca: L'índex de files (%u) és més gran que el nombre d'entrades usades (%u)

en: SFrame decode failure: %s
ca: Ha fallat la decodificació de SFrame: %s

en: SUM IS %x
ca: LA SUMA ÉS %x

en: SYMBOL INFO
ca: INFORMACIÓ DE SÍMBOL

en: Scanning object file %s
ca: S'està explotant el fitxer objecte %s

en: Section %d has invalid sh_entsize of %llx
ca: La secció %d té una mida sh_entsize de %llx

en: Section %d has invalid sh_entsize of %lx
ca: La secció %d té una mida sh_entsize de %lx

en: Section %d was not dumped because it does not exist!
ca: La secció %d no s'ha bolcat perquè no existeix!

en: Section %s has an invalid sh_entsize of %#llx
ca: La secció %s té un sh_entsize no vàlid de %#llx

en: Section %s has an invalid sh_entsize of %#lx
ca: La secció %s té un sh_entsize no vàlid de %#lx

en: Section %s has an invalid sh_size of %#llx
ca: La secció %s té un sh_size no vàlid de %#llx

en: Section %s has an invalid sh_size of %#lx
ca: La secció %s té un sh_size no vàlid de %#lx

en: Section %s has sh_entsize (%#llx) which is larger than its size (%#llx)
ca: La secció %s té una mida inicial (%#llx) que és més gran que la seva mida (%#llx)

en: Section %s has sh_entsize (%#lx) which is larger than its size (%#lx)
ca: La secció %s té una mida inicial (%#lx) que és més gran que la seva mida (%#lx)

en: Section %s is empty
ca: La secció %s està buida.

en: Section %s is too small %#llx
ca: La secció %s és massa petita %#llx

en: Section %s is too small %#lx
ca: La secció %s és massa petita %#lx

en: Section %s is too small for %u slot
     | Section %s is too small for %u slots
ca[0]: La secció %s és massa petita per a %u lloc
ca[1]: La secció %s és massa petita per a %u llocs

en: Section %s is too small to contain a CU/TU header
ca: La secció %s és massa petita per contenir una capçalera CU/TU

en: Section %s is too small to contain an value indexed from another section!
ca: La secció %s és massa petita per contenir un valor indexat d'una altra secció.

en: Section %s not found
ca: No s'ha trobat la secció %s

en: Section %s too small for offset and size tables
ca: La secció %s és massa petita per a les taules de desplaçaments i mides

en: Section %s too small for shndx pool
ca: La secció %s és massa petita per al fons shndx

en: Section %u has an out of range sh_info value of %u
ca: La secció %u té un valor sh_info fora de rang per a %u

en: Section %u has an out of range sh_link value of %u
ca: La secció %u té un valor sh_link for rang per a %u

en: Section '%s' has no data to dump.
ca: La secció «%s» no té dades per bolcar.

en: Section '%s' was not dumped because it does not exist
ca: La secció «%s» no s'ha bolcat perquè no existeix

en: Section '%s': has a size of zero - is this intended ?
ca: Secció «%s»: té una mida de zero - està pensada ?

en: Section '%s': zero-sized relocation section
ca: Secció «%s»: secció de reubicació de mida zero

en: Section Alignment:		%#lx
ca: Alineació de la secció:		%#lx

en: Section Attributes:
ca: Atributs de secció:

en: Section definition needs a section length
ca: Cal una longitud de secció per a la definició de secció

en: Section groups in linked file '%s'
ca: Grups de secció al fitxer enllaçat «%s»

en: Section headers (at %u+%u=0x%08x to 0x%08x):
ca: Capçaleres de la secció (at %u+%u=0x%08x to 0x%08x):

en: Section headers are not available!
ca: Les capçaleres de secció no estan disponibles!

en: Section index pool located before start of section
ca: Fons d'índex de secció situat abans de l'inici de la secció

en: Section name must be provided
ca: S'ha de proveir el nom de secció

en: Section referenced before any file is defined
ca: Secció referenciada abans de definir qualsevol fitxer

en: Sections:
ca: Seccions:

en: Seg Offset           Type                             SymVec DataType
ca: Posició Seg          Tipus                            SymVec Tipus Dades

en: Seg Offset   Type                            Addend            Seg Sym Off
ca: Posició Seg Tipus                            Apèndix            Pos Sim Seg

en: Segments and Sections:
ca:   Segments i seccions:

en: Separate debug info file %s found, but CRC does not match - ignoring
ca: S'ha trobat el fitxer d'informació de depuració separat %s, però CRC no coincideix - s'ignora

en: Shared library: [%s]
ca: Biblioteca compartida: [%s]

en: Size (%#llx) of section %s is not a multiple of its sh_entsize (%#llx)
ca: La mida (%#llx) de la secció %s no és un múltiple de la seva mida sh_entsize (%#llx)

en: Size (%#lx) of section %s is not a multiple of its sh_entsize (%#lx)
ca: La mida (%#lx) de la secció %s no és un múltiple de la seva mida sh_entsize (%#lx)

en: Size Of Headers:		%#lx
ca: Mida de les capçaleres:		%#lx

en: Size Of Heap Commit:		%#lx
ca: Mida de la publicació de la memòria en monticles:		%#lx

en: Size Of Heap Reserve:		%#lx
ca: Mida de la memòria en monticles:		%#lx

en: Size Of Image:			%#lx
ca: Mida de la imatge:			%#lx

en: Size Of Stack Commit:		%#lx
ca: Mida de la publicació de la pila:		%#lx

en: Size Of Stack Reserve:		%#lx
ca: Mida de la reserva de la pila	%#lx

en: Size of header in paragraphs:	%d
ca: Mida de la capçalera als paràgrafs:	%d

en: Size of section %u is larger than the entire file!
ca: La mida de la secció %u és més gran que tot el fitxer!

en: Size overflow prevents reading %llu elements of size %llu for %s
ca: El desbordament de mida impedeix llegir %llu elements de mida %llu per a %s

en: Size overflow prevents reading %llu elements of size %u
ca: El desbordament de mida impedeix llegir %llu elements de mida %u

en: Size overflow prevents reading %lu elements of size %lu for %s
ca: El desbordament de mida impedeix llegir %lu elements de mida %lu per a %s

en: Size overflow prevents reading %lu elements of size %u
ca: El desbordament de mida impedeix llegir %lu elements de mida %u

en: Sizeof double and long double
ca: Mida del doble i el doble llarg

en: Skipping reloc with invalid symbol index: %u
ca: Se saltarà reloc amb un índex de símbol no vàlid: %u

en: Skipping reloc with overlarge offset: %#llx
ca: Se saltarà reloc amb una posició massa llarga: %#llx

en: Skipping reloc with overlarge offset: %#lx
ca: Se saltarà reloc amb una posició massa llarga: %#lx

en: Skipping unexpected ARM relocation type %s
ca: Se saltarà el tipus de relocalització ARM no esperat %s

en: Skipping unexpected C6000 relocation type %s
ca: Se saltarà el tipus de relocalització C6000 no esperat %s

en: Skipping unexpected relocation at offset %#llx
ca: Se saltarà la relocalització no esperada a la posició  %#llx

en: Skipping unexpected relocation at offset %#lx
ca: Se saltarà la relocalització no esperada a la posició  %#lx

en: Skipping unexpected relocation type: %s
ca: Se saltarà el tipus de relocalització no esperat %s

en: Skipping unknown ARM relocation type: %d
ca: Se saltarà el tipus de relocalització ARM desconegut %d

en: Skipping unknown C6000 relocation type: %d
ca: Se saltarà el tipus de relocalització C6000 no esperat %d

en: Skipping unknown relocation type: %u
ca: Se saltarà el tipus de relocalització no esperat %u

en: Small
ca: Petit

en: Soft float
ca: Tipus flotant tou

en: Source file %s
ca: Fitxer font %s

en: Stack offset %x
ca: Desplaçament de la pila %x

en: Standalone App
ca: Aplicació independent

en: Start
ca: Inicia

en: Struct Member offset %x
ca: Desplaçament de membre d'estructura %x

en: Structure element encountered without a structure definition
ca: S'ha trobat un element d'estructura sense una definició d'estructura

en: Stub message:
ca: Missatge d'estiba:

en: Subsystem:			%d
ca: Subsistema:			%d

en: Sucking in info from %s section in %s
ca: S'està xuclant informació des de la secció %s a la secció %s

en: Supported architectures:
ca: Arquitectures suportades:

en: Supported targets:
ca: Destins suportats:

en: Sym.Val.
ca: Val.Sim.

en: Symbol  %s, tag %d, number %d
ca: Símbol  %s, etiqueta %d, nombre %d

en: Symbol Attributes:
ca: Atributs de símbol:

en: Symbol index %u encountered when there are no symbols
ca: S'ha trobat l'índex de símbols %u quan no hi ha símbols

en: Symbol table offset:		%#08lx
ca: Posició de la taula de símbols:		%#08lx

en: Symbols table (strtable at 0x%08x)
ca: Taula de símbols (strtable a 0x%08x)

en: Syntax error in def file %s:%d
ca: Error de sintaxis al fitxer de definicions %s:%d

en: TU table:
ca: Taula TU:

en: Table at Offset %#llx
ca: Taula al desplaçament %#llx

en: Table at Offset %#lx
ca: Taula al desplaçament %#lx

en: Tag section ends prematurely
ca: La secció de senyaladors finalitza prematurament

en: Target section has insufficient relocs
ca: La secció de destinació no té prou relocalitzacions

en: Text Size:			%#lx
ca: Mida del text:			%#lx

en: Text Start:			%#lx
ca: Inici del text:			%#lx

en: The %s section contains an unsupported segment selector size: %d.
ca: La secció %s conté una mida de selector de segment no suportada: %d.

en: The %s section contains corrupt or unsupported version number: %d.
ca: La secció %s conté un nombre de versió malmès o no suportat: %d.

en: The %s section contains link(s) to dwo file(s):
ca: La secció %s conté enllaços a fitxer(s) dwo:

en: The %s section contains unsupported segment selector size: %d.
ca: La secció %s conté una mida de selector de segments no admesa: %d.

en: The GOT symbol offset (%llu) is greater than the symbol table size (%llu)
ca: El desplaçament del símbol GOT (%llu) és més gran que la mida de la taula de símbols (%llu)

en: The GOT symbol offset (%lu) is greater than the symbol table size (%lu)
ca: El desplaçament del símbol GOT (%lu) és més gran que la mida de la taula de símbols (%lu)

en: The MIPS options section is too small.
ca: La secció d'opcions MIPS és massa petita.

en: The address table data in version 3 may be wrong.
ca: Les dades de la taula d'adreces a la versió 3 poden ser incorrectes.

en: The count field format should be absolute, not relative to an address
ca: El format del camp de recompte ha de ser absolut, no relatiu a una adreça

en: The debuglink filename is corrupt/missing
ca: El nom de fitxer debuglink està corromput/falta

en: The e_phentsize field in the ELF header is larger than the size of an ELF program header
ca: El camp e_phentsize a la capçalera ELF és més gran que la mida d'una capçalera de programa ELF

en: The e_phentsize field in the ELF header is less than the size of an ELF program header
ca: El camp e_phentsize a la capçalera ELF és menor que la mida d'una capçalera de programa ELF

en: The e_shentsize field in the ELF header is larger than the size of an ELF section header
ca: El camp e_shentsize de la capçalera ELF és més gran que la mida d'una capçalera de secció ELF

en: The e_shentsize field in the ELF header is less than the size of an ELF section header
ca: El camp e_shentsize de la capçalera ELF és menor que la mida d'una capçalera de secció ELF

en: The length field (%#llx) in the debug_line header is wrong - the section is too small
ca: La longitud del camp (%#llx) a la debug_line header és incorrecta - la secció és massa petita

en: The length field (%#llx) in the debug_rnglists header is wrong - the section is too small
ca: El camp de longitud (%#llx) a la capçalera debug_rnglists és incorrecte - la secció és massa petita

en: The length field (%#lx) in the debug_line header is wrong - the section is too small
ca: La longitud del camp (%#lx) a la debug_line header és incorrecta - la secció és massa petita

en: The length field (%#lx) in the debug_rnglists header is wrong - the section is too small
ca: El camp de longitud (%#lx) a la capçalera debug_rnglists és incorrecte - la secció és massa petita

en: The name_count (%llu) is not the same as the used bucket_count (%zu) + the hash clash count (%zu)
ca: El name_count (%llu) no és el mateix que el bucket_cunt (%zu) usat + el recompte de conflictes hash (%zu)

en: The name_count (%lu) is not the same as the used bucket_count (%zu) + the hash clash count (%zu)
ca: El name_count (%lu) no és el mateix que el bucket_cunt (%zu) usat + el recompte de conflictes hash (%zu)

en: The number of views (%u) is greater than the number of locations (%u)
ca: secció El nombre de visualitzacions %u és més gran que el nombre de seccions (%u)

en: There are %#llx extraneous bytes at the end of the section
ca: Hi ha %#llx bytes estranys al final de la secció

en: There are %#lx extraneous bytes at the end of the section
ca: Hi ha %#lx bytes estranys al final de la secció

en: There is %d program header, starting at offset %llu
     | There are %d program headers, starting at offset %<PRIu64>
ca[0]: Hi ha %d capçaleres de programa, començant a la posició  %llu
ca[1]: Hi ha %d capçaleres de programa, començant a la posició %llu

en: There is %d program header, starting at offset %lu
     | There are %d program headers, starting at offset %<PRIu64>
ca[0]: Hi ha %d capçaleres de programa, començant a la posició  %lu
ca[1]: Hi ha %d capçaleres de programa, començant a la posició %lu

en: There is %d section header, starting at offset %#llx:
     | There are %d section headers, starting at offset %#<PRIx64>:
ca[0]: Hi ha %d capçaleres de secció, començant a la posició %#llx:
ca[1]: Hi ha %d capçaleres de secció, començant a la posició %#llx:

en: There is %d section header, starting at offset %#lx:
     | There are %d section headers, starting at offset %#<PRIx64>:
ca[0]: Hi ha %d capçaleres de secció, començant a la posició %#lx:
ca[1]: Hi ha %d capçaleres de secció, començant a la posició %#lx:

en: There is %ld unused byte at the end of section %s
     | There are %ld unused bytes at the end of section %s
ca[0]: Hi ha %ld bytes sense usar al final de la secció %s
ca[1]: Hi ha %ld bytes sense usar al final de la secció %s

en: There is a hole [%#tx - %#llx] in %s section.
ca: Hi ha un forat [%#tx - %#llx] a la secció %s.

en: There is a hole [%#tx - %#lx] in %s section.
ca: Hi ha un forat [%#tx - %#lx] a la secció %s.

en: There is a hole [%#tx - %#tx] in %s section.
ca: Hi ha un buit [%#tx - %#tx] a la secció %s.

en: There is an overlap [%#tx - %#llx] in %s section.
ca: Hi ha una superposició [%#tx - %#llx] a la secció %s.

en: There is an overlap [%#tx - %#lx] in %s section.
ca: Hi ha una superposició [%#tx - %#lx] a la secció %s.

en: There is an overlap [%#tx - %#tx] in %s section.
ca: Hi ha una superposició [%#tx - %#tx] a la secció %s.

en: This executable has been built without support for a
    64 bit data type and so it cannot process 64 bit ELF files.
ca: Aquest executable s'ha construït sense suport per a un tipus
    de 64 bits i per això no pot processar fitxers ELF de 64 bits.

en: This is a GO binary file - try using 'go tool objdump' or 'go tool nm'
ca: Aquest és un fitxer binari GO - proveu d'utilitzar «go tool objdump» o «go tool nm»

en: This is a LLVM bitcode file - try extracting and then using llvm-bcanalyzer
ca: Aquest és un fitxer de codi de bits LLVM - proveu d'extreure i després utilitzar llvm-bcanalyzer

en: This is a LLVM bitcode file - try using llvm-bcanalyzer
ca: Aquest és un fitxer de codi de bits LLVM - proveu amb llvm-bcanalyzer

en: This program is free software; you may redistribute it under the terms of
    the GNU General Public License version 3 or (at your option) any later version.
    This program has absolutely no warranty.
ca: Aquest programa és programari lliure; podeu redistribuir-lo sota els
    terminis de la LLicència Pública General GNU versió 3 o (d'acord amb
    la vostra opció) qualsevol versió posterior.
    
    Aquest programa no té cap garantia.

en: Time Stamp: %s
ca: Marca de temps: %s

en: Time/Date:			%#08lx	-
ca: Hora/Data:			%#08lx	-

en: Too many GOT symbols: %llu
ca: Massa símbols GOT: %llu

en: Too many GOT symbols: %lu
ca: Massa símbols GOT: %lu

en: Too many N_RBRACs
ca: Massa N_RBRACs

en: Too many program headers - %#x - the file is not that big
ca: Hi ha massa capçaleres de programa - %#x - el fitxer no és tan gran

en: Too many rows/columns in DWARF index section %s
ca: Massa files/columnes a la secció d'índex DWARF %s

en: Trailing view pair not used in a range
ca: Parella de vista final no utilitzada en un interval

en: Tried `%s'
ca: S'ha provat `%s'

en: Tried file: %s
ca: S'ha provat el fitxer: %s

en: True
ca: Veritat

en: Truncated MIPS REGINFO option
ca: Opció truncada MIPS REGINFO

en: Truncated header in the %s section.
ca: Capçalera truncada a la secció %s.

en: Type
ca: Tipus

en: Type entry %u does not have enough symbolic information
ca: L'entrada de tipus %u no té prou informació simbòlica

en: Type entry %u does not refer to a symbol
ca: L'entrada de tipus %u no es refereix a cap símbol

en: Type file number %d out of range
ca: Nombre %d de fitxer de tipus fora de rang

en: Type of FPU support needed
ca: Cal un tipus de suport FPU

en: Type-check section:
ca: Secció type-check:

en: UNKNOWN (%*.*lx)
ca: DESCONEGUT (%*.*lx)

en: UNKNOWN (%u): length %ld
ca: DESCONEGUT (%u): longitud %ld

en: UNKNOWN:
ca: DESCONEGUT:

en: Unable to decompress section %s
ca: No s'ha pogut descomprimir la secció %s

en: Unable to determine dll name for `%s' (not an import library?)
ca: No es pot determinar el nom de la dll per a `%s' (no és una biblioteca d'importació?)

en: Unable to determine how to dump section %d (type %#x)
ca: No es pot determinar com bolcar la secció %d (tipus %#x)

en: Unable to display section %d - it has a NULL type
ca: No s'ha pogut mostrar la secció %d - té un tipus NULL

en: Unable to display section %d - it has no contents
ca: No es pot mostrar la secció %d - no té continguts

en: Unable to find abbreviations for CU offset %llx
ca: No s'han pogut trobar abreviacions per al desplaçament CU %llx

en: Unable to find abbreviations for CU offset %lx
ca: No s'han pogut trobar abreviacions per al desplaçament CU %lx

en: Unable to find entry for abbreviation %lu
ca: No s'ha pogut trobar la secció %lu

en: Unable to find program interpreter name
ca: No és possible trobar el nom de l'intèrpret del programa

en: Unable to load dwo file: %s
ca: No s'ha pogut obrir un fiter dwo: %s

en: Unable to load the .note.gnu.build-id section
ca: No s'ha pogut carregar la secció .note.gnu.build-id

en: Unable to load/parse the .debug_info section, so cannot interpret the %s section.
ca: No es pot carregar/analitzar la secció .debug_info, per això no es pot interpretar la secció %s.

en: Unable to locate %s section
ca: No s'ha pogut trobar la secció %s!

en: Unable to locate %s section!
ca: No s'ha pogut trobar la secció %s!

en: Unable to open base-file: %s
ca: No s'ha pogut obrir fitxer-base: %s

en: Unable to open def-file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer def: %s

en: Unable to open object file: %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer objecte: %s: %s

en: Unable to open temporary assembler file: %s
ca: No es pot obrir el fitxer temporal d'assemblador: %s

en: Unable to read in %llu bytes of %s
ca: No es pot llegir a %#llx bytes de %s

en: Unable to read in %llu bytes of dynamic data
ca: No s'han pogut llegir %llu bytes de dades dinàmiques

en: Unable to read in %lu bytes of %s
ca: No es pot llegir a %#lx bytes de %s

en: Unable to read in %lu bytes of dynamic data
ca: No s'han pogut llegir %lu bytes de dades dinàmiques

en: Unable to recognise the format of file
ca: No s'ha pogut reconèixer el format del fitxer

en: Unable to recognise the format of the input file `%s'
ca: No s'ha pogut reconèixer el format del fitxer d'entrada `%s'

en: Unable to reopen separate debug info file: %s
ca: No es pot obrir el fitxer separat d'informació de depuració: %s

en: Unable to resolve ref form: uvalue %llx + cu_offset %llx > CU size %tx
ca: No s'ha pogut resoldre el formulari de referència: uvalue %llx + cu_offset  %llx > mida CU %tx

en: Unable to resolve ref form: uvalue %lx + cu_offset %lx > CU size %tx
ca: No s'ha pogut resoldre el formulari de referència: uvalue %lx + cu_offset  %lx > mida CU %tx

en: Unable to resolve ref_addr form: uvalue %llx >= section size %llx (%s)
ca: No s'ha pogut resoldre el formulari de ref_addr: uvalue %llx >= mida de la secció %llx (%s)

en: Unable to resolve ref_addr form: uvalue %lx >= section size %lx (%s)
ca: No s'ha pogut resoldre el formulari de ref_addr: uvalue %lx >= mida de la secció %lx (%s)

en: Unable to seek to %#llx for %s
ca: No es pot buscar fins a %#llx per a %s

en: Unable to seek to %#lx for %s
ca: No es pot buscar fins a %#lx per a %s

en: Unable to seek to start of dynamic information
ca: No s'ha pogut buscar fins al principi de la informació dinàmica

en: Unaligned access
ca: Accés no alineat

en: Uncompressed section size is suspiciously large: 0x%llu
ca: La mida de la secció no comprimida és sospitosament gran: 0x%llu

en: Uncompressed section size is suspiciously large: 0x%lu
ca: La mida de la secció no comprimida és sospitosament gran: 0x%lu

en: Undefined N_EXCL
ca: N_EXCL no definit

en: Undefined abbreviation tag %ld in unit %#tx in the debug_names section
ca: Etiqueta d'abreviatura no definida %ld a la unitat %#tx a la secció debug_names

en: Undefined abbreviation tag %lld in unit %#tx in the debug_names section
ca: Etiqueta d'abreviatura no definida %lld a la unitat %#tx a la secció debug_names

en: Undefined symbol
ca: Símbol no definit

en: Unexpected DWO INFO type
ca: Tipus DWO_INFO no esperat

en: Unexpected demangled varargs
ca: Varargs inesperades de decodificació

en: Unexpected entsize for RELR section
ca: entsize inesperat per a la secció RELR

en: Unexpected form %lx encountered whilst finding abbreviation for type
ca: S'ha trobat una forma inesperada %lx mentre es buscava l'abreviatura per al tipus

en: Unexpected form in top DIE
ca: Formulari inesperat al DIE superior

en: Unexpected form of DW_AT_addr_base in the top DIE
ca: Forma inesperada de DW_AT_addr_base a la part superior de DIE

en: Unexpected form of DW_AT_rnglists_base in the top DIE
ca: Forma inesperada de DW_AT_rnglists_base a la part superior de DIE

en: Unexpected type in v3 arglist demangling
ca: Tipus inesperat a la decodificació v3 arglist

en: Unexpected value in str_offset header's padding field: %#x
ca: Valor inesperat al camp de farciment de la capçalera str_offset: %#x

en: Unexpected version number in str_offset header: %#x
ca: Nombre de versió no esperat a str_offset header: %#x

en: Unexpected version number in symbol extension table
ca: Nombre de versió inesperat a la taula d'extensions de símbols

en: Unexpectedly large number of columns in the %s (%u)
ca: Nombre inesperadament llarg de columna a %s (%u)

en: Unexpectedly large number of columns in the directory name table (%u)
ca: Nombre inesperat de columnes a la taula de noms de directori (%u)

en: Unexpectedly large number of columns in the file name table (%u)
ca: Nombre inesperat de columnes a la taula de noms de fitxer (%u)

en: Unfeasibly large register number: %u
ca: Nombre de registre no gaire gran: %u

en: Unhandled MN10300 reloc type found after SYM_DIFF reloc
ca: S'ha trobat el tipus MN10300 de relocalització no gestionat després de la relocalitzacío SYM_DIFF

en: Unhandled MSP430 reloc type found after SYM_DIFF reloc
ca: S'ha trobat el tipus MSP430 de relocalització no gestionat després de la relocalització SYM_DIFF

en: Unhandled data length: %d
ca: Longitud de dades no controlada: %d

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown ARM compact model index encountered
ca: Trobat u índex desconegut de model compacte ARM

en: Unknown AT value: %lx
ca: Valor AT desconegut: %lx

en: Unknown FORM value: %lx
ca: Valor FORM desconegut: %lx

en: Unknown IDX value: %lx
ca: Valor IDX desconegut: %lx

en: Unknown LTO symbol definition encountered: %u
ca: S'ha trobat una definició de símbol LTO desconeguda: %u

en: Unknown LTO symbol type encountered: %u
ca: S'ha trobat un tipus de símbol LTO desconegut: %u

en: Unknown LTO symbol visibility encountered: %u
ca: S'ha trobat una visibilitat de símbol LTO desconeguda: %u

en: Unknown OSABI: %s
ca: OSABI desconegut: %s

en: Unknown TAG value: %#llx
ca: Valor TAG desconegut: %#llx

en: Unknown TAG value: %#lx
ca: Valor TAG desconegut: %#lx

en: Unknown attributes version '%c'(%d) - expecting 'A'
ca: Versió «%c» (%d) d'atributs desconeguda - s'esperava «A»

en: Unknown code 0x%02x
ca: Codi desconegut 0x%02x

en: Unknown location list entry type 0x%x.
ca: Tipus desconegut d'entrada de llista de localització 0x%x.

en: Unknown machine type: %s
ca: Tipus de màquina desconeguda: %s

en: Unknown note type: (0x%08x)
ca: Tipus de nota desconeguda: (0x%08x)

en: Unknown section relocation type %d encountered
ca: S'ha trobat un tipus %d desconegut de reubicació de secció

en: Unknown tag: %d
ca: Senyalador desconegut: %d

en: Unknown type: %s
ca: Tipus desconegut: %s

en: Unknown x86 feature: %s
ca: Característica x86 no coneguda: %s

en: Unrecognised IA64 VMS Command Code: %x
ca: Codi d'ordre VMS IA64 no reconegut: %x

en: Unrecognised coff symbol location: %d
ca: Localització del símbol coff no reconeguda: %d

en: Unrecognised coff symbol type: %d
ca: Tipus de simbol coff no reconegut: %d

en: Unrecognised coff symbol visibility: %d
ca: No es reconeix la visibilitat del símbol del coff: %d

en: Unrecognised symbol class: %d
ca: Classe de símbol no reconeguda: %d

en: Unrecognised type: %d
ca: Tipus XCOFF no reconegut %d

en: Unrecognized H8300 sub-architecture: %ld
ca: Subarquitectura H8300 no reconeguda: %ld

en: Unrecognized IA64 VMS ST Function type: %d
ca: Tipus de funció IA64 VMS ST no reconegut: %d

en: Unrecognized IA64 VMS ST Linkage: %d
ca: Enllaçament IA64 VMS ST Linkage no reconegut: %d

en: Unrecognized XCOFF type %d
ca: Tipus XCOFF no reconegut %d

en: Unrecognized alpha specific other value: %u
ca: Altre valor específic alpha no reconegut: %u

en: Unrecognized debug letter option '%c'
ca: Lletra d'opció de depuració «%c» no reconeguda

en: Unrecognized debug option '%s'
ca: Opció de depuració «%s» no reconeguda

en: Unrecognized debug section: %s
ca: Secció de depuració no reconeguda: %s

en: Unrecognized demangle component %d
ca: Component %d de decodificació no reconegut

en: Unrecognized demangled builtin type
ca: Tipus incorporat no reconegut de decodificació

en: Unrecognized form: %#lx
ca: Forma no reconeguda: %lx

en: Unrecognized symbol class: %d
ca: Classe de símbol no reconeguda: %d

en: Unrecognized visibility value: %u
ca: Valor de visibilitat no reconegut: %u

en: Unsupported .eh_frame_hdr version %u
ca: Versió .eh_frame_hdr no suportada %u

en: Unsupported architecture type %d encountered when decoding unwind table
ca: S'ha trobat un tipus d'arquitectura no suportada %d quan s'estava decodificant la taula de desplegament

en: Unsupported architecture type %d encountered when processing unwind table
ca: S'ha trobat un tipus d'arquitectura no suportada %d quan s'estava processant la taula de desplegament

en: Unsupported architecture: %d
ca: Arquitectura no suportada: %d:

en: Unsupported form (%s) for attribute %s
ca: Formulari no admès (%s) per a l'atribut %s

en: Unsupported integer write size: %d
ca: Mida no suportada d'escriptura de enter: %d

en: Unsupported or unknown Dwarf Call Frame Instruction number: %#x
ca: Nombre de instrucció de marc de crida DWARF no suportat o desconegut: %#x

en: Unsupported read size: %d
ca: Mida no suportada de lectura: %d

en: Unsupported version %lu.
ca: Versió no suportada %lu.

en: Unused bytes at end of section
ca: Bytes sense usar al final de la secció

en: Unusual RELR bitmap - no previous entry to set the base address
ca: Mapa de bits RELR no habitual - no hi ha cap entrada anterior per establir l'adreça base

en: Unwind entry contains corrupt offset (%#llx) into section %s
ca: L'entrada de desplegament conté un posició malmesa (%#llx) a la secció %s

en: Unwind entry contains corrupt offset (%#lx) into section %s
ca: L'entrada de desplegament conté un posició malmesa (%#lx) a la secció %s

en: Usage %s <option(s)> <object-file(s)>
ca: Forma d'ús %s <opció(ns)> <fitxer(s)-objecte>

en: Usage: %s <option(s)> <file(s)>
ca: Forma d'ús: %s <opció(ns)> <fitxer(s)>

en: Usage: %s <option(s)> elffile(s)
ca: Forma d'ús: %s <opció(ns)> fitxer(s)-elf

en: Usage: %s <option(s)> in-file(s)
ca: Forma d'ús: %s <opció(ns)> fitxer(s)-entrada

en: Usage: %s [emulation options] [-]{dmpqrstx}[abcDfilMNoOPsSTuvV] [--plugin <name>] [member-name] [count] archive-file file...
ca: Forma d'ús: %s [opcions d'emulació] [-]{dmpqrstx}[abcDfilMNoPsSTuvV] [--plugin <nom>] [nom-del-membre] [nombre] fitxer-arxiu fitxer...

en: Usage: %s [emulation options] [-]{dmpqrstx}[abcDfilMNoOPsSTuvV] [member-name] [count] archive-file file...
ca: Forma d'ús: %s [opcions d'emulació] [-]{dmpqrstx}[abcDfilMNoPsSTuvV] [--plugin <nom>] [nom-del-membre] [nombre] fitxer-arxiu fitxer...

en: Usage: %s [option(s)] [addr(s)]
ca: Forma d'ús: %s [opcions(ns)] [adreça(es)]

en: Usage: %s [option(s)] [file(s)]
ca: Forma d'ús: %s [opció(ns)] [fitxer(s)]

en: Usage: %s [option(s)] [input-file]
ca: Forma d'ús: %s [opció(ns)] [fitxer-entrada]

en: Usage: %s [option(s)] [input-file] [output-file]
ca: Forma d'ús: %s [opció(ns)] [fitxer-entrad] [fitxer-sortida]

en: Usage: %s [option(s)] in-file
ca: Forma d'ús: %s [opció(ns)] fitxer-entrada

en: Usage: %s [option(s)] in-file [out-file]
ca: Forma d'ús: %s [opció(ns)] fitxer-entrada [fitxer-sortida]

en: Usage: %s [options] archive
ca: Forma d'ús: %s [opcions] fitxer

en: Usage: readelf <option(s)> elf-file(s)
ca: Forma d'ús: readelf <opció(ns> fitxer(s)-elf

en: Use of MMU
ca: Ús de MMU

en: Use of SIMD instructions
ca: Ús d'instruccions SIMD

en: Use of cache
ca: Ús de la memòria cau

en: Used %zu of %lu bucket.
     | Used %zu of %lu buckets.
ca[0]: S'utilitza %zu de %lu bucket.
ca[1]: S'utilitza %zu de %lu buckets.

en: User TAG value: %#llx
ca: Valor TAG desconegut: %#llx

en: User TAG value: %#lx
ca: Valor TAG desconegut: %#lx

en: Using `%s'
ca: S'està usant `%s'

en: Using file: %s
ca: S'està usant %s

en: Using popen to read preprocessor output
ca: S'està usant popen per llegir la sortida del preprocessador

en: Using temporary file `%s' to read preprocessor output
ca: S'està usant el fitxer temporari `%s' per llegir la sortida de preprocessador

en: Using the --size-sort and --undefined-only options together
ca: S'estan usant conjuntament les opcions --size-sort i --undefined-only

en: VERSION %d.%d
ca: VERSIÓ %d.%d

en: Value
ca: Valor

en: Value for `N' must be positive.
ca: El valor per `N' ha de ser positiu.

en: Variable definition encountered without a scope
ca: S'ha trobat una definició de variable sense un àmbit

en: Version %d
ca: Versió %d

en: Version %lu
ca: Versió %lu

en: Version 4 does not support case insensitive lookups.
ca: La versió 4 no dóna suport a cerques no sensitives a majúscula/minúscula.

en: Version 5 does not include inlined functions.
ca: La versió 5 no inclou funcions en línia.

en: Version 6 does not include symbol attributes.
ca: La versió 6 no inclou atributs de símbols.

en: Version Needs section
ca: La versió necessita secció

en: View Offset %#llx is bigger than %s section size.
ca: La posició  %#llx és més gran que la mida de la secció %s.

en: View Offset %#lx is bigger than %s section size.
ca: La posició  %#lx és més gran que la mida de la secció %s.

en: View pair entry in loclist with locviews attribute
ca: Mostra l'entrada de parella a loclist amb l'atribut locviews

en: Virtual address %#llx not located in any PT_LOAD segment.
ca: Les adreces virtual %#llx no estan localitzades en cap segment PT_LOAD.

en: Virtual address %#lx not located in any PT_LOAD segment.
ca: Les adreces virtual %#lx no estan localitzades en cap segment PT_LOAD.

en: WANTED %x!!
ca: ES VOL %x!!

en: WARNING: %s is deprecated, use gcc -shared or ld -shared instead
ca: AVÍS: %s està obsolet, utilitzeu gcc -shared o ld -shared en el seu lloc

en: Warning, ignoring duplicate EXPORT %s %d,%d
ca: Advertiment, s'ignorarà EXPORTACIÓ duplicada %s %d, %d

en: Warning, machine type (%d) not supported for delayimport.
ca: Advertiment, la màquina tipus (%d) no està suportada per a delayimport.

en: Warning: %s: %s
ca: Advertiment: %s: %s

en: Warning: '%s' has negative size, probably it is too large
ca: Advertiment: «%s» té una mida negativa, probablement és massa gran

en: Warning: '%s' is a directory
ca: Advertiment: «%s» és un directori

en: Warning: '%s' is not an ordinary file
ca: Advertiment: «%s» no és un fitxer ordinari

en: Warning: changing type size from %d to %d
ca: Advertiment: s'esta canviant la mida de tipus de %d a %d

en: Warning: could not locate '%s'.  reason: %s
ca: Advertiment: no s'ha pogut localitzar «%s». raó: %s

en: Warning: ignoring previous --reverse-bytes value of %d
ca: Advertiment: s'ignoraran els valors previs --reverse-bytes de %d

en: Warning: section %s has a negative size of %ld bytes, saturating to 0 bytes
ca: Advertiment: la secció %s té una mida negativa de %ld bytes, es saturarà a 0 bytes

en: Warning: section %s has an impossible size of %lu bytes, truncating to %lu bytes
ca: Advertiment: la secció %s té una mida impossible de %lu bytes, truncant a %lu bytes

en: Warning: truncating gap-fill from 0x%llx to 0x%x
ca: Advertiment: s'està truncant el farciment de buit de 0x%llx a 0x%x

en: Warning: truncating gap-fill from 0x%lx to 0x%x
ca: Advertiment: s'està truncant el farciment de buit de 0x%lx a 0x%x

en: Where
ca: On

en: [%2u]: Expected link to another section in info field
ca: [%2u]: S'esperava un enllaç a una altra secció del camp d'informació

en: [%2u]: Info field (%u) should index a relocatable section.
ca: [%2u]: El camp d'informació (%u) hauria d'indexar una secció reubicable.

en: [%2u]: Link field (%u) should index a string section.
ca: [%2u]: El camp d'enllaç (%u) hauria d'indexar una secció de cadena.

en: [%2u]: Link field (%u) should index a symtab section.
ca: [%2u]: El camp d'enllaç (%u) hauria d'indexar una secció de la pestanya simbòlica.

en: [%2u]: Unexpected value (%u) in info field.
ca: [%2u]: Valor inesperat (%u) en el camp d'informació.

en: [%2u]: Unexpected value (%u) in link field.
ca: [%2u]: Valor inesperat (%u) en el camp de l'enllaç.

en: [%3u] <corrupt offset: %x>
ca: [%3u] <desplaçament malmès: %x>

en: [Spare]
ca: [Estalvia]

en: [Truncated opcode]
ca: [Opcode truncat]

en: [pad]
ca: [farceix]

en: [truncated]
ca: [truncat]

en: `N' is only meaningful with the `x' and `d' options.
ca: `N' és significatiu únicament amb les opcions `x' i `d'.

en: `N' missing value.
ca: Falta el valor de «N».

en: `u' is not meaningful with the `D' option - replacement will always happen.
ca: `u' no és significatiu amb l'opció `D' - sempre hi haurà un reemplaçament

en: `u' is only meaningful with the `r' option.
ca: `u' és significatiu únicament amb l'opció `r'.

en: `u' modifier ignored since `D' is the default (see `U')
ca: s'ha ignorat `u' ja que `D' és el predeterminat (vegeu `U')

en: `x' cannot be used on thin archives.
ca: `x' no es pot utilitzar en arxius prims.

en: accelerator
ca: accelerador

en: any
ca: qualsevol

en: architecture %s unknown
ca: arquitectura %s desconeguda

en: architecture: %s,
ca: arquitectura: %s,

en: array [%d] of
ca: matriu [%d] de

en: attribute does not have an expected type (%c)
ca: l'atribut no té un tipus esperat (%c)

en: attributes
ca: atributs

en: bad GNU build attribute notes: multiple different versions
ca: notes d'atribut de construcció de GNU incorrectes: múltiples versions diferents

en: bad GNU build attribute notes: no known versions detected
ca: notes d'atribut de construcció de GNU incorrectes: no s'ha detectat cap versió coneguda

en: bad format for %s
ca: format dolent per a %s

en: bad format for --set-section-alignment: alignment is not a power of two
ca: format incorrecte per a --set-section-alignment: l'alineació no és una potència de dos

en: bad format for --set-section-alignment: argument needed
ca: format incorrecte per --set-section-alignment: cal un argument

en: bad format for --set-section-alignment: numeric argument needed
ca: format incorrecte per --set-section-alignment: es necessita un argument numèric

en: bad mangled name `%s'
ca: nom codificat dolent `%s'

en: bad register:
ca: registre dolent:

en: bfd_coff_get_auxent failed: %s
ca: ha fallat bfd_coff_get_auxent: %s

en: bfd_coff_get_syment failed: %s
ca: ha fallat bfd_coff_get_syment: %s

en: bfd_open failed open stub file: %s: %s
ca: bfd_open ha fallat d'obrir un fitxer marcador: %s: %s

en: bfd_open failed reopen stub file: %s: %s
ca: bfd_open no ha pogut reobrir el fitxer marcador: %s: %s

en: blocks
ca: blocs

en: byte number must be less than interleave
ca: el nombre de bytes ha de ser menor a la intercalació

en: byte number must be non-negative
ca: el nombre de bytes ha de ser no-negatiu

en: can not determine type of file `%s'; use the -J option
ca: no s'ha pogut determinar el tipus de fitxer `%s';: useu l'opció -J

en: can't add padding
ca: no es pot afegir el farcit

en: can't add section '%s'
ca: no es pot afegir la secció «%s»

en: can't create %s file `%s' for output.
ca: no es pot crear %s el fitxer %s per a sortida.

en: can't create debugging section
ca: no es pot crear la secció de depuració

en: can't create section `%s'
ca: no es pot crear la secció `%s'

en: can't disassemble for architecture %s
ca: no es pot desassemblar per a l'arquitectura %s

en: can't dump section '%s' - it does not exist
ca: no s'ha pogut bolcar La secció «%s» - no existeix

en: can't dump section - it has no contents
ca: no es pot bolcar la secció - no té continguts

en: can't execute `%s': %s
ca: no es pot executar `%s': %s

en: can't get BFD_RELOC_RVA relocation type
ca: no s'ha pogut obtenir el tipus de relocalització BFD_RELOC_RVA

en: can't open %s `%s': %s
ca: no s'ha pogut obrir %s `%s': %s

en: can't open `%s' for output: %s
ca: no es pot obrir `%s' per a sortida: %s

en: can't open temporary file `%s': %s
ca: no es pot obrir el fitxer temporari `%s': %s

en: can't popen `%s': %s
ca: no es pot fer popen a `%s': %s

en: can't redirect stdout: `%s': %s
ca: no es pot redirigir la sortida estàndard: `%s': %s

en: can't set BFD default target to `%s': %s
ca: no es pot establir el destí per defecte BFD a `%s': %s

en: can't set debugging section contents
ca: no es poden establir els continguts de la secció de depuració

en: can't use supplied machine %s
ca: no es pot usar la màquina aportada %s

en: cannot core read header
ca: no es pot llegir la capçalera del nucli

en: cannot create debug link section `%s'
ca: no es pot crear la secció d'enllaçament de depuració `%s'

en: cannot create tempdir for archive copying (error: %s)
ca: no es pot crear el directori temporal per al fitxer que es copiarà (error: %s)

en: cannot delete %s: %s
ca: no es pot esborrar %s: %s

en: cannot fill debug link section `%s'
ca: no es pot omplir la secció d'enllaçament de depuració `%s'

en: cannot open '%s': %s
ca: no es pot obrir «%s»: %s

en: cannot open input file %s
ca: no es pot obrir el fitxer d'entrada %s

en: cannot open: %s: %s
ca: no es pot obrir: %s: %s

en: cannot read auxhdr
ca: no es pot llegir la capçalera auxiliar

en: cannot read bind dyld info
ca: no es pot llegir la informació bind dyld

en: cannot read build tools
ca: no es poden llegir les eines de compilació

en: cannot read code signature data
ca: no es poden llegir les dades de la signatura del codi

en: cannot read data_in_code
ca: no es pot llegir data_in_code

en: cannot read export symbols dyld info
ca: no es poden exportar els símbols d'informació dyld

en: cannot read function starts
ca: no es poden els començaments de les funcions

en: cannot read header
ca: no es pot llegir la capçalera

en: cannot read lazy bind dyld info
ca: no es pot llegir la informació bind dyld

en: cannot read line number entry
ca: no es pot llegir l'entrada de nombres de línies

en: cannot read line numbers
ca: no es poden llegir los nombres de línia

en: cannot read loader info table
ca: no es pot llegir la taula de informació del carregador

en: cannot read rebase dyld info
ca: no es pot llegir la informació rebase dyld

en: cannot read relocation entry
ca: no es pot llegir l'entrada de la relocalització

en: cannot read relocations
ca: no es poden llegir les relocalitzacions

en: cannot read section header
ca: no es pot llegir la capçalera de secció

en: cannot read section headers
ca: no es poden llegir les capçaleres de la secció

en: cannot read segment split info
ca: no es pot llegir la informació de la divisió de segments

en: cannot read strings table
ca: no es pot llegir la taula de cadena de caràcters

en: cannot read strings table length
ca: no es pot llegir la longitud de la taula de cadenes de caràcters

en: cannot read symbol aux entry
ca: no es pot llegir l'entrada auxiliar de símbols

en: cannot read symbol entry
ca: no es pot llegir l'entrada auxiliar de símbols

en: cannot read symbol table
ca: no es pot llegir la taula de símbols

en: cannot read twolevel hints
ca: no es poden llegir les pistes de dos nivells

en: cannot read weak bind dyld info
ca: no es pot llegir la informació weak bind dyld

en: cannot reverse bytes: length of section %s must be evenly divisible by %d
ca: no es poden revertir els bits: la longitud de la secció %s ha de poder-se dividir exactament per %d

en: cannot seek to section headers start
ca: no es pot buscar a la secció d'inici de les capçaleres

en: cannot seek to/read file header
ca: no es pot buscar a la capçalera del fitxer to/read

en: cannot seek to/read image header
ca: no es pot buscar a la caçalera de la imatge to/read

en: cannot seek to/read image header at offset %#x
ca: no es pot buscar a la capçalera de la imatge to/read a la posició %#x

en: cause of error unknown
ca: causa d'error desconeguda

en: cie=invalid
ca: cie=invàlid

en: code
ca: codi

en: compressed section %s is too small to contain a compression header
ca: la secció comprimida %s és massa petita per contenir una capçalera de compressió

en: compression header
ca: capçalera de compressió

en: conflict
ca: conflicte

en: conflict list found without a dynamic symbol table
ca: s'ha trobat una llista de conflictes sense una taula de símbols dinàmics

en: const/volatile indicator missing
ca: indicador const/volàtil absent

en: control data requires DIALOGEX
ca: les dades de control requereixen DIALOGEX

en: copy from `%s' [%s] to `%s' [%s]
ca: copia de `%s' [%s] a `%s' [%s]

en: copy from `%s' [unknown] to `%s' [unknown]
ca: copia de `%s' [desconegut] a `%s' [desconegut]

en: corrupt .debug_sup section: bad LEB128 field for checksum length
ca: secció .debug_sup malmesa: el camp LEB128 és incorrecte per a la longitud de la suma de verificació

en: corrupt .debug_sup section: checksum length is longer than the remaining section length
ca: secció .debug_sup malmesa: la longitud de la suma de verificació és més llarga que la longitud de la secció restant

en: corrupt .debug_sup section: filename is not NUL terminated
ca: secció .debug_sup malmesa: el nom de fitxer no està acabat amb NUL

en: corrupt .debug_sup section: filename not empty in supplementary section
ca: secció malmesa .debugsup: el nom del fitxer no està buit a la secció suplementària

en: corrupt .debug_sup section: is_supplementary not 0 or 1
ca: secció .debug_sup malmesa: és suplementari no 0 o 1

en: corrupt .debug_sup section: size is too small
ca: secció .debu_sup malmesa: la mida és massa petita

en: corrupt .debug_sup section: there are %#llx extra, unused bytes at the end of the section
ca: secció .debug_sup malmesa: hi ha %#llx additional, bytes sense usar al final de la secció

en: corrupt .debug_sup section: there are %#lx extra, unused bytes at the end of the section
ca: secció .debug_sup malmesa: hi ha %#lx additional, bytes sense usar al final de la secció

en: corrupt .debug_sup section: version < 5
ca: secció .debug_sup malmesa: versió < 5

en: corrupt GNU build attribute note: bad description size
ca: nota d'atribut de construcció de GNU malmesa: mida de descripció incorrecta

en: corrupt GNU build attribute note: description size not a factor of 4
ca: nota malmesa d'atribut de construcció de GNU: la mida de la descripció no és un factor de 4

en: corrupt GNU build attribute note: name not NUL terminated
ca: nota d'atribut de construcció de GNU malmesa: el nom no ha finalitzat NUL

en: corrupt GNU build attribute note: name too small
ca: nota d'atribut de construcció de GNU malmesa: el nom és massa petit

en: corrupt GNU build attribute note: note too big
ca: nota d'atribut de construcció de GNU malmesa: nota massa gran

en: corrupt GNU build attribute note: unsupported version
ca: nota d'atribut de construcció de GNU malmesa: versió no admesa

en: corrupt GNU build attribute note: wrong note type
ca: nota d'atribut de construcció de GNU malmesa: tipus de nota incorrecte

en: corrupt GNU build attribute notes: excess data at end
ca: notes d'atribut de construcció de GNU malmeses: s'han excedit les dades al final

en: corrupt IA64 note: data size is too small
ca: nota IA64 malmesa: la mida de les dades és massa petita

en: corrupt QNX note: data size is too small
ca: nota QNX malmesa: la mida de les dades és massa petita

en: corrupt change to vsp
ca: canvi malmés a vsp

en: corrupt descsz found in note at offset %#tx
ca: s'ha trobat descsz malmès a la nota a la posició %#tx

en: corrupt discr_list - block not long enough
ca: discrlist malmès - bloc no prou llarg

en: corrupt discr_list - not using a block form
ca: discrlist malmès - no s'utilitza un formulari de bloc

en: corrupt discr_list - unrecognized discriminant byte %#x
ca: discrlist malmès - byte discriminant no reconegut %#x

en: corrupt index table entry: %x
ca: entrada de taula d'índex corrrupta: %x

en: corrupt library name index of %#llx found in dynamic entry
ca: s'ha trobat un índex de nom de biblioteca malmès de %#llx a l'entrada dinàmica

en: corrupt library name index of %#lx found in dynamic entry
ca: s'ha trobat un índex de nom de biblioteca malmès de %#lx a l'entrada dinàmica

en: corrupt name field in GNU build attribute note: size = %ld
ca: camp de nom malmès a la nota d'atribut de construcció de GNU: mida = %ld

en: corrupt name field: namesz: %lu but parsing gets to %td
ca: camp de nom malmès: namesz: %lu però l'anàlisi arriba a %td

en: corrupt namesz found in note at offset %#zx
ca: s'ha trobat namesz malmès a la nota a la posició %#zx

en: corrupt numeric name field: too many bytes in the value: %x
ca: camp numèric malmès de nom: hi ha massa bytes al valor: %x

en: corrupt stapdt note - the data size is too small
ca: nota stapdt malmesa - la mida de les dades és massa petita

en: corrupt vendor attribute
ca: atribut malmès de proveïdor

en: could not create temporary file to hold stripped copy
ca: no s'ha pogut crear el fitxer temporari per mantenir la còpia netejada

en: could not create temporary file whilst writing archive
ca: no s'ha pogut crear un fitxer temporari quan s'estava escrivint l'arxiu

en: could not determine the type of symbol number %ld
ca: no s'ha pogut determinar el tipus del símbol nombre %ld

en: could not find separate debug file '%s'
ca: no s'ha pogut trobar el fitxer separat de depuració «%s»

en: could not open section dump file
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de bolcat de secció

en: could not retrieve section contents
ca: no s'han pogut recuperar els continguts de la secció

en: couldn't open symbol redefinition file %s (error: %s)
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de redefinició de símbols %s (error: %s)

en: creating %s
ca: s'està creant %s

en: cursor file `%s' does not contain cursor data
ca: el fitxer de cursos `%s' no conté dades de cursor

en: data entry
ca: entrada de dades

en: debug_add_to_current_namespace: no current file
ca: debug_add_to_current_namespace: cap fitxer actual

en: debug_end_block: attempt to close top level block
ca: debug_end_block: s'ha intentat tancar al bloc de primer nivell

en: debug_end_block: no current block
ca: debug_end_block: cap bloc actual

en: debug_end_common_block: not implemented
ca: debug_end_common_block: no està implementat

en: debug_end_function: no current function
ca: debug_end_function: cap funció actual

en: debug_end_function: some blocks were not closed
ca: debug_end_function: no s'han tancat alguns blocs

en: debug_find_named_type: no current compilation unit
ca: debug_find_named_type: cap unitat actual de compilació

en: debug_get_real_type: circular debug information for %s
ca: debug_get_real_type: informació circular de depuració per a %s

en: debug_make_undefined_type: unsupported kind
ca: debug_make_undefined_type: tipus no suportat

en: debug_name_type: no current file
ca: debug_name_type: cap fitxer actual

en: debug_record_function: no debug_set_filename call
ca: debug_record_function: no hi ha una crida a debug_set_filename

en: debug_record_label: not implemented
ca: debug_record_label: no està implementat

en: debug_record_line: no current unit
ca: debug_record_line: cap unitat actual

en: debug_record_parameter: no current function
ca: debug_record_parameter: cap funció actual

en: debug_record_variable: no current file
ca: debug_record_variable: cap fitxer actual

en: debug_start_block: no current block
ca: debug_start_block: cap bloc actual

en: debug_start_common_block: not implemented
ca: debug_start_common_block: no està implementat

en: debug_start_source: no debug_set_filename call
ca: debug_start_source: no hi ha una crida a debug_set_filename

en: debug_tag_type: extra tag attempted
ca: debug_tag_type: s'ha intentat una etiqueta extra

en: debug_tag_type: no current file
ca: debug_tag_type: cap fitxer actual

en: debug_write_type: illegal type encountered
ca: debug_write_type: s'ha trobat un tipus il·legal

en: default
ca: per defecte

en: define new File Table entry
ca:   defineix una nova entrada de la taula de fitxers

en: dialog control
ca: control de diàleg

en: dialog control data
ca: dades de control de diàleg

en: dialog control end
ca: final del control de diàleg

en: dialog font point size
ca: mida de punt de tipus de lletra de diàleg

en: dialog header
ca: capçalera de diàleg

en: dialogex control
ca: control de dialogex

en: dialogex font information
ca: informació de tipus de lletra de dialogex

en: directory
ca: directori

en: directory entry name
ca: nom d'entrada de directori

en: directory index %u >= number of directories %u
ca: índex de directoris %u >= nombre de directoris %u

en: directory table ends unexpectedly
ca: la taula de directoris acaba inesperadament

en: disassemble_fn returned length %d
ca: disassemble_fn ha retornat la longitud %d

en: disassembly color not correctly selected
ca: el color de desmuntatge no està correctament seleccionat

en: don't know how to write debugging information for %s
ca: no hi ha informació per escriure la informació de depuració per a %s

en: dynamic section
ca: secció dinàmica

en: dynamic section image fixups
ca: correccions d'imatge de secció dinàmica

en: dynamic section image relocations
ca: relocalitzacions dinàmiques d'imatge de seccions

en: dynamic string section
ca: secció de cadenes dinàmiques de caràcters

en: dynamic string table
ca: taula de cadenes dinàmiques de caràcters

en: dynamic strings
ca: cadenes de caràcters dinàmiques

en: end of data encountered whilst reading LEB
ca: s'ha trobat el final de les dades en llegir la LEB

en: endianness unknown
ca: es desconeix la codificació endian

en: enum definition
ca: definició d'enumeració

en: enum ref to %s
ca: referència d'enumeració a %s

en: error copying private BFD data
ca: s'ha produït un error copiant dades BFD privades

en: error in private header data
ca: error en dades de capçalera privada

en: error message was
ca: el missatge d'error ha sigut

en: error writing section contents to %s (error: %s)
ca: error en escriure el contingut de la secció a %s (error: %s)

en: error: %s both copied and removed
ca: error: %s tan copiat com esborrat

en: error: %s both sets and alters LMA
ca: error: %s tant estableix com altera el VMA<

en: error: %s both sets and alters VMA
ca: error: %s tant estableix com altera el VMA

en: error: %s not found, can't be updated
ca: error: no s'ha trobat %s, no es pot actualitzar

en: error: failed to copy merged notes into output
ca: error: no s'han pogut copiar les notes fusionades a la sortida

en: error: failed to locate merged notes
ca: error: no s'han pogut trobar les notes fusionades

en: error: failed to merge notes
ca: error: no s'han pogut fusionar les notes

en: error: instruction width must be in the range 1 to
ca: error: l'amplada de la instrucció ha d'estar en el rang d'1 fins a

en: error: prefix strip must be non-negative
ca: error: l'eliminació de prefix ha de ser no-negativa

en: error: section %s matches both remove and copy options
ca: error: les concordances de la secció %s tant eliminen com copies opcions

en: error: section %s matches both update and remove options
ca: error: la secció %s concorda tant amb les opcions actualitza com elimina

en: error: the input file '%s' has no sections
ca: error: el fitxer d'entrada «%s» no té seccions

en: error: the input file '%s' is empty
ca: error: el fitxer d'entrada «%s» està buit

en: error: the start address should be before the end address
ca: error: l'adreça d'inici hauria d'estar abans que l'adreça final

en: error: the stop address should be after the start address
ca: error: l'adreça d'aturada hauria d'estar després de l'adreça d'inici

en: error: unable to read AOUT and PE+ headers
ca: error: no es poden llegir les capçaleres AOUT i PE+

en: error: unable to seek to/read AOUT header
ca: error: no es pot buscar a la capçalera to/read AOUT

en: error: unable to seek to/read PE header
ca: error: no se pot buscar a la capçalera to/read PE

en: error: verilog data width must be 1, 2, 4, 8 or 16
ca: error: l'amplada de les dades del verilog ha de ser 1, 2, 4, 8 o 16

en: failed to copy private data
ca: no s'han pogut copiar les dades privades

en: failed to create output section
ca: ha fallat la creació d'una secció de la sortida

en: failed to open separate debug file: %s
ca: no s'ha pogut obrir un fitxer separat de depuració: %s

en: failed to open temporary head file: %s
ca: no s'ha pogut obrir un fitxer capçalera temporal: %s

en: failed to open temporary head file: %s: %s
ca: no s'ha pogut obrir un fitxer capçalera temporal: %s: %s

en: failed to open temporary tail file: %s
ca: no s'ha pogut obrir un fitxer cua temporal: %s

en: failed to open temporary tail file: %s: %s
ca: no s'ha pogut obrir un fitxer cua temporal: %s: %s

en: failed to read relocs in: %s
ca: no s'han pogut llegir els relocs a: %s

en: failed to read symbol table from: %s
ca: no es pot llegir la taula de símbols des de: %s

en: failed to read the number of entries from base file
ca: no s'ha pogut llegir el nombre d'entrades des del fitxer base

en: failed to set alignment
ca: no s'ha pogut establir l'alineació

en: failed to set size
ca: no s'ha pogut establir la mida

en: failed to set vma
ca: no s'ha pogut establir la vma

en: failed to unpack msgpack contents in NT_AMDGPU_METADATA note
ca: no s'ha pogut desempaquetar el contingut de msgpack a la nota NT_AMDGPU_METADATA

en: fatal error: libbfd ABI mismatch
ca: error fatal: libbfd ABI no coincideix

en: file index %u >= number of files %u
ca: índex de fitxers %u >= nombre de fitxers %u

en: file table ends unexpectedly
ca: la taula de fitxers acaba de manera inesperada

en: filename in .debug_sup section is corrupt
ca: el nom de fitxer a la secció .debug_sup està malmès

en: filename required for COFF input
ca: es requereix un nom de fitxer per a l'entrada COFF

en: filename required for COFF output
ca: es requereix un nom de fitxer per a la sortida COFF

en: fixed version info
ca: informació de versió fixa

en: flag = %d, vendor =
ca: senyalador = %d, proveïdor =

en: flags 0x%08x:
ca: senyaladors 0x%08x:

en: fontdir device name
ca: nom de dispositiu fontdir

en: fontdir face name
ca: nom de família de tipus de lletra fontdir

en: fontdir header
ca: capçalera de fontdir

en: func
ca: funció

en: function
ca: funció

en: function returning
ca: retorn de funció

en: generic
ca: genèric

en: group cursor
ca: cursor de grup

en: group cursor header
ca: capçalera de cursor de grup

en: group icon
ca: icona de grup

en: group icon header
ca: capçalera d'icona de grup

en: hard float
ca: tipus flotant dur

en: hard float,
ca: tipus flotant dur,

en: hardware
ca: maquinari

en: has children
ca: té fills

en: help ID requires DIALOGEX
ca: l'ID d'ajuda requereix DIALOGEX

en: histogram chain is corrupt
ca: la cadena de l'histograma està malmesa

en: icon file `%s' does not contain icon data
ca: el fitxer d'icones `%s' no conté dades d'icones

en: ignoring the alternative value
ca: s'ignorarà el valor alternatiu

en: illegal output pathname for archive member: %s, using '%s' instead
ca: el nom del camí de sortida per al membre de l'arxiu és il·legal: %s, en el seu lloc s'utilitza «%s»

en: implementation defined: %#llx
ca: implementació definida: %llx

en: implementation defined: %#lx
ca: implementació definida: %lx

en: indirect offset too big: %#llx
ca: el desplaçament de l'índex indirecte és massa gran: %#llx

en: indirect offset too big: %#lx
ca: el desplaçament de l'índex indirecte és massa gran: %#lx

en: input and output files must be different
ca: els fitxers d'entrada i sortida han de ser diferents

en: input file does not seems to be UFT16.
ca: el fitxer d'entrada no sembla ser UFT16.

en: interleave must be positive
ca: l'interllaçat ha de ser positiu

en: interleave start byte must be set with --byte
ca: el byte d'inici d'intercalació s'ha d'establir amb --byte

en: interleave width must be less than or equal to interleave - byte`
ca: l'amplada de la intercalació ha de ser menor o igual a intercalació - byte`

en: interleave width must be positive
ca: l'amplada de l'interllaçat ha de ser positiva

en: internal error -- this option not implemented
ca: error intern -- aquesta opció no està implementada

en: internal error: attempt to read %d byte of data in to %d sized variable | internal error: attempt to read %d bytes of data in to %d sized variable
ca[0]: error intern: s'intenta llegir %d byte de dades a la variable de mida %d
ca[1]: error intern: s'intenta llegir %d bytes de dades a la variable de mida %d

en: internal stat error on %s
ca: error intern en accedir %s

en: invalid argument to --format: %s
ca: argument no vàlid per a --format: %s

en: invalid argument to -U/--unicode: %s
ca: argument no vàlid per a -U/--unicode: %s

en: invalid codepage specified.
ca: s'ha especificat un codi no vàlid de pàgina

en: invalid index into symbol array
ca: índex no vàlid a matriu de símbols

en: invalid integer argument %s
ca: argument %s d'enter no vàlid

en: invalid option -f
ca: opció -f no vàlida

en: invalid value specified for pragma code_page.
ca: s'ha especificat un valor no vàlid per a pragma code_page.

en: l (large),
ca: l (gran),

en: length %d [
ca: longitud %d [

en: libdeps specified more than once
ca: libdeps especificat més d'una vegada

en: liblist section data
ca: dades de secció liblist

en: liblist string table
ca:  taula de cadena de caràcters liblist

en: lineno : %d macro : %s
ca: línia-nombre : %d macro : %s

en: loc_offset %llu too big
ca: loc_offset %llu massa gran

en: loc_offset %lu too big
ca: loc_offset %lu massa gran

en: local symbol %llu found at index >= %s's sh_info value of %u
ca: s'ha trobat el símbol local %llu a l'índex >= %s el valor sh_info de %u

en: local symbol %lu found at index >= %s's sh_info value of %u
ca: s'ha trobat el símbol local %lu a l'índex >= %s el valor sh_info de %u

en: location view pair
ca: parella de la vista d'ubicació

en: malformed note encountered in section %s whilst scanning for build-id note
ca: s'ha trobat una nota malformada a la secció %s mentre s'escanejava per a la nota de ID de construcció

en: memory
ca: memòria

en: menu header
ca: capçalera de menú

en: menuex header
ca: capçalera menuex

en: menuex offset
ca: posició menuex

en: menuitem header
ca: capçalera menuitem

en: minimum string length %s is too big
ca: la longitud mínima de la cadena de caràcters %s és massa gran

en: minimum string length is too big: %s
ca: la longitud mínima de la cadena de caràcters és massa gran: %s

en: minimum string length is too small: %s
ca: la longitud mínima de la cadena de caràcters és massa petita: %s

en: missing index type
ca: tipus absent d'índex

en: missing position arg.
ca: manca l'argument de posició.

en: more than one dynamic segment
ca: més d'un segment dinàmic

en: multiple DWO_IDs encountered for the same CU
ca: S'han trobat múltiples DWO_IDs per a la mateixa CU

en: named directory entry
ca: entrada amb nom de directori

en: named resource
ca: recurs amb nom

en: named subdirectory
ca: subdirectori amb nom

en: no
ca: cap

en: no .dynamic section in the dynamic segment
ca: cap secció .dynamic al segment dinàmic

en: no .except section in file
ca: no hi ha una secció .except al fitxer

en: no .loader section in file
ca: no hi ha una secció .loader al fitxer

en: no .typchk section in file
ca: no hi ha una secció .typchk al fitxer

en: no argument types in mangled string
ca: no hi ha tipus d'arguments a la cadena codificada de caràcters

en: no children
ca: sense fills

en: no entry %s in archive
ca: no hi ha una entrada %s al fitxer

en: no entry %s in archive %s!
ca: no hi ha una entrada %s a l'arxiu %s

en: no export definition file provided.
    Creating one, but that may not be what you want
ca: no s'ha proveït un fitxer de definicions d'exportació.
    S'està creant un, però potser això no és el que voleu

en: no info
ca: sense informació

en: no information for symbol number %ld
ca: no hi ha informació per al símbol nombre %ld

en: no input file specified
ca: no s'ha especificat un fitxer d'entrada

en: no operation specified
ca: no s'ha especificat una operació

en: no resources
ca: sense recursos

en: no symbols
ca: no hi ha símbols

en: none
ca: cap

en: not set
ca: no establert

en: not stripping symbol `%s' because it is named in a relocation
ca: no s'eliminarà el símbol `%s' perquè se'l menciona a una relocalització

en: note with invalid namesz and/or descsz found at offset %#tx
ca: nota amb namesz no vàlida i/o descsz no trobat al desplaçament %#tx

en: nul bytes found in version string
ca: s'han trobat bytes nul a la cadena de caràcters de versió

en: null terminated unicode string
ca: cadena de caràcters unicode terminat amb zeros

en: num entries: %d, enabled mask: %x
ca: nombre d'entrades: %d, màscara habilitada: %x

en: number of bytes to reverse must be positive and even
ca: el nombre de bytes a revertir ha de ser positiu i parell

en: number of directories (0x%x) exceeds size of section %s
ca: el nombre de directoris (0x%x) excedeix la mida de la secció %s

en: number of files (0x%x) exceeds size of section %s
ca: el nombre de fitxers (0x%x) excedeix la mida de la secció %s

en: numeric overflow
ca: desbordament numèric

en: offset: %08x
ca: posició: %08x

en: offset: %llu
ca: posició: %llu

en: offset: %lu
ca: posició: %lu

en: opcode base of %d extends beyond end of section
ca: la base opcode de %d s'estén més enllà del final de secció

en: option -P/--private not supported by this file
ca: l'opció -P/--private no està suportada per aquest fitxer

en: options
ca: opcions

en: other
ca: un altre

en: out of memory parsing relocs
ca: memòria exhaurida quan s'estaven analitzant les relocalitzacions

en: output section %s's alignment does not match its LMA
ca: l'alineació de la secció %s de sortida no concorda amb el seu LMA

en: output section %s's alignment does not match its VMA
ca: l'alineació de la secció %s de sortida no concorda amb el seu VMA

en: overflow - nreloc: %u, nlnno: %u
ca: sobreeiximent - nreloc: %u, nlnno: %u

en: parse_coff_type: Bad type code 0x%x
ca: parse_coff_type: Codi de tipus dolent 0x%x

en: pointer to
ca: punter a

en: pop frame {
ca: mostra marc {

en: possibly corrupt ELF file header - it has a non-zero section header offset, but no section headers
ca: capçalera de fitxer ELF possiblement malmesa - té una posició no- de la capçalera de secció, però cap capçalera de secció

en: possibly corrupt ELF header - it has a non-zero program header offset, but no program headers
ca: capçalera ELF possiblement malmesa - té una posició no-zero de la  de programa, però cap capçalera de programa

en: preprocessing failed.
ca: ha fallat el preprocessament

en: program headers
ca: capçaleres de programa

en: pwait returns: %s
ca: pwait retorna: %s

en: read LEB value is too large to store in destination variable
ca: el valor LEB de lectura és massa gran per a emmagatzemar en la variable de destinació

en: reading %s section of %s failed: %s
ca: ha fallat la lectura de %s de la secció %s: %s

en: redefining symbols does not work on LTO-compiled object files
ca: la redefinició de símbols no funciona en fitxers object compilats amb LTO

en: relocation count is negative
ca: la comptabilització de la relocalització és negativa

en: resource ID
ca: ID de recursos

en: resource data
ca: dades de recurs

en: resource data size
ca: mida de dades de recurs

en: resource name
ca: nom de recurs

en: resource type unknown
ca: tipus desconegut de recurs

en: run: %s %s
ca: executa: %s %s

en: section %s %d %d address %x size %x number %d nrelocs %u
ca: secció %s %d %d adreça %x mida %x nombre %d nrelocs %u

en: section %u: sh_link value of %u is larger than the number of sections
ca: secció %u: el valor sh_link de %u és més gran que el nombre de seccions

en: section '%s' has the NOBITS type - its contents are unreliable.
ca: la secció «%s» té el tipus NOBITS - els seus continguts no fiables.

en: section '%s' has unsupported compress type: %d
ca: la secció «%s» té un tipus de compressió no suportada: %d

en: section '%s' mentioned in a -j option, but not found in any input file
ca: la secció «%s» mencionada en una opció -j, pero no trobada en cap fitxer d'entrada

en: section .loader is too short
ca: la secció .loader és massa curta

en: section 0 in group section [%5u]
ca: secció 0 a secció de grup [%5u]

en: section [%5u] in group section [%5u] > maximum section [%5u]
ca: secció [%5u] a la secció de grup [%5u] > secció màxima [%5u]

en: section [%5u] in group section [%5u] already in group section [%5u]
ca: secció [%5u] a la secció de grup [%5u] ja està a la secció de grup [%5u]

en: section contents
ca: continguts de la secció

en: section data
ca: dades de secció

en: section definition at %x size %x
ca: definició de secció a %x mida %x

en: section headers
ca: capçaleres de secció

en: segment split info is not nul terminated
ca: la informació de divisió de segment no està terminada amb nul

en: set Address to %#llx
ca: estableix Address a %#llx

en: set Address to %#lx
ca: estableix Address a %#lx

en: set Discriminator to %llu
ca: estableix Discriminator a %llu

en: set Discriminator to %lu
ca: estableix Discriminator a %lu

en: signature
ca: signatura

en: single-precision hard float,
ca: tipus flotant dur de precisió simple,

en: size %d
ca: mida %d

en: size: %llu
ca: mida: %llu

en: size: %lu
ca: mida: %lu

en: skipping invalid relocation offset %#llx in section %s
ca: se saltarà la posició %#llx de relocalització no vàlida a la secció %s

en: skipping invalid relocation offset %#lx in section %s
ca: se saltarà la posició %#lx de relocalització no vàlida a la secció %s

en: skipping invalid relocation symbol index %#llx in section %s
ca: se saltarà l'índex %#llx no vàlid de símbols de relocalització a la secció %s

en: skipping invalid relocation symbol index %#lx in section %s
ca: se saltarà l'índex %#lx no vàlid de símbols de relocalització a la secció %s

en: skipping unexpected symbol type %s in section %s relocation %tu
ca: se saltarà el tipus de símbol no esperat %s a la secció %s relocalització %tu

en: smallest
ca: més petit

en: soft float
ca: tipus flotant tou

en: soft float,
ca: tipus flotant tou,

en: software
ca: programari

en: sorry - this program has been built without plugin support
ca: ho sento - aquest programa s'ha construït sense suport per a connectors

en: sorry: copying thin archives is not currently supported
ca: ho sentim: la còpia de fitxers prims no està suportada actualment

en: source file %s is more recent than object file
ca: el fitxer d'origen %s és més recent que el fitxer d'objecte

en: stab_int_type: bad size %u
ca: stab_int_type: mida dolenta %u

en: stack size:
ca: mida de la pila:

en: stat failed on bitmap file `%s': %s
ca: ha fallat el stat al fitxer bitmap `%s': %s

en: stat failed on file `%s': %s
ca: ha fallat l'stat al fitxer `%s': %s

en: stat failed on font file `%s': %s
ca: ha fallat l'stat al fitxer de tipus de lletra `%s': %s

en: stat returns negative size for `%s'
ca: stat retorna una mida negativa per a `%s'

en: static
ca: estàtic

en: string index of %llu converts to an offset of %#llx which is too big for section %s
ca: l'índex de cadena de %llu converteix a un desplaçament de %#llx que és massa gran per a la secció %s

en: string index of %lu converts to an offset of %#lx which is too big for section %s
ca: l'índex de cadena de %lu converteix a un desplaçament de %#lx que és massa gran per a la secció %s

en: string table
ca: taula de cadenes de caràcters

en: string_hash_lookup failed: %s
ca: ha fallat string_hash_lookup: %s

en: strings
ca: cadenes de caràcters

en: stringtable string
ca: cadena de caràcters de la taula de cadena de caràcters

en: stringtable string length
ca: longitud de cadena de caràcters de la taula de cadena de caràcters

en: structure definition
ca: definició d'estructura

en: structure ref to %s
ca: referència d'estructura a %s

en: structure ref to UNKNOWN struct
ca: referència d'estructura a estructura DESCONEGUDA

en: subprocess got fatal signal %d
ca: el subprocés ha rebut un senyal fatal %d

en: supported flags: %s
ca: senyaladors suportats: %s

en: symbol information
ca: informació de símbols

en: symbol table section indices
ca: índexs de la secció de taula de símbols

en: symbols
ca: símbols

en: target specific dump '%s' not supported
ca: el bolcat «%s» específic del destí no està suportat

en: the .dynamic section is not the same as the dynamic segment
ca: la secció .dynamic no és la primera secció en la segment dinàmic

en: the .dynstr section doesn't match the DT_STRTAB and DT_STRSZ tags
ca: la secció .dynstr no coincideix amb les etiquetes DT_STRTAB i DT_STRSZ

en: the .dynsym section doesn't match the DT_SYMTAB and DT_SYMENT tags
ca: la secció .dynsym no coincideix amb les etiquetes DT_SYMTAB i DT_SYMENT

en: the PHDR segment is not covered by a LOAD segment
ca: el segment del PHDR no està cobert per un segment LOAD

en: the PHDR segment must occur before any LOAD segment
ca: el segment del PHDR ha d'ocórrer abans de qualsevol segment LOAD

en: the dynamic segment offset + size exceeds the size of the file
ca: el desplaçament dinàmic del segment + mida excedeix la mida del fitxer

en: the segment's file size is larger than its memory size
ca: la mida del fitxer del segment és més gran que la mida de la memòria

en: this target does not support %lu alternative machine codes
ca: aquest destí no suporta codis de màquina alternatius %lu

en: treating that number as an absolute e_machine value instead
ca: es tractarà aquest nombre en canvi com un valor e_machine absolut

en: tried: %s
ca: s'ha provat: %s

en: tried: DEBUGINFOD_URLS=%s
ca: provat: DEBUGINFOD_URLS=%s

en: try to add a ill language.
ca: prova d'afegir un idioma malalt.

en: two different operation options specified
ca: s'han especificat dues opcions d'operació diferents

en: type
ca: tipus

en: unable to apply unsupported reloc type %d to section %s
ca: no s'ha pogut aplicar el tipus %d de relocalització no suportada a la secció %s

en: unable to change endianness of '%s'
ca: No és possible canviar la codificació endian d'«%s»

en: unable to copy file '%s'; reason: %s
ca: no es pot copiar el fitxer «%s»; raó: %s

en: unable to modify '%s' due to errors
ca: no es pot modificar «%s» degut a errors

en: unable to open file '%s' referenced from .debug_sup section
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer «%s» referenciat a la seccio .debug_sup

en: unable to open file `%s' for input.
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer `%s' per a l'entrada.

en: unable to open output file %s
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de sortida %s

en: unable to parse alternative machine code
ca: no s'ha pogut analitzar el codi alternatiu de màquina

en: unable to read contents of %s
ca: no s'han pogut llegir els continguts de %s

en: unable to read eh_frame_ptr field in .eh_frame_hdr section
ca: no s'ha pogut llegir el camp eh_frame_ptr a la secció .eh_frame_hdr

en: unable to read fde_count field in .eh_frame_hdr section
ca: no s'ha pogut llegir el camp fde_count a la secció .eh_frame_hdr

en: unexpected DIALOGEX version %d
ca: versió %d inesperada de DIALOGEX

en: unexpected fixed version info version %lu
ca: versió %lu inesperada d'informació de versió fixa

en: unexpected fixed version information length %ld
ca: longitud %ld inesperada d'informació de versió fixa

en: unexpected fixed version signature %lu
ca: signatura %lu inesperada de versió fixa

en: unexpected group cursor type %d
ca: tipus %d inesperat de cursor de grup

en: unexpected group icon type %d
ca: tipus %d inesperat d'icona de grup

en: unexpected stringfileinfo value length %ld
ca: longitud %ld inesperada de valor stringfileinfo

en: unexpected varfileinfo value length %ld
ca: longitud %ld inesperada de valor varfileinfo

en: unexpected version string
ca: cadena de caràcters inesperada de versió

en: unexpected version string character: %x
ca: caràcter inesperat de cadena de caràcters de versió %x

en: unexpected version string length %ld != %ld + %ld
ca: longitud %ld != %ld + %ld inesperada de cadena de caràcters de versió

en: unexpected version string length %ld < %ld
ca: longitud %ld < %ld inesperada de cadena de caràcters de versió

en: unexpected version stringtable value length %ld
ca: longitud %ld inesperada de valor de taula de cadenes de caràcters de versió

en: unexpected version type %d
ca: tipus %d inesperat de versió

en: unexpected version value length %ld
ca: longitud %ld inesperada de valor de versió

en: unknown
ca: desconegut

en: unknown C++ encoded name
ca: nom codificat C++ desconegut

en: unknown PE subsystem: %s
ca: subsistema PE desconegut: %s

en: unknown demangling style `%s'
ca: estil desconegut de descodificació `%s'

en: unknown format
ca: format desconegut

en: unknown format type `%s'
ca: Tipus `%s' desconegut de format

en: unknown input EFI target: %s
ca: destí EFI d'entrada desconegut: %s

en: unknown long section names option '%s'
ca: opció desconeguda «%s» de nom llargs de secció

en: unknown mac
ca: mac desconegut

en: unknown magic
ca: màgic desconegut

en: unknown output EFI target: %s
ca: destí EFI de sortida desconegut: %s

en: unknown value: %x
ca: valor desconegut: %x

en: unknown virtual character for baseclass
ca: caràcter virtual desconegut per a baseclass

en: unknown visibility character for baseclass
ca: caràcter de visibilitat desconegut per a baseclass

en: unknown visibility character for field
ca: caràcter desconegut de visibilitat per al camp

en: unknown: %#llx
ca: desconegut: %llx

en: unknown: %#lx
ca: desconegut: %lx

en: unknown: 0x%x
ca: desconegut: 0x%x

en: unnamed $vb type
ca: tipus $vb sense nom

en: unrecognised attribute type in name field: %d
ca: tipus d'atribut no reconegut al camp de nom: %d

en: unrecognised byte in name field: %d
ca: byte no reconegut al camp de nom : %d

en: unrecognized --compress-debug-sections type `%s'
ca: tipus «%s» --compress-debug-sections no reconegut

en: unrecognized --elf-stt-common= option `%s'
ca: opció «%s» --elf-stt-common= option no reconeguda

en: unrecognized --endian type `%s'
ca: tipus --endian no reconegut `%s'

en: unrecognized -E option
ca: opció -E no reconeguda

en: unrecognized C++ abbreviation
ca: abreviació C++ no reconeguda

en: unrecognized argument to --disassembler-color
ca: argument no reconegut per a --disassembler-color

en: unrecognized argument to --visualize-option
ca: argument no reconegut per a --visualize-option

en: unrecognized cross reference type
ca: tipus no reconegut de referència creuada

en: unrecognized section flag `%s'
ca: senyalador `%s' de secció no reconegut

en: unrecognized symbol flag `%s'
ca: senyalador `%s' de secció no reconegut

en: unrecognized: %-7lx
ca: no reconegut: %-7lx

en: unspecified
ca: sense especificar

en: unspecified hard/soft float
ca: flotador dur/suau no especificat

en: unspecified hard/soft float,
ca: flotant dur/suau no especificat,

en: unspecified long double
ca: doble llarg no especificat

en: unsupported menu version %d
ca: versió %d no suportada de menú

en: unwind data
ca: dades de desplegament

en: unwind info
ca: informació de desplegament

en: unwind table
ca: desplega la taula

en: user defined:
ca: definit per l'usuari:

en: v850 notes
ca: notes v850

en: vars %d
ca: variables %d

en: version data
ca: dades de versió

en: version def
ca: definició de versió

en: version def aux
ca: definició de versió aux

en: version definition section
ca: secció de definició de versió

en: version length %lu greater than resource length %lu
ca: longitud de versió %lu més gran que longitud de recursos %lu

en: version need
ca: necessitat de versió

en: version need aux (2)
ca: necessitat aux (2) de versió

en: version need aux (3)
ca: aux necessitat de versió (3)

en: version string
ca: cadena de caràcters de versió

en: version string table
ca: taula de cadenes de caràcters de versió

en: version stringtable
ca: taula de cadenes de caràcters de versió

en: version symbol data
ca: dades de símbols de versió

en: version var info
ca: informació de variables de versió

en: version varfileinfo
ca: varfileinfo de versió

en: views at %8.8llx for:
        %*s
ca: visualitzacions a %8.8llx per a:
        %*s

en: views at %8.8lx for:
        %*s
ca: visualitzacions a %8.8lx per a:
        %*s

en: views for:
ca: vistes per a:

en: wait: %s
ca: espera: %s

en: warning
ca: advertiment

en: warning: could not create temporary file whilst copying '%s', (error: %s)
ca: advertiment: no s'ha pogut crear el fitxer temporari quan s'estava copiant «%s», (error: %s)

en: warning: could not load note section
ca: advertiment: no s'ha pogut carregar la secció de la nota

en: warning: failed to set merged notes size
ca: advertiment: no s'ha pogut establir la mida de les notes fusionades

en: warning: file alignment (0x%llx) > section alignment (0x%llx)
ca: advertiment: alineació de fitxer (0x%llx) > alineació de secció (0x%llx)

en: warning: file alignment (0x%lx) > section alignment (0x%lx)
ca: advertiment: alineació de fitxer (0x%lx) > alineació de secció (0x%lx)

en: warning: illegal pathname found in archive member: %s
ca: avís: s'ha trobat un nom de camí il·legal al membre de l'arxiu: %s

en: warning: optional header size too large (> %d)
ca: advertiment: la mida de la capçalera opcional massa gran (> %d)

en: warning: private headers incomplete: %s
ca: advertiment: capçaleres privades incompletes: %s

en: warning: using the basename of the member instead: %s
ca: avís: s'està utilitzant el nom base del membre en el seu lloc: %s

en: will produce no output, since undefined symbols have no size.
ca: no es produirà cap sortida, ja que els símbols no definits no tenen mida.

en: x86 ISA needed: <corrupt length: %#x>
ca: x86 ISA necessari: <longitud malmesa: %#x>

en: x86 ISA used: <corrupt length: %#x>
ca: x86 ISA usat: <longitud malmesa: %#x>

en: x86 feature needed: <corrupt length: %#x>
ca: característica x86 necessària: <longitud malmesa: %#x>

en: x86 feature used: <corrupt length: %#x>
ca: característica x86 utilitzada: <longitud malmesa: %#x>

en: x86 feature: <corrupt length: %#x>
ca: x86 característica: <longitud malmesa: %#x>

en: yes
ca: sí

en: yes
ca: sí
