xdg-desktop-portal-kde - en to bg translation catalogue (130 entries)

[ctx: %1 is the application name]
en: Allow %1 to set desktop and lock screen backgrounds?
bg: Да се разреши ли на %1 да задава фона на работния плот и на заключения екран?

[ctx: %1 is the application name]
en: Allow %1 to set the desktop background?
bg: Да се разреши ли на %1 да задава фона на работния плот?

[ctx: %1 is the application name]
en: Allow %1 to set the lock screen background?
bg: Да се разреши ли на %1 да задава фона на заключения екран?

[ctx: %1 is the application name]
en: Virtual Output (shared with %1)
bg: Виртуален изход (споделен с %1)

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Note that this will force %1 to quit when its last window is closed. This could cause data loss if the application has any unsaved changes when it happens.
bg: Обърнете внимание, че това ще принуди %1 да приключи, когато последният му прозорец бъде затворен. Това може да доведе до загуба на данни, ако приложението има незаписани промени.

[ctx: %1 is the name of the application]
en: %1 requested to capture input events
bg: %1 поиска да записва входни събития

[ctx: %1 number of screens, %2 the app that receives them]
en: Sharing contents to %2 | %1 video streams to %2
bg[0]: Споделяне на съдържание с %2
bg[1]: %1 видео потоци към %2

en: %1 second | %1 seconds
bg[0]: %1 секунда
bg[1]: %1 секунди

en: %1 wants access to your user info.
bg: %1 иска достъп до вашите потребителски данни.

[ctx: %2 is the name of the application]
en: %2 wants to register the following shortcut: | %2 wants to register the following %1 shortcuts:
bg[0]: %2 иска да регистрира следната клавишна комбинация:
bg[1]: %2 иска да регистрира следните %1 клавишни комбинации:

[ctx: @action]
en: Cancel
bg: Прекъсване

[ctx: @action accept dialog and create launcher]
en: Accept
bg: Приемане

[ctx: @action edit launcher name/icon]
en: Edit Info…
bg: Редактиране на информация…

[ctx: @action:button]
en: Allow
bg: Разрешаване

[ctx: @action:button]
en: Choose Other…
bg: Избор на друго…

[ctx: @action:button]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: @action:button]
en: See Other Shortcuts…
bg: Преглед на други клавишни комбинации…

[ctx: @action:button]
en: Share
bg: Споделяне

[ctx: @action:button Allow the app to keep running with no open windows]
en: Allow
bg: Разрешаване

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid
bg: Забраняване

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid Anyway
bg: Забраняване въпреки това

[ctx: @action:inmenu stops screen/window sharing]
en: End
bg: Край

[ctx: @info]
en: %1<nl/><emphasis>Default app for this file type</emphasis>
bg: %1<nl/><emphasis>Стандартно приложение за този тип файлове</emphasis>

[ctx: @info]
en: %1<nl/><emphasis>Last used app for this file type</emphasis>
bg: %1<nl/><emphasis>Последно използвано приложение за този вид файл</emphasis>

[ctx: @info]
en: Choose an application to open <filename>%1</filename>
bg: Изберете приложение за отваряне на <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Don't see the right app? Find more in <link>Discover</link>.
bg: Не намирате подходящо приложение? Потърсете за още приложения в <link>Discover</link>.

[ctx: @info]
en: Input is being managed by an application. Press <shortcut>%1</shortcut> to disable.
bg: Входът се управлява от приложение. Натиснете <shortcut>%1</shortcut>, за да го изключите.

[ctx: @info]
en: No installed applications can open <filename>%1</filename>
bg: Няма инсталирано приложение за отваряне на <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Open with <command>%1</command>?
bg: Отваряне с <command>%1</command>?

[ctx: @info %1 is the name of an application]
en: %1 wants to remain running when it has no visible windows. If you forbid this, the application will quit when its last window is closed.
bg: %1 иска да продължи да работи, когато няма видими прозорци. Ако забраните това, приложението ще се прекрати, когато последният му прозорец бъде затворен.

[ctx: @info %1 is the name of the application]
en: Input is being managed by %1. Press <shortcut>%2</shortcut> to disable.
bg: Входът се управлява от %1. Натиснете <shortcut>%2</shortcut>, за да го изключите.

[ctx: @info:tooltip]
en: The shortcut is already assigned to the <interface>%1</interface> standard action.
bg: Комбинацията вече е присвоена на стандартното действие <interface>%1</interface>.

[ctx: @info:tooltip]
en: The shortcut is already assigned to the action <interface>%1</interface> of <application>%2</application>. Re-enter it here to override that action.
bg: Комбинацията вече е присвоена на действието <interface>%1</interface> на <application>%2</application>. Въведете я отново тук, за да отмените това действие.

[ctx: @info:tooltip]
en: View other shortcuts registered by this application
bg: Преглед на други клавишни комбинации, регистрирани от това приложение

[ctx: @info:tooltip %1 is a list of actions]
en: The shortcut is assigned to multiple actions (<interface>%1</interface>)
bg: Комбинацията е присвоена на множество действия (<interface>%1</interface>)

[ctx: @label name of a launcher/application]
en: Name
bg: Име

[ctx: @option:check]
en: Do not close when command exits
bg: Без затваряне когато програмата завърши

[ctx: @option:check]
en: Run in terminal
bg: Изпълняване в терминал

[ctx: @option:check %1 is description of a file type, like 'PNG image']
en: Set as default app to open %1 files
bg: Зададено като стандартно приложение за отваряне на файлове %1

[ctx: @title]
en: Add Application…
bg: Добавяне на приложение…

[ctx: @title]
en: Add Web Application…
bg: Добавяне на уеб приложение…

[ctx: @title title of a dialog to confirm whether to allow an app to remain running with no visible windows]
en: Background App Usage
bg: Използване на приложения в заден план

[ctx: @title:group]
en: Discover More Applications
bg: Още приложения

[ctx: @title:group]
en: Terminal Options
bg: Опции на терминала

[ctx: @title:notification]
en: Input Capture started
bg: Стартирано е прихващане на входа

[ctx: @title:window]
en: Choose Application
bg: Избор на приложение

[ctx: @title:window]
en: Global Shortcuts Requested
bg: Заявени са глобални клавишни комбинации

[ctx: @title:window]
en: Input Capture Requested
bg: Заявено е прихващане на входа

[ctx: @title:window]
en: Set Wallpaper
bg: Задаване на тапет

en: Active Window
bg: Текущ прозорец

en: Allow restoring on future sessions
bg: Позволяване на възстановяване на бъдещи сесии

en: Area:
bg: Област:

en: Background Activity
bg: Дейност в заден план

en: Cancel:
bg: Отказ:

en: Capture Mode
bg: Режим на прихващане

en: Choose screens to share with %1:
bg: Избиране на екран за споделяне с %1:

en: Choose screens to share with the requesting application:
bg: Избиране на екран за споделяне със заявяващото приложение:

en: Choose what to share with %1:
bg: Изберете какво да споделяте с %1:

en: Choose what to share with the requesting application:
bg: Изберете какво да споделите със заявяващото приложение:

en: Choose which screen to share with %1:
bg: Избиране на екран за споделяне с %1:

en: Choose which screen to share with the requesting application:
bg: Избиране на екран да споделяне със заявяващото приложение:

en: Choose which window to share with %1:
bg: Избиране на прозорец за споделяне с %1:

en: Choose which window to share with the requesting application:
bg: Избиране на прозорец за споделяне със заявяващото приложение:

en: Choose windows to share with %1:
bg: Избиране на прозорец за споделяне с %1:

en: Choose windows to share with the requesting application:
bg: Избиране на прозорец за споделяне със заявяващото приложение:

en: Clear selection:
bg: Изчистване на избора:

en: Content Options
bg: Настройки на съдържанието

en: Create Folder
bg: Създаване на папка

en: Create New Folder
bg: Създаване на нова папка

en: Create a new virtual display to share with %1:
bg: Създаване на нов виртуален дисплей, който се споделя с %1:

en: Create a new virtual display to share with the requesting application:
bg: Създаване на нов виртуален дисплей, който се споделя с приложението, което го изисква:

en: Create selection:
bg: Създаване на селекция:

en: Current Screen
bg: Текущ екран

en: Delay:
bg: Изчакване:

[ctx: Do not disturb mode is enabled because...]
en: Screen sharing in progress
bg: В процес на споделяне на екрана

en: Failed to start screencasting
bg: Неуспешно стартиране на видеозапис на екрана

en: File name
bg: Име на файл

en: Filter Filetype
bg: Филтриране на файлов тип

[ctx: Find some more apps that can open this content using the Discover app]
en: Find More in Discover
bg: Търсене на още приложения в Discover

en: Folder name
bg: Име на папка

en: Full Screen
bg: Цял екран

en: Full Workspace
bg: Цяло работно пространство

en: Include cursor pointer
bg: Включване курсора на мишката

en: Include window borders
bg: Включване на рамката на прозореца

[ctx: Keyboard action]
en: Escape
bg: Напускане

en: Laptop screen
bg: Екран на лаптоп

[ctx: Mouse action]
en: Left-click and drag
bg: Щракване с ляв бутон и завличане

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
bg: Освободете с щракване с левия бутон на мишката

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
bg: Кликване с десен бутон

en: New Virtual Output
bg: Нов виртуален изход

en: No matches
bg: Няма съвпадения

en: Open
bg: Отваряне

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Rectangular Region
bg: Правоъгълна област

en: Remote desktop
bg: Отдалечен работен плот

en: Request Screenshot
bg: Заявяване на снимка на екрана

en: Request device access
bg: Заявяване достъп до устройство

[ctx: SNI title that indicates there's a process remotely controlling the system]
en: Remote Desktop
bg: Отдалечен работен плот

[ctx: SNI title that indicates there's a process seeing our windows or screens]
en: Screen casting
bg: Споделяне на екрана

en: Save
bg: Запазване

en: Save File
bg: Запазване на файл

en: Screen Sharing
bg: Споделяне на екрана

en: Screens
bg: Екрани

en: Select
bg: Избиране

en: Select Folder
bg: Избор на папка

en: Share
bg: Споделяне

en: Share User Information with %1
bg: Споделяне на потребителски данни с %1

en: Share this screen with %1?
bg: Да се сподели ли екрана с %1?

en: Share this screen with the requesting application?
bg: Да се сподели ли екрана със заявяващото приложение?

en: Share this window with %1?
bg: Да се сподели ли този прозорец с %1?

en: Share this window with the requesting application?
bg: Да се сподели този прозорец със заявяващото приложение?

en: Show All Installed Applications
bg: Показване на всички инсталирани приложения

en: Show Hidden Files
bg: Показване на скритите файлове

en: Start streaming:
bg: Стрийминг:

en: Take
bg: Поемане на контрол

[ctx: The application is unknown]
en: An application requested to capture input events
bg: Приложение поиска да записва входни събития

[ctx: The application is unknown]
en: An application wants to register the following shortcut: | An application wants to register the following %1 shortcuts:
bg[0]: Приложение иска да регистрира следната клавишна комбинация:
bg[1]: Приложение иска да регистрира следните %1 клавишни комбинации:

en: This app will be given access to your avatar and name.
bg: Това приложение ще получи достъп до вашия аватар и името ви.

[ctx: Title of the dialog that requests remote input privileges]
en: Remote control requested
bg: Заявен е отдалечен контрол

[ctx: Unordered list with privileges granted to an external process]
en: An application requested access to remotely control:
bg: Приложение поиска достъп за отдалечен контрол:

[ctx: Unordered list with privileges granted to an external process, included the app's name]
en: %1 requested access to remotely control:
bg: %1 поиска достъп за отдалечен контрол:

en: Virtual Output
bg: Виртуален изход

[ctx: Will allow the app to see what's on the outputs, in markdown]
en:  - Screens
bg:  - Екрани

[ctx: Will allow the app to send input events, in markdown]
en:  - Input devices
bg:  - Входни устройства

en: Windows
bg: Прозорци

[ctx: count of files to open]
en: %1 files
bg: %1 файла

[ctx: the app is unknown]
en: Allow an application to set desktop and lock screen backgrounds?
bg: Да се разреши ли на приложението да задава фона на работния плот и на заключения екран?

[ctx: the app is unknown]
en: Allow an application to set the desktop background?
bg: Да се разреши ли на приложението да задава фона на работния плот?

[ctx: the app is unknown]
en: Allow an application to set the lock screen background?
bg: Да се разреши ли на приложението да задава фона на заключения екран?

[ctx: title of notification about input systems taken over]
en: Remote control session started
bg: Отдалечената сесия започна
