ksystemstats - en to bg translation catalogue (210 entries)

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
bg: Време, през което всички задачи са спрени в очакване на налични ресурси на процесора, измерено в микросекунди

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
bg: Време, през което всички задачи са спрени в очакване на налични IO ресурси, измерено в микросекунди

[ctx: @info]
en: Amount of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
bg: Време, през което всички задачи са спрени в очакване на наличните ресурси на паметта, измерено в микросекунди

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, measured in microseconds
bg: Време, през което поне една задача е спряна в очакване на налични ресурси на процесора, измерено в микросекунди

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, measured in microseconds
bg: Време, през което поне една задача е спряна в очакване на налични IO ресурси, измерено в микросекунди

[ctx: @info]
en: Amount of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, measured in microseconds
bg: Време, през което поне една задача е спряна в очакване на наличните ресурси на паметта, измерено в микросекунди

[ctx: @info]
en: Current average frequency between all CPUs
bg: Текуща средна честота между всички процесори

[ctx: @info]
en: Current frequency of the CPU
bg: Текуща честота на процесора

[ctx: @info]
en: Current maximum frequency between all CPUs
bg: Текуща максимална честота между всички процесори

[ctx: @info]
en: Current minimum frequency between all CPUs
bg: Текуща минимална честота между всички процесори

[ctx: @info]
en: Number of CPU cores across all physical CPUS
bg: Брой на ядрата във всички физични процесори

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 1 minute
bg: Брой задачи в опашката за изпълнение средно за 1 минута

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 15 minutes
bg: Брой задачи в опашката за изпълнение средно за 15 минути

[ctx: @info]
en: Number of jobs in the run queue averaged over 5 minutes
bg: Брой задачи в опашката за изпълнение средно за 5 минути

[ctx: @info]
en: Number of physical CPUs installed in the system
bg: Брой на инсталираните физически процесори

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
bg: Процент от времето, през което всички задачи са спрени в очакване на налични ресурси на процесора, средно за 1 минута

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
bg: Процент от времето, през което всички задачи са спрени в очакване на налични ресурси на процесора, средно за 10 секунди

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
bg: Процент от времето, през което всички задачи са спрени в очакване на налични ресурси на процесора, средно за 5 минути

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
bg: Процент от времето, през което всички задачи са спрени в очакване на налични IO ресурси, средно за 1 минута

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
bg: Процент от времето, през което всички задачи са спрени в очакване на налични IO ресурси, средно за 10 секунди

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
bg: Процент от времето, през което всички задачи са спрени в очакване на налични IO ресурси, средно за 5 минути

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
bg: Процент от времето, през което всички задачи са спрени в очакване на наличните ресурси на паметта, средно за 1 минута

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
bg: Процент от времето, през което всички задачи са спрени в очакване на наличните ресурси на паметта, средно за 10 секунди

[ctx: @info]
en: Percentage of time that all tasks are stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
bg: Процент от времето, през което всички задачи са спрени в очакване на наличните ресурси на паметта, средно за 5 минути

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 1 minutes
bg: Процент от времето, през което поне една задача е спряна в очакване на налични ресурси на процесора, средно за 1 минута

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 10 seconds
bg: Процент от времето, през което поне една задача е спряна в очакване на налични ресурси на процесора, средно за 10 секунди

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available CPU resources, averaged over 5 minutes
bg: Процент от времето, през което поне една задача е спряна в очакване на налични ресурси на процесора, средно за 5 минути

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 1 minutes
bg: Процент от времето, през което поне една задача е спряна в очакване на налични IO ресурси, средно за 1 минута

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 10 seconds
bg: Процент от времето, през което поне една задача е спряна в очакване на налични IO ресурси, средно за 10 секунди

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available IO resources, averaged over 5 minutes
bg: Процент от времето, през което поне една задача е спряна в очакване на налични IO ресурси, средно за 5 минути

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 1 minutes
bg: Процент от времето, през което поне една задача е спряна в очакване на наличните ресурси на паметта, средно за 1 минута

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 10 seconds
bg: Процент от времето, през което поне една задача е спряна в очакване на наличните ресурси на паметта, средно за 10 секунди

[ctx: @info]
en: Percentage of time that at least one task is stalled waiting for available memory resources, averaged over 5 minutes
bg: Процент от времето, през което поне една задача е спряна в очакване на наличните ресурси на паметта, средно за 5 минути

[ctx: @info]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: @title]
en: All
bg: Всички

[ctx: @title]
en: All Disks
bg: Всички дискове

[ctx: @title]
en: All GPUs
bg: Всички графични карти

[ctx: @title]
en: All GPUs Total Memory
bg: Обща паметна всички графични карти

[ctx: @title]
en: All GPUs Usage
bg: Използване на всички графични карти

[ctx: @title]
en: All GPUs Used Memory
bg: Използвана памет на всички графични карти

[ctx: @title]
en: All Network Devices
bg: Всички мрежови устройства

[ctx: @title]
en: Application Memory
bg: Памет на приложения

[ctx: @title]
en: Application Memory Percentage
bg: Процент използвана памет на приложения

[ctx: @title]
en: Average CPU Frequency
bg: Средна честота на процесора

[ctx: @title]
en: Average CPU Temperature
bg: Средна температура на процесора

[ctx: @title]
en: Buffer Memory
bg: Буферна памет

[ctx: @title]
en: Buffer Memory Percentage
bg: Процент буферирана памет

[ctx: @title]
en: CPU %1 Core %2
bg: Процесор %1 ядро %2

[ctx: @title]
en: CPU Pressure
bg: Натоварване на процесора

[ctx: @title]
en: Cache Memory
bg: Кеш памет

[ctx: @title]
en: Cache Memory Percentage
bg: Процент кеш памет

[ctx: @title]
en: Charge
bg: Заряд

[ctx: @title]
en: Charge Percentage
bg: Процент на заряда

[ctx: @title]
en: Charging  Rate
bg: Скорост на зареждане

[ctx: @title]
en: Charging Rate
bg: Скорост на зареждане

[ctx: @title]
en: Core %1
bg: Ядро %1

[ctx: @title]
en: Current Capacity
bg: Текущ капацитет

[ctx: @title]
en: Current Frequency
bg: Текуща честота

[ctx: @title]
en: Current Temperature
bg: Текуща температура

[ctx: @title]
en: Design Capacity
bg: Проектиран капацитет

[ctx: @title]
en: Download Rate
bg: Група] Скорост на изтегляне

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory
bg: Свободна физическа памет

[ctx: @title]
en: Free Physical Memory Percentage
bg: Процент свободна физическа памет

[ctx: @title]
en: Free Space
bg: Свободно пространство

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory
bg: Свободна Swap памет

[ctx: @title]
en: Free Swap Memory Percentage
bg: Процент свободна Swap памет

[ctx: @title]
en: Frequency
bg: Честота

[ctx: @title]
en: Full (1 minute average)
bg: Пълно (средно 1 минута)

[ctx: @title]
en: Full (10 second average)
bg: Пълно (средно 10 секунди)

[ctx: @title]
en: Full (5 minute average)
bg: Пълно (5 минути средно)

[ctx: @title]
en: GPU
bg: Графична карта

[ctx: @title]
en: Health
bg: Технично състояние

[ctx: @title]
en: Hostname
bg: Име на хост

[ctx: @title]
en: IO Pressure
bg: IO натоварване

[ctx: @title]
en: IPv4 Address
bg: IPv4 адрес

[ctx: @title]
en: IPv4 Gateway
bg: IPv4 шлюз

[ctx: @title]
en: IPv4 Subnet Mask
bg: Маска на IPv4 подмрежа

[ctx: @title]
en: IPv4 with Prefix Length
bg: IPv4 с дължина на префикса

[ctx: @title]
en: IPv6 Address
bg: IPv6 адрес

[ctx: @title]
en: IPv6 Gateway
bg: IPv6 шлюз

[ctx: @title]
en: IPv6 Subnet Mask
bg: Маска на IPv6 подмрежа

[ctx: @title]
en: IPv6 with Prefix Length
bg: IPv6 с дължина на префикса

[ctx: @title]
en: KDE Frameworks Version
bg: Версия на KDE Frameworks

[ctx: @title]
en: KDE Plasma Version
bg: Версия на KDE Plasma

[ctx: @title]
en: Kernel
bg: Ядро

[ctx: @title]
en: Kernel Name
bg: Име на ядрото

[ctx: @title]
en: Kernel Name and Version
bg: Име и версия на ядрото

[ctx: @title]
en: Kernel Version
bg: Версия на ядрото

[ctx: @title]
en: Load Averages
bg: Средно натоварване

[ctx: @title]
en: Load average (1 minute)
bg: Средно натоварване (1 мин)

[ctx: @title]
en: Load average (15 minute)
bg: Средно натоварване (15 мин)

[ctx: @title]
en: Load average (5 minutes)
bg: Средно натоварване (5 мин)

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Frequency
bg: Максимална честота на процесора

[ctx: @title]
en: Maximum CPU Temperature
bg: Максимална температура на процесора

[ctx: @title]
en: Memory
bg: Памет

[ctx: @title]
en: Memory Frequency
bg: Честота на паметта

[ctx: @title]
en: Memory Pressure
bg: Натоварване на паметта

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Frequency
bg: Минимална честота на процесора

[ctx: @title]
en: Minimum CPU Temperature
bg: Минимална температура на процесора

[ctx: @title]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title]
en: Network Devices
bg: Мрежови устройства

[ctx: @title]
en: Network Name
bg: Име на мрежа

[ctx: @title]
en: Number of CPUs
bg: Брой процесори

[ctx: @title]
en: Number of Cores
bg: Брой ядра

[ctx: @title]
en: Operating System
bg: Операционна система

[ctx: @title]
en: Operating System Logo
bg: Лого на операционната система

[ctx: @title]
en: Operating System Name
bg: Име на операционната система

[ctx: @title]
en: Operating System Name and Version
bg: Име и версия на операционната система

[ctx: @title]
en: Operating System URL
bg: Интернет страница на операционната система

[ctx: @title]
en: Operating System Version
bg: Версия на операционната система

[ctx: @title]
en: Percentage Free
bg: Процент свободно

[ctx: @title]
en: Percentage Used
bg: Процент използвано

[ctx: @title]
en: Physical Memory
bg: Физическа памет

[ctx: @title]
en: Power
bg: Захранване

[ctx: @title]
en: Pressure
bg: Натоварване

[ctx: @title]
en: Qt Version
bg: Версия на Qt

[ctx: @title]
en: Read Rate
bg: Скорост на четене

[ctx: @title]
en: Signal Strength
bg: Сила на сигнала

[ctx: @title]
en: Some (1 minute average)
bg: Частично (средно 1 минута)

[ctx: @title]
en: Some (10 second average)
bg: Частично (10 секунди средно)

[ctx: @title]
en: Some (5 minute average)
bg: Частично (5 минути средно)

[ctx: @title]
en: Swap Memory
bg: Swap памет

[ctx: @title]
en: System
bg: Система

[ctx: @title]
en: System Usage
bg: Използване от системата

[ctx: @title]
en: Temperature
bg: Температура

[ctx: @title]
en: Total Downloaded
bg: Общо изтеглени данни

[ctx: @title]
en: Total Full Stall Time
bg: Общо време на пълно спиране

[ctx: @title]
en: Total Physical Memory
bg: Обща физическа памет

[ctx: @title]
en: Total Some Stall Time
bg: Общо време на частично спиране

[ctx: @title]
en: Total Space
bg: Общо пространство

[ctx: @title]
en: Total Swap Memory
bg: Обща Swap памет

[ctx: @title]
en: Total Uploaded
bg: Общо качени

[ctx: @title]
en: Total Usage
bg: Общо използване

[ctx: @title]
en: Total Video Memory
bg: Обща видео памет

[ctx: @title]
en: Upload Rate
bg: Група] Скорост на качване

[ctx: @title]
en: Uptime
bg: Време от начален старт

[ctx: @title]
en: Usage
bg: Използване

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory
bg: Използвана физическа памет

[ctx: @title]
en: Used Physical Memory Percentage
bg: Процент използвана физическа памет

[ctx: @title]
en: Used Space
bg: Използвано пространство

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory
bg: Използвана Swap памет

[ctx: @title]
en: Used Swap Memory Percentage
bg: Процент използвана Swap памет

[ctx: @title]
en: User Usage
bg: Използване от потребител

[ctx: @title]
en: Video Memory Used
bg: Използвана видео памет

[ctx: @title]
en: Video Usage
bg: Използване на видео

[ctx: @title]
en: Wait Usage
bg: Използване от изчакващи процеси

[ctx: @title]
en: Window System
bg: Система за прозорци

[ctx: @title]
en: Write Rate
bg: Скорост на запис

[ctx: @title %1 is GPU number]
en: GPU %1
bg: Графична карта %1

[ctx: @title Kernel Name and Version]
en: Kernel
bg: Ядро

[ctx: @title Operating System Name and Version]
en: OS
bg: Операционна система

[ctx: @title Short for 'All GPUs Total Memory']
en: Total
bg: Общо

[ctx: @title Short for 'All GPUs Usage']
en: Usage
bg: Използване

[ctx: @title Short for 'All GPUs Used Memory']
en: Used
bg: Използвано

[ctx: @title Short for 'Free Space']
en: Free
bg: Свободно

[ctx: @title Short for 'Read Rate']
en: Read
bg: Четене

[ctx: @title Short for 'Total Space']
en: Total
bg: Общо

[ctx: @title Short for 'Used Space']
en: Used
bg: Използвано

[ctx: @title Short for 'Write Rate']
en: Write
bg: Запис

[ctx: @title Short for Download Rate]
en: Download
bg: Изтегляне

[ctx: @title Short for Total Downloaded]
en: Downloaded
bg: Изтеглени

[ctx: @title Short for Total Uploaded]
en: Uploaded
bg: Качени

[ctx: @title Short for Total Video Memory]
en: Total
bg: Общо

[ctx: @title Short for Upload Rate]
en: Upload
bg: Качване

[ctx: @title Short for Video Memory Used]
en: Used
bg: Използвано

[ctx: @title Short of IPv4 Gateway]
en: IPv4 Gateway
bg: IPv4 шлюз

[ctx: @title Short of IPv4 Subnet Mask]
en: IPv4 Subnet Mask
bg: Маска на IPv4 подмрежа

[ctx: @title Short of IPv6 Gateway]
en: IPv6 Gateway
bg: IPv6 шлюз

[ctx: @title Short of IPv6 Subnet Mask]
en: IPv6 Subnet Mask
bg: Маска на IPv6 подмрежа

[ctx: @title Short of Network Name]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title Short of Signal Strength]
en: Signal
bg: Сигнал

[ctx: @title, Short for 'Load average (1 minute)]
en: Load average (1m)
bg: Средно натоварване (1 мин)

[ctx: @title, Short for 'Load average (15 minutes)]
en: Load average (15m)
bg: Средно натоварване (15 мин)

[ctx: @title, Short for 'Load average (5 minutes)]
en: Load average (5m)
bg: Средно натоварване (5 мин)

[ctx: @title, Short for '%1 System Usage']
en: %1 System
bg: %1 Система

[ctx: @title, Short for '%1 User Usage']
en: %1 User
bg: %1 Собственик

[ctx: @title, Short for '%1 Wait Load']
en: %1 Wait
bg: %1 Изчакващи процеси

[ctx: @title, Short for 'Application Memory']
en: Application
bg: Приложение

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Frequency']
en: Average Frequency
bg: Средна честота

[ctx: @title, Short for 'Average CPU Temperature']
en: Average Temperature
bg: Средна температура

[ctx: @title, Short for 'Buffer Memory']
en: Buffer
bg: Буфер

[ctx: @title, Short for 'Cache Memory']
en: Cache
bg: Кеш

[ctx: @title, Short for 'Free Physical Memory']
en: Free
bg: Свободно

[ctx: @title, Short for 'Free Swap Memory']
en: Free
bg: Свободно

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Frequency']
en: Max Frequency
bg: Максимална честота

[ctx: @title, Short for 'Maximum CPU Temperature']
en: Max Temperature
bg: Максимална температура

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Frequency']
en: Min Frequency
bg: Min. честота

[ctx: @title, Short for 'Minimum CPU Temperature']
en: Min Temperature
bg: Мин. температура

[ctx: @title, Short for 'System Usage']
en: System
bg: Система

[ctx: @title, Short for 'Total Physical Memory']
en: Total
bg: Общо

[ctx: @title, Short for 'Total Swap Memory']
en: Total
bg: Общо

[ctx: @title, Short for 'Total Usage']
en: Usage
bg: Използване

[ctx: @title, Short for 'Used Physical Memory']
en: Used
bg: Използвано

[ctx: @title, Short for 'Used Swap Memory']
en: Used
bg: Използвано

[ctx: @title, Short for 'User Usage']
en: User
bg: Собственик

[ctx: @title, Short for 'Wait Load']
en: Wait
bg: Изчакващи процеси

[ctx: @title, Short for `Percentage Free]
en: Free
bg: Свободно

[ctx: @title, Short for `Percentage Used]
en: Used
bg: Използвано

[ctx: @title, Short fort 'Number of CPUs']
en: CPUs
bg: Процесори

[ctx: @title, Short fort 'Number of Cores']
en: Cores
bg: Ядра

en: Amount of energy that the Battery was designed to hold
bg: Количеството енергия, което батерията е проектирана да поеме

en: Amount of energy that the battery can currently hold
bg: Количеството енергия, което батерията може понастоящем да поеме

en: Amount of energy that the battery is currently holding
bg: Количеството енергия, което батерията съхранява в момента

en: Amount of memory used for caching disk blocks
bg: Количество памет, използвана за кеширане на дискови блокове

en: CPUs
bg: Процесори

en: Disks
bg: Дискове

en: Hardware Sensors
bg: Хардуерни сензори

en: Percentage of the current capacity that the battery is currently holding
bg: Процент на текущия заряд, който батерията съхранява в момента

en: Percentage of the design capacity that the battery can hold
bg: Процент от проектирания капацитет, който батерията може да поеме

en: Power that the battery is being charged with (positive) or discharged (negative)
bg: Състояние на захранването на батерията:  зареждане (положителна стойност) или разреждане (отрицателна стойност)
