konsole - en to bg translation catalogue (838 entries)

en: %1 is a folder for SSH entries
bg: %1 е папка за SSH записи

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
bg: %1 е невалиден URL адрес, изходът не можа да бъде запазен.

en: &All Tabs in Current Window
bg: &Всички раздели в текущия прозорец

en: &Close Session
bg: Затваряне на &сесия

en: &Configure or Rename Tab...
bg: Настройване или преименуване на раздел...

en: &Continue Task
bg: &Продължаване на задачата

en: &Default character encoding:
bg: &Кодова таблица по подразбиране:

en: &Edit...
bg: Редактиране...

en: &Hangup
bg: &Затваряне

en: &Interrupt Task
bg: &Прекъсване на задача

en: &Kill Task
bg: &Прекратяване на задача

en: &Never
bg: Никога

en: &New...
bg: Нов...

en: &Paste Location
bg: &Поставяне на местоположение

en: &Print Screen...
bg: &Печатане на екрана...

en: &Remove
bg: Премахване

en: &Select All
bg: &Избиране на всичко

en: &Select Tabs...
bg: &Избиране на раздели...

en: &Set as Default
bg: &Задаване по подразбиране

en: &Suspend Task
bg: &Спиране на задачата

en: &Tab title format:
bg: &Формат на заглавието на разделите:

en: &Terminal bell mode:
bg: &Звукова сигнализация на терминала:

en: &Terminate Task
bg: &Прекратяване на задачата

en: &The whole line
bg: &Целия ред

en: &Window Color Scheme
bg: Цветова схема

en: &ZModem Upload...
bg: Качване на &файл (ZModem)...

en: /bin/sh
bg: / bin/sh

en: /home/username
bg: /home/потребител

en: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
bg: <b>ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ</b>: Това има последици за сигурността, тъй като позволява да се показват злонамерени URL адреси като друг URL адрес или като скрит адрес. <br> Уверете се, че разбирате последиците, преди да го включите.

en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
bg: <html><head /><body><p> Приложения, които използват KonsolePart споделят профили.</p><p> Те не споделят с Konsole или други приложения: <ul><li> профил по подразбиране </li><li> показване в меню </li><li> преки пътища </li></ul></p><p> Чувствайте се свободни да отворите Konsole <a href = "https://bugs.kde.org /enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">отчет за грешки </a>, ако желаете промяна в начина, по който се обработват. </body></html>

en: <html><head/><body><p>Complex Text Layout</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p>Комплексно оформление на текста</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>To use this feature, enable <span style=" font-weight:600;">Mouse-&gt;Miscellaneous-&gt;Underline files</span> in your profile settings.</p></body></html>
bg: <html><head /><body><p> За да използвате тази функция, активирайте <span style = " font-weight: 600; "> Мишка- &gt; Разни- &gt; Подчертаване на файлове </span> в настройките на вашия профил</p></body></html>

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
bg: <p> Засича се опит за прехвърляне на файлове на ZModem, но на тази система не е намерен подходящ софтуер на ZModem.</p><p> Може да искате да инсталирате пакета 'rzsz' или 'lrzsz'.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
bg: <p> В тази система не бе намерен подходящ софтуер ZModem.</p><p> Може да пожелаете да инсталирате пакета 'rzsz' или 'lrzsz'.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
bg: <p>Текущата сесия вече има стартиран процес за обмен на файл (ZModem).</p>

en: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
bg: <qt>Изходът е <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">спрян</a> чрез натискане на Ctrl+S. Натиснете <b>Ctrl+Q</b> за възобновяване.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
bg: Фокусиране над терминала

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
bg: Фокусиране под терминала

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
bg: Фокусиране на терминала в ляво

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
bg: Фокусиране на терминала в дясно

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
bg: Последно използвани раздели

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs (Reverse)
bg: Последно използвани подпрозорци (обратен ред)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
bg: Преместване раздела наляво

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
bg: Преместване раздела надясно

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
bg: Следващ раздел

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
bg: Предишен раздел

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Setup semantic integration (bash)
bg: Настройка на семантичната интеграция (bash)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
bg: Превключване към последния раздел

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
bg: Превключване към раздел %1

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
bg: Превключване между два раздела

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle line numbers display
bg: Превключване на показване на номера на редове

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle maximize current view
bg: Превключване максимизирането на текущия изглед

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle semantic hints display
bg: Превключване на семантични съвети

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle zoom-maximize current view
bg: Превключване максимизирането на текущия изглед

[ctx: @action:button]
en: &Cancel
bg: &Отказ

[ctx: @action:button]
en: &Paste everything
bg: Поставяне на селекцията

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
bg: &Затваряне на прозореца

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
bg: Затваряне на &раздела

[ctx: @action:button]
en: Close Program
bg: Затваряне на програмата

[ctx: @action:button]
en: Kill Program
bg: Прекратяване на програмата

[ctx: @action:button]
en: Paste &without control characters
bg: Поставяне и без контролни знаци

[ctx: @action:button]
en: Run
bg: Изпълняване

[ctx: @action:button]
en: Show all fonts
bg: Показване на всички шрифтове

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
en: New...
bg: Нов...

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
en: New...
bg: Нов...

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
bg: Следващ

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
bg: Предишен

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
en: Choose...
bg: Избор...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
bg: &Клониране на раздела

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure or Rename Tab...
bg: &Конфигуриране или преименуване на раздел...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
bg: Отделя&не на раздел

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
bg: Нов &раздел

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
bg: Затваряне на раздел

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
bg: Затваряне на прозореца

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
bg: Отделяне на &текущия раздел

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
bg: Отделяне на &текущия изглед

[ctx: @action:inmenu]
en: Equal size to all views
bg: Еднакъв размер за всички изгледи

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
bg: Разширяване на изгледа

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Tab Layout...
bg: Зареждане подредбата на разделите...

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
bg: Зареждане на нов раздел с 1x2 терминала

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
bg: Зареждане на нов раздел с 2x1 терминала

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
bg: Зареждане на нов раздел с 2x2 терминала

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
bg: Управление на профилите...

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
bg: Нов прозоре&ц

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Tab Layout...
bg: Запазване подредбата на разделите...

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
bg: Свиване на изгледа

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
bg: Разделяне на изгледа

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically
bg: Автоматично разделяне на изгледа

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically from next tab
bg: Автоматично разделяне на изгледа от следващия раздел

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
bg: Разделяне на изгледа вертикално

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right from next tab
bg: Разделяне на изгледа вертикално от следващия раздел

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
bg: Разделяне на изгледа хоризонтално

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom from next tab
bg: Разделяне на изгледа хоризонтално от следващия раздел

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle maximize current view
bg: Превключване максимизирането на текущия изглед

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle zoom-maximize current view
bg: Превключване максимизирането на текущия изглед

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
bg: &Без

[ctx: @info]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
bg: <html><head /><body><p><span style = " font-style: italic; "> Настройки → Конфигуриране на Konsole → Общи → Запомняне на размера на прозореца </span> трябва да бъде деактивиран, за да функционират тези опции. </p></body></html>

[ctx: @info]
en: A profile with the name "%1" already exists.
bg: Профил с име „%1“ вече съществува.

[ctx: @info]
en: Insufficient permissions to save settings to: <filename>%1</filename>.<nl/>Either change the permissions of that file or set a different name to save the settings to a new profile.
bg: Недостатъчни разрешения за запазване на настройките за: <filename>%1</filename>. <nl/>Променете разрешенията на този файл или задайте различно име, за да запишете настройките в нов профил.

[ctx: @info]
en: Key bindings control how combinations of keystrokes in the terminal window are converted into the stream of characters that is then sent to the current terminal program. For more information on how to customize the key bindings check the Konsole Handbook.
bg: Обвързването на ключове контролира как комбинациите от натискания на клавиши в прозореца на терминала се преобразуват в потока от символи, който след това се изпраща към текущата програма на терминала. За повече информация как да персонализирате обвързването на клавишите, проверете наръчника на Konsole.

[ctx: @info]
en: Profile Name was empty; please set a name to be able to save settings.
bg: Името на профила е празно; Моля, задайте име, за да можете да запазите настройките.

[ctx: @info]
en: Profile name exceeded maximum allowed length (%1).
bg: Името на профила е надвишило максимално допустимата дължина (%1).

[ctx: @info]
en: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
bg: Схемата <resource> %1 </resource> не успя да се зареди.

[ctx: @info]
en: The highlighted characters are invalid in profile names: %1.
bg: Подчертаните символи са невалидни в имената на профилите: %1.

[ctx: @info]
en: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
bg: В този прозорец има %1 отворени терминали. Искате да излезете?

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
bg[0]: В този прозорец се изпълнява процес. Искате ли да излезете?
bg[1]: В този прозорец се изпълняват %1 процеси. Все още ли искате да излезете?

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
bg: Поправки на грешки

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
bg: Поправки на грешки и общи подобрения

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
bg: Поправки на грешки и подобрение на зареждането

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and major improvements
bg: Поправки на грешки и общи подобрения

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
bg: Код от kvt проект
    Общи подобрения

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
bg: Вградена конзола
    Общи подобрения

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
bg: Вградена конзола
    Лента с инструменти и имена на сесии

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
bg: Версия за FreeBSD

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
bg: Общи подобрения

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
bg: Обща поддръжка, корекции на грешки и общи подобрения

[ctx: @info:credit]
en: Major refactoring, bug fixes and major improvements
bg: Основни рефакторинг, корекции на грешки и подобрения

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
bg: Подобрения по маркирането

[ctx: @info:credit]
en: Original author
bg: Първоначален автор

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
bg: Предишен поддържащ, пренесен в KDE4

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
bg: Версия за SGI

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
bg: Подобрения в избора на схема и текст

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
bg: Поддръжка на Solaris и история

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
bg: Благодарим на много други.

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
bg: Визуални ефекти

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
bg: Подавани на командата аргументи

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
bg: Промяна на стойността на свойството на профила.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
bg: Команда за изпълнение. Тази опция ще улови всички следващи аргументи, затова я използвайте като последна опция.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
bg: Създаване на нов раздел в наличен прозорец, вместо създаване на нов прозорец ("Стартиране на всички прозорци на Konsole в един процес" трябва да бъде активирано)

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
bg: Създаване на раздели, както е посочено в даден конфигурационен файл на раздели

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
bg: Деактивиране на прозрачния фон, дори ако системата го поддържа.

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
bg: Без автоматично затваряне на първоначалната сесия след приключване.

[ctx: @info:shell]
en: Force re-using the existing instance even if it breaks functionality, e. g. --new-tab. Mostly for debugging.
bg: Принудително повторно използване на съществуваща инстанция, дори ако нарушава функционалността, например --new-tab. Използва се най-често за откриване на грешки.

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
bg: Скриване на лентата с менюта, заменяйки настройката по подразбиране

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
bg: Скриване на лентата с раздели, замяна на настройката по подразбиране

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
bg: Списък на всички имена на свойствата на профила и техния тип (за използване с -p)

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
bg: Списък с наличните профили

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
bg: Име на профила за нова инстанция на Konsole

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
bg: Изпълняване в отделен процес

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
bg: Задаване на първоначалната работна директория на новия раздел или прозорец на 'dir'

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
bg: Показване на лентата с менюта, заменяйки настройката по подразбиране

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
bg: Показване на лентата с раздели, заменяйки настройката по подразбиране

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
bg: Стартиране на Konsole в режим на цял екран

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
bg: Стартиране на Konsole във фонов режим и извеждане отпред при  натискане на Ctrl+Shift+F12 (по подразбиране)

[ctx: @info:shell]
en: Use the built-in profile instead of the default profile
bg: Използване на вградения профил вместо стандартния

[ctx: @info:shell]
en: json layoutfile to be loaded to use for new Konsole instance
bg: json файл с конфигурация на раздел за използване за нов прозорец на Konsole

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
bg: Предупреждение:

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
bg: Завършено

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
bg: Всички корекции са само временни за тази сесия.

[ctx: @info:status]
en: By its very nature, a terminal program requires font characters that are equal width (monospace). Any non monospaced font may cause display issues. This should not be necessary except in rare cases.
bg: По своята същност терминалната програма изисква знаци на шрифта, които са с еднаква ширина (monospace). Всеки шрифт, който не е с интервал, може да причини проблеми с дисплея. Това не би трябвало да е необходимо, освен в редки случаи.

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
bg: Фоновата прозрачност няма да бъде използвана, защото изглежда работният плот не поддържа прозрачни прозорци.

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in profile is always available
bg: Вграденият профил е винаги на разположение

[ctx: @info:tooltip]
en: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
bg: Знаците, които не са букви или цифри и се смятат като част от дума, при двойно щракване.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
bg: Щракнете за избиране на блед цвят

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
bg: Щракнете за избиране на цвят

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
bg: Щракнете за избиране на наситен цвят

[ctx: @info:tooltip]
en: Close terminal
bg: Затваряне на терминала

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
bg: Затваряне на полето за търсене

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this tab
bg: Затваряне на този раздел

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
bg: Показване на менюто с настройки

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
bg: Щракнете двукратно, за да промените пряк път

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter a tab name to search for here
bg: Въведете името на раздела за търсене тук

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
bg: Въведете текста за търсене

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
bg: Следващо съвпадение на търсения израз

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
bg: Предишно съвпадение на търсения израз

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
bg: Вмъкване на отдалечен формат на заглавието

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
bg: Вмъкване на формат на заглавието

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximize terminal
bg: Увеличете терминала

[ctx: @info:tooltip]
en: Move terminal to new tab
bg: Преместване на терминала в нов раздел

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
bg: Отваряне на нов раздел

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore terminal
bg: Възстановяване на терминала

[ctx: @info:tooltip]
en: Search Tabs
bg: Търсене на раздели

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
bg: Търсене на текущата фраза за търсене отдолу

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
bg: Търсене на текущата фраза за търсене отгоре

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
bg: Задава дали съвпадащият текст да се маркира

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
bg: Задава дали търсенето да започва отдолу

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should stop instead of wrapping
bg: Задава дали търсенето да спре вместо да започне отначало

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
bg: Задава дали търсенето да е чувствително към регистъра

[ctx: @info:tooltip]
en: Text editor to use when opening text file URLs at a given line/column.
bg: Текстов редактор за използване при отваряне на URL адреси в текстови файлове в даден ред/колона.

[ctx: @info:tooltip]
en: When using this option, the scrollback data will be written unencrypted to temporary files. Those temporary files will be deleted automatically when Konsole is closed in a normal manner.<nl/>Use <emphasis>Settings → Configure Konsole → Temporary Files</emphasis> to select the location of the temporary files.
bg: Когато използвате тази опция, данните за превъртане ще бъдат записани некриптирани във временни файлове. Тези временни файлове ще бъдат изтрити автоматично, когато Konsole се затвори по нормален начин. <nl/> Използвайте <emphasis> Настройки → Конфигуриране на Konsole → Временни файлове </emphasis> за избор на местоположението на временните файлове.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When using this option, the scrollback data will be saved to RAM. If you choose a huge value, your system may run out of free RAM and cause serious issues with your system.
bg: Когато използвате тази опция, данните за превъртане ще бъдат запазени в RAM. Ако изберете огромна стойност, системата ви може да остане без свободна RAM и да причини сериозни проблеми с вашата система.

[ctx: @item]
en: Activate Menu
bg: Включване на менюто

[ctx: @item]
en: Toggle Background Window
bg: Превключване на прозореца на фона

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
bg: Неименувана цветова схема

[ctx: @item:inlistbox]
en: Konsole View Layout (*.json)
bg: Изглед на конзолата (*.json)

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en: SSH Config
bg: Настройване на SSH

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en: Default
bg: Стандартни

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
bg: Чувствителен регистър

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
bg: Осветяване на всички съвпадения

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
bg: Регулярен израз

[ctx: @item:inmenu]
en: No wrap
bg: Без продължаване

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
bg: Търсене назад

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en: Read-Only
bg: Само за четене

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en: Allow Mouse Tracking
bg: Позволява проследяване на мишката

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
bg: %1 в %2

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
bg: Номер

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
bg: Фон

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
bg: Фон (блед)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
bg: Фон (наситен)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
bg: Цвят 1

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
bg: Цвят 1 (блед)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
bg: Цвят 1 (наситен)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
bg: Цвят 2

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
bg: Цвят 2 (блед)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
bg: Цвят 2 (наситен)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
bg: Цвят 3

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
bg: Цвят 3 (блед)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
bg: Цвят 3 (наситен)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
bg: Цвят 4

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
bg: Цвят 4 (блед)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
bg: Цвят 4 (наситен)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
bg: Цвят 5

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
bg: Цвят 5 (блед)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
bg: Цвят 5 (наситен)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
bg: Цвят 6

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
bg: Цвят 6 (блед)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
bg: Цвят 6 (наситен)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
bg: Цвят 7

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
bg: Цвят 7 (блед)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
bg: Цвят 7 (наситен)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
bg: Цвят 8

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
bg: Цвят 8 (блед)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
bg: Цвят 8 (наситен)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
bg: Текст

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
bg: Преден план (блед)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
bg: Преден план (наситен)

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
en: Miscellaneous:
bg: Разни:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
en: (none)
bg: (без)

[ctx: @item:intext Search options]
en: Search:
bg: Търсене:

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
bg: Име

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
bg: Цвят

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
bg: Блед цвят

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
bg: Наситен цвят

[ctx: @label:listbox No color selected]
en: None
bg: Без

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when loading the Layout.
    %1
bg: Възникна проблем при зареждане на оформлението.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when saving the Layout.
    %1
bg: Възникна проблем при запазване на оформлението.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: Enter descriptive label
bg: Въведете описателен етикет

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
bg: Търсене...

[ctx: @label:textbox]
en: Profile name
bg: Име на профил

[ctx: @label:textbox]
en: Search...
bg: Търсене...

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
bg: Поддържани изображения

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
bg[0]:  ред
bg[1]:  реда

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en:  [Read-only]
bg:  [Само за четене]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en:  [Default]
bg:  [По подразбиране]

[ctx: @option:radio Always show the split header]
en: Always
bg: Винаги

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
en: Custom:
bg: Потребителски:

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: System temporary directory (%1)
bg: Системна директория за временни файлове (%1)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: User cache directory (%1)
bg: Потребителската директория за кеширане (%1)

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
en: Hidden
bg: Скрита

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
en: Large
bg: Голям

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
en: Medium
bg: Среден

[ctx: @option:radio Never show the split header]
en: Never
bg: Никога

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
en: &Left side
bg: Отл&яво

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
en: Ri&ght side
bg: От&дясно

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
en: Small
bg: Малък

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
en: When needed
bg: Когато е необходимо

[ctx: @title]
en: Confirm Close
bg: Потвърждение на затваряне

[ctx: @title]
en: Confirm Paste
bg: Потвърждаване на поставянето

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
bg: Терминален емулатор

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
bg: Общи

[ctx: @title Preferences page name]
en: Memory
bg: Памет

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
bg: Информация

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
bg: Профили

[ctx: @title Preferences page name]
en: Tab Bar / Splitters
bg: Лента с раздели / разделители

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
bg: Временни файлове

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
bg: Миниатюри

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en: Shortcut
bg: Бърз клавиш

[ctx: @title:column Profile name]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:group]
en: Terminal contents
bg: Съдържание на терминала

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
bg: &Отметки

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
bg: Разширени

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
bg: Общи

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en: Appearance
bg: Изглед

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en: Behavior
bg: Поведение

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
bg: Пре&въртане

[ctx: @title:window]
en: Configure
bg: Настройване

[ctx: @title:window]
en: Delete SSH Configurations
bg: Премахване на SSH конфигурация

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
bg: Редактиране на цветова схема

[ctx: @title:window]
en: Load Tab Layout
bg: Зареждане подредбата на разделите

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
bg: Нова цветова схема

[ctx: @title:window]
en: Save Tab Layout
bg: Запазване подредбата на разделите

[ctx: @title:window]
en: Select font
bg: Избор на шрифт

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
bg: Избиране на файл за тапет

en: A descriptive name for the profile
bg: Описателно име за профила

en: A duplicate item exists
bg: Подобен елемент съществува

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
en: Underline
bg: Подчертан

en: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
bg: Схемата за клавишни свързвания не може да бъде запазена с празно описание.

en: A name for this ssh entry
bg: Име на този запис на ssh

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
bg: Възникна проблем при запазване на изхода.
    %1

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
bg: Програма в тази сесия няма да прекрати. Наистина ли искате да я прекъснете принудително?

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
bg: В момента се изпълнява програма в тази сесия. Наистина ли искате да я затворите?

[ctx: A solid rectangular]
en: Block
bg: Блоков

[ctx: A vertical line on the left edge]
en: I-Beam
bg: Мигащо I

en: ASCII characters
bg: ASCII символи

en: Above terminal area
bg: Над панела за терминала

en: Activation:
bg: Активиране:

en: Active Terminals:
bg: Активни терминали:

en: Activity in '%1' (Session '%2')
bg: Активност в „%1“ (Сесия „%2“)

en: Adapt
bg: Адаптиране

en: Add
bg: Добавяне

en: Add a new SSH Entry
bg: Добавяне на нов запис на SSH

en: Add new SSH Configuration
bg: Добавяне на нова конфигурация за SSH

en: Adjust Scrollback...
bg: Настройки на превъртането...

en: After current &tab
bg: След текущия раздел

en: Align to center:
bg: Подравняване в центъра:

en: All dialogs will be shown again
bg: Всички диалогови прозорци ще се показват отново

en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
bg: Разрешаване на Ctrl + колелце за превъртане за увеличаване на размера на текста

en: Allow blinking text
bg: Позволяване на мигащ текст

en: Allow escape sequences for links
bg: Разрешаване на изходни последователности за връзки

en: Allow middle-clicking on open tabs to close them
bg: Позволете на средно щракване върху отворени раздели, за да ги затворите

en: Allow terminal applications to handle clicks and drags
bg: Позволяване на приложенията да приемат кликване и влачене с мишката

en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
bg: Разрешаване на терминални програми да създават мигащи раздели на текст

en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
bg: Позволете изхода да бъде спрян, като натиснете Ctrl + S

en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
bg: Достъп на потребителя до горното меню чрез комбинация Alt+клавиш

en: Allowed link formats:
bg: Разрешени формати на връзки:

en: Alternating background:
bg: Променлив фон:

en: Alternating bars:
bg: Променливи колони:

en: Alwa&ys
bg: Винаги

en: Always
bg: Винаги

[ctx: Always]
en: A&lways
bg: &Винаги

[ctx: Always]
en: Always
bg: Винаги

en: Always invert the colors of selected text
bg: Винаги обръщане на цветовете на избрания текст

en: Always paste dropped files and URLs as text without offering move, copy and link actions.
bg: Винаги поставяйте изпуснати файлове и URL адреси като текст, без да предлагате действия за преместване, копиране и свързване.

en: An SSH session must have a profile
bg: SSH сесия трябва да има профил

en: Appearance
bg: Изглед

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
bg[0]: Наистина ли искате да поставите %1 символ?
bg[1]: Наистина ли искате да поставите %1 символи?

en: At &the end
bg: В края

en: At least Username or SSHKey must be set
bg: Необходимо задаване поне на Username или SSHKey

en: Auto Save Output As...
bg: Автоматичен запис на изхода като...

en: Automatically copy selected text into clipboard
bg: Автоматично копиране на избрания текст в клипборда

en: Autosave file has been modified externally, preventing further autosaves.
bg: Файлът за автоматично запазване е променен от външен процес, предотвратявайки по-нататъшно автоматично запазване.

en: Background color transparency:
bg: Прозрачност на фона:

en: Background image:
bg: Изображение за фон:

en: Be&low terminal area
bg: &Под панела за терминала

en: Bell in '%1' (Session '%2')
bg: Звуков сигнал в „%1“ (Сесия „%2“)

en: Bell: will try to emit an audible warning
bg: Сигнал: издаване на звуково предупреждение

en: Bi-Directional text rendering
bg: Двупосочно изобразяване на текст

en: Black on Light Yellow
bg: Черно на светло жълто

en: Black on Random Light
bg: Черно на светъл цвят

en: Black on White
bg: Черно на бяло

en: Blinking:
bg: Мигане:

en: Blue on Black
bg: Синьо на черно

en: Blur background
bg: Замъглен фон

en: Border
bg: Рамка

[ctx: Border color options]
en: Color:
bg: Цвят:

en: Both
bg: Двустранно

en: Brahmic scripts characters
bg: Символи на брахмически скрипт

en: Can't issue SSH command outside the shell application (eg, bash, zsh, sh)
bg: Не може да се извиква команда извън приложението на обвивката (напр. bash, zsh,sh)

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancel Add or Edit
bg: Отмяна на добавяне или редактиране

en: Cannot delete this folder
bg: Не може да се премахне тази папка

[ctx: Caption of hover tooltip]
en: Color Preview
bg: Предварителен на цветовете

en: Case sensitive
bg: С отчитане на регистъра

en: Change &Directory To
bg: Смяна на &директорията на

en: Change profile on connect/disconnect
bg: Промяна на профила при свързване/прекъсване на връзката

en: Changes will take effect upon restart. If enabled, sustained memory consumption by Konsole
    exceeding the specified value will cause systemd-oomd to eliminate the tab(s)
    containing the memory-intensive process(es). Note: enabling
    might cause greater slowdowns during high memory consumption and specifying
    excessively low values might still cause Konsole to be killed.
bg: Промените ще влязат в сила при рестартиране. Ако е активирано, при надвишаване посочената стойност на използваната памет  от Konsole
     systemd-oomd да премахне разделите
    съдържащи процеси, които отнемат памет. Забележка: включването на тази опция
    може да доведе до по-голямо забавяне на работата по време на висока консумация на памет, а задаването на
    на твърде ниски стойности може да доведе до спиране на работата на Konsole.

en: Choose the background image
bg: Избиране на фоново изображение

en: Choose the initial directory
bg: Избиране на начална директория:

en: Clear Scrollback
bg: Изчистване на превъртането

en: Clear Scrollback and Reset
bg: Изчистване на превъртането и презареждане

en: Close tab on middle-click
bg: Затваряне на раздел със средния бутон на мишката

en: Color of scrollbar markers:
bg: Цвят на маркерите на лентата за превъртане:

en: Color of scrollbar search highlighting lines:
bg: Цвят на маркиращите линии за търсене на лентата за превъртане:

en: Color scheme && font
bg: Цветова схема и шрифт

en: Command
bg: Команда

en: Command and arguments: %c
bg: Команда и аргументи: %c

en: Command can not be empty
bg: Командата не може да бъде пропусната

en: Command:
bg: Команда:

en: Complex Text Layout
bg: Комплексно оформление на текста

en: Configure Web Shortcuts...
bg: Настройки на уеб-препратки...

en: Confirm Close
bg: Потвърждаване на затварянето

en: Confirm Paste
bg: Потвърждаване на поставянето

en: Control the position of the tab bar
bg: Контролиране позицията на лентата с раздели

en: Control the size of the handle between panels
bg: Контролиране размера на дръжката между панелите

en: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
bg: Контролиране видимостта на бутона "Нов раздел" в лентата с раздели

en: Control the visibility of 'Search Tabs' button on the tab bar
bg: Контролиране видимостта на бутона "Търсене на раздел" в лентата на разделите

en: Control the visibility of the whole tab bar
bg: Контролиране видимостта на цялата лента с раздели

en: Control the visual style of the tab bar
bg: Контролиране визуалния стил на лентата с раздели

en: Control where the "Close tab" button will be displayed
bg: Контролиране къде ще се показва бутонът "Затваряне на раздел"

en: Control where to put the new tab
bg: Контролиране къде да поставите новия раздел

en: Control whether child cgroups are created for individual tabs
bg: Контролиране дали дъщерни cgroups са създадени за индивидуални раздели

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy Email Address
bg: Копиране адреса на е-пощата

en: Copy Input
bg: Копиране на входа

en: Copy Input To
bg: Копиране на входа към

en: Copy Link Address
bg: Копиране адреса на препратката

en: Copy Location
bg: Копиране на местоположението

en: Copy command output
bg: Копиране на резултата на командата

en: Copy except prompts
bg: Копиране без промпта

en: Copy on select
bg: Копиране при избиране

en: Copy options:
bg: Опции на копирането:

en: Copy text as HTML
bg: Копиране на текста като &HTML

en: Copy text as HTML (including formatting, font faces, colors... etc)
bg: Копиране на текст като HTML (включително форматиране, лица на шрифтове, цветове... и т.н.)

en: Copy user input
bg: Копиране на потребителското въвеждане

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
bg: "Не можа да се намери  „%1“, вместо това се стартира „%2“ . Моля, проверете настройките на вашия профил.

en: Could not find an interactive shell to start.
bg: Не е открита интерактивна обвивка за зареждане.

en: Could not find binary:
bg: Неуспех при намиране на двоичен файл:

en: Could not get the process name, assume that we can't request a connection
bg: Не може да се получи името на процеса, допуска се, че не може да се изисква свързване

en: Could not open file with the text editor specified in the profile settings;
    it will be opened with the system default editor.
bg: Не може да се отвори файл с текстовия редактор, посочен в настройките на профила;
    Той ще бъде отворен със системния редактор по подразбиране.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
bg: Не може да се стартира програма „%1“ с аргументи „%2“.

en: Create New Profile
bg: Създаване на нов профил

en: Create New Profile...
bg: Създаване на нов профил...

en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
bg: Създаване на нова цветова схема на основата на избраната

en: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
bg: Създаване на нова схема за клавишни свързвания въз основа на избраните обвързвания

en: Create a new profile based on the selected profile
bg: Създаване на нов профил на основата на избрания

en: Crop
bg: Изрязване

en: Current Directory (Long): %D
bg: Текуща директория (дълго): %D

en: Current Directory (Short): %d
bg: Текуща директория (съкратено име): %d

en: Cursor
bg: Курсор

[ctx: Cursor color options]
en: Color:
bg: Цвят:

en: Cursor:
bg: Курсор:

en: Custom cursor color
bg: Персонализиран цвят на курсора

en: Dark Pastels
bg: Тъмни пастели

en: Darken
bg: Потъмняване

en: Darkening strength:
bg: Сила на потъмняване:

en: Default
bg: Стандартни

en: Default (XFree 4)
bg: По подразбиране (XFree 4.x.x)

en: Default Profile
bg: Профил по подразбиране

en: Default for file type
bg: По подразбиране за файловия тип

en: Default profile
bg: Профил по подразбиране

en: Default profile for new terminal sessions in %1
bg: Задаване на избрания профил по подразбиране за нови терминални сесии в %1

en: Defaults
bg: Подразбиращи се

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete Quick Commands Configurations
bg: Премахване на настройки на бързи команди

en: Delete folder and all of its contents
bg: Премахване на тази папка и всички нейни подпапки

en: Delete selected SSH entry
bg: Премахване на избрания запис на SSH

en: Delete selected entry
bg: Премахване на избрания запис

en: Delete the selected color scheme
bg: Изтриване на избраната цветова схема

en: Delete the selected key bindings scheme
bg: Изтриване на избраната схема за клавишни свързвания

en: Delete the selected profile
bg: Изтриване на избраните профили

en: Description:
bg: Описание:

en: Deselect All
bg: Размаркиране на всичко

en: Determines the memory consumption level above which throttling will start
bg: Определя нивото на потребление на памет, над което ще започне ограничаване на потреблението.

en: Device Control Three/XOFF: suspends output
bg: Контрол на устройство три/XOFF: преустановява изхода

en: Disable drag && drop menu for files && URLs
bg: Деактивиране на менюто за завличане на файлове и URL адреси

en: Display Vertical line at column:
bg: Показване на вертикален ред в колона:

en: Do not remember previous output
bg: Без запомняне на предишни изходни данни

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
en: &None
bg: &Без

[ctx: Do not show a close button]
en: None
bg: Никъде

en: Don't Change
bg: Без промяна

en: Double click to change the folder name.
bg: Щракнете двукратно, за да промените името на папката.

en: Drag Handle Size:
bg: Размер на дръжката за влачене:

en: Draw intense colors in bold font
bg: Рисуване на наситени цветове на получер

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit Current Profile...
bg: Редактиране на текущия профил...

en: Edit Environment
bg: Редактиране на среда

en: Edit Key Binding List
bg: Редактиране на списъка с обвързващи ключове

en: Edit Profile
bg: Редактиране на профил

en: Edit Profile "%1"
bg: Редактиране на профил „%1“

en: Edit selected entry
bg: Редактиране на избрания запис

en: Edit the list of environment variables and associated values
bg: Редактиране на списъка на променливите на средата и свързаните с тях стойности

en: Edit the path of the background image
bg: Редактиране на пътя до фоново изображение

en: Edit the selected color scheme
bg: Редактиране на избраната цветова схема

en: Edit the selected key bindings scheme
bg: Редактиране на избраната схема за клавишни свързвания

en: Edit the selected profile (this button is disabled for read-only profiles)
bg: Редактиране на избрания профил (този бутон е деактивиран за профили само за четене)

en: Edit...
bg: Редактиране...

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
bg[0]: Редактиране на профил %2
bg[1]: Редактиране на %1 профила: %2

en: Emoji Font:
bg: Emoji шрифт:

en: Enable Alternate Screen buffer scrolling
bg: Активиране на алтернативното превъртане на буфера на екрана

en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
bg: Активиране на двупосочно показване на терминали (важи само за арабски, фарси или иврит)

en: Enable all "Don't Ask Again" messages
bg: Активиране на всички "Не ме питай отново" съобщения

en: Enable memory monitoring:
bg: Активиране на мониториране на паметта:

en: Enable menu accelerators
bg: Активиране ускорителите на менютата

en: Enable thumbnails generation
bg: Включване на &квадратни миниатюри

en: Enable word mode text rendering
bg: Активиране на визуализирането на текст в режим думи

en: Enabled
bg: Активирано

en: End Of Text/Interrupt: may exit the current process
bg: Край на текст/прекъсване: може да излезе от текущия процес

en: End Of Transmission: may exit the current process
bg: Край на предаването: може да излезе от текущия процес

en: Enlarge Font
bg: Увеличаване на шрифта

en: Environment:
bg: Среда:

en: Error issuing SSH Command
bg: Грешка при извикване на Команда на SSH

en: Escape: used for manipulating terminal state
bg: Escape: използва се за манипулиране на състоянието на терминала

en: Expand individual tab widths to full window
bg: Разширяване на единичен раздел по цялата дължина

en: Expand the tab widths
bg: Разширяване на ширините на раздела

en: F&ull screen height
bg: Пъл&на височина на екрана

en: Failed to create autosave file at %1.
bg: Неуспешно автоматично запазване на файл в %1.

en: Failed to update autosave state on output changes.
bg: Неуспешно актуализиране на състоянието на автоматично запазване при промяна на изхода.

en: Fi&xed size:
bg: &Фиксиран размер:

en: File
bg: Файл

en: File Separator/Quit: may abort the current process
bg: Разделител на файлове/изход: може да прекрати текущия процес

en: Filter...
bg: Филтър...

en: Filter:
bg: Филтър:

en: Flow control
bg: Контрол на потока

en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
bg: Фокусиране на терминалите при поставяне на курсора на мишката над тях

en: Folder
bg: Папка

en: Font:
bg: Шрифт

en: For organizational purposes, this entry will be inside of this folder.
bg: Поради организационни причини, този запис ще бъде в тази папка.

en: For scrollback files, use specified folder location
bg: За файлове с история на командите използвайте определено местоположение на папката

en: For scrollback files, use system-wide folder location
bg: За файлове с история на командите използвайте общосистемно местоположение на папката

en: For scrollback files, use this folder
bg: За файлове с история на командите използвайте тази папка

en: For scrollback files, use user's specific folder location
bg: За файлове с история на командите използвайте конкретното местоположение на папката на потребителя

en: Form
bg: Формуляр

en: From clipboard
bg: От системния буфер

en: From mouse position to the end of &line
bg: &От позиция на мишката до края на реда

en: From selection
bg: От селекцията

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Generating Thumbnail
bg: Генериране на миниатюра

en: Get New...
bg: Изтегляне на Нов...

en: Green on Black
bg: Зелено на черно

en: Group
bg: Група

en: Half screen heigh&t
bg: По&ловин височина на екрана

en: Help
bg: Помощ

en: Highlight all matches
bg: Осветяване на всички съвпадения

en: Highlight all search matches
bg: Осветяване на всички съвпадения

en: Highlight the lines coming into view
bg: Осветяване линиите, които се появяват

en: Highlighting:
bg: Осветяване:

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Horizontal Anchor:
bg: Хоризонтално фиксиране:

en: Host: %1
bg: Хост: %1

en: Hue and saturation values of default foreground and background colors are randomized by default. Some color schemes might use different randomization settings.
    To see any effect, set colors with saturation value greater than 0.
bg: Стойностите на нюанса и наситеността на цветовете за преден план и фон по подразбиране са рандомизирани по подразбиране. Някои цветови схеми може да използват различни настройки за рандомизация. 
    За да видите какъвто и да е ефект, задайте цветове със стойност на наситеността по-голяма от 0.

en: I&nitial directory:
bg: &Начална директория:

en: Identifier
bg: Идентификатор

en: If Use Ssh Config is set, do not specify sshkey or username.
bg: Ако активирано Използване на Ssh Config, не задавайте sshkey или username.

en: If enabled, profile settings will be ignored
bg: Ако е активирано, настройките на профила ще бъдат игнорирани

en: If this is set, we don't rely on the SSH key set above, but on the configuration on ~/.ssh/config
bg: Ако това е зададено, няма да се вземе предвид зададеният по-горе SSH ключ, а ще се вземе този от конфигурационния файл ~/.ssh/config

en: Ignore Bell Events
bg: Игнориране на събитията на звуковия сигнал

en: Ignore attribute changes mid-word (otherwise, attribute changes break word when rendering)
bg: Игнориране на промените в атрибутите по средата на думата (в противен случай промените в атрибутите прекъсват думата при визуализиране)

en: Ignore wcwidth of problematic characters
bg: Игнориране на wcwidth на проблемни символи

en: Imported SSH Profile <br/> Some settings are read only.
bg: Импортиран профил за SSH <br/> Някои настройки са само за четене.

en: Inactive Terminals:
bg: Неактивни терминали:

en: Indicate whether the window is active by dimming the colors
bg: Посочете дали прозорецът е активен чрез затъмняване на цветовете

en: Indicate whether the window is active by drawing a border
bg: Посочване на активен прозорец чрез очертаване с рамка

en: Initial terminal si&ze:
bg: Пъ&рвоначален размер на терминала:

en: Input:
bg: Вход:

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Invert
bg: Обръщане

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en: Miscellaneous
bg: Разни

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en: Miscellaneous:
bg: Разни:

en: Key Combination
bg: Клавишна комбинация

en: Key bindings
bg: Функции на клавишите

en: Key combination to show URL hints:
bg: Клавишна комбинация за показване на съвети за URL:

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
bg: Konsole няма разрешение да запази този профил в %1

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
bg: Konsole не знае как да отвори отметката:

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
bg: Konsole беше стартиран преди да бъдат активирани ефектите на работния плот. Трябва да рестартирате Konsole, за да видите прозрачен фон.

en: Left
bg: Отляво

en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
bg: Ограничете запомнения изход до фиксиран брой редове

en: Line Numbers:
bg: Брой редове:

en: Line numbers
bg: Номериране на редове

en: Line spacing:
bg: Междуредие:

en: Lines are always LTR, rather than determined by first strong character
bg: Редовете винаги са отляво на дясно, а не се определят от първия силен знак

en: Linux Colors
bg: Цветове на Линукс

en: Linux console
bg: Конзола на Linux

en: Local Host: %h
bg: Локален хост: %h

en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Make the cursor blink regularly
bg: Накарайте курсора да мига редовно

en: Manage profile
bg: Управление на профили

en: Margins:
bg: Отстояние:

en: Match current character
bg: Съвпадение на текущия знак

en: Match using regular expressions
bg: Съвпадение с помощта на регулярни изрази

en: Memory limit:
bg: Лмит на паметта:

en: Middle-click pastes:
bg: При средно щракване се поставя:

en: Missing Folder
bg: Липсваща папка

en: Missing Hostname
bg: Липсващо име на хост

en: Missing Name
bg: Липсващо име

en: Monitor for &Activity
bg: Монитор на &активността

en: Monitor for &Prompt
bg: Монитор на  &курсора на обвивката

en: Monitor for &Silence
bg: Монитор на &пасивността

en: Monitor for Process Finishing
bg: Монитор за приключване на процес

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse click in input line moves cursor
bg: Кликването с мишката в реда за въвеждане премества курсора

en: Mouse hover plus
bg: Преминаване с мишката и

en: Mouse scroll wheel will emulate up/down key presses in programs that use the Alternate Screen buffer (e.g. less)
bg: Колелото за превъртане на мишката ще емулира натискания на клавиши нагоре/надолу в програми, които използват буфер за алтернативен екран (напр. По-малко)

[ctx: Name of the built-in profile]
en: Built-in
bg: Вградено

en: Never
bg: Никога

[ctx: Never]
en: &Never
bg: &Никога

[ctx: Never]
en: Never
bg: Никога

en: New Key Binding List
bg: Нов списък за клавишни комбинации

[ctx: New profile name, %1 is a number]
en: Profile %1
bg: Профил %1

en: Next Profile
bg: Следващ профил

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
bg: Няма наличен транслатор на клавиатура. Липсва информацията, необходима за преобразуване на натисканията на клавиши в символи за изпращане до терминала.

en: No plugins available
bg: Няма налични дискове

en: No quick commands found. You can add one on Plugins -> Quick Commands
bg: Не са намерени бързи команди. Можете да добавите такава в Приставки -> Бързи команди

en: No saved SSH config found. You can add one on Plugins -> SSH Manager
bg: Не е намерена запазена SSH конфигурация. Можете да добавите такава в Приставки -> SSH мениджър

en: No wrap
bg: Без продължаване

en: NoFlip
bg: Без

en: NoScaling
bg: Без мащабиране

en: Normal tab title format
bg: Нормален формат на заглавието на раздела

en: Notifications:
bg: Известия:

en: Number URL hints in reverse, starting from the bottom
bg: Подсказване на URL на номера в обратен ред, започвайки отдолу

en: Number of lines of output to remember
bg: Брой редове от изхода за запомняне

en: On &the tab bar
bg: На &лентата за раздели

en: On ea&ch tab
bg: На &всеки раздел

en: One environment variable per line
bg: Една променлива на средата на ред

en: One-Shot Monitors
bg: One-shot монитори

en: Open Current Folder With
bg: Отваряне на текущата папка с

en: Open File Manager
bg: Зареждане на файлов мениджър

en: Open Link
bg: Отваряне на връзка

en: Open files/links by direct click
bg: Отваряне на файлове и връзки при директно кликване

en: Output
bg: История

en: Output Options
bg: Настройки на изхода

en: Output:
bg: Изход:

en: Override wcwidth
bg: Заменяне на wcwidth

en: Paste Selection
bg: Поставяне на маркираното

en: Percent
bg: Процент

en: Please fix all the warnings before trying to run this script
bg: Моля, поправете всички предупреждения, преди да се опитате да изпълните този скрипт

en: Plugins
bg: Приставки

en: Plugins - Quick Commands
bg: Приставки - Бързи команди

en: Plugins - SSH Manager
bg: Приставки - SSH мениджър

en: Port
bg: Порт

en: Position:
bg: Позиция:

en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
bg: Натискането на Ctrl + колелце за превъртане ще увеличи/намали размера на текста.

en: Preview Colors on hover
bg: Предварителен преглед на цветовете при посочване

en: Previous Profile
bg: Предишен профил

en: Print Shell
bg: Печат на обвивката

en: Printer &friendly mode (black text, no background)
bg: Обикновен режим на пе&чат (черен текст, без фон)

en: Process and window:
bg: Процес и прозорец:

en: Profile
bg: Профил

en: Program '%1' crashed.
bg: Програмата „%1“ блокира.

en: Program '%1' exited with status %2.
bg: Програмата „%1“ беше спряна - %2.

en: Program Name: %n
bg: Име на програма: %n

en: Put new tabs:
bg: Поставяне на раздели:

en: Quick Commands
bg: Бързи команди

en: Randomly adjust colors for each session
bg: Случайно коригиране на цветовете за всяка сесия

en: Red error background:
bg: Червен фон на грешка:

en: Red error bars:
bg: Червени колони на грешка:

en: Red on Black
bg: Червено на черно

en: Reflow Lines:
bg: Преформатиране на редове:

en: Reflow lines when terminal resizes
bg: Преформатиране на редовете при преоразмеряване на терминала

en: Remember all output produced by the terminal
bg: Запомняне на всички изходи, произведени от терминала

en: Remember window size
bg: Запомняне размера на прозореца

en: Remote Host (Long): %H
bg: Отдалечен адрес (подробно): %H

en: Remote Host (Short): %h
bg: Отдалечен адрес (кратко): %h

en: Remote tab title format:
bg: Формат на заглавието на отдалечен раздел:

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove window titlebar and frame
bg: Премахване на заглавната лента и рамка на прозореца

en: Rename
bg: Преименуване

en: Render words of ASCII characters together
bg: Рендериране на думи от ASCII символи заедно

en: Render words of Brahmic scripts characters together
bg: Рендериране на думи от брахмически скриптове заедно

en: Require Ctrl key for drag && drop
bg: Изискване на Ctrl клавиш за влачене и пускане

en: Reset Font Size
bg: Възстановяване размера на шрифта

en: Reset the selected color scheme settings to the default values
bg: Нулирайте избраните настройки на цветовата схема до стойностите по подразбиране

en: Reset the selected key bindings scheme to its default values
bg: Нулиране на избраната схема за клавишни свързвания до стойностите по подразбиране

en: Reverse URL hint numbering
bg: Обратно номериране на подсказки за URL адреси

en: Run
bg: Изпълняване

en: Run all Konsole windows in a single process
bg: Изпълняване на всички Konsole прозорци в един процес

en: S&crollback
bg: Пре&въртане

en: SSH Config
bg: Настройване на SSH

en: SSH Entries
bg:  SSH записи

en: SSH Key
bg: SSH ключ

en: SSH Manager
bg: SSH мениджър

en: Save
bg: Запазване

en: Save Output &As...
bg: Запис на &изхода като...

en: Save Output From %1
bg: Запис на изхода от %1

en: Save ZModem Download to...
bg: Запазване на ZModem изтегляния в...

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
en: &Unlimited
bg: &Неограничено

en: Scroll Page Up/Down:
bg: Превъртане на страница нагоре/надолу:

en: Scroll the page the full height of window
bg: Превъртане на страницата на цялата височина на прозореца

en: Scroll the page the half height of window
bg: Превъртане на страницата на половината от височината на прозореца

en: Scrollback file location:
bg: Файл за превъртането:

en: Scrollback:
bg: Превъртане:

en: Scrollbar position:
bg: Позиция на лентата на превъртане:

en: Scrolling
bg: Превъртане

en: Search backwards
bg: Търсене назад

en: Search for '%1' with
bg: Търсене за „%1“ с

en: Search highlighting line opacity:
bg: Непрозрачност на маркиращата линия за търсене:

en: Search is case sensitive
bg: Търсенето е чувствително към регистъра

en: Search stops instead of wrapping
bg: Търсенето спира вместо да започне отначало

en: Select &Line
bg: Избери &ред

en: Select &Mode
bg: Избор на &режим

en: Select All
bg: Маркиране на всичко

en: Select Files for ZModem Upload
bg: Избор на файлове за качване на ZModem

en: Select Initial Directory
bg: Избор на начална директория

en: Select the color used to draw the border
bg: Изберете цвета, използван за изчертаване на рамката

en: Select the color used to draw the character underneath the cursor
bg: Изберете цвета, използван за изчертаване на символа под курсора

en: Select the color used to draw the cursor
bg: Изберете цвета, използван за изчертаване на курсора

en: Select the icon displayed on tabs using this profile
bg: Изберете иконата, показана в раздели, използвайки този профил

en: Selected text will require control key plus click to drag.
bg: Избраният текст ще изисква контролен бутон плюс щракване за плъзгане.

en: Semantic Integration
bg: Семантична интеграция

en: Semantic hints
bg: Семантични съвети

en: Semantic hints:
bg: Семантични съвети:

en: Send Email To...
bg: Изпращане на е-поща до...

en: Send Signal
bg: Изпращане на сигнал

en: Session Number: %#
bg: Номер на сесия: %#

en: Session Toolbar
bg: Лента с инструменти на сесия

en: Set &Encoding
bg: &Кодова таблица

en: Set interval between autosaves:
bg: Интервал между автоматичните записи:

en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
bg: Настройте курсора така, че да съответства на цвета на символа под него.

en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
bg: Задава избрания профил да бъде използван по подразбиране за нови сесии

en: Sets the width of the thumbnail
bg: Задава ширината на миниатюрата

en: Sets whether matching text should be highlighted
bg: Задава дали съвпадащият текст да се маркира

en: Sets whether search should start from the bottom
bg: Процеси и прозорци:

en: Sets whether search should stop instead of wrapping
bg: Задава дали търсенето да спре вместо да започне отначало

en: Sets whether the search is case sensitive
bg: Задава дали търсенето да е чувствително към регистъра

en: Settings
bg: Настройки

en: Shape:
bg: Форма

en: Shell Errors
bg: Грешки на обвивката

en: Shortcut
bg: Бърз клавиш

en: Shortcut for peeking the primary screen:
bg: Клавишна комбинация за надникване в основния екран:

en: Shortcut:
bg: Клавишна комбинация:

en: Show 'New Tab' button
bg: Показване на бутона за нов раздел

en: Show Close Tab button:
bg: Бутон за затваряне:

en: Show Header:
bg: Показване на заглавна част:

en: Show Quick Access
bg: Показване на бърз достъп

en: Show Quick Access for SSH Actions
bg: Показване на Бърз достъп за SSH операции

en: Show Quick Commands
bg: Показване на бързи команди

en: Show SSH Manager
bg: Показване на SSH мениджър

en: Show Search Tabs button:
bg: Бутон за търсене на раздел:

en: Show entries that don't match the filter
bg: Показване на записи, които не съвпадат с филтъра

en: Show hint for terminal size after resizing
bg: Показване на подсказка за размера на терминала след преоразмеряване

en: Show session
bg: Показване на сесия

en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
bg: Показване на размера на терминала в колони и редове в центъра на прозореца след преоразмеряване

en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
bg: Показване на лентата за превъртане от лявата страна на прозореца на терминала

en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
bg: Показване на лентата за превъртане от дясната страна на прозореца на терминала

en: Show window title on the titlebar
bg: Показване заглавието на прозореца в заглавната лента

en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
bg: Показване на заглавието на прозореца, зададено от екранираща последователност в заглавната лента

en: Show:
bg: Показване:

en: Shrink Font
bg: Намаляване на шрифта

en: Silence in '%1' (Session '%2')
bg: Пасивност в „%1“ (Сесия „%2“)

en: Size of each marker (as a percentage of scrollbar length):
bg: Размер на всеки отделен маркер (като процент от дължината на лентата за превъртане):

en: Size:
bg: Размер:

en: Size: %1 x %2
bg: Размери: %1 x %2

en: Smooth fonts
bg: Загладени шрифтове

en: Solaris console
bg: Конзола на Solaris

en: Solarized
bg: Соларизиран

en: Solarized Light
bg: Solarized Светъл

en: Some terminal applications have mouse support, this allows them to get it by default. It can be toggled on/off while running as well.
bg: Някои терминални приложения поддържат мишка, това им позволява да я използват по подразбиране. Тази функция може да се включва/изключва по време на работа.

en: Split View
bg: Разделяне на изгледа

en: Split View Left-Right
bg: Разделяне на изгледа вертикално

en: Split View Top-Bottom
bg: Разделяне на изгледа хоризонтално

en: Splits
bg: Разделители

en: Start in same directory as current session
bg: Стартиране в същата директория като текущата сесия

en: Stop Auto Save
bg: Спиране на автоматичното запазване

en: Stopping autosave due to switching of screens.
bg: Спиране на автоматичното запазване при превключване на екраните.

en: Stretch
bg: Разтегнат

en: Substitute/Suspend: may suspend current process
bg: Замяна/спиране: може да спре текущия процес

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  column |  columns
bg[0]:  колона
bg[1]:  колони

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  row |  rows
bg[0]:  редица
bg[1]:  редица

en: Switch Profile
bg: Превключване на профил

en: System Bell
bg: Системна сигнализация

en: System Notifications
bg: Системни известия

en: Tab Co&lor:
bg: &Цвят на раздел

en: Tab Monitoring
bg: Мониториране на раздел

en: Tab Properties
bg: Свойства на раздел

en: Tab Titles
bg: Заглавия на разделите

en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
bg: Формат на заглавието на раздела, използван, когато се изпълнява отдалечена команда (напр. Връзка с друг компютър чрез SSH)

en: Table characters BiDi mode override
bg: Преустановяване на бидирекционния режим табличните символи

en: Tabs
bg: Раздели

en: Text Editor Command:
bg: Команда на текстовия редактор:

en: Text Editor Custom Command
bg: Потребителска команда на текстовия редактор

en: Text interaction
bg: Текстово взаимодействие

en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
bg: Текстът, разпознат като файл, ще бъде подчертан, когато се посочи с показалеца на мишката.

en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
bg: Текстът, разпознат като файл, връзка или имейл адрес, може да се отвори с директно щракване с мишката.

en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
bg: Текстът, разпознат като връзка или имейл адрес, ще бъде подчертан, когато се наведе от показалеца на мишката.

en: Text:
bg: Текст:

en: The .css file to use for the tab bar style
bg: Файлът .css, който да се използва за стила на лентата с раздели

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
bg: Методите D-Bus sendText/runCommand току-що бяха използвани. Съществуват опасения за сигурността относно разрешаването на тези методи да бъдат публични. При желание тези методи могат да бъдат променени на вътрешна употреба само чрез прекомпилиране на Konsole.<p>Това предупреждение ще бъде показано само веднъж за тази инстанция на Konsole.</p>

en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
bg: Командата за изпълнение, когато се създават нови терминални сесии, използващи този профил

en: The format is e.g. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    will be replaced by the path to the text file
    LINE    will be replaced by the line number
    COLUMN  (optional) will be replaced by the column number
    Note: you will need to replace 'PATH:LINE:COLUMN' by the actual
    syntax the editor you want to use supports; e.g.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.
bg: Форматът е напр.  'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH ще бъде заменен по пътя към текстовия файл
    LINE ще бъде заменена с номера на реда
    COLUMN (по избор) ще бъде заменена с номера на колоната
    Забележка: Ще трябва да замените "Път: линия: колона" от действителното
    синтаксис на редактора, който искате да използвате за поддръжка; напр.:
    GEDIT + линия: колона път
    
    Ако пътят или редът не присъстват в командата, тази настройка
    ще бъде игнорирана и файлът ще бъде отворен от текстовия редактор 
    по подразбиране.

en: The formats of possible links, like http://, https:// and file://
bg: Форматите на възможни връзки, като http: //, https: // и file: //

en: The hostname of the server
bg: Hostname на сървъра

en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
bg: Първоначалната работна директория за нови терминални сесии, използващи този профил

en: The name of this entry on the list
bg: Име на този запис в списъка

en: The number of pixels between two lines
bg: Броят на пикселите между два реда

en: The port of the server, 22 is the default for ssh connections
bg: Портът на сървъра. 22 е стандартният порт за ssh свързвания

en: The private key
bg: Частен ключ

en: The private key to be used for this connection
bg: Частният ключ за тази връзка

en: The process '%1' has finished running in session '%2'
bg: Процесът „%1“приключи в сесията „%2“

en: The profile to be active when the ssh session starts
bg: Профилът, който ще бъде активиран, когато стартира ssh сесия.

en: The program '%1' in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
bg: Програмата  „%1“ в тази сесия няма да се прекрати. Наистина ли искате да я прекъснете принудително?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
bg: В момента се изпълнява програма „%1“ в тази сесия. Наистина ли искате да я затворите?

en: The shell prompt is displayed in session '%1'
bg: Курсорът на обвивката се показва в сесия „%1“

en: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
bg: Текстът, който се опитвате да поставите, съдържа скрити контролни знаци, искате ли да ги филтрирате?

en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
bg: Прагът за непрекъснато мълчание да бъде открит от Konsole

en: The username for the connection
bg: Потребителското име за връзката

en: The window size will be saved upon exiting Konsole
bg: Размерът на прозореца ще бъде запазен при излизане от Konsole

en: There are some errors on the script, do you really want to run it?
bg: В скрипта има някои грешки, наистина ли искате да го изпълните?

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
bg: Тази цветова схема използва прозрачен фон, който изглежда не се поддържа на вашия работен плот

en: This terminal is read-only.
bg: Този ​​терминал е само за четене.

en: Threshold for continuous silence:
bg: Праг на продължителност на бездействие:

en: Thumbnail Width
bg: Ширина на миниатюри

en: Tile
bg: Плочки

en: Title
bg: Заглавие

en: Title can not be empty or blank
bg: Заглавието не може да бъде празно

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
en: Test Area
bg: Място за пробване

en: To the &right of terminal area
bg: В&дясно от панела на терминала

en: To the left of terminal area
bg: Вляво от панела на терминала

en: Tooltip
bg: Подсказка

en: Top
bg: Горе

en: Treat table drawing characters as strong LTR.
bg: Третиране на символите за изчертаване на таблици като силни

en: Trim leading spaces
bg: Изрязване на водещите интервали

en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
bg: Изрязване на водещите интервали в избран текст, полезно при някои ситуации

en: Trim trailing spaces
bg: Изрязване на завършващите интервали

en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
bg: Изрязване на завършващите интервали в избран текст, полезно при някои ситуации

en: Triple-click selects:
bg: Тройното щракване избира:

en: Underline files
bg: Подчертаване на файловете

en: Underline links
bg: Подчертаване на връзките

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
bg[0]:  секунда
bg[1]:  секунди

en: Up/Down Arrows emulation
bg: Емулация на стрелки нагоре/надолу

en: Update
bg: Актуализиране

en: Use Alt to display a thumbnail
bg: Използване на Alt за показване на миниатюри

en: Use Ctrl to display a thumbnail
bg: Използване на Ctr за показване на миниатюри

en: Use Shift to display a thumbnail
bg: Използване на Shift за показване на миниатюри

en: Use a custom, fixed color for the cursor
bg: Използване на персонализиран, фиксиран цвят за курсора

en: Use a user-defined .css file for the tab bar
bg: Използване на дефиниран от потребителя .css файл за лентата с раздели

en: Use current window size on next startup
bg: Запомняне размера на прозореца при следващо стартиране

en: Use line characters contained in font
bg: Използване на символи за ред, съдържащи се в шрифта

en: Use the same attributes for whole word
bg: Използване на същите атрибути за цялата дума

en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
bg: Използване на избрания шрифт за символи за ред вместо вградения код

en: Use the selected font for unicode Braille characters instead of the builtin code
bg: Използване на избрания шрифт за unicode Брайлови символи вместо вградения код

en: Use unicode Braille characters contained in font
bg: Използване на unicode Брайлови символи, съдържащи се в шрифта

en: Use user-defined stylesheet:
bg: Използване на потребителски каскадни стилове:

en: Use ~/.ssh/config for key
bg: Използване на ~/.ssh/config за ключ

en: User Name: %u
bg: Потребителско име: %u

en: User Name@ (if given): %U
bg: Потребителско име (ако е подадено): %u

en: User Signal &1
bg: Потребителски сигнал &1

en: User Signal &2
bg: Потребителски сигнал &2

en: User's Bourne prompt sigil: %B
bg: Потребителски подканен знак на Bourne: %B

en: Username
bg: Потребителско име

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Vertical Anchor:
bg: Вертикално фиксиране:

en: View
bg: Изглед

en: Visual Bell
bg: Визуална сигнализация

en: Wallpaper flip:
bg: Обръщане на тапета:

en: Wallpaper scaling:
bg: Мащабиране на тапета:

en: Wallpaper transparency:
bg: Прозрачност на тапета:

en: Warnings
bg: Предупреждение

en: Warnings (*)
bg: Предупреждения (*)

en: Web Search
bg: Търсене в Интернет

en: When launching Konsole re-use existing process if possible
bg: При стартиране на Konsole преизползва съществуващ процес, ако е възможно

en: When needed
bg: Когато е необходимо

en: When positioning the mouse over a hexadecimal color it will be displayed in a frame next to the mouse pointer
bg: При позициониране на мишката върху шестнадесетичен цвят, той ще се покаже в рамка до показалеца на мишката

[ctx: When showing URL hints]
en: When &URL hints show
bg: &При показване на URL съвети

[ctx: When showing URL hints]
en: When URL hints show
bg: При показване на URL съвети

en: White on Black
bg: Бяло на черно

en: Window Title Set by Shell: %w
bg: Заглавието на прозореца да се задава от обвивката: %w

en: Window:
bg: Прозорец:

en: Word characters:
bg: Буквени символи:

en: Word mode
bg: Режим думи

en: You are about to delete %1, are you sure?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете %1?

en: You are about to delete the folder %1,
     with multiple SSH Configurations, are you sure?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете папка %1
    с множество SSH конфигурации?

en: You are about to delete the group %1,
     with multiple configurations, are you sure?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете група %1
    с множество конфигурации?

en: You can't delete an automatically added entry.
bg: Не можете да премахнете автоматично добавени елементи.

en: Your username
bg: Вашето потребителско име

en: ZModem Progress
bg: Индикатор на прогреса на качването

en: force LTR line direction
bg: принудително определяне на посоката отляво на дясно
