kirigami-addons - en to bg translation catalogue (109 entries)

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
bg: %1 ще осигури проверка на правописа и предложения за изброените тук езици, когато автоматичното откриване е активирано.

[ctx: @action:button]
en: Add Word
bg: Добавяне на дума

[ctx: @action:button]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: @action:button]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: @action:button]
en: Color
bg: Цвят

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в клипборда

[ctx: @action:button]
en: Delete word
bg: Изтриване на дума

[ctx: @action:button]
en: Go Back
bg: Назад

[ctx: @action:button]
en: Go Next
bg: Следващ

[ctx: @action:button]
en: Go Previous
bg: Предишен

[ctx: @action:button]
en: Jump to today
bg: Преминаване към днешна дата

[ctx: @action:button]
en: Keyboard Shortcuts
bg: Комбинация от клавиши

[ctx: @action:button]
en: Open Personal Dictionary
bg: Отворете личен речник

[ctx: @action:button]
en: Select
bg: Избиране

[ctx: @action:button]
en: Spell Checking
bg: Проверка на правописа

[ctx: @action:button]
en: Volume
bg: Сила на звука

[ctx: @action:intoolbar]
en: Go back
bg: Назад

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
bg: Скриване на надпис

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
bg: Показване на надпис

[ctx: @info]
en: Action '%1' in context '%2'
bg: Действие „%1“ в контекст „%2“

[ctx: @info]
en: Collection of libraries created by the KDE Community to extend Qt.
bg: Колекция от библиотеки, създадени от общността на KDE за разширяване на Qt

[ctx: @info]
en: Cross-platform application development framework.
bg: Софтуерна рамка за разработка на междуплатформени приложения

[ctx: @info]
en: System information copied to clipboard.
bg: Системната информация е копирана в клипборда

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
bg: Клавишната комбинация „%1“ вече е зададена за действието „%2“.
    Искате ли да я използвате и като глобален бърз клавиш.

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
bg: „%1“ клавишна комбинация е засенчена от следните глобални действия:

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination shadows following global actions:
bg: „%1“ клавишна комбинация засенчва следните глобални действия:

[ctx: @info]
en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
bg: Клавишът F12 е запазен за Прозорци, така че не може да се използва за глобална клавишна комбинация.
    Моля, изберете друг.

[ctx: @info]
en: Underlying platform.
bg: Основна платформа.

[ctx: @info:placeholder]
en: No results found
bg: Не са открити резултати

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
bg: Отмяна на записване на последователност от клавиши

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
bg: Изчистване на последователност от клавиши

[ctx: @label]
en: Alternative:
bg: Алтернатива:

[ctx: @label]
en: Shortcut:
bg: Клавишна комбинация:

[ctx: @label:checkbox]
en: Detect language automatically
bg: Автоматично разпознаване на езика

[ctx: @label:checkbox]
en: Do not show again
bg: Изключване на въпроса

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable automatic spell checking
bg: Активиране на автоматичната проверка на правописа

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore hyphenated words
bg: Игнориране на думите с тирета

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore uppercase words
bg: Игнориране на думите с главни букви

[ctx: @label:listbox]
en: Additional Spell Checking Languages
bg: Допълнителни езици за проверка на правописа

[ctx: @label:listbox]
en: Selected default language:
bg: Избран език по подразбиране:

[ctx: @label:textbox]
en: Filter…
bg: Филтър…

[ctx: @title]
en: Settings
bg: Настройки

[ctx: @title:dialog]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
bg: Конфликт със стандартна клавишна комбинация на приложението

[ctx: @title:dialog]
en: Error
bg: Грешка

[ctx: @title:dialog]
en: Information
bg: Информация

[ctx: @title:dialog]
en: Reserved Shortcut
bg: Запазен бърз клавиш

[ctx: @title:dialog]
en: Success
bg: Успех

[ctx: @title:dialog]
en: Warning
bg: Предупреждение

[ctx: @title:dialog This happen when a global shortcut is already defined with the same shortcut]
en: Global Shortcut Shadowing
bg: Засенчване на глобални клавишни комбинации

[ctx: @title:group]
en: Settings
bg: Настройки

[ctx: @title:window]
en: About %1
bg: Относно %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
bg: Относно KDE

[ctx: @title:window]
en: Settings
bg: Настройки

[ctx: @title:window]
en: Settings — %1
bg: Настройки — %1

[ctx: @title:window]
en: Shortcut: %1
bg: Клавишна комбинация: %1

[ctx: @title:window]
en: Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: @title:window]
en: Spell checking dictionary
bg: Речник за проверка на правописа

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
bg: Езици за проверка на правописа

en: About %1
bg: Относно %1

en: About KDE
bg: Относно KDE

[ctx: Accessible description]
en: Current color "%1"
bg: Текущият цвят „%1“

en: Authors
bg: Автори

en: Be Free!
bg: Бъдете свободни!

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
bg: Кликнете върху бутона, след което въведете клавишна комбинация, както бихте направили в програмата.
    Пример за Ctrl+A: задръжте клавиша Ctrl и натиснете A.

en: Close
bg: Затваряне

en: Copyright
bg: Авторско право

en: Credits
bg: Заслуги

[ctx: Date is not set]
en: Not set
bg: Не е указано

en: Day
bg: Ден

en: Default Language
bg: Език по подразбиране

en: Description
bg: Описание

en: Developer Documentation
bg: Документация за разработчици

[ctx: Displayed in place of the date if the selected day is today]
en: Today
bg: Днес

en: Donate
bg: Дарение

en: Download
bg: Изтегляне

en: Get Involved
bg: Включете се

en: Homepage
bg: Домашна страница

en: Hours
bg: Часове

en: Join us
bg: Присъедини се към нас

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
    
    KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.
bg: KDE е световна общност от софтуерни инженери, художници, писатели, преводачи и творци, които са отдадени на разработката на безплатен софтуер. KDE създава десктоп средата Plasma, както и стотици приложения и много софтуерни библиотеки, които ги поддържат.
    
    KDE е кооперативно предприятие: нито един субект не контролира неговата посока или продукти. Вместо това работим заедно, за да постигнем общата цел за изграждане на най-добрия безплатен софтуер в света. Всеки е добре дошъл да се присъедини и да допринесе за KDE, включително и вие.

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
    
    To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters.
    
    KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings.
    
    We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation.
    
    Thank you very much in advance for your support.
bg: Софтуерът KDE е и винаги ще бъде достъпен безплатно, но създаването му не е безплатно.
    
    За да подпомогне разработката, общността на KDE създаде KDE eV, организация с нестопанска цел, законно основана в Германия. KDE eV представлява общността на KDE по правни и финансови въпроси.
    
    KDE се възползва от много видове приноси, включително финансови. Ние използваме средствата, за да възстановим разходите на членове и други лица, които те правят, като допринасят за развитието на софтуера. Допълнителни средства се използват за правна подкрепа и организиране на конференции и срещи.
    
    Бихме искали да ви насърчим да подкрепите нашите усилия с финансово дарение.
    
    Много ви благодарим предварително за вашата подкрепа.

en: Libraries in use
bg: Използвани библиотеки

en: License | Licenses
bg[0]: Лиценз
bg[1]: Лицензи

en: Minutes
bg: Минути

en: Month
bg: Месец

en: Next image
bg: Следващо изображение

[ctx: No selected language]
en: None
bg: Няма

[ctx: No shortcut defined]
en: None
bg: Без

en: Open Command Bar
bg: Отваряне на командната лента

[ctx: Placeholder message]
en: Add a new word to your personal dictionary…
bg: Добавяне на нова дума към личния речник...

[ctx: Placeholder message]
en: No shortcuts found
bg: Не са намерени клавишни комбинации

en: Previous image
bg: Предишно изображение

en: Report a Bug
bg: Подаване на сигнал за грешка

en: Report a bug
bg: Сигнал за грешка

en: Report bugs
bg: Докладване на грешки

en: Rotate left
bg: Завъртане наляво

en: Rotate right
bg: Завъртане надясно

en: Save as
bg: Запазване като

en: Send an email to %1
bg: Изпращане на имейл до %1

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
    
    KDE has a bug tracking system. Use the button below to file a bug, or use the program's About page to report a bug specific to this application.
    
    If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
bg: Софтуерът винаги може да бъде подобрен и екипът на KDE е готов да го направи. Вие обаче - потребителят - трябва да ни кажете, когато нещо не работи според очакванията или може да се направи по-добре.
    
    KDE има система за проследяване на грешки. Използвайте бутона по-долу, за да подадете сигнал за грешка, или използвайте страницата Информация за програмата, за да съобщите за грешка, специфична за това приложение.
    
    Ако имате предложение за подобрение, можете да използвате системата за проследяване на грешки, за да регистрирате желанието си. Уверете се, че използвате степента на тежест, наречена "Списък с желания".

en: Support us
bg: Подкрепете ни

en: Translators
bg: Преводачи

en: Using %1 and built against %2
bg: Използва %1 и изградено спрямо %2

en: Visit %1's KDE Store page
bg: Посетете %1 на страницата на KDE магазин

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
bg: Въведени данни

en: Year
bg: Година

en: You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!
bg: Не е необходимо да сте разработчик на софтуер, за да сте член на екипа на KDE. Можете да се присъедините към езиковите екипи, които превеждат програмни интерфейси. Можете да предоставите графики, теми, звуци и подобрена документация. Ти решаваш!

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom out
bg: Намаляване
