kcmkio - en to bg translation catalogue (1337 entries)

en: 
    The server said: "%1"
bg: 
    Сървърът каза: "%1"

en:  (Points to %1)
bg:  (Сочи към %1)

en:  byte |  bytes
bg[0]:  байт
bg[1]:  байта

en:  day |  days
bg[0]:  ден
bg[1]:  дни

en:  days
bg:  дни

en:  second |  seconds
bg[0]:  секунда
bg[1]:  секунди

en: %1 (Error %2)
bg: %1 (Грешка %2)

en: %1 (hidden)
bg: %1 (скрит)

en: %1 Item | %1 Items
bg[0]: %1 обект
bg[1]: %1 обекта

en: %1 contacted. Waiting for reply...
bg: Установена е връзка с %1. Очакване на отговор...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
bg: "%1" е файл, но се очакваше да е директория.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
bg: "%1" е директория, но се очакваше да е файл.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
bg: %1: SSL се провали

en: %1 is required by the server, but is not available.
bg: Сървърът изиска %1, но той не е наличен.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
bg: %1 до %2

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
bg: Възникна неочаквана грешка (%1) при опит за %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
bg: Отказан достъп при изпълнение на операцията %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
bg: Невъзможно изпълнение на %1, защото сървърът отказва да приеме файла или директорията.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
bg: Невъзможно изпълнение на %1, защото ресурсът е заключен.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
bg: Възникна грешка при %1, %2. Обобщение на причините е дадено по-долу.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
bg: Възникна неочаквана грешка (%1) при опит за %2.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
bg[0]: <p>Получихте бисквитка от <br/><b>%2%3</b><br/>Искате ли да я приемете или да я откажете?</p>
bg[1]: <p>Получихте %1 бисквитка от<br/><b>%2%3</b><br/>Искате ли да я приемете или да я откажете?</p>

en: &Accept
bg: &Приемане

en: &Application
bg: Про&грама

en: &Browse...
bg: &Избор...

en: &Charset:
bg: &Кодировка:

en: &Copy Here
bg: Копиране тук

en: &Current Session only
bg: &Само за текущата сесия

en: &Description:
bg: Опис&ание:

en: &Details
bg: По&дробности

en: &Do not close when command exits
bg: &Без затваряне когато програмата завърши

en: &Enable Web search keywords
bg: &Активиране на ключови думи за уеб търсене

en: &Execute
bg: &Изпълняване

en: &File type:
bg: &Тип файл:

en: &Filter:
bg: &Филтър:

en: &Forever
bg: &Завинаги

en: &Keyword delimiter:
bg: &Разделител на ключови думи:

en: &Link Here
bg: &Създаване на връзка тук

en: &Location:
bg: &Местоположение:

en: &Management
bg: &Управление

en: &Move Here
bg: Преместване тук

en: &Name:
bg: Им&е:

en: &New...
bg: До&бавяне...

en: &No
bg: &Не

en: &Only show when using this application (%1)
bg: &Показване само при използване на тази програма (%1)

en: &Only these cookies
bg: &Само тези бисквитки

en: &Only this cookie
bg: &Само тази бисквитка

en: &Open
bg: &Отваряне

en: &Open folder with %1
bg: &Отваряне на папка с %1

en: &Open with %1
bg: Отваряне &с %1

en: &Paste Clipboard Contents
bg: &Поставяне съдържанието на системния буфер

en: &Paste File | &Paste %1 Files
bg[0]: &Поставяне на файл
bg[1]: &Поставяне на %1 файла

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
bg[0]: &Поставяне на адрес
bg[1]: &Поставяне на %1 адреса

en: &Permissions
bg: &Права

en: &Policy
bg: Пр&авила

en: &Reject
bg: &Отхвърляне

en: &Reload List
bg: Презаре&ждане на списъка

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
bg: &Запомняне на свързването на приложения за всички файлове от тип 
    "%1"

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
bg: &Запомняне на свързването на приложения за всички файлове от тип 
    "%1" (%2)

en: &Rename
bg: Преимен&уване

en: &Resume
bg: Про&дължение

en: &Server response:
bg: О&тговор от сървър:

en: &Shortcuts:
bg: &Клавишни комбинации:

en: &Show All Entries
bg: &Показване на всички обекти

en: &Skip
bg: Пр&опускане

en: &Supported file types:
bg: &Поддържани типове:

en: &Use preferred keywords only
bg: &Използване само на предпочитани ключови думи

en: &View Mode
bg: &Режим на преглед

en: &Work path:
bg: &Работна директория:

en: &Yes
bg: &Да

en: (%1, Link to %2)
bg: (Връзка към %1 (%2)

en: (Symbolic Link to %1)
bg: (Символна връзка към %1)

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
bg: (c) 1998-2000,2003 Разработчиците на KFM/Konqueror

en: *|All Files
bg: *|Всички файлове

en: *|All Folders
bg: *|Всички директории

en: 1 File | %1 Files
bg[0]: 1 файл
bg[1]: %1 файла

en: 1 Folder | %1 Folders
bg[0]: 1 папка
bg[1]: %1 папки

en: 1 day %2 | %1 days %2
bg[0]: %1 ден %2
bg[1]: %1 дни %2

en: 1 file | %1 files
bg[0]: 1 файл
bg[1]: %1 файла

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
bg[0]: 1 поддиректория
bg[1]: %1 поддиректории

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
bg: <b>%1</b> на <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
bg: <b>Подробности за заявката</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
bg: <b>Възможни причини</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
bg: <b>Възможни решения</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
bg: <b>Техническа причина</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
bg: <h1>Ръководство за управление на бисквитки</h1>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
bg: <h1>Bookie</h1><p>Бисквитките съдържат информация, която KDE приложения, използващи протокола HTTP (като Konqueror) съхранява на вашия компютър от отдалечения сървър. Това означава, че уеб сървърът може да съхранява информация за вас и вашите сърфиращи дейности на вашето устройство за по-късна употреба. Може да сметнете това за нарушаване на поверителността.</p><p>Въпреки това бисквитките са полезни в определени ситуации. Например, те често се използват от интернет магазините, така че можете да "приберете нещата в кошница за пазаруване". Някои сайтове изискват да имате браузър, който поддържа бисквитки.</p><p>Тъй като повечето хора искат компромис между поверителността и предимствата, които предлагат бисквитките, KDE ви предлага възможността за да персонализирате начина, по който обработва бисквитките. Може например да зададете политиката на KDE по подразбиране да ви пита всеки път, когато сървър иска запише бисквитка или просто отхвърлете или приемете всичко. Например, може да изберете да приемете всички бисквитки от вашия любим уебсайт за пазаруване. За това всичко, което трябва или да прегледате конкретния сайт и когато ви бъде представен диалоговия прозорец за бисквитки, щракнете върху <i>Този домейн</i> под "Прилагане за"и изберете "Приемане" или просто посочете името на сайта в <i>Раздел Правила за конкретни домейни </i> и го настройте да приема. Това ви позволява да получавате бисквитки от надеждни уеб сайтове, без да бъдете питани всеки път, когато KDE получава бисквитка.</p>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP KIO worker offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
bg: <h1>Бисквитки</h1><p>Бисквитките съдържат информация, която KDE приложенията използващи HTTP протокола (като Konqueror) , инициирани от отдалечения интернет сървър, съхраняват на вашия компютър. Това означава, че уеб сървърът може да съхранява информация за вас и вашите дейности за сърфиране на вашето устройство за по-късна употреба. Вие може да сметнете  това за нарушаване на поверителността.</p><p>Въпреки това бисквитките са полезни в определени ситуации. Например, те често се използват от Интернет магазини, така че можете да "приберете нещата в кошница за пазаруване". Някои сайтове изискват да имате браузър, който поддържа бисквитки.</p><p>Тъй като повечето хора искат компромис между поверителността и предимствата, които предлагат бисквитките, HTTP KIO Worker ви предлага възможността да персонализирате начина, по който се обработват бисквитките. По този начин може да зададете политика по подразбиране да бъдете запитвани всеки път за разрешение, когато сървър иска да постави бисквитка. За вашите любими уеб сайтове за пазаруване, на които имате доверие, може да  настроите правилото да ги приема по подразбиране, Когато посещавате тези  уебсайтове, няма бъдете запитвани всеки път при получаване на бисквитка.</p>

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Search Keywords</h2>Web Search Keywords are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
bg: <h1> Подобрено сърфиране </h1> В този модул можете да конфигурирате някои подобрени на функции на KDE за сърфиране. <h2> Ключови думи за уеб търсене </h2> Ключови думи за уеб търсене са бърз начин за използване на уеб търсачки. Например въведете "duckduckgo:frobozz "или " dd: frobozz "и вашият уеб браузър ще извърши търсене DuckDuckGo за "frobozz ". Още по-лесно: просто натиснете Alt+F2 (ако не сте променили тази клавишна комбинация) и я въведете в диалоговия прозорец.

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
bg: <h1>Настройки на мрежа</h1> От тук може да зададете поведението на програмите на KDE, когато използват Интернет или локалната мрежа.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
bg: <h1>Прокси сървър</h1><p>Прокси сървърът е компютър, намиращ се между вашата вътрешна мрежа (интранет) и Интернет. Прокси сървърът обикновено създава копия на страниците, които посещавате в кеш-паметта си и по този начин може да ускори достъпа ви до Интернет.</p><p>Ако не сте сигурни какво да изберете, се консултирайте със системния администратор на мрежата или направете справка в документацията на доставчика на Интернет, който ползвате.</p><p>Имайте предвид, че използването на прокси сървър не е задължително.</p>

en: <h1>Windows Shares</h1><p>Applications using the SMB KIO worker (like Konqueror) are able to access shared Microsoft Windows file systems, if properly configured.</p><p>You can specify here the credentials used to access the shared resources. Passwords will be stored locally, and scrambled so as to render them unreadable to the human eye. For security reasons, you may not want to do that, as entries with passwords are clearly indicated as such.</p>
bg: <h1>Споделения с Windows </h1><p>Приложения, използващи SMB KIO worker (като Konqueror) имат достъп до споделени файлови системи на Microsoft Windows, ако е правилно конфигуриран.</p><p>Тук можете да посочите идентификационните данни, използвани за достъп до споделените ресурси. Паролите ще се съхраняват локално и ще се разбъркват така, че да бъдат нечетливи. От съображения за сигурност вие може да не искате да правите това, тъй като записите с пароли са ясно посочени като такива.</p>

en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
bg: <html><head/><body> <p>Активиране или деактивиране на  ключовите думи за уеб търсене.</p><p>Ключовите думи за уеб търсене ви позволяват бърз достъп или търсене на информация намираща се онлайн или на вашия твърд диск.</p><p>KDE се предлага с много предварително дефинирани ключови думи. Една такава ключова дума може да се използва за търсене с Google (TM); за да го използвате, просто напишете ключовата дума 'gg', последвана от разделител и думата за търсене, напр. <span style = "font-weight: 600; "> gg:KDE </span>.</p> </body> </html>

en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p>Тук въведете разбираемо за човек име на прекия  път на уеб адреса.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
bg: <html><head/><body> <p>Избиране на ключова дума за уеб търсене по подразбиране.</p><p>Това позволява на приложенията автоматично да конвертират въведената дума или фраза като заявки за търсачките, когато въведеното не може да бъде филтрирано в подходящ URL адрес.</p><p>За да деактивирате тази функционалност, изберете <span style = "font-weight: 600;"> Без </span> от списъка.</p></body> </html>

en: <li>Additional information: %1</li>
bg: <li>Допълнителна информация: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
bg: <li>Дата и час: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
bg: <li>Протокол: %1</li>

en: <li>URL: %1</li>
bg: <li>Адрес: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
bg: <p>
    Автоматично приемане на временни бисквитки, предназначени да изтекат в края на текуща сесия. Такива бисквитки няма да се съхраняват в хардуера на вашия компютър устройство или устройство за съхранение. Вместо това те се изтриват, когато затворите всички приложения (например вашия браузър), които ги използват.</p><p><u>ЗАБЕЛЕЖКА</u> Избирането на тази опция отменя вашите настройки по подразбиране, както и специфичните за сайта правила за бисквитки на сесията.</p>

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
bg: <p>Контролните суми не съвпадат.</p> Това може да се дължи на грешно изтегляне. Опитайте отново да изтеглите файла. <br/> Ако проверката все още не успее, свържете се с източника на файла.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
bg: <p>Отбелязване на частично качените файлове по време на операция по качване на файлове.</p><p>Файловете, които са се още в процес на качване, ще имат разширение ".part". То ще бъде премахнато след пълното качване на файла.</p>

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
bg: <p>Маркира частично качени файлове чрез SMB, SFTP и други протоколи.</p><p>Когато тази опция е активирана, частично качените файлове ще имат ".part "разширение. Това разширение ще бъде премахнато, след като прехвърлянето е завършен.</p>

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
bg: <para> Кофата за отпадъци на KDE е конфигурирана да използва кошчето на <b>Finder</b>. <br> </параграф>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p>Включване поддръжката на бисквитки. Обикновено, поддръжката на бисквитки е необходима. Но също така може да я настроите така, че да отговаря най-добре на изискванията ви за неприкосновеност на личната информация.</p><p>
    Имайте предвид, че ако забраните бисквитките, някои уеб сайтове няма да работят, понеже изискват поддръжка на бисквитки.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
bg: <qt> 
    <p>Въведете списък с имена на хостове или ip адреси, разделени със запетая, които трябва да бъдат изключени от използването на горните настройки на прокси.</p> 
    <p>Ако искате да изключите всички хостове за даден домейн, просто въведете името на домейна, предшествано от точка. Например, за да изключите всички имена на хостове за<i> kde.org </i>, въведете <i> .kde.org </i>. Символи на заместващи символи като "*" или"?" не се поддържат и няма да имат ефект.</p> 
    <p>Освен това можете да въведете и IP адреси, напр. 127.0.0.1 и IP адреси с подмрежа, напр. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions.
    </qt>
bg: <qt> 
    Автоматично откриване и конфигуриране на настройките на прокси сървъра. <p>
    Автоматичното откриване се извършва с помощта на <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>. <p>
    <b>ЗАБЕЛЕЖКА:</b> Тази опция може да не работи правилно или изобщо да не работи в някои UNIX/Linux дистрибуции.
    </qt>

en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
bg: <qt> 
    Поставете отметка в това квадратче, ако искате горните настройки на прокси да се прилагат само за адреси, изброени в списъка <i> Изключения </i>. </qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
bg: <qt> 
    Определя как ще се обработват бисквитките, получени от отдалечена машина: 
    <ul> 
    <li> <b>Запитване</b> ще накара KDE да поиска вашето потвърждение всеки път, когато сървър иска да зададе бисквитка. </li> 
    <li> <b>Приемане</b> ще доведе до приемане на бисквитки, без да ви подканва. </li> 
    <li> <b>Приемане до края на сесията</b> ще доведе до приемане на бисквитки, но те изтичат в края на сесията. </li> 
    <li> <b>Отхвърляне</b> ще накара cookijar да откаже всички бисквитки, които получава.</li> 
    </ul> <p>
    <u>ЗАБЕЛЕЖКА:</u> Правилата за конкретни домейни, които могат да бъдат зададени по-долу, винаги имат предимство пред правилата по подразбиране.</p> 
    </qt>

en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
bg: <qt> 
    Въведете тук URI, който се използва за търсене в търсачката. <br/> Целият текст, който трябва да се търси, може да бъде посочен като \{@} или \{0}. <br/> 
    Препоръчва се \{@}, тъй като премахва всички променливи на заявката (име = стойност) от полученият низ, докато \{0} ще бъде заменен с немодифицирания низ за заявка. <br/> Можете да използвате \{1} ... \{n}, за да посочите определени думи от заявката и \{name} за указване на стойност, зададена от 'name = value' в потребителската заявка. <br/> Освен това е възможно да се посочат множество препратки (имена,числа и низове) наведнъж (\{name1, name2, ..., "string "}). <br/> Първата съответстваща стойност (отляво) ще се използва като заместваща стойност за полученият URI. <br/> Низ в кавички може да се използва като стойност по подразбиране, ако нищо не съвпада отляво на референтния списък.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
bg: <qt>Въведете име на променливата на средата, която се използва за съхранение на сайтове, за които не се използва прокси сървър. Примерно: <tt>NO_PROXY</tt>. <p>Може да използвате бутона <tt>"Автоматично откриване"</tt>, ако искате системата да се опита да разпознае променливата.</qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
bg: <qt>
    Име на сайт (домейн), за който се използва правилото. Примерно, <b>www.kde.org</b> или <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
bg: <qt> 
    Въведете името на променливата на средата, напр. <b>FTP_PROXY</b>, съхранява адреса на FTP прокси сървъра. <p>
    Като алтернатива можете да кликнете върху бутона <b>"Автоматично откриване "</b>, за да опитате автоматично откриване на тази променлива.</p> 
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
bg: <qt> 
    Въведете името на променливата на средата, напр. <b>HTTPS_PROXY</b>, съхранява адреса на HTTPS прокси сървъра. <p>
    Като алтернатива можете да кликнете върху бутона <b>"Автоматично откриване "</b>, за да опитате автоматично откриване на тази променлива.</p> 
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
bg: <qt> 
    Въведете името на променливата на средата, напр. <b>HTTP_PROXY</b>, съхранява адреса на HTTP прокси сървъра. <p>
    Като алтернатива можете да кликнете върху бутона <b>"Автоматично откриване "</b>, за да опитате автоматично откриване на тази променлива.</p> 
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
bg: <qt> 
    Въведете името на променливата на средата, напр. <b>SOCKS_PROXY</b>, съхранява адреса на прокси сървъра SOCKS. <p>
    Като алтернатива можете да кликнете върху бутона <b>"Автоматично откриване "</b>, за да опитате автоматично откриване на тази променлива.</p> 
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
bg: <qt>
    Списък на сайтовете (домейните), които имат зададени правила за обработка на бисквитки. Зададените тук правила имат по-голяма сила от правилата по подразбиране.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
bg: <qt>
    Често на сайтовете има реклами или броячи на посещенията. Много често тези елементи от сайта не идват от сървъра на който се намира сайта, а от друг. Най-често това е мрежа за размяна на обяви, специализирани броячи на посетителите и пр. Тези елементи също могат да изпращат бисквитки. Тези бисквитки могат да бъдат използвани за изследвани на навиците и поведението ви в Интернет. Включете тази отметка, ако искате всички бисквитки, които не са от сайта, който разглеждате в момента, да бъдат отхвърляни автоматично. Примерно, ако разглеждате сайта <b>dir.bg</b>, всички бисквитки, които не са от генерирани от dir.bg, ще бъдат отхвърляни автоматично.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
bg: <qt> 
    Изберете желаната политика: 
    <ul> 
    <li> <b>Приемане</b> - Позволява на този сайт да задава бисквитки </li> 
    <li> <b>Приемане до края на сесията</b> - Позволява на този сайт да задава бисквитки, но те изтичат в края на сесията. </li> 
    <li> <b>Отхвърляне</b> - Откажете всички бисквитки, изпратени от този сайт </li> 
    <li> <b>Запитване</b> - Запитване при получаване на бисквитки от този сайт </li> 
    </ul> 
    </qt>

en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
bg: <qt> 
    Изберете търсачката, която да използвате за полета за въвеждане, които осигуряват автоматично услуги за търсене, когато въвеждате нормални думи и фрази вместо URL.За да деактивирате тази функция, изберете <b>Без</b> от списъка. 
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
bg: <qt>
    Настройки на прокси сървър.
    <p>
    Прокси сървърът е компютър, намиращ се между вашата вътрешна мрежа (интранет) и Интернет. Прокси сървърът обикновено създава копия на страниците, които посещавате в кеш-паметта си и по този начин може да ускори достъпа ви до Интернет.
    <p>
    Ако не сте сигурни какво да изберете, се консултирайте със системния администратор на мрежата или направете справка в документацията на доставчика на Интернет, който ползвате.
    <p>
    Имайте предвид, че използването на прокси сървър не е задължително.
    </qt>

en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
bg: <qt> 
    Въведените тук преки пътища могат да се използват като псевдо-URI схема в KDE. Например, пряк път <b>av</b> може да се използва както  <b>av</b>: <b>моето търсене</b> 
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
bg: <qt>
    За да добавите ново правило просто натиснете бутона <b>Добавяне...</b> и въведете информацията. Ако искате да промените, натиснете бутона <b>Редактиране...</b> и изберете ново правило. Бутона <b>Изтриване</b> премахва текущото правило и поставя правилото по подразбиране за този домейн. <b>Изтриване на всички</b> премахва правилата за всички домейни.
    </qt>

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
bg: <qt> <b>%1</b> няма домашна папка. </qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
bg: <qt><p>Изберете един или няколко файлови типа, които програмата може да обслужва. Този списък е организиран по типове на файлове (<u>mimetypes</u>).</p> 
    <p>Multipurpose Internet Mail Extension (MIME) означава многоцелеви разширения за електронна поща. Това е стандарт за определяне типа на данните въз основа на разширенията на файловете. Например разширението "jpg", което се намира в края на името на файла след точката, означава, че това е специфичен вид изображение. Въз основа на тази информация системата решава коя програма да се използва за отварянето на този файл. Разбира се преди това тази информация трябва да е налична в системата. Т.е. трябва да е въведено коя програма какви типове от файлове може да обслужва.</p> <p>Ако искате да асоциирате програмата с файлови типове, които не са в списъка, използвайте бутона "Добавяне". За изтриване на добавени типове използвайте бутона "Изтриване".</p></qt>

en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
bg: <qt> <p>Използвайте прокси настройките, дефинирани в системата.</p> 
    <p>Някои платформи предлагат информация за конфигурацията на прокси за цялата система и избирането на тази опция ви позволява да използвате тези настройки.</p> 
    <p>На платформи на Mac</p> 
    <p>На платформи на Windows</p> 
    <p>На платформите Unix и Linux такива системни настройки на прокси обикновено са дефинирани чрез променливи на средата. Следните променливи на средата се откриват и използват, когато присъстват: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>,<b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p> 
    </qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
bg: <qt>Вече има правило за <b>%1</b>. Искате ли да бъде презаписано?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
bg: <qt>Автоматично откриване променливите на средата.</qt>

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
bg: <qt> Щракнете върху този бутон, за да влезете в родителската папка. <br /> <br /> Например,ако текущото местоположение е файл:/home/konqi, кликването върху този бутон трябва да ви заведе до file:/home. </qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
bg: <qt> Въведете променливата на средата, напр. <b>NO_PROXY</b>, използван за съхранение на адреси на сайтове, за които не трябва да се използват горните настройки на прокси сървъра.<p>Освен това можете да кликнете върху бутона <b>"Автоматично откриване "</b>, за да опитате автоматично да откриете тази променлива.</p></qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
bg: <qt> Въведете името на променливата на средата, напр. <b>SOCKS_PROXY</b>,използвано за съхраняване на адреса на прокси сървъра SOCKS. <p>Освен това можете да кликнете върху бутона <b>"Автоматично откриване "</b>, за да опитате автоматично откриване на тази променлива.</p></qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
bg: <qt>Изберете програмата. Ако програмата не е в списъка, въведете нейното име или натиснете бутона за избор.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
bg: <qt>Изберете програмата, която ще се използва за отваряне на файлове от тип <b>%1</b>. Ако програмата не е в списъка, въведете нейното име или натиснете бутона за избор.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
bg: <qt>Изберете програмата за отваряне на <b>%1</b>. Ако не не е в списъка, въведете нейното име или натиснете бутона за избор.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
bg[0]: <qt> Изберете програмата, която искате да използвате, за да отворите файла. </qt>
bg[1]: <qt> Изберете програмата, която искате да използвате, за да отворите %1 файла. </qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
bg: <qt> Изберете програмата, която искате да използвате, за да отворите файла <br/> %1 </qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
bg: <qt>Включете тази настройка, ако искате записът да се показва само в тази програма (%1).<br /><br />В противен случай ще бъде наличен за всички програми.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
bg: <qt> Файлът на шаблона <b>%1</b> не съществува. </qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
bg: <qt> Няма потребител, наречен <b>%1</b>. </qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
bg: <qt>Натиснете този бутон, за да запомните текущата директория или да изберете вече запомнена. Ще се появи меню от което може да добавяте, редактирате, изтривате или избирате отметки.<br /><br />Тези отметки са специфични за файловия мениджър, но с тях се работи по стандартния начин за работа с отметки.</qt>

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
bg: <qt> Това е селекторът за тип файл. Използва се за избор на формата, в който файлът ще бъде запазен. </qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
bg: <qt>Списък от филтри за файловете. Ще се покажат само тези файлове, чиито имена са във филтъра.<p>Можете да изберете някой от фиксираните филтри от падащото меню или да зададете нов директно в полето.</p><p>Символи като "*" и "?" са позволени.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
bg: <qt>Това е иконата, която ще се появи в панела за бърз достъп.<br /><br />Натиснете бутона, ако искате да я смените.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
bg: <qt>Това е асоциираното със записа местоположение. Може да бъде използван всеки валиден адрес, например:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<b />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable.<br /><br />Ако натиснете бутона до текстовото поле, ще се появи списък от който може да изберете адрес.</qt>

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
bg: <qt> Това е менюто с предпочитания за файловия диалогов прозорец. Различни опции могат да бъдат достъпни от това меню, включително: <ul> <li> как се сортират файловете в списъка </li> <li> видове изглед, включително икони и списък </li> <li> показване на скрити файлове </li> <li> панел Места </li> <li> визуализации на файлове </li> <li> разделяне на папки от файлове </li> </ul> </qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
bg: <qt> Това е текстът, който ще се появи в панела Места. <br /> <br />етикетът трябва да се състои от една или две думи, които ще ви помогнат да запомните, за какво се отнася този запис. Ако не въведете етикет, той ще бъде получен от URL адреса на местоположението. </qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
bg: <qt>Изпълнението на посочената команда беше неуспешно. Файлът или директорията <b>%1</b> не съществува.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
bg: <qt>Докато пишете в това поле, можете да получавате различни видове помощ от програмата. Тази полезна функция може да бъде настроена според вашите предпочитания - от контекстното меню (щракнете с десния бутон на мишката) и изберете операцията <b>Автоматично завършване</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Rename
bg: &Преименуване

[ctx: @action:button]
en: Add...
bg: Добавяне...

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
bg: Изчисляване...

[ctx: @action:button]
en: Change…
bg: Промяна…

[ctx: @action:button]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
bg: Изтриване за постоянно

[ctx: @action:button]
en: Edit...
bg: Редактиране...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
bg: Изпразване на кошчето

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
bg: Разглеждане в %1

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
bg: Създаване…

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
bg: Повторен опит

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
bg: Подробности

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
bg: &Редактиране…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
bg: &Изваждане

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
bg: &Скриване

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
bg: &Освобождаване

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
bg: &Безопасно премахване

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
bg: &Демонтиране

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
bg: Добавяне на запис…

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
bg: Изпразване на кошчето

[ctx: @action:inmenu]
en: More
bg: Повече

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
bg: Монтиране

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
bg: Поставяне на съдържанието на клипборда...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
bg: Поставяне на един файл

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
bg: Поставяне на една папка

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
bg[0]: Поставяне на един елемент
bg[1]: Поставяне на %1 елемента

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
bg: Освобождаване...

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
bg: Безопасно премахване…

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
bg: Демонтиране…

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
bg: &Друго приложение...

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
bg: # ще бъдат заменени с възходящи числа, започващи с:

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
bg: <filename>%1</filename> не изглежда да е изпълнима програма.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
bg: <filename>%1</filename> не е намерен; моля въведете валиден път до изпълнима програма.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
bg: Вече съществува директория с име <filename> %1 </filename>.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
bg: Вече съществува файл с име <filename> %1 </filename>.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
bg: <filename> %1 </filename> не може да се прехвърли

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
bg: <filename> %1 </filename> не може да прехвърли, защото е твърде голям. Целевата файлова система поддържа само файлове до 4GiB

[ctx: @info]
en: Could not change owner and group for
    %1
bg: Неуспешна смяна на собственик ун група за
    %1

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
bg: Свойствата не могат да се запазят поради липса на достатъчни права за запис:<nl/><filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
bg[0]: Наистина ли искате да преместите този %1 елемент в кошчето?
bg[1]: Наистина ли искате да преместите тези %1 елементи в кошчето?

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
bg: Наистина ли искате да преместите този елемент в кошчето?<nl/><filename> %1 </filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете за постоянно този %1 елемент?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Действието не може да бъде отменено.</emphasis>
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете за постоянно тези %1 елемента?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Действието не може да бъде отменено.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
bg: Наистина ли искате да изтриете за постоянно този елемент?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'> Това действие не може да бъде отменено.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете за постоянно този елемент?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Действието не може да бъде отменено.</emphasis>
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете за постоянно тези %1 елемента?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Действието не може да бъде отменено.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
bg: Наистина ли искате да изтриете за постоянно този елемент?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'> Това действие не може да бъде отменено.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
bg: Искате ли да изтриете за постоянно всички елементи от кошчето? <nl/><nl/><emphasis strong='true'> Това действие не може да бъде отменено.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Go back
bg: Назад

[ctx: @info]
en: Go forward
bg: Напред

[ctx: @info]
en: Moving this %1 item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Moving these %1 items to Trash failed as they are too large. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
bg[0]: Преместването на този елемент в кошчето е неуспешно, защото е твърде голям. Да се изтрие ли за постоянно?<nl/><emphasis strong='true'>Това действие не може да бъде отменено..</emphasis>
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете за постоянно тези %1 елемента?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Действието не може да бъде отменено.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
bg: Преместването на този елемент в кошчето е неуспешно. Да се изтрие ли за постоянно?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Това действие не може да бъде отменено.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
bg: Не всички приложения ще използват тази прокси настройка. По-специално <application> Firefox </application> и <application> Chromium </application> или всичко, произлязло от тях, или използващо <application> Qtwebengine </application>&nbsp; - което включва <application> Konqueror </application> Използване на <application> WebEnginepart </application>, <application> Akregator </application> и <application> Falkon </application>&nbsp; - няма да използват тези настройки. Някои приложения могат да позволят на прокси сървъра да бъде конфигуриран в техните собствени настройки.

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
bg: Не можа да се намери командата  <command>%1</command>.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
bg: Файлът <filename> %1 </filename> не може да бъде прехвърлен, тъй като целевата файлова система не поддържа толкова големи файлове

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
bg: Името <filename> %1 </filename> не може да се използва, защото е запазено за използване от операционната система.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
bg: Името <filename> %1 </filename> започва с точка, така че ще бъде скрито по подразбиране.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
bg: Името <filename> %1 </filename> започва с интервал, което ще доведе до показване преди другите елементи при сортиране по азбучен ред и до други потенциални отклонения.

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
bg: <p>Предстои да влезете в сайта "%1" с потребителското име "%2", но уебсайтът не изисква удостоверяване. Това може да е опит за измама.</p><p>"%1" ли е сайтът, който искате да посетите?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
bg: Неизвестен

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
bg: (неизвестно)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
bg: (неизвестно)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
bg: Неизвестен размер

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
bg: Отметнете това квадратче, за да изберете подчертаната ключова дума за уеб търсене като предпочитана. <nl/> Предпочитаните ключови думи за уеб търсене се използват на места, където само някои от избираните ключови думи могат да се показват едновременно.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
bg: Изчислената контролна сума и очакваната контролна сума се различават.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
bg: Изчислената контролна сума и очакваната контролна сума съвпадат.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
bg: Даденият вход не е валидна контролна сума MD5, SHA1 или SHA256.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
bg: <para>Поставете отметка в това квадратче, за да разрешите <emphasis strong='true'>автоматично изтриване</emphasis> на файлове, които са по-стари от посочената стойност. Оставете това поле деактивирано, за да<emphasis strong='true'>не</emphasis>се изтрият автоматично някои елементи след определен период от време</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
bg: <para> Поставяне отметка в това квадратче, за да ограничите кошчето до максималното количество дисково пространство, посочено по-долу. В противен случай ще бъде неограничено. </para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
bg: <para> Изпразването на кошчето на KDE ще премахне само елементите от кошчето на KDE, докато <br> изпразването на кошчето през Finder ще изтрие всичко. </para> <para> Кошчето на KDE ще се покажат в папка, наречена KDE.кошче. </para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web search keywords feature. Web search keywords allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
bg: <para> В този модул можете да конфигурирате функцията за ключови думи за уеб търсене. Ключовите думи за уеб търсене ви позволяват бързо да търсите думи в Интернет. Например за търсене на информация за KDE проекта с помощта на Google, просто пишете <emphasis> gg: KDE </emphasis> или<emphasis>google:KDE</emphasis>.</para> <para> Ако изберете търсачка по подразбиране, тогава можете да търсите нормални думи или фрази, като просто ги въведете в интерфейса на приложения, които имат вградена поддръжка за такава функция, например Konqueror. </para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
bg: <para> Задайте броя дни, през които файловете могат да останат в кошчето. Всички файлове по-стари от това ще бъдат автоматично изтрити. </para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
bg: <para> Това е изчисленото максимално количество дисково пространство, което ще бъде разрешено за кошчето. </para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
bg: <para> Това е максималният процент от дисковото пространство, който ще бъде използван за кошчето. </para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
bg: <para> Когато се достигне ограничението за размера, той ще предпочете да изтрие типа на файлове, които сте посочили първо. Ако това е настроено да ви предупреждава, то ще го направи вместо автоматично да изтрива файлове. </para>

[ctx: @item]
en: Devices
bg: Устройства

[ctx: @item]
en: Places
bg: Места

[ctx: @item]
en: Remote
bg: Отдалечени

[ctx: @item]
en: Removable Devices
bg: Сменяеми устройства

[ctx: @item]
en: Search For
bg: Търсене за

[ctx: @item]
en: Tags
bg: Етикети

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
bg: Скорошни

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
bg: Без

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
bg: По подразбиране

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
bg: Устройства

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
bg: Скриване на секция

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
bg: Скриване на секция '%1'

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
bg: Размер на икона

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
bg: Отваряне на "%1" в нов раздел

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
bg: Отваряне на "%1" в нов прозорец

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
bg: Отваряне в нов раздел

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
bg: Отваряне в нов прозорец

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
bg: Други

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
bg: Автоматично преоразмеряване

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
bg: Експозиция:

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
bg: Неопределено

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
bg: Сървъри, скриптове на страници

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
bg: Сигурни сървъри, скриптове

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
bg: Сървъри

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
bg: Само сигурни сървъри

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
bg: Край на сесията

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
bg: Ако бъде отменено, автоматично изтриване на частично качени файлове, по-малки от:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
bg[0]: Преименуване на %1 избран елемент на:
bg[1]: Преименуване на %1 избрани елементи на:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
bg: Преименуване на елемента <filename> %1 </filename> на:

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
bg: Изключване на въпроса

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
bg: Изключване на предупреждението

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
bg: Изключване на въпроса

[ctx: @title job]
en: Copying
bg: Копиране

[ctx: @title job]
en: Creating directory
bg: Създаване на директория

[ctx: @title job]
en: Deleting
bg: Изтриване

[ctx: @title job]
en: Examining
bg: Разглеждане

[ctx: @title job]
en: Mounting
bg: Монтиране

[ctx: @title job]
en: Moving
bg: Преместване

[ctx: @title job]
en: Renaming
bg: Преименуване

[ctx: @title job]
en: Transferring
bg: Прехвърляне

[ctx: @title job]
en: Unmounting
bg: Демонтиране

[ctx: @title:column]
en: Date
bg: Дата

[ctx: @title:column]
en: Group
bg: Група

[ctx: @title:column]
en: Keywords
bg: Ключови думи

[ctx: @title:column]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:column]
en: Owner
bg: Собственик

[ctx: @title:column]
en: Permissions
bg: Права

[ctx: @title:column]
en: Preferred
bg: Предпочитан

[ctx: @title:column]
en: Size
bg: Размер

[ctx: @title:column]
en: Type
bg: Тип

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
en: Terminal
bg: Терминал

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
en: Startup
bg: Начално стартиране

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
bg: Собственик

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
bg: &Действия

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
bg: &Отваряне на папка с

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
bg: &Отваряне на папка с...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
bg: Отваряне &с

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
bg: Отваряне &с...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
bg: Копиране тук

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
bg: Копиране в

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
bg: Домашна папка

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
bg: Преместване тук

[ctx: @title:menu]
en: Move To
bg: Преместване в

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
bg: Root папка

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
bg: Преглед...

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
bg: Контролна сума

[ctx: @title:tab]
en: Share
bg: Споделяне

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
bg: О&бщи

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
bg: Промяна на политиката за бисквитки

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
bg: Потвърдете достъпа до уебсайт

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
bg: Дублирана политика

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
bg: Нова политика за бисквитките

[ctx: @title:window]
en: New Folder
bg: Нова директория

[ctx: @title:window]
en: Places
bg: Места

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
bg: Преименуване на елемент

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
bg: Преименуване на елементи

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
bg: Актуализацията е неуспешна

en: A file named %1 already exists.
bg: Вече има файл с име %1.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
bg: Файл или папка не могат да бъдат пуснати върху себе си

en: A file or folder named %1 already exists.
bg: Вече има файл или директория с името "%1".

en: A folder cannot be moved into itself
bg: Папката не може да бъде преместена в себе си

en: A folder named %1 already exists.
bg: Вече има директория с име "%1".

en: A more recent item named '%1' already exists.
bg: Вече съществува по-скорошен елемент с име "%1".

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
bg: Възможно е заявката да бъде блокирана от защитната стена (firewall) на мрежата ви или тази на сървъра.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
bg: Може би се появи грешка в протокола, поради което сървъра затвори връзката.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
bg: Възможно е да има грешка или несъвместимост в протоколите.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
bg: Ресурсът не може да бъде създаден, докато не се създадат междинните директории.

en: A similar file named '%1' already exists.
bg: Вече има подобен файл с име "%1".

en: A&dvanced Permissions
bg: &Разширени права

en: Above File Name
bg: Над името на файла

en: Accep&t all cookies
bg: Приема&не на всички бисквитки

en: Accept
bg: Приемане

en: Accept &until end of session
bg: Приемане до края на сесията

en: Accept For Session
bg: Приемане за сесия

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
bg: Приемане на бисквитки до края на текущата сесия

en: Accept for this &session
bg: Приемане за тази &сесия

en: Accept until end of session
bg: Приемане до края на сесията

en: Access Denied
bg: Отказан достъп

en: Access Permissions
bg: Права за достъп

en: Access denied
bg: Отказан достъп

en: Access denied to %1.
bg: Отказан достъп до %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
bg: Отказан достъп.
    Записът в %1 беше неуспешен.

en: Access to restricted port in POST denied.
bg: Достъпът до ограничения порт в заявката POST е отказан.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
bg: Достъпът до ресурса <strong>%1</strong> е отказан.

en: Accessed:
bg: Последен достъп:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа достъп до файлове.

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
bg: Действие: %1 
    Източник: %2 
     %3

en: Ad&vanced Options
bg: Допъ&лнителни настройки

en: Add File Type for %1
bg: Добавяне на файлов тип за %1

en: Add Places Entry
bg: Добавяне на запис за места

en: Add a new Web search keyword
bg: Добавяне на нова ключова дума за уеб търсене

en: Add...
bg: Добавяне...

en: Advanced Options for %1
bg: Допълнителни настройки за %1

en: Advanced Permissions
bg: Допълнителни настройки

en: All &cookies
bg: Всички &бисквитки

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All Supported Files
bg: Всички поддържани файлове

en: All cookies from this do&main
bg: Всички от &този сървър

en: Allow Expansion in Details View
bg: Разрешаване на разширяване в подробен изглед

en: Already Exists as Folder
bg: Вече съществува като директория

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
bg: Въпреки че бе установена връзка със сървъра <strong>%1</strong>, тя беше затворена неочаквано по време на комуникацията.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
bg: Въпреки че е осъществен контакт със сървъра, отговор не е получен в рамките на времето, определено за заявката, както следва:<ul> <li> Време за изчакване за установяване на връзка: %1 секунди </li> <li> Време за изчакване за получаване на отговор: %2 секунди </li> <li> Време за изчакване за достъп до прокси сървъри: %3 секунди </li> </ul> Моля, обърнете внимание, че можете да промените тези настройки в KDE Системни настройки, като изберете Настройки на Мрежа ->Предпочитания за връзка.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
bg: Може би е хардуерна грешка, макар че е малко вероятно.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
bg: Въпреки че сте дали верни данни за идентификация, възможно е използваният от сървъра методът за идентификация да не се поддържа от програмата, поддържаща протокола %1.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
bg: Опитът за промяна правата за достъп на въпросния ресурс <strong>%1</strong> беше неуспешен.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
bg: Опитът за промяна правата за достъп на въпросния ресурс <strong>%1</strong> беше неуспешен.

en: An attempt to create the requested folder failed.
bg: Опитът за създаване на заявената директория беше неуспешен.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
bg: Опитът за изтриване на въпросния ресурс <strong>%1</strong> беше неуспешен.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
bg: Неуспешен опит за определяне на състоянието на ресурс <strong>%1</strong> - име, тип, размер и др.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
bg: Опитът за влизане в системата (с цел извършване на заявената операция) беше неуспешен.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
bg: Опитът за изтриване на заявената директория <strong>%1</strong> беше неуспешен.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
bg: Опитът за преименуване на въпросния ресурс <strong>%1</strong> беше неуспешен.

en: An error occurred while accessing '%1'
bg: Възникна грешка при опит за достъп до "%1".

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
bg: Възникна грешка при достъп до %1. Отговор: %2

en: An older item named '%1' already exists.
bg: Вече има файл с име "%1".

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
bg: Грешката за неизвестен хост показва, че сървър с името <strong>%1</strong> не може да бъде намерен в Интернет.

en: Appl&y to All
bg: Прилагане към всички

en: Apply Choice To
bg: Прилагане на избора за

en: Apply changes to all subfolders and their contents
bg: Прилагане на промените за поддиректориите и файловете

en: Arguments:
bg: Аргументи:

en: Ascending
bg: Възходящо

en: Ask
bg: Потвърждение

en: Ask &for confirmation
bg: Потвър&ждение преди приемане

en: At least %1
bg: Поне %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
bg: Избрана е поне една папка и един файл. Избраните файлове ще бъдат игнорира и избраната папка ще бъде в списъка

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
bg: Опит за постигане на същия резултат по друг начин.

en: Authentication Dialog
bg: Диалог за удостоверяване

en: Authentication Failed.
bg: Идентификацията се провали.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
bg: Неуспешна идентификация. Методът %1 не се поддържа

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
bg: Невъзможно идентифициране, %1 не поддържа идентификация

en: Authorization failed.
bg: Достъпът отказан.

en: Auto D&etect
bg: Автоматично откриване

en: Automaticall&y accept session cookies
bg: Авто&матично приемане на бисквитки за сесия

en: Automatically select filename e&xtension
bg: &Автоматичен избор на разширение на файл

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
bg: &Автоматичен избор на разширение на файла (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
bg: Свободни са %1 от общо %2 (използвани %3%)

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
bg: Обратните наклонени черти не могат да се използват в имената на файлове и папки.

en: Blocked request.
bg: Блокирана заявка.

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: C&ancel
bg: О&тказ

en: C&onnect
bg: Вр&ъзка

en: C&ontinue
bg: Продъл&жение

en: C&ontinue Loading
bg: &Продължение на зареждането

en: Calculate
bg: Изчисление

en: Calculating...
bg: Изчисляване...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
bg: Изчисление... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can Only View
bg: Само за преглед

en: Can Only View Content
bg: Може да се преглежда само съдържание

en: Can Only View/Read Content
bg: Може само да се преглежда/чете съдържание

en: Can View & Modify
bg: Може да преглежда и променя

en: Can View & Modify Content
bg: Преглед и промяна на съдържанието

en: Can View/Read & Modify/Write
bg: Преглед и промяна, четене и запис

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
bg: Не може да се създаде сокет за стартиране на KIO Worker за протокол '%1'.

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
bg: Не мога да намеря изпълним 'kioslave5' при '%1'

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
bg: Липсва KIO worker за протокола "%1".

en: Canada
bg: Канада

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
bg: Протоколът %1 не може да бъде инициализиран

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
bg: Процесът не може да стартира, изискван от протокола %1

en: Cannot Open Resource For Reading
bg: Ресурсът не може да бъде отворен за четене

en: Cannot Open Resource For Writing
bg: Ресурсът не може да бъде отворен за запис

en: Cannot Read From Resource
bg: Четенето от ресурса беше неуспешно

en: Cannot Save Cookies
bg: Бисквитките не могат да бъдат запазени

en: Cannot Write to Resource
bg: Невъзможен запис в ресурса

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
bg: Копирането на файла от %1 в %2 беше неуспешно. (грешка: %3)

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
bg: Не може да се създаде символна връзка %1.
    Целевата файлова система не поддържа символни връзки.

en: Cannot open file
bg: Файлът не може да бъде изваден

en: Certificate chain:
bg: Сертификатна верига:

en: Chan&ge...
bg: &Редактиране...

en: Change Attribute
bg: Промяна на атрибута

en: Change File Owner
bg: Промяна на собственика на файла

en: Change File Permissions
bg: Промяна на разрешенията за файлове

en: Change Timestamp
bg: Промяна на клеймото за време

en: Change...
bg: Промяна...

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа променянето атрибутите на файловете.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа променянето атрибутите на файловете.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
bg: Проверете дали друг потребител или програма не използват устройството и опитайте отново.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
bg: Проверете дали устройството е готово, дали има носител в него, дали е включено и опитайте отново.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
bg: Включете тази отметка ако програмата, която искате да изпълните, работи в текстов режим.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
bg: Включете тази отметка ако програмата, която работи в текстов режим, иска да върне информация при завършване. Ако емулаторът е отворен ще имате достъп до тези данни.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
bg: Включете тази отметка, ако искате да получите информация за изпълнението на програмата. Обратната връзка може да се прояви под форма "зает курсор" или в лентата със задачите.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
bg: Включете тази отметка, ако искате да изпълните програмата като различен потребител. Всеки процес има потребителски номер, който определя правата за достъп. В този случай се изисква паролата на потребителя.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
bg: Проверете дали друга програма или потребител не използват файла и дали не заключен.

en: Check your access permissions on this resource.
bg: Проверете правата си за достъп до този ресурс.

en: Check your network connection status.
bg: Проверете мрежовата си връзка.

en: Checksums match.
bg: Контролните суми съвпадат.

en: Choose Application
bg: Избор на програма

en: Choose Application for %1
bg: Изберете програма за %1

en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
bg: Изберете разделител, за да маркирате ключовата дума за уеб търсене.

en: Choose a different filename for the destination file.
bg: Изберете друго име за новия файл.

en: Choose an &icon:
bg: Избор на и&кона:

en: Choose an alternate filename for the new file.
bg: Изберете друго име за новия файл.

en: Choose an alternate name for the new folder.
bg: Изберете друго име за новата директория.

en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
bg: Изберете разделителя, който да разграничава ключовата дума от фразата или думата за търсене.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
bg: Изберете името на програма, с която да отворите избраните файлове.

en: City:
bg: Град:

en: Class
bg: Клас

en: Cleanup:
bg: Почистване:

en: Click for Location Navigation
bg: Щракнете за навигация

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
bg: Избор на програма за изпълнение.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
bg: Щракнете тук, за да промените начина, по който ще работи това приложение, да стартирате обратна връзка, да зададете D-bus опции или да го стартирате като различен потребител.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
bg: Избор на файлови типове, които се поддържат от програмата.

en: Click this button to create a new folder.
bg: Натиснете този бутон, за да създадете нова директория.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
bg: Натиснете този бутон, за да отидете една стъпка назад в историята на разглеждането.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
bg: Натиснете този бутон, за да отидете една стъпка напред в историята на разглеждането.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
bg: Натиснете този бутон, за да презаредите текущата директория.

en: Click to Edit Location
bg: Щракнете за да редактирате местоположението

en: Click to copy the checksum to the clipboard.
bg: Щракнете, за да копирате контролната сума в клипборда.

en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
bg: Щракнете, за да поставите контролната сума от клипборда в полето за въвеждане.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа затваряне на връзка.

en: Co&ntinue
bg: Про&дължение

[ctx: Colon as keyword delimiter]
en: Colon
bg: Точка и запетая

en: Comm&ent:
bg: Ком&ентар:

en: Command to execute
bg: Команда за изпълнение

en: Common name:
bg: Име:

en: Communication with the local password server failed
bg: Комуникацията с локалния сървър за пароли е неуспешна

en: Compact View
bg: Компактен изглед

en: Configure &Policy...
bg: Конфигуриране на политика...

en: Configure Web Shortcuts...
bg: Настройки на уеб-препратки...

en: Configure enhanced browsing features
bg: Конфигуриране на подобрени функции за сърфиране

en: Connect to the Internet directly.
bg: Директна връзка с Интернет.

en: Connected to host %1
bg: Установена е връзка с хоста %1

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
bg: Връзката със сървъра бе затворена неочаквано

en: Connection to Server Refused
bg: Връзката със сървъра е отхвърлена

en: Connection to host %1 is broken.
bg: Връзката с хоста %1 е нарушена.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
bg: Обърнете се към администратора на сървъра за допълнителна помощ.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
bg: Обърнете се към администратора на сървъра за съвет.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
bg: Обърнете се към системния администратор за допълнителна помощ.

en: Content:
bg: Съдържание:

en: Cookie Alert
bg: Получаване на бисквитка

en: Cookie Details
bg: Подробности

en: Cookie Name
bg: Име на бисквитка

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy Files
bg: Копиране на файлове

en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
bg: Копирайте и поставете контролна сума в полето по-долу. <br/> Обикновено е контролна сума предоставено от уебсайта, от който сте изтеглили този файл.

en: Copying files within %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа копиране на файлове.

en: Could Not Accept Network Connection
bg: Приемането на мрежовата връзка беше неуспешно

en: Could Not Alter Permissions of Resource
bg: Правата за достъп не могат да бъдат променени

en: Could Not Bind
bg: Свързването беше неуспешно

en: Could Not Cancel Listing
bg: Прекъсването на слушането беше неуспешно

en: Could Not Change Ownership of Resource
bg: Правата за достъп не могат да бъдат променени

en: Could Not Create Folder
bg: Създаването на директорията беше неуспешно

en: Could Not Create Link
bg: Създаването на връзка беше неуспешно

en: Could Not Create Network Connection
bg: Създаването на мрежова връзка беше неуспешно

en: Could Not Create Socket
bg: Създаването на сокет беше неуспешно

en: Could Not Create Symbolic Link
bg: Създаването на символна връзка беше неуспешно

en: Could Not Delete Original File
bg: Оригиналният файл не беше изтрит

en: Could Not Delete Resource
bg: Ресурсът не може да бъде изтрит

en: Could Not Delete Temporary File
bg: Временният файл не беше изтрит

en: Could Not Determine Resource Status
bg: Състоянието на ресурса не може да бъде определено

en: Could Not Listen
bg: Слушането беше неуспешно

en: Could Not Listen for Network Connections
bg: Слушането за мрежови връзки беше неуспешно

en: Could Not Login: %1
bg: Неуспешно влизане: %1

en: Could Not Mount Device
bg: Устройството не може да бъде монтирано

en: Could Not Remove Folder
bg: Директорията не беше изтрита

en: Could Not Rename Original File
bg: Преименуването на оригиналния файл беше неуспешно

en: Could Not Rename Resource
bg: Ресурсът не може да бъде преименуван

en: Could Not Rename Temporary File
bg: Преименуването на временния файл беше неуспешно

en: Could Not Resume File Transfer
bg: Прехвърлянето на файла не беше продължено

en: Could Not Stat Resource
bg: Ресурсът не може да бъде формулиран

en: Could Not Unmount Device
bg: Устройството не може да бъде демонтирано

en: Could not accept %1.
bg: Приемане на %1 беше неуспешно.

en: Could not access %1.
bg: Неуспешен достъп до %1.

en: Could not bind %1.
bg: Свързването с %1 беше неуспешно.

en: Could not change ownership for %1.
bg: Смяната на правата за достъп до %1 беше неуспешна.

en: Could not change permissions for
    %1
bg: Неуспешна смяна на правата за достъп
    %1

en: Could not change permissions for %1.
bg: Смяната на правата за достъп до %1 беше неуспешна.

en: Could not communicate with password server
bg: Неуспешна комуникация със сървъра за пароли

en: Could not connect to host %1.
bg: Невъзможна връзка с хоста %1.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
bg: Не може да създаде "%1".
    Целевата файлова система (%2) забранява следните символи в имената на файловете: %3
    Избирането на Замяна ще замени всички невалидни знаци (в името на файла на местоназначението) с долна черта "_".

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
bg: Не може да създаде "%1".
    Целевата файлова система (%2) забранява следните символи в имената на папките: %3
    Избирането на Замяна ще замени всички невалидни знаци (в името на папката на местоназначението) с долна черта "_".

en: Could not create directory %1
bg: Не може да се създаде директория %1

en: Could not create socket for accessing %1.
bg: Сокетът за достъп до %1 не може да бъде създаден.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
bg: Създаването на символна връзка %1 беше неуспешно.
    Моля, проверете правата си за достъп.

en: Could not delete file %1.
bg: Изтриването на файла %1 беше неуспешно.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
bg: Изтриването на оригиналния файл %1 беше неуспешно.
    Моля, проверете правата си за достъп.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
bg: Изтриването на непълния файл %1 беше неуспешно.
    Моля, проверете правата си за достъп.

en: Could not download the proxy configuration script
bg: Конфигурационният скрипт на проксито не може да бъде изтеглен

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
bg: Конфигурационният скрипт на проксито не може да бъде изтеглен:
    %1

en: Could not enter folder %1.
bg: Директорията "%1" не може да бъде отворена.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
bg: Неуспешно извличане на име на изпълним файл от "%1", моля, въведете валидно име.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
bg: Неуспешно намиране на "FindProxyForURL" или "FindProxyForURLEx"

en: Could not find a usable proxy configuration script
bg: Не може да бъде намерен използваем конфигурационен скрипт на проксито

en: Could not find any application or handler for %1
bg: Неуспешно намиране на приложение или манипулатор за %1

en: Could not find filename %1 in %2.
bg: Неуспешно намиране на име на файл %1 в %2.

en: Could not find program "mount"
bg: Програмата "mount" не може да бъде намерена

en: Could not find program "umount"
bg: Програмата "umount" не може да бъде намерена

en: Could not find the program '%1'
bg: Програмата "%1" не може да бъде намерена

en: Could not get group id for given group name %1
bg: ИД за група "%1" не може да бъде получен

en: Could not get user id for given user name %1
bg: ИД за потребител "%1" не може да бъде получен

en: Could not listen %1.
bg: Слушането на %1 беше неуспешно.

en: Could not login to %1.
bg: Влизането в %1 беше неуспешно.

en: Could not make folder %1.
bg: Създаването на директория %1 беше неуспешно.

en: Could not modify the ownership of file %1
bg: Неуспешно променяне на собствеността на файл %1

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
bg: Неуспешно променяне на собствеността на файл<filename>%1</filename>. Вие имате недостатъчни права на достъп до файла за извършване на промяната.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
bg: Грешка при монтиране на устройство:
    %1

en: Could not read %1.
bg: Четене на %1 беше неуспешно.

en: Could not read file %1.
bg: Файлът %1 не може да бъде прочетен.

en: Could not remove %1, check permissions
bg: Не може да се премахне %1, проверете разрешенията

en: Could not remove folder %1.
bg: Изтриването на директорията %1 беше неуспешно.

en: Could not rename file %1.
bg: Преименуване на файла %1 беше неуспешно.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
bg: Преименуването на оригиналния файл %1 беше неуспешно.
    Моля, проверете правата си за достъп.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
bg: Преименуването на непълния файл %1 беше неуспешно.
    Моля, проверете правата си за достъп.

en: Could not resume file %1.
bg: Продължението на файла %1 беше неуспешно.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
bg: Свойствата не можаха да бъдат запазени. Поддържат се само записи в локални файлови системи.

en: Could not start process %1.
bg: Процесът %1 не може да бъде стартиран.

en: Could not terminate listing %1.
bg: Прекратяване на слушането %1 беше неуспешно.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
bg: Грешка при демонтиране на устройство:
    %1

en: Could not write to %1.
bg: Записът в %1 беше неуспешен.

en: Could not write to file %1.
bg: Записът във файл %1 беше неуспешен.

en: Country:
bg: Държава:

en: Create Directory
bg: Създаване на директория

en: Create Folder
bg: Създаване на папка

en: Create New
bg: Създаване на

en: Create Symlink
bg: Създаване на символна връзка

en: Create link to URL
bg: Създаване на връзка към URL

en: Create new folder in %1:
bg: Създаване на нова папка в %1:

en: Created:
bg: Дата на създаване:

en: Creating directory
bg: Създаване на директория

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
bg: Протоколът "%1" не поддържа създаване на директории.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа създаване на символна връзка.

en: Current connection is not secured with SSL.
bg: Текущата връзка не е шифрована със SSL.

en: Current connection is secured with SSL.
bg: Текущата връзка е шифрована със SSL.

en: Cyclic Link Detected
bg: Циклична символна връзка

en: Cyclic Link Detected During Copy
bg: Циклична символна връзка при копиране

en: D&elete
bg: Из&триване

en: D-Bus Communication Error
bg: Комуникационна грешка с D-Bus

en: Data format:
bg: Формат на данните:

en: Date: %1
bg: Дата: %1

en: De&lete
bg: Из&триване

en: Default Policy
bg: Правила по подразбиране

en: Default Web &search keyword:
bg: Ключова дума по подразбиране за уеб търсене:

en: Default for new files in this folder
bg: По подразбиране за новите файлове в директорията

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
bg: *|Всички файлове

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
bg: Нова папка

en: Default password:
bg: Парола по подразбиране:

en: Default user name:
bg: Потребител по подразбиране:

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete A&ll
bg: Изтриване на вси&чки

en: Delete Biggest Files From Trash
bg: Изтриване на най-големите файлове от кошчето

en: Delete Files
bg: Изтриване на файлове

en: Delete Oldest Files From Trash
bg: Изтриване на най-старите файлове от кошчето

en: Delete Permanently
bg: Изтриване за постоянно

en: Delete files older than
bg: Изтриване на файлове, по-стари от

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
bg: Изтрийте една от символните връзки, за да прекъснете затворения цикъл и опитайте отново.

en: Delete the current file and try again.
bg: Изтрийте текущия файл и опитайте отново.

en: Delete the current folder and try again.
bg: Изтрийте текущата директория и опитайте отново.

en: Delete the highlighted Web search keyword
bg: Изтриване на маркираната ключова дума за уеб търсене

en: Deleting
bg: Изтриване

en: Deleting files from %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа изтриване на файлове.

en: Descending
bg: По низходящ ред

en: Description
bg: Описание

en: Destination
bg: Назначение

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
bg: Целевите файлове, които са с по-ранна дата на промяна, ще бъдат заменени от изходните файлове, в противен случай се пропускат.

en: Detailed Tree View
bg: Подробен преглед

en: Detailed View
bg: Подробен преглед

en: Details
bg: Подробности

en: Details View
bg: Подробен изглед

en: Details:
bg: Подробности:

en: Detect proxy configuration automatically
bg: Автоматично откриване на прокси конфигурацията

en: Device
bg: Устройство

en: Differences
bg: Разлики

en: Directory
bg: Директория

en: Directory Permissions: %1
bg: Разрешения за директория: %1

en: Disable Passive FTP
bg: Изключване на пасивните връзки

en: Discrete GPU
bg: Дискретен GPU

en: Disk Full
bg: Дискът е пълен

en: Display SSL &Information
bg: Показване на &информация за протокола SSL

en: Do Not Delete
bg: Да не се изтрива

en: Do Not Know
bg: Не знам

en: Do Not Upload
bg: Да не се качва

en: Do not ask again
bg: Изключване на въпроса

en: Do not close when command exits
bg: Не затваряй, когато командата излезе

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
bg: Не копирай и не премествай този файл, вместо това премини към следващия елемент

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
bg: Не копирай и не премествай тази папка, вместо това премини към следващия елемент

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
bg[0]: Наистина ли искате да преместите този елемент в кошчето?
bg[1]: Наистина ли искате да преместите тези %1 елемента в кошчето?

en: Do you want to retry?
bg: Искате ли да опитате отново?

en: Domain
bg: Сайт

en: Domain:
bg: Домейн:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
bg: Убедете се, че сте въвели правилно адреса и опитайте отново.

en: Double-check your proxy settings and try again.
bg: Проверете настройките на проксито и опитайте отново.

en: Drop the item into a different file or folder.
bg: Пуснете елемента в друг файл или папка.

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit ACL Entry
bg: Редактиране на ACL

en: Edit Places Entry
bg: Редактиране на местоположение

en: Edit mode
bg: Режим на редактиране

en: Effective
bg: Действително

en: Empty the contents of the trash
bg: Изпразване на съдържанието на кошчето

en: Enable coo&kies
bg: Пр&иемане на бисквитки

en: Enable launch feedback
bg: Активиране на обратната връзка за стартиране

en: Enable passive &mode (PASV)
bg: &Включване на пасивен режим (PASV)

en: Enable this flag to allow entering the folder.
bg: Влизане в директорията.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
bg: Изпълнение на файла като програма или скрипт.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
bg: Включете тази отметка, ако искате само собственика на директорията да може да преименува и изтрива файлове в нея. Останалите потребители ще могат да добавят файлове, което изисква права за промяна на съдържанието.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
bg: Включете тази отметка, ако искате файла да бъде изпълним. Това има смисъл само за програми и скриптове, и позволява съответния файл да бъде третиран като програма и да бъде стартиран.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
bg: Включване на пасивен режим на работа на FTP. Това е необходимо, ако ползвате протокола FTP зад защитна стена (firewall).

en: Encoding:
bg: Кодова таблица:

en: Encryption:
bg: Шифроване:

en: End of session
bg: Край на сесията

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
bg: Проверете дали директорията съществува и е празна, и опитайте отново.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
bg: Проверете дали има такъв ресурс и опитайте отново.

en: Enter descriptive label here
bg: Въведете описателен етикет тук

[ctx: Enter folder]
en: Enter
bg: Влизане

en: Enter the address for the proxy configuration script.
bg: Въведете адреса на конфигурационния файл за прокси сървъра.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
bg: Адрес на прокси сървър за FTP.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
bg: Адрес на прокси сървър за HTTP.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
bg: Адрес на прокси сървър за HTTPS.

en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
bg: Въведете адреса на прокси сървъра SOCKS.

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
bg: Въведете името на хоста или домейна, напр. .kde.org, , за които да се прилага тази политика.

en: Enter the human-readable name of the search provider here.
bg: Тук въведете разбираемо за човек име на търсачка.

en: Enter the port number of the FTP proxy server.
bg: Въведете номера на порта на FTP прокси сървъра.

en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
bg: Въведете номера на порта на HTTP прокси сървъра.

en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
bg: Въведете номера на порта на HTTPS прокси сървъра.

en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
bg: Въведете номера на порта на прокси сървъра SOCKS.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
bg: Въведете името на потребителя, с чиито права ще се изпълнява програмата.

en: Enter the user name you want to run the application as.
bg: Въведете името на потребителя, с чиито права ще се изпълнява програмата.

en: Entry Type
bg: Тип на записа

en: Environment Variables:
bg: Променливи на средата:

en: Error saving image to %1
bg: Грешка при запазване на изображението в %1

en: Error. Out of memory.
    %1
bg: Няма достатъчно свободна памет.
    %1

en: Exceptions:
bg: Изключения:

en: Exec
bg: Изпълнение

en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
bg: Очаквана контролна сума (MD5, SHA1, SHA256 или SHA512)...

en: Expires:
bg: Валидност:

en: Explore in Filelight
bg: Разглеждане във Filelight

en: FIXME: Document this
bg: Недокументирана грешка

en: FTP Options
bg: Настройки на FTP

en: FTP Proxy:
bg: FTP прокси:

en: Failed to open %1
bg: Неуспешно отваряне на %1

en: Failed to open the file.
bg: Неуспешно отваряне на файла.

en: File
bg: Файл

en: File Already Exists
bg: Вече има такъв файл

en: File Changed
bg: Файлът е променен

en: File Expected
bg: Очакваше се файл

en: File System:
bg: Файлова система:

en: File is too large to be trashed.
bg: Файлът е твърде голям, за да бъде прехвърлен в кошчето.

en: File not found: %1
bg: Файлът не е намерен: %1

en: File or Folder Does Not Exist
bg: Файлът или директорията не съществува

en: File or Folder dropped onto itself
bg: Файл или папка е завлечена върху себе си

en: Filename for clipboard content:
bg: Файл за съдържанието на системния буфер:

en: Filename for dropped contents:
bg: Име на файл за изпуснато съдържание:

en: Files and folders selected
bg: Маркирани файлове и директории

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
bg: Файлове и папки ще бъдат копирани в съществуващата директория, заедно със съществуващо съдържание. 
    Ще бъдете подканени отново в случай на конфликт със съществуващ файл в директорията.

en: Folder Already Exists
bg: Вече има такава директория

en: Folder Expected
bg: Очакваше се директория

en: Folder Listing Unavailable
bg: Недостъпен списък с директории

en: Folder moved into itself
bg: Папката се премести в себе си

en: Folders First
bg: Първо папки

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
bg: След командата може да има няколко параметъра, които ще бъдат заменени със съответните стойности при стартиране на програмата:
    %f - име на файл
    %F - списък от файлове
    %u - адрес
    %U - списък от адреси
    %d - директорията на файла за отваряне
    %D - списък от директории
    %i - икона
    %m - малка икона
    %c - коментар

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
bg: От съображения за сигурност в този контекст не е разрешено стартирането на изпълними файлове.

en: Found a cyclic link in %1.
bg: Циклична връзка в %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
bg: Намерена е циклична връзка при копиране на %1.

en: Fraud Department
bg: Департамент по измамите

en: Free Space:
bg: Свободно пространство:

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
bg: Освободете достатъчно място на диска като: 1) изтриете временните файлове или файловете, които не ви трябват; 2) архивирайте някои файлове на диск; 3) купете си нов диск. :-)

en: From: %1, To: %2
bg: От: %1, До: %2

en: Full Trash:
bg: Пълно кошче:

en: Get more Apps from Discover
bg: Изтегляне на още приложения от Discover

en: Global Options
bg: Глобални опции

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
bg: Получихте невалиден отговор при извикване на %1 -> %2

en: Gro&up:
bg: &Група:

en: Group
bg: Група

en: Group:
bg: Група:

en: Group:
bg: Група:

en: HTTP Proxy:
bg: HTTP прокси:

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
bg: Помощна програма за обработка на кошчето на KDE 
    Забележка: за да премествате файлове в кошчето, не използвайте ktrash, а "kioclient move 'url' trash:/"

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
bg[0]: Времето за изчакване на отговор на заявка. При лоша връзка може да увеличите стойностите за изчакване. Максималната стойност е 1 сек.
bg[1]: Времето за изчакване на отговор на заявка. При лоша връзка може да увеличите стойностите за изчакване. Максималната стойност е %1 сек.

en: Hidden Files Last
bg: Скритите файлове накрая

en: Home Folder
bg: Домашна директория

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
bg: Огромен (%1x%1)

en: IP address:
bg: IP адрес:

en: Icon Position
bg: Позиция на иконата

en: Icon file too big, download aborted
bg: Файлът на иконата е твърде голям, изтеглянето е прекратено

en: Icon size: %1 pixels
bg: Големина на иконата: %1 пиксела

en: Icons View
bg: Изглед на икони

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
bg: Ако флагът е вдигнат за директория, само собственикът и ще може да изтрива и/или преименува файлове вътре. В противен случай всеки имащ права за запис ще може да извършва тези операции.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
bg: Ако този файл е програма или скрипт и е маркиран като изпълним, то той ще се изпълнява с правата на групата.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
bg: Ако е включено и този файл е изпълним, той ще се изпълнява с правата на собственика.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
bg: Ако е включено, всички новосъздадени файлове в директорията ще бъдат в тази група.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
bg: Ако е включено, собственикът на директорията ще бъде собственик на всички новосъздадени файлове.

en: If you do not trust this program, click Cancel
bg: Ако нямате доверие на тази програма, щракнете върху Отказ

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
bg: Изпратете съобщението за грешка на автора на софтуера.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
bg: Изтриване на файлови типове, които не се поддържат от програмата.

en: Improperly Formatted URL
bg: Невалиден формат на адрес

en: Information
bg: Информация

en: Information Lookup Failure
bg: Търсенето на информацията се провали

en: Insert query placeholder
bg: Вмъкване на заместител на заявка

en: Internal Error
bg: Вътрешна грешка

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
bg: Вътрешна грешка 
    Моля, изпратете пълен доклад за грешка на https: //bugs.kde.org 
    %1

en: Internal Error in Server
bg: Вътрешна грешка в сървъра

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
bg: Вътрешна грешка в copyOrMove, никога не трябва да се случва

en: Internal error in server
    %1
bg: Вътрешна грешка в сървъра
    %1

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
bg: Вътрешна грешка: не можа да подкани потребителя кое приложение да стартира

en: Invalid URL: %1
bg: Невалиден URL: %1

en: Invalid checksum.
bg: Невалидна контролна сума.

en: Invalid combination of protocols.
bg: Невалидна комбинация от протоколи.

en: Is &executable
bg: &Изпълним файл (програма)

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
bg[0]: 1 обект
bg[1]: %1 обекта

en: KDE SSL Information
bg: Показване на информация за протокола SSL

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
bg: KDE може да комуникира по протокол в рамките на друг протокол. Зададеният протокол е само за подобни ситуации, но текущата не изисква това. Това се случва рядко и най-вероятно е грешка в програмата.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
bg: KDE може да комуникира по протокол в рамките на друг протокол. Зададеният протокол е само за подобни ситуации, но текущата не изисква това. Това се случва рядко и най-вероятно е грешка в програмата.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
bg: Всички етикети

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
bg: Работен плот

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
bg: Документи

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
bg: Изтегляния

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
bg: Домашна папка

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
bg: Променени днес

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
bg: Променени вчера

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
bg: Музика

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
bg: Мрежа

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
bg: Изображения

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
bg: Скорошни файлове

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
bg: Скорошни местоположения

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
bg: Кошче

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
bg: Видео

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
bg: KIO Exec - Отваря отдалечени файлове, преглежда модификации, запитва за качване

en: Keep It
bg: Запазване

en: Known Applications
bg: Познати програми

en: L&abel:
bg: &Етикет:

en: Lakeridge Meadows
bg: Лейкъридж медоус (Lakeridge Meadows)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
bg: Голям (%1x%1)

en: Launching %1
bg: Стартиране на %1

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
bg: Стартиране на %1

en: Limit to
bg: Ограничаване до

en: Link
bg: Връзка

en: Link to Device
bg: Връзка към устройство

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
bg: Протоколът "%1" не поддържа показване на съдържанието на директории.

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Login OK
bg: Влязохте успешно

en: Looking up correct file
bg: Търси се правилния файл

en: Looking up section
bg: Търси се секция

en: MD5 digest:
bg: Дайджест на MD5:

en: Malformed URL
    %1
bg: Невалиден адрес
    %1

en: Malformed URL %1
bg: Неправилно оформен URL %1

en: Malformed URL %1.
bg: Невалиден адрес %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
bg: Ръчно установяване на настройките за прокси сървър.

en: Mark &partially uploaded files
bg: Частично &маркиране при качване на файлове

en: Mark partially uploaded files
bg: Частично маркиране при качване на файлове

en: Mask
bg: Маска

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
bg: Среден (%1x%1)

en: Menu
bg: Меню

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
bg: Изпратено е следното съобщение:
    Потребител=%1, парола=[*****]
    
    Получен е следния отговор:
    %2

en: Mimetype
bg: Програмни типове (MIME)

en: Modified:
bg: Последна промяна:

en: Modify Web Shortcut
bg: Променяне на уеб пряк път

en: Modify the highlighted Web search keyword
bg: Промяна на маркираната ключова дума за уеб търсене

en: More than one file provided
bg: Зададен е повече от един файл

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
bg: Избрани са повече от една папка и този диалогов прозорец не приема папки, така че не е възможно да решите, коя да въведете. Моля изберете само една папка, за да я покажете.

en: More than one folder provided
bg: Зададена е повече от една папка

en: Mount
bg: Монтиране

en: Mounted From:
bg: Монтиран от:

en: Mounted On:
bg: Монтиран на:

en: Mountpoint
bg: Точка на монтиране

en: Move Items
bg: Преместване на елементи

en: Move the item into a different folder.
bg: Преместване на елемента в друга папка.

en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Moving
bg: Преместване

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа многократно получаване.

en: Name
bg: Име

en: Name for new link:
bg: Име на новата връзка:

en: Name:
bg: Име:

en: Named group
bg: Назована група

en: Named user
bg: Посочен потребител

en: Navigate
bg: Навигация

en: Network
bg: Мрежа

en: New Filename: %1
bg: Ново име на файл: %1

en: New Folder...
bg: Нова директория...

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
bg: Нов собственик: UID = %1, GID = %2

en: New Permissions: %1
bg: Нови разрешения: %1

en: New Web Shortcut
bg: Нов уеб пряк път

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
bg: &Подробности >>

en: Next to File Name
bg: До името на файла

en: No Access
bg: Няма достъп

en: No Content
bg: Няма съдържание

en: No Exec field in %1
bg: Няма Exec поле в %1

en: No Proxy
bg: Без прокси

en: No associated application
bg: Няма свързано приложение

en: No favicon found for %1
bg: Не е намерен значка за %1

en: No host specified.
bg: Не е посочен хост.

en: No hostname specified.
bg: Няма избран хост.

en: No mail client found
bg: Не е намерен пощенски клиент

en: No media in device for %1
bg: Няма носител в устройството %1

en: No preferred search providers were found.
bg: Не са намерени предпочитани търсачки.

en: No registered file type
bg: Няма регистриран тип файл

en: No search providers were found.
bg: Не бяха намерени търсачки.

en: No terminal emulator found
bg: Не е намерен терминален емулатор

en: Nothing to Delete
bg: Няма нищо за изтриване

en: Nothing to Trash
bg: Няма нищо за преместване в кошчето

en: O&thers:
bg: &Други:

en: O&wner:
bg: &Собственик:

en: One or more files on this device are open within an application.
bg: Един или повече файлове на това устройство са отворени в дадено приложение.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
bg[0]: Един или повече файлове на това устройство се отворени в приложение <application> "%2"</application>.
bg[1]: Един или повече файлове на това устройство се отворени в следните приложения:<application> "%2"</application>.

en: Only acce&pt cookies from originating server
bg: Приемане на бисквитки &само от сайта, който разглеждате в момента

en: Only executables on local file systems are supported.
bg: Може да стартирате само локални програми и файлове.

en: Only folders can be added to the Places panel.
bg: Само папки могат да се добавят в панел Места.

en: Only own&er can rename and delete folder content
bg: Про&мяна на съдържанието само от собственика

en: Only the owner can change permissions.
bg: Само собственикът може да променя правата за достъп.

en: Open
bg: Отваряне

en: Open &with %1
bg: От&варяне с %1

en: Open Containing Folder
bg: Отваряне на съдържащата папка

en: Open Directory
bg: Отваряне на директория

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Open With
bg: Отваряне с

en: Open With:
bg: Отваряне с:

en: Open file dialog
bg: Диалог за отваряне на файл

en: Opening connection to host %1
bg: Установяване на връзка с хоста %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа отваряне на връзка.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
bg: Протоколът "%1" не поддържа създаване на директории.

en: Options
bg: Опции

en: Organization:
bg: Организация:

en: Organizational unit:
bg: Департамент:

en: Others
bg: Други

en: Otherwise, the request would have succeeded.
bg: Иначе заявката можеше да е успешна.

en: Out of Memory
bg: Недостатъчно свободна памет

en: Overwrite File?
bg: Презапис?

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
bg: &Презаписване на по-стари файлове

en: Owner
bg: Собственик

en: Owner (Default)
bg: Собственик (по подразбиране)

en: Ownership
bg: Собственост

en: Owning Group
bg: Група

en: Parent Folder
bg: Родителска директория

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
bg[0]: на %1 битов ключ
bg[1]: на %1 битови ключа

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
bg[0]: използвайки %1 бит
bg[1]: използвайки %1 бита

en: Paste
bg: Поставяне

en: Path:
bg: Път:

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
bg: Неуспешно добавяне на панел Места: %1

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
bg: Моля, подайте грешка на адрес <a href="https://bugs.kde.org/"> https://bugs.kde.org/</a> да информира екипа на KDE за неподдържания метод за удостоверяване.

en: Points to:
bg: Връзка към:

en: Policy
bg: Правило

en: Policy:
bg: Политика:

en: Port:
bg: Порт:

en: Preparing document
bg: Подготовка на документ

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
bg: Ескалацията на привилегиите не е необходима, защото 
     "%1" е собственост на текущия потребител. 
    Моля, опитайте отново след промяна на разрешенията.

en: Pro&xy connect:
bg: В&ръзка с прокси:

en: Program:
bg: Програма:

en: Properties
bg: Информация

en: Properties for %1
bg: Информация за %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
bg[0]: Информация за 1 обект
bg[1]: Информация за %1 обекта

en: Protocol %1 does not support action %2.
bg: Протоколът %1 не поддържа операцията %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
bg: Протоколът %1 не е файлова система

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
bg: Протоколът %1 не е протокол за филтър

en: Protocol is a Filter Protocol
bg: Заявеният протокол е протокол за филтър

en: Proxy Authentication Failed.
bg: Проксито отхвърли идентификацията.

en: Proxy:
bg: Прокси:

en: Quebec
bg: Квебек

en: Re&ject all cookies
bg: От&хвърляне на всички бисквитки

en: Read
bg: Четене

en: Receiving corrupt data.
bg: Получаване на повредени данни.

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
bg: Преформатирайте целевото устройство, за да използвате файлова система, която поддържа този размер файлове.

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Reject
bg: Отхвърляне

en: Reload
bg: Презареждане

en: Remote Files Not Accepted
bg: Отдалечени файлове не се приемат

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
bg: Отдалечен URL %1 
    не се допуска с превключвател --tempfiles

en: Remote files not accepted
bg: Отдалечени файлове не се приемат

en: Remove
bg: Изтриване

en: Remove Directory
bg: Премахване на директория

en: Remove File
bg: Премахване на файл

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename:
bg: Преименуване:

en: Renaming
bg: Преименуване

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа преименуване и преместване на файлове.

en: Replace
bg: Замяна

en: Replace All
bg: Замяна на всички

en: Request Aborted
bg: Заявката е прекъсната

en: Request Aborted By User
bg: Заявката е прекъсната от потребителя

en: Restore a trashed file to its original location
bg: Възстановяване на изтрития файл в първоначалното му местоположение

en: Retrieving %1 from %2...
bg: Извличане на %1 от %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа получаване на данни.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа получаване на информация за типа MIME.

en: Retry
bg: Повторен опит

en: Retry Authentication
bg: Повторен опит за удостоверяване

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
bg: Опитайте отново и проверете данните за идентификация.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
bg: Стартирайте заявката отначало.

en: Retry the request.
bg: Нов опит за изпълнение на заявката.

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
bg: За промяна на атрибутите на файла се изискват права на root. Искате ли да продължите?

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
bg: За да завършите преименуването, са необходими root права. Искате ли да продължите?

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
bg: За да завършите операцията за копиране, са необходими root права. Искате ли да продължите?

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
bg: За да завършите операцията за изтриване, са необходими root права. Въпреки това,това може да повреди вашата система. Искате ли да продължите?

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
bg: За да завършите операцията по преместване, са необходими root права. Искате ли да продължите?

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
bg: За да завършите прехвърлянето на данни, са необходими root права. Искате ли да продължите?

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
bg: За създаването на символна връзка се изискват root права. Искате ли да продължите?

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
bg: За създаването на тази папка са необходими root права. Искате ли да продължите?

en: Run as a different user
bg: Стартиране като друг потребител

en: Run in &terminal
bg: &Изпълнение в терминала

en: Run in terminal
bg: Изпълняване в терминал

en: Run using dedicated graphics card
bg: Изпълняване с дискретна графична карта

en: SHA1 digest:
bg: Дайджест на SHA1:

en: SOCKS Proxy:
bg: SOCKS прокси:

en: SSL Proxy:
bg: SSL прокси:

en: SSL version:
bg: Версия на SSL:

en: Save As
bg: Запис като

en: Saving to cache
bg: Запазване в кеша

en: Search
bg: Търсене

en: Search F&ilters
bg: Търсене на филтри

en: Search for '%1' with
bg: Търсене за "%1" с

en: Search for web search keywords
bg: Търсене на ключови думи за уеб търсене

en: Search interactively for domains
bg: Търсене за домейни

en: Search interactively for domains and hosts
bg: Търсене за домейни и хостове

en: Search...
bg: Търсене...

en: Secure:
bg: Шифроване:

en: Security Information
bg: Защитена информация

en: See or modify the cookie information
bg: Вижте или променете информацията за бисквитките

en: Select one or more file types to add:
bg: Изберете един или няколко типа за добавяне:

en: Select the character set that will be used to encode your search query
bg: Изберете набора от символи, който ще се използва за кодиране на вашата заявка за търсене

en: Select the character set that will be used to encode your search query.
bg: Изберете набора от символи, който ще се използва за кодиране на вашата заявка за търсене.

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
bg: Изберете тази опция, за да приемете или отхвърлите всички бисквитки от този сайт. Изборът на тази опция ще добави нова политика за сайта, от който произхожда тази бисквитка.Тази политика ще бъде постоянна, докато не я промените ръчно от Системни настройки.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
bg: Изберете тази опция, за да приемете/отхвърлите всички бисквитки от всяко място. Избирането на този опцията ще промени глобалната политика за бисквитките за всички бисквитки, докато вие ръчно не го промените от системните настройки.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
bg: Изберете тази опция, за да приемете или отхвърлите само тази бисквитка.  Ще бъдете запитани отново, ако получите друга бисквитка.

en: Sending data to %1
bg: Изпращане на данни до %1

en: Sending login information
bg: Изпращане на информация за идентификация

en: Serial number:
bg: Сериен номер:

en: Server Authentication
bg: Сървър за идентификация

en: Server co&nnect:
bg: Вр&ъзка със сървър:

en: Server processing request, please wait...
bg: Сървърът обработва заявката, моля, изчакайте...

en: Set GID
bg: Задаване на GID

en: Set UID
bg: Задаване на UID

en: Sets the working directory for your application.
bg: Избор на работната директория на програмата.

en: Setting ACL for %1
bg: Изпращане на ACL за %1

en: Short View
bg: Кратък преглед

en: Shortcut &URL:
bg: Пряк път URL:

en: Shortcut &name:
bg: Име на пряк път:

en: Show
    Entries
bg: Четене

en: Show Bookmarks Button
bg: Бутон за показване на отметки

en: Show Full Path
bg: Показване на целия път

en: Show Hidden Files
bg: Показване на скритите файлове

en: Show Places Panel
bg: Показване на панела Места

en: Show Preview
bg: Преглед

en: Show Preview Panel
bg: Показване на панела за визуализация

en: Show a Warning
bg: Показване на предупреждение

en: Show details of the next cookie
bg: Показване на информация за следващата бисквитка

en: Show the &value of the environment variables
bg: Показване на &стойностите вместо имената

en: Site
bg: Сайт

en: Site Policy
bg: Правила за сайтове

en: Site name:
bg: Име на сайта:

en: Site:
bg: Сайт:

en: Size:
bg: Големина:

en: Size: %1
bg: Размер: %1

en: Skip
bg: Пропускане

en: Skip All
bg: Пропускане всички

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
bg: Наклонените черти не могат да се използват в имена на файлове и папки.

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
bg: Малък (%1x%1)

en: Soc&ket read:
bg: &Четене от сокет:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
bg: Някои части от този документ са шифровани със SSL, но основната част не е.

en: Sorry
bg: Съжалявам

[ctx: Sort ascending]
en: A-Z
bg: А-Я

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
bg: Първо най-старите

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
bg: Първо най-малките

en: Sort by Date
bg: Сортиране по дата

en: Sort by Name
bg: Сортиране по име

en: Sort by Size
bg: Сортиране по размер

en: Sort by Type
bg: Сортиране по тип

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
bg: Първо най-големите

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
bg: Първо най-новите

[ctx: Sort descending]
en: Z-A
bg: Я-А

en: Sorting
bg: Сортиране

en: Source
bg: Източник

en: Source and Destination Files Identical
bg: Файлът източник и файлът приемник са един и същи файл

[ctx: Space as keyword delimiter]
en: Space
bg: Интервал

en: Special
bg: Специални

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
bg: Специален флаг. Може да видите значението на флага в дясната колона.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
bg: Специален флаг. Флагът е валиден за цялата директория. Може да видите значението на флага в дясната колона.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
bg: Задаване на операциите, които могат да бъдат извършвани от всеки потребители, независимо дали са собственици или членове на групата.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
bg: Задаване на операциите, които могат да бъдат извършвани от членовете на групата.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
bg: Задаване на операциите, които могат да бъдат извършвани от собственика.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
bg: Стартирането на име на файл или папка с тилда не се препоръчва, защото това може да е объркващо или опасно, когато използвате терминала за изтриване на неща.

en: State:
bg: Щат:

en: Stop
bg: Спиране

en: Suggest New &Name
bg: &Предложения за ново име

en: Suggested file name for the downloaded file
bg: Предложено име за изтегления файл

en: Syntax error in command %1 coming from %2
bg: Синтактична грешка в команда %1, идваща от %2

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
bg: Синтактична грешка в команда %1 при опит за стартиране на %2

en: Target: %1
bg: Цел: %1

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
bg: Терминал %1 не бе намерен при опит за стартиране на %2

en: Terminal options
bg: Опции на терминала

en: Terminal options:
bg: Опции на терминала:

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
bg: Въведеният адрес не сочи към определен ресурс.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
bg: Въведеният адрес не съдържа валиден механизъм за достъп до ресурса <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
bg: Адресът (URL - <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator), който въведохте е в неправилен формат. Форматът обикновено следва следната схема:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/directory/filename.extension?query=value</strong></blockquote>

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
bg: KIO Worker, който осигурява достъп до протокола <strong> %1 </strong>, не можа да се стартира. Това обикновено се дължи на технически причини.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
bg: Преглед на съдържанието на файла (четене).

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
bg: URL адресът за пряк път не съдържа \{...} заместител за потребителската заявка. 
    Това означава, че една и съща страница ще бъде винаги посещавана, независимо от текста, въведен с пряк път.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
bg: Флагът на файла се игнорира при Линукс, но може да бъде използван при други системи

en: The URL %1
    is malformed
bg: URL адресът %1 
    е деформиран

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
bg: Промяна съдържанието на файла (запис).

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
bg: Емитент

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
bg: НЕ, имаше грешки:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
bg: Да

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
bg: Съдържанието на системния буфер е променено след последното използване на операцията "Поставяне". Избраният формат на данните вече е неприложим. Моля, копирайте отново това което искате да поставите.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
bg: Файлът за запис на работния плот 
     %1 
    не е валиден.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
bg: Записът във файл за работен плот
    %1
    е от тип "FSDevice" но не съдържа ред "Dev=...".

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
bg: Файлът за работен плот
    %1
    е от тип символна връзка, но не съдържа ред "URL=...".

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
bg: Записът във файл за работен плот "%1" не съдържа ред "Type=...".

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
bg: Типът на записа за работен плот
    %1
    е непознат.

en: The desktop is offline
bg: Работният плот е изключен

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
bg: Дестинацията е <b>по-голяма с %1</b>

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
bg: Дестинацията е <b>по-малка с %1</b>

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
bg: Местоназначение

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
bg: Сървърът няма достатъчно място за да запише състоянието на ресурса след изпълнението на метода.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
bg: Устройството "%1" не е диск и не може да бъде извадено.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
bg: Устройството може би е заето и се използва от друг потребител или програма. Дори отворен прозорец на браузъра с адреса на устройството може да го отчете като "използвано".

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
bg: Устройството може да не е готово, например да няма поставен носител (напр. компактдиск в компактдисковото устройство) или ако е периферно или портативно - може да не е свързано както трябва.

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
bg: Директорията %1 вече не съществува, така че не е възможно да се възстанови този елемент до първоначалното му местоположение. Можете или да пресъздадете тази директория или да използвате операцията за възстановяване отново или плъзнете елемента някъде другаде,за да го възстановете.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
bg: Изпълнимият файл "%1" се намира в отдалечена файлова система. От съображения за безопасност няма да бъде стартиран.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
bg: Файлът 
     %1 
    е модифициран. 
    Искате ли да качите промените?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
bg: Вече има такъв файл ("%1"). Искате ли да го презапишете?

en: The file "%1" could not be found
bg: Файлът "%1" не можа да бъде намерен

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
bg: Файлът %1 
    е модифициран. Искате ли да качите промените?

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
bg: Файлът %1 е копиран от %2, но през това време явно е променен (%3).
    Отмяната на копирането ще изтрие файла и промените ще бъдат загубени.
    Искате ли да изтриете %4?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
bg: Файлът може би се използва от друга програма или потребител и затова е заключен.

en: The file or folder %1 does not exist.
bg: Няма файл или директория с име "%1".

en: The files are different.
bg: Файловете са различни.

en: The files are identical.
bg: Файловете са идентични.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
bg: Файловете вероятно ще бъдат идентични: те имат еднакъв размер и тяхното съдържание е еднакво в началото, средата и края.

en: The files seem identical.
bg: Файловете изглеждат идентични.

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
bg: Неуспешно създаване на символна връзка %1.
    Целевата файлова система (%2) не поддържа символни връзки.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
bg: Следните преки пътища вече са назначени. Моля, изберете други. 
    %1

en: The location where the folder was to be created may not exist.
bg: Може би местоположението, където трябва да бъде създадена директорията, не съществува.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
bg: Основната част на този документ е шифрована със SSL, но някои части не са.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
bg: Въведеното име "%1" може би не съществува или сте допуснали правописна грешка.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
bg: Може би мрежовата връзка е настроена неправилно или мрежовия интерфейс не е включен.

en: The new file name is empty.
bg: Името на новия файл е празно.

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
bg: Операцията не може да бъде завършена поради неуспешно свързване с услугата за заявка на пароли (kpasswdserver)

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
bg: Операцията не може да бъде завършена, тъй като изходният и целевият файл или папката са еднакви.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
bg: Операцията не може да бъде завършена понеже файлът източник и файлът приемник са един и същи файл.

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
bg: Операцията не може да бъде завършена, тъй като източникът не може да бъде преместен в себе си.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
bg: SSL удостоверението изглежда е повредено.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
bg: Процесът за протокол %1 прекъсна неочаквано.

en: The program "%1" could not be launched.
bg: Програмата "%1 " не можа да бъде стартирана.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
bg: Програмата "%1" трябва да има разрешение за изпълнение, преди да може да бъде стартира.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
bg: В програмата "%1" липсват разрешения за изпълнение.

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
bg: Програмата "%1" бе намерена на "%2", но в нея липсват разрешения за изпълнение.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
bg: Програмата, която обезпечава достъп до протокола <strong>%1</strong>, съобщи за вътрешна грешка: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
bg: Програмата на вашия компютър, която осигурява достъп до <strong> %1 </strong> протокол не може да бъде намерена или стартирана. Това обикновено се дължи на технически причини.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
bg: Програмата, която обезпечава достъп до протокола <strong>%1</strong>, не може да получи достатъчно памет за изпълнение на заявката.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
bg: Възникна вътрешна грешка в програмата, която обезпечава достъпа до протокола <strong>%1</strong>.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
bg: Програмата, която обезпечава достъп до протокола <strong>%1</strong>, съобщи за прекъсване от неизвестен тип: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
bg: Програмата, която обезпечава достъп до протокола <strong>%1</strong>, съобщи за неизвестна грешка: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
bg: Програмата, която обезпечава достъп до протокола <strong>%1</strong>, прекъсна неочаквано.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
bg: Програмата, която обезпечава съвместимостта с протокола, може би не е обновена по време на последното обновяване на KDE. Това може да породи несъвместимост между версиите и програмата да не се стартира или да не работи правилно.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
bg: Протоколът "%1" не поддържа директорийни услуги.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
bg: Протоколът %1 не е протокол за филтър.

en: The protocol %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не се поддържа.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
bg: Протоколът %1 служи само за филтриране.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
bg: Протоколът <strong>%1</strong> не се поддържа от инсталираните на вашия компютър програми.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
bg: Може би протоколът или сървърът не поддържат продължаване на прехвърлянето.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
bg: Конфигурационният скрипт на проксито е невалиден:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
bg: Конфигурационният скрипт на проксито върна грешка:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
bg: Тема

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
bg: Отдалеченият хост не е изпратил никакви SSL сертификати. 
    Прекъсване, защото самоличността на хоста не може да бъде установена.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
bg: Заявката очакваше файл, но вместо това намери директорията <strong>%1</strong>.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
bg: Заявката очакваше директория, но вместо това намери файла <strong>%1</strong>.

en: The request was not completed because it was aborted.
bg: Заявката не е изпълнена, понеже е прекъсната.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
bg: Заявеното действие не се поддържа от програмата, която използва протокола <strong>%1</strong>.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
bg: Заявеното устройство не може да бъде инициализирано (монтирано). Грешка: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
bg: Заявеното устройство не може да бъде деинициализирано (демонтирано). Грешка: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
bg: Заявената операция за запис на файл <strong>%1</strong> не може да бъде осъществена понеже няма достатъчно свободно място на диска.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
bg: Заявеният файл не може да бъде създаден понеже вече има файл с такова име.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
bg: Заявената директория не може да бъде създадена понеже вече има директория с такова име.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
bg: Исканият файл за помощ не може да бъде анализиран: <br /> %1

en: The requested lock could not be granted. %1
bg: Заявената операция по заключване на може да се осъществи. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
bg: Заявената операция за създаване на оригиналния файл <strong>%1</strong> не може да бъде осъществена.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
bg: Заявената операция за изтриване на временния файл, който се използва за запис на изтегляния файл, не може да бъде изпълнена за <strong>%1</strong>.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
bg: Заявената операция за изтриване на оригиналния файл (в края на операцията по преместване на файла) не може да бъде изпълнена за <strong>%1</strong>.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
bg: Заявената операция по преименуване на оригиналния файл <strong>%1</strong>, не може да бъде осъществена.

en: The requested protocol may not be supported.
bg: Заявеният протокол може да не се поддържа.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
bg: Заявената операция по създаването на символната връзка <strong>%1</strong>, не може да бъде осъществена.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
bg: Необходимата информация за размера на съдържанието не беше предоставена за операция POST.

en: The resource cannot be deleted.
bg: Посоченият ресурс не може да бъде изтриван.

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
bg[0]: Избраният URL адрес използва неподдържана схема. Моля, използвайте следната схема: %2
bg[1]: Избраният URL адрес използва неподдържана схема. Моля, използвайте следната схема: %2

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
bg: Сървърът <strong>%1</strong> отказа да установи връзка с вашия компютър.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
bg: Сървърът не поддържа протокола WebDAV.

en: The server does not support the request type of the body.
bg: Сървърът не поддържа заявения тип на главната част на заявката.

en: The server failed the authenticity check (%1).
bg: Удостоверението на сървъра не може да бъде идентифицирано (%1)

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
bg: Сървърът е претоварен и затова не може да отговори на заявката.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
bg: Сървърът не успя да поддържа жизнеността на свойствата, изброени в XML елементът за свойство на поведение 
     или сте се опитали да презапишете файл, докато сте поискали файловете да не се презаписват. 
     %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
bg: Сървърът, въпреки че е свързан с Интернет, може да не е настроен да приема заявки.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
bg: Сървърът, въпреки че е свързан с Интернет, може да не е настроен да приема заявки за услугата %1.

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
bg: Пряк път "%1" вече е присвоен на "%2". Моля, изберете друг.

en: The source and destination are the same file.
    %1
bg: Файлът източник и файлът приемник са един и същи файл.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
bg: Източник

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
bg: Файлът или директорията <strong>%1</strong> не съществува.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
bg: Зададената директория не съществува или не може да бъде прочетена.

en: The specified folder may not be empty.
bg: Може би заявената директория не е празна.

en: The specified folder may not exist.
bg: Може би заявената директория не съществува.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
bg: Заявката изиска прехвърлянето на файла <strong>%1</strong> да започне от определена точка, което е невъзможно.

en: The specified resource may not exist.
bg: Посоченият ресурс може би не съществува.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
bg: Ресурсът не съществува или е недостъпен.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
bg: Предполагаемият временен файл 
     %1 
    е модифициран. 
    Все още ли искате да го изтриете?

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
bg: Кошчето е пълно. Изпразнете го или изтрийте елементите ръчно.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
bg: Версията на протокола %1 на вашият компютър и сървърa може би не са съвместими.

en: There are no special actions available for protocol %1.
bg: Няма налично действие за протокола %1.

en: There is no documentation available for %1.
bg: Няма налична документация за %1.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
bg: Няма достатъчно място на диска за записване на %1.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
bg: Вероятно е възникнал проблем по трасето между сървъра и този компютър.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
bg: Вероятно има проблем с настройката на връзката към Интернет и най-вече в частта за прокси. Ако в момента имате връзка, значи не е така.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
bg: Може би има проблем с мрежовите настройки. Ако имате достъп до Интернет в момента, значи не е така.

en: There may have been a problem with your network connection.
bg: Вероятно възникна проблем с връзката към мрежата.

en: These files use advanced permissions.
bg: Файловете използват разширени права за достъп.

en: These settings apply to network browsing only.
bg: Тези настройки се отнасят само до браузването в мрежата.

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
bg: Ново име #

en: This action was prevented by another error.
bg: Операцията бе прекратена поради друга грешка.

en: This action will overwrite the destination.
bg: Това действие ще презапише назначението.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
bg: Това действие ще запише "%1" върху себе си.
    Моля, въведете ново име на файл:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
bg: Тази грешка зависи от програмата. Допълнителна информация можете да получите от файла за отчитане на входно изходните операции.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
bg[0]: Файлът е връзка и няма права за достъп.
bg[1]: Файловете са връзки и нямат права за достъп.

en: This file is already in the trash bin.
bg: Този файл вече е в кошчето.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
bg: Този файл е непълен и не трябва да се отваря.
    Проверете отворените си приложения и областта за уведомяване за всички предстоящи задачи или изтегляния.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
bg[0]: Файлът използва разширени права за достъп
bg[1]: Файловете използват разширени права за достъп

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
bg: Преглед и промяна съдържанието на директорията. Това включва добавяне, преименуване и изтриване на файлове. Имайте предвид, че изтриването и преименуването могат да бъдат ограничени с бита за собственост (Sticky bit).

en: This flag allows viewing the content of the folder.
bg: Преглед на съдържанието на директорията.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
bg[0]: Папката използва разширени права за достъп.
bg[1]: Папките използват разширени права за достъп.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
bg: Най-вероятно това е техническа грешка, при което е невъзможно заявеното устройство за мрежова комуникация (сокет) да бъде създадено.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
bg: Най-вероятно това е техническа грешка, при което е невъзможно заявеното устройство за мрежова комуникация (сокет) да бъде създадено за слушане на мрежови връзки.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
bg: Най-вероятно това е техническа грешка, при което е невъзможно приемане на входящата връзка.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
bg: Това най-вероятно е грешка в програмата. Моля, съобщете за нея, както е описано по-долу.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
bg: Най-вероятно това е грешка в програмата. Моля, изпратете подробно съобщение за грешката, както е описано по-долу.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
bg: Това е списък на файловете за отваряне. Може да зададете повече от един файл като разделите имената с интервал.

en: This is the name of the file to open.
bg: Това е името на файла за отваряне.

en: This is the name to save the file as.
bg: Това е името, под което ще бъде записан файла.

en: This may be an error on the server side.
bg: Това може да е грешка на сървъра.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
bg: Това означава, че е направена заявка за определяне съдържанието на директория и програмата не е в състояние да изпълни заявката.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
bg: Това означава, че ресурсът <strong>%1</strong> е достъпен (отворен), но се появява грешка по време на четене.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
bg: Това означава, че ресурсът <strong>%1</strong> е достъпен (отворен), но се появява грешка по време на запис.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
bg: Това означава, че опита за влизане (отваряне) в заявената директория <strong>%1</strong> е отхвърлен.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
bg: Това означава, че опита за запис във файла <strong>%1</strong> е отхвърлен.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
bg: Това означава, че съдържанието на файла или директорията <strong>%1</strong> не може да бъде прочетено, понеже нямата достатъчно права за достъп.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
bg: Това означава, че не може да се извърши запис във файла <strong>%1</strong>, понеже нямата достатъчно права.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
bg: Тази настройка включва поддръжката на някои полезни функции при запис на файлове с разширения:<br /><ol><li>Ако има зададено разширение в <b>%1</b>, то ще бъде сменено ако промените типа на файла за запис.<br /><br /></li><li>Ако няма зададено разширение в <b>%2</b>, разширението %3 ще бъде добавено към края на файла при натискането на бутона <b>Запис</b>, (ако името на файла не съществува вече). Разширението се базира на типа на файла, който сте избрали за запис.<br /><br />Ако искате да не бъде добавяно разширение към файловете, които записвате може да изключите тази настройка или да добавяте точка в края на файла. Точката ще бъде автоматично изтривана от края на файла.</li></ol>Препоръчва се да оставите тази настройка включена. По този начин ще направите управлението на файловете си по-лесно.

en: Timeout Error
bg: Просрочено време

en: Timeout Values
bg: Просрочка на времето

en: Timeout on server
    %1
bg: Времето е просрочено за сървъра
    %1

en: Transfer data
bg: Прехвърляне на данни

en: Trash
bg: Кошче

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
bg: Третиране на URL адресите като локални файлове с изтриване впоследствие

en: Tree View
bg: Дървовиден преглед

en: Trusted:
bg: Надеждно:

en: Try again, either now or at a later time.
bg: Опитайте отново сега или по-късно.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
bg: Преместете текущия файл и опитайте отново.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
bg: Преместете текущата директория и опитайте отново.

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
bg: Опитайте да рестартирате сесията си или потърсете в дневниците грешки от kiod.

en: Type
bg: Тип

en: Type any comment you think is useful here.
bg: Въведете коментар, който насочва потребителя.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
bg: Въведете командата, за да стартирате това приложение тук. 
    
    Следвайки командата, можете да имате няколко заместители, които ще бъдат заменени с действителните стойности при стартиране на действителната програма: 
    
     % f - едно име на файл 
     % F - списък с файлове (за приложения, които могат да отворят няколко файла наведнъж) 
     % u - един URL адрес 
     % U - списък с URL адреси 
     % i - иконата на .desktop файла 
     % c - името на .desktop файла 
     % k - местоположението на .desktop файла

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
bg: Въведете описание на програмата. Това е кратък текст, който описва какво прави програмата или за какво може да бъде използвана. Примерно "Пасианс", може да има описание "Игра с карти".

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
bg: Въведете името на програмата. Програмата ще се появи под това име в менюто и в системния панел.

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
bg: Въведете, за да филтрирате приложенията по-долу, или посочете името на команда. 
    Натиснете стрелка надолу, за да навигирате в резултатите.

en: Type:
bg: Тип:

en: U&RL
bg: &Адрес

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
bg: В системите UNIX е възможно създаване на символни връзки (указател) към файл или директория с друго име. Намерена е символна връзка или поредици от връзки, които образуват затворен цикъл. Т. е. символната връзката сочи към нещо друго, а то от своя страна сочи към същата връзка.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
bg: В системите UNIX е възможно създаване на символни връзки (указател) към файл или директория с друго име. Намерена е символна връзка или поредици от връзки, които образуват затворен цикъл. Т. е. символната връзката сочи към нещо друго, а то от своя страна сочи към същата връзка.

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
bg: Маска

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
bg: Име на потребител

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
bg: Други

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
bg: Група притежател

en: URL Does Not Refer to a Resource.
bg: Адресът не се се отнася за ресурс.

en: URL Resource Invalid
bg: Ресурсът от адреса е невалиден

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
bg: URL адреси или локални файлове, използвани за "команда"

en: URL:
bg: Адрес:

en: Unable to Create KIO Worker
bg: Не може да се създаде KIO Worker

en: Unable to Enter Folder
bg: Неуспешно влизане в директория

en: Unable to Initialize Input/Output Device
bg: Стартирането на входно/изходното устройство беше неуспешно

en: Unable to Launch Process
bg: Стартирането на процеса беше неуспешно

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
bg: Деинициализацията на входно/изходно устройство беше неуспешна

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
bg: Грешка при връзка с услугата за поддръжка на бисквитки.
    Ако сте направили промени, те ще станат валидни след рестартирането на сървъра.

en: Unable to create KIO worker. %1
bg: Не може да се създаде KIO worker. %1

en: Unable to create KIO worker: %1
bg: Невъзможно създаване на входно/изходна връзка: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
bg: Изтриването на всички бисквитки е невъзможно.

en: Unable to delete cookies as requested.
bg: Изтриването на заявените бисквитки е невъзможно.

en: Unable to determine the type of file for %1
bg: Не може да се определи типът на файла за %1

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
bg: Не може да се направи файл "%1" изпълним. 
     %2.

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
bg: Услугата %1 не може да се изпълни, прекъсвайки изпълнението. 
     %2.

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
bg: Получаването на информация за записаните на компютъра бисквитки е невъзможно.

en: Und&o
bg: Отм&яна

en: Und&o: Batch Rename
bg: Отм&яна: Преименуване на партида

en: Und&o: Copy
bg: Отмя&на: копиране

en: Und&o: Create File
bg: Отм&яна: Създаване на файл

en: Und&o: Create Folder
bg: Отм&яна: създаване на директория

en: Und&o: Create Folder(s)
bg: Отм&яна: Създаване на папка (и)

en: Und&o: Link
bg: Отмя&на: създаване на връзка

en: Und&o: Move
bg: Отмя&на: преместване

en: Und&o: Rename
bg: Отм&яна: преименуване

en: Und&o: Trash
bg: Отм&яна: преместване в кошчето

en: Undo Changes
bg: Отмяна на промените

en: Undo File Copy Confirmation
bg: Отмяна на копирането

en: Undocumented Error
bg: Недокументирана грешка

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
bg: Отмяната на тази операция изисква root права. Искате ли да продължите?

en: Unexpected Program Termination
bg: Неочаквано прекъсване на програмата

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
bg: Собственик

en: Unknown Action
bg: Неизвестно действие

en: Unknown Authorization method.
bg: Неизвестен метод за упълномощаване.

en: Unknown Error
bg: Неизвестна грешка

en: Unknown HTTP verb.
bg: Неизвестен HTTP глагол.

en: Unknown Host
bg: Неизвестен хост

en: Unknown Interruption
bg: Неизвестно прекъсване

en: Unknown Proxy Host
bg: Неизвестен прокси сървър

en: Unknown error
    %1
bg: Неизвестна грешка
    %1

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
bg: Неизвестен код за грешка %1 
     %2 
    Моля, изпратете пълен доклад за грешка на https://bugs.kde.org.

en: Unknown host %1
bg: Неизвестен хост %1

en: Unknown interrupt
    %1
bg: Непознато прекъсване
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
bg: Неизвестен протокол "%1".

en: Unknown proxy host
    %1
bg: Неизвестен прокси сървър
    %1

en: Unknown size
bg: Неизвестен размер

en: Unmount
bg: Демонтиране

en: Unsupported Action: %1
bg: Неподдържано действие: %1

en: Unsupported Protocol %1
bg: Неподдържан протокол %1

en: Unsupported URL scheme
bg: Неподдържана URL схема

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
bg: Моля, обновете софтуер си до последната версия. Дистрибуция ви би трябвало да има инструмент за обновяване.

en: Updating System Configuration
bg: Обновяване на системните настройки

en: Updating system configuration.
bg: Обновяване на системните настройки.

en: Upload
bg: Качване

en: Use manually specified proxy configuration:
bg: Използване на ръчно зададена прокси конфигурация:

en: Use proxy auto configuration URL:
bg: Използване на URL адрес за автоматично конфигуриране на прокси:

en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
bg: Използване на прокси настройки само за адреси в списъка с изключения

en: Use system proxy configuration:
bg: Използване на системната конфигурация на прокси:

en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
bg: Използване на посочения прокси скрипт, за  конфигуриране настройките на прокси сървъра.

en: Use this proxy server for a&ll protocols
bg: Използване на този прокси сървър за всички протоколи

en: User
bg: Собственик

en: User canceled action
    %1
bg: Потребителят прекъсна действието
    %1

en: User:
bg: Собственик:

en: User:
bg: Собственик:

en: Username:
bg: Потребител:

en: Using cached version
bg: Използване на кеширана версия

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
bg: Използването на наклонени черти в имената на папки ще създаде подпапки по следния начин:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
bg: Използването на наклонени черти в имената на папки ще създаде подпапки.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа използване на подчинени адреси.

en: Validity period:
bg: Валидност от:

en: Value:
bg: Стойност:

en: Varying (No Change)
bg: Без промяна

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
bg: Предупреждение

en: Web Search Keywords
bg: Ключови думи за уеб търсене

[ctx: Web page address]
en: Address:
bg: Адрес:

en: What do you wish to do with this file?
bg: Какво искате да направите с този файл?

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
bg: Ако връзката е пасивна, клиентът се включва към сървъра. Ако връзката е пасивна, няма опасност защитната стена да блокира връзката от сървъра до клиента. При обратния случай може сървъра да се свърже с клиента. Когато сте зад защитна стена, това не работи. Някои стари сървъри не поддържат тази възможност.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
bg: Когато всичко друго се провали, моля, помислете за помощ на екипа на KDE или на третата страна поддържащ този софтуер, като изпратите висококачествен доклад за грешка. Ако софтуерът се предоставя от трета страна, моля, свържете се директно с тях.В противен случай първо проверете, дали същата грешка е подадена от някой друг чрез търсене в <a href="https://bugs.kde.org/"> отчитане на грешки в KDE уебсайт </a>. Ако не, вземете под внимание подробностите, дадени по-горе, и ги включете във вашия доклад за грешка, заедно с толкова подробности, колкото смятате, че може да ви помогнат.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
bg: Когато това е отметнато, натиснатият бутон ще бъде приложен към всички следващи конфликти до края на текущата работа.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
bg: Когато това е отметнато, натиснатият бутон ще бъде приложен към всички следващи конфликти на папки за остатъка от текущата работа. 
    Освен ако не натиснете Пропускане, пак ще бъдете подканени в случай на конфликт със съществуващ файл в директорията.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
bg: По време на качване на файл той има разширение ".part". Когато файлът се качи напълно, той се преименува до истинското име (т.е. премахва се разширението ".part").

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
bg: При получаването на информация за прокси сървъра <strong>%1</strong> се получи грешка за неизвестен такъв. Това означава, че прокси сървърът не може да бъде намерен в Интернет.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
bg: Искате ли да приемете това удостоверение за валидно без повече да се показва това съобщение?

en: Write
bg: Запис

en: Write
    Entries
bg: Запис

en: Write Access Denied
bg: Отказан достъп за запис

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
bg: &Презаписване

en: Writing to %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа запис.

en: Yes
bg: Да

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
bg: Вие сте на път да влезете в защитен режим. Трансферът на данни ще бъде шифрован.
    Данните които прехвърляте няма да могат да бъдат прочетени от някой друг.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
bg: На път сте да излезете от защитен режим. Трансферът на данни повече няма да бъде шифрован.
    Данните, които прехвърляте ще могат да бъдат прочетени от някой друг без големи затруднения.

en: You are not authorized to execute this file.
bg: Нямате права за изпълнението на файла.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
bg: Нямате права за отварянето на файла.

en: You can only select local files
bg: Може да маркирате само локални файлове

en: You can only select local files.
bg: Може да избирате само локални файлове.

en: You can only select one file
bg: Може да маркирате само един файл

en: You did not select a file to delete.
bg: Не е маркиран файл за изтриване.

en: You did not select a file to trash.
bg: Не сте маркирали файл за преместване в кошчето.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
bg: Нямате достатъчно права за достъп до протокола "%1".

en: You do not have permission to create that folder.
bg: Нямате достатъчно права, за да създадете директорията.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
bg: Трябва да рестартирате KDE, за да имат ефект промените.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
bg: Трябва да рестартирате изпълняващите се програми, за да имат ефект промените.

en: You may have encountered a bug in the program.
bg: Може би намерихте грешка в програмата.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
bg: Може би сте въвели неверни данни за идентификация или въобще никакви.

en: You may not have permissions to accept the connection.
bg: Може би нямате права за приемане на връзки.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
bg: Може да нямате права за да инициализирате (монтирате) устройството. Някой устройства в системата UNIX могат да бъдат монтирани само от системните администратори.

en: You may not have permissions to read from the resource.
bg: Може би нямате права за четене от ресурса.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
bg: Може би нямате права за четене на файла или директорията.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
bg: Може да нямате права за да деинициализирате (демонтирате) устройството. Някой устройства в системата UNIX могат да бъдат монтирани/демонтирани само от системните администратори.

en: You may not have permissions to write to the resource.
bg: Може би нямате права за достъп в ресурса.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
bg: Можете да извършите търсене в интернет за програма KDE (наречена "KIO worker"), който поддържа този протокол. Местата за търсене включват<a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
bg: Трябва да въведете потребителско име и парола за прокси сървъра показан по-долу. В противен случай няма да имате достъп до Интернет.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
bg: Трябва да предоставите потребителско име и парола за достъп до сайта.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
bg: Правата ви за достъп не са достатъчни, за да изпълните заявените операции за ресурса.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
bg: Може би нямате достатъчно права за достъп до въпросния ресурс.

en: a suitable extension
bg: подходящо разширение

[ctx: items: folders, files (size)]
en: %1: %2
bg: %1 %2

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
bg: klauncher не можа да намери или стартира приставката, която предоставя протокола.Това означава, че може да имате остаряла версия на приставката.

en: mounting is not supported by Windows CE.
bg: монтирането не се поддържа от Windows CE.

en: not supported
bg: не се поддържа

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
bg: Проверка на контролната сума...

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
bg: Това ще стартира програмата:

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
bg: копиране на заявения файл или директория

[ctx: request type]
en: create the requested folder
bg: създаване на заявената директория

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
bg: изтриване на заявения файл или директория

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
bg: заключване на заявения файл или директория

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
bg: преместване на заявения файл или директория

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
bg: установяване услугите предлагани от сървъра

[ctx: request type]
en: retrieve property values
bg: извличане на параметрите

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
bg: извличане на съдържанието на заявения файл или директория

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
bg: стартиране на отчет в посочената папка

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
bg: търсене в зададена директория

[ctx: request type]
en: set property values
bg: установяване на параметрите

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
bg: отключване на заявения файл или директория

[ctx: request type]
en: upload %1
bg: качване %1

en: the extension <b>%1</b>
bg: разширението <b>%1</b>

en: unmounting is not supported by Windows CE.
bg: демонтирането не се поддържа от Windows CE.
