kscreen - en to bg translation catalogue (99 entries)

en: &Keep
bg: &Запазване

en: &Revert
bg: &Връщане

en: 90° Clockwise
bg: 90° по часовниковата стрелка

en: 90° Counterclockwise
bg: 90° обратно на часовниковата стрелка

[ctx: @action:button]
en: Calibrate HDR Brightness…
bg: Калибриране на яркостта на HDR…

[ctx: @action:button]
en: Select ICC profile…
bg: Избиране на профил ICC…

[ctx: @action:button Briefly show the display name in a popup label on each screen]
en: Identify Screens
bg: Идентифициране на екраните

[ctx: @action:button Edit the arrangement of display outputs]
en: Edit Arrangement
bg: Редактиране на подреждането

[ctx: @action:button Shrink the height of a view]
en: Collapse
bg: Свиване

[ctx: @info]
en: All displays are disabled. Enable at least one.
bg: Всички дисплеи са деактивирани. Активирайте поне един от тях.

[ctx: @info]
en: Determines how much padding is put around the image sent to the display to compensate for part of the content being cut off around the edges.<nl/><nl/>This is sometimes needed when using a TV as a screen.
bg: Определя колко отстояние се поставя около изображението, за да се компенсира част от съдържанието, което се отрязва около краищата. <nl/><nl/> Това понякога е необходимо при използване на телевизор като екран.

[ctx: @info]
en: Determines whether the range of possible color values needs to be limited for the display. This should only be changed if the colors on the screen look washed out.
bg: Определя дали диапазонът от възможни стойности на цветовете трябва да бъде ограничен за дисплея. Това трябва да се променя само ако цветовете на екрана изглеждат размити.

[ctx: @info]
en: Gaps between displays are not supported. Make sure all displays are touching.
bg: Не се поддържа пространство между дисплеите. Уверете се, че всички дисплеи се допират.

[ctx: @info]
en: This determines which screen your main desktop appears on, along with any Plasma Panels in it. Some older games also use this setting to decide which screen to appear on.<nl/><nl/>It has no effect on what screen notifications or other windows appear on.
bg: Това определя на кой екран ще се появят основният работен плот и панелът. Някои по-стари игри също го използват, за да определят на кой екран да се появят.<nl/><nl/>Това няма ефект върху появата на известията или други прозорци.

[ctx: @info]
en: “%1” is the only refresh rate supported by this display at the current resolution.
bg: „%1“ е единствената поддържана от този монитор честота на опресняване за настоящата разделителна способност.

[ctx: @info]
en: “%1” is the only refresh rate supported by this display.
bg: „%1“ е единствената поддържана от този монитор честота на опресняване.

[ctx: @info]
en: “%1” is the only resolution supported by this display.
bg: „%1“; е единствената поддържана от този монитор честота на опресняване.

[ctx: @info accessible description of slider value]
en: in percent of regular scale
bg: в проценти от стандартния мащаб

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter ICC profile path…
bg: Въведете пътя до ICC профила…

[ctx: @info:tooltip]
en: DDC/CI is a feature supported by many monitors. Plasma can use it to adjust screen brightness with desktop controls, as if using the monitor's own hardware buttons and OSD menu.
bg: DDC/CI е функция, поддържана от някои монитори. Plasma може да я използва за настройване на яркостта на екрана чрез меню на работния плот вместо хардуерните бутони или менюто на монитора.

[ctx: @info:tooltip]
en: EDR allows viewing HDR content on SDR displays by dynamically adjusting the backlight.<nl/><nl/>Note that this increases battery usage while viewing HDR content.
bg: EDR позволява гледане на HDR съдържание на SDR дисплеи чрез динамично регулиране на подсветката.<nl/><nl/>Имайте предвид, че това увеличава разхода на батерията, докато гледате HDR съдържание.

[ctx: @info:tooltip]
en: HDR allows compatible applications to show brighter and more vivid colors.
bg: HDR позволява на съвместимите приложения да показват по-ярки и по-живи цветове.

[ctx: @info:tooltip]
en: ICC profiles aren’t compatible with HDR yet.
bg: Профилите ICC все още не са съвместими с HDR

[ctx: @info:tooltip]
en: Increases the intensity of sRGB content on the screen.
bg: Увеличава интензитета на sRGB съдържание на екрана.

[ctx: @info:tooltip]
en: Limits the color resolution of the image that is sent to the display. This does not affect screenshots or recordings.<nl/><nl/>Because the display is currently connected through a dock, automatic color resolution has been temporarily reduced to 8 bits to avoid common dock issues.<nl/><nl/>Due to graphics driver limitations, the actually used resolution cannot be known.
bg: Ограничава цветовата разделителна способност на изображението, което се изпраща към дисплея. Това не засяга екранните снимки или записите.<nl/><nl/>Тъй като дисплеят в момента е свързан чрез док станция, автоматичната цветова разделителна способност е временно намалена до 8 бита, за да се избегнат често срещани проблеми с док станцията.<nl/><nl/>Поради ограниченията на графичния драйвер, действителната използвана разделителна способност не може да бъде установена.

[ctx: @info:tooltip]
en: Limits the color resolution of the image that is sent to the display. This does not affect screenshots or recordings.<nl/><nl/>Limiting color resolution can be useful to work around display or graphics driver issues.<nl/><nl/>Due to graphics driver limitations, the actually used resolution cannot be known.
bg: Ограничава цветовата разделителна способност на изображението, което се изпраща към дисплея. Това не засяга екранните снимки или записите.<nl/><nl/>Ограничаването на цветовата разделителна способност може да бъде полезно за преодоляване на проблеми с дисплея или графичния драйвер.<nl/><nl/>Поради ограниченията на графичния драйвер, действителната използвана разделителна способност не може да бъде известна.

[ctx: @info:tooltip]
en: Preferring color accuracy limits potentially inaccurate offloading of color operations to the display driver and increases the maximum color resolution.<nl/><nl/>Note that this setting can have a large impact on performance.
bg: Предпочитането на точността на цветовете ограничава потенциално неточното разтоварване на цветови операции към драйвера на екрана и увеличава максималната разделителна способност на цветовете.<nl/><nl/>Обърнете внимание, че тази настройка може да окаже голямо влияние върху производителността.

[ctx: @info:tooltip]
en: Preferring efficiency simplifies the ICC profile to matrix+shaper, improving performance at the cost of color accuracy.<nl/><nl/>Note that changing this setting can have a large impact on performance.
bg: Предпочитането на ефективността опростява ICC профила до матрица+оформител, подобрявайки производителността за сметка на точността на цветовете.<nl/><nl/>Обърнете внимание, че тази настройка може да окаже голямо влияние върху производителността.

[ctx: @info:tooltip]
en: Screen tearing reduces latency with most displays. Note that not all graphics drivers support this setting.
bg: Накъсването на екрана намалява латентността при повечето дисплеи. Имайте предвид, че не всички графични драйвери поддържат тази настройка.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use the color profile built into the screen itself, if present. Note that built-in color profiles are sometimes wrong, and often inaccurate. For optimal color fidelity, calibration using a colorimeter is recommended.
bg: Използване на цветовия профил, вграден в самия екран, ако има такъв. Имайте предвид, че вградените цветови профили понякога са грешни и често са неточни. За оптимална точност на цветовете се препоръчва калибриране с помощта на колориметър.

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: Built-in
bg: Вграден

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: ICC profile
bg: Профил ICC

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: None
bg: Без

[ctx: @item:inlistbox color resolution]
en: %1 bits per color
bg: %1 бита на цвят

[ctx: @item:inlistbox color resolution]
en: Automatic  (%1 bits per color)
bg: Автоматично (%1 бита на цвят)

[ctx: @item:inlistbox color resolution]
en: Automatic (%1 bits per color)
bg: Автоматично (%1 бита на цвят)

[ctx: @item:inlistbox tradeoff between efficiency and color accuracy]
en: Prefer color accuracy
bg: Предпочитане на точност на цвета

[ctx: @item:inlistbox tradeoff between efficiency and color accuracy]
en: Prefer efficiency
bg: Предпочитане на ефективност

[ctx: @label]
en: Brightness:
bg: Яркост:

[ctx: @label]
en: Screen tearing:
bg: Накъсване на екрана:

[ctx: @label]
en: Sharpness:
bg: Острота:

[ctx: @label]
en: sRGB color intensity:
bg: Интензитет на sRGB цветове:

[ctx: @label for a checkbox that says 'Enabled']
en: Device:
bg: Устройство:

[ctx: @label:listbox]
en: Color accuracy:
bg: Точност на цвета:

[ctx: @label:listbox]
en: Color profile:
bg: Цветен профил:

[ctx: @label:listbox]
en: Limit color resolution to:
bg: Ограничаване на разделителната способност на цветовете до:

[ctx: @option:check]
en: Control hardware brightness with DDC/CI
bg: Контролиране на яркостта с DDC/CI

[ctx: @option:check]
en: Enable &HDR
bg: Активиране на &HDR

[ctx: @option:check]
en: Enable EDR
bg: Активиране на EDR

[ctx: @option:check The thing being allowed in fullscreen windows is screen tearing]
en: Allow in fullscreen windows
bg: Позволяване в прозорци на цял екран

[ctx: @title:window]
en: Change Priorities
bg: Промяна на приоритетите

[ctx: @title:window]
en: Select ICC Profile
bg: Избиране на профил ICC

en: A new output has been added. Settings have been reloaded.
bg: Добавен е нов изход. Настройките са презаредени.

en: Adaptive sync:
bg: Адаптивно синхронизиране:

en: All legacy applications will be scaled by the system to the correct size, however they will always look slightly blurry.
bg: Всички по-стари приложения ще бъдат мащабирани от системата до правилния размер, но те винаги ще изглеждат леко размазани.

en: Always
bg: Винаги

en: An output has been removed. Settings have been reloaded.
bg: Изходът е премахнат. Настройките са презаредени.

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Change Screen Priorities…
bg: Промяна на приоритетите на екрана…

en: Display configuration reverted.
bg: Конфигурацията на екрана е върната.

en: Drag screens to re-arrange them
bg: Завлечете екраните, за да ги пренаредите

en: Enabled
bg: Включено

en: Full
bg: Пълен

en: Global scale changes will come into effect after the system is restarted.
bg: Промените в глобалния мащаб ще влязат в сила след рестартиране.

en: Global scale:
bg: Глобален мащаб:

en: Implementation error
bg: Грешка в имплементацията

en: Keep display configuration?
bg: Запазване на конфигурацията на екрана?

en: Legacy applications (X11):
bg: Остарели приложения (X11):

en: Legacy applications that support scaling will use it and look crisp, however those that don’t will not be scaled at all.
bg: По-старите приложения, които поддържат мащабиране, ще го използват и ще изглеждат добре. Тези, които не го поддържат, няма да бъдат мащабирани изобщо.

en: Limited
bg: Ограничено

en: Lower priority
bg: По-нисък приоритет

en: Manual
bg: Ръчно

en: Never
bg: Никога

en: No KScreen backend found. Please check your KScreen installation.
bg: Не е намерен бекенд на KScreen. Моля, проверете вашата инсталация на KScreen.

en: No Rotation
bg: Без завъртане

en: None
bg: Без

en: Only when in tablet mode
bg: Само в режим на таблет

en: Opens a file picker for the ICC profile
bg: Отваря меню за избор на файл с профил на ICC

en: Opens a window to calibrate HDR brightness
bg: Отваря прозорец за калибриране на яркостта на HDR

en: Orientation:
bg: Ориентация:

en: Outputs changed while trying to apply settings
bg: Изходът се промени по време на прилагането на настройките

en: Outputs could not be saved due to error.
bg: Изходите не можаха да бъдат запазени поради грешка.

en: Overscan:
bg: Граници на екрана:

en: Primary
bg: Основна

en: RGB range:
bg: RGB обхват:

en: Raise priority
bg: По-висок приоритет

en: Refresh rate:
bg: Честота на опресняване:

en: Replica of:
bg: Реплика на:

en: Replicas
bg: Реплики

en: Replicated by other output
bg: Репликиран от друг изход

en: Resolution:
bg: Резолюция:

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Scale:
bg: Мащаб:

[ctx: The apps themselves should scale to fit the displays]
en: Apply scaling themselves
bg: Самостоятелно мащабиране

[ctx: The argument contains the reason for the failure]
en: Couldn’t apply display configuration: %1
bg: Конфигурация на екрана не може да се приложи: %1

en: The global scale factor is limited to multiples of 6.25% to minimize visual glitches in applications using the X11 windowing system.
bg: Глобалният мащабен фактор е ограничен до кратни на 6,25%, за да се сведат до минимум визуалните артефакти в приложения, използващи X11 графична система.

[ctx: The system will perform the x11 apps scaling]
en: Scaled by the system
bg: Мащабиране от системата

en: Upside Down
bg: Наобратно

en: Will revert to previous configuration in %1 second. | Will revert to previous configuration in %1 seconds.
bg[0]: Връщане към предишна конфигурация след %1 секунда.
bg[1]: Връщане към предишна конфигурация след %1 секунди.
