fwupd - en to bg translation catalogue (796 entries)

en: %.0f minute remaining | %.0f minutes remaining
bg[0]: остава %.0f минута
bg[1]: остават %.0f минути

en: %s BMC Update
bg: Обновление на контролера за управление (BMC) за %s

en: %s Battery Update
bg: Обновление на батерия за %s

en: %s CPU Microcode Update
bg: Обновление на микрокод на ЦП за %s

en: %s Camera Update
bg: Обновление на камера за %s

en: %s Configuration Update
bg: Обновление на настройки за %s

en: %s Consumer ME Update
bg: Обновление на модул за управление (ME) за потребители за %s

en: %s Controller Update
bg: Обновление на контролер за %s

en: %s Corporate ME Update
bg: Обновление на модул за управление (ME) за корпорации за %s

en: %s Device Update
bg: Обновление на устройство за %s

en: %s Display Update
bg: Обновление на видео драйверите за %s

en: %s Dock Update
bg: Обновление на докинг станция %s

en: %s Drive Update
bg: Обновление на устройство %s

en: %s Embedded Controller Update
bg: Обновление на вграден контролер за %s

en: %s Fingerprint Reader Update
bg: Обновление на четеца за пръстови отпечатъци %s

en: %s Flash Drive Update
bg: Обновление на устройство за флаш %s

en: %s GPU Update
bg: Обновление на GPU %s

en: %s Graphics Tablet Update
bg: Обновление на графичен таблет за %s

en: %s Headphones Update
bg: Обновление на слушалките за %s

en: %s Headset Update
bg: Обновление на слушалките с микрофон за %s

en: %s Input Controller Update
bg: Обновление на контролер за вход за %s

en: %s Keyboard Update
bg: Обновление на клавиатура за %s

en: %s ME Update
bg: Обновление на модул за управление (ME) за %s

en: %s Mouse Update
bg: Обновление на мишка за %s

en: %s Network Interface Update
bg: Обновление на мрежова карта на %s

en: %s SSD Update
bg: Обновление на SSD %s

en: %s Storage Controller Update
bg: Обновление на контролер за съхранение на %s

en: %s System Update
bg: Обновления на системата за %s

en: %s TPM Update
bg: Обновление на доверен модул (TPM) за %s

en: %s Thunderbolt Controller Update
bg: Обновление на контролер на Thunderbolt за %s

en: %s Touchpad Update
bg: Обновление на сензорен панел за %s

en: %s USB Dock Update
bg: Обновление на докинг станция по USB %s

en: %s USB Receiver Update
bg: Обновление на приемник по USB „%s“

en: %s Update
bg: Обновление %s

en: %s and all connected devices may not be usable while updating.
bg: %s и всички свързани устройства може да не могат да се използват по време на обновяването.

en: %s appeared: %s
bg: %s се появи: %s

en: %s changed: %s → %s
bg: %s в променен: %s → %s

en: %s disappeared: %s
bg: %s изчезна: %s

en: %s is not currently updatable
bg: %s в момента не може да се обновява

en: %s is pending activation; use %s to complete the update.
bg: %s чака да бъде активиран; използвайте %s, за да завършите обновлението.

en: %s manufacturing mode
bg: %s режим на производство

en: %s must remain connected for the duration of the update to avoid damage.
bg: %s трябва да остане свързан по време на обновяването, за да няма повреда.

en: %s must remain plugged into a power source for the duration of the update to avoid damage.
bg: %s трябва да остане включен в тока по време на обновяването, за да няма повреда.

en: %s override
bg: Принудително включване на %s

en: %s v%s
bg: %s версия %s

en: %s version
bg: %s версия

en: %u day | %u days
bg[0]: %u ден
bg[1]: %u дена

en: %u device has a firmware upgrade available. | %u devices have a firmware upgrade available.
bg[0]: %u устройство има налично обновление на фърмуера.
bg[1]: %u устройства имат налични обновления на фърмуера.

en: %u device is not the best known configuration. | %u devices are not the best known configuration.
bg[0]: %u устройство не е с най-добрите известни настройки.
bg[1]: %u устройства не са с най-известните настройки.

en: %u hour | %u hours
bg[0]: %u час
bg[1]: %u часа

en: %u minute | %u minutes
bg[0]: %u минута
bg[1]: %u минути

en: %u second | %u seconds
bg[0]: %u секунда
bg[1]: %u секунди

en: %u test was skipped | %u tests were skipped
bg[0]: %u тест е пропуснат
bg[1]: %u теста са пропуснати

en: %u%% (threshold %u%%)
bg: %u%% (праг %u%%)

en: (obsoleted)
bg: (остарял)

en: A TPM PCR is now an invalid value
bg: TPM PCR вече е с невалидна стойност

en: AMD Firmware Write Protection
bg: AMD защита на фърмуера от запис

en: ARCHIVE FIRMWARE METAINFO [FIRMWARE] [METAINFO] [JCATFILE]
bg: АРХИВ ФЪРМУЕР МЕТАИНФОРМАЦИЯ [ФЪРМУЕР] [МЕТАИНФОРМАЦИЯ] [JCAT-ФАЙЛ]

en: Action Required:
bg: Необходимо е действие:

en: Activate devices
bg: Включване на устройства

en: Activate pending devices
bg: Включване на чакащите устройства

en: Activate the new firmware on the device
bg: Включване на новия фърмуер на устройството

en: Activating firmware update
bg: Включване на обновлението на фърмуера

en: Activating firmware update for
bg: Включване на обновлението на фърмуера за

en: Adds devices to watch for future emulation
bg: Добавяне на устройства за наблюдаване за бъдещо емулиране

en: Age
bg: Възраст

en: Agree and enable the remote?
bg: Съгласяване и включване на отдалечения сървър?

en: Alias to %s
bg: Псевдоним на %s

en: All TPM PCRs are now valid
bg: Всички TPM PCR сега са валидни

en: All TPM PCRs are valid
bg: Всички TPM PCR са валидни

en: All devices of the same type will be updated at the same time
bg: Всички устройства от един и същи тип ще бъдат обновени едновременно

en: Allow downgrading firmware versions
bg: Позволяване на понижаване на версиите на фърмуер

en: Allow reinstalling existing firmware versions
bg: Позволяване на преинсталиране на съществуващи версии на фърмуер

en: Allow switching firmware branch
bg: Позволяване на сменяне на потока на фърмуер

en: Already exists, and no --force specified
bg: Вече съществува и не е посочено —force

en: Alternate branch
bg: Алтернативен поток

en: An update is in progress
bg: Обновяване е в ход

en: An update requires a reboot to complete.
bg: Необходимо е рестартиране, за да завърши обновлението.

en: An update requires the system to shutdown to complete.
bg: Необходимо е изключване на системата, за да завърши обновлението.

en: Answer yes to all questions
bg: Отговаряне с „да“ на всички въпроси

en: Apply update even when not advised
bg: Прилагане на обновлението, дори когато не е препоръчано

en: Apply update files
bg: Прилагане на файловете за обновление

en: Applying update…
bg: Прилагане на обновлението…

en: Approved firmware: | Approved firmware:
bg[0]: Одобрен фърмуер:
bg[1]: Одобрен фърмуер:

en: Asks the daemon to quit
bg: Попитване на демона да спре

en: Attach to firmware mode
bg: Закачване в режим на фърмуер

en: Authenticating…
bg: Удостоверяване…

en: Authentication details are required
bg: Необходими са данни за идентифициране

en: Authentication is required to downgrade the firmware on a removable device
bg: За понижаване на фърмуера на преносимо устройство е необходима идентификация

en: Authentication is required to downgrade the firmware on this machine
bg: За понижаване на фърмуера на тази машина е необходима идентификация

en: Authentication is required to enable emulation data collection
bg: За включване на събирането на данни за емулация е необходима идентификация

en: Authentication is required to fix a host security issue
bg: За отстраняване на проблем със сигурността на хоста е необходима идентификация

en: Authentication is required to load hardware emulation data
bg: За зареждане на данни за хардуерна емулация е необходима идентификация

en: Authentication is required to modify BIOS settings
bg: За променяне на BIOS настройките е необходима идентификация

en: Authentication is required to modify a configured remote used for firmware updates
bg: За променяне на настроен отдалечен сървър за обновяване на фърмуер е необходима идентификация

en: Authentication is required to modify daemon configuration
bg: За променяне на настройките на демон е необходима идентификация

en: Authentication is required to read BIOS settings
bg: За четене на BIOS настройките е необходима идентификация

en: Authentication is required to reset daemon configuration to defaults
bg: За връщане на стандартните настройките на демон е необходима идентификация

en: Authentication is required to save hardware emulation data
bg: За запазване на данни за хардуерна емулация е необходима идентификация

en: Authentication is required to set the list of approved firmware
bg: За задаване на списъка с одобрен фърмуер е необходима идентификация

en: Authentication is required to sign data using the client certificate
bg: За подписване на данни с клиентския сертификат е необходима идентификация

en: Authentication is required to stop the firmware update service
bg: За спиране на услугата за обновяване на фърмуера е необходима идентификация

en: Authentication is required to switch to the new firmware version
bg: За сменяне към новата версия на фърмуера е необходима идентификация

en: Authentication is required to undo the fix for a host security issue
bg: За отменяне на проблем със сигурността на хоста е необходима идентификация

en: Authentication is required to unlock a device
bg: За отключване на устройство е необходима идентификация

en: Authentication is required to update the firmware on a removable device
bg: За обновяване на фърмуера на преносимо устройство е необходима идентификация

en: Authentication is required to update the firmware on this machine
bg: За обновяване на фърмуера на тази машина е необходима идентификация

en: Authentication is required to update the stored checksums for the device
bg: За обновяване на съхранените контролни суми за устройството е необходима идентификация

en: Automatic Reporting
bg: Автоматично докладване

en: Automatically upload every time?
bg: Автоматично качване всеки път?

en: BIOS Firmware Updates
bg: Обновления на фърмуера на BIOS

en: BIOS Rollback Protection
bg: Защита от връщане на BIOS

en: BIOS firmware updates
bg: Обновления на фърмуера на BIOS

en: BIOS updates delivered via LVFS or Windows Update
bg: Обновления на BIOS, предоставяни чрез LVFS или Windows Update

en: BUILDER-XML FILENAME-DST
bg: XML-ФАЙЛ-ЗА-ИЗГРАЖДАНЕ ЦЕЛ-ИМЕ-НА-ФАЙЛ

en: Battery
bg: Батерия

en: Bind new kernel driver
bg: Свързване на нов драйвер на ядро

en: Blocked firmware files:
bg: Блокирани файлове с фърмуер:

en: Blocked version
bg: Блокирана версия

en: Blocking firmware:
bg: Блокиране на фърмуера:

en: Blocks a specific firmware from being installed
bg: Блокиране на инсталирането на конкретен фърмуер

en: Bootloader Version
bg: Версия на първоначалната зареждаща програма

en: Branch
bg: Клон

en: Build a cabinet archive from a firmware blob and XML metadata
bg: Изграждане на архив на cabinet от blob на фърмуер и XML метаданни

en: Build a firmware file
bg: Изграждане на файл с фърмуер

en: CET OS Support
bg: Поддръжка на CET OS

en: CET Platform
bg: Платформа CET

en: CPU Microcode must be updated to mitigate against various information-disclosure security issues.
bg: Микрокодът на ЦП трябва да бъде обновен, за да се намалят проблемите със сигурността, свързани с разкриването на информация.

en: Can tag for emulation
bg: Може да бъде маркирано за емулация

en: Cancel
bg: Отказване

en: Cancelled
bg: Отменено

en: Cannot apply as dbx update has already been applied.
bg: Обновлението на dbx не може да бъде приложено, защото вече е приложено.

en: Changed
bg: Променено

en: Checks cryptographic hash matches firmware
bg: Проверяване на съответствието на криптографския хеш с фърмуера

en: Checksum
bg: Контролна сума

en: Choose branch
bg: Изберете поток

en: Choose device
bg: Изберете устройство

en: Choose firmware
bg: Изберете фърмуер

en: Choose release
bg: Изберете издание

en: Choose volume
bg: Изберете том

en: Clears the results from the last update
bg: Изчистване на резултатите от последното обновление

en: Command not found
bg: Командата не е намерена

en: Community supported
bg: Подкрепянo от общността

en: Compares two versions for equality
bg: Сравняване на две версии за еднаквост

en: Configuration Change Suggested
bg: Предложена е промяна на настройките

en: Configuration is only readable by the system administrator
bg: Настройките са достъпни за четене само от системния администратор

en: Control-Flow Enforcement Technology detects and prevents certain methods for running malicious software on the device.
bg: Технологията за налагане на контрол на потока открива и предотвратява определени методи за изпълняване на злонамерен софтуер на устройството.

en: Control-flow Enforcement Technology
bg: Технология за налагане на контрол на потока (CET)

en: Convert a firmware file
bg: Преобразуване на файл с фърмуер

en: Create an EFI boot entry
bg: Създаване на EFI запис за зареждане

en: Created
bg: Дата на създаване

en: Critical
bg: Критично

en: Cryptographic hash verification is available
bg: Налична е криптографска проверка на хеша

en: Current Value
bg: Текуща стойност

en: Current version
bg: Текуща версия

en: DEVICE-ID|GUID
bg: ИД-УСТРОЙСТВО|ГЛ-УН-ИД

en: Debugging Options
bg: Опции за отстраняване на грешки

en: Decompressing…
bg: Декомпресиране…

en: Delete an EFI boot entry
bg: Изтриване на EFI запис за зареждане

en: Description
bg: Описание

en: Detach to bootloader mode
bg: Откачване в режим на първоначална зареждаща програма

en: Details
bg: Подробности

en: Deviate from the best known configuration?
bg: Отклоняване от най-добрите известни настройки?

en: Device Flags
bg: Флагове на устройството

en: Device ID
bg: Ид. на устройството

en: Device Requests
bg: Заявки на устройството

en: Device added:
bg: Устройството е добавено:

en: Device already exists
bg: Устройството вече съществува

en: Device battery power is too low
bg: Твърде нисък заряд на батерия на устройство

en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
bg: Твърде нисък заряд на батерия на устройство (%u%%, трябва %u%%)

en: Device cannot be updated while the lid is closed
bg: Устройството не може да се използва, когато капакът е затворен

en: Device changed:
bg: Устройството е променено:

en: Device firmware is required to have a version check
bg: За фърмуера на устройството е необходима проверка на версията

en: Device is emulated
bg: Устройството е емулирано

en: Device is in use
bg: Устройството се използва в момента

en: Device is locked
bg: Устройството е заключено

en: Device is lower priority than an equivalent device
bg: Устройството е с по-нисък приоритет от еквивалентно устройство

en: Device is required to install all provided releases
bg: За устройството е необходимо да бъдат инсталирани всички предоставени издания

en: Device is unreachable
bg: Устройството е недостъпно

en: Device is unreachable, or out of wireless range
bg: Устройството е недостъпно или е извън обхват на безжичната мрежа

en: Device is usable for the duration of the update
bg: Устройството не може да се използва за времето на обновлението

en: Device is waiting for the update to be applied
bg: Устройството изчаква за прилагането на обновлението

en: Device list uploaded successfully, thanks!
bg: Списъкът с устройства е успешно качен, благодаря!

en: Device removed:
bg: Устройството е премахнато:

en: Device requires AC power to be connected
bg: Устройството изисква захранване от мрежата

en: Device requires a display to be plugged in
bg: За устройството е необходимо да бъде свързан екран

en: Device requires a software license to update
bg: За устройството е необходим лиценз за софтуер, за да бъде обновен

en: Device software updates are provided for this device.
bg: За това устройство се предоставят обновления на софтуера на устройството.

en: Device supports switching to a different branch of firmware
bg: Устройството поддържа превключване към различен поток от фърмуер

en: Device update needs activation
bg: Обновлението на устройството се нуждае от активиране

en: Device will backup firmware before installing
bg: Устройството ще направи резервно копие на фърмуера преди инсталиране

en: Device will not re-appear after update completes
bg: Устройството няма да се появи отново след завършване на обновлението

en: Devices that have been updated successfully:
bg: Устройства, които са обновени правилно:

en: Devices that were not updated correctly:
bg: Устройства, които не са обновени правилно:

en: Devices with firmware updates that need user action:
bg: Устройства с обновления на фърмуера, които изискват потребителска намеса:

en: Devices with no available firmware updates:
bg: Устройства без налични обновления на фърмуера:

en: Devices with the latest available firmware version:
bg: Устройства с най-новата налична версия на фърмуера:

en: Did not find any devices with matching GUIDs
bg: Няма намерени устройства със съвпадащи глобално уникални идентификатори

en: Disabled
bg: Изключено

en: Disables a given remote
bg: Изключване на даден отдалечен сървър

en: Disables virtual testing devices
bg: Изключване на виртуални устройства за изпробване

en: Distribution
bg: Дистрибуция

en: Do not check for old metadata
bg: Без проверяване за стари метаданни

en: Do not check for unreported history
bg: Без проверяване за неподадени доклади в историята

en: Do not check if download remotes should be enabled
bg: Без проверяване дали отдалечените сървъри за изтегляне трябва да бъдат включени

en: Do not check or prompt for reboot after update
bg: Без проверяване или запитване за рестартиране след обновяване

en: Do not include log domain prefix
bg: Без включване на журнала за представката на домейна

en: Do not include timestamp prefix
bg: Без включване на представката на датата

en: Do not perform device safety checks
bg: Без изпълняване на проверки за сигурността на устройството

en: Do not prompt for devices
bg: Без запитване за устройства

en: Do not prompt to fix security issues
bg: Без запитване за отстраняване на проблеми със сигурността

en: Do not search the firmware when parsing
bg: Без претърсване на фърмуера при анализиране

en: Do not turn off your computer or remove the AC adaptor while the update is in progress.
bg: Не изключвайте компютъра си и не изваждайте кабела на адаптера за електрическата мрежа по време на обновяването.

en: Do not write to the history database
bg: Без записване в базата от данни на историята

en: Do you understand the consequences of changing the firmware branch?
bg: Разбирате ли последствията от промяната на потока на фърмуера?

en: Do you want to convert it now?
bg: Искате ли да го преобразувате сега?

en: Do you want to disable this feature for future updates?
bg: Искате ли да изключите тази функция за бъдещи обновления?

en: Do you want to refresh this remote now?
bg: Искате ли да опресните този отдалечен сървър сега?

en: Do you want to upload reports automatically for future updates?
bg: Искате ли автоматично да качвате доклади за бъдещи обновления?

en: Don't prompt for authentication (less details may be shown)
bg: Без запитване за удостоверяване (може да се покаже по-малко информация)

en: Done!
bg: Готово!

en: Downgrade %s from %s to %s?
bg: Понижаване на %s от %s до %s?

en: Downgrades the firmware on a device
bg: Понижаване на фърмуера на устройство

en: Downgrading %s…
bg: Понижаване на %s…

en: Download a file
bg: Изтегляне на файл

en: Downloading…
bg: Изтегляне…

en: Dump SMBIOS data from a file
bg: Извличане на SMBIOS данни от файл

en: Duration
bg: Продължителност

en: Each system should have tests to ensure firmware security.
bg: Всяка система трябва да има тестове, за да се гарантира сигурността на фърмуера.

en: Emulate a device using a JSON manifest
bg: Емулиране на устройство с JSON манифест

en: Emulated
bg: Емулирано

en: Emulated host
bg: Емулиран хост

en: Enable
bg: Включване

en: Enable emulation data collection
bg: Включване на събирането на данни за емулация

en: Enable new remote?
bg: Включване на новия отдалечен сървър?

en: Enable this remote?
bg: Включване на този отдалечен сървър?

en: Enabled
bg: Включено

en: Enabled if hardware matches
bg: Включено, ако хардуерът съвпада

en: Enables a given remote
bg: Включване на даден отдалечен сървър

en: Enables virtual testing devices
bg: Включване на виртуални устройства за изпробване

en: Enabling firmware updates for the BIOS allows fixing security issues.
bg: Включването на обновленията на BIOS на фърмуера позволява отстраняването на проблеми със сигурността.

en: Enabling this functionality is done at your own risk, which means you have to contact your original equipment manufacturer regarding any problems caused by these updates. Only problems with the update process itself should be filed at $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$.
bg: Включването на тази функционалност се извършва на собствен риск, което означава, че трябва да се свържете с производителя на оригиналното си оборудване относно евентуални проблеми, причинени от тези обновления. Само проблеми със самия процес на обновяването трябва да се подават на адрес $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$.

en: Enabling this remote is done at your own risk.
bg: Включването на този отдалечен сървър се извършва на ваш собствен риск.

en: Encrypted
bg: Шифриран

en: Encrypted RAM
bg: Шифриран RAM

en: Encrypted RAM makes it impossible for information that is stored in device memory to be read if the memory chip is removed and accessed.
bg: Шифрираната RAM памет не позволява информацията, която се съхранява в паметта на устройството, да бъде прочетена, ако чипът на паметта бъде изваден и се получи достъп до него.

en: End of life
bg: Не получава обновления

en: Erase all firmware update history
bg: Изтриване на цялата история на обновленията на фърмуера

en: Erasing…
bg: Изтриване…

en: Exit after a small delay
bg: Изход след кратко изчакване

en: Exit after the engine has loaded
bg: Изход след зареждането на ядрото

en: Export a firmware file structure to XML
bg: Изнасяне на файловата структура на фърмуер в XML

en: Export firmware history for manual upload
bg: Изнасяне на историята на фърмуера за качване на ръка

en: Extract a firmware blob to images
bg: Извличане на blob от фърмуер в изображения

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: FILE [DEVICE-ID|GUID]
bg: ФАЙЛ [ИД-УСТРОЙСТВО|ГЛ-УН-ИД]

en: FILENAME
bg: ИМЕ-НА-ФАЙЛ

en: FILENAME CERTIFICATE PRIVATE-KEY
bg: ИМЕ-НА-ФАЙЛ СЕРТИФИКАТ ЧАСТЕН-КЛЮЧ

en: FILENAME OFFSET DATA [FIRMWARE-TYPE]
bg: ИМЕ-НА-ФАЙЛ ОТСТОЯНИЕ ДАННИ [ВИД-ФЪРМУЕР]

en: FILENAME [DEVICE-ID|GUID]
bg: ИМЕ-НА-ФАЙЛ [ИД-УСТРОЙСТВО|ГЛ-УН-ИД]

en: FILENAME [FIRMWARE-TYPE]
bg: ИМЕ-НА-ФАЙЛ [ВИД-ФЪРМУЕР]

en: FILENAME-SRC FILENAME-DST [FIRMWARE-TYPE-SRC] [FIRMWARE-TYPE-DST]
bg: ИЗТОЧНИК-ИМЕ-НА-ФАЙЛ ЦЕЛ-ИМЕ-НА-ФАЙЛ [ИЗТОЧНИК-ВИД-ФЪРМУЕР] [ЦЕЛ-ВИД-ФЪРМУЕР]

en: FILENAME|CHECKSUM1[,CHECKSUM2][,CHECKSUM3]
bg: ИМЕ-НА-ФАЙЛ|КОНТРОЛНА-СУМА1[,КОНТРОЛНА-СУМА2][,КОНТРОЛНА-СУМА3]

en: Failed
bg: Неуспешно

en: Failed to apply update
bg: Обновлението не може да бъде приложено

en: Failed to connect to Windows service, please ensure it's running.
bg: Свързването с Windows услугата е неуспешно, уверете се, че тя работи.

en: Failed to connect to daemon
bg: Свързването с демона е неуспешно

en: Failed to load local dbx
bg: Локалните dbx данни не може да бъдат заредени

en: Failed to load system dbx
bg: Системните dbx данни не може да бъдат заредени

en: Failed to lock
bg: Заключването е неуспешно

en: Failed to parse arguments
bg: Аргументите не може да бъдат разчетени

en: Failed to parse file
bg: Файлът не може да бъде разчетен

en: Failed to parse flags for %s
bg: Флаговете за %s не може да бъдат разчетени

en: Failed to parse local dbx
bg: Локалните dbx данни не може да бъдат разчетени

en: Failed to set front-end features
bg: Функциите на предния слой не може да бъдат зададени

en: Failed to validate ESP contents
bg: ESP съдържанието не може да бъде проверено

en: False
bg: Лъжа

en: Filename
bg: Име на файл

en: Filename Signature
bg: Име на файл

en: Filename Source
bg: Местоположение на файл

en: Filename required
bg: Необходимо е име на файл

en: Filter with a set of device flags using a ~ prefix to exclude, e.g. 'internal,~needs-reboot'
bg: Филтриране с набор от флагове на устройството, като се използва представката ~ за изключване, напр. „internal,~needs-reboot“

en: Filter with a set of release flags using a ~ prefix to exclude, e.g. 'trusted-release,~trusted-metadata'
bg: Филтриране с набор от флагове на устройството, като се използва представката ~ за изключване, напр. „trusted-release,~trusted-metadata“

en: Firmware Attestation
bg: Атестиране на фърмуера

en: Firmware Attestation checks device software using a reference copy, to make sure that it has not been changed.
bg: Атестирането на фърмуера проверява софтуера на устройството, като използва копие, за да се увери, че не е бил променян.

en: Firmware BIOS Descriptor
bg: Дескриптор на BIOS за фърмуера

en: Firmware BIOS Descriptor protects device firmware memory from being tampered with.
bg: Фърмуер дескриптор на BIOS предпазва паметта на фърмуера на устройството от подправяне.

en: Firmware BIOS Region
bg: Регион на BIOS за фърмуера

en: Firmware BIOS Region protects device firmware memory from being tampered with.
bg: Регион на BIOS за фърмуера предпазва паметта на фърмуера на устройството от подправяне.

en: Firmware Base URI
bg: Адрес на отдалечения сървър на фърмуера

en: Firmware Update D-Bus Service
bg: D-Bus услуга за обновяване на фърмуер

en: Firmware Update Daemon
bg: Демон за обновяване на фърмуер

en: Firmware Updater Verification
bg: Проверяване на инструмента за обновяване на фърмуера

en: Firmware Updater Verification checks that software used for updating has not been tampered with.
bg: Проверяване на инструмента за обновяване на фърмуера проверява дали софтуерът, използван за обновяване, не е бил подправен.

en: Firmware Updates
bg: Фърмуер обновления

en: Firmware Utility
bg: Помощна програма за фърмуер

en: Firmware Write Protection
bg: Защита на фърмуера от запис

en: Firmware Write Protection Lock
bg: Заключване на защитата на фърмуера от запис

en: Firmware Write Protection protects device firmware memory from being tampered with.
bg: Защитата на фърмуера от запис предпазва паметта на фърмуера на устройството от подправяне.

en: Firmware attestation
bg: Атестиране на фърмуера

en: Firmware is already blocked
bg: Фърмуерът вече е блокиран

en: Firmware is not already blocked
bg: Фърмуерът все още не е блокиран

en: Firmware metadata has not been updated for %u day and may not be up to date. | Firmware metadata has not been updated for %u days and may not be up to date.
bg[0]: Метаданните на фърмуера не са обновявани от %u ден и може да не са актуални.
bg[1]: Метаданните на фърмуера не са обновявани от %u дена и може да не са актуални.

en: Firmware updates
bg: Фърмуер обновления

en: Firmware updates disabled; run '%s' to enable
bg: Обновлението на фърмуера е изключено; изпълнете „%s“ за включване

en: Fix a specific host security attribute
bg: Поправяне на конкретен атрибут за сигурност на хост

en: Fix reverted successfully
bg: Поправката е успешно отменена

en: Fixed successfully
bg: Успешно поправено

en: Flags
bg: Флагове

en: Force the action by relaxing some runtime checks
bg: Принуждаване на действието чрез игнориране на някои проверки на средата за изпълнение

en: Found
bg: Намерено

en: Full Disk Encryption Detected
bg: Открито е цялостно шифриране на диска

en: Full disk encryption secrets may be invalidated when updating
bg: Пълното шифриране на тайните на диска може да бъде нулирано при обновяване

en: Fused Platform
bg: Слята платформа

en: Fused platform
bg: Слята платформа

en: GUID | GUIDs
bg[0]: Глобално уникален идентификатор
bg[1]: Глобално уникални идентификатори

en: GUID|DEVICE-ID
bg: ГЛ-УН-ИД|ИД-УСТРОЙСТВО

en: Get BIOS settings
bg: Получаване на BIOS настройките

en: Get all device flags supported by fwupd
bg: Получаване на всички флагове на устройствата, поддържани от fwupd

en: Get all devices that support firmware updates
bg: Получаване на всички устройства, които поддържат обновяване на фърмуера

en: Get all enabled plugins registered with the system
bg: Получаване на всички включени приставки, регистрирани в системата

en: Get all known version formats
bg: Получаване на всички известни формати на версии

en: Get device report metadata
bg: Получаване на метаданните за доклада на устройството

en: Gets details about a firmware file
bg: Получаване на подробностите за файл с фърмуер

en: Gets the configured remotes
bg: Получаване на зададените отдалечени сървъри

en: Gets the host security attributes
bg: Получаване на атрибутите за сигурност на хост

en: Gets the list of approved firmware
bg: Получаване на списъка с одобрен фърмуер

en: Gets the list of blocked firmware
bg: Получаване на списъка с блокиран фърмуер

en: Gets the releases for a device
bg: Получаване на изданията за дадено устройство

en: Gets the results from the last update
bg: Получаване на резултатите от последното обновление

en: HWIDS-FILE
bg: HWIDS-ФАЙЛ

en: Hardware is waiting to be replugged
bg: Хардуерът чака да бъде включен отново

en: High
bg: Голяма

en: Host Security Events
bg: Събития за сигурност на хоста

en: Host Security ID (HSI) is not supported
bg: Ид. за сигурност на хоста (HSI) не се поддържа

en: Host Security ID attributes uploaded successfully, thanks!
bg: Атрибутите на идентификатора за сигурност на хоста са качени успешно, благодаря!

en: Host Security ID:
bg: Ид. за сигурност на хоста:

en: INDEX
bg: УКАЗАТЕЛ

en: INDEX KEY [VALUE]
bg: УКАЗАТЕЛ КЛЮЧ [СТОЙНОСТ]

en: INDEX NAME TARGET [MOUNTPOINT]
bg: УКАЗАТЕЛ ИМЕ ЦЕЛ [ТОЧКА-НА-МОНТИРАНЕ]

en: INDEX1,INDEX2
bg: УКАЗАТЕЛ1,УКАЗАТЕЛ2

en: INHIBIT-ID
bg: ПРЕДОТВРАТЯВАНЕ-ИД

en: IOMMU Protection
bg: Защита на IOMMU

en: IOMMU Protection prevents connected devices from accessing unauthorized parts of system memory.
bg: Защита на IOMMU не позволява достъпа на свързани устройства до неодобрени части от системната памет.

en: IOMMU device protection disabled
bg: Изключена е IOMMU защитата на устройството

en: IOMMU device protection enabled
bg: Включена е IOMMU защитата на устройството

en: Idle…
bg: Бездейства…

en: Ignore SSL strict checks when downloading files
bg: Игнориране на строгите проверки на SSL при изтегляне на файлове

en: Ignore firmware checksum failures
bg: Игнориране на грешки при контролната сума на фърмуера

en: Ignore firmware hardware mismatch failures
bg: Игнориране на грешки за хардуерно несъответствие на фърмуера

en: Ignore non-critical firmware requirements
bg: Игнориране на некритични изисквания за фърмуера

en: Ignoring SSL strict checks, to do this automatically in the future export DISABLE_SSL_STRICT in your environment
bg: Игнориране на стриктните проверки на SSL, за да правите това автоматично в бъдеще, изнесете DISABLE_SSL_STRICT във вашата среда

en: Image
bg: Изображение

en: Image (custom)
bg: Изображение (друго)

en: Inhibit the system to prevent upgrades
bg: Предотвратяване на системата да спира обновления

en: Install Duration
bg: Време за инсталиране

en: Install a firmware file in cabinet format on this hardware
bg: Инсталиране на файл с фърмуер във формат cabinet на този хардуер

en: Install a raw firmware blob on a device
bg: Инсталиране на необработен фърмуер blob на устройство

en: Install a specific firmware file on all devices that match
bg: Инсталиране на конкретен файл с фърмуер на всички устройства, които съвпадат

en: Install a specific firmware on a device, all possible devices will also be installed once the CAB matches
bg: Инсталиране на конкретен фърмуер на устройство, като всички възможни устройства също ще бъдат инсталирани, след като CAB съвпадне

en: Install old version of signed system firmware
bg: Инсталиране на стара версия на подписан системен фърмуер

en: Install old version of unsigned system firmware
bg: Инсталиране на стара версия на неподписан системен фърмуер

en: Install signed device firmware
bg: Инсталиране на подписан фърмуер на устройство

en: Install signed system firmware
bg: Инсталиране на подписан системен фърмуер

en: Install unsigned device firmware
bg: Инсталиране на неподписан фърмуер на устройство

en: Install unsigned system firmware
bg: Инсталиране на неподписан системен фърмуер

en: Installing a specific release is explicitly required
bg: Необходимо е изрично инсталиране на конкретна версия

en: Installing firmware update…
bg: Инсталиране на обновлението на фърмуера…

en: Installing on %s…
bg: Инсталиране в %s…

en: Installing this update may also void any device warranty.
bg: Инсталирането на това обновление може да доведе до отпадане на гаранцията на устройството.

en: Integer
bg: Цяло число

en: Intel BootGuard ACM Protected
bg: Intel BootGuard защитен ACM

en: Intel BootGuard ACM protected
bg: Intel BootGuard защитен ACM

en: Intel BootGuard Error Policy
bg: Политика за грешки на Intel BootGuard

en: Intel BootGuard Error Policy ensures the device does not continue to start if its device software has been tampered with.
bg: Политиката за грешки на Intel BootGuard гарантира, че устройството няма да продължи да се стартира, ако софтуерът на устройството е бил подправен.

en: Intel BootGuard Verified Boot
bg: Потвърдено зареждане с Intel BootGuard

en: Intel BootGuard error policy
bg: Политика за грешки на Intel BootGuard

en: Intel BootGuard prevents unauthorized device software from operating when the device is started.
bg: Intel BootGuard не позволява софтуер от неодобрени устройства да работи при стартирането им.

en: Intel BootGuard verified boot
bg: Потвърдено зареждане с Intel BootGuard

en: Intel GDS Mitigation
bg: Intel GDS заобикаляне

en: Intel GDS mitigation
bg: Intel GDS заобикаляне

en: Intel Management Engine Manufacturing Mode
bg: Режим на производство на модула за управление на Intel

en: Intel Management Engine Override
bg: Принудително включване на модула за управление на Intel

en: Intel Management Engine Override disables checks for device software tampering.
bg: Принудително включване на модула за управление на Intel изключва проверките за подправяне на устройството.

en: Intel Management Engine Version
bg: Версия на модула за управление на Intel

en: Internal device
bg: Вътрешно устройство

en: Invalid
bg: Невалиден

en: Invalid arguments
bg: Невалидни аргументи

en: Invalid arguments, expected GUID
bg: Невалидни аргументи, очакваше се ГЛ-УН-ИД

en: Invalid arguments, expected INDEX KEY [VALUE]
bg: Невалидни аргументи, очакваше се УКАЗАТЕЛ КЛЮЧ [СТОЙНОСТ]

en: Invalid arguments, expected INDEX NAME TARGET [MOUNTPOINT]
bg: Невалидни аргументи, очакваше се УКАЗАТЕЛ ИМЕ ЦЕЛ [ТОЧКА-НА-МОНТИРАНЕ]

en: Invalid arguments, expected an AppStream ID
bg: Невалидни аргументи, очакваше се ид. на AppStream

en: Invalid arguments, expected at least ARCHIVE FIRMWARE METAINFO
bg: Невалидни аргументи, очакваше се поне АРХИВ ФЪРМУЕР МЕТАИНФОРМАЦИЯ

en: Invalid arguments, expected base-16 integer
bg: Невалидни аргументи, очаква се цяло число в шестнадесетична бройна система

en: Is downgrade
bg: Понижение

en: Is in bootloader mode
bg: В режим на първоначална зареждаща програма

en: Is upgrade
bg: Надграждане

en: Issue | Issues
bg[0]: Проблем
bg[1]: Проблеми

en: Kernel is no longer tainted
bg: Ядрото вече не е замърсено

en: Kernel is tainted
bg: Ядрото е замърсено

en: Kernel lockdown disabled
bg: Заключването на Linux ядрото е изключено

en: Kernel lockdown enabled
bg: Заключването на Linux ядрото е включено

en: LOCATION
bg: МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ

en: Last modified
bg: Последна промяна

en: Less than one minute remaining
bg: Остава по-малко от минута

en: License
bg: Лицензия

en: Linux Kernel Lockdown
bg: Заключване на Linux ядрото

en: Linux Kernel Lockdown mode prevents administrator (root) accounts from accessing and changing critical parts of system software.
bg: Режимът на заключване на Linux ядрото предотвратява достъпа на администратори (root) до критични части от системния софтуер и тяхната промяна.

en: Linux Kernel Swap temporarily saves information to disk as you work. If the information is not protected, it could be accessed by someone if they obtained the disk.
bg: Пейджинг паметта на Linux ядрото временно запазва информация на диска, докато работите. Ако информацията не е защитена, някой може да получи достъп до нея, ако има достъп до диска.

en: Linux Kernel Verification
bg: Потвърждение на Linux ядрото

en: Linux Swap
bg: Linux пейджинг

en: Linux Vendor Firmware Service (stable firmware)
bg: Услуга за фърмуера на производителя на Linux (стабилен фърмуер)

en: Linux Vendor Firmware Service (testing firmware)
bg: Услуга за фърмуера на производителя на Linux (фърмуер за изпробване)

en: Linux kernel
bg: Linux ядро

en: Linux kernel lockdown
bg: Заключване на Linux ядрото

en: Linux swap
bg: Linux пейджинг

en: List EFI boot files
bg: Изброяване на EFI файловете за зареждане

en: List EFI boot parameters
bg: Изброяване на параметрите за зареждане на EFI

en: List EFI variables with a specific GUID
bg: Изброяване на EFI променливи с конкретен глобально уникален идентификатор

en: List entries in dbx
bg: Изброяване на записите в dbx

en: List the available firmware GTypes
bg: Изброяване на наличния GTypes фърмуер

en: List the available firmware types
bg: Изброяване на наличните видове фърмуер

en: Lists files on the ESP
bg: Изброяване на файловете в ESP

en: Load device emulation data
bg: Зареждане на данните за емулация на устройство

en: Loaded from an external module
bg: Зареден от външен модул

en: Loading…
bg: Зареждане…

en: Locked
bg: Заключен

en: Low
bg: Ниска

en: MEI Key Manifest
bg: Манифест на ключа на MEI

en: MEI key manifest
bg: Манифест на ключа на MEI

en: MEI manufacturing mode
bg: Режим на производство на MEI

en: MEI override
bg: Принудително включване на MEI

en: MEI version
bg: MEI версия

en: Manually enable specific plugins
bg: Разрешаване на конкретни приставки на ръка

en: Manufacturing Mode is used when the device is manufactured and security features are not yet enabled.
bg: Режим на производство се използва, когато устройството е произведено и функциите за сигурност все още не са включени.

en: Maximum length
bg: Максимална дължина

en: Maximum value
bg: Максимална стойност

en: Medium
bg: Средна

en: Message
bg: Съобщение

en: Message (custom)
bg: Съобщение (друго)

en: Metadata Signature
bg: Подпис на метаданните

en: Metadata URI
bg: Адрес на метаданните

en: Metadata can be obtained from the Linux Vendor Firmware Service.
bg: Метаданните могат да бъдат получени от услугата за фърмуера на производителя на Linux.

en: Metadata is up to date; use %s to refresh again.
bg: Метаданните са актуални; използвайте %s, за да ги опресните отново.

en: Minimum Version
bg: Минимална версия

en: Minimum length
bg: Минимална дължина

en: Minimum value
bg: Минимална стойност

en: Modifies a daemon configuration value
bg: Променяне на стойността на настройка на демон

en: Modifies a given remote
bg: Променяне на даден отдалечен сървър

en: Modify a configured remote
bg: Променяне на настроен отдалечен сървър

en: Modify daemon configuration
bg: Променяне на настройките на фърмуера

en: Monitor the daemon for events
bg: Наблюдаване на демона за събития

en: Mounts the ESP
bg: Монтиране на ESP

en: Needs a reboot after installation
bg: Необходимо е рестартиране след инсталиране

en: Needs reboot
bg: Необходимо е рестартиране

en: Needs shutdown after installation
bg: Необходимо е изключване след инсталиране

en: New version
bg: Нова версия

en: No action specified!
bg: Няма зададено действие!

en: No downgrades for %s
bg: Няма понижения за %s

en: No firmware IDs found
bg: Няма намерени идентификатори на фърмуер

en: No firmware found
bg: Няма намерен фърмуер

en: No hardware detected with firmware update capability
bg: Не е открит хардуер с възможност за обновяване на фърмуера

en: No releases available
bg: Няма налични издания

en: No remotes are currently enabled so no metadata is available.
bg: В момента не са включени отдалечени сървъри, така че няма налични метаданни.

en: No remotes available
bg: Няма налични отдалечени хранилища

en: No updatable devices
bg: Няма обновяеми устройства

en: No updates available
bg: Няма налични обновления

en: No updates available for remaining devices
bg: Няма налични обновления за останалите устройства

en: No volume matched %s
bg: Няма съответстващ том за %s

en: Not approved
bg: Не е одобрено

en: Not found
bg: Не е намерено

en: Not supported
bg: Неподдържано

en: OK
bg: Добре

en: OK!
bg: Добре!

en: Old version
bg: Стара версия

en: Only show single PCR value
bg: Показване само на една стойност на PCR

en: Only use peer-to-peer networking when downloading files
bg: При изтегляне на файлове използвайте само равноправна мрежа

en: Only version upgrades are allowed
bg: Само надграждания на версиите са позволеи

en: Override the default ESP path
bg: Предефиниране на стандартното местоположение на ESP

en: P2P Firmware
bg: P2P фърмуер

en: P2P Metadata
bg: P2P метаданни

en: PATH
bg: МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ

en: Parse and show details about a firmware file
bg: Анализиране и показване на подробности за файл с фърмуер

en: Parsing dbx update…
bg: Разчитане на dbx обновлението…

en: Parsing system dbx…
bg: Разчитане на системните dbx данни…

en: Password
bg: Парола

en: Patch a firmware blob at a known offset
bg: Поправяне на blob на фърмуер с известно отместване

en: Payload
bg: Тяло на заявката

en: Pending
bg: В опашката

en: Perform operation?
bg: Изпълняване на операцията?

en: Platform Debugging
bg: Отстраняване на грешки в платформата

en: Platform Debugging allows device security features to be disabled. This should only be used by hardware manufacturers.
bg: Отстраняване на грешки в платформата позволява да се изключат функциите за сигурност на устройството. Това трябва да се използва само от производителите на хардуер.

en: Platform debugging
bg: Отстраняване на грешки в платформата

en: Please ensure you have the volume recovery key before continuing.
bg: Уверете се, че разполагате с ключа за възстановяване на тома, преди да продължите.

en: Please enter a number from 0 to %u:
bg: Въведете число от 0 до %u:

en: Please enter either %s or %s:
bg: Въведете %s или %s:

en: Plugin dependencies missing
bg: Липсват зависимости от приставката

en: Plugin is only for testing
bg: Приставката е само за изпробване

en: Possible Values
bg: Възможни стойности

en: Pre-boot DMA Protection
bg: Защита на DMA преди зареждане

en: Pre-boot DMA protection
bg: Защита на DMA преди зареждане

en: Pre-boot DMA protection is disabled
bg: Защитата на DMA преди зареждане е изключена

en: Pre-boot DMA protection is enabled
bg: Защитата на DMA преди зареждане е включена

en: Pre-boot DMA protection prevents devices from accessing system memory after being connected to the computer.
bg: Защитата на DMA преди зареждане предотвратява достъпа на устройства до системната памет, след като са свързани към компютъра.

en: Press unlock on the device to continue the update process.
bg: Отключете устройството, за да продължите процеса на обновяване.

en: Previous version
bg: Предишна версия

en: Priority
bg: Приоритет

en: Problems
bg: Проблеми

en: Proceed with upload?
bg: Продължаване с качването?

en: Processor Security Checks
bg: Проверки за сигурността на процесора

en: Proprietary
bg: Собственическо

en: REMOTE-ID
bg: ИД-НА-ОТДАЛЕЧЕН-СЪРВЪР

en: REMOTE-ID KEY VALUE
bg: ИД-НА-ОТДАЛЕЧЕН-СЪРВЪР КЛЮЧ СТОЙНОСТ

en: Read Only
bg: Само за четене

en: Read a firmware blob from a device
bg: Четене на фърмуер blob от устройство

en: Read a firmware from a device
bg: Четене на фърмуер от устройство

en: Reading from %s…
bg: Четене от %s…

en: Reading…
bg: Четене…

en: Ready
bg: Активен

en: Refresh Interval
bg: Интервал за опресняване

en: Refresh metadata from remote server
bg: Опресняване на метаданните от отдалечен сървър

en: Reinstall %s to %s?
bg: Преинсталиране на %s като %s?

en: Reinstall current firmware on the device
bg: Преинсталиране на текущия фърмуер на устройството

en: Reinstall firmware on a device
bg: Преинсталиране на фърмуера на устройството

en: Release Branch
bg: Поток на издаване

en: Release Flags
bg: Флагове за изданието

en: Release ID
bg: Ид. на изданието

en: Remote ID
bg: Ид. на отдалечения сървър

en: Removes devices to watch for future emulation
bg: Премахване на устройства за наблюдаване за бъдещо емулиране

en: Report URI
bg: Адрес за докладване

en: Reported to remote server
bg: Докладвано на отдалечения сървър

en: Required efivarfs filesystem was not found
bg: Необходимата файлова система efivarfs не е намерена

en: Required hardware was not found
bg: Необходимият хардуер не е намерен

en: Requires a bootloader
bg: Необходима е първоначална зареждаща програма

en: Requires internet connection
bg: Необходима е връзка с Интернет

en: Reset daemon configuration
bg: Връщане на настройките на демона

en: Resets a daemon configuration section
bg: Връщане на настройките от раздел на демона

en: Restart now?
bg: Рестартиране сега?

en: Restart the daemon to make the change effective?
bg: Рестартиране на демона, за да влезе в сила промяната?

en: Restarting device…
bg: Рестартиране на устройството…

en: Retrieve BIOS settings.  If no arguments are passed all settings are returned
bg: Извличане на настройките на BIOS.  Ако не са подадени аргументи, се връщат всички настройки

en: Return all the hardware IDs for the machine
bg: Връщане на всички идентификатори на хардуера за машината

en: Review and upload report now?
bg: Преглед и качване на доклада сега?

en: Run `%s` for more information.
bg: Изпълнете „%s“ за повече информация.

en: Run `%s` to complete this action.
bg: Изпълнете „%s“, за да завършите това действие.

en: Run the post-reboot cleanup action
bg: Изпълняване на действието за изчистване след рестартиране

en: Run without '%s' to see
bg: Изпълнете без „%s“, за да видите

en: Running kernel is too old
bg: Работещото ядро е твърде старо

en: Runtime Suffix
bg: Наставка на средата за изпълнение

en: SECTION
bg: РАЗДЕЛ

en: SETTING VALUE
bg: СТОЙНОСТ-НА-НАСТРОЙКАТА

en: SETTING1 VALUE1 [SETTING2] [VALUE2]
bg: НАСТРОЙКА1 СТОЙНОСТ1 [НАСТРОЙКА2] [СТОЙНОСТ2]

en: SMM locked down
bg: Режимът на управление на системата е заключен

en: SPI BIOS Descriptor
bg: Дескриптор на SPI BIOS

en: SPI BIOS region
bg: SPI регион на BIOS

en: SPI lock
bg: Блокиране на SPI

en: SPI write
bg: Записване на SPI

en: SUBSYSTEM DRIVER [DEVICE-ID|GUID]
bg: ПОДСИСТЕМА ДРАЙВЕР [ИД-УСТРОЙСТВО|ГЛ-УН-ИД]

en: Save a file that allows generation of hardware IDs
bg: Записване на файл, който позволява генериране на идентификатори на хардуер

en: Save device emulation data
bg: Запазване на данните за емулация на устройство

en: Saved report
bg: Докладът е запазен

en: Scalar Increment
bg: Скаларно увеличение

en: Scheduling…
bg: Насрочване…

en: Secure Boot disabled
bg: Атестираното стартиране е изключено

en: Secure Boot enabled
bg: Атестираното стартиране е включено

en: Security hardening for HSI
bg: Затвърдяване на сигурността на HSI

en: See %s for more details.
bg: Вижте %s за повече подробности.

en: See %s for more information.
bg: Вижте %s за повече информация.

en: Selected device
bg: Избрано устройство

en: Selected volume
bg: Избран том

en: Serial Number
bg: Сериен номер

en: Set BIOS setting '%s' using '%s'.
bg: Задаване на настройката „%s“ на BIOS с „%s“.

en: Set a BIOS setting
bg: Задаване на BIOS настройка

en: Set one or more BIOS settings
bg: Задаване на една или повече настройки на BIOS

en: Set or remove an EFI boot hive entry
bg: Задаване или премахване на EFI hive запис за зареждане

en: Set the EFI boot order
bg: Задаване на EFI реда на зареждане

en: Set the download retries for transient errors
bg: Задаване на опитите за изтегляне за грешки при изпращане

en: Sets one or more BIOS settings
bg: Задаване на една или повече настройки на BIOS

en: Sets the list of approved firmware
bg: Задаване на списъка с одобрен фърмуер

en: Setting type
bg: Вид настройка

en: Settings will apply after system reboots
bg: Настройките ще бъдат приложени след рестартиране на системата

en: Share firmware history with the developers
bg: Споделяне на историята на фърмуера с разработчиците

en: Show all results
bg: Показване на всички резултати

en: Show client and daemon versions
bg: Показване на версиите на клиента и демона

en: Show daemon verbose information for a particular domain
bg: Показване на допълнителна информация за демона за конкретен домейн

en: Show debugging information for all domains
bg: Показване на информация за отстраняване на грешки за всички домейни

en: Show debugging options
bg: Показване на опциите за отстраняване на грешки

en: Show devices that are not updatable
bg: Показване на устройства, които не могат да бъдат обновени

en: Show extra debugging information
bg: Показване на допълнителна информация за отстраняване на грешки

en: Show history of firmware updates
bg: Показване на историята на обновленията на фърмуера

en: Show the calculated version of the dbx
bg: Показване на изчислената версия на dbx

en: Shutdown now?
bg: Изключване сега?

en: Sign a firmware with a new key
bg: Подписване на фърмуер с нов ключ

en: Sign data using the client certificate
bg: Подписване на данни с клиентския сертификат

en: Sign the uploaded data with the client certificate
bg: Подписване на качените данни с клиентския сертификат

en: Signature
bg: Подпис

en: Signed Payload
bg: Подписано тяло на заявка

en: Size
bg: Размер

en: Some of the platform secrets may be invalidated when updating this firmware.
bg: Някои от тайните на платформата могат да бъдат анулирани при обновяване на този фърмуер.

en: Source
bg: Изходен код

en: Specify the dbx database file
bg: Посочете файла с база от данни dbx

en: Stop the fwupd service
bg: Спиране на fwupd услугата

en: String
bg: Низ

en: Success
bg: Успешно

en: Successfully activated all devices
bg: Устройствата бяха успешно включени

en: Successfully disabled remote
bg: Отдалеченият сървър е успешно изключен

en: Successfully disabled test devices
bg: Устройствата за изпробване бяха успешно изключени

en: Successfully enabled and refreshed remote
bg: Включването и опресняването на отдалечения сървър е успешно

en: Successfully enabled remote
bg: Отдалеченият сървър е успешно включен

en: Successfully enabled test devices
bg: Устройствата за изпробване бяха успешно включени

en: Successfully installed firmware
bg: Фърмуерът е успешно инсталиран

en: Successfully modified configuration value
bg: Стойността на настройката е успешно променена

en: Successfully modified remote
bg: Отдалеченият сървър е успешно променен

en: Successfully refreshed metadata manually
bg: Метаданните бяха успешно опреснени на ръка

en: Successfully reset configuration section
bg: Разделът с настройките е успешно върнат

en: Successfully reset configuration values
bg: Стойностите на настройките бяха успешно върнати

en: Successfully updated device checksums
bg: Контролните суми на устройството бяха успешно обновени

en: Successfully uploaded %u report | Successfully uploaded %u reports
bg[0]: %u доклад е успешно качен
bg[1]: %u доклада са успешно качени

en: Successfully verified device checksums
bg: Контролните суми на устройството бяха успешно потвърдени

en: Successfully waited %.0fms for device
bg: Успешно изчакване на устройството за %.0fмс

en: Summary
bg: Обобщение

en: Supervisor Mode Access Prevention
bg: Предотвратяване на достъпа в режим на надзирател (SMAP)

en: Supervisor Mode Access Prevention ensures critical parts of device memory are not accessed by less secure programs.
bg: Предотвратяване на достъпа в режим на надзирател гарантира, че критичните части от паметта на устройството не се достъпват от несигурни програми.

en: Supported
bg: Поддържано

en: Supported CPU
bg: Поддържан ЦП

en: Supported on remote server
bg: Поддържано на отдалечения сървър

en: Suspend To Idle
bg: Приспиване към бездействие

en: Suspend To RAM
bg: Приспиване към RAM

en: Suspend to Idle allows the device to quickly go to sleep in order to save power. While the device has been suspended, its memory could be physically removed and its information accessed.
bg: Приспиването към бездействие позволява на устройството бързо да премине в режим на приспиване, за да пести енергия. Докато устройството е спряно, паметта му може да бъде извадена и да се получи достъп до информацията в нея.

en: Suspend to RAM allows the device to quickly go to sleep in order to save power. While the device has been suspended, its memory could be physically removed and its information accessed.
bg: Приспиването към RAM позволява на устройството бързо да премине в режим на приспиване, за да пести енергия. Докато устройството е спряно, паметта му може да бъде извадена и да се получи достъп до информацията в нея.

en: Suspend-to-idle
bg: Приспиване-към-бездействие

en: Suspend-to-ram
bg: Приспиване-към-RAM

en: Switch branch from %s to %s?
bg: Сменяне на потока от %s към %s?

en: Switch the firmware branch on the device
bg: Сменяне на потока на фърмуера на устройството

en: Sync firmware versions to the chosen configuration
bg: Синхронизиране на версиите на фърмуера с избраните настройки

en: System Management Mode
bg: Режим на управление на системата (SSM)

en: System management mode is used by the firmware to access resident BIOS code and data.
bg: Режимът за управление на системата се използва от фърмуера за достъп до кода и данните на BIOS.

en: System power is too low
bg: Твърде нисък заряд на батерия на устройството

en: System power is too low (%u%%, requires %u%%)
bg: Твърде нисък заряд на батерия на устройството (%u%%, трябва %u%%)

en: System requires external power source
bg: Системата изисква външен източник на захранване

en: TEXT
bg: ТЕКСТ

en: TPM (Trusted Platform Module) is a computer chip that detects when hardware components have been tampered with.
bg: TPM (доверен модул) е компютърен чип, който разпознава, когато хардуерните компоненти са били подправени.

en: TPM PCR0 reconstruction
bg: TPM PCR0 възстановяване

en: TPM PCR0 reconstruction is invalid
bg: TPM PCR0 възстановяването е невалидно

en: TPM PCR0 reconstruction is now valid
bg: TPM PCR0 възстановяването сега е валидно

en: TPM Platform Configuration
bg: Настройки на платформата на TPM

en: TPM Reconstruction
bg: Възстановяване на TPM

en: TPM empty PCRs
bg: Празни PCR регистри на TPM

en: TPM v2.0
bg: TPM версия 2.0

en: Tag | Tags
bg[0]: Етикет
bg[1]: Етикети

en: Tagged for emulation
bg: Маркирано за емулация

en: Tainted
bg: Замърсено

en: Target
bg: Цел

en: Test a device using a JSON manifest
bg: Изпробване на устройство с JSON манифест

en: Tested
bg: Изпробвано

en: Tested by %s
bg: Изпробвано от %s

en: Tested by trusted vendor
bg: Тестван от надежден доставчик

en: The EFI boot entry is not in hive format, and shim may not be new enough to read it.
bg: EFI записът за зареждане не е в hive формат и shim може да не е достатъчно нов, за да го прочете.

en: The EFI boot entry was not in hive format, falling back
bg: EFI записът за зареждане не беше в hive формат, връщане към стандартната стойност

en: The Intel Management Engine Key Manifest must be valid so that the device firmware can be trusted by the CPU.
bg: Манифестът на ключа на модула за управление на Intel трябва да бъде валиден, за да може процесорът да се довери на фърмуера на устройството.

en: The Intel Management Engine controls device components and needs to have a recent version to avoid security issues.
bg: Модулът за управление на Intel контролира компонентите на устройството и трябва да има актуална версия, за да се избегнат проблеми със сигурността.

en: The LVFS is a free service that operates as an independent legal entity and has no connection with $OS_RELEASE:NAME$. Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices. All firmware is provided only by the original equipment manufacturer.
bg: LVFS е безплатна услуга, която функционира като независимо юридическо лице и няма връзка с $OS_RELEASE:NAME$. Възможно е вашият дистрибутор да не е проверил някоя от обновленията на фърмуера за съвместимост с вашата система или свързани устройства. Целият фърмуер се предоставя само от производителя на оригиналното оборудване.

en: The TPM (Trusted Platform Module) Platform Configuration is used to check whether the device start process has been modified.
bg: Настройките на платформата TPM (доверен модул) се използват за проверяване дали процесът на стартиране на устройството е бил променен.

en: The TPM (Trusted Platform Module) Reconstruction is used to check whether the device start process has been modified.
bg: Възстановяване на TPM (доверен модул) се използва за проверяване дали процесът на стартиране на устройството е бил променен.

en: The TPM PCR0 differs from reconstruction.
bg: TPM PCR0 се различава от възстановяването.

en: The UEFI Platform Key is used to determine if device software comes from a trusted source.
bg: Платформеният ключ на UEFI се използва, за да се определи дали софтуерът на устройството идва от надежден източник.

en: The UEFI system can set up memory attributes at boot which prevent common exploits from running.
bg: UEFI системата може да зададе атрибути на паметта при зареждане, които предотвратяват изпълнението на често срещани пробиви.

en: The daemon has loaded 3rd party code and is no longer supported by the upstream developers!
bg: Демонът е заредил код на трето лице и вече не се поддържа от разработчиците от следния клон!

en: The firmware from %s is not supplied by %s, the hardware vendor.
bg: Фърмуерът от %s не се доставя от %s, производителя на хардуера.

en: The system clock has not been set correctly and downloading files may fail.
bg: Системният часовник не е настроен правилно и изтеглянето на файлове може да бъде неуспешно.

en: The update will continue when the device USB cable has been re-inserted.
bg: Обновяването ще продължи, когато USB кабелът на устройството бъде свързан наново.

en: The update will continue when the device USB cable has been unplugged and then re-inserted.
bg: Обновяването ще продължи, когато USB кабелът на устройството бъде изваден и след това отново свързан.

en: The update will continue when the device USB cable has been unplugged.
bg: Обновяването ще продължи, когато USB кабелът на устройството бъде изваден.

en: The update will continue when the device power cable has been removed and re-inserted.
bg: ОБновяването ще продължи, когато захранващият кабел на устройството бъде изваден и свързан отново.

en: The vendor did not supply any release notes.
bg: Производителят не е предоставил бележки за изданието.

en: There are devices with issues:
bg: Има устройства с проблеми:

en: There are no blocked firmware files
bg: Няма блокирани файлове с фърмуер

en: There is no approved firmware.
bg: Няма одобрен фърмуер.

en: This device will be reverted back to %s when the %s command is performed.
bg: Това устройство ще бъде върнато към %s, когато се изпълни командата %s.

en: This firmware is provided by LVFS community members and is not provided (or supported) by the original hardware vendor.
bg: Този фърмуер е предоставен от членове на общността на LVFS и не се предоставя (или поддържа) от оригиналния производител на хардуера.

en: This package has not been validated, it may not work properly.
bg: Този пакет не е потвърден и може да не работи правилно.

en: This program may only work correctly as root
bg: Тази програма може да работи правилно само като основен потребител

en: This remote contains firmware which is not embargoed, but is still being tested by the hardware vendor. You should ensure you have a way to manually downgrade the firmware if the firmware update fails.
bg: Този отдалечен сървър съдържа фърмуер, който не е под ембарго, но все още се изпробва от доставчика на хардуера. Трябва да се уверите, че разполагате с начин за ръчно понижаване на фърмуера, ако обновлението на фърмуера е неуспешно.

en: This system doesn't support firmware settings
bg: Тази система не поддържа настройки на фърмуера

en: This system has HSI runtime issues.
bg: Тази система има проблеми със средата за изпълнение на HSI.

en: This system has a low HSI security level.
bg: Тази система е с ниско ниво на сигурност на HSI.

en: This tool allows an administrator to apply UEFI dbx updates.
bg: Този инструмент позволява на администратор да прилага обновления на UEFI dbx.

en: This tool allows an administrator to query and control the fwupd daemon, allowing them to perform actions such as installing or downgrading firmware.
bg: Този инструмент позволява на администратора да прави заявки и да контролира fwupd демона, което му позволява да извършва действия като инсталиране или понижаване на фърмуера.

en: This tool allows an administrator to use the fwupd plugins without being installed on the host system.
bg: Този инструмент позволява на администратора да използва приставките на fwupd, без да бъдат инсталирани на хост системата.

en: This tool can add a kernel argument of '%s', but it will only be active after restarting the computer.
bg: Този инструмент може да добваи аргумента „%s“ на ядрото, но ще бъде включен само след рестартиране на компютъра.

en: This tool can change the BIOS setting '%s' from '%s' to '%s' automatically, but it will only be active after restarting the computer.
bg: Този инструмент може автоматично да промени настройката на BIOS „%s“ от „%s“ на „%s“, но тя ще бъде включена само след рестартиране на компютъра.

en: This tool can change the kernel argument from '%s' to '%s', but it will only be active after restarting the computer.
bg: Този инструмент може да промени аргумента на ядрото от „%s“ на „%s“, но ще бъде включен само след рестартиране на компютъра.

en: This tool will read and parse the TPM event log from the system firmware.
bg: Този инструмент ще прочете и анализира журналите на събитията на TPM от системния фърмуер.

en: Transient failure
bg: Грешка при изпращане

en: True
bg: Истина

en: Trusted metadata
bg: Надеждни метаданни

en: Trusted payload
bg: Надеждно тяло на заявка

en: Type
bg: Вид

en: UEFI Bootservice Variables
bg: Променливи на услугата за стартиране на UEFI

en: UEFI ESP partition may not be set up correctly
bg: Възможно е UEFI ESP дялът да не е създаден правилно

en: UEFI ESP partition not detected or configured
bg: UEFI ESP дялът не е открит или настроен

en: UEFI Memory Protection
bg: Защита на паметта на UEFI

en: UEFI Platform Key
bg: Платформен ключ на UEFI

en: UEFI Secure Boot
bg: Атестирано стартиране на UEFI

en: UEFI Secure Boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
bg: Атестираното стартиране на UEFI предотвратява зареждането на злонамерен софтуер при стартиране на устройството.

en: UEFI boot service variables should not be readable from runtime mode.
bg: Променливите на UEFI услугата за зареждане не трябва да бъдат четими по време на изпълнение.

en: UEFI bootservice variables
bg: Променливи на услугата за стартиране на UEFI

en: UEFI capsule updates not available or enabled in firmware setup
bg: Обновленията на UEFI капсулата не са налични или включени в настройките на фърмуера

en: UEFI dbx Utility
bg: Инструмент за UEFI dbx

en: UEFI firmware can not be updated in legacy BIOS mode
bg: Фърмуерът на UEFI не може да бъде обновен в режим на остарял BIOS

en: UEFI memory protection enabled and locked
bg: Включена е UEFI защитата на паметта

en: UEFI memory protection enabled but not locked
bg: Защитата на паметта на UEFI е включена, но не е заключена

en: UEFI memory protection is now locked
bg: Защитата на паметта на UEFI вече е заключена

en: UEFI memory protection is now unlocked
bg: Защитата на паметта на UEFI е отключена

en: UEFI platform key
bg: Платформен ключ на UEFI

en: UEFI secure boot
bg: Атестирано стартиране на UEFI

en: Unable to connect to service
bg: Свързването с услугата е неуспешно

en: Unable to find attribute
bg: Атрибутът не може да бъде намерен

en: Unbind current driver
bg: Освобождаване на текущия драйвер

en: Unblocking firmware:
bg: Отблокиране на фърмуера:

en: Unblocks a specific firmware from being installed
bg: Отблокиране на инсталирането на конкретен фърмуер

en: Undo the host security attribute fix
bg: Отменяне на поправката на конкретния атрибут за сигурност на хоста

en: Unencrypted
bg: Нешифрирано

en: Uninhibit the system to allow upgrades
bg: Освобождаване на системата да позволява надграждания

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown Device
bg: Неизвестно устройство

en: Unlock the device to allow access
bg: Отключване на устройството за позволяване на достъп

en: Unlocked
bg: Отключен

en: Unlocks the device for firmware access
bg: Отключване на устройството за достъп до фърмуера

en: Unmounts the ESP
bg: Демонтиране на ESP

en: Unplug and replug the device to continue the update process.
bg: Извадете и свържете наново устройството, за да продължите процеса на обновяване.

en: Unsigned Payload
bg: Неподписано тяло на заявка

en: Unsupported daemon version %s, client version is %s
bg: Неподдържана версия на демона %s, версията на клиента е %s

en: Untainted
bg: Незамърсено

en: Updatable
bg: Може да се обнови

en: Update Error
bg: Грешка при обновяването

en: Update Image
bg: Изображение за обновлението

en: Update Message
bg: Съобщение за обновлението

en: Update State
bg: Състояние на обновлението

en: Update failure is a known issue, visit this URL for more information:
bg: Неуспешните обновления са известен проблем, посетете този адрес за повече информация:

en: Update now?
bg: Обновяване сега?

en: Update the stored cryptographic hash with current ROM contents
bg: Обновяване на съхранения криптографски хеш с текущото съдържание на ROM

en: Update the stored device verification information
bg: Обновяване на съхранената информация за потвърждаване на устройството

en: Update the stored metadata with current contents
bg: Обновяване на съхранените метаданни с текущото им съдържание

en: Updates all specified devices to latest firmware version, or all devices if unspecified
bg: Обновяване на всички посочени устройства до най-новата версия на фърмуера или всички устройства, ако не е посочено

en: Updating
bg: Обновяване

en: Updating %s…
bg: Обновяване %s…

en: Upgrade %s from %s to %s?
bg: Надграждане на %s от %s до %s?

en: Upload data now?
bg: Качване на данните сега?

en: Upload the list of updatable devices to a remote server
bg: Качване на списъка с обновяемите устройства на отдалечен сървър

en: Upload these anonymous results to the %s to help other users?
bg: Искате ли да качите тези анонимни резултати в %s, за да помогнете на други потребители?

en: Uploading a device list allows the %s team to know what hardware exists, and allows us to put pressure on vendors that do not upload firmware updates for their hardware.
bg: Качването на списък с устройства позволява на екипа на %s да знае какъв хардуер съществува и ни позволява да оказваме натиск върху производителите, които не качват обновления на фърмуера за своя хардуер.

en: Uploading firmware reports helps hardware vendors to quickly identify failing and successful updates on real devices.
bg: Качването на доклади за фърмуера помага на производителите на хардуер бързо да идентифицират неуспешните и успешните обновления на истински устройства.

en: Urgency
bg: Спешност

en: Use %s for help
bg: Използвайте %s за помощ

en: Use CTRL^C to cancel.
bg: Използвайте CTRL^C за отказване.

en: User has been notified
bg: Потребителят е уведомен

en: Username
bg: Потребителско име

en: VERSION1 VERSION2 [FORMAT]
bg: ВЕРСИЯ1 ВЕРСИЯ2 [ФОРМАТ]

en: Valid
bg: Валиден

en: Validating ESP contents…
bg: Проверяване на ESP съдържанието…

en: Variant
bg: Вариант

en: Vendor
bg: Производител

en: Verifying…
bg: Потвърждаване…

en: Version
bg: Версия

en: Version[fwupd]
bg: Версия[fwupd]

en: WARNING
bg: ВНИМАНИЕ

en: Wait for a device to appear
bg: Изчакване да се появи устройство

en: Waiting…
bg: Изчакване…

en: Watch for hardware changes
bg: Следене за промени в хардуера

en: Will measure elements of system integrity around an update
bg: Измерване на елементите на целостта на системата след обновяване

en: Writing file:
bg: Запис на файл:

en: Writing…
bg: Записване…

en: You should ensure you are comfortable restoring the setting from a recovery or installation disk, as this change may cause the system to not boot into Linux or cause other system instability.
bg: Трябва да се уверите, че сте сигурни при възстановяването на настройката от диск за възстановяване или инсталационен диск, тъй като тази промяна може да доведе до отказ на системата да стартира в Linux или да причини друга нестабилност на системата.

en: You should ensure you are comfortable restoring the setting from the system firmware setup, as this change may cause the system to not boot into Linux or cause other system instability.
bg: Трябва да се уверите, че сте сигурни при възстановяването на настройката на системния фърмуер, тъй като тази промяна може да доведе до отказ на системата да стартира в Linux или да причини друга нестабилност на системата.

en: Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices.
bg: Възможно е вашият дистрибутор да не е проверил някое от обновленията на фърмуера за съвместимост с вашата система или свързани устройства.

en: Your hardware may be damaged using this firmware, and installing this release may void any warranty with %s.
bg: Вашият хардуер може да бъде повреден при използването на този фърмуер и инсталирането на тази версия може да доведе до отпадане на гаранцията с %s.

en: Your system is set up to the BKC of %s.
bg: Вашата система е настроена на най-добрите известни настройки на %s.

en: [APPSTREAM_ID]
bg: [APPSTREAM_ИД]

en: [CHECKSUM]
bg: [КОНТРОЛНА-СУМА]

en: [DEVICE-ID|GUID]
bg: [ИД-УСТРОЙСТВО|ГЛ-УН-ИД]

en: [DEVICE-ID|GUID] [BRANCH]
bg: [ИД-УСТРОЙСТВО|ГЛ-УН-ИД] [КЛОН]

en: [DEVICE-ID|GUID] [VERSION]
bg: ИД-УСТРОЙСТВО|ГЛ-УН-ИД [ВЕРСИЯ]

en: [DEVICE]
bg: [УСТРОЙСТВО]

en: [FILE FILE_SIG REMOTE-ID]
bg: [ФАЙЛ ПОДПИС-НА-ФАЙЛ ИД-НА-ОТДАЛЕЧЕН-СЪРВЪР]

en: [FILENAME1] [FILENAME2]
bg: [ИМЕ-НА-ФАЙЛ1] [ИМЕ-НА-ФАЙЛ2]

en: [REASON] [TIMEOUT]
bg: [ПРИЧИНА] [ИЗЧАКВАНЕ]

en: [SECTION] KEY VALUE
bg: [РАЗДЕЛ] КЛЮЧ СТОЙНОСТ

en: [SETTING1] [SETTING2] [--no-authenticate]
bg: [НАСТРОЙКА1] [НАСТРОЙКА2] [—no-authenticate]

en: [SETTING1] [SETTING2]...
bg: [НАСТРОЙКА1] [НАСТРОЙКА2]…

en: [SMBIOS-FILE|HWIDS-FILE]
bg: [SMBIOS-ФАЙЛ|HWIDS-ФАЙЛ]

[ctx: command-argument]
en: GUID
bg: ГЛ-УН-ИД

[ctx: command-description]
en: Sign data using the client certificate
bg: Подписване на данни чрез клиентския сертификат

en: default
bg: стандартно

en: fwupd TPM event log utility
bg: fwupd инструмент за журналите на събитията в TPM

en: fwupd plugins
bg: fwupd приставки
