PackageKit - en to be translation catalogue (326 entries)

en: (seconds)
be: (секунд)

en: A correct role is required
be: Патрабуецца ўказаць правільную ролю

en: A destination directory and the package names to download are required
be: Патрабуецца ўказаць каталог прызначэння і назвы пакетаў, якія неабходна спампаваць

en: A filename is required
be: Патрабуецца ўказаць назву файла

en: A filename to install is required
be: Патрабуецца ўказаць назву файла, які неабходна ўсталяваць

en: A licence identifier (eula-id) is required
be: Патрабуецца ўказаць ідэнтыфікатар ліцэнзіі (eula-id)

en: A package name is required
be: Патрабуецца ўказаць назву пакета

en: A package name to install is required
be: Патрабуецца ўказаць назву пакета, які неабходна ўсталяваць

en: A package name to remove is required
be: Патрабуецца ўказаць назву пакета, які неабходна выдаліць

en: A package name to resolve is required
be: Патрабуецца ўказаць назву пакета для развязвання

en: A package provide string is required
be: Патрабуецца ўказаць радок зместу (provide) пакета

en: A repo id and autoremove required
be: Патрабуецца ўказаць ідэнтыфікатар сховішча і autoremove

en: A repo name, parameter and value are required
be: Патрабуецца ўказаць назву сховішча, параметр і значэнне

en: A repository name is required
be: Патрабуецца ўказаць назву рэпазіторыя

en: A search term is required
be: Патрабуецца ўказаць слова для пошуку

en: A search type is required, e.g. name
be: Патрабуецца ўказаць тып пошуку, напрыклад name

en: A type, key_id and package_id are required
be: Патрабуецца ўказаць тып, ідэнтыфікатар ключа і ідэнтыфікатар пакета

en: Accept EULA
be: Прыняць ліцэнзійнае пагадненне

en: Accepting EULA
be: Прыняцце пагаднення

en: Affected packages:
be: Закранутыя пакеты:

en: Affected packages: None
be: Закранутыя пакеты: няма

en: Agreement
be: Ліцэнзійнае пагадненне

en: Alias to %s
be: Псеўданім для %s

en: Allow packages to be downgraded during transaction
be: Дазволіць падчас трансакцыі паніжэнне версіі пакетаў

en: Allow packages to be reinstalled during transaction
be: Дазволіць падчас трансакцыі пераўсталяванне пакетаў

en: Allow untrusted packages to be installed.
be: Дазволіць усталяванне ненадзейных пакетаў.

en: An action, e.g. 'update-packages' is required
be: Патрабуецца ўказаць дзеянне, напрыклад «update-packages»

en: Application restart required by:
be: Патрабуе перазапуску праграмы:

en: Authentication is required to accept a EULA
be: Каб прыняць ліцэнзійнае пагадненне, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to cancel a task that was not started by yourself
be: Каб скасаваць чужую задачу, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to change software repository parameters
be: Каб змяніць параметры рэпазіторыя праграм, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to clear the offline updates message
be: Каб ачысціць паведамленне пазасеткавага абнаўлення, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to consider a key used for signing software as trusted
be: Каб пазначыць ключ, якім падпісана праграма, як давераны, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to downgrade software
be: Каб панізіць версію праграмы, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to install software
be: Каб прыняць усталяваць праграму, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to install untrusted software
be: Каб усталяваць ненадзейную праграму, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to refresh the system repositories
be: Каб абнавіць рэпазіторыі сістэмы, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to reinstall software
be: Каб зноў усталяваць наяўны пакет, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to remove software
be: Каб выдаліць пакет, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to repair the installed software
be: Каб аднавіць усталяваныя праграмы, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to set the network proxy used for downloading software
be: Каб задаць проксі-сервер, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to trigger offline updates
be: Каб запусціць пазасеткавыя абнаўленні, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to update software
be: Каб абнавіць праграмнае забеспячэнне, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Authentication is required to upgrade the operating system
be: Каб абнавіць сістэму, патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Author
be: Аўтар

en: Automatically remove unused dependencies
be: Аўтаматычна выдаляць непатрэбныя залежнасці

en: Available
be: Даступны

en: Blocked
be: Заблакіраванае

en: Bug fix
be: Выпраўленне памылак

en: Cancel foreign task
be: Скасаваць чужую задачу

en: Canceling
be: Скасаванне

en: Cancelling
be: Скасоўванне

en: Category
be: Катэгорыя

en: Change software repository parameters
be: Змяніць параметры рэпазіторыя праграм

en: Changes
be: Змены

en: Checking applications in use
be: Пошук праграм, якія цяпер выкарыстоўваюцца

en: Checking libraries in use
be: Пошук бібліятэк, якія цяпер выкарыстоўваюцца

en: Checking signatures
be: Праверка подпісаў

en: Cleaned up
be: Ачышчаны

en: Cleaning up
be: Ачыстка

en: Cleaning up packages
be: Ачыстка пакетаў

en: Clear offline update message
be: Ачысціць паведамленне пазасеткавага абнаўлення

en: Command failed
be: Не ўдалося выканаць каманду

en: Command line
be: Камандны радок

en: Command not found, valid commands are:
be: Каманда не знойдзена, магчымыя каманды:

en: Committing changes
be: Зацвярджэнне змен

en: Config file was not found.
be: Файл канфігурацыі не знойдзены.

en: Copying files
be: Капіяванне файлаў

en: Debugging Options
be: Параметры адладкі

en: Description
be: Апісанне

en: Details about the update:
be: Звесткі пра абнаўленне:

en: Directory not found
be: Каталог не знойдзены

en: Disable the idle timer
be: Адключыць лічыльнік часу бяздзейнасці

en: Disabled
be: Адключана

en: Distribution
be: Дыстрыбутыў

en: Do not install these packages unless you are sure it is safe to do so.
be: Не ўсталёўвайце гэтыя пакеты, калі не ўпэўнены ў іх бяспечнасці.

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
be: Не ўсталёўвайце гэты пакет, калі не ўпэўнены ў яго бяспечнасці.

en: Do not update these packages unless you are sure it is safe to do so.
be: Не абнаўляйце гэтыя пакеты, калі не ўпэўнены ў іх бяспечнасці.

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
be: Не абнаўляйце гэты пакет, калі не ўпэўнены ў яго бяспечнасці.

en: Do you accept this agreement?
be: Прыняць пагадненне?

en: Do you accept this signature?
be: Прыняць гэты подпіс?

en: Do you want to allow installing of unsigned software?
be: Дазволіць ўсталяванне праграм без подпісу?

en: Don't clear environment on startup
be: Не ачышчаць асяроддзе падчас запуску

en: Downgrade
be: Паніжэнне версіі

en: Downloaded
be: Спампавана

en: Downloading
be: Спампоўванне

en: Downloading details about the software repositories.
be: Спампоўванне звестак пра рэпазіторыі праграмнага забеспячэння.

en: Downloading file lists
be: Спампоўванне спісаў файлаў

en: Downloading filelists (this may take some time to complete).
be: Спампоўванне спісаў файлаў (гэта зойме некаторы час).

en: Downloading groups
be: Спампоўванне груп

en: Downloading list of packages
be: Спампоўванне спіса пакетаў

en: Downloading lists of changes
be: Спампоўванне спісаў змен

en: Downloading packages
be: Спампоўванне пакетаў

en: Downloading repository information
be: Спампоўванне інфармацыі аб рэпазіторыіі

en: Downloading update information
be: Спампоўванне інфармацыі пра абнаўленні

en: Duration
be: Працягласць

en: Enabled
be: Уключана

en: End user licence agreement required
be: Патрабуецца ліцэнзійнае пагадненне

en: Enhancement
be: Паляпшэнне

en: Exit after a small delay
be: Выйсці пасля невялікай затрымкі

en: Exit after the engine has loaded
be: Выйсці пасля загрузкі рухавіка

en: Expected package name, actually got file. Try using 'pkcon install-local %s' instead.
be: Чакалася назва пакета, але атрыманы файл. Паспрабуйце выкарыстаць каманду «pkcon install-local %s».

en: Failed to contact PackageKit
be: Не ўдалося звязацца з PackageKit

en: Failed to get daemon state
be: Не ўдалося атрымаць стан дэмана

en: Failed to get properties
be: Не ўдалося атрымаць уласцівасці

en: Failed to get the time since this action was last completed
be: Не ўдалося атрымаць час, калі было выканана гэта дзеянне

en: Failed to install packages
be: Не ўдалося ўсталяваць пакет

en: Failed to launch:
be: Не ўдалося запусціць:

en: Failed to load config file: %s
be: Не ўдалося загрузіць файл канфігурацыі: %s

en: Failed to load the backend
be: Не ўдалося загрузіць унутраную частку

en: Failed to load the backend: %s
be: Не ўдалося загрузіць унутраную частку: %s

en: Failed to load the config file
be: Не ўдалося загрузіць файл канфігурацыі

en: Failed to parse arguments
be: Не ўдалося разабраць аргументы

en: Failed to parse command line
be: Не ўдалося разабраць аргументы каманднага радка

en: Failed to resolve auto: %s
be: Не ўдалося выканаць развязванне auto: %s

en: Failed to search for file
be: Не ўдалося знайсці файл

en: Failed to unload the backend
be: Не ўдалося выгрузіць унутраную частку

en: False
be: Не

en: Fatal error
be: Фатальная памылка

en: File already exists: %s
be: Файл ужо існуе: %s

en: Finished
be: Завершана

en: Generating package lists
be: Стварэнне спіса пакетаў

en: Getting categories
be: Атрыманне катэгорый

en: Getting dependencies
be: Атрыманне залежнасцей

en: Getting details
be: Атрыманне звестак

en: Getting file list
be: Атрыманне спіса файлаў

en: Getting information
be: Атрыманне інфармацыі

en: Getting packages
be: Атрыманне пакетаў

en: Getting provides
be: Атрыманне даных пра змест

en: Getting repositories
be: Атрыманне рэпазіторыяў

en: Getting requires
be: Атрыманне патрабаванняў

en: Getting system upgrades
be: Атрыманне абнаўленняў сістэмы

en: Getting the list of files failed
be: Не ўдалося атрымаць спіс файлаў

en: Getting transactions
be: Атрыманне трансакцый

en: Getting update details
be: Атрыманне звестак абнаўленняў

en: Getting updates
be: Атрыманне абнаўленняў

en: Getting upgrades
be: Атрыманне абнаўленняў

en: ID
be: Ідэнтыфікатар

en: Icon
be: Значок

en: Important
be: Важнае

en: Install
be: Да ўсталявання

en: Install already installed package again
be: Усталяваць наяўны пакет зноў

en: Install older version of installed package
be: Усталяваць больш старую версію наяўнага пакета

en: Install package
be: Усталяваць пакет

en: Install package '%s' to provide command '%s'?
be: Усталяваць пакет «%s», які забяспечыць выкананне каманды «%s»?

en: Install signed package
be: Усталяваць падпісаны пакет

en: Install the packages without asking for confirmation
be: Усталяваць пакеты без пацвярджэння

en: Install untrusted local file
be: Усталяваць ненадзейны лакальны файл

en: Installed
be: Усталяваны

en: Installing
be: Усталяванне

en: Installing System Upgrade
be: Усталяванне абнаўлення сістэмы

en: Installing Updates
be: Усталяванне абнаўленняў

en: Installing files
be: Усталяванне файлаў

en: Installing packages
be: Усталяванне пакетаў

en: Installing signature
be: Усталяванне подпісу

en: Installing system upgrade; this could take a while...
be: Усталяванне абнаўленняў сістэмы, гэта зойме некаторы час...

en: Installing updates
be: Усталяванне абнаўленняў

en: Installing updates; this could take a while...
be: Усталяванне абнаўленняў, гэта зойме некаторы час...

en: Issued
be: Выдадзены

en: Key ID
be: Ідэнтыфікатар ключа

en: Key Timestamp
be: Часавы адбітак ключа

en: Key URL
be: URL ключа

en: Key fingerprint
be: Адбітак ключа

en: Key user
be: Карыстальнік ключа

en: Loading cache
be: Загрузка кэшу

en: Loading list of packages.
be: Загрузка спіса пакетаў.

en: Media change required
be: Патрабуецца памяняць носьбіт

en: Media label
be: Метка носьбіта

en: Media type
be: Тып носьбіта

en: Modifying repository
be: Змяненне рэпазіторыя

en: More than one package matches:
be: Знойдзена больш за адзін пакет:

en: Name
be: Назва

en: No files
be: Няма файлаў

en: No packages require updating to newer versions.
be: Няма пакетаў, якім патрабуецца абнаўленне да больш новай версіі.

en: No packages were found
be: Пакеты не знойдзены

en: Normal
be: Звычайнае

en: Obsolete
be: Да замяшчэння

en: Obsoleted
be: Замешчаны

en: Obsoletes
be: Замяшчае

en: Obsoleting
be: Замяшчэнне

en: Obsoleting packages
be: Замяшчэнне пакетаў

en: Option '%s' is not supported
be: Каманда «%s» не падтрымліваецца

en: Package
be: Пакет

en: Package description
be: Апісанне пакета

en: Package files
be: Файлы пакета

en: Package not found
be: Пакет не знойдзены

en: PackageKit Console Interface
be: Кансольны інтэрфейс PackageKit

en: PackageKit Monitor
be: Манітор PackageKit

en: PackageKit service
be: Сэрвіс PackageKit

en: Packages providing this file are:
be: Файл пастаўляецца з гэтымі пакетамі:

en: Packaging backend to use, e.g. dummy
be: Унутраны сродак працы з пакетамі, напрыклад «dummy»

en: Parent
be: Бацькоўская

en: Percentage
be: Працэнт

en: Please choose a command to run
be: Выберыце каманду для запуску

en: Please choose a package to install
be: Выберыце пакет для ўсталявання

en: Please choose the correct package:
be: Выберыце патрэбны пакет:

en: Please enter a number from 1 to %i:
be: Увядзіце лік ад 1 да %i:

en: Please insert the correct media
be: Устаўце прыдатны носьбіт

en: Please logout and login to complete the update as important security updates have been installed.
be: Выйдзіце з сеанса і ўвайдзіце зноў, каб завяршыць усталяванне важных абнаўленняў бяспекі.

en: Please logout and login to complete the update.
be: Выйдзіце з сеанса і ўвайдзіце зноў, каб завяршыць абнаўленне.

en: Please restart the computer to complete the update as important security updates have been installed.
be: Перазапусціце камп'ютар, каб завяршыць усталяванне важных абнаўленняў бяспекі.

en: Please restart the computer to complete the update.
be: Перазапусціце камп'ютар, каб завяршыць абнаўленне.

en: Prepare the transaction by downloading packages only
be: Падрыхтаваць трансакцыю толькі пасля спампоўвання пакетаў

en: Prepared updates:
be: Падрыхтаваныя абнаўленні:

en: Print to screen a machine readable output, rather than using animated widgets
be: Вывад на экран у машынным фармаце, замест выкарыстання аніміраваных віджэтаў

en: Proceed with changes?
be: Выканаць змены?

en: Querying
be: Запытваецца

en: Real name
be: Сапраўднае імя

en: Rebooting after installing updates…
be: Перазапуск пасля ўсталявання абнаўленняў…

en: Refresh system repositories
be: Абнавіць рэпазіторыі сістэмы

en: Refresh the cache
be: Абнавіць кэш

en: Refresh the cache (forced)
be: Абнавіць кэш (прымусова)

en: Refreshing cache
be: Абнаўленне кэшу

en: Refreshing software list
be: Абнаўленне спіса праграм

en: Reinstalled
be: Пераўсталяваны

en: Reinstalling
be: Пераўсталяванне

en: Remove
be: Да выдалення

en: Remove package
be: Выдаліць пакет

en: Removed
be: Выдалены

en: Removing
be: Выдаленне

en: Removing packages
be: Выдаленне пакетаў

en: Removing repository
be: Выдаленне рэпазіторыя

en: Repackaging files
be: Перапакаванне файлаў

en: Repair System
be: Аднавіць сістэму

en: Requesting data
be: Запытанне даных

en: Resolving
be: Развязванне

en: Resolving dependencies
be: Развязванне залежнасцей

en: Restart
be: Перазапуск

en: Results:
be: Вынікі:

en: Role
be: Роля

en: Run similar command:
be: Выканайце падобную каманду:

en: Run the command using idle network bandwidth and also using less power
be: Выконваць каманду калі сетка не задзейнічана і спажываючы менш энергіі

en: Running
be: Выконваецца

en: Running hooks
be: Запуск апрацоўшчыкаў

en: Scanning applications
be: Пошук праграм

en: Search by details
be: Пошук па звестках

en: Search by files
be: Пошук па файлах

en: Search by names
be: Пошук па назве

en: Searching by details
be: Пошук па звестках

en: Searching by file
be: Пошук па файлах

en: Searching by name
be: Пошук па назве

en: Searching groups
be: Пошук па групах

en: Security
be: Бяспека

en: Session restart (security) required:
be: Патрабуе перазапуску сеанса (бяспека):

en: Session restart required:
be: Патрабуе перазапуску сеанса:

en: Set network proxy
be: Задаць проксі-сервер

en: Set repository options
be: Задаць параметры рэпазіторыя

en: Set the filter, e.g. installed
be: Задаць значэнне фільтра, напрыклад «installed»

en: Setting data
be: Наладжванне даных

en: Show debugging information for all files
be: Паказаць адладачную інфармацыю для ўсіх файлаў

en: Show debugging options
be: Паказаць параметры адладкі

en: Show the program version and exit
be: Паказаць версію праграмы і выйсці

en: Show version and exit
be: Паказаць версію і выйсці

en: Shutting down after installing updates…
be: Выключэнне пасля ўсталявання абнаўленняў…

en: Similar command is:
be: Падобная каманда:

en: Similar commands are:
be: Падобныя каманды:

en: Software source name
be: Назва крыніцы праграм

en: Software source signature required
be: Патрабуецца подпіс крыніцы праграм

en: Starting
be: Запуск

en: State
be: Стан

en: Status
be: Стан

en: Subcommands:
be: Падкаманды:

en: Succeeded
be: Паспяхова

en: Suitable packages are:
be: Прыдатныя пакеты:

en: Summary
be: Зводка

en: System restart (security) required by:
be: Патрабуе перазапуску сістэмы (бяспека):

en: System restart required by:
be: Патрабуе перазапуску сістэмы:

en: System time
be: Сістэмны час

en: Testing changes
be: Праверка змен

en: Text
be: Тэкст

en: The agreement was not accepted.
be: Ліцэнзійнае пагадненне не прынята.

en: The correct media was not inserted.
be: Прыдатны носьбіт не ўстаўлены.

en: The daemon crashed mid-transaction!
be: Дэман аварыйна завяршыў працу падчас выканання трансакцыі!

en: The filter specified was invalid
be: Указаны няправільны фільтр

en: The following packages are untrusted:
be: Наступныя пакеты ненадзейныя:

en: The following packages have to be downgraded:
be: Версія наступных пакетаў павінна быць паніжана:

en: The following packages have to be installed:
be: Наступныя пакеты павінны быць усталяваны:

en: The following packages have to be obsoleted:
be: Наступныя пакеты павінны быць замешчаны:

en: The following packages have to be reinstalled:
be: Наступныя пакеты павінны быць пераўсталяваны:

en: The following packages have to be removed:
be: Наступныя пакеты павінны быць выдалены:

en: The following packages have to be updated:
be: Наступныя пакеты павінны быць абноўлены:

en: The maximum metadata cache age (in seconds). Use -1 to use only cache, 1 to reload cache.
be: Максімальны час выкарыстання кэшу метаданых (у секундах). Значэнне -1, каб выкарыстоўваць толькі кэш, 1 — каб перазагружаць кэш.

en: The package providing this file is:
be: Файл пастаўляецца з гэтым пакетам:

en: The proxy could not be set
be: Не ўдалося задаць параметры проксі-сервера

en: The selected packages may already be installed.
be: Магчыма, выбраныя пакеты ўжо ўсталяваны.

en: The signature was not accepted.
be: Подпіс не прыняты.

en: The software is not from a trusted source.
be: Праграмнае забеспячэнне не з давернай крыніцы.

en: The transaction did not proceed.
be: Трансакцыя не была выканана.

en: The transaction failed
be: Не ўдалося выканаць трансакцыю

en: The unsigned software will not be installed.
be: Праграмы без подпісу не будуць усталяваны.

en: There are no packages to update.
be: Няма пакетаў для абнаўлення.

en: There are no updates available at this time.
be: У гэты час абнаўленняў няма.

en: There are no upgrades available at this time.
be: У гэты час абнаўленняў няма.

en: This tool could not find all the packages: %s
be: Інструменту не ўдалося знайсці ўсе пакеты: %s

en: This tool could not find any available package.
be: Інструменту не ўдалося знайсці ні аднаго даступнага пакета.

en: This tool could not find any available package: %s
be: Інструменту не ўдалося знайсці ні аднаго даступнага пакета: %s

en: This tool could not find the installed package: %s
be: Інструменту не ўдалося знайсці ўсталяваны пакет: %s

en: This tool could not find the package: %s
be: Інструменту не ўдалося знайсці пакет: %s

en: Time since
be: Прайшло часу

en: Transaction
be: Трансакцыя

en: Trigger offline updates
be: Запусціць пазасеткавыя абнаўленні

en: Trivial
be: Дробнае

en: True
be: Так

en: Trust a key used for signing software
be: Давяраць ключу, якім падпісана праграма

en: Type
be: Тып

en: Unavailable
be: Недаступны

en: Unknown role type
be: Невядомы тып ролі

en: Unknown state
be: Невядомы стан

en: Update software
be: Абнавіць праграмнае забеспячэнне

en: Update text
be: Тэкст да абнаўлення

en: Updated
be: Абноўлена

en: Updates
be: Абнаўляе

en: Updating
be: Абнаўленне

en: Updating packages
be: Абнаўленне пакетаў

en: Updating running applications
be: Абнаўленне спіса запушчаных праграм

en: Upgrade System
be: Абнавіць сістэму

en: User ID
be: Ідэнтыфікатар карыстальніка

en: User aborted selection
be: Выбар перарваны карыстальнікам

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Vendor
be: Пастаўшчык

en: Waiting for authentication
be: Чаканне аўтэнтыфікацыі

en: Waiting for package manager lock
be: Чаканне блакіравання кіраўніка пакетаў

en: Waiting for package manager lock.
be: Чаканне блакіравання кіраўніка пакетаў.

en: Waiting in queue
be: Чаканне чаргі

en: You need to specify a list file to create
be: Патрабуецца ўказаць файл спіса, які неабходна стварыць

en: command not found
be: каманда не знойдзена
