plasma-nm - en to az translation catalogue (128 entries)

[ctx: @item::inlist Default openvpn cipher item]
en: Default
az: Standart

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: No OpenVPN ciphers found
az: OpenVPN şifrələri tapılmadı

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: OpenVPN cipher lookup failed
az: OpenVPN şifrə axtarışı uğursuz oldu

[ctx: @title: window advanced openvpn properties]
en: Advanced OpenVPN properties
az: Əlavə OpenVPN tərcihləri

en: Accept authenticated packets from any address (Float)
az: İstənilən ünvandan təsdiqlənmiş paketləri qəbul etmək (Float)

en: Adaptive
az: Uyğunlaşdırılmış

en: Add an additional layer of HMAC authentication on top of the TLS control channel
    to protect against DoS attacks.
az: DoS hücumlarından qorunmaq üçün TLC nəzarət kanalına HMAC 
    mexanizmi üzrə əlavə identifikasiya doğrulaması əlavə etmək.

en: Add an additional layer of HMAC authentication.
az: HMAC mexanizmi üzrə əlavə identifikasiya doğrulanmadan istifadə etmək

en: Advanced…
az: Əlavələr...

en: Allow remote peer to change its IP address and/or port number such as due to
    DHCP (this is the default if --remote is not used). --float when specified with --remote
    allows an OpenVPN session to initially connect to a peer at a known address,
    however if packets arrive from a new address and pass all authentication tests, the
    new address will take control of the session. This is useful when you are connecting
    to a peer which holds a dynamic address such as a dial-in user or DHCP client.
    
    
    Essentially, --float tells OpenVPN to accept authenticated packets from any address,
    not only the address which was specified in the --remote option.
az: Başqa host-a öz İP ünvanını və/və ya portunu dəyişməyə icazə verir, məs.,
    uyğun DHCP konfiqurasiyaları alındığı təqdirdə ("--remote" parametri 
    göstərilməzsə bu davarnış standart davranışdır). "--float" və "--remote"
    parametrləri birlikdə istifadə olunduqda OpenVPN sesiyası məlum 
    ünvan üzrə bağlantı qurur, lakin, əgər paket başqa ünvandan daxil olmağa
    başlayırsa və bütün kimlikdoğrulamalarından keçirsə o zaman bağlantı yeni
    ünvana keçəcəkdir. Bu davarnış dəyişilə bilə İP ünvanı qovşağı ilə bağlantıda
    olduqda faydalıdır, məs., DHCP və ya komutasiya olunan bağlantı zamanı.
    
    
    Əslində "--float" parametri OpenVPN-ə yalnız "--remote" parametri arqument
    kimi göstərilən ünvandan deyil, istərnilən ünvandan təsdiqlənmiş paketləri 
    qəbul etməsinə icazə verir.

en: Authenticate packets with HMAC using message digest algorithm. The default is SHA1.
az: HMAC mesaj doğrulama alqoritmində istifadə olunan heş-funksiya. Standart olaraq SHA1 istifadə oliunur.

en: Automatic
az: Avtomatik

en: Build a tun link capable of forwarding IPv6 traffic.
az: İPv6 trafikini göndərə biləcək tun şəbəkə interfeysi yaratmaq.

en: CA Certificate:
az: SM sertifikatı:

en: Certificate authority (CA) file in .pem format.
az: .pem formatında sertifikat orqanı (CA).

en: Certificates (TLS)
az: Sertifikatlar (TLS)

en: Cipher:
az: Şifrə:

en: Client
az: Müştəri

en: Client (1)
az: Müştəri (1)

en: Connect only to servers whose certificate matches the given subject. Example: /CN=myvpn.company.com
az: Yalnız sertifikat subyektinə uyğun olan serverlərə qoşulun. Nümunə: /CN=myvpn.company.com

en: Connect to remote host through a proxy with this address.
az: Serverə proksi vasitəsi ilə bu ünvanla qoşulmaq.

en: Connect to remote host through a proxy with this port.
az: Serverə proksi vasitəsi ilə bi portla qoşulmaq.

en: Connection type:
az: Bağlantı Növü:

en: Direction for Static Key encryption mode (non-TLS).
az: Statik açar şifrələmə rejimi üçün yol (TLS olmayan).

en: Direction parameter for static key mode.
az: Sabit açar rejimi üçün birbaşa parametrlər.

en: Don't verify certificate identification
az: Sertifikat identifikasiyasını yoxlamamaq

en: Enable internal datagram fragmentation with this maximum size.
az: UDP protokolunda dataqramın məcburi hissələrə parçalanmasını, 
    onların ölçüsünü göstərilən maksimum dəyərlə məhdudlaşdıraraq
    aktiv etmək.

en: Encrypt packets with cipher algorithm. The default is BF-CBC (Blowfish in Cipher
    Block Chaining mode).
az: Paketi göstərilən alqoritm ilə şifrələmək. Standart olaraq
    BF-CBC istifadə olunur.

en: Error copying certificate to %1: %2
az: Sertifikatın %1-ə/a kopyalanması xətası: %2

en: Error saving file %1: %2
az: %1 faylının saxlanılmasında xəta: %2

en: Exit or restart after n seconds pass without reception of a ping or other packet from remote.
az: Uzaqdan ping və ya başqa bir paket almadan n saniyə keçdikdən sonra çıxın və ya yenidən başladın.

en: Explicitly set virtual device type (TUN/TAP).
az: Virtual cihaz növünü (TUN/TAP) açıq şəkildə təyin edin.

en: Gateway:
az: Şəbəkə keçidi:

en: General
az: Əsas

en: HMAC Authentication:
az: HMAC kimlik doğrulaması:

en: HTTP/SOCKS proxy password passed to OpenVPN when prompted for it.
az: HTTP/SOCKS proksi şifrəsi OpenVPN-ə tələb olinduğunda göndərilir.

en: HTTP/SOCKS proxy username passed to OpenVPN when prompted for it.
az: HTTP/SOCKS proksi istifadəçi adı OpenVPN-ə tələb olinduğunda göndərilir.

en: IP address of the local VPN endpoint.
az: Yerli VPN son nöqtəsinin İP ünvanı.

en: IP address of the remote VPN endpoint.
az: Uzaq VPN son nöqtəsinin İP ünvanı.

en: IPv6 tun link
az: İPv6 tun keçidi

en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer.
az: Açar istiqaməti istifadəolunursa, VPN qovşağında istifadə olunanın əksinə olmalıdır.

en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer. For example, if the peer uses '1', this connection must use '0'. If you are unsure what value to use, contact your system administrator.
az: Əgər açar istiqaməti istifadə olunursa o VPN qovşağında istifadə olunanın əksi olmalıdır. Məsələn, əgər eyni səviyyəli iştirakçı "1" istifadə edirsə bu bağlantı "0" istifadə etməlidir. Hansı dəyəri istifadə etməli olduğunuzu bilmirsinizsə sistem inzibatçısına müraciət edin.

en: Key Direction:
az: Açar istiqaməti:

en: Key File:
az: Açar faylı:

en: Key Password:
az: Açar şifrəsi:

en: Local IP Address:
az: Yerli İP ünvanı:

en: Local peer's private key in .pem format.
az: .pem formatında yerli iştirakçının məxfi açarı.

en: Local peer's signed certificate in .pem format (signed by CA of CA Certificate).
az: .pem formatında yerli iştirakçının imzalı sertifikatı (CA sertifikatı ilə CA tərəfindən imzalanmışdır).

en: Mode:
az: Rejim:

en: NetworkManager is missing support for OpenVPN
az: OpenVPN dəstəkləyən şəbəkə idarəçisi quraşdırılmayıb

en: No
az: Xeyr

[ctx: No "Key Direction"]
en: None
az: Heç biri

en: None
az: Heç biri

en: Not Required
az: Tələb olunmur

en: Obtaining available ciphers…
az: Əlçatan şifrlərin alınması...

en: Password
az: Şifrə

en: Password for private key.
az: Məxfi açar üçün şifrə.

en: Password passed to OpenVPN when prompted for it.
az: Tələb edildiində şifrə OpenVPN-ə keçir.

en: Password with Certificates (TLS)
az: Sertifikatlarla şifrə (TLS)

en: Password:
az: Şifrə:

en: Ping remote over the TCP/UDP control channel if no packets have been sent for at least n seconds.
az: Ən azı n saniyə ərzində paket göndərilmədiyi təqdirdə TCP / UDP nəzarət kanalı üzərindən ping göndərmək.

en: Pre-shared file for Static Key encryption mode (non-TLS).
az: Statik açar şifrələmə rejimi üçün əvvəlcədən paylaşılan fayl (TLS olmayan).

en: Private Key Password:
az: Məxfi açar şifrəsi:

en: Private Key:
az: Məxfi açar:

en: Proxies
az: Proksilər

en: Proxy Password:
az: Proksi şifrəsi:

en: Proxy Type:
az: Proksi növü:

en: Proxy Username:
az: Proksi istifadəçi adı:

en: Proxy type: HTTP or SOCKS
az: Proksi növü: HTTP və ya SOCKS

en: Randomize remote hosts
az: Uzaq hostları qarışdırmaq

en: Randomize the order of gateways list (remote) as a kind of basic load-
    balancing measure.
az: Yüklənmənin əsas tarazlığnı saxlamaq üçün şəbəkə keçidləri siyahısını 
    təsadüfi qaydada sıralamaq.

en: Remote IP Address:
az: Uzaq İP ünvanı:

en: Remote gateways(s), with optional port and protocol (e.g. ovpn.corp.com:1234:tcp).
    You can specify multiple hosts for redundancy (use commas or spaces as delimiters).
az: Uzaq şəbəkə keçid(lər)i, ixtiyaro port və protokol (məs., ovpn.corp.com:1234:tcp).
    İxtisar üçün birdən çox host təyin edə bilərsiniz (vergül və boşluqlardan ayırıcı kimi istifadə edin).

en: Remote peer certificate TLS type:
az: Eyni səviyyəli hostun sertifikatının TLS növü:

en: Remote peer certificate nsCert designation:
az: Serverdəki eyni səviyyəli sertifikatın təyinatı:

en: Renegotiate data channel key after the specified number of seconds.
az: Göstərilən saniyə sayından sonra verilənlər kanalının yeni açarını yaratmaq.

en: Require that peer certificate was signed with an explicit key usage and extended
    key usage based on RFC3280 TLS rules.
az: Eyni səviyyəli sertifikatların bir açarla və RFC3280 TLS qaydalarına əsaslanan genişləndirilmiş açar istifadəsi ilə
    imzalanmasını tələb etmək.

en: Require that peer certificate was signed with an explicit nsCertType designation.
az: Eynu səviyyəli sertifikatın nsCertType təyinatı ilə imzlanmasını tələb etmək.

en: Restrict TCP maximum segment size (MSS)
az: TCP üçün bölmənin maksimum ölçüsünü (MSS) məhdudlaşdırmaq

en: Restrict tunnel TCP maximum segment size.
az: TCP tuneli bölməsinin maksimum ölçüsünü (MSS) məhdudlaşdırmaq.

en: Retry indefinitely on proxy errors. It simulates a SIGUSR1 reset.
az: Proksi xətaları zamanı yenidən qoşulmağa cəhd etmək. SIGUSR1-də olduğu kimi sıfırlamanı imitasiya edir.

en: Retry indefinitely when errors occur
az: Xətalar baş verdikdə yenidən qoşulmalara sonsuz cəhd

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Select an authentication mode.
az: Kimlik doğrulaması rejimini seçin.

en: Select this option if your organization requires the use of a proxy server to access the Internet.
az: Əgər təşkilatınız internetə çıxış üçün proksi serverdən istifadə etməyi tələb edirsə bu seçimdən istifadə edin.

en: Server Address:
az: Server ünvanı:

en: Server Certificate Check:
az: Sertifikat serverinin yoxlanılması:

en: Set cipher key size to a custom value. If unspecified, it defaults to cipher-specific size.
az: Açar şifrələnməsinin göstərilən uzunluğunu istifadə etmək. Əgər 
    göstərilməzsə standart açar şifrəsi uzunluğu isitfadə olunacaq.

en: Set virtual device name:
az: Virtual cihaz adı təyin edin:

en: Set virtual device type:
az: Virtual cihaz növü:

en: Specify exit or restart ping:
az: Çıxış göstərin və ya pingi yenidən başladın:

en: Specify max routes:
az: Maksimum routerləri göstərmək:

en: Specify ping interval:
az: Ping göndərmə intervalını göstərin:

en: Specify the maximum number of routes the server is allowed to specify.
az: Serverin göstərə biləcəyi maksimum router sayını göstərin.

en: Static Key
az: Statik açar

en: Static Key:
az: Statik açar:

en: Subject Match:
az: Subyektin uyğunluğu:

en: Subject or Common Name to verify server certificate information against.
az: Server sertifikatı məlumatını yoxlamaq üçün subyekt və ya ümumi ad (CN).

en: TCP/UDP port number for peer. (Default value when there is no port for gateway).
az: İştirakçı üçün TCP/UDP port nömrəsi (Şəbəkə keçidi üçün port olmadığında standart göstərici).

en: TLS Settings
az: TLS ayarları

en: Take the TUN device MTU to be specified value and derive the link MTU from it.
az: Göstərilən dəyəri TUN üçün MTU timsalında istifadə edin.
    OpenVPN müştəriləri arası ötürülən paketlərin maksimum
    ölçüsü burada göstərilən dəyərdən asılı olaraq avtomatik seçiləcəkdir.

en: Use TCP for communicating with remote host.
az: TCP protokolunu başqa serverlərlə istifadə etmək.

en: Use a TCP connection
az: TCP bağlantısından istifadə etmək

en: Use compression
az: Sıxılmanı istifadə etmək

en: Use compression.
az: Sıxılmanı istifadə etmək.

en: Use custom UDP fragment size:
az: UDP fraqmentinin ölçüsünü vermək:

en: Use custom gateway port:
az: Başqa şəbəkə keçidi portunu istifadə edin:

en: Use custom name for TUN/TAP virtual device (instead of default "tun" or "tap").
az: TUN/TAP virtual cihazı üçün (standart "tun" və ya "tap" əvəzinə) başqa addan istifadə edin.

en: Use custom renegotiation interval:
az: Xüsusi yenidən razılaşma intervalından istifadə edin:

en: Use custom size of cipher key:
az: Açar şifrəsinin ölçüsünü təyin edin:

en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
az: Maksimum Ötürmə Vahidi (MTU) tunelindən istifadə edin:

en: User Certificate:
az: İstifadəçi sertifikatı:

en: Username passed to OpenVPN when prompted for it.
az: Tələb edildiində istifadəçi adı OpenVPN-ə keçir.

en: Verify name by prefix
az: Adın prefiksə görə doğrulanması

en: Verify name exactly
az: Adın doğrulanması

en: Verify peer (server) certificate nsCertType designation
az: Serverin eyni səviyyəli sertifikat təyinatının doğrulanması

en: Verify peer (server) certificate usage signature
az: Eyni səviyyəli qovşağın (serverin) sertifikatının təyinatını yoxlamaq

en: Verify server certificate identification.
    
    When enabled, connection will only succeed if the server certificate matches
    some expected properties.
    Matching can either apply to the whole certificate subject (all the fields),
    or just the Common Name (CN field).
az: Server sertifikatı identifikasiyasını yoxlanması.
    
    Yoxlanma akiv edildikdə yalnız, sertifikatın müəyən xüsusiyyətləri uyğun
    olduqda bağlantıya icazə veriləcəkdir.
    Uyğunlaşma ya bütün sertifikat subyektlərinə ( bütün sahələr), ya da yalnız
    ümumi ada (Common Name, CN) aid ola bilər.

en: Verify subject partially (legacy mode, strongly discouraged)
az: Subyektləri hissə-hissə doğrulamaq (köhnə rejim, qətiyyən tövsiyyə olunmur)

en: Verify whole subject exactly
az: Bütün subyektlərin tam doğrulanması

en: authenticator
az: kimlik doğrulaması

en: code
az: kod

[ctx: like in None setting selected]
en: None
az: Heç nə

[ctx: like in Username for athentication]
en: Username:
az: İstifadəçi adı:

[ctx: like in use Automatic configuration]
en: Automatic
az: Avtomatik

[ctx: like in use Default configuration]
en: Default
az: Standart

en: one-time password
az: Birdəfəlik şifrə

en: token
az: əlamət
