plasma-nm - en to az translation catalogue (483 entries)

en:  bytes
az:  bayt

en:  ms
az:  msan

en: %1 (%2%)
    Frequency: %3 Mhz
    Channel: %4
az: %1 (%2)
    Tezlik: %3 Mhz
    Kanal: %4

en: %1 (%2%)
    Security: %3
    Frequency: %4 Mhz
az: %1 (%2)
    Təhlükəsizlik: %3
    Tezlik: %4 Mhz

en: %1 (%2%)
    Security: Insecure
    Frequency: %3 Mhz
az: %1 (%2)
    Təhlükəsizlik: Etibarsız
    Tezlik: %3 Mhz

en: 1 (default)
az: 1 (standart)

en: 1 Gb/s
az: 1 QB/san

en: 10 Gb/s
az: 10 QB/san

en: 10 Mb/s
az: 10 MB/san

en: 100 Gb/s
az: 100 Gb/san

en: 100 Mb/s
az: 100 MB/san

en: 2.5 Gb/s
az: 2.5 Gb/san

en: 40 Gb/s
az: 40 Gb/san

en: 5 Gb/s
az: 5 Gb/san

en: 802.1x Security
az: 802.1x təhlükəsizliyi

en: <qt>This entry must be one of:<ul><li>DNS: &lt;name or ip address&gt;</li><li>EMAIL: &lt;email&gt;</li><li>URI: &lt;uri, e.g. https://www.kde.org&gt;</li></ul></qt>
az: <qt>Bu daxil edilən bunlardan biri olmalıdır:<ul><li>DNS: &lt; adı və ya İP ünvanı&gt;</li><li>EMAIL: &lt;email&gt;</li><li>URI: &lt;uri, məs., https://www.kde.org&gt;</li></ul></qt>

en: <qt>You can find more information about these values here:<br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>
az: <qt>Siz bu göstəricilər haqqında daha çox məlumatları burada tapa bilərsiniz: <br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>

[ctx: @info]
en: DNS Servers:
az: DNS serverləri:

[ctx: @info]
en: Search Domains:
az: Axtarış Domenləri:

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is ADSL
az: Bağlantı növü: ADSL

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Bluetooth
az: Bağlantı növü: Bluetooth

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Bridge
az: Bağlantı növü: Körpü

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is CDMA
az: Bağlantı növü: CDMA

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is GSM
az: Bağlantı növü: GSM

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Generic
az: Bağlantı növü: Əsas

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is IP Tunnel
az: Bağlantı növü: İP tunel

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Infiniband
az: Bağlantı növü: Infiniband

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is OLPC Mesh
az: Bağlantı növü: OLPC Mesh şəbəkəsi

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is PPOPE
az: Bağlantı növü: PPOPE

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Team
az: Bağlantı növü: Team

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Tunnel
az: Bağlantı növü: Tunel

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Unknown
az: Bağlantı növü naməlumdur

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is VLAN
az: Bağlantı növü: VLAN

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is VPN
az: Bağlantı növü: VPN

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wimax
az: Bağlantı növü: Wimax

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is WireGuard
az: Bağlantı növü: WireGuard

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wired
az: Bağlantı növü:  Naqil

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wireless
az: Bağlantı növü: Simsiz

[ctx: @info:tooltip real user name is not available]
en: Not Available
az: Mövcud Deyil

[ctx: @item:intable shortcut for Not Available]
en: N/A
az: M/D

[ctx: @label Dynamic WEP security]
en: Dynamic WEP
az: Dinamik WEP

[ctx: @label no security]
en: Insecure
az: Qorunmayan

[ctx: @label unknown security]
en: Unknown security type
az: Naməlum təhlükəsizlik növü

[ctx: @title: window wireguard peers properties]
en: WireGuard peers properties
az: WireGuard iştirakçıları xüsusiyyətləri

[ctx: @title:tab General configuration]
en: General
az: Əsas

[ctx: @title:window advanced permissions editor]
en: Advanced Permissions Editor
az: Genişləndirilmiş icazələrə düzəliş

[ctx: A network device is connected, but there is only link-local connectivity]
en: Connected
az: Qoşuldu

[ctx: A network device is connected, but there is only site-local connectivity]
en: Connected
az: Qoşuldu

[ctx: A network device is connected, with global network connectivity]
en: Connected
az: Qoşuldu

[ctx: A network device is connecting to a network and there is no other available network connection]
en: Connecting
az: Qoşulur

en: ARP targets:
az: ARP hədəflər:

en: Access Point
az: Giriş Nöqtəsi

en: Access Point (SSID)
az: Giriş nöqtəsi (SSID)

en: Access Technology
az: Giriş üsulu

en: Add
az: Əlavə etmək

en: Add new Peer
az: İştirakşı əlavə etmək

en: Address of the device:
az: Bi cihazın ünvanı:

en: Add…
az: Əlavə edin...

en: Adsl
az: ADSL

en: Advanced
az: Əlavə ayarlar

en: Advanced IP settings
az: Əlavə İP ayarları

en: Advanced…
az: Əlavə ayarlar...

en: Aging time:
az: Köhnəlmə vaxtı:

en: All users may connect to this network
az: Bütün istifadəçilər bu şəbəkəyə qoşula bilər

en: Allow roaming if home network is not available
az: Əgər yerli şəbəkə əlçatmaz olarsa rouminqə icazə verilsin

en: Allowed IPs:
az: İcazə verilən İP-lər:

en: Allows the connection to complete if IPv4 configuration fails
    but IPv6 configuration succeeds
az: Əgər İPv4 tənzimləmələri uğursuz olarsa, lakin, İPv6 uğurlu olarsa 
    komputerə bağlantəya icazə verir

en: Alternative Subject Matches
az: Alternativ subyektlər

en: Alternative subject matches:
az: Alternativ subyektlər:

en: An IP address or comma-separated list of addresses.
az: Ünvanların İP ünvanı və ya vergüllə ayrılmış siyahısı

[ctx: Analog wireline modem]
en: Analog
az: Analoq modem

en: Anonymous
az: Anonim

en: Anonymous identity:
az: Anonim giriş:

[ctx: Any cellular access technology]
en: Any
az: Hər hansı

en: Ask for this password every time
az: Bu şifrə üçün hər dəfə soruşmaq

en: Authenticated
az: Kimliyi doğrulandı

en: Authentication
az: Kimlik doğrulaması

en: Authentication:
az: Kimlik doğrulaması:

en: Automatic (Only DHCP)
az: Avtomatik (Yalnız DHCP)

en: Automatic (Only addresses)
az: Avtomatik (Yalnız ünvanlar)

en: Automatic PAC provisioning
az: Avtomatik PAC hazırlanması

en: Automatically connect to VPN
az: VPN-ə avtomatik qoşulma

en: Autoroute peers:
az: Avtomatik marşrutlar:

en: Available Users
az: Mövcud istifadəçilər

en: Band:
az: Zolaq:

[ctx: Band:]
en: Automatic
az: Avtomatik

en: Banner
az: Salamlama

en: Basic
az: Əsas

en: Bond
az: Birləşmə

en: Bonded connections:
az: Birləşmiş bağlantılar:

en: Both
az: Hər iki variant

en: Bridge
az: Körpü

en: Bridge (%1)
az: Körpü (%1)

en: Bridged connections:
az: Körpü bağlantıları:

en: CA certificate:
az: SM sertifikatı:

en: Capabilities
az: İmkanları

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision 0
az: CDMA2000 EVDO, buraxılış 0

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision A
az: CDMA2000 EVDO, buraxılış A

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision B
az: CDMA2000 EVDO, buraxılış B

[ctx: Cellular access technology]
en: Compact GSM
az: Yığcam GSM

en: Change the visibility of the password
az: Şifrəni gizlətmək və ya göstərmək

en: Channel:
az: Kanal:

en: Cloned MAC address:
az: Klonlaşdırılmış MAC ünvanı:

en: Compression
az: Sıxlaşdırmaq

en: Configure IPv6 Privacy Extensions for SLAAC, described in RFC4941. If enabled, it makes the kernel generate
    a temporary IPv6 address in addition to the public one generated from MAC address via modified EUI-64.
az: RFC4941 ilə uyğun SLAAC üçün İPv6 təhlükəsizlik əlavələrinin tənzimlənməsi Bu parametr aktiv olduqda nüvə,
    MAC ünvanına əsasən hesablanmış ümumi girişli İPv6 ünvanına aid əlavədə modifikasiya olunmuş  EUİ-64 alqoritminə uyğun müvəqqəti İPv6 ünvanı yaradır.

en: Connect automatically with priority
az: Avtomatik qoşulma növbəsi

en: Connect to these servers only
az: Yalnız bu serverlərə qoşulmaq

en: Connect to these servers:
az: Bu serverlərə qoşulmaq:

en: Connected to %1
az: Qoşuldu %1

en: Connected to %1 (limited connectivity)
az: Qoşulur %1 (məhdud internet)

en: Connected to %1 (log in required)
az: Qoşulur %1 (giriş tələb olunur)

en: Connected to %1 (no connectivity)
az: Qoşulur %1 (internetlə bağlantı yoxdur)

en: Connecting to %1
az: Qoşulur %1

en: Connection %1 has been added
az: %1 bağlantısı əlavə edildi

en: Connection %1 has been removed
az: %1 bağlantısı silindi

en: Connection %1 has been updated
az: %1 bağlantısı yeniləndi

en: Connection Speed
az: Bağlantı sürəti

en: Connection name:
az: Bağlantının adı:

en: Connection speed
az: Bağlantı sürəti

en: Connection type:
az: Bağlantı Növü:

en: DAD timeout:
az: Köhnəlmə vaxtı:

en: DHCP Client ID:
az: DHCP Müştəri İD'si:

en: DHCP hostname:
az: DHCP host adı:

en: DNS Servers:
az: DNS serverləri:

en: DUN (dial up networking)
az: DUN (şəbəkəyə uzaqdan giriş)

en: Default
az: Standart

en: Delete
az: Silmək

en: Device
az: Cihaz

en: Device link negotiation. If “Manual” is chosen, “Speed” and “Duplex” values will be forced without checking
    the device compatibility. If unsure, leave here “Ignore” or pick “Automatic”.
az: Cihazın bağlantısının uzlaşması. Əgər "Əl ilə" rejimi seçilərsə "Sürət" və "İkitərəfli" göstəriciləri, dəstəkləyib dəstəkləmədiyi yoxlanılmadan
    məcburi cihaza tətbiq ediləcəkdir. Əgər bu seçimə əmin deyilsinizsə "İmtina edin" saxlayın və ya "Avtomatik" seçin.

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Do you want to remove the connection '%1'?
az: "%1" bağlantəsənə silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Domain:
az: Domen:

en: Duplex:
az: İki tərəfli:

en: Dynamic WEP (802.1x)
az: Dinamik WEP (802.1x)

en: Echo
az: Exo paketlər

en: Edit Connection '%1'
az: "%1" bağlantısına düzəliş

en: Edit DNS search domains
az: DNS axtarış domenlərinə düzəliş

en: Edit DNS servers
az: DNS serverlərə düzəliş

en: Edit DNS the list of servers
az: DNS serverlər siyahısına düzəliş

en: Edit IPv4 Routes
az: İPv4 marşrutlara düzəliş etmək

en: Edit IPv6 Routes
az: İPv6 marşrutlarına düzəliş etmək

en: Edit advanced permissions for this connection
az: Bu bağlantı üçün genişləndirilmiş icazələrə düzəliş

en: Edit the list of DNS domains being searched
az: Axtarılan DNS domenləri siyahısına düzəliş

en: Edit the list of DNS servers
az: DNS serverləri siyahısına düzəliş

en: Edit…
az: Düzəliş edin...

en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
az: STP aktiv etmək (Spanning Tree Protocol)

en: Enabled (prefer public address)
az: Aktivdir (publik ünvanlara üstünlük verilir)

en: Enabled (prefer temporary addresses)
az: Aktivdir (müvəqqəti ünvanlara üstünlük veririlir)

en: Endpoint address:
az: Qoşulma nöqtəsi:

en: Endpoint port:
az: Qoşulma nöqtəsi portu:

en: Failed to activate %1
az: %1 aktivləşdirmək baş tutmadı

en: Failed to add %1
az: %1 əlavə etmək baş tutmadı

en: Failed to add connection %1
az: %1 bağlantısını əlavə etmək alınmadı

en: Failed to create hotspot %1
az: %1 qoşulma nöqtəsi yaratmaq baş tutmadı

en: Failed to deactivate %1
az: %1 deaktiv etmək alınmadı

en: Failed to get secrets for %1
az: %1 üçün şifrələr və açarlar alına bilmədi

en: Failed to remove %1
az: %1 silinə bilmədi

en: Failed to update connection %1
az: %1 bağlantısını yeniləmək baş tutmadı

en: Fine-grained permissions editor for this connection. It lets you choose which users can activate/modify/delete this connection.
az: Bu bağlantı üçün ətraflı icazə redaktoru. Bu, istifadəçilərə bu bağlantını silmək/dəyişdirmək seçimi etməyə imkan verir.

en: Firewall zone:
az: Təhlükəsizlik divarı:

en: First select the SSID
az: Öncə SSİD seçin

en: Forward delay:
az: Birbaşa istiqamətdə gecikmə:

en: Frequency
az: Tezlik

[ctx: Frequency (Channel)]
en: %1 (Channel %2)
az: %1 (kanal %2)

en: Full
az: Tam

en: GARP VLAN Registration Protocol
az: GARP VLAN Qeydiyyat Protokolu

[ctx: Gsm modes (2G/3G/any)]
en: Any
az: Hər hansı

en: Half
az: Yarım

en: Hardware based connections
az: Avadanlıq bağlantısı

[ctx: Header text for IPv4 address]
en: Address
az: Ünvan

[ctx: Header text for IPv4 gateway]
en: Gateway
az: Şəbəkə keçidi

[ctx: Header text for IPv4 netmask]
en: Netmask
az: Şəbəkə maskası

[ctx: Header text for IPv4 route metric]
en: Metric
az: Metrik

[ctx: Header text for IPv6 address]
en: Address
az: Ünvan

[ctx: Header text for IPv6 gateway]
en: Gateway
az: Şəbəkə keçidi

[ctx: Header text for IPv6 netmask]
en: Netmask
az: Şəbəkə maskası

[ctx: Header text for IPv6 prefix]
en: Prefix
az: Sözönü

[ctx: Header text for IPv6 route metric]
en: Metric
az: Metrik

en: Hello time:
az: Salamlama vaxtı:

en: Hidden network
az: Gizli şəbəkə

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the "Add" button to add
    an IP address
az: İP ünvanları komputrinizi şəbəkədə tanıtmağa imkan verir. "Əlavə etmək"
    düyməsinə vuraraq İP ünvanını daxil edin

en: IPv4 Address
az: İPv4 ünvanları

en: IPv4 Default Gateway
az: İPv4 standart şəbəkə keçidi

en: IPv4 Primary Nameserver
az: İPv4 İlkin Ad_serveri

en: IPv4 Secondary Nameserver
az: İPv4 İkinci Ad_serveri

en: IPv4 is required for this connection
az: Bu bağlantı üçün İPv4 tələb olunur

en: IPv6 Address
az: İPv6 ünvanı

en: IPv6 Default Gateway
az: İPv6 Standart şəbəkə keçidi

en: IPv6 Primary Nameserver
az: İPv6 İlkin Ad_serveri

en: IPv6 Secondary Nameserver
az: İPv6 İkinci Ad_serveri

en: IPv6 ULA Address
az: İPv6 Unikal Yerli Ünvanı (ULA)

en: IPv6 is required for this connection
az: Bu bağlantı üçün İPv6 tələb olunur

en: Identity:
az: İdentifikasiya:

en: If enabled, automatically configured routes are ignored and only routes specified above are used
az: Əgər aktiv edilərsə marşrutların avtomatik yaradılması ləğv ediləcək və yalnız yuxarıda adları çəkilən marşrutlar istifadə olunacaq

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection
az: Əgər aktiv edilərsə bu bağlntı standart şəbəkə bağlantısı kimi istifadə olunmayacaq

en: If specified, instruct PPPoE to only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers, this should be left blank. It is only required if there are multiple access concentrators or a specific service is known to be required.
az: Əgər bu parametr seçilərsə PPPoE yalnız göstərilən xidməti təmin edən giriş konsentratorları ilə bağlantı quracaqdır. Bir çox provayderlərə qoşulmaq üçün bu sahəsni boş saxlamaq lazımdır. Bu parametrin istifadə olunması yalnız çoxsaylı giriş konsentratorlarına qoşulma zamanı və ya müəyyən xidmətə qoşulmaq üçün istifadə olunur.

en: If the connection is set to autoconnect, connections with higher priority will be preferred. Defaults to 0.
    The higher number means higher priority. A negative number can be used to indicate priority lower than the default.
az: Əgər bağlantı üçün avtomatik qoşulma təyin olunarsa daha yüksək prioritetli qoşulmalara üstünlük veriləcəkdir. 0 standart dəyərdir.
    Daha yüksək say, daha yüksək üstünlük deməkdir. Mənfi say, standart göstəricidən aşağı prioriteti göstərmək üçün istifadə oluna bilər.

en: Ignore
az: İmtina edin

en: Ignore automatically obtained routes
az: Marşrutların avtomatik alınmasının ləğv etmək

en: Import VPN connection…
az: VPN bağlantısını idxal edin..

en: Import a saved configuration file
az: Saxlanılmış tənzimləmə fayklını idxal etmək

en: Import configuration from file…
az: Tənzimləmələri fayldan idxal edin...

en: Importing this type of VPN is not implemented
az: Bu növ VPN idxalı hələlik reallaşdırılmayıb

en: Infrastructure
az: İnfrastruktura

en: Inner authentication:
az: Daxili kimlik doğrulaması:

[ctx: Insert a row]
en: Add
az: Əlavə etmək

en: Install
az: Quraşdır

en: Interface
az: Interfeys

en: Interface name:
az: Interfeysin adı:

[ctx: Item in the Metered: list]
en: Automatic
az: Avtomatik

en: JSON config:
az: JSON tənzimləməsi:

en: Key:
az: Açar:

[ctx: Label for last used time for a network connection that has never been used]
en: Never used
az: Heç zaman istifadə olunmayıb

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last day, as the number of hours since usage]
en: Last used one hour ago | Last used %1 hours ago
az[0]: Son istifadə %1 saat öncə
az[1]: Son istifadə %1 saat öncə

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last hour, as the number of minutes since usage]
en: Last used one minute ago | Last used %1 minutes ago
az[0]: Son istifadə %1 dəqiqə əvvəl
az[1]: Son istifadə %1 dəqiqə əvvəl

[ctx: Label for last used time for a network connection used the previous day]
en: Last used yesterday
az: Son istifadə dünən

en: Last used on %1
az: Son istifadə %1-də/da

en: Link down delay:
az: Bağlantı kəsilməsində gecikmə:

en: Link monitoring:
az: Bağlantıya nəzarət:

en: Link negotiation:
az: Bağlantının uzlaşması:

[ctx: Link negotiation:]
en: Automatic
az: Avtomatik

en: Link up delay:
az: Bağlantı gecikməsi:

en: Link-Local
az: Yerli interfeys

en: Listen port:
az: Port:

en: Loopback
az: Geri bağlantılı (Loopback)

en: Loopback Interface (%1)
az: Geri bağlantılı interfeys (%1)

en: Loose binding
az: Sərbəst bağlantı

en: MAC Address
az: MAC ünvanı

[ctx: MTU:]
en: Automatic
az: Avtomatik

en: Manual
az: Əl ilə

en: Mark this if you want to create a connection for a hidden network
az: Gizli şəbəkə üçün bağlantı yaratmaq istəsəniz buni işarələyin

en: Max age:
az: Ən çox yaş:

en: Metered:
az: Ölçülü:

en: Method:
az: Metod:

[ctx: Method:]
en: Automatic
az: Avtomatik

[ctx: Milliseconds]
en:  ms
az:  msan

en: Mobile Broadband
az: Mobil şəbəkə

en: Mobile Broadband (%1)
az: Mobil şəbəkə (%1)

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: &Select your plan:
az: Planınızı &seçin:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
az: (bəzi hallarda) Tarif planınınız üçün giriş nöqtəsinin (APN) adı

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: APN: %1
az: Giriş Nöqtəsi: %1

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Any CDMA device
az: İstınilən CDMA cihazı

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Any GSM device
az: İstənilən GSM cihazı

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Billing Plan
az: Tarif planınızı seçin

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Provider
az: Mobil operatoru seçin

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Provider's Country
az: Operatorunuzun aid olduğu ölkəni seçin

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Confirm Mobile Broadband Settings
az: Mobil Şəbəkə Ayarlarını təsdiq etmək

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Country List:
az: Ölkələrin siyahısı:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Create a connection for &this mobile broadband device:
az: Bu mobil şəbəkəsi üçün bağlantı yara&tmaq:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Default
az: Standart

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: I cannot find my provider and I wish to enter it &manually:
az: Operatorumu tapa bilmədim və onu əl ilə daxil etmək istəyirə&m:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Installed CDMA device
az: Quraşdırılmış CDMA cihazı

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Installed GSM device
az: Quraşdırılmış GSM cihazı

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: My country is not listed
az: Mənim ölkəm siyahıda yoxdur

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: My plan is not listed…
az: Mənim planım siyahıda yoxdur...

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: New Mobile Broadband Connection
az: Yeni Mobil Şəbəkə Bağlantısı

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Select your provider from a &list:
az: Mobi&l operatorunuzu siyahıdan seçin:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Selected plan &APN (Access Point Name):
az: Seçilmiş plan üçün giriş nöqtəsi (&APN):

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Set up a Mobile Broadband Connection
az: Mobil Şəbəkəni Ayarlamaq

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
az: Bu köməkçi sizə mobil şəbəkə (3G) üzərindən genişzolaqlı internet bağlantısı qurmağa kömək edəcək.

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Unknown Provider
az: Naməlum təminatçı

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
az: Yalnış bir planın seçilməsi genişzolaqlı hesabınız üçün faktura problemi ilə və ya bağlantını əngəlləyə bilər.
    
    Əgər planınızdan əmin deyilsinizsə, operatorunuzdan planınızın Giriş Nöqtəsini istəyin.

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: You will need the following information:
az: Aşağıdakı məlumatlar sizə lazım olacaq:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your Plan:
az: Planınız:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your Provider:
az: Mobil operatorunuz:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your broadband billing plan name
az: Tarif planınızın adı

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your broadband provider's name
az: Mobil operatorun adı

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
az: Sizin mobil şəbəkə bağlantınız aşağıdakı ayarlarla tənzimlənib:

en: Mobile broadband
az: Mobil şəbəkə

en: Mode:
az: Rejim:

en: Monitoring frequency:
az: Yoxlama tezliyi:

en: Name
az: Adı

en: Network ID
az: Şəbəkə İD-si

en: Network ID:
az: Şəbəkə İD-si:

[ctx: Network connections are being cleaned up]
en: Disconnecting
az: Bağlantı kəsilir

en: NetworkManager 0.9.8 required, found %1.
az: NetworkManager 0.9.8 tələb olunur, tapıldı %1.

en: NetworkManager indicates to applications whether the connection is metered and therefore
    data usage should be restricted.
az: Bu bağlantıdakı trafik ölçülüdürsə Şəbəkə Meneceri bu barədə tətbiqlərə məlumat verir və bununla 
    da internet tarfikinin istifadəsinə qənaət olunur.

en: NetworkManager is missing support for '%1' VPN connections.
az: "%1" VPN bağlantıları üçün Şəbəkə meneceri dəstəyi çatışmır.

[ctx: Networking is inactive and all devices are disabled]
en: Inactive
az: Qeyri-Aktiv

en: New %1 connection
az: Yeni %1 bağlantısı

en: New Connection (%1)
az: Yeni bağlantı (%1)

en: No
az: Xeyr

en: No VPN plugin found for type %1
az: %1 növü üçün VPN əlavəsi tapılmadı

en: Not implemented
az: Reallaşdırılmayıb

en: Number:
az: Say:

en: Olpc mesh
az: Olpc şəbəkəsi

en: Only transmit packets of the specified size or smaller, breaking larger packets up
    into multiple Ethernet frames
az: Yalnız göstərilmiş və ya az ölçülü paketləri ötürmək Böyük ölçülü paketlər
    bölünərək bir neçə Ethernet çərçivəsi daxilində ötürüləcək

en: Open System
az: Əməliyyat Sistemi

en: Optional.
                A base64 preshared key generated by wg genpsk.
                This option adds an additional layer of symmetric-key
                cryptography to be mixed into the already existing
                public-key cryptography, for post-quantum resistance.
az: İxtiyari.
                "wg genpsk" əmri ilə yaradılan base64 ümumi açarı.
                Bu seçim post-kvant şifrələməsi dövründə dayanıqlığı
                artırmaq üçün publik açar kriptoqrafiyasına əlavə qat
                əlavə edir.

en: Optional.
                A seconds interval, between 1 and 65535 inclusive, of
                how often to send an authenticated empty packet to
                the peer for the purpose of keeping a stateful firewall
                or NAT mapping valid persistently. For example, if the
                interface very rarely sends traffic, but it might at
                anytime receive traffic from a peer, and it is behind
                NAT, the interface might benefit from having a
                persistent keepalive interval of 25 seconds. If set to
                0 or "off", this option is disabled. By default or
                when unspecified, this option is off. Most users will not
                need this.
az: İxtiyari.
                Təhlükəsizlik divarı və NAT-dan keçən bağlantının
                etibarlılığını qorumaq üçün kimliyi doğrulanmış boş 
                paketin hansı tezlikdə göndərilməsinin 1 iıə 65535 
                 arasındakı saniyələrlə intervalı. Məsələn, əgər NAT
                 arxasındakı interfeys trafik axını az-az hallarda baş
                 verirsə, lakin məsafədəki qovçaqdan trafikin alınması
                 gözlənilirsə, o zaman interval dəyərini 25 saniyə
                 göstərmək məsləhətsir. 0 və ya "off" olduqda bu
                 parametr istifadə olunmayacaq. Standart dəyərdə
                 və ya heç bir dəyər göstərilməyibsə bu parametr
                 istifadə olunmayacaq. Adətən bu parametri istifadə
                 etmək tələb olunmur.

en: Optional.
                An endpoint for the connection. Can be an
                IPv4 address, IPv6 address, or FQDN (fully
                qualified domain name such as abc.com). If
                present, Endpoint port must also be set.
az: İxtiyari.
                Bağlantı üçün qoşulma nöqtəsi, İPv4,
                İPv6 ünvanları və ya FQDN (abc. com kimi
                tam keyfiyyətli domen adı) ola bilər. Bunu
                istifadə etmək üçün "Qoşulma nöqtəsi portu
                parametrlərinin göstəriciləri təyin edilməlidir.

en: Optional.
                The port number of an endpoint. If present Endpoint
                Address must also be set.
az: İxtiyari.
                Qoşulma nöqtəsinin port nömrəsi. Qoşulma nöqtəsi
                verilibsə həmçinin ünvan təyin olunmalıdır.

en: Optional.
    An fwmark for outgoing packets. If set to 0 or 'off', this
    option is disabled. May be specified in hexadecimal by
    prepending '0x'.
az: İxtiyari.
    Çıxan paketlər üçün fwmark işarəsi. Bu funksiyanı söndürmək
    üçün 0 və ya "off" istifadə edin. Onaltılıq hesablama sistemi üçün
    "0x" prefiksindən istifadə edin.

en: Optional.
    If not specified, the MTU is automatically determined
    from the endpoint addresses or the system default route,
    which is usually a sane choice. However, to manually
    specify an MTU and to override this automatic discovery,
    this value may be specified explicitly.
az: İxtiyari.
    Əgər göstərici verilməyibsə o zaman o, standart İP ünvanı
    və ya marşruta əsaslanaraq avtomatik müəyyən edilir.
    Qaydaya görə bu ən yaxşı seçim sayılır. Bu sahədə
    verilmiş MTU dəyəri avtomatik müəyyənləşməyə üstünlük
    verir və bağlantı üçün məhz bu istifadə olunacaq.

en: Optional.
    Listen port number. Chosen randomly if left as 'Automatic'.
az: İxtiyari.
    Qoşulma gözlənilən port nömrəsi. "Avtomatik" seçilərsə port nömrələri təsadüfi qaydada seçiləcək.

en: Other
az: Digər

en: Other DNS Servers:
az: Digər DNS serverləri:

en: Output packet headers reordering
az: Çıxış paketi başlıqlarının yenidən sıralamaq

en: PAC file:
az: PAC fayl:

en: PAN (personal area network)
az: PAN (fərdi şəbəkə)

[ctx: PEAP version]
en: Automatic
az: Avtomatik

en: PEAP version:
az: PEAP versiyası:

en: Parent interface:
az: Əsas interfeys:

en: Password:
az: Şifrə:

en: Peer 1
az: İştirakçı 1

en: Peers…
az: İştirakçılar...

en: Persistent keepalive:
az: Keeplive paketlərinin göndərilməsi intervalı:

en: Plasma is missing support for '%1' VPN connections.
az: "%1" VPN bağlantıları üçün Plasma dəstəyi çatışmır.

en: Preshared key:
az: Ümumi açar:

en: Priority:
az: Üstünlük:

en: Privacy:
az: Məxfilik:

en: Private key password:
az: Şəxsi açar şifrəsi:

en: Private key:
az: Şəxsi açar:

en: Protected EAP (PEAP)
az: Qorunan EAP (PEAP)

en: Public key:
az: Publik açar:

en: Random
az: Təsadüfi

en: Random…
az: Təsadüfi...

en: Real Name
az: Əsl adı

en: Remove
az: Silmək

en: Remove Connection
az: Bağlantını silmək

[ctx: Remove a selected row]
en: R&emove
az: &silin

[ctx: Remove a selected row]
en: Remove
az: Silmək

en: Remove this Peer
az: Bu iştirakşını silmək

en: Report Bug
az: Xəta hesabatı göndər

en: Request that the device use only the specified speed.
az: Cihazdan yalnız göstərilən sürətdən istifadə etməsini tələb edin.

en: Request that the device use the specified duplex mode. Either "half" or "full"
az: Cihazın göstərilən ikitərəfli rejimdən istifadə etməsini tələb edir. Bu rejim "half" (yarım) və ya "full" (tam) ola bilər

en: Require 128-bit encryption
az: 128 bitlik şifrələmə tələb olunur

en: Required.
                A base64 public key calculated by wg pubkey 
                from a private key, and usually transmitted 
                out of band to the author of the configuration file.
az: Tələb edilir
                "wg pubkey" əmri ilə məxfi açar əsasında
                hesablanmış base64 formatında publik açar
                adətən tənzimləmə faylının müəllifinə təhlükəsiz
                kanal ilə göndərilir.

en: Required.
                A comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses 
                with CIDR masks from which incoming traffic for 
                this peer is allowed and to which outgoing traffic 
                for this peer is directed. The catch-all 0.0.0.0/0 
                may be specified for matching all IPv4 addresses, 
                and ::/0 may be specified for matching all IPv6 addresses.
az: Tələb edilir.
                Bu iştirakçılar üçün daxil olan trafikə icazə verilən
                və çıxan trafikin yönəldildiyi CİDR maskaları olan 
                vergüllə ayrılmış İp (v4 və ya v6) ünvanların siyahısı.
                Bütün İP ünvanlarının uyğunlaşdırılması üçün universal
                0.0.0.0/0 kodundan istifadə etmək olar və ::/0 bütün İP
                ünvanlarının uyğunlaşdırılması üçün istifadə oluna bilər.

en: Required.
    A base64 private key generated by wg genkey.
az: Tələb edilən.
    "wg genkey" əmri ilə yaradılmış base64 formatlı məxfi açar.

en: Required.
    Network interface name.
az: Tələb olunur:
    Şəbəkə interfeysi adı.

en: Restrict to device:
az: Yalnız bu cihaz üçün:

en: Routes…
az: Marşrutlar...

en: Security Type
az: Təhlükəsizlik növü

en: Security:
az: Təhlükəsizlik:

en: Select file to import
az: İdxal üçün faylı seçmək

en: Send PPP echo packets
az: PPP exo paketlərini göndərmək

en: Send hostname:
az: Host adını göndərin:

en: Service:
az: Xidmət:

en: Shared Key
az: Paylaşılan Açar

en: Shared to other computers
az: Başqa komputerlərlə paylaşmaq

en: Signal Quality
az: Siqnal keyfiyyəti

en: Signal Strength
az: Siqnal gücü

en: Some DSL description
az: Yeni DSL bağlantısı

en: Some bond description
az: Yeni toplu bağlantılar

en: Some infiniband description
az: Yeni infiniband bağlantısı

en: Some mobile broadband description
az: Yeni mobil şəbəkə bağlantısı

en: Some team description
az: Yeni qrup bağlantıları

en: Some vlan description
az: Yeni vlan bağlantıları

en: Some wi-fi description
az: Yeni wi-fi bağlantısı

en: Some wired ethernet description
az: Yeni kabelli ethernet bağlantısı

en: Speed:
az: Sürət:

en: Store password for all users (not encrypted)
az: Şifrəni bütün istifadəçilər üçün saxlamaq (şifrələnməmiş)

en: Store password for this user only (encrypted)
az: Şifrəni yalnız bu istifadəçi üçün saxlamaq (şifrələnmiş)

en: Subject match:
az: Subyektin uyğunluğu:

en: Team
az: Qrup

en: Teamed connections:
az: Qrup bağlantısı:

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the
    network device this connection is activated on. This feature is known as MAC
    cloning or spoofing. Example 11:22:33:44:55
az: Buraya daxil edilən bu MAC ünvanı, bu bağlantı aktiv edildiyində
    avadanlığın ünvanı kimi istifadə olunacaq. Bu xüsusiyyət MAC ünvanının klonlaşdırılması
    və ya saxta ünvan kimi tanınır. Nümunə: 11:22:33:44:55

[ctx: The VPN connection failed]
en: Failed
az: Xəta

[ctx: The VPN connection is active]
en: Activated
az: Quraşdırıldı

[ctx: The VPN connection is being established]
en: Connecting
az: Qoşulur

[ctx: The VPN connection is disconnected]
en: Failed
az: Xəta

[ctx: The VPN connection is getting an IP address]
en: Setting network address
az: Şəbəkə ünvanı ayarı

[ctx: The VPN connection is preparing to connect]
en: Preparing to connect
az: Bağlantıya hazırlıq

[ctx: The VPN connection needs authorization credentials]
en: Needs authorization
az: Giriş icazəsi tələb olunur

[ctx: The state of the VPN connection is unknown]
en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: There is no active network connection]
en: Disconnected
az: Bağlantı kəsildi

en: This option locks the connection to the Wi-Fi network associated to the specified band. This setting depends
     on specific driver capability and may not work with all drivers
az: Bu seçim göstərilmiş zolaq ilə əlaqəli Wi-Fi şəbəkəsinə bağlantını kilidləyir. Bu seçim konkret sürücüdən
    asılıdır və bütün sürücülər ilə işləyə bilməz

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the
     BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
az: Bu seçim buraya daxil edilən BSSİD tərərfindən Wi-Fi giriş nöqtəsinə (AP) bu bağlantını kilidləyir.
    Nümunə: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified by its
    permanent MAC address entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
az: Bu seçim, buraya daxil olan daimi MAC ünvanı ilə, göstərilən
    şəbəkə cihazını bağlayır. Nümunə: 00:11:22:33:44:55

en: This password is not required
az: Bu şifrə tələb olunmur

en: Transport mode:
az: Köçürmə rejimi:

en: Tunneled TLS (TTLS)
az: Tunelləşmiş TLS (TTLS)

en: Type
az: Növ

[ctx: Unknown cellular access technology]
en: Unknown
az: Naməlum

en: Unknown connection type
az: Naməlum bağlantı növü

en: Use 802.1x security for this connection
az: Bu bağlantı üçün 802.1x təhlükəsizliyindən istifadə edin

en: Use BSD data compression
az: BSD məlumatları sıxlaşdırılmasını istifadə etmək

en: Use Deflate data compression
az: Deflate məlumat sıxlaşdırılması istifadə etmək

en: Use TCP header compression
az: TCP başlıqları sıxlaşdırılması istifadə etmək

en: Use only for resources on this connection
az: Yalnız bu bağlantının mənbələri üçün istifadə etmək

en: Use point-to-point encryption (MPPE)
az: Nöqtədən-nöqtəyə şifrələməsi istifadə etmək (MPPE)

en: Use stateful MPPE
az: Vəziyyəti saxlanılmaqla MPPE istifadə etmək

en: Use this field to specify one or more DNS domains to search. Use ',' to separate entries.
az: Axtarış üçün bir və daha çox DNS domenlərini bu sahəyə daxil edin. Daxil edilənləri ayırmaq üçün ',' işarəsindən istifadə edin.

en: Use this field to specify the DHCP client ID which is a string sent to the DHCP server
    to identify the local machine that the DHCP server may use to customize the DHCP
    lease and options.
az: Bu sahədə DHCP müştəri identifikatorunu göstərmək olar. Bu İD-ni
    almaqla, DHCP serveri? dəqiq seçilmiş komputerə xüsusi parametrlər 
    və DHCP icarəsi verə bilər.

en: Use this field to specify the IP address(es) of one or more DNS servers. Use ',' to separate entries.
az: Bir və daha çox DNS serverlərinin İP ünvanlarını bu sahəyə daxil edin. Daxil edilənləri ayırmaq üçün ',' işarəsindən istifadə edin.

en: User certificate:
az: İstifadəçi sertifikatı:

en: Username:
az: İstifadəçi adı:

en: Users allowed to activate the connection
az: Bağlantıdan istifadə edilməsinə icazə verən istifadəçilər

en: VLAN interface name:
az: VLAN interfeysinin adı:

en: VPN Plugin
az: VPN qoşması

en: VPN connections
az: VPN bağlantıları

en: Version 0
az: Versiya 0

en: Version 1
az: Versiya 1

en: Virtual connections
az: Virtual bağlantılar

en: Visibility:
az: Görünməsi:

en: Vlan ID
az: Vlan İD

en: WEP index:
az: WEP indeksi:

en: WEP key 128 bits
az: WEP açarı 128 bit-lik

en: WEP key 40/128 bits (Hex or ASCII)
az: WEP açarı 40/128 bit-lik (Hex və ya ASCII)

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if
    IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds
az: Əgər İPv6 tənzimləmələri uğursuz, lakin İPv4 uğurlu olarsa, İPv4 dəstəklənən
    şəbəkəyə qoşulmağa icazə verir

en: Whether to automatically add routes for the AllowedIPs ranges
    of the peers.
az: "İcazə verilən İP ünvanları" siyahısındakı bütün iştirakçılara
    marşrutların əlavə edilməsi.

en: Wi-Fi (shared)
az: Wi-Fi (paylaşılan)

en: Wi-Fi Security
az: Wi-Fi təhlükəsizliyi

en: Wifi Security
az: Wifi Təhlükəsizliyi

en: WireGuard Interface
az: WireGuard interfeysi

en: WireGuard Settings
az: WireGuard Ayarları

en: Wired
az: Simli

en: Wired Ethernet
az: Kabelli Ethernet

en: Wired Ethernet (shared)
az: Kabelli Ethernet (paylaşılan)

en: Wired Interface (%1)
az: Naqilli interfeys (%1)

en: Wireless Interface (%1)
az: Naqilsiz interfeys (%1)

en: Wireless channel to use for the Wi-Fi connection. The device will only join (or create for Ad-Hoc networks)
    a Wi-Fi network on the specified channel
az: Wi-Fi bağlantısı üçün istifadə olunan simsiz kanal. Bu cihaz Wi-Fi şəbəkəsinə (və ya Ad-Hoc şəbəkələri yaradılarkən) qoşulan zaman 
    yalnız bu kanalı istifadə edəcək

[ctx: Wireless connection frequency]
en: %1 GHz
az: %1 QHz

en: Yes
az: Bəli

[ctx: a secondary connection (e.g. VPN) has to be activated first to continue]
en: Waiting for a secondary connection
az: İkinci bağlantı gözlənilir

[ctx: bond link monitoring]
en: MII (recommended)
az: MII (tövsiyyə olunur)

[ctx: bond mode]
en: Active backup
az: Aktiv yedək

[ctx: bond mode]
en: Adaptive load balancing
az: Uyğunlaşan yükün tarazlaşdırılması

[ctx: bond mode]
en: Adaptive transmit load balancing
az: Uyğunlaşan ötürülmə yükünün tarazlaşdırılması

[ctx: bond mode]
en: Broadcast
az: Yayım

[ctx: bond mode]
en: Round-robin
az: Dairəvi əvəzləmə

[ctx: connection speed]
en: %1 Bit/s
az: %1 bit/san

[ctx: connection speed]
en: %1 GBit/s
az: %1 Qbit/san

[ctx: connection speed]
en: %1 MBit/s
az: %1 Mbit/san

[ctx: description of configuring hardware network interface state]
en: Configuring interface
az: İnterfeysin tənzimlənməsi

[ctx: description of preparing to connect network interface state]
en: Preparing to connect
az: Bağlantıya hazırlıq

[ctx: description of unavailable network interface state]
en: Unavailable
az: Əlçatmaz

[ctx: description of unconnected network interface state]
en: Not connected
az: Bağlantı yoxdur

[ctx: description of unknown network interface state]
en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: description of unmanaged network interface state]
en: Unmanaged
az: İdarə olunmur

[ctx: description of waiting for authentication network interface state]
en: Waiting for authorization
az: İcazə gözlənilir

[ctx: global connection state]
en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: infiniband transport mode]
en: Connected
az: Qoşuldu

[ctx: interface state]
en: Error: Invalid state
az: Xəta: Yalnış bağlantı

[ctx: is other action required to fully connect? captive portals, etc.]
en: Checking further connectivity
az: Sonrakı bağlantını yoxlamaq

[ctx: like in Username for athentication]
en: Username
az: İstifadəçi adı

[ctx: like in this setting is Disabled]
en: Disabled
az: Söndürülüb

[ctx: like in this setting is Disabled]
en: Ignored
az: Gözardı edildi

[ctx: like in use Manual configuration]
en: Manual
az: Əl ilə

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected
az: Qoşuldu

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected to %1
az: %1 qoşuldu

[ctx: network interface connection failed state label]
en: Connection Failed
az: Bağlantı xətası

[ctx: network interface disconnecting state label]
en: Deactivating connection
az: Bağlantının ayrılması

[ctx: network interface doing dhcp request in most cases]
en: Setting network address
az: Şəbəkə ünvanı ayarı

[ctx: no security]
en: None
az: Heç biri

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Lock reason unknown.
az: Kilidlənmənin naməlum səbəbi.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem is unlocked.
az: Modem kiliddən çıxarılıb.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PH-FSIM PIN code.
az: Modem PH-FSIM PIN kod tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PH-FSIM PUK code.
az: Modem PH-FSIM PUK kod tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PIN code.
az: Modem PİN kod tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the corporate PIN code.
az: Modem korparativ PİN kod tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the corporate PUK code.
az: Modem korparativ PUK kod tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network PIN code.
az: Modem şəbəkə PİN kodunu tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network PUK code.
az: Modem şəbəkə PUK kodunu tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network subset PIN code.
az: Modem alt şəbəkə PİN kodunu tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network subset PUK code.
az: Modem alt şəbəkə PUK kodunu tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the service provider PIN code.
az: Modem operator PİN kodunu tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the service provider PUK code.
az: Modem operator PUK kodunu tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PIN code.
az: SİM PİN kod tələb edir

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PIN2 code.
az: SİM PİN2 tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PUK code.
az: SİM PUK tələb edir.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PUK2 code.
az: SİM PUK2 tələb edir.

[ctx: privacy disabled]
en: Disabled
az: Söndürülüb

[ctx: seconds]
en:  s
az:  san

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Mobile Broadband
az: Mobil şəbəkə

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Serial Modem
az: Modem ardıcıllığı

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (bond)
az: Virtual interfeys (birləşmə)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (bridge)
az: Virtual interfeys (körpü)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (team)
az: Virtual interfeys (qrup)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (vlan)
az: Virtual interfeys (vlan)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Wired Ethernet
az: Kabelli Ethernet

[ctx: wireless network cipher]
en: Group CCMP
az: CCMP qrupu

[ctx: wireless network cipher]
en: Group TKIP
az: TKIP qrupu

[ctx: wireless network cipher]
en: Group WEP104
az: WEP104 qrupu

[ctx: wireless network cipher]
en: Group WEP40
az: WEP40 qrupu

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise CCMP
az: CCMP cütü

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise TKIP
az: TKIP cütü

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise WEP104
az: WEP104 cütü

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise WEP40
az: WEP40 cütü

[ctx: wireless network operation mode]
en: Access point
az: Giriş Nöqtəsi

[ctx: wireless network operation mode]
en: Infrastructure
az: İnfrastruktur

[ctx: wireless network operation mode]
en: Unknown
az: Naməlum
