discover - en to az translation catalogue (430 entries)

en: %1 (can create files)
az: %1 {fayllar yarada bilər}

en: %1 (read & write)
az: %1 {oxumaq və yazmaq}

en: %1 (read-only)
az: %1 {yalnız oxumaq üçün}

en: %1 (user)
az: %1 (istifadəçi)

en: %1 is not installed but it still has data present.
az: %1 quraşdırılmayıb, lakin onun verilənləri hələ də qalır.

[ctx: %1 is the date as formatted by the locale]
en: Your operating system ended support on %1. Consider upgrading to a supported version.
az: %1 tarixində sizin əməliyyat sisteminin dəstəklənməsi dayandırılıb. Dəstəklənən versiyaya yeniləməyi gözdən keçirin.

en: %2 (plus %1 dependency) | %2 (plus %1 dependencies)
az[0]: %2 (və %1asılılıq)
az[1]: %2 (və %1asılılıq)

en: '%1' was changed and suggests to be restarted.
az: '%1' dəyişdirildi və yenidən başlatmaq tövsiyə olunur.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the session is recommended.
az: '%1' təhlükəsizlik məqsədi ilə yeniləndi, sistemi yenidən başlatmaq tövsiyə olunur.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the system is recommended.
az: '%1' təhlükəsizlik məqsədi ilə yeniləndi, sesiyanı yenidən başlatmaq tövsiyə olunur.

en: 1 package will be upgraded | %1 packages will be upgraded
az[0]: %1 paket yeniləcək
az[1]: %1 paket yeniləcək

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>No release notes provided
az: <h3>%1</h3>Yeni %2 versiyasına yeniləyin<br/>Buraxılış haqqında qeydlər göstərilməyib

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>Release notes:<blockquote>%3</blockquote>
az: <h3>%1</h3>Yeni %2 versiyasına yeniləyin<br/>Buraxılış haqıında qeydlər:<blockquote>%3</blockquote>

[ctx: @action: button]
en: Begin Upgrade…
az: Yenilənməni başlatmaq...

[ctx: @action: button]
en: Upgrade Now
az: Yenilənməni indi başladın

[ctx: @action: button %1 is the name of a Flatpak repo]
en: View Stable Version on %1
az: Stabil versiyanı burada göstərmək: %1

[ctx: @action:button]
en: Open Discover
az: Discover-i açmaq

[ctx: @action:button]
en: Repair System
az: Sistemin bərpası

[ctx: @info]
en: <para>This application comes from "%1" (hosted at <link>%2</link>). Other software in this repository will also be made be available in Discover when the application is installed.</para>
az: <para>Bu tətbiq "%1"-d'n alınıb (<link>%2</link> keçidində yerləşir). Bu tətbiq quraşdırıldığında bu repozitoriyada həmçinin digər proqram təminatı Discover-də aktiv olacaq.</para>

[ctx: @info %1 and 2 are flatpak ids e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><nl/>Replace it with the supported version provided by <resource>%2</resource>?
az: <resource>%1</resource> artıq yenilənmələri qəbul etmir.<nl/><nl/>Onu <resource>%2</resource> tərəfindən təqdim olunan dəstəklənən versiya ilə əvəz edək?

[ctx: @info %1 is a flatpak id e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><p>The reason given is: <message>%2</message></p><nl/><p>Automatically remove it?</p>
az: <resource>%1</resource> artıq yenilənmələri qəbul etmir.<nl/><p>Göstərilən səbəb: <message>%2</message></p><nl/><p>O avtoatik silinsin?</p>

[ctx: @info 'Refresh' is used as a noun here, and %1 is an app's version number]
en: Refresh of version %1
az: %1 versiyasının yenilənməsi

[ctx: @info:status]
en: Cancelled
az: İmtina edildi

[ctx: @info:status]
en: Changing Addons
az: Əlavələr dəyişdirilir

[ctx: @info:status]
en: Done
az: Başa çatdı

[ctx: @info:status]
en: Downloading
az: Yüklənir

[ctx: @info:status]
en: Failed
az: Uğursuz oldu

[ctx: @info:status]
en: Installing
az: Quraşdırılır

[ctx: @info:status]
en: Removing
az: Silinir

[ctx: @info:status]
en: Starting
az: Başladılır

[ctx: @info:status]
en: Waiting
az: Gözləyir

[ctx: @info:status %1 is a formatted disk space string e.g. '240 MiB']
en: Not enough space to perform the update; only %1 of space are available.
az: Bu yenilənməni icra etmək üçün lazımi qədər disk sahəsi yoxdur; yalnız %1 disk sahəsi əlçatandır.

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: %1 is now available.
az: %1 əlçatan deyil.

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: <b>%1 is now available.</b>
    To be able to upgrade to this new version, first apply all available updates, and then restart the system.
az: <b>%1 mövcud deyil.</b>
    Bu ən yeni versiyaya yeniləmək üçün, öncə bütün mövcud yenilənmələri tətbiq edin və sonra sistemi yenidən başladın.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Addons
az: Əlavələr

[ctx: @item:inlistbox]
en: Application Support
az: Tətbiq dəstəyi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Applications
az: Tətbiqlər

[ctx: @item:inlistbox]
en: System Software
az: Sistem Proqram Təminatı

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: A more stable version of %1 is available.
az: %1 üçün daha stabil versiyaya mövcuddur

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: This development version of %1 is outdated. Using the stable version is highly recommended.
az: %1 üçün bu tərtibat versiyası köhnəlib. Mütləq stabil versiyada istifadə etməniz tovsiyyə olunur.

[ctx: @label Download rate]
en: %1/s
az: %1/san

[ctx: @label app size]
en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: @title]
en: Automatic Removal
az: Avtomatik silinə bilən

[ctx: @title]
en: Replacement Available
az: Əvəzləmə mümkündür

en: A change by '%1' suggests your session to be restarted.
az: '%1' tərəfindən edilən dəyişiklik sesiyanı yenidən başlatmağı tövsiyə edir.

en: A change by '%1' suggests your system to be restarted.
az: '%1' dəyişdirildikdən sonra sistemi yenidən başlatmaq tövsiyə olunur.

en: A media change is required
az: Daşıyıcının dəyişdirilməsi tələb edilir

en: Accept EULA
az: İstifadəçinin lisenziya müqaviləsini qəbul etmək

en: Add Flathub
az: Flathub əlavə edin

en: Adding remote '%1' in %2 from %3
az: %2 daxilindəki "%1", %3 mövqeyindən əlavə olunur

[ctx: Adding repo]
en: Enter Alpine repository URL, for example: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/
az: Alpine anbarı URL ünvanını daxil edin, məs.: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/

en: Additional modules:
az: Ilavı modullar:

en: Additional packages:
az: Əlavə paketlər:

en: All Files
az: Bütün fayllar

en: All packages already installed
az: Bütün paketlər artıq quraşdırılıb

en: Allows access to the GPG cryptography service, generally used for signing and reading signed documents
az: Əsasən sənədlərin imzalanması və imzalanmış sənədlərin oxunması üçün istifadə olunanan GPG kriptoqrafiya xidmətinə girişə icazə verir

en: Allows running other operating systems as guests in virtual machines
az: Virtual maşında başqa əməliyyat sistemlərinin işləməsinə icazə verir

en: App Verified on %1 as shipped by its author %2
az: Tətbiq %1 platformasında müəllifi %2 tərəfindən təqdim olunduğu kimi doğrulanıb

en: Application Addons
az: Tətbiq əlavələri

en: Applications
az: Tətbiqlər

en: Apply Changes
az: Dəyişiklikləri tətbiq edin

en: Authorization denied
az: Giriş icazəsi qəbul edilmədi

en: Available
az: Əlçatan

en: Backend %1 took too long to initialize
az: %1 mexanizminin işlənməsi çox vaxt aparır

en: Bad GPG signature found
az: Pozulmuş GPG imzası tapıldı

en: Blocked
az: Kilidli

en: Bluetooth Access
az: Bluetooth-a giriş

en: Broken
az: Pozulmuş

en: Bugfix
az: Xəta düzəlişi

en: Can access everything on the system
az: Bütöv sistemə tam giriş mümkündür

en: Can access files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
az: Əvvəlcədən icazə soruşmadan ev qovluğunuzdakı aşağdakı yerlərdə fayllara giriş əldə edə bilər: %1

en: Can access system files in the following locations without asking permission first: %1
az: Əvvəlcədən icazə soruşmadan aşağıdakı yerlədə sistem fayllarına giriş əldə edə bilər: %1

en: Can access the internet
az: İnternetə girişi istifadə edə bilərsiniz

en: Can communicate with all applications and system services using the following communication protocols: %1
az: Aşağıdakı mübadilə protokollarından istifadə edərək bütün tətbiqlər və sistem xidmətləri ilə əlaqə yarada bilər: %1

en: Can communicate with all other applications and processes on the system
az: Bu sistemdəki bütün başqa tətbiqlər və proseslər ilə əlaqə yaradıla biulər

en: Can communicate with all other applications and processes run in this user account
az: Bu istifadəçi hesabındakı bütün başqa tətbiqlər və proseslər ilə əlaqə yaradıla bilər

en: Can communicate with and control built-in or connected hardware devices
az: Qoşulmuş və ya daxili quraşdırılmış avadanlıq cihazları ilə bağlantı yarada bilər

en: Can communicate with other applications and processes in the same desktop session using the following communication protocols: %1
az: Aşağıdakı mübadilə protokollarından istifadə edərək eyni iş masası sesiyasında başqa tətbiqlər və proseslər ilə əlaqə yarada bilər: %1

en: Can initiate remote login requests using the SSH protocol
az: SSH protokolu istifadə edilərək uzaqdan giriş sorğuları yaradıla bilər

en: Can integrate and communicate with Bluetooth devices
az: Bluetooth cihazları ilə məlumat paylaşa və əlaqə yarada bilər

en: Can integrate and communicate with printers
az: Printerlər ilə əlaqə yaratmaq və məlumat paylaşmaq olar

en: Can integrate and communicate with smart cards
az: Ağıllı kartlar ilə bütünləşə və məlumat mübadiləsi yarada bilir

en: Can make low-level system calls (e.g. ptrace)
az: Aşağı səviyyəlisistem çağırışları (məs. ptrace) edə bilər

en: Can play and record audio
az: Səsi yaza və oxuda bilər

en: Can read and write files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
az: Əvvəlcədən icazə soruşmadan ev qovluğunuzdakı aşağdakı yerlərdə faylları oxuya və yaza bilər: %1

en: Can read and write system files in the following locations without asking permission first: %1
az: Əvvəlcədən icazə soruşmadan aşağıdakı yerlədə sistem fayllarını oxuya və yaza bilər: %1

en: Can read files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
az: Əvvəlcədən icazə soruşmadan ev qovluğunuzdakı aşağdakı yerlərdə faylları oxuya bilər: %1

en: Can read system files in the following locations without asking permission first: %1
az: Əvvəlcədən icazə soruşmadan aşağıdakı yerlədə sistem fayllarını oxuya bilər: %1

en: Can read, write, and create files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
az: Əvvəlcədən icazə soruşmadan ev qovluğunuzda aşağıdakı yerlədə faylları oxuya, yaza və yarada bilər: %1

en: Can read, write, and create system files in the following locations without asking permission first: %1
az: Əvvəlcədən icazə soruşmadan aşağıdakı yerlədə sistem fayllarını oxuya, yaza və yarada bilər: %1

en: Canceled
az: İmtina edildi

en: Canceled priority
az: Üstünlük ləğv edildi

en: Cancelling rpm-ostree transaction. This may take some time. Please wait.
az: rpm-ostree əməliyyatı ləğv edilir. Bu bir az vaxt ala bilər. Gözləməniz xahiş olunur.

en: Cannot cancel transaction
az: Əməliyyat ləğv edilə bilmir

en: Cannot disable repository
az: Mənbə qeyri-aktiv edilə bilmir

en: Cannot find repository
az: Mənbə tapılmadı

en: Cannot get file list
az: Fayllar siyahısı alına bilmir

en: Cannot get requires
az: Tələb olunanlar alına bilmir

en: Cannot install from unsigned repo
az: İmzalanmamış mənbədən quraşdırıla bilmir

en: Cannot install source package
az: Mənbə faylı quraşdırıla bilmədi

en: Cannot launch %1
az: %1 başladıla bilmədi

en: Cannot obtain lock
az: Kilidləmək mümkün deyil

en: Cannot remove '%1'
az: "%1" silinə bilmir

en: Cannot remove system package
az: Sistem paketi silinə bilmədi

en: Cannot update from unsigned repo
az: İmzalanmaməış mənbədən yeniləmək mümkün deyil

en: Cannot write repo config
az: Mənbə konfiqurasiya faylı yazıla bilmir

[ctx: Category]
en: Accessibility
az: Xüsusi imkanlar

[ctx: Category]
en: Action
az: Hekayə oyunları

[ctx: Category]
en: All Applications
az: Bütün tətbiqlər

[ctx: Category]
en: Arcade
az: Arkada

[ctx: Category]
en: Astronomy
az: Astronomiya

[ctx: Category]
en: Audio Players
az: Audio oynadıcılar

[ctx: Category]
en: Audio and Video Editors
az: Səs və Video redaktorları

[ctx: Category]
en: Biology
az: Biologiya

[ctx: Category]
en: Board Games
az: Stolüstü oyunlar

[ctx: Category]
en: CD and DVD
az: CD və DVD

[ctx: Category]
en: Card Games
az: Kart oyunları

[ctx: Category]
en: Chat
az: Söhbət

[ctx: Category]
en: Chemistry
az: Kimiya

[ctx: Category]
en: Computer Science and Robotics
az: İnformasiya Texnologiyaları

[ctx: Category]
en: Debugging
az: Sazlama

[ctx: Category]
en: Development
az: Tərtibat

[ctx: Category]
en: Drawing
az: Rəsm və Rəsmxətt

[ctx: Category]
en: Dummy Category
az: Test edilən kateqoriya

[ctx: Category]
en: Education
az: Təhsil

[ctx: Category]
en: Electronics
az: Elektronika

[ctx: Category]
en: Emulators
az: Emulyatorlar

[ctx: Category]
en: Engineering
az: Mühəndislik

[ctx: Category]
en: File Sharing
az: Fayl paylaşımı

[ctx: Category]
en: Fonts
az: Şriftlər

[ctx: Category]
en: Games
az: Oyunlar

[ctx: Category]
en: Geography
az: Coğrafiya

[ctx: Category]
en: Geology
az: Geologiya

[ctx: Category]
en: Graphic Interface Design
az: Qrafik interfeys dizaynı

[ctx: Category]
en: Graphics
az: Qrafik

[ctx: Category]
en: IDEs
az: İDE-lər

[ctx: Category]
en: Internet
az: İnternet

[ctx: Category]
en: Localization
az: Lokallaşma

[ctx: Category]
en: Mail
az: E-poçt

[ctx: Category]
en: Mathematics
az: Riyaziyyat

[ctx: Category]
en: Multimedia
az: Multimediya

[ctx: Category]
en: Office
az: Ofis

[ctx: Category]
en: Operating System
az: Əməliyyat Sistemi

[ctx: Category]
en: Painting and Editing
az: Rəsm və Redaktə etmə

[ctx: Category]
en: Photography
az: Fotoqrafiya

[ctx: Category]
en: Physics
az: Fizika

[ctx: Category]
en: Plasma Addons
az: Plasma əlavələri

[ctx: Category]
en: Plasma Widgets
az: Plasma qoşmaları

[ctx: Category]
en: Profiling
az: Profilləmə

[ctx: Category]
en: Publishing
az: Nəşriyyat

[ctx: Category]
en: Puzzles
az: Bilməcələr

[ctx: Category]
en: Role Playing
az: Rol oynama

[ctx: Category]
en: Scanning and OCR
az: Skan və OCR (mətn tanıması)

[ctx: Category]
en: Science & Math
az: Elm və riyaziyyat

[ctx: Category]
en: Simulation
az: Simuliyasiya

[ctx: Category]
en: Sports
az: İdman

[ctx: Category]
en: Strategy
az: Strategiya

[ctx: Category]
en: System
az: Sistem

[ctx: Category]
en: Utilities
az: Vasitələr

[ctx: Category]
en: Video Players
az: Video oynadıcılar

[ctx: Category]
en: Viewers
az: Baxış

[ctx: Category]
en: Web Browsers
az: Veb bələdçiləri

[ctx: Category]
en: Web Development
az: Veb Tərtibatı

[ctx: Category]
en: dummy
az: kateqoriya

[ctx: Category]
en: dummy 1
az: test 1

[ctx: Category]
en: dummy 2.1
az: test 2.1

[ctx: Category]
en: dummy 3
az: test 3

[ctx: Category]
en: dummy 4
az: test 4

[ctx: Category]
en: dummy addons
az: test edilən əlavələr

[ctx: Category]
en: dummy with quite some stuff
az: tərkibi daha çox olanları test etmək

[ctx: Category]
en: dummy with stuff
az: Tərkibi ilə test etmək

en: Changes to the priority of Flatpak sources must be applied before they will take effect.
az: Flatpak mənbələrinin üstünlyünə edilən dəyişikliklər onlar qüvvəyə minmədən tətbiq edilməlidir.

en: Channel: %1
az: Kanal %1

en: Channels for %1
az: %1 üçün kanallar

en: Checking for a system update
az: Sistem yenolənmələri yoxlanılır

en: Checking signatures…
az: İmzalar yoxlanılır…

en: Cleaning up…
az: Təmizlənir…

en: Cleanup
az: Təmizləmək

en: Clearing settings and user data…
az: Ayarların və istifadəçi verilənlərinin silinməsi

en: Collection Available
az: Kolleksiya mövcuddur

en: Collection Installed
az: Kolleksiya quraşdırılb

en: Committing…
az: Dəyişikliklər saxlanılır...

en: Config parsing failed
az: Konfiqurasiya faylının işlınməsi zaman xəta

en: Configure permissions…
az: İcazələri tənzimləyin...

en: Confirm Changes
az: Dəyişiklikləri təsdiq etmək

en: Confirm package removal
az: Paketin silinməsini təsdiq etmək

en: Copying files…
az: Fayllar kopyalanır...

en: Corrupt package found
az: Zədələnmiş paket aşkar edildi

en: Could not add the source %1
az: %1 mənbəsi əlavə edilmədi

en: Could not enable remote %1: %2
az: Uzaqdakı %1 yaddaşını aktiv etmək mümkün olmadı: %2

en: Could not fetch screenshot for the entry %1 in backend %2
az: %2 modulundakı %1 girişi üçün ekran şəklini əldə etmək mümkün olmadı

en: Could not find %1
az: %1 tapılmadı

en: Critical
az: Kritik

en: Currently booted version
az: Hazırkı yüklənmiş versiya

en: Currently booted version (pinned)
az: Hazırkı yüklənmiş versiya (sancaqlanıb)

en: Currently refreshing the repository cache…
az: Hal-hazırda repozitoriya keşləri yenilənir...

en: Decompressing
az: Paketdən çıxarılır

en: Delete settings and user data
az: Ayarları və istifadəçi verilənlərini silmək

en: Dependencies for package: %1
az: Bu paket üçün asılılıqlar: %1

en: Dependency resolution failed
az: Asılılıqların həlli uğursuz oldu

en: Device Access
az: Cihaza giriş

en: Do you trust the following key?
    
    Url: %1
    User: %2
    Key: %3
    Fingerprint: %4
    Timestamp: %4
az: Siz aşağıdakı açara etibar edirsiniz?
    
    Url: %1
    İstifadəçi: %2
    Açar: %3
    Barmaq izi: %4
    Vaxt möhürü: %4

en: Downgrade
az: Versiynı aşağı salmaq

en: Downgrading
az: Versiy aşağı salınır

en: Downloading
az: Yüklənir

en: Downloading system update. Please be patient as progress is not reported.
az: Sistem yenilənmələri endirilir. İrəliləyiş göstərilmir, səbirli olmanızı xahiş edirik.

en: Downloading…
az: Yüklənir...

en: Downloads
az: Endirmələr

en: Enhancement
az: Təkmilləşdirmək

en: Enter a Flatpak repository URI (*.flatpakrepo):
az: Flatpack mənbəyi ünvanını daxil edin (*.flatpakrepo):

en: Error
az: Xəta

en: Error while submitting review: %1
az: Rəy göndərmə zamanı xəta: %1

en: Error while submitting usefulness: %1
az: Faydaları haqqında məlumat təqdim edərkən xəta: %1

en: Error:
az: Xəta:

en: Error: Authorization denied
az: Xəta: Giriş icazəsi qəbul edilmədi

en: Failed Offline Update
az: Oflayn yenilənmə baş tutmadı

en: Failed to add source '%1': %2
az: "%1" mənbəsi əlavə edilə bilmədi: %2

en: Failed to finalize transaction
az: Əməliyyatın başa çatması uğursuz oldu

en: Failed to get a list of packages to upgrade!
az: Son versiyaya yenilənəcək paketlərin siyahısını almaq mümkün olmadı!

en: Failed to load "%1" source
az: "%1" yüklənə bilmədi

en: Failed to open APK database!
az: APK verilənlər bazasını açmaq mümkün olmadı!

en: Failed to remove %1 remote repository: %2
az: %1 mənbəsini silmək mümkün olmadı: %2

en: Failed to start '%1': %2
az: "%1" başlatmaq mümkün olmadı: %2

[ctx: Failed to sync your Linux distro repositories or other sources of packages]
en: Cannot fetch sources
az: Mənbələr alına bilmir

en: Failed to update %1 package
    %2 | Failed to update %1 packages
    %2
az[0]: %1 paketin yenilənməsi mümkün olmadı
    %2
az[1]: %1 paketin yenilənməsi mümkün olmadı
    %2

en: Failed while creating a thread
az: Əmrlərin icra olunması ardıcıllığını yaratmaq uğursuz oldu

en: Fallback version
az: Ehtiyyat versiya

en: Fallback version (pinned)
az: Ehtiyyat versiya (sancaqlanıb)

en: File conflicts found
az: Fayl ziddiyyətləri aşkar edildi

en: File not found
az: Fayl tapılmadı

en: Filter invalid
az: Səhv filtrləmə

en: Finished
az: Başa çatdı

en: Firmware Updates
az: Proqram təminatı yenilənmələri

en: For security, the session will have to be restarted.
az: Təhlükəsizlik məqsədi ilə sesiya yenidən başladılmalıdır.

en: For security, the system will have to be restarted.
az: Təhlükəsizlik məqsədi ilə sistem yenidən başladılmalıdır.

en: Full Access
az: Tam giriş

en: Future
az: Gələcək

en: GPG failure
az: GPG xətası

en: GPL and other licenses
az: GPL və başqa liseziyalar

en: Home
az: Ev

en: Home Folder Access
az: Ev qovluğuna giri.

en: Important
az: Vacib

en: Incompatible architecture
az: Uyğun olmayan arxitektura

en: Initialization failure
az: Başladılma xətası

en: Install
az: Quraşdırmaq

en: Install root is invalid
az: Kök imtiyazları (root) ilə quraşdırmaq mümkün deyil

en: Installed
az: Quraşdırılmış

en: Installing
az: Quraşdırılır

en: Installing…
az: Quraşdırılır…

en: Internal error
az: Daxili xəta

en: Internal error: %1
az: Daxili xəta: %1

en: Invalid %1 backend, contact your distributor.
az: Xətalı dəstək modulu %1, distribütorunuzun tərtibatçısı ilə əlaqə yaradın.

en: Invalid package file
az: Pozulmuş paket faylı

en: Kernel-based Virtual Machine Access
az: Nüvə əsaslı virtual maşına (KVM) giriş

en: Launch
az: Başlatmaq

en: List all the backends we'll want to have loaded, separated by comma ','.
az: Yükləmək istədiyimiz bütün arxa ucları vergüllə "," ayıraraq sıralamaq.

en: Loading, please wait...
az: Yüklənir, gözləyin...

en: Local bundle
az: Yerli paketlər

en: Local install failed
az: Yerli quraşdırma mümkün olmadı

en: Local packages:
az: Yerli paketlər:

en: Lock required
az: Kilidlənmə tələb edilir

en: Log in information for %1
az: %1 məlumatlarına giriş

en: Low
az: Aşağı

en: Low-Level System Access
az: Sistemə aşağı səviyyəli giriş

en: Makes it possible to easily install the applications listed in https://flathub.org
az: https://flathub.org saytında adları çəkilən tətbiqləri rahat quraşdırmağa imkan verir

en: Malformed appstream url '%1'
az: Pozulmuş appstream ünvanı '%1'

en: Media Change of type '%1' is requested.
    %2
az: "%1" daşıyıcısının dəyişdirilməsi tələb edilir.
    %2

en: Missing remote ref for rebase operation. Please file a bug.
az: Yeni versiyaya keçid üçün serverdə heç bir istinad tapılmadı. Bu barədə bir xəta hesabatı göndərin.

en: Missing signature for %1 in %2
az: %2 də %1 üçün imza mövcud deyil

en: Music
az: Musiqi

en: Network Access
az: Şəbəkəyə giriş

en: Network error in backend %1: %2
az: %1 alt sistemində şəbəkə xətası: %2

en: No Cache available
az: Keş haqqında məlumat əlçatan deyil

en: No GPG signature found
az: GPG imzası tapılmadı

en: No distro upgrade data
az: Distribütor yenilənmələri haqqında məlumat yoxdur

en: No license agreement
az: Lisenziya müqaviləsi yoxdur

en: No more mirrors available
az: Mövcud güzgülər siyahısı bitmişdir

en: No network connection available
az: Şəbəkə əlaqəsi yoxdur

en: No packages to update
az: Yeniləmək üçün paketlər yoxdur

en: No space on device left
az: Verilənlərin saxlanılması üçün cihazda boş yer yoxdur

en: Not Installed
az: Quraşdırılmayıb

en: Obsolete
az: Köhnəlmiş

en: Obsoletes:
az: Köhnəlmişlər:

en: Obsoleting
az: İstifadədən çıxarılır

en: Offline Updates
az: Müstəqil yenilənmələr

en: Operation in progress (started outside of Discover)
az: Əməliyyat icra olunur (Discover-dən kənarda başladılıb)

en: Operation not supported
az: Əməliyyat dəstəklənmədi

en: Out of memory
az: Yaddaş çatışmamazlığı

en: Package conflict found
az: Paket ziddiyyətləri aşkar edildi

en: Package download failed
az: Paketi yükləmək mümkün olmadı

en: Package failed to build
az: Paketin yığılmasında xəta

en: Package failed to configure
az: Paketin tənzimlənməsində xəta

en: Package failed to install
az: Paketin quraşdırılmasında xəta

en: Package failed to remove
az: Paketin silinməsində xəta

en: Package group list invalid
az: Səhv paketlər qrupu siyahısı

en: Package group not found
az: Paketlər qrupu tapılmadı

en: Package install blocked
az: Paket quraşdırılması bloklanıb

en: Package is already installed
az: Paket artıq quraşdırılıb

en: Package management
az: Paket idarəçisi

en: Package not found
az: Paket tapılmadı

en: Package not installed
az: Paket quraşdırılmadı

en: PackageID invalid
az: Pozulmuş PackageID

[ctx: Permission to access system resources and hardware devices]
en: Permissions
az: İcazələr

en: Permissions for %1
az: %1 üçün icazələr

en: Plasma Addons
az: Plasma əlavələri

en: Please make sure that Appstream is properly set up on your system
az: Appstream-in komputerinizdə düzgün quraşdırdığını yoxlayın

en: Please update to the latest version before rebasing to a major version
az: Əsas versiyaya keçmədən öncə ən yuxarı versiyaya yenilənməniz xahiş olunur

en: Please verify Internet connectivity
az: Lütfən internet bağlantısını yoxlayın

en: Preparing
az: Hazırlanır

en: Present
az: Mövcud

en: Printer Access
az: Printerə giriş

en: Processing…
az: Hazırlanır...

en: Proprietary
az: Özəl (bağlı kod)

en: Public Domain
az: Ümumi domen

en: Refresh
az: Təzələmək

en: Refreshing Cache…
az: Keş yenilənir...

en: Reinstalling
az: Yenidən quraşdırılır

en: Release Notes:
az: Buraxılış haqqında qeydlər:

en: Remote Login Access
az: Sistemə uzaqdan giriş

en: Remove
az: Silmək

en: Removed packages:
az: Silinmiş paketlər:

en: Remove…
az: Silmək...

en: Removing
az: Silinir

en: Removing '%1'
az: '%1' silinir

en: Repair Failed
az: Bərpa etmək alınmadı

en: Repaired Successfully
az: Uğurla həll edildi

en: Repairing failed offline update
az: Oflayn yenilınmədəki səhvlər aradan qaldrılır

en: Replaced packages:
az: əvəzlənmiş paketlər:

en: Repo configuration error
az: Mənbə tənzimləmələri xətası

en: Repo not available
az: Mənbə əlçatan deyil

en: Repository URL:
az: Mənbə ünvanı:

en: Resolving dependencies…
az: Asılılıqların həlli…

en: Restart:
az: Yenidən başlatmaq:

en: Restricted download detected
az: Yükləmə məhdudiyyəti aşkar edildi

en: Retrieving size information
az: Ölçülərin təyin edilməsi

en: Review EULA
az: EULA İcmalı

[ctx: Root category name]
en: Alpine Linux packages
az: Alpine Linux paketləri

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Session Bus Access
az: Sesiyanın verilənlər yoluna giriş

en: Setting up transaction…
az: Əməliyyat tərtib olunur...

en: Setup…
az: Qurmaq...

en: Show Dependencies…
az: Asılılıqları göstərmək...

en: Smart Card Access
az: Ağıllı karta giriş

en: Sound system access
az: Səs sisteminə giriş

en: SteamOS: Unable to query atomupd for SteamOS Updates...
az: SteamOS: SteamOS üçün atomar yenilənmələr haqqında məlumat alınmadı...

en: Successfully updated %1 package | Successfully updated %1 packages
az[0]: %1 paket müvəffəqiyyətlə yeniləndi
az[1]: %1 paket müvəffəqiyyətlə yeniləndi

en: Switch
az: Dəyişdirmək

en: System Bus Access
az: Sistemin verilənlər yoluna giriş

en: System Folder Access
az: Sistem qovluğuna giriş

en: System upgrade
az: Sistem yenilənməsi

en: Technical error message: %1
az: Daxili xəta ismarıcı: %1

en: Test committing…
az: Yoxlanış tamamlanır...

en: The PackageKit daemon has crashed
az: PackageKit xidməti qəzaya uğradı

en: The application will have to be restarted.
az: Bu tətbiq yenidən başladılmalıdır.

en: The following packages will be removed by the update:<ul><li>%1</li></ul><br/>in order to install:<ul><li>%2</li></ul>
az: Aşağıdakı paketlər bu yenilənmələr tərəfindən silinəcəklər:<ul><li>%1</li></ul><br/>quraşdırmaq üçün:<ul><li>%2</li></ul>

[ctx: The name of the KDE Store]
en: KDE Store
az: KDE Mağazası

en: The package %1 and its vendor %2 require that you accept their license:
     %3
az: %1 paketi və onun %2 təhcizatçısı onların lisenziya müqaviləsini qəbul etmənizi tələb edir:
     %3

en: The package database changed
az: Paketin verilənlər bazası dəyişdirildi

en: The provided type is not supported
az: Təqdim edilən növ dəstəklənmir

en: The remote %1 require that you accept their license:
     %2
az: %1 paketinin təhcizatçısı bu müqaviləni qəbul etmənizi tələb edir:
     %2

en: The session will have to be restarted
az: Bu sesiya yenidən başladılmalıdır

en: The system will have to be restarted.
az: Sistem yenidən başladılmalıdır

en: The transaction has finished!
az: Əməliyyat başa çatdı!

en: The transaction is currently checking the signatures of the packages…
az: Paketlərin imzalarının yoxlanılması yerinə yetirilir...

en: The transaction is currently cleaning up…
az: Təmizlənir...

en: The transaction is currently committing its set of packages…
az: Paketlər yığınının dəyişikliklərinin saxlanılması...

en: The transaction is currently copying files…
az: Faylların kopyalanması yerinə yetirilir...

en: The transaction is currently downloading packages…
az: Paketlərin yüklənməsi yerinə yetirilir...

en: The transaction is currently removing packages…
az: Paketlərin silinməsi yerinə yetirilir...

en: The transaction is currently resolving the dependencies of the packages it will install…
az: Paketlərin quraşdırılacaq asılılıqlarının həlli yerinə yetirilir...

en: The transaction is currently testing the commit of this set of packages…
az: Paketlər yığınının dəyişikliklərinin saxlanılması yoxlanılır...

en: The transaction is currently updating packages…
az: Paketlərin yenilənməsi yerinə yetirilir...

en: The transaction is currently waiting for the lock…
az: Əməliyyat kilidlənməni gözləyir...

en: The transaction is currently working…
az: Əməliyyat indi yerinə yetirilir...

en: The transaction was canceled
az: Əməliyyat ləğv edildi

en: The transactions is currently installing packages…
az: Paketlərin quraşdırılması yerinə yetirilir...

en: There are no Flatpak sources.
az: Flatpak mənbələri yoxdur.

en: This Snap application is not compatible with security sandboxing and will have full access to this computer. Install it anyway?
az: Bu Snap tətbiqi, qorunan təcrid sahəsi (sandbox) ilə uyğun deyil və komputerinəz tam giriş iəldə edəcək. İstənilən halda quraşdırılsın?

en: This action cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
az: Bu əməliyyat başa çatdırıla bilməz, çünki, sistemin işi üçün vacib olan bu proqram təminatının silinməsinə gətirib çıxara bilər:<nl/><ul><li>%1</li> </ul><nl/>Əgər hesab edirsinizsə ki bu bir xətadır, o zaman onu xəta hesabatı kimi distribütorunuzun yaradıcısına göndərin.

en: This action will also remove the following package:
    %2 | This action will also remove the following packages:
    %2
az[0]: Bu əməl həmçinin aşağıdakı faylı siləcək:
    %2
az[1]: Bu əməl həmçinin aşağıdakı faylları siləcək:
    %2

en: This update cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
az: Bu yenilənmə tamamlana bilməz, çünki, sistemin işi üçün vacib olan bu proqram təminatının silinməsinə gətirib çıxara bilər:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>Əgər hesab edirsinizsə ki bu bir xətadır, o zaman onu xəta hesabatı kimi distribütorunuzun yaradıcısına göndərin.

en: To remove this repository, the following applications must be uninstalled:<ul><li>%1</li></ul>
az: Bu mənbəni silmək üçün aşağıdakı tətbiqlər silinməlidir: <ul><li>%1</li></ul>

en: Too many requests sent to the server for backend %1. Please try again in a few minutes.
az: %1 server sisteminə həddindən çox sorğu göndərildi. Lütfən bir neşə dəqiqədən sonra yenidən cəhd edin.

en: Transaction canceled
az: Əməliyyatdan imtina edildi

en: Transaction failure
az: Əməliyyat uğursuz oldu

en: Trusted
az: Etibarlı

en: Unable to complete the update of %1. You can try and perform this action through the Get Hot New Stuff dialog, which grants tighter control. The reported error was:
    %2
az: %1 yenilənməsini başa çatdırmaq mümkün deyil. Bu əməliyyatı, daha sərt nəzarət təmin edən Yeni materiallar almaq informasiya qutusu vasitəsilə icra etməyə cəhd edə və həyata keçirə bilərsiniz. Xəta bildirişi:
    %2

en: Unavailable
az: Əlçatmaz

en: Unfinished transaction
az: Başa çatmamış əməliyyat

en: Unhandled error in %1 backend. Contact your distributor.
az: %1 dəstək mexanizmi modulunda xəta. Distribütorunuzun tərtibatçısı ilə əlaqə yaradın.

en: Unknown
az: Naməlum

en: Unknown Source
az: Mənbə bilinmir

en: Unknown Status
az: Naməlum vəziyyət

en: Unknown error %1.
az: Naməlum xəta %1

en: Unknown status %1.
az: Naməlum vəziyyət %1.

en: Unknown transaction type
az: Naməlum əməliyyat növü

en: Unsupported question:
    %1
az: Dəstəklənməyən sual:
    %1

en: Untrusted
az: Etibarsız

en: Update State:
az: Yenilənmə vəziyyəti:

en: Update failed due to running process
az: Başladılan proses yenilənməyə imkan vermir

en: Update not found
az: Yenilənmə tapılmadı

en: Updates
az: Yeniləmələr

en: Updating
az: Yenilənir

en: Updating the system. Please be patient as progress is not reported.
az: Fayl sistemi yenilənir. İrəliləyiş göstərilmir, səbirli olmanızı xahiş eidrik.

en: Updating to the next major version. Please be patient as progress is not reported.
az: Növbəti əsas versiyaya yenilənir. İrəlikləyiş göstərilmir, səbirli olmanızı xahiş edirik.

en: Updating…
az: Yenilənir…

en: Upgradeable
az: Ən son versiyaya yenilənmiş

en: Vendor:
az: Təhcizatçı:

en: Version that will be used after reboot
az: Yenidən başlatdıqdan sonra istifadə olunacaq versiya

en: Waiting for authorization…
az: İcazə gözlənilir...

en: Waiting for lock…
az: Kilidlənməsi gözlənilir...

en: Waiting for the user to authorize the transaction…
az: İstifadəçinin əməliyyata icazə verməsi gözlənilir...

en: Waiting…
az: Gözləyir

en: We are waiting for something.
az: Nə isə gözləyirik.

en: Wrong KNewStuff URI: %1
az: Səhv KNewStuff ünvanı: %1

en: You have no authorization to execute this operation
az: Bu əməliyyatı yerinə yetirmək imtiyazınız yoxdur

en: You have pending updates for the current version. Proceeding anyway.
az: Sizin hazırkı versiya üçün gözləmədə olan yenilənmələriniz var. İstənilən halda davam edilsin.

[ctx: fallback error message]
en: An internal error occurred. Please file a report at https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover
az: Daxili xəta baş verdi. https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover ünvanına bir hesabat göndərin

en: rpm-ostree backend: Error: Can not rebase to an empty ref. Please file a bug.
az: rpm-ostree-backend: Xəta: Boş istinadə əsasən yenidən qurmaq mümkün deyil. Xəta hesabatı göndərin.

en: rpm-ostree backend: Error: Can not start a transaction for resource with an invalid format. Please file a bug.
az: rpm-ostree-backend: Xəta: Düzgün formatda olmayan resurs üçün əməliyyatı başlatmaq mümüknü deyil. Xəta hesabatını bildirin

en: rpm-ostree backend: Error: No DBus interface provided. Please file a bug.
az: rpm-ostree-backend: Xəta: Heç bir DBus interfeysi verilməyib. Bu barədə bir hesabat göndərin.

en: rpm-ostree backend: Error: Unknown operation requested. Please file a bug.
az: rpm-ostree-backend: Xəta: Naməlum ıməliyyat tələb olundu. Xəta hesabatı göndərin.

en: rpm-ostree backend: Error: Unknown resource format. Please file a bug.
az: rpm-ostree-backend: Xəta: Naməlum resurs formatı. Xətanı bildirin.

en: rpm-ostree backend: Multiple booted deployments found. Please file a bug.
az: rpm-ostree backend: Birdən çox öncədən yüklənmiş əməliyyat sistemi nümunəsi tapıldı. Bu barədə xəta hesabatı göndərin.

en: rpm-ostree backend: No booted deployment found. Please file a bug.
az: rpm-ostree backend: Heç bir öncədən yüklənmiş əməliyyat sistemi nümunəsi tapılmadı. Bu barədə xəta hesabatı göndərin.

en: rpm-ostree transaction failed with:
    %1
az: rpm-ostree əməliyyatı bu xəta ilə uğursuz oldu:
    %1

[ctx: update state]
en: Stable
az: Sabit

[ctx: update state]
en: Testing
az: Test mərhələsi

[ctx: update state]
en: Unstable
az: Qeyri-sabit

[ctx: user denotes this as user-scoped flatpak repo]
en: %1 (user)
az: %1 (istifadəçi)
